תפריט
סגור

וייטנאם - תמונות

מפה של וייטנאם

קטגוריות קשורות

נושאים

  וייטנאם ·    המזרח ·    המזרח הרחוק ·    מדינות המזרח · 

הודעות בפורומים

וייטנאם למטייל

היי חברה, וייטנאם, וייטנאם ושוב, וייטנאם!!! איזו מדינה, אני רוצה להמליץ לכם על וייטנאם למטייל, בין אם מדובר..

עמוד לאוס באתר טריפו

שלום שרון, לאוס היא בהחלט מדינה נפלאה, מאוד כדאי לטייל בה. מטיילים רבים עורכים טיול "משולש" של..

עלויות כספיות

אם יש לרשותי 12,000 שקל, ואני רוצה לטייל בהודו, נפאל, וייטנאם, קמבודיה ולאוס. לכמה חודשיים הכסף הזה יספיק..

וייטנאם

כשעולה השם של מדינת וייטנאם בראש לא ניתן להתנתק מסיפורי הגבורה של סרטי פעולה הוליוודים על הקרבות הקשים שניהלו האמריקאים במלחמת וייטנאם שנצרבו בתודעה האמריקאית והכלל עולמית כטרגדיה ומרחץ דמים לו נקלעה ממשלת ארה"ב בשולחה עשרות אלפי חיילים להלחם בבוץ הוויאטנמי, אך כיום שנים לאחר מכן ווייטנאם הצליחה להשתקם במהירות מהמלחמה הקשה, ומעבר לזיכרונות העבר וייטנאם כיום היא מדינה מרתקת המשלבת בתוכה מסורתיות של תושבים פשוטים העוסקים בחקלאות בשדות האורז הרבים במדינה לצד המאמצים של הממשלה לצעוד אל עבר הקדמה ולהיפתח יותר ויותר אל תרבות המערב. וייטנאם בשנים הקרובות היא אטרקציה תיירותית מושלמת עבור התייר המערבי הרוצה לראות לחוות ולנשום את התרבות של המזרח הרחוק במיטבה- אותנטית ככל האפשר רגע לפני המהפכה של ההיחשפות המלאה למדינות המערב. 

וייטנאם – כרטיס ביקור

שם מלא: הרפובליקה הסוציאליסטית של וייטנאם
בירה: האנוי
ממשל: רפובליקה עממית קומוניסטית
שטח: 329,566 קמ"ר
אוכלוסייה: 79 מיליון נפש
תושבים: 85% ממוצא וייטנאמי, 3% ממוצא סיני, והשאר חברים בקבוצות אתניות שונות רבות (מעל 60!) הקיימות בוייטנאם כיום.
שפות: וייטנאמית, רוסית, צרפתית, סינית, וניבים רבים של בני הקבוצות האתניות השונות.
דת: הרוב המוחלט של תושבי וייטנאם הם בודהיסטים אך קיימים גם מאמינים בכתות ובדתות שונות כמו גם מיעוט נוצרי ומוסלמי במדינה.
מטבע: דונג

מזג האוויר: כמו בכל אזור המזרח הרחוק גם בוויטנאם האקלים הוא אקלים טרופי המושפע מעונת וגשמי המונסון. בוויטנאם שתי עונות מרכזיות: העונה הגשומה (מאי-נובמבר) והעונה היבשה (דצמבר-אפריל). יחד עם זאת המדינה מאוד מגוונת מבחינת אקלים ובכל נקודת זמן בחודשי השנה יהיו אזורים גשומים  ואזורי שטופי שמש ולכן אין עונה עדיפה לביקור על האחרת.
עוד בנושא וייטנאם
הואההואה

העיר הואה, הייתה בירתה הקודמת של וייטנאם (לפני האנוי) ונחשבת כבירה המלכותית של וייטנאם וכעיר המלכים והקיסרים ומכאן ייחוסה המכובד. העיר מרוחקת כ- 660 ק"מ מהנאוי הבירה. שיא פריחתה של העיר הייתה תחת..

עוד על הואה
סייגוןסייגון

הוא צ'י מין סיטי, או בשמה ההיסטורי סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, כיום היא מרכז החיים של המדינה. היא בירתה התרבותית, הכלכלית ורוב מרכז העצבים של המדינה מצוי בה (מעניין שהבירה האנוי משנית לה..

עוד על סייגון
 
וייטנאם – קצת היסטוריה
תחילת ההיסטוריה של וייטנאם היא בשושלות שונות חלקן הגיעו מהודו והביאו איתן את ההשפעות הבודהיסטיות עימן וחלקן מסין לאחר כיבוש אזור הנהר האדום במאה השנייה לספירה ושלטון סיני בן 1000 שנה אליו ניסו להתנגד הוייטנאמים במרידות חוזרות ונשנות אך ללא הועיל.
 
בתקופת האימפריאליזם של המאה ה-19 נכבשה וייטנאם על ידי כוחות אימפריאליסטים מן המערב של המדינות ספרד וצרפת אשר השליטו באזור את מרותן. וייטנאם חולקה בין המדינות כאשר צרפת שולטת בכל אזור דרום וייטנאם. השלטון האימפריאליסטי המשיך ברציפות עד לאחר מלחמת העולם השנייה בה הצליחה וייטנאם להשתחרר מעול המדינות האימפריאליסטיות בזכות מרידות של כוחות קומוניסטיים פנימיים שהכריזו על עצמאותן והביאו להתנגשויות רבות עקובות מדם אל מול הצרפתים שהגיעו בסופו של דבר לסופן ולהכרזת העצמאות של וייטנאם באופן מלא רק בשנת 1954.
 
הכרזת העצמאות ותום הקרבות בין המורדים לצרפתים לא בישרו את סוף הקרובות בוייטנאם שכן בהסכמים שנחתמו חולקה וייטנאם לשני אזורים: צפון וייטנאם הקומוניסטי ודרום וייטנאם האני קומוניסטי הנתמך על ידי המערב ובראשו ארה"ב הברית. המתיחות בין שתי המדינות היריבות והסכסוכים ביניהן הביאו את ארה"ב הברית כמו גם מדינות מערביות אחרות להזרים כוחות בשנת 1965 לאזור על מנת לחדול את הסכסוך. הזרמת הכוחות התגלגלה למלחמת וייטנאם העקובה מדם שזכורה עד היום כמלחמה בלתי נחוצה ושנויה במחלוקת בהיסטוריה האמריקנית. בסוף המלחמה נסוגו הכוחות האמריקניים בהדרגה עד שבסופו של דבר נפלה וייטנאם כולה לידיהם של השליטים הקומוניסטיים מאזור הצפון בשנת 1975.
 
לאחר המלחמה ניסתה וייטנאם לשקם עצמה. על אף הניצחון היחסי של הקומוניסטים הם התקשו לשקם את המדינה כמו גם להיפתח למערב בעיקר בגלל הגוש הקומוניסטי החוסם של ברית המועצות שרק לאחר נפילתו החלה וייטנאם בניסיון לחידוש היחסים עם ארצות העולם החופשי ובראשן ארה"ב הנושאת עד היום את "טראומת וייטנאם". בשנים האחרונות מנסות שתי המדינות להסדיר את היחסים ביניהן ובסוף שנות התשעים אך חידשו את מערכת היחסים הדיפלומטית של שני הצדדים.
 

וייטנאם – גיאוגרפיה, החי והצומח
וייטנאם גובלת בקמבודיה, סין ולאוס והיא נמצאת באזור חצי האי אליו פונות גם קמבודיה, תאילנד, לאוס ומינאמר (בורמה). האוכלוסייה המסורתית בה עוסקת לרוב בחקלאות וגידולי אורז בשני אזורים פוריים מאוד. הראשון הוא דלתא של הנהר האדום ושפך נהר מקנוג – שני אזורים פוריים מאוד לחקלאות ולגידולי האורז שכידוע זקוקים למים רבים לצורך צמיחתם.
 
הנופים בוייטנאם אך הם מגוונים מאוד, ניתן למצוא בה אזורי חקלאות פוריים לצד אזורי השפלה מחד לעומת פסגות ורמות נישאות של הרי ונופים עוצרי נשימה. החי והצומח בוייטנאם אך הוא מאוד מגוון על אף שנמצא בהידלדלות והתמעטות מתמדת וזאת בגלל צמצום אזורי החיים הטבעיים של בעלי החיים וזאת עקב התיעוש, אי התערבות המדינה בשמירה על החי והצומח והתרחבות תופעת הציד הבלתי חוקי ברחבי המדינה. המדינה הגדירה עד כה מספר מועט מאוד של פארקים לאומיים מוגנים, בהם ניתן למצוא חיות כמו פילים, קרנפים טיגרסים ועוד אך באוזרים אחרים נעשה תהליך מואץ של
כריתת יערות וחיסול בתי הגידול הטבעיים שלהם.
 

וייטנאם – תרבות וכל מה שמעבר
התרבות הוייטנאמית כמו בכל אזורי המזרח הרחוק ניזונה אף היא מהדתות הרווחות במדינה ומן המפגש הבין תרבותי בין הבודהיזם לבין הנצרות. הדבר בה לידי ביטוי באומנות הוייטנאמית, במנהגים בסגנון החיים ובשפת המקומיים. הוייטנאמים מרבים לעסוק באומנות מסורתית של ציורי משי על בד, פיסול מסורתי מעץ, סוגים ייחודיים של תיאטרוני בובות ועוד.
 
האוכל הוייטנאמי אף הוא מסורתי מאוד וניתן למצוא בו מנות שונות ומשונות של מאכלים אשר המרכיבים שלהם אינם שכיחים בדרך כלל במטבח המערבי כמו: עטלפים, צלופחים ושאר מיני שרצים וחיות שאנחנו לא מכירים בדרך כלל בצלחת. מצד שיני גם קיימות עשרות מנות צמחוניות של המטבח הוייטנאמי ופירות אקזוטיים הצומחים בשטחה של המדינה.
 
וייטנאם מאוד מגוונת באתרי התיירות שבה אך רובם אינם מוכרים כ"אטרקציות תיירות" בפני עצמן. הערים השונות בוייטנאם כאשר העומדת בראשן האנוי הבירה מאוד יפות ובעלות נופים שונים כמו אגמים, פארקים עירוניים ומקדישים עתיקים מה שהופך כל פינה בוייטנאם לאטרקציה תיירותית עבור התייר המערבי שרוצה לראות איך נראית תרבות החיים במזרח הרחוק רגע לפני ההתפתחות המלאה מול העולם המערבי ולטענת רבים "איבוד הקסם האוטנטי" של המקום.
 

וייטנאם – כמה דברים שחשוב לדעת ולזכור!

וויזה: המטייל הישראלי זקוק לוויזה על מנת להיכנס לוייטנאם, ניתן להנפיק את הוויזה במדינות השכנות (אם אתם משלבים את הטיול בוייטנאם עם מדינה נוספת) אך עדיף להסדיר זאת דרך משרדי הנסיעות בטרם יציאתם מישראל.
חיסונים ומחלות: המחלות והסיכונים בוייטנאם הם מלריה, קדחת דנגי, צהבת, כלבת וכד'. חשוב להיוועץ במרפאות המטיילים טרם עזיבתם את ישראל על מנת להצטייד בתרופות מתאימות ולקבל חיסונים רלוונטיים לאזורים בהם אתם עתידים לטיל.
חשמל:  220 וולט.
מטבע: דונג.
עלות מחייה: החיים בוייטנאם עבור המטייל הישראלי נוחים מאוד בהשוואת מחירים לעומת הארץ. האוכל והלינה זולים באופן יחסי לישראל.

איך להגיע: מומלץ לשלב את הביקור בוייטנאם עם ארצות שונות הגובלות בה. רוב המטיילים חוצים את הגבול לוייטנאם דרך הגבול המשותף עם סין ובכך משלבים את הביקור בוייטנאם עם טיול ארוך יותר גם בסין השכנה.
 
 

וייטנאם - נושאים קשורים

הואה, וייטנאם – Hue הואה

העיר הואה, הייתה בירתה הקודמת של וייטנאם (לפני האנוי) ונחשבת כבירה המלכותית של וייטנאם וכעיר המלכים והקיסרים ומכאן ייחוסה המכובד. העיר מרוחקת כ- 660 ק"מ מהנאוי הבירה. שיא פריחתה של העיר הייתה תחת שלטונם של קיסרי שושלת נגווין שהפכו את הואה למרכזם השלטוני והתרבותי והקימו בה ארמונות, פגודות ומקדשים רבים ושם גם קבורים חשובי הקיסרים של שושלת זו. למרבה הצער, חלקים רבים מהואה נחרבו במהלך ההפצות הכבדות של מלחמת וייטנאם..

הו צ'י מין סיטי (סייגון), וייטנאם - Ho Chi Minh City - Saigon סייגון

הוא צ'י מין סיטי, או בשמה ההיסטורי סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, כיום היא מרכז החיים של המדינה. היא בירתה התרבותית, הכלכלית ורוב מרכז העצבים של המדינה מצוי בה (מעניין שהבירה האנוי משנית לה בגודלה ובמרכזיותה). הו צ'י מין סיטי ממוקמת בדרום ויינטאם ובהיסטוריה שלה (עוד בימיה כסייגון) הייתה בירתה של וייטנאם הדרומית. בתור מלחמת צפון וייטנאם בדרום וייטנאם ובתבוסתה של וייטנאם הדרומית ניתן לסייגון ההיסטורית שמה החדש..

דלתות נהר המקונג, וייטנאם - The Mekong Delta מקונג

אזור דלתת המקונג הוא אחד האזורים הפוריים ביותר לגידולים חקלאיים בוייטנאם. הוא ממוקם בדרומה של המדינה לא הרחק מהעיר הו צ'י מין סיטי (סייגון) ממנה אף יוצאים אליו סיורים מאורגנים יומיים. דלתת המקונג היא למעשה תחנתו האחרונה של נהר המקונג האדיר הזורם מרמות טיבט הנישאות מרחק של כ- 4500 ק"מ לאורכה של טיבט ושל וייטנאם ובדרומה של המדינה למעשה נפרשת הדלתא רחבת הידיים של הנהר האדיר לעשרות שלוחות שונות הנשפכות אל ים סין הדרומי. נהר..

מפרץ האלונג, וייטנאם – Halong Bay האלונג

אזור מפרץ האלונג הוא אחד האזורים היפים והמתוירים ביותר בוייטנאם. הוא מתפרש על שטח של 1500 קמ"ר בפינה הצפון מזרחית של וייטנאם ומורכב מלא פחות מ-3000 איים הממוקמים ברחבי המפרץ. האיים המבצבצים בגדלים שונים מתוך מימי המפרץ התכולים מורכבים ממערות, נקרות ושאר עיצובי טבע מרשימים שבליית המים והרוח עשו בסלעי הגיר המרכיבים את האיים במרוצת השנים. האתר הנפלא הזה שהוא באמת אחד מהשיאים בטיול ברחבי וייטנאם הוכרז ע"י ארגון..

האנוי, וייטנאם – Hanoi האנוי

האנוי, בירתה של וייטנאם, הוכתרה לא פעם בידי המבקרים והתיירים בה כאחת הערים היפות ביותר במזרח הרחוק. עיר בעלת היסטוריה ארוכת שנים, אשר ממוקמת על גדת "הנהר האדום" (ומכאן גם מקור שמה: "גדת הנהר"). האנוי היא שילוב מרתק של ישן וחדש, יש בה מקדשים עתיקים בני למעלה מ-1500 שנים לצד גורדי שחקים חדשים ומודרניים, בתים בסגנון קולוניאלי צרפתי לצד בנייה חדשנית של המאה העשרים ואחת. האנוי לא עוצרת לרגע, היא הולכת ומתפתחת בקצב..

סאפה, וייטנאם- Sapa סאפה

סאפה הוא אזור ירוק ונפלא הנמצא מצפון להאנוי הבירה, אשר הפך בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותית עבור מטיילים רבים בעיקר הודות לנופים הנפלאים הנשקפים בנקודה זו של וייטנאם והודות לשבטי ההרים הייחודיים החיים באזורים אלה. סאפה נחשבת למוקד המשיכה של צפון וייטנאם עבור המטילים הרבים ומשם ניתן לצאת לסיורים וטיולים רגליים וממנועים בין כפרי השבטים הססגוניים של צפון המדינה. בסופי שבוע עולים כל בני השבטים אל העיר המרכזית..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון