תפריט
סגור

אוסטרליה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  אוסטרליה · 

הודעות בפורומים

ביטוח לטיול

היי אני בחורה בת 24 טסה בעוד שבועיים לחצי שנה אוסטרליה ניו זילנד. עשיתי את הביטוח הזה לטיול..

טיפים אחרונים אוסטרליה ניו זילנד?

ביום שני אני וחברה טובה טסות ל3 חודשים אוסטרליה (חוף מזרחי בעיקר) ועוד חודש וחצי אולי חודשיים בניו זילנד. הרוב..

מחפש המלצות למקומות לינה בסידני

הי, אני אמור להגיע לסידני בסביבות עוד שבוע משהו כזה.. אני מחפש מקום לינה שיהיה מגניב, מרכזי ויחסית זול. אשמח..

מסלול קלאסי

הי יריב, לפי דעתי המסלול הקלאסי למי שאין לא הרבה זמן ורוצה "לחוות את אוסטרליה" הוא כנראה קו החוץ המזרחי מאזור..

יריב שלום

יריב שלום לא אמרת מה התקציב שלך ואיפה אתה מתכוון להתאכסן בכל מקרה חבר קרוב ביקש להראות לך את המלון שבו הוא לן..

אוסטרליה

"מי היה האמין שהכול התחיל בתור בית סוהר?" 
אוסטרליה שהחלה את דרכה בתור בית סוהר לאסירים בריטים שפשוט לא היה להם מקום בבית הסוהר  בבריטניה הגדולה של המאה השמונה עשרה הפכה לאורך כמה מאות שנים לפנינה ייחודית ולאזור  תיירותי שונה, מגוון ומאתגר עבור תיירים מכל רחבי העולם. אוסטרליה, ספק מדינה ספק יבשת ענקית,  היא למעשה מקרוקוסמוס מגוון של צורות חיים שונות ומגוונות, שטחים אדירים המורכבים מעשרות צורות  נוף שונות ומגוונות, בעלי חיים ייחודיים שנשתמרו ביבשת הרחוקה והמבודדת מהעולם המודרני כמו הקנגורו והאמו אשר הופכים את אוסטרליה לייחודית מבחינה תרבותית, גיאולוגית ואקולוגית לצד היותה מרכז תרבותי עשיר של ספורט, אופרה, אומנות ועוד. למטייל באוסטרליה צפויים אינספור אטרקציות מגוונות ככל שיעלה על דמיונות ומסעו ביבשת הרחוקה יוכל להמשך ככל העולה על רוחו: שנה, שנתיים – ואל דאגה, תמיד יישאר עוד מה לראות!
 

אוסטרליה – תעודת זהות

שם המדינה המלא : חבר העמים של אוסטרליה.
בירה: קנברה (ולא סידני, העיר הגדולה ביותר, שרבים מייחסים לה בטעות את מעמד הבירה)
משטר: מונרכיה חוקתית פדראלית
אוכלוסייה: 21,470,000 נפש
שפה רשמית: אנגלית
דת: רוב מוחלט של נוצרים לצד בני דתות אחרות.
מטבע: דולר אוסטרלי
מזג אוויר: בגלל היותה של אוסטרליה ענקית מבחינת שטח היא גם מאוד מגוונת מבחינת אזורי  אקלים ועל כן תמיד טוב להיות באוסטרליה, ותמיד חלק משטחה יהיה בעל מזג אוויר נוח יותר לעומת  חלק אחר בו ישררו תנאי מזג אוויר פחות אופטימאליים. עונות השנה הפוכות באוסטרליה לעומת אירופה  ושאר העולם. החורף בה מתחיל במרץ ואילו הקיץ בדצמבר. על מנת ליהנות ממזג אוויר מיטבי  מומלץ לבקר בה בעונות המעבר.
 
 

עוד בנושא אוסטרליה
דארלינג הארבורדארלינג הארבור

דארלינג הארבור (Darling Harbour) הוא אחד מאזורי התיירות היפים והבולטים במרכז סידני. האזור שנפרש ממערב למרכז העיר עבר מתיחת פנים משמעותית בשנים האחרונות וקיום הוא אתר תיירות ראשון במעלה בסידני עם..

עוד על דארלינג הארבור
פרייזר איילנדפרייזר איילנד

אין ספק שאחד המקומות המתויירים והאהובים ביותר על תיירים באזור החוף המזרחי של אוסטרליה הוא אזור האי פרייז'ר או כפי שהוא מכונה בתעתיק האנגלי שלו פרייז'ר איילנד (Fraser Island). פרייז'ר איילנד הוא אי..

עוד על פרייזר איילנד
אוסטרליה- קצת היסטוריה

המתיישבים הראשונים באוסטרליה היו האבוריג'ינים אשר צאצאיהם עד היום נמצאים במדינה וממשיכים לקיים את המסורות העתיקות שלהם. הם החלו להופיע על האי לפי הערכת הארכיאולוגים לפני יותר מ- 60,000 שנים והם אחת הקבוצות האתניות הראשונות והקדומות בעולם בעלות ההיסטוריה הארוכה ביותר שיסודותיה נעוצות עוד בתקופות קדומות של עידן הקרח ואף אולי קודם לכן. סביב דרך הגעתם של האבוריג'ינים לפני עשרות אלפי שנים אל היבשת החדשה אופף ערפל של חוסר בהירות וישנן כמה ספקולציות העוסקות בגשר יבשתי שחיבר פעם את יבשת אסיה ליבשת אפריקה, חצייה של האבוריג'נים מאזור אינדונזיה ועוד... אך העובדה היא שמורשתם, דתם ושפתם של מתיישבים ראשונים אלה נשתמרה באופן מעורר השתאות עד לימים אלה.
 
החל מהמאה השש עשרה החלו מגלי עולם להתעניין ביבשת הרחוקה, הם הפליגו במסגרת מסעותיהם לגילוי העולם שמעבר לאופק. לאחר מספר מסעות הכריזו הבריטים על אוסטרליה כחלק ממדינות בריטניה הגדולה וכינו אותה בשם "ניו סאות' ויילס". במאה השמונה עשרה העלו רעיון בבריטניה להשתמש באוסטרליה כבית כלא אלטרנטיבי שיקל על צפיפות האסירים הגבוהה ששררה באותם ימים במתקני הכליאה ברחבי בריטניה. 750 אסירים ראשונים הועברו ליבשת המבודדת שם חיו בתנאים קשים והרעב איים על חייהם באופן מתמיד. גם מערכת היחסים עם האבוריג'ינים לא הסבה לשני הצדדים נחת כאשר האדם הלבן ניסה לדחוק אותם יותר ויותר מיבשתם ומאוצרות הטבע בהם החזיקו משך עשרות אלפי שנים ועד להגעת הבריטים.
 
עם גילוי הזהב בכמויות גדולות במאה התשע עשרה החלו להגיע לאוסטרליה גל גדול של אזרחים חופשיים והחלו במסע ענק של כריית מחצביה של היבשת החדשה שהתגלתה כעשירה מאוד במחצבים ובאוצרות טבע.
 
את עצמאותה קיבלה אוסטרליה מבריטניה רק בשנת 1901 על אף שבמידה רבה מבחינה תרבותית נשארה חלק מהכתר הבריטי. אוסטרליה זכתה למעמד של חברה עצמאית בכתר הבריטי. אזרחיה עדיין כפופים בדרך זו או אחרת למלכה הבריטית ולבית המלוכה, על דגלם מופיע גם דגל אנגליה והמתיישבים שם מחוברים לבריטניה מבחינה תרבותית. יחד עם זאת בעקבות גלי הגירה גדולים שהגיעו אליה אחרי מלחמת העולם השנייה מאירופה וגם פליטים שנמלטו אליה מאסיה אוסטרליה הפכה להיות אומה המורכבת מעשרות סוגים שונים של קבוצות אתניות שונות החיות כיום זו לצד זו.
 
והאבוריג'ינים, מתיישביה הראשונים של אוסטרליה ממשיכים לחיות גם בימים אלה בשמורות המוגנות שלהם, משמרים את אורח חייהם הקדום על אף שביקורת רבה מופנית כלפי הממשלה מצד הארגונים הירוקים על הזנחתם ואי הטיפול הנאות בקבוצות אתניות ייחודיות אלה.
 

אוסטרליה – גיאוגרפיה, החי והצומח

אוסטרליה היא המדינה השישית בגודלה בעולם, היא למעשה אי ענק בין האוקיאנוס השקט לבין האוקיאנוס ההודי. אוסטרליה מחולקת חלוקה פנימית של שש מדינות שונות המרכיבות את הפדרציה הגדולה ובתוכן צורות חיים, נופים ובתי גידול אקולוגיים שונים ומגוונים מאוד.
 
רובה של אוסטרליה הענקית בגודלה מאוד דליל בהתיישבות של אוכלוסיה, חוות גדולות ומרוחקות זו מזו על מרבצי אדמה ענקיים פזורות לאורך מרכזה של אוסטרליה שנחשב לאזור צחיח ופחות מיושב ביבשת. רוב אוכלוסייתה של אוסטרליה ממוקמת לאורך קו החופים העצום שלה ושם גם ממוקמות הערים הגדולות. החופים של אוסטרליה מרהיבים ולצידם גם הערבות והשפלות הגדולות שבפנים המדינה עם תאי שטח מדבריים וצחיחים לצד מרבצי צמחייה ויערות עבותים בהם חיים האבוריגי'נים.
 
החי והצומח באוסטרליה אף הוא מגוון מאוד וייחודי, זנים רבים של צמחים ובעלי חיים השתמרו בצורה מפליאה ביבשת הרחוקה ונותרו בה עדות חיה לבעלי החיים והצמחייה הקדומים שנכחדו ברוב יבשות העולם ונותרו רק ביבשת המבודדת. מאות זנים של בעלי חיים וצמחים ייחודיים מאפיינים את היבשת והזואולוגים מעריכים שאו שהתפתחו על היבשת בתהליכי האבולוציה לצד האבולוציה שהתרחשה בשאר יבשות העולם או שעשו את דרכם ליבשת על גשר יבשתי ענק שחיבר אותה בעבר לאסיה ונותרו באוסטרליה. כך או כך ניתן לצפות באוסטרליה בזנים נדירים של חיות כמו הקנגורו, האמו האוסטרלי וכמובן דוב הקואלה שאף הוא נמנה עם אחד הסמלים של המדינה לצידו של הקנגורו המסורתי כמובן.
 
 

אוסטרליה - יבשת של תרבות ספורט ואומנות

התרבות באוסטרליה היא אחת המעניינות ומגוונות בעולם המודרני. מארג של תרבויות ותת-תרבויות שונות יצר סגנון חיים מאוד מעניין ומגוון. למטייל באוסטרליה תראה היבשת כמעין "עולם קטן" מאחר וניתן למצוא בה אזרחים ממוצא בריטי ואירי, לצד וייטנאמים ואסייתים וכמובן אבוריג'ינים החיים בצורת חיים שבטית. השפות באוסטרליה אף הן מגוונות עקב גלי ההגירה הגדולים אלה החל מהמאה ה-19 ואפילו האנגלית האוסטרלית מאוד שונה "וסובלת" מסלנג אוסטרלי וקיצורים משעשעים שהשחיתו בצורה משמעותית את האנגלית ולחלקכם אף יהיה קשה להבין את שיאמרו לכם ואף קשה יותר להאמין שמדובר באנגלית.
 
החיים באוסטרליה רגועים ברוב הימים, היא אינה סובלת ממלחמות או סכסוכים דבר שהותיר לאוסטרלים המון זמן לפתח את חיי התרבות והאומנות שלהם. בית האופרה של סידני הוא אחד מבית האופרה הגדולים בעולם, אוסטרליה נחשבת לאחד המרכזים המשפיעים בעולם בתחום האומנות המודרנית בת ימינו וקיימים בה תערוכות ומוזיאונים מהחשובים בעולם בתחום זה.
 
הספורט הוא אבן דרך חשובה מאוד בתרבות האוסטרלית. הספורט האוסטרלי הוא דרך חיים, רבים מתושביה עוסקים בספורט באופן חובבני או מקצועי ואוסטרליה מצטיינת בענפי ספורט ברמה בינלאומית. האהבה הזאת לספורט של האומה האוסטרלית אף הביאה למדינה את הכבוד לארח את אולימפיאדת סידני שהתקיימה בה  בשנת 2000 והייתה לאחת המרשימות שזכורות בשנים האחרונות. אוסטרליה מלאה בליגות ספורט שונות בכל ענפי הספורט שמושכות את תשומת ליבה של האומה כולה לאורך כל השנה- מומלץ לקחת חלק באחת מפעילויות הספורט על מנת להתרשם מהתרבות הספורטיבית של המדינה.
 
אוסטרליה היא גן עדן של ספורט מוטורי ופעילות אתגרית. עם אלפי קילומטרים של ערבות צחיחות אין פלא שרבים שוכרים רכב ויוצאים לקרוע את המדבריות ברכבי שטח 4X4. תוכלו לנסוע סביב היבשת ברכבים, לרכב על גב סוסים, לצאת לטיולי גיפים, אופניים ואופנועי שטח ואף לעשות סנובורד בהרים המושלגים בתקופת החורף. לחובבי הספורט הימי: מאות אתרי צלילה מרשימים מצויים לאורך קו החוף שאך הוא שונה ומגוון בשוניות ייחודיות ובבתי גידול ייחודיים לאזור זה של העולם. הפרועים יותר יוכלו גם לצאת לשייט רפטינג סוער בנהרות או שיט קיאקים רגוע... חובבי הטבע יוכלו ליהנות מביקור בפארקים הלאומים המשמרים את צורת החיים הטבעית של בעלי החיים כמו גם לצאת לשיט צפייה בלווייתנים שהוא אחת האטרקציות המרשימות עבור חובבי החיות.
 

אוסטרליה - כמה דברים שחשוב לדעת


ויזות ואשרות כניסה – ישראלים (כמו תושבי רוב מדינות העולם) זקוקים לאשרת כניסה לאוסטרליה. אשרות לתקופות של עד שלושה חודשים מנופקות ללא תשלום, לתקופות ממושכות יותר יש צורך לשלם.

סכנות בריאותיות – אוסטרליה היא מדינה מפותחת מאוד ועל כן אין מחלות ייחודיות למקום מלבד מחלות רגילות שמצויות בכל מקום אחר בעולם.

שעון- בשל גודלה אוסטרליה מחולקת לשלושה אזורי זמן שונים, כאשר בכל אחד מהם אף חלוקה לשעון חורף ושעון קיץ ועל קשה לנקוב בהפרשי זמנים מדויקים והדבר משתנה בין המדינות הפנימיות באוסטרליה. באופן כללי הבדל השעות הוא בין 6-8 שעות הקדמה לשעון הישראלי.

חשמל- 220-240 וולט

מטבע- דולר אוסטרלי

עלויות מחייה- עלויות המחייה באוסטרליה יחסית זולות לעומת המחייה בארה"ב, אף על פי שמדובר במדינה מפותחת לכל דבר ויש לצפות לעלויות גבוהות בהרבה מאשר במדינות מתפתחות באסיה ובדרום/מרכז אמריקה.

חשוב לזכור- בשל העושר והמגוון המצוי באוסטרליה מומלץ שלא להסתפק בקריאת מדריכים או סקירות על אוסטרליה באופן כללי אלא להתמקד בספרי הדרכה ומאמרים המתרכזים במדינות השונות באוסטרליה ובעריה הגדולות.

אוסטרליה - נושאים קשורים

דארלינג הארבור, סידני דארלינג הארבור

דארלינג הארבור (Darling Harbour) הוא אחד מאזורי התיירות היפים והבולטים במרכז סידני. האזור שנפרש ממערב למרכז העיר עבר מתיחת פנים משמעותית בשנים האחרונות וקיום הוא אתר תיירות ראשון במעלה בסידני עם אטרקציות רבות, אתרים נפלאים והמון מוזיאונים שאף אחד לא חושב לפספס. מתחם הנמל בנוי כמעין מפרץ הנכנס אל תוך היבשה והרציפים כולם מקיפים את המזח הנפלא מכל עבריו. במרכז דארלינג הארבור עובר גשר פירמונט היפיפה שמוסיף למקום סטייל ומראה מרהיב. האטרקציות הנפלאות..

האי פרייזר (פרייזר איילנד) פרייזר איילנד

אין ספק שאחד המקומות המתויירים והאהובים ביותר על תיירים באזור החוף המזרחי של אוסטרליה הוא אזור האי פרייז'ר או כפי שהוא מכונה בתעתיק האנגלי שלו פרייז'ר איילנד (Fraser Island). פרייז'ר איילנד הוא אי החול הגדול ביותר בעולם ונחשב לתופעת טבע ייחודית באוסטרליה כמו גם על פני כדור הארץ כולו ולכן תיירים רבים נוהרים לכאן על מנת לחזות בפלא. האי הממוקם מול קו החוף של פרייז'ר קוסט (Fraser Coast) במדינת קווינזלנד בצפון מזרח אוסטרליה הפך בשנים..

אליס ספרינגס, אוסטרליה אליס ספרינגס

אליס ספרינגס (Alice Springs) היא אחת הערים המפורסמות ביותר של האווטבק האוסטרלי. העיר שמונה כ-27,000 תושבים בלבד זוכה לפרסום ולפופולאריות רבים וזאת ללא קשר לגודלה, שכן מיקומה האסטרטגי כמקום נפלא בלב האזור הצחיח של האווטבק האינסופי הופך אותה לתחנת עצירה תיירותית מוצלחת בעבור מרבית המטיילים המבקרים במרכז אוסטרליה. אליס ספרינגס, שייכת למדינת "הטריטוריה הצפונית" של אוסטרליה, ועל אף מרכזיותה (גם הגיאוגרפית) היא אינה הבירה של מדינה זו...

מנלי, אוסטרליה מנלי

מנלי (Manly) היא פרבר השוכן כחצי שעה שיט במעבורת ממרכז סידני ונחשבת לאחד האזורים הנפלאים לטיול למי שרוצים לקחת פסק זמן מהעיר הגדולה ולטעום קצת אווירה שונה של טבע מרחבים פתוחים נופים מרהיבים וחופי ים וכל זה במרחק של מחצית השעה מהעיר הגדולה בלבד. מנלי ממוקמת בקצהו של מפרץ סידני בסמוך לפתחו של המפרץ אל האוקיינוס רחב הידיים. מרבית החופים המרהיבים של מנלי פונים אל הצד המזרחי של המפרץ אל מרחבי האוקיינוס הגדולים. לכן חופים אלו מצוינים גם לגלישה וגם..

סיינט קילדה, מלבורן סיינט קילדה

סיינט קילדה (St Kilda) הוא פרבר יפיפה ומלא קסם של מלבורן בירת מדינת ויקטוריה הממוקמת בדרום מזרח אוסטרליה. מרחק של נסיעה קצרה ממלבורן הגדולה העמוסה והסואנת תוביל אתכם לסיינט קילדה, שאינה דומה כלל למלבורן. סיינט קילדה בעלת אווירה אחרת של תרבות, בילויים, פנאי והרבה מאוד כיף. במרוצת השנים קנתה לעצמה סיינט קילדה את התואר של אזור הבילויים והסטייל של מלבורן. יש בה הכל- חנויות, מוקדי בילוי, פאבים ובתי קפה, מועדונים, בתי מלון מפוארים וכמובן חופי ים..

סרקיולר קיי,סידני סרקיולר קיי

סרקיולר קיי (Circular Quay) בעברית: "הרציף המעגלי" הוא הרציף המפורסם ומרכזי ביותר בסידני שנחשב לאחד מאזורי התיירות האהובים והמתוירים ביותר בעיר. הוא נבנה סביב מפרץ סידני (Sydney Cove) ומשיק לרובע העסקים של סידני. הסרקיולר קיי כשמו כן הוא בנוי באופן מעגלי ומכיל מספר אטרקציות מרכזיות כאשר בראשן עומד כמובן בית האופרה הגדול והמפורסם של סידני שאין כמוהו כאייקון המייצג את סידני. הסרקיולר קיי מהווה אזור בילוי בולט בעיר ויש בו מסעדות ופאבים..

קטומבה, אוסטרליה קטומבה

קטומבה (Katoomba) היא עיירה קטנה ומנומנמת (כ-7000 איש בסך הכל!) הנמצאת באזור היפה ביותר של הבלו מאונטינז (Blue Mountains)מערבית לסידני במדינת ניו סאות' ווילס באוסטרליה. קטומבה היא ללא ספק היעד המרכזי והטוב ביותר להתחיל טיול באזור הבלו מאונטיינז, ההרים הכחולים, שהם אתר תיירותי ראשון במעלה לכל מי שחובב טבע ורוצה ליהנות מההרים והמרחבים הנפלאים הטבעיים של אוסטרליה וכל זה רק במרחק של שעתיים נסיעה ברכבת מסידני ההומה והסואנת. התיירות בקוטמבה היא..

גרייט אושן רואד, אוסטרליה Great Ocean Road

גרייט אושן רואד (Great Ocean Road)הוא ללא ספק אחד הכבישים המפורסמים והיפים ביותר באוסטרליה אם לא היפה בה! מדובר על קטע הכביש הדרומי ביותר ביבשת המתפתל לאורך כ-250 קילומטרים בין טורקי (Torquay)במזרח ועד וורנאמבול (Warranamboll)במערב במדינת ויקטוריה. הגרייט אושן רואד מפורסם בנופים המרהיבים שלו, חופי הים עוצרי הנשימה הנשברים בדרמטיות אל תוך האוקיינוס ויוצרים מראות מרהיבים של חוף ים חולי ובתולי הנפרש למרגלות של צוקים אימתניים ודרמטיים וכל אלה שלובים..

בריזביין, אוסטרליה בריזביין

בריזביין Brisbane)) היא העיר השלישית בגודלה באוסטרליה, בירת מדינת קווינזלנד השוכנת במרכז חופה המזרחי של אוסטרליה. בריזביין בניגוד לערים רבות נוספות לאורך החוף אינה שוכנת ממש על חוף הים ואין גישה ממנה אל האוקיינוס, ועם זאת היא נהנית מנהר בריזביין הארוך והמפותל החוצה אותה לכל אורכה ומספק למקומיים את חווית המים ואת נופי הים שחסרים לבריזביין בגלל היעדר הגישה שלהם לים. בריזביין הולכת ומתפתחת בשנים האחרונות כמטרופולין ענק, קו הרקיע שלה הולך ומתפתח..

סידני - Sydney סידני

מים רבים חלפו במפרץ סידני מהיום הראשון שבו הגיעה אליה אוניית האסירים הבריטים הראשונה, פרקה את פורעי החוק האנגלים שנשלחו לגלות ועזבה אותם לנפשם, נידונים לחיים של גלות רעב והזנחה. אלו היו אבותיהם של מיליוני תושבי סידני המודרנית של היום- אחת הערים המפורסמות בעולם והמרכזיות באוסטרליה שמרחקם לאותם אסירים- אלפי שנות אור. סידני המושכת אליה מיליוני תיירים מידי שנה אוחזת במספר האטרקציות והסממנים המרכזיים ביותר של אוסטרליה ביניהם גשר סידני המפורסם..

מלבורן - Melbourne מלבורן

מלבורן היא בירתה של מדינת ויקטוריה אחת ממדינות הפדראציה האוסטרלית, ואחת משתי הערים הגדולות ביותר באוסטרליה. היא ממוקמת בדרום מזרח היבשת לאורך קו החוף הדרום מזרחי. מלבורן של היום היא שילוב מעניין של ישן וחדש- מבנים חד קומתיים עם חצר גדולה לצד גורדי שחקים ראוותניים, מארג של בני תרבויות שונים שהגיעו אליה חלקם במסגרת ה"בהלה לזהב", חלקם כפליטים ממלחמות העולם וחלקם עוד צאצאי האבוריג'נים. באופן מפתיע מלבורן נראית כמו בירה אירופאית קלאסית..

ביירון ביי, אוסטרליה ביירון ביי

ביירון ביי (Byron bay) הוא ללא ספק אחד המקומות היפים והמומלצים ביותר לביקור בחוף המזרחי של אוסטרליה לאורך קו החוף המחבר בין סידני לבריזביין. ביירון ביי ממוקמת על לשון יבשה ומפרץ קסומים הנחשבים לנקודה המזרחית ביותר ביבשת של אוסטרליה. מהרגע שכף רגלכם תדרוך בביירון ביי מיד תרגישו את השינוי באווירה, את התחושה הנינוחה של האנשים החיים כאן, את אווירת הניו אייג' (New Age) הנעימה והרגועה האופפת את המקום, ואת קבלת האורחים הנפלאה מצד המקומיים. לא פלא..

ניוקאסל, אוסטרליה ניוקאסל

ניוקאסל (Newcastle) היא שכנתה מצפון של סידני בירת מדינת ניו סאות' ווילס באוסטרליה. היא אומנם יותר קטנה מסידני, הרבה פחות נוצצת ממנה אבל ללא ספק בעלת קסם משלה. ניוקאסל היא אומנם עיר גדולה מאוד מבחינת אוכלוסיה אך כתיירים תוכלו להרגיש בה שקט ושלווה כמעט כמו בכל עיירת חוץ מנומנמת אחרת. אין ספק שהמעבר בין סידני ההומה והתוססת לניוקאסל הרגועה והשלווה יכול להיות מוזר ואולי אף טראומתי, אבל אין ספק שברגע שמתרגלים לאווירה ונהנים מהשלווה, היופי והחופים..

קנברה, אוסטרליה קנברה

קנברה –כרטיס ביקור שם: קנברה (Canberra) מדינה: אוסטרליה מחוז: טריטוריה הבירה האוסטרלית שטח: 805 קמ"ר אוכלוסיה: 345,000 נפש שפה: אוסטרלית מטבע: דולר אוסטרלי קנברה – מידע כללי קנברה היא בירתה הפדראלית של אוסטרליה. האמת שהרבה נוטים להתבלבל ולחשוב בטעות שבירתה של אוסטרליה היא סידני או מלבורן הגדולות והיפות, אך האמת היא שקנברה העיר השמינית בגודלה באוסטרליה, והגדולה..

בלו מאונטנז, אוסטרליה בלו מאונטנז

"ההרים הכחולים" (Blue Mountains) הוא אחד האזורים היפים הנמצאים כשעתיים נסיעה מערבה ברכבת מסידני. מדובר על אזור מרהיב של רכסי הרים עוצרי נשימה ועמקים המייצרים נוף דרמטי נפלא אליו ניתן להגיע בקלות רבה יחסית מהעיר הגדולה ולזכות בחוויית טבע עוצרת נשימה, גם למי שאוהב רק להשקיף ולהביט בטבע מן הצד מבלי להזדקק לצאת לטראקים ארוכים ומפרכים מידי. הבלו מאונטנז זכו לשמם בגלל הערפילים הכחולים שניתן לראות בשעות הבוקר ובשעות בין הערביים מעל רכסי..

Surfers Paradise, אוסטרליה Surfers Paradise

סרפרז פרדייז (Surfers Paradise) הוא ללא ספק השם המתאים ביותר לעיירת הנופש הנפלאה הזאת הממוקמת ממש בלב אזור הגולד קוסט (Gold Coast) הנפלא הנמצא על הגבול שבין מדינות ניו סאות' ווילס וקווינזלנד בחופה המזרחי של אוסטרליה. סרפרז פרדייז היא היהלום שבכתר המנצנץ של אזור הגולד קוסט היוקרתי. אם חשקה נפשכם במקום לנפוש בו, לשכוח מהצרות ולזכות בדירות מפוארות (לא במחירים נורא יקרים), באזור בילויים שוקק, בחופים נפלאים ובהמון אטרקציות ובילויים מסביב לשעון..

קופס הארבור, אוסטרליה קופס הארבור

קופס הארבור (Coffs Harbour) היא עיר לחופו של החוף המזרחי באוסטרליה על הדרך שבין סידני לבריזבין, במדינת ניו סאות' ווילס. קופס הארבור לא נוצצת במיוחד, ועם זאת יכולה להיות נקודת עצירה נחוצה וראויה למטיילים שלא רוצים לנסוע הרבה מידי ביום אחד בדרך צפונה לכיוון ביירון ביי הצפונית לה מרחק של 5 שעות נסיעה. לקופס הארבור חופי ים יפים וגם נקודת עניין נפלאה בדמות אי הציפורים המושך אליו ציפורים רבות בעונת הקינון וגם תיירים ומבקרים רבים בעקבותיהם. מטיילים..

פורט מקוורי, אוסטרליה פורט מקוורי

פורט מקוורי (Port Macquarie) היא עיירת חוף נפלאה במדינת ניו סאות' ווילס באוסטרליה השוכנת על קו החוף המרהיב שבין סידני לבריזביין. מיקומה המעולה על לשון יבשה קסומה המלאה באזורי חופים נפלאים, יערות ואזורים טרופים העמוסים בבעלי חיות ובעיקר בקואלות, ותרבות הבילוי השלו הופכת את פורט מקוורי לגן עד לבילוי של מספר ימים ולמקום שבהחלט שווה לצאת בו לבילוי ולהרפתקאות. מה כדאי לראות ולעשות בפורט מקוורי פורט מקוורי היא עיירה שיודעת לשלב בצורה מוצלחת..

גולד קוסט, אוסטרליה גולד קוסט

גולד קוסט (Gold Coast) היא רצועת חוף נפלאה בגבול שבין מדינות ניו סאות' ווילס וקווינזלנד בחוף המזרחי של יבשת אוסטרליה. מדובר ללא ספק כנראה באחד האזורים המתויירים ביותר והתוססים ביותר בחוף המזרחי של אוסטרליה אם לא באוסטרליה כולה. עם הגיעו של האביב סביב חודש ספטמבר הגולד קוסט מתחיל להתעורר ולהפוך לאזור החם ביותר והתוסס ביותר מבחינת תיירות ובילויים לפחות בחלק הזה של אוסטרליה. אזור הגולד קוסט רצוף חופים, עיירות נופש, מלונות וגורדי שחקים הפרושים על..

בריסביין, אוסטרליה בריסביין

בריסביין – כרטיס ביקור שם: בריסביין (Brosbane) מדינה: קווינסלנד, אוסטרליה תאריך ייסוד: 1824 שטח: 5,904 קמ"ר אוכלוסייה: 1,800,000 נפש מטבע: דולר אוסטרלי שפה: אנגלית בריסביין – מידע כללי בריסביין (Brisbane) היא בירתה של מדינת קווינסלנד שבאוסטרליה, היא ממוקמת לחופה המזרחי של אוסטרליה בסמוך לגבולה הדרומי של מדינת קווינסלנד על קו החוף. בריסביין שהחלה את..

דרווין, אוסטרליה דארווין

דרווין – כרטיס ביקור שם: דרווין (Darwin) מדינה: אוסטרליה חבל ארץ: הטריטוריה הצפונית שטח: 112 קמ"ר אוכלוסיה: 120,000 נפש מטבע: דולר אוסטרלי שפה: אנגלית אקלים: האקלים של דרווין הינו אקלים טרופי המאופיין בחלוקה לשני עונות עיקריות העונה הגשומה והעונה היבשה (בין חודש מאי לחודש ספטמבר). הטמפרטורות בדרווין חמות לאורך רוב ימות השנה ואחוזי הלחות בה גבוהים בעיקר בעונת הקיץ. בעונה..

אדלייד, אוסטרליה אדלייד

אדלייד- כרטיס ביקור שם: אדלייד (Adelaide) מדינה: אוסטרליה חבל ארץ: אוסטרליה הדרומית שטח: 1826 קמ"ר אוכלוסייה: 1,172,000 נפש שפה: אנגלית מטבע: דולר אוסטרלי אקלים: האקלים של אדלייד נוח וממוזג בשל היותה קרובה לשפת הים. הקיץ (שיאו בחודשים ינואר ופברואר) הוא העונה החמה והיבשה, אז הטמפרטורות באדלייד נעות סביב 30 מעלות. החורף (חודשים יולי-אוגוסט) היא העונה הקרה והרטובה, בה הטמפרטורות..

הובארט, אוסטרליה הובארט

הובארט – כרטיס ביקור שם: הובארט (Hobart) מדינה: אוסטרליה טריטוריה: טסמניה שטח: 1,357 קמ"ר אוכלוסייה: 205,000 נפש מטבע: דולר אוסטרלי שפה: אנגלית ושפות אבוריג'יניות שונות אקלים: מזג האוויר בהובארט הוא מזג אוויר ממוזג המאופיין ברבע עונות (קיץ וחורף ושתי עונות מעבר). עונת הקיץ היא בין החודשים דצמבר לפברואר ואלו גם המועדים הנוחים ביותר לביקור באזור. עונת החורף היא העונה הגשומה..

פרת', אוסטרליה פרת'

פרת' –כרטיס ביקור שם: פרת' (Perth) מדינה: אוסטרליה חבל ארץ: אוסטרליה המערבית שטח: 5,386 קמ"ר אוכלוסייה: 1,602,000 נפש שעון: השעון המקומי מקדים את שעון ישראל ב-6 שעות שפה: אנגלית מטבע: דולר אוסטרלי אקלים: מזג האוויר בפרת' נוח ברוב ימות השנה. עונת הקיץ (אשר מגיעה לשיאה בחודשים ינואר פברואר) היא עונה חמה ויבשה. הטמפרטורות מגיעות לעיתים אף מעל 40 מעלות וזהו הזמן..

פיג'י פיג'י

פיג'י, או בשמה המלא "הרפובליקה של איי פיג'י" (Republic of the Fiji Islands)היא מדינה קטנה יחסית הנפרשת על פני ארכיפלג איים המצוי בדרום האוקיינוס השקט. את עצמאותה קיבלה פיג'י (כיום דמוקרטיה פרלמנטארית) מאנגליה רק בשנת 1970 ובעשורים האחרונים היא עושה את צעדיה הראשונים בתור מדינה עצמאית. פיג'י מורכבת מלא פחות מ-322 איים (מתוכם רק 106 איים מיושבים באמת והאחרים איים קטנים ולא מיושבים כלל). אורח החיים של פיג'י ייחודי..

טזמניה - Tasmania טזמניה

טזמניה היא הקטנה מבין ששת מדינות הפדרציה האוסטרלית, היא למעשה אי קטן הנמצא דרומית למלבורן ומדינת ויקטוריה על היבשת האוסטרלית ומפורד מרחק של כ- 240 ק"מ. טזמניה קרויה בפי המטיילים "ניו זילנד הקטנה" שכן על אף השטח הלא רב שלה היא למעשה אי ירוק מלא בצמחייה סבוכה, עושר טבעי של מיני צומח וחי והמון בעלי חיים הקיימים על האי וחיים בו באין מפריע. האוכלוסייה הדלילה יחסית הקיימת על האי מאפשרת לטבע שבו להתקיים..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון