תפריט
סגור

ג'איסלמר - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  ראג'סטן ·    ג'איסלמר ·    הודו · 

הודעות בפורומים

אפשרויות טובות לטיול בהודו באוגוסט

עדן שלום בחודשי הקיץ עונת המונסון הגשומה חלה ברוב שטחה של הודו, בעיקר בחודשים יולי - אוגוסט. זה לא מפריע..

נשמע טוב אבל...

הקטע של דרמסלה נראה לי מיותר ולא משתלם מבחינת הנסיעות. אני חושב שאם יש לו רק חודש שיעשה רק את ראג'סטן, ההמלצה..

אני הייתי לפני שנתיים חודש בהודו באוקטובר

התחלתי בדלהי, ישנתי לילה במיין באזר ויום אחרי זה לקחתי אוטובוס לדרמסלה. ישנתי שם בכפר דרמקוט שבוע והיה מעולה...

ג'איסלמר

ג'איסלמר (Jaisalmer) היא אחת הערים הבולטת במדינת רג'אסטאן מכונה "העיר המוזהבת" וממקומת במערב רג'אסטאן (למעשה היא אחת הערים המערביות ביותר ברג'אסטאן ובהודו כולה הנמצאת ממש בסמוך לגבול המערבי של הודו. הביקור בג'איסלמר הוא לא ביקור שגרתי מדובר בעיר מרתקת אשר כבר בהגעה אליה תבינו שהיא שונה, היא נראית כעיר ישנה מהאגדות, כאילו אגדות הנסיכים והמהרג'ות מהודו נכתבו על רקע המקומות הללו שכן ג'איסלמר יכולה להוות רקע מרהיב לכל אגדות וסיפור ההרפתקאות האוריינטאליים הללו.
 
העיר כולה בנויה כמבצר גדול ובמרכזה מצוי מבצר ג'איסלמר המוזהב שהוא נקודת החן הבולטת והמרכזית ביותר בעיר כולה, אליו כל המטיילים נושאים את עיניכם וכמובן שכולם ממהרים לבקר בו כגולת הכותרת של העיר. אך הרשו לעצמכם להתפעל מהנוף מסביב, מהסמטאות הקסומות של ג'איסלמר, מהיופי שניבט מכל פינה, כאילו אתם מטיילים בין דפיה של אגדה ישנה נושנה עם טעם אוריינטאלי קסום של פעם. ג'איסלמר נחשבת לאחת הערים הקדושות להודים וכיעד עלייה לרגל, יש בה נופך של קדושה ועולים רבים מגיעים אליה מכל קצוות הודו וגודשים את אתרי הפולחן שבה.
 
הנופך הדתי והקדוש של העיר משפיע גם על ההתנהלות שבה. עם ההגעה לעיר לא תוכלו להתעלם ממימד הקדושה האופף את העיר. הקפידו להתלבש כאן בלבוש צנוע ולכבד את המקום ואת קדושתו. האווירה בג'איסלמר שונה, נסו להתרשם ממנה ולקחת בה חלק.
 
מה כדאי לראות ולעשות בג'איסלמר
 
מבצר ג'איסלמר המבנה הבולט ביותר בעיר. לא ניתן להתעלם ממנו ורבים מגיעים לעיר על מנת לבקר בו, אז ל נטעה אם נאמר שתוכלו ללכת עם הזרם. המבצר ממוקם באזור הדרומי של ג'איסלמר, אך תוכלו להביט בו כמעט מכל פינה בעיר. המבצר בנוי בסגנון ימי-ביניים יש בו סמטאות פתלתלות מבנים מעניינים חנויות ואפילו מקומות לינה וגסטהאוסים בתוך תחומי המבצר עצמו. אם תמצאו לכם מקום לינה באזור המבצר לא תצטערו, תזכו לחוויה נהדרת!
עוד בנושא הודו
מאונט אבומאונט אבו

מאונט אבו (Mount Abu), הנקרא גם הרי ארבודה, ממוקם בגובה ממוצע של 1219 מטר מעל פני הים, מהווה נווה מדבר באזור ראג'סטן השומם ויש לו הכבוד להיות ההיל-סטיישן היחיד באזור צפון מערב הודו. המקום ידוע בזכות..

עוד על מאונט אבו
ג'ודפורג'ודפור

העיר ג'ודפור (Jodhpur) נמצאת במדבר ת'אר שבמדינת ראג'סטן (Rajasthan) ונחשבת לעיר השנייה בגודלה במדינת ראג'סטן אחרי ג'איפור. ג'ודפור נוסדה במאה ה-14 וזכתה לשני שמות חיבה פופולאריים - "העיר הכחולה"..

עוד על ג'ודפור
 
ארמון המהרג'ה (Maharaja's Palace) אחד המבנים המרשימים ביותר במתחם המבצר של ג'איסלמר הוא ללא ספק ארמון המהרג'ה. ארמון מפואר המתנשא לגובה רב של שבע קומותיו. ממרומי הארמון ניתן לראות נוף מרהיב של כל האזור. מומלץ מאוד לעלות לקומתו הגבוהה ביום עם ראות יפה ולהשקיף על כל האזור ממעוף הציפור. חדרים מסוימים מתוך הארמון פתוחים היום לקהל הרחב (כניסה כרוכה בתשלום) ודרכם ניתן ללמוד על חייהם של המהרג'ות שחיו כאן לפני שנים. הביקור מומלץ מאוד ולא כדאי לפספסו!
 
מאגר המים גאדי סאגאר (Gadi Sagar) בסמוך לג'איסלמר בסמוך לחומה הדרומית של העיר נפרש מאגר המים גאדי סאגאר שהוא מאגר המים המרכזי והיפה של העיר. הוא אחת מהאטרקציות הנפלאות של האזור. מדובר על מקווה מים גדול ויפה שיופיו מרהיב פי כמה על רקע המדבר הצחיח והחולות הזהובים המקיפים את האזור מכל עבר. מאגר המים רחב ידיים והוא נקי יחסית. ניתן לטייל לאורכו ואף לשוט עליו באמצעות סירות משוטים אותן ניתן לשכור או אפילו סירות מנוע. גדותיו הסמוכות יותר לעיר מיושב יותר ואילו הגדה הרחוקה מיושבת בדלילות ונראית ממש כנווה מדבר קסום שיצא מסרט בוליוודי נפלא.
 
המקדשים הג'יניים (Jine Tempels) מתחם המקדשים הג'יניים הם מקדשים מרהיבים הבנויים אבן חול חומה זהובה ועליה פיתוחים וגילופים מרהיבים בצורות שונות מעשי ידי אומן. המקדשים, שבעה במספר נבנו הרוב פאר והדר לפני שנים רבות והם עדיין עומדים על תילם. ניתן להשקיף עליהם מרחוק, אבל הכניסה אליהם אפשרית גם כן בין השעות 11:00-12:30 מידי יום. מומלץ להקדים כי בעונת התיירות צפוי עומס בכניסה.
 
תרבות

התרבות המאפיינת את ג'איסלמר היא ללא ספק תרבות של קדושה. כאחת הערים הנחשבת לקדושה וכמוקד עלייה לרגל למאות אלפי הודים מידי שנה אין להתעלם מכך שהאווירה בג'אילסמר שונה מערים שונות באזור ובהודו כולה. מנהג המקום הוא להסתובב בלבוש צנוע וזאת עקב קדושת המקום.
 
טיולים

מעבר לסיורים הנפלאים שניתן לערוך בתוך תחומי העיר והמבצר עצמו, טראקים מומלצים הם דווקא טיולי גמלים מאורגנים אל מחוץ לשערי העיר אל המדבריות הזהובים המקיפים את העיר מכל עבר. כמעט בכל גסטהאוס ומלון ישמחו לארגן בעבורכם טיול מאורגן על גבי גמלים אל המדבריות. עם זאת הקפידו לוודא שכל הפרטים סגורים מראש בייחוד אם אתם מתכננים לצאת לפרקי זמן ארוכים יותר מכמה שעות. הסיורים על גבי הגמלים כוללים טולים ומסעדות על הכפרים הנידחים המצויים בלב המדבריות האינסופיים באזור שם ניתן לטעום מהאותנטיות האמיתית של תושבי המקום. זמני הטיול נעים מסיורים קצרים של מספר שעות לאזורים הקרובים יותר ועד סיורים של מספר ימים, הכוללים לינה באחד מהכפרים הנידחים.
 
אם גמלים היא אופציה שלא באה בחשבון עבורכם נתן לעשות טיולים במדבריות אל הכפרים הנידחים גם באמצעות גי'פים. סוכנויות הטיולים בעיר יערכו בעבורכם סיור וטיול ג'יפים אתגרי ומלא הרפתקאות תמורת כמה מאורות רופי.
 
איך מגיעים

ג'אילסמר היא יעד חשוב בהודו ולכן על אף היותר מרוחקת בקצה המערבי של הודו ניתן להגיע אליה כמעט מכל מקום ברחבי מדינת רג'סטאן . ג'אילסמר מחוברת לדלהי באמצעות מסילת רכב, רכבת יומית יוצאת משתי הערים ומחברת ביניהן בנסיעה ארוכה שאורכת כ-20 שעות.


מזג אוויר בג'איסלמר

בשל האזור המדברי בה ממוקמת ג'איסלמר לא מומלץ להגיע אליה בתקופת הקיץ החמה, אלא לבחור את מועד בו מזג האוויר נוח יותר ולא לוהט. החודשים המומלצים להגיע לאזור הם בעיקר אוקטובר עד דצמבר, אז עונת המונסונים כבר חולפת והאקלים יבש, עם זאת הטמפרטורות נותרות נוחות במהלך היום ואף קרירות במהלך הלילה. מחודש אפריל ועד חודש יוני זוהי העונה החמה אם לא לומר הלוהטת באזור. הטמפרטורות מטפסות אל על ויכולות להגיע אף ל50 מעלות! חודשים יולי עד ספטמבר הם החודשים הגשומים אז מגיעים לאזור גשמי המונסון הכבדים ולכן זוהי ממש לא עונה מתאימה לתיירות.

ג'איסלמר - נושאים קשורים

מאונט אבו מאונט אבו

מאונט אבו (Mount Abu), הנקרא גם הרי ארבודה, ממוקם בגובה ממוצע של 1219 מטר מעל פני הים, מהווה נווה מדבר באזור ראג'סטן השומם ויש לו הכבוד להיות ההיל-סטיישן היחיד באזור צפון מערב הודו. המקום ידוע בזכות המקדשים היפים שהוקמו בו כמו גם בזכות היופי הטבעי שבו. מאונט אבו נמצא בלב גבעות מיוערות על הפסגה הגבוהה ביותר באזור הנקרא ארוואלי ריינג'. הוא מכונה בירת הקיץ של רג 'סטאן בעיקר בגלל האגמים, המפלים והיערות הירוקים שבו...

ג'ודפור ג'ודפור

העיר ג'ודפור (Jodhpur) נמצאת במדבר ת'אר שבמדינת ראג'סטן (Rajasthan) ונחשבת לעיר השנייה בגודלה במדינת ראג'סטן אחרי ג'איפור. ג'ודפור נוסדה במאה ה-14 וזכתה לשני שמות חיבה פופולאריים - "העיר הכחולה" מכיוון שמרבית בתי העיר צבועים בצבע כחול, ו "עיר השמש" אודות למזג האוויר הקייצי והשמש החזקה הקיימים שם משך כל השנה. בג'ודפור תוכלו לבקר באחד המקדשים הגדולים והמרהיבים ביותר בהודו..

מבצר Mehrangarh בג'ודפור מבצר Mehrangarh בג'ודפור

מבצר מהראנגר (Mehrangarh) או בתרגום לעברית "מבצר המהראג'ה" הוא מבצר גדול ומרשים הממוקם בעיר ג'ודפור (Jodhpur) במדינת ראג'סטן (Rajasthan) שבהודו ונחשב לאחד המבצרים המרשימים והגדולים ביותר בהודו. המבצר נבנה במאה ה-14 על ידי מייסד העיר ג'ודפור - ראו ג'ודהה. אך מאז הוחרב ונבנה מחדש מספר פעמים. המבצר ממוקמם במרכז העיר על גבעה המתנשאת לגובה של כ- 120 מטרים ומוקף חומות..

פסטיבל גמלים בהודו - דיוואלי פסטיבל גמלים בהודו

פסטיבל דיוואלי (Diwali) הידוע גם בשם פסטיבל הגמלים הוא אחד הפסטיבלים הגדולים של ההינדים, נחגג בהתלהבות רבה ואושר בהודו בחודש נובמבר. ידוע כאחת האטרקציות שבמדינת רג'סטאן באזור העיירה פושקר. הפסטיבל נחגג במשך חמישה ימים רצוף, שבו היום שלישי הוא היום העיקרי של הפסטיבל, והוא נקרא "פסטיבל האורות". ההודים מקשטים ומעטרים את הגמלים בשלל קישוטים וצבעים ויוצאים איתם לתהלוכה הכוללת סוגים שונים של..

אודייפור אודייפור

העיר אודייפור שבמדינת ראג'סטן שבהודו הידועה גם בשם "עיר האגמים" נחשבת לאחת הערים היפות והרומנטיות ביותר בהודו. העיר ממוקמת על גדות אגם פיצ'ולה וכוללת בתוכה מגוון של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. אודייפור התפרסמה בעולם לאחר שאחד מסרטי ג'יימס בונד צולם בעיר ולכן כאקט של גאווה וכבוד מוקרנים שם כמעט מידי ערב סרטי ג'יימס בונד במסעדות השונות בעיר. אודייפור נחשבת לעיר נעימה וקסומה המושכת אליה..

מומבאי (בומבי), הודו מומבאי

מומבאי, אחת הערים הגדולות ביותר בעולם, ואחת מסמליה החשובים של הודו היא ללא ספק עיר מרתקת. רבים מקבלים ממנה "הלם הודו" בשל הלכלוך הזוהמה והעוני הקשה השורר ברחובותיה, אך למען האמת, אם עוברים את רגעי ההלם הראשוני מומבאי היא הרבה מעבר לכך. מדובר על עיר מרתקת הטומנת בחובה שילוב מעניין של שנות כיבוש בריטי, מאמצי לאומיות הודית, מבנים אימפריאליסטים הבנויים בסגנון גותי סמל לתקופה הקולוניאליסטית עם מקדשים ומסגדים בעלי אופי הינדי..

קולאבה, מומבאי קולאבה

אזור קולאבה הוא האזור התיירותי ביותר במומבאי, בו מתרכזים רוב התיירים המבקרים בעיר. אזור קולאבה ממוקם בחלקה הדרומי של מומבאי על חצי האי. אטרקציות רבות מתוך האטרקציות התיירותיות של מומבאי מרוכזות באזור זה של העיר ועל כן אין זה פלא כי רוב זמן שהותכם תבלו באזור זה. אזור קולאבה מלא במקומות לינה: הוסטלים וגסטהאוסים, מסעדות ובית קפה בסגנון הודי כמו גם שווקים, אזורי בילוי ושאר מוקדי עניין. באזור קולאבה גם תוכלו למצוא את מלון הטאג' מאהאל הוא המלון..

ראג'סטן, הודו ראג'סטן

ראג'סטן היא אחת ממדינות הרפובליקה של הודו, היא ממוקמת בצפון המדינה ועמוסה בערים נפלאות ואתרי תיירות. התיירים באזור ראג'סטן מוצאים בה את הקסם של המהראג'ות ההודיים מסיפורי האגדות ומסיפורי אלף לילה ולילה. ראג'סטן עמוסה באתרי קדושה, אגמים ונהרות אשר בכל אחד טמון סיפור של ייחודיות. עולם שלם של קסמים ורגעים מרתקים נפרש בפני המטייל באזור רג'אסטן ואת כולם אופפת אווירה קסומה של קדושה.. ראג'סטן – מידע כללי ראג'סטן..

פושקר פושקר

העיירה פושקר (Pushkar) היא עיירה קדושה הנמצאת במדינת ראג'סטן (Rajasthan) בהודו. פושקר היא למעשה נווה מדבר ירוק מוקף הרים ובמרכזה אגם פושקר הנחשב לאגם קדוש אליו ההודים מאמינים שיש לעלות ברגל לפחות פעם בחיים ולטבול במיימיו, על פי האמונה ההינדית אגם פושקר נחשב לאחד מחמשת המקומות הקדושים ביותר ועל כן תמצאו בסביבת העיירה אינספור מקדשים ובתי תפילה שונים, האמונה אומרת שטבילה במי האגם הקדוש מסייעת לריפוי מחלות ומצבים..

פונה - Pune פונה

העיר פונה הנמצאת במדינת מהראשטרה שבהודו נחשבת לאחת הערים המתפתחות בהודו, למרכז היי טק מתקדם ולעיר בעלת מוסדות אקדמיים מהמתקדמים בהודו. מאז שנסלל הכביש המהיר המחבר את פונה למומבאי חלה התקדמות נוספת בפיתוחה והתקדמותה של העיר הכוללת מספר רב של מרכזי קניות, רחובות ראשיים הכוללים חנויות אופנה וביגוד, מסעדות למזון מהיר ומרכזי בילוי וחיי לילה. פונה נמצאת במרחק של כ- 190 ק"מ מהעיר מומבאי לכיוון דרום מזרח, והיא..

עמק נוברה, הודו עמק נוברה

עמק נוברה הינו עמק צפוני במחוז לדאק שהינו חלק ממדינת ג'אמו וקשמיר. בעת ביקורי הראשון בעמק נוברה הוכיתי בתדהמה. המטייל במרומי ההימאליה מצפה לחזות בנופים 'אלפינים', מים שוצפים, יערות עבותים ופסגות מושלגות. במקום כל זאת המטייל מוצא את עצמו בלבו של מדבר צחיח ורק הקצה העליון של פסגות ההרים האדירים, המכוסות בכיסוי שלג צחור מזכירות לו שאכן הוא נמצא במרומי ההימאליה – הרכס הגבוה בעולם כולו. עמק נוברה ממוקם..

חוף ארמבול ארמבול

אחד החופים הפופולאריים ועם זאת השקטים והנעימים יותר בגואה. ארמבול (Arambol) ממוקם בצפון מדינת גואה והוא למעשה כפר שקט הנמצא על החוף עם רחוב ראשי אחד היורד עד הים וכולל חנויות, מסעדות, גסטהאוסים, אינטרנט וסוכנויות נסיעות. החוף באמבול הוא שקט ולא עמוס בדרך כלל, צפונית לרחוב המגיע לחוף נמצא צוק עשוי סלעים המשקיף מלמעלה על כל החוף – שם ניתן למצוא בקתות נחמדות הבנויות על המדרון. מעבר לצוק נמצא..

חוף ואגאטור – גואה ואגאטור

חוף ואגאטור ממוקם צפונית לאנג'ונה בחלקה הצפוני של גואה במרחק של כ-22 ק"מ מהעיר פאנג'י. ואגאטור הוא למעשה חוף קטן עם מפרץ אחד קסום המוקף בצוק סלעי גבוה הנמצא בקצה כפר דייגים קטן. ואגאטור נחשב לחוף פופולארי ביותר בקרב המטיילים והנופשים בגואה –זה המקום בו מתקיימות המסיבות הידועות של גואה והרבה נוהגים להגיע לסביבת החוף בשעות הערב המוקדמות מידי יום כאשר מתחילה שעת המסיבות. בכפר עצמו פזורים..

חוף אנג'ונה אנג'ונה

חוף אנג'ונה הממוקם בחלקה הצפוני של מדינת גואה בהודו נחשב לאחד החופים הפופולאריים והעמוסים ביותר בהודו בכלל ובגואה בפרט. אנג'ונה התפרסמה במיוחד הודות למסיבות הטראנס המתקיימות בה כל ערב בעונה. סצינת המסיבות באנג'ונה היא מטורפת והחל משעות הערב מתקיימות שם מסיבות טראנס בכמה מוקדים – והרבה מטיילים פשוט עוברים ממסיבה למסיבה עד השעות הקטנות של הלילה וממשיכים ל After Party הנמשכת לשעות הבוקר והצהריים של יום המחרת, רוב..

אמריצר Amritsar , הדת הסיקהית ומקדש הזהב אמריצר

פירוש השם אמריצר הוא 'בריכת הנקטר', או בריכת ה'אלמוות' והיא מרכזם הרוחני של בני הדת ה'סיקהית'. אמריצר נמצאת במדינת פנג'ב הפורה – 'ארץ חמשת הנהרות'. הדת הסיקהית נוצרה במאה ה-15 והיא שילוב מעניין ביותר בין ההינדואיזם והאסלאם. הסיקהים מאמינים באל אחד, דוגלים בשוויון בין כל בני האדם ומאמינים במושג ה'קארמה' וגלגול נשמות. לסיקהים שושלת של 10 מורים – 'גורואים',..

גואה גואה

גואה (Goa) הממוקמת בדרום מערב הודו היא המדינה הקטנה ביותר בהודו ונחשבת ליעד המושך אליו מטיילים ובליינים מכל רחבי העולם. בזכות חופיה הלבנים והיפים, המסיבות וחיי הלילה, המסעדות והאוכל הטוב לעיתים מכנים את גואה כ "הודו לייט". גואה אכן נבדלת משאר הודו באופיה ובתרבות המקומית שלה הנחשבת למתירנית ביותר בהשוואה למדינות אחרות בהודו. את גואה גילה מגלה ארצות פורטוגזי בשם ואסקו דה גמה בשנת 1498, וכעבור כ 10 שנים היא נכבשה על ידי..

האמפי - המקום הכי הזוי בהודו.. האמפי

האמפי (Hampi), כפר קטן הממוקם במדינת קרנטקה שבדרום הודו, נחשב ליעד פופולארי בקרב מטיילים מכל העולם. זהו כפר המחולק למעשה לשני חלקים שנהר מפריד ביניהם. הנוף באיזור הוא שילוב של טבע ירוק, הרים וסלעים - סלעי ענק, הרים ובולדרים, לצד שדות אורז ירוקים, נהר ואגמים מדהימים. בסביבת האמפי קיימים מספר מקדשים ששווים ביקור. כשהגעתי להאמפי לראשונה בשנת 2003 גיליתי כפר יפהפה, בעל נוף ייחודי שלא ראיתי דומה לו בשום מקום אחר..

חוף פאלולם פאלולם

פאלולם (Palolem) הוא החוף הדרומי ביותר בגואה הנמצא לא הרחק מגבולה הדרומי של מדינת גואה עם מדינת קרנטקה. יש שיגידו שחוף פאלולם הוא החוף היפה ביותר בגואה או אפילו בהודו, ובאמת אחרי מעבר על רוב חופי גואה אני בטוח שגם אתם תרגישו כך. פאלולם הוא חוף טרופי יפהפה עם חול לבן, מים נעימים ודקלים פזורים בכל עבר. מהחוף תוכלו להבחין באי קטן וירוק אשר בשעות הערב כשמגיעה שעת השפל של הים הוא מתחבר ליבשה וניתן לבקר בו לאחר הליכה קצרה..

פאלולם גסט האוס - Palolem Guset House פאלולם גסט האוס

אם אתם מחפשים מקום טוב לישון בו בחוף פאלולם בגואה, ולא בא לכם על הקוקו האטס הממוקמים על החוף ואתם מוכנים לשלם יותר כסף אז זה גסט האוס בשבילכם. פאלולם גסט האוס נמצא במרחק הליכה של כ- 5 דקות מחוף הים המקסים של פאלולם ומציע רמה גבוהה יותר ממרבית המקומות בפאלולם. פאלולם גסט האוס הוא חדש יחסית, הוקם בשנת 2006 ובנוי למעשה משני בניינים עם חדרי אורחים ולמטה במרכז ממוקמת מסעדת המקום. החדרים כוללים מיטה זוגית, טלוויזיה, מים..

ג'איפור, הודו ג'איפור

גאיפור היא בירתה של מדינת ראג'סטן הממוקמת בצפון מערב הודו, העיר המכונה גם ה"עיר הוורודה" לא זוכה תמיד לכבוד הראוי לה מאחר ורבים מהמטיילים עושים בה עצירה קצרה באוטובוס בדרך לפושקר ולא נשארים בה על מנת לבקר ולהתרשם מיופיה. ג'איפור שווה יותר מעצירת ביניים ובהחלט מומלץ להשתקע בה למספר ימים ולהתרשם מהיופי ואטרקציות שג'איפור יש להציע. את כינוייה הכמעט רשמי כ"עיר הוורודה" קיבלה ג'איפור באה ה-19 אז הורה הראג'ה..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון