תפריט
סגור

הונדורס - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  הונדורס ·    מרכז אמריקה ·    מדינות מרכז אמריקה · 

הודעות בפורומים

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 15/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 8/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

חודש במרכז אמריקה מאמצע ספטמבר

שלום לכולם, אנו (שני זוגות) רוצים לטוס לטיול במרכז אמריקה לכחודש בתקופה של ראש השנה - סוכות. המטרה - בעיקר בטן..

קצת המלצות

שלום ..... (לא כתבת את שמך), לגבי ארגנטינה אין לי מושג כי לא הייתי שם.. לגבי מרכז אמריקה (ואגב קצת תמוהה..

קצת מידע על הונדורס

הי יניר, אני קצת קצר בזמן ולכן לא אוכל לפרט לך כאן על הונדורס, עם זאת אני אשמח להפנות אותך למאמר הסוקר סקירה..

הונדורס

הונדורס היא מדינה גדולה במרכז אמריקה שמהווה יעד תיירותי מועדף עבור אותם טיילים ותיירים  שהחליטו לנטוש את המסלול הקלאסי של טיול במרכז אמריקה. אותם אלה שמאסו בביקור באתרי  התיירות השגרתיים ולצעוד באותם טרקים שמוגדרים כ"חובה" בכל אחד ממדריכי התיירות הפופולאריים.
 
אלה המעיזים יותר מביניכם תהיה הונדורס גן עדן להרפתקאות ביערות עד עבותים, שמורות טבע  נידחות שלא רבים התיירים המגיעים אליהם. אז אתם בעלי תעוזה, מעוף ורצון לטעום את מרכז  אמריקה מזווית שונה, פחות תיירותית ופרועה קצת יותר- הונדורס היא הכתובת האולטימטיבית עבורכם!

הונדורס – כרטיס ביקור
שם מלא- רפובליקת הונדורס
עיר בירה- טגוסיגלפה
משטר- רפובליקה נשיאותית
אוכלוסייה- 6,970,000 נפש
דת- רוב האוכלוסייה נוצרית קתולית
שפה רשמית- ספרדית
מטבע- למפירה
אקלים- האקלים הטרופי בהונדורס משתנה בין פנים המדינה לבין החופים. פנים המדינה יהיה קריר יותר ולח פחות לעומת החופים שם הטמפרטורה תהיה גבוהה יותר ברוב ימות השנה ואחוזי הלחות גבוהים אף הם. העונה הגשומה בהונדורס היא בין החודשים מאי-אוקטובר בה מחירי התיירות נמוכים בהרבה לעומת העונה היבשה.

הונדורס - היסטוריה
המתיישבים הראשונים בהונדורס היו ככל הנראה בני המאיה שעשו זאת כבר לפני אלפי שנים אך כמו בכל שאר מדינות מרכז אמריקה נטשו את יישוביהם ונעלמו באורח מסתורי מעל פני ההיסטוריה. הספרדים הגיעו להונדורס כמו לכל ארצות מרכז אמריקה במאה ה-16. את שמה היא קבלה מכריסטופר קולומבוס על שם המים העמוקים של הים הקריבי. "הונדורס" בספרדית פירושו "מים עמוקים".
עוד בנושא הונדורס
פנמהפנמה

פנמה- ארץ שהיא לא רק תעלה! על אף היות פנמה עורק תחבורה חשוב מאוד וציר כלכלי-מסחרי ראשון בחשיבותו לצי הסוחר של יבשת אמריקה היא הרבה מעבר לכך. אז נכון שהיא המדינה המקשרת בין אמריקה המרכזית לבין דרום..

עוד על פנמה
ניקרגואהניקרגואה

עם היסטוריה קשה של אסונות טבע והוריקן אחד שבשנת 1998 הרס ומחק מבנים וערים שלמות בה, ניקרגואה ללא ספק ספגה מכה אנושה לתיירות ואורח החיים בה במאה העשרים. לא הקלו עליה גם שנים של משטר רודני ולחצים של..

עוד על ניקרגואה
 
את עצמאותה קיבלה הונדורס בסיום השלטון הספרדי בכל מרכז אמריקה בשנת 1821. היא הכריזה סופית על עצמאותה לאחר פרישתה מפדרציית מדינות מרכז אמריקה בשנת 1938.
 
לאחר הכרזת עצמאותה שלטו בה מספר משטרים צבאיים של כוחות שונים במדינה. במאה העשרים השתלטו על השוק הכלכלי בהונדורס מספר חברות אמריקאיות שרכשו קרקעות רבות של מטעי בננות במדינה והחלו לייצא ממנה בננות אל ארה"ב והמערב. כוחן של חברות אלה בעקבות אחיזתן הכלכלית בענף הייצוא מספר אחד של המדינה עלה וגבר והן החלו להיות בנות ברית של מפלגות המשטר, דבר שהשפיע רבות על המאזן הפוליטי במדינה במאה העשרים ועל השפעתה של ארה"ב על המדינה הצעירה.
 
בשנות השבעים של המאה העשרים פרצה מלחמה קצת מוזרה בין הונדורס לבין אל-סלבדור, שכנתה, שכונתה "מלחמת הכדורגל", אשר פרצה בין שתי המדינות במהלך משחק כדורגל עמוס מתחים על עליית אחת הקבוצות למונדיאל. המשחק שריכז בתוכו מתחים של שנים אודות דיכוי של מהגרים מאל-סלבדור בהונדורס גרם למלחמת בזק בת מספר ימים בין שתי המדינות אך תוצאותיה היו התדרדרות משמעותית ביחסיהן של שתי המדינות השכנות.
 
בתקופת המהפכות שפקדו את שכנותיה, ניקרגואה, גואטמאלה ואל-סלבדור הייתה הונדורס מעין בסיס צבאי לצבא ארה"ב שהתאמן בתחומה ומשם שיגר את כוחותיו להתערבות בסכסוכים במדינות מרכז אמריקה, מתוך רצון אמריקאי לתפוס עמדת כוח משפיעה על מאזן היחסים באמריקה הלטינית. לאחר מספר שנים החליטה הונדורס לקוץ בהיותה "הבסיס הצבאי של ארה"ב" ולנתק את מערכת היחסים הזו עם האחות הגדולה.
 
עם ניתוק ההתקשרות הצבאית בין שתי המדינות קטן גם הסיוע הכלכלי של ארה"ב להונדורס כמו גם הייצוא של הבננות אליה ובכך גדל חובה של המדינה והמאזן הכלכלי בה הפך לשליל י יותר ויותר. המשבר הכלכלי במדינה החריף עוד יותר עם תקיפתו של הוריקן "מיץ'" האכזר שתקף בשנת 1998 את רוב מדינות מרכז אמריקה וזרע הרס רב בהונדורס. ההוריקן יצר שיטפונות ונהרות בוץ עצומים ברחבי המדינה דבר שהצריך שיפוצים נרחבים והשקעות כספים נרחבות בשיקום הנזקים.

הונדורס- גיאוגרפיה, החי והצומח
הונדורס הממוקמת במרכז אמריקה גובלת מדרום באל-סלבדור וניקרגואה, במערב בגואטמאלה ורחוקה כ-70 ק"מ דרך מפרץ הונדורס מבליז שכנתה מצפון. להונדורס רצועת חוף קריבי ארוכה מאוד לעומת רצועת חוף קצרה בצד הפאסיפי לשפת האוקיאנוס השקט.
 
רוב המדינה ובעיקר האזורים הפנימיים בה, מסולעים והררים אך יש בה גם אזורים מישוריים ופוריים יותר באזור שפלת החוף, ליד קו החוף הקריבי הארוך של המדינה. באזור שפלת החוף מרוכזים מרבית מטעי הבננות וגידולי הקפה שהם ענף הייצוא המרכזי של הונדורס לאורך שנים.
 
מדיניות סביבתית לא אחראית מצד ממשלות הונדורס הובילה לקצב מהיר של בירוא יערותיה הטבעיים ולחיסול תאי גידול נרחבים של המדינה בצורה נרחבת ובלתי מבוקרת עד כדי כך שחלקים נרחבים מהיערות הטבעיים שהיו במדינה עד לפני שנים אחדות הוחרבו לחלוטין והערים הגדולות של המדינה התרחבו על חשבון שטח זה לבלי היכר.
 
בירוא היערות והתרחבות הערים על חשבון הטבע הוביל למכה אנושה לחי ולצומח במדינה שנותר בשטחים מצומצמים מאוד בה, בעיקר באזור מוסקיטה, הכרוי על שם כמויות היתושים הגדולות המצויות בו. במקומות בהם עדיין ניתן למצוא בעלי חיים בהונדורס ניתן למצוא זנים נדירים של ציפורים טרופיות יפות ובעלי חיים בסכנת הכחדה המתחבאים במעמקי היערות העבותים שלה.

הונדורס – מה לראות ומה לעשות?
הונדורס היא מדינה קתולית ברובה וניתן לראות נוכחות ערה של כנסיות ושל פעילות דתית בעיקר בערים הגדולות. תושבי הונדורס המסורתיים עוסקים רבות במלאכת יד מסורתית שהיא לרוב גילוף בעץ, ייצור של כלי נגינה מסורתיים, אריגה בצמר, קרמיקה ועיבוד עורות.
 
באזור חופי הונדורס הקריביים ניתן לנפוש בחופים נפלאים בעלי חוף לבן ועצי קוקוס כמו שרק ניתן לדמיין. לחובבי הצלילה במים רדודים ניתן לצלול צלילות לא עמוקות עם בלוני חמצן או סתם צלילות עם שנורקל וליהנות משוניות יפות ומזנים מגוונים ומיוחדים של דגים האופייניים לים הקריבי.
 
באזורים המיוערים יותר של הונדורס קיימים מספר פארקים לאומיים בהם נפרשים שבילי מטיילים לאוהבי הטרקים שביניכם, כמו גם מספר הרים בעלי פסגות נישאות עליהן ניתן לטפס ולהעפיל על פסגותיהם.

הונדורס- מה שחשוב לדעת וכדאי לזכור!
וויזות ואשרות כניסה- לישראלים יש צורך להנפיק וויזה לצורך כניסה להונדורס אותה ניתן להוציא או במדינות השכנות לה או עדיף לעשות זאת כבר בישראל בטרם יציאתכם לטיול בשגרירות הונדורס בישראל הנמצאת בהרצלייה.
מחלות וסכנות בריאותיות- מלריה, איידס, כולרה, קדחת דנגי ועוד. יש צורך להיוועץ במרפאות המטיילים ברחבי הארץ בטרם יציאתכם לטיול ולהצטייד בתרופות וחיסונים מתאימים בהתאם לאזורי טיולכם.
חשמל- 110 או 220 וולט (תלוי באזורים)
שעון- השעון המקומי בהונדורס מאחר את ישראל ב-8 שעות.
מטבע- למפירה
עלויות מחייה- עלויות המחייה בהונדורס הן יחסית זולות וכמובן עולות באופן הדרגתי ככל שמתקרבים יותר לערים הגדולות ולמרכזי התיירות בחופים.
זהירות יתושים!- בחלקים נרחבים בהונדורס ובעיקר באזורים הפראיים יותר של יערות הגשם העבותים יש כמויות גדולות של יתושים חלקם נושאים את מחלת המלריה- יש להקפיד להצטייד בחומרים דוחי יתושים ואף נטילת כדורים נגד מלריה טרם הטיול באזורים אלה.

הונדורס - נושאים קשורים

פנמה פנמה

פנמה- ארץ שהיא לא רק תעלה! על אף היות פנמה עורק תחבורה חשוב מאוד וציר כלכלי-מסחרי ראשון בחשיבותו לצי הסוחר של יבשת אמריקה היא הרבה מעבר לכך. אז נכון שהיא המדינה המקשרת בין אמריקה המרכזית לבין דרום אמריקה ונכון שהתעלה שנכרתה בה בתחילת המאה העשרים על ידי האמריקאים מהווה את החיבור היחידי בכל אמריקה הגדולה שבין האוקיינוס השקט לאוקיינוס האטלנטי אך למרות זאת היא לא רק תחנת מעבר. פנמה היא אחת מהארצות היפות והמרשימות באזור..

ניקרגואה ניקרגואה

עם היסטוריה קשה של אסונות טבע והוריקן אחד שבשנת 1998 הרס ומחק מבנים וערים שלמות בה, ניקרגואה ללא ספק ספגה מכה אנושה לתיירות ואורח החיים בה במאה העשרים. לא הקלו עליה גם שנים של משטר רודני ולחצים של מדינות המערב שסירבו לסייע ולהעניק תקציבים ואף על פי כן היא עושה בשנים האחרונות את הצעדים הראשונים בשיקומה ובחזרתה לעמוד על רגליה מבחינה כלכלית. רבים המטיילים שיגידו כי הם מעדיפים לפסוח על ניקרגואה בדרך בין..

קובה קובה

קובה היא ללא ספק אחד המעוזים האחרונים של הקומוניזם בעולם אשר הצליח לשמור על קובה שכולה אי בים הקריבי אחד המקומות המבודדים והמסוגרים ביותר לקדמה שקיימים ביבשת אמריקה הלטינית. למרות שהמרחק הגיאוגרפי מארה"ב ומאיום האמריקניזציה ולמרות שארה"ב מנסה כבר שנים לדכא את קובה ולהטיל עליה סנקציות האחרונה מצליחה לשרוד, לתחזק משטר קומוניסטי ייחודי עם אווירה של זמן שעצר מלכת. החיים בקובה יראו לתייר המערבי כמקום..

קוסטה ריקה קוסטה ריקה

קוסטה ריקה היא ללא ספק אחת הארצות המועדפות על המטייל הישראלי באזור דרום אמריקה. לאורך שנים הצליחה קוסטה-ריקה למצב את עצמה כאחת האתרים התיירותיים היפים והמרשימים במרכז אמריקה וזאת הודות לטבע המתפרץ בה מכל פינה היותה מדינה רגועה יחסית מבחינה ביטחונית המסבירה פניה לתייר ובעיקר בעלת נופים מרהיבים וגם חופים מרהיבים שמתאימים כמו מיטת שיזוף וקרם שיזוף לישראלי המצוי. קוסטה ריקה המתקדמת והמובילה מבין מדינות מרכז אמריקה השכילה..

בליז בליז

בליז היא מדינה קטנה וצעירה מאוד עוד לא בת 30 שנה הנמצאת באמריקה המרכזית ושמחה להציע לכם ביקור משונה וקצת הזוי במדינה שנמצאת בימים אלה בחבלי לידתה, המנסה לייצב את התרבות שלה, להתמודד עם הרצון העז להיות כמו העולם המערבי מחד אך לשמור על ייחודיות מאידך, למלא את קופת המדינה המתדלדלת ע"י הגירה פנימית אך להימנע מהשתלטות המוני אסייתים שמהגרים אליהם מן הצד השני- זו בליז! אהה כן... ויש בה גם את אחד מאתרי הצלילה היפים..

גואטמאלה גואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו בעלי תרבות עשירה, ידע מדעי ואסטרונומי עצום אשר נכחדו כמעט כליל מעל פני האדמה לאורך השנים. אך גואטמאלה היא גם מדינה קשת יום שמנסה להתאושש אחרי שנים של כיבוש ספרדי ודיכוי בני העמים הילידים שחיו בה..

מקסיקו מקסיקו

מקסיקו היא ללא ספק אחד מיעדי התיירות הכי חמים במרכז אמריקה. היא שילוב נדיר לאזור מרכז אמריקה של קדמה עם כפריות, של אתרי בילוי וכפרי נופש מן הנוצצים היפים והיוקרתיים בעולם לצד אותנטיות של בני מאיה כפריים, אנשי ההרים אשר שומרים באדיקות על מסורת החיים כפי שהתקיימה לפני מאות שנים. מקסיקו היא גן עדן קריבי למטיילים בה שיכולים לטעום מכל מה שיש לאמריקה הלטינית להציע במדינה אחת: המון מוסיקה טובה, אוכל..

איי הבאהמאס איי הבאהמאס

איי הבאהמאס (Commonwealth of The Bahamas)היא מדינת איים היושבת על ארכיפלג איים גדול באוקיינוס האטנלטי הממוקם מזרחית לפלורידה ארצות הברית וצפונית לקובה וליתר האיים הקריביים. איי הבאהמאס היא חברה בכתר הבריטי, ועל אף שנחשבת כיום מדינה דמוקרטית עצמאית עדיין מלכת בריטניה היא זו שעומדת בראש הממלכה. הזיקה לבריטניה היא זו שיצרה את הזיקה המערבית של תושבי המקום כמו גם את העובדה שהשפה הדבורה בבאהמאס היא אנגלית. בירת איי הבאהמאס היא עיר נסאו (Nassau)הממוקמת..

מיתוס השמשות ואבן השמש מיתוס השמשות ואבן השמש

מיתוס השמשות ואבן השמש סיפורי בריאת העולם במרכז אמריקה שונים מאוד מהסיפור שמופיע בספר בראשית. ההבדל המרכזי נעוץ בתפיסה שונה לחלוטין של הזמן עצמו. בעוד שבמערב ההיסטוריה מתחילה ב'בראשית', עת האל ברא את העולם, ומשם היא מתקדמת באופן ישיר אל עבר אחרית הימים, קץ ההיסטוריה והגאולה (שקשורה לעתים בביאת המשיח), הרי שבמרכז אמריקה המצב שונה לחלוטין. אין ציר זמן, אין נקודות התחלה וסיום, אלא מחזור אינסופי של חורבן ויצירה...

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון