תפריט
סגור

גואטמאלה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  גואטמאלה ·    מרכז אמריקה ·    מדינות מרכז אמריקה · 

הודעות בפורומים

מרכז אמריקה בקשה למידע ועצה

היי אמיגוס ,מעבר מקוסטה ריקה או גואטמאלהלאיים בקריבים, כמו גמיקה,הריפובליקה הדומניקנית ועוד..... מעבורת..

טיול לגוטמאלה ומקסיקו

שלום דנית, טיול לגווטמאלה יכול להתמצות בשבועיים. על מנת להספיק ולבקר בכל האזורים של המדינה (או לפחות ברובם)..

גואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה  העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור  מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו בעלי תרבות עשירה, ידע מדעי ואסטרונומי עצום  אשר נכחדו כמעט כליל מעל פני האדמה לאורך השנים.
 
אך גואטמאלה היא גם מדינה קשת יום שמנסה להתאושש אחרי שנים של כיבוש ספרדי ודיכוי בני העמים הילידים שחיו בה וצאצאיהם, מלחמות תרבות ומאבקים פנימיים שהובילו למלחמות אחים קשות גלי אלימות רבים והשארות המדינה מאחור מבחינת התפתחות טכנולוגיה וקדמה.
 
ואולי זהו הקסם של גואטמאלה: נופים פראיים, מקדשי מאיה ופירמידות חבויות במעבה היער,  מפגש של עם מסורתי שמאוד מאוד רוצה להתקדם ובימים אלה ממש עושה את צעדיו המשמעותיים אל הקדמה המערבית.   תיירים רבים נמשכים אל קסמה של גואטמאלה כי מכילה בתוכה את תמצית הנופים, החוויות והקסם של אמריקה הלטינית באזורי אמריקה התיכונה- "יש בה את הנופים היפים ביותר" כך יאמר לכם כל תייר שנסע אליה וחזר מאושר...
 
גואטמאלה – כרטיס ביקור
שם מלא: רפובליקת גואטמאלה
עיר הבירה: גואטמאלה סיטי
משטר: דמוקרטיה נשיאותית
אוכלוסיה: 14,655,189 נפש
דת: נצרות פרוטסטנטית, נצרות קתולית, ודת המשלבת את פולחן בני "המאיה" עם הנצרות המודרנית.
שפה: ספרדית ושפות שבטיות שונות (כמעט ולא מדברים אנגלית!)
מטבע: קצאל
מזג אוויר: האקלים בגואטמאלה כמו בשאר אמריקה הלטינית מושפע מסופות קריביות וטרופיות הנוצרות בלב האוקיאנוס האטלנטי והים הקריבי ומשפיעות על סופות הגשמים והרוחות. מזג האוויר טרופי ברובו עם טמפרטורות גבוהות ואחוזי לחות גבוהים ברוב האזורים.
 
גואטמאלה- קצת היסטוריה
עוד בנושא גואטמלה
יום המתים בגואטמלהיום המתים בגואטמלה

המוני בני אדם, לבושים בכל צבעי הקשת, צעדו ברחובות העיירה סומפנגו סקטפקז (Sumpango Sacatepéquez), השוכנת ברכס סיירה מדרה (Sierra Madre)שבמרכז גואטמלה. מגמת פני כולם הייתה בית הקברות. בידיהם נשאו..

עוד על יום המתים בגואטמלה
פולחן בגואטמלהפולחן בגואטמלה

הרפובליקה של גואטמלה השוכנת במרכז אמריקה היא מדינה מדהימה. היא זכתה לשלל כינוים, וביניהם ארץ האביב הנצחי, ארץ הקשת בענן ושוויץ של מרכז אמריקה. המטייל בה לא יוכל להישאר אדיש ורבים מהמבקרים בה..

עוד על פולחן בגואטמלה
גואטמאלה הייתה לאורך השנים מרכז חיי תרבות של בני המאיה. בני תרבות זו שהיעלמותם מעל פני האדמה נותרה כחידה לאורך השנים הקימו בה עשרות מקדשים והפכו את גואטמאלה למרכז הפולחן הדתי שלהם על אף שהיו פזורים לאורך כל מרכז אמריקה. עם הגעת הספרדים לחופי אמריקה המרכזית במאה השש עשרה החל דיכוי בני העמים והשבטים שחיו בגואטמאלה בשלווה לאורך השנים.
 
מקדשיהם של בני המאיה הושחתו, הושמדו והריסותיהם נותרו מכוסות בחול עפר וצמחיית ג'ונגל עבותה עד שנחשפו בעידן המודרני והפכו לאחת האטרקציות הבולטות שיש לגואטמאלה כיום להציע. הספרדים גזלו את אוצרותיהם של בני המאיה כמו גם את גידוליהם, שדותיהם והפכו אותם לעבדיהם המושפלים והמדוכאים דבר שהעמיק את השסעים והקרעים בחברה הגואטמאלית.
 
רק בשנת 1821 קיבלה גואטמאלה את עצמאותה מהספרדים אך לא היה זה סופם של חבלי הלידה של האומה ששיוועה לעצמאותה. לאורך ההיסטוריה המודרנית קמו בגואטמאלה מספר שליטים רודניים שהשליטו בה משטרים צבאיים כוחניים שהביאו לעידן שחור בהיסטוריה של גואטמאלה. רק בסוף שנות התשעים כוננה בגואטמאלה ממשלה דמוקרטית שחתמה על הסכמי שלום עם רוב ארגוני הגרילה של המדינה והשקט החל לשרור (באופן יחסי יש לומר) במדינה שעדיין מלקקת את פצעי מלחמת האזרחים לאחר שנים של קרבות.
 

גואטמאלה- גיאוגרפיה, החי והצומח
גואטמאלה יש האומרים היא אולי היפה והמגוונת באמריקה המרכזית. היא מגלמת בתוכה את כל פלאי אמריקה הלטינית וקצת יותר. היא פרוסה בין החופים הקריביים במערבה באזור ליוינגסטון וריו דולסה שנראים כמו מושבות קולניאליות אפריקאיות אליהם הובאו לפני שנים עבדים אפריקנים שהיום חיים שם בשלווה ומשווים למקום תחושה של חיים בג'ימייקה לבין החופים המזרחיים הפרועים והבתוליים לשפת האוקיאנוס הפאסיפי. חופים ארוכים ופרועים שהתיירות טרם פגעה בראשוניותם.
 
במרכז גואטמאלה ויותר בצפונה ניתן למצוא את הרי הגעש הפעילים הגבוהים והגועשים ביותר באמריקה הלטינית. ניתן לצאת לטרקים לטיפוס על הר געש פעיל וליהנות מצפייה נדירה ומחוויה של "פעם בחיים" בה תוכלו לעמוד על שפת לוע הר געש ולראות את הלבה מבעבעת תחת רגליכם.
 
שטחים רבים בגואטמאלה נותרו מיוערים ובעלי צמחייה עבותה של עצים טרופיים ענקיים הנשאים לגובה רב ובעלי שורשים בגובה של מעל לשני מטרים! שימור הצמחייה הותיר תאי גידול רבים עבור בעלי חיים נדירים ביבשת ביניהם קופי השאגן, פומה, יגואר מיני זוחלים ונחשים, עכבישי טרנטולה ארסיים ועוד.
 
גואטמאלה – מה לראות ומה לעשות?
גואטמאלה מלאה בשרידי תרבות המאיה שזועקים ממנה כמעט בכל פינה. החברה בגואטמאלה מאוד מסורתית וזה אולי הקסם שבה. האנשים פשוטים מאוד, מסורתיים ומכאן גם מאוד לא מתקדמים מבחינה טכנולוגית אך אם תאמצו את קסם המקום תוכלו ליהנות בה מאוד.
 
הבירה, גואטמאלה סיטי, היא עיר מתועשת בלי חשיבות תיירותית מיוחדת דלגו עליה והמשיכו לאנטיגואה, הבירה התיירותית של גואטמאלה ומרכז החיים שלה. שם תוכלו לחוות עיר קולוניאלית עם בתים קטנים וצבעוניים שווקים מקומיים של בני המקום, מוזיקה מסורתית וגם לצאת לטרקים יפים באזור שהבולט בהם הוא הטרק להר הגעש הפעיל "הפקאיה" בו תוכלו לצפות בלבה גועשת ממרחק של מטרים ספורים בלבד!
 
אטרקציות תיירותיות שלא כדאי לפספס בגואטמאלה הן האזור של "סמוק שמפיי" באזור לנקין בצפון המדינה. זהו פארק לאומי מרשים מאוד בעל תופעת טבע ייחודית של שמונה בריכות בעלות מים צלולים בצבע טורקיז מדהים הנשפכות האחת לשנייה כאשר מתחתיהן זורם נהר גועש.
 
אתרים נוספים בולטים הם כמובן שרידי תרבות המאיה המרשימים ביותר בג'ונגלים של "טיקאל" באזור חצי האי "פלורס" בצפון המדינה. באזורים אלה תוכלו לצאת לטיולי זריחה על מנת לחזות בג'ונגל המתעורר מפסגתו של אחד המקדשים הקסומים הנשאים מעל לצמרות עצי הענק של הג'ונגל העבות – אל תחמיצו את
מקדשי טיקאל
כי מקדשים אלה הם היפים, העוצמתיים והאותנטיים ביותר בכל אזור מרכז אמריקה.
 
יום העצמאות של גואטמאלה הנחוג בספטמבר יחד עם שחרור כל ארצות מרכז אמריקה מלווה במצעדים ססגוניים ומסורתיים של ילדי כל בתי הספר היוצאים בריקודים אל הרחבות. ניתן לטעום ביום זה את המסורת ושמחת החיים של אנשים שחסר להם כל כך הרבה, שחיים בעוני מרוד אבל עדיין יודעים לשמוח ולהיות מאושרים בחלקם.
 
גואטמאלה – דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור!
וויזה ואשרות כניסה – לתייר הישראלי אין צורך בוויזה או אשרת כניסה לביקור של עד שלושה חודשים בגואטמאלה. שימו לב שלעיתים נוטים שרלטנים "לגבות" מיסי מעבר לא חוקיים ופיראטיים בגבולות.
מחלות ובריאות – בגואטמאלה סכנות מלריה, כולרה, קדחת דנגי, טיפוס הבטן, כלבת ועוד. יש להיוועץ ברופאי מרפאות המטיילים ברחבי הארץ טרם יציאתכם למסע ולהצטייד בתרופות ובחיסונים מתאימים עפ"י מסלול טיולכם.
שעון- השעון המקומי בגואטמאלה מאחר את השעון המקומי בשיראל בשמונה שעות בדיוק.
חשמל- 115-125 וולט, באזורים המתויירים יש אספקת חשמל אם כי לעיתים יש הפסקות חשמל תכופות בעיקר בלילות סערה.
מטבע- קצאל
תחבורה- לאוהבים אתגרים ניתן להסתמך על האוטובוסים המקומיים של גואטמאלה (צ'יקן באסים) ביודעים בצפיפות ובדוחק שבהם, לאוהבי הנוחות ליעדים הפופולאריים לתיירים לרוב קיימות מוניות (שאטלים) במחירים סבירים.
עלות מחייה- עלות המחייה בגואטמאלה עבור התייר הישראלי זולה מאוד!
אזהרת מטיילים- בגואטמלה קיימים לעיתים גילויי אלימות ופשיעה כלפי זרים. יש להקפיד שלא להסתובב לבד ברחובות הערים הגדולות באזור החשיכה, להיזהר מפני אירועי שוד וכיוס ולהקפיד לטייל במקומות התיירותיים והידידותיים לתייר.

גואטמאלה - נושאים קשורים

יום המתים בגואטמלה יום המתים בגואטמלה

המוני בני אדם, לבושים בכל צבעי הקשת, צעדו ברחובות העיירה סומפנגו סקטפקז (Sumpango Sacatepéquez), השוכנת ברכס סיירה מדרה (Sierra Madre)שבמרכז גואטמלה. מגמת פני כולם הייתה בית הקברות. בידיהם נשאו עפיפונים, סירים רוחשים תבשילים, נרות ובקבוקים של משקאות חריפים. כל הכבודה הזו יועדה לארוחה השנתית המשותפת של החיים עם קרוביהם המתים. בהביטי בהמון זה יכולתי להבין היטב את הכינוי הרווח ביותר של גואטמלה: "ארץ הקשת..

פולחן בגואטמלה פולחן בגואטמלה

הרפובליקה של גואטמלה השוכנת במרכז אמריקה היא מדינה מדהימה. היא זכתה לשלל כינוים, וביניהם ארץ האביב הנצחי, ארץ הקשת בענן ושוויץ של מרכז אמריקה. המטייל בה לא יוכל להישאר אדיש ורבים מהמבקרים בה מתאהבים, שכן יש בה ריכוז של כל המיוחד במרכז אמריקה, החל בשרידי המאיה החידתיים, דרך הרי געש תמירים ומעשנים, וכלה בשרידי אוכלוסיה מקומית, ששרדה את שואת הכיבוש האירופאי. ברבות ממדינות היבשת האמריקאית האוכלוסייה המקומית נכחדה כליל..

סמוק שמפיי, גואטמלה – Semuc Champey סמוק שמפיי

סמוק שמפיי הוא אחד מהפארקים ואתרי הטבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימה. אתר הטבע המרשים מצוי ב-10 ק"מ מהעיר לנקין (Lankin) שמושתת ברובה על תיירות הסובבת את אתר "סמוק שמפיי" ועל כן תוכלו לארגן מכאן טיולים מאורגנים, הסעות וכד' במחירים זולים ובתדירות גבוהה מאוד. אתר..

גואטמלה סיטי, גואטמלה- Guatemala City גואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי היא עיר הבירה של גואטמלה. זוהי למעשה העיר הגדולה ביותר בגואטמלה ואוכלוסייתה מונה למעלה משני מליון תושבים. על אף שזוהי עיר הבירה אין בה כלל עניין תיירותי ורוב התיירים והמטיילים הנוחתים בה (כי כאן מצוי שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר) מעדיפים לדלג על ביקור בה וכבר מתוך דשה התעופה לוקחים מונית או "שאטל" ישר לכיוון אנטיגואה שמיתגה עצמה בשנים האחרות כ"בירת התיירות של גואטמאלה". האווירה..

אנטיגואה, גואטמאלה - Antigua אנטיגואה

אנטיגואה היא בירתה תיירותית והלא רשמית של גואטמאלה. כל המטיילים נוחתים בגואטמאלה סיטי הבירה ובורחים ממנה מספר דקות אחרי הנחיתה באוטובוס ישיר לאנטיגואה שהיא בירה תיירותית הרבה יותר, נעימה הרבה יותר ומעניינת הרבה יותר מגואטמאלה סיטי שהיא לא יותר מכרך סואן אפור ומשעמם. אנטיגואה המקבלת בשמחה את התיירים הרבים הפוקדים את גואטמאלה היא עיר קולוניאלית טיפוסית ומקסימה המשלבת בתוכה מסורתיות: בנייה נמוכה של בתים צבעוניים, רחובות..

מקדשי "טיקאל", גואטמאלה - Tikal טיקאל

אחת התמונות המפורסמות ביתר של מרכז אמריקה בכלל ושל גואטמלה בפרט הן הפירמידות המרשימות של עיר המאיה האבודה "טיקאל" הנמצאת בלב הג'ונגלים של מחוז אל-פטן בקרבת העיר פלורס בצפון גואטמאלה. ללא ספק טיקל היא אחד מאתרי התיירות המרתקים ביותר בגואטמאלה אם לא במרכז אמריקה כולה. "טיקאל" שפירושה בשפת בני המאיה "קולות" או "הד" הייתה עירם של בני המאיה שחיו ברחבי מרכז אמריקה במאה ה-4 לספירה...

אידיאל היופי במרכז אמריקה אידיאל היופי במרכז אמריקה

הפעם הראשונה בה נחשפתי לתופעת 'הארכת הגולגולת' הנהוגה במרכז אמריקה, הייתה בתור ילד, במסגרת קורס על תרבויות אמריקה הקדומה. רק שנים מאוחר יותר חקרתי את הנושא לעומק. ניתן לשער שאילו אדם בן זמננו היה נתקל ב'אדם האמיתי', כינויו של המלך במרחב מרכז אמריקה בתקופה הקלאסית (מאות שלישית – תשיעית לסה"נ), הוא היה חש תערובת של תדהמה וגועל. בוודאי שלא היה ממהר להשתחוות אפיים ארצה אל מול 'כליל השלמות'. אידיאל..

אגם אטיטלאן (לאגו אטיטלאן), גואטמלה – Lago Atitlan אגם אטיטלאן

אגם אטיטלאן המצוי דרומית לבירה גואטמאלה סיטי נחשב לאגם העמוק ביותר במרכז אמריקה והוא אחד היעדים המועדפים על תיירים שפוקדים אותו ואת הכפרים שסביבו בהמוניהם ורבים מהם מציינים את האגם כאחד המקומות היפים ביותר בהם ביקרו בביקורם בגואטמלה ובדרום אמריקה בכלל. אגם אטיטלאן השוכן באזור של פעילות וולקנית ענפה היה בעברו לוע של הר געש ענק שקרס והאגם כולו מנוקז בתוך לועו. על כן טמפרטורת המים לרוב חמימה וזאת בעקבות הפעילות הגועשת..

סן פדרו לה לגונה, גואטמלה - San Pedro La Laguna סן פדרו לה לגונה

סן פדרו לה לגונה או בשמה היותר מוכר "סן פדרו" היא עיר קטנה לשפת אגם הטיטלאן שהוא אחד האגמים היפים והמרשימים בגואטמלה המושך אליו מטיילים רבים ונחשב לאחד האתרים שחייבים לראות בגואטמלה. בשל מרכזיותו של אגם הטיטלאן על מפת התיירות של גואטמלה הכפרים הסובבים אותו הפכו לכפרים תיירותיים מאוד אשר עיקר עיסוקם הוא תיירות (הוסטלים, מסעדות וכו'). סן פדרו הפכה במרוצת השנים האחרונות לאחת הערים האהובות ביותר עבור ישראלים..

ליוינגסטון, גואטמלה – Livingston ליוינגסטון

ליוינגסטון היא ללא ספק אחת העיירות המרתקות מבחינה אנתרופולוגית הקיימות בגואטמאלה כולה. יש כאן שילוב מרתק של צאצאי מאיה, צאצאי עבדים שחורים שהובאו לכאן מאפריקה על ידי הבריטים ולא מעט תושבי חוץ אירופאים ואמריקאים שבאו לכאן לבלות בשלווה את שארית חייהם וחיים במקום על טהרת השלווה והדיג. ליוינגסטון שוכנת בצידה המזרחי על גואטמאלה לחופי הים הקריבי. העיר שוכנת בשפכו של נהר הגדול ובתחומה הוא מתמזג עם מימיו המלוחים של הים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון