תפריט
סגור

קאסול - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  קאסול ·    הודו ·    עמק פארווטי ·    צפון הודו ·    הימאצ'אל פראדש · 

הודעות בפורומים

צפון הודו הכי מתאים

לדעתי הכי מתאים שתטיילו בצפון הודו - הייתי מתחיל בדלהי ועולה צפונה לפרוואטי, קאסול, מנאלי ודרמסלה אלה האזורים..

מסלול טיול מומלץ

שלום מור לא ציינת מה אורך הטיול שלך. את הטאג' מאהאל כדאי באמת להשאיר לסוף הטיול. תוכל לנסוע כטיול יום מדלהי...

אז ככה

אני במקומך הייתי נוחת בדלהי ומשם ישר נוסע למנאלי או דרמסלה שהן הנקודות הצפוניות ביותר מבין המקומות בהם אתה..

קאסול

קאסול קנתה לה שם בקרב הישראלים בתור אחד הכפרים המתויירים ביותר באזורים של צפון הודו. אם תעשו את כל הדרך עד קאסול תידהמו ללא ספק כיצד מקום כל כך קטן וכפרי יכול לקנות לעצמו שם כל כך גדול ולהפוך להיות כמעט "בירת צפון הודו" או לכל הפחות בירת עמק פרוואטי היפיפה בו היא שוכנת.
 
קאסול היא כאמור עיירה קטנה פסטוראלית ושלווה השוכנת בינות יערות אורנים בלב ליבו של עמק פרוואטי בו זורם נהר הפרוואטי. קאסול היא יעד אהוב במיוחד על הישראלים והם שורצים בה בהמוניהם לאורך כל ימות השנה. לפיכך לא מפליא שכנראה מה שיקדם את פניכם בכניסה לעיירה יהיה שלט או שניים לפחות בעברית שיעזרו לכם מאוד להתמצא ולהבין ש"הגעתם הבייתה". גם המוני המטיילים הישראלים שמטיילים ברחובותיה הלא רבים של קאסול משווים למקום אווירה של ארץ ישראל הסטלנית והטובה.
 
קאסול קנתה את שמה בקרב המטיילים הישראלים בשל יופייה, אך ללא ספק גם בשל היותה יעד פופולארי למעשני הסמים והסטלנים של הודו. בקאסול ניתן למצוא את כל סוגי הסמים וזאת על אף שהסמים בהודו אסורים לשימוש ולסחר וההודים מטילים עונשים כבדים על המעשנים או הסוחרים בהם (האחריות עליכם כמובן). עם זאת לישראלים הרבים המשתקעים בקאסול לתקופות ארוכות זה לא מפריע להמשיך ולעשן ואין ספק כי טיול בעיירה אפוף כולו בריח מתקתק של הסם באוויר.
 
לצד אווירת השאנטי (או שמא יש לומר הסטלה) האופפת את קאסול המקום הוא נקודת מוצא מצוינת ליציאה לטרקים באזור ההררי שמקיף את עמק פרוואטי היפיפה. ברחבי העמק יש לא מעט כפרים מעט פסטוראליים יותר מקאסול בעיקר בשל כך ששם לא התבצעה עדיין "השתלטות ישראלית עוינת" ואין בכל פינה שילוט בעברית. ניתן לצאת לטיול ללא מעט כפרים נפלאים בסביבה כמו טוש, פולגה, קאלגה, קירגנגה ואחרים. ההגעה לכפרים נידחים אלו כוללת בדרך כלל הליכה של כמה שעות ברגל עד לנקודה בה פתאום ניגלה לעיניכם יישוב קטן ונידח (ממש כמו בסרט!) אחד הדברים היפים בקאסול הוא שעם ההגעה לעיירה נפסק הכביש וממנה והלאה רק שבילי עפר טבעיים יובילו אתכם למספר נקודות ההתיישבות הפזורות ברחבי העמק.
עוד בנושא הודו
מנאלימנאלי

מנאלי היא אחד מהיעדים המוכרים והמתויירים ביותר באזור צפון הודו, העיירה הפסטוראלית ששוכנת למרגלות הרי ההימלאיה בקצהו של עמק קולו (Kullu Vally)נמצאת אף היא ברום גבוהה מאוד (כ-1800 מטרים מעל פני הים)..

עוד על מנאלי
מנאלימנאלי

בין הרים נישאים, יערות-עד ונהרות גועשים, חבויה לה מנאלי Manali , עיירה קטנה ויפהפייה, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים. ב"עמק קולו" Kulu valley ולאורך "נהר הביאס" Bias River, יש נוף מדהים של יערות-..

עוד על מנאלי
 
המעיינות החמים  ברחבי העיירה-אחת האטרקציות הלא טבעיות של קאסול הם ה"מעיינות החמים". מדובר במבנים בני 4 קירות ללא גג המכילים מים חמים (לעיתים טבעיים ולעיתים המוזרמים ומחוממים במלאכותיות). כל מי שרוצה להשתכשך במים החמים יכול לעשות זאת 24 שעות ביממה (תמורת תשלום סמלי כמובן). הטמפרטורות בחוץ קרות הרבה יותר ולכן הכניסה למעיין נפלאה ומרגיעה. העלות היא בדרך כלל על בסיס של דקות והמחיר הוא כ-1 רופי לדקה עם מינימום דקות משתנה ממקום למקום.
 
הספריה העברית של קאסול - אם עדיין לא השתכנעתם שמדובר במובלעת ישראלית את מוזמנים לחפש את הספריה העברית הראשונה בהודו הממוקמת במלון "קאסול אין". בספריה יש הרבה מאוד ספרים בעברית שהשאירו מטיילים ישראלים במקום. כל מי שרוצה להחליף ספר בספריה צריך להביא ספר משלו ולשלם 100 רופי תמורת השירות. כך נוצר מאגר די גדול של ספרים בעברית (אך גם באנגלית) לטובת הישראלים המשועממים של קאסול, אלו שנהנים מהשלווה שבעיר בלי יומרות לצאת לטיולים ורק רוצים להעביר את הזמן בקריאת ספרים בשלווה אינוספית.
 
מסיבות הטראנס של הכפר צ'לאל (Chalal)אם תגיעו לאזור ה"כפר" צ'לאל בשעות היום תראו לא יותר ממספר מבנים כפריים קטנים ומקומיים חביבים שיקבלו את פניכם בשמחה. כמובן שמעבר לבתים יש כאן נוף עוצר נשימה ונקודת תצפית נפלאה על כל עמק פרוואטי וגם שדות קנאביס רחבי ידיים הגודלים בלא מפריע. אך בשעות הלילה הופך המקום לאתר מסיבות טראנס מהמטורפות שיש באזור. מומלץ להתעדכן מתי מתקיימת מסיבה ולא לפספס (אם אתם בקטע של הטראנסים). ההגעה לכפר בהליכה רגלית של כחצי שעה מקאסול.
 
טיול למניקראן (Manikaran) - אחד הטיולים המומלצים למי שרוצה לצאת קצת מקאסול ולהתאוור הוא טיול יום לכפר מניקראן המצוי כ-20 דקות הליכה מקאסול ומציע נוף נפלאה מקדש סיקי חביב ובו מעיינות חמים עם מים רותחים טבעיים הפורצים מן האדמה וניתן לרחוץ בם בחינם. רצפתו של המקדש עצמו לוהטת אף היא וזאת בשל המים הרותחים הזורמים מתחת לה ומחממים את הרצפה עד כדי כך שלעיתים מזרימים מים קרים כדי שהתיירים שנאלצים לחלוץ נעלים בשל קדושת המקום לא יכבו ברגליים. הכפר שוכן בסמוך לנהר הפרוואטי הגועש בנקודה זו באופן מיוחד ומעניק למקום מראה נפלאה ופראי.
 
 
מה כדאי לראות ולעשות בקאסול

תרבות
לא נעים אולי כל כך לומר אך התרבות הרווחת בקאסול היא תרבות עישון הסמים, תרבות הסאטלה והשאנטי. אין הרבה מה לעשות בתוך העיר עצמה. רבים נשארים בעיר בגלל סצינת הסמים הלא חוקית שפורחת בה ומשתקעים בה למנוחה מסויימת. אחרים מוצאים אטרקציות בכפרים הנידחים הסובבים את קאסול ונמצאים מרחק חצי שעה עד מספר שעות הליכה ממנה. בנוסף באזור יש לא מעט מעיינות חמים הפתוחים 24 שעות ביממה.
 
טיולים
ניתן לצאת לטיולי יום מקאסול לכפרים הנידחים המצויים על צלעי ההרים לאורך עמק פרוואטי. העמק נפלא וירוק, יש בו נופים טבעיים קסומים וגם שדות קנאביס מוריקים ורחבי ידיים שמותירים את המטיילים בהלם ראשוני למספר דקות. המקומיים הגרים בכפרים הנידחים מאוד נחמדים ושמחים לפגוש תיירים הבאים לבקר אותם בטיולים רגליים של מספר שעות מקאסול.

איך מגיעים
לאקסול אין אוטובוסים ישירים מערים גדולות אחרות. הדרך הטובה ביותר להגיע לקאסול היא באמצעות אוטובוס "שינה" בנסיעת לילה שאורכת כ-12 מדלהי. האוטובוס מגיע אל העיירה בהואנטר ומשם יש לקחת אוטובוס נוסף אשר יביא אתכם אל תוך העיירה קאסול. בנוסף ניתן לשכור ג'יפ (עם נהג) בהואנטר ומשם לצאת בנסיעה אקסטרימית מעט יותר לכיוון קאסול. לעצלנים (או שמא המפונקים) ביניכם ניתן גם לנחות בטיסה פנימית בשדה התעופה הקטן של בהואנטר ומשם לקחת אוטובוס מקומי לכיוון קאסול.

מחירים
מחירי המחייה בקאסול אינם יקרים ככלל, הם יכולים להיות מעט יקרים יותר ביחס להודו, אבל מאוד זולים בהשוואה לכל יעד אחר בעולם שתטיילו בו. ניתן לישון ולאכול בקאסול במינימום כסף. יש בתי מלון בכל הרמות כאשר לינה במלון "מפואר" יחסית יכולה להיות כ-100 רופי ללילה.

אוכל
כחלק מכל תופעת ה"ישראליות" השוקקת של קאסול יש כאן לא מעט מסעדות ישראליות המגישות "אוכל מבית אמא". חלק מהמסעדות נמצאות בבעלות ישראלית וחלק בבעלות מקומיים שהבינו מה הישראלים באמת אוהבים לאכול. לכן אל תדהמו אם תמצאו כאן את "מסעדת סמי בורקס" או מסעדות שמציעות חומוס שקשוקה ושאר מאכלים ישראלים נפוצים ואהובים.
 
לינה
באופן לא תואם את קוטנה של העיירה קאסול יש במקום לא מעט אכסניות ומלונות על מנת לאכלס את התיירים הרבים שמגיעים אל האזור בעונת התיירות. המגוון של בתי המלון והאכסניות גדול, יש מדרג רחב של תנאים, כך שמומלץ לערוך סיבוב מקדים על מנת למצוא את המקום שיהלום את המחיר שתרצו לשלם ואת התנאים שבהם תרצו לשהות.

מזג אוויר בקאסול
קאסול ממוקמת בגובה של 1,500 מטרים מעל פני הים מה שהופך את מזג האוויר במקום לקריר בעונת הקיץ וקפוא למדי עד בלתי אנושי בעונת החורף. לא מומלץ להגיע לקאסול בחודשי החורף (נובמבר-מרץ) אז הטמפרטורות צונחות ומאוד לא נעים לשהות בעיירה (בהתאמה גם רוב שירותי התיירות לא פעילים ולכן אין מה לעשות כאן באמת). ככל שמזג האוויר מתחמם ומתבהר עם פרוואטי נראה קסום יותר והרבה יותר נחמד לטייל.

צילומים: J.M.Garg

   

קאסול - נושאים קשורים

מנאלי, הודו מנאלי

מנאלי היא אחד מהיעדים המוכרים והמתויירים ביותר באזור צפון הודו, העיירה הפסטוראלית ששוכנת למרגלות הרי ההימלאיה בקצהו של עמק קולו (Kullu Vally)נמצאת אף היא ברום גבוהה מאוד (כ-1800 מטרים מעל פני הים) ומורגשת בה האווירה המיוחד והכפרית השוררת באזור זה. השלווה הפסטוראלית של מנאלי הופרה לפני לא הרבה שנים עת גילו אותה התיירים הרבים ו"כבשו" אותה בהמוניהם בהופכם אותה ליעד תיירותי ופופולארי מאוד. מטיילים רבים מגיעים לאזור מנאלי על מנת להשתקע..

מנאלי - עמק קולו מנאלי

בין הרים נישאים, יערות-עד ונהרות גועשים, חבויה לה מנאלי Manali , עיירה קטנה ויפהפייה, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים. ב"עמק קולו" Kulu valley ולאורך "נהר הביאס" Bias River, יש נוף מדהים של יערות- עד, ארזי הימלאיה, אשוחים ואורנים. תושבי "עמק קולו", הנקרא גם "עמק האלים", חביבים ביותר. האזור מפורסם ב"שלים" - שמיכות צמר איכותיות, ארוגות בעבודת יד ובמטעי התפוחים. מנאלי..

קשמיר, הודו קשמיר

חבל קשמיר הוא חבל ארץ בצפון הודו הנתון מזה שנים בסכסוך פוליטי של גבולות בין כל המדינות הגובלות בו: הודו, פקיסטאן וסין, כאשר הסכסוך המרכזי והעקוב מדם הוא בין הודו וסין על השליטה בחבל הארץ הקשמירי. בפתחם של דברים נאמר שקשמיר (Kashmir)היא אזור מסוכן למטיילים בכלל ולמטיילים ישראלים בפרט. רוב האוכלוסייה המרוכזת בו היא אוכלוסייה מוסלמית, ובשנים האחרונות חדרו לאזור תאי טרור שחלקם פועלים במסגרת הסכסוך ההודי פקיסטאני על עתידו של חבל קשמיר והאחרים הם גם..

עמק ספיטי, צפון הודו ספיטי

עמק יפה ומיוחד בצפון מזרח מדינת הימצ'ל פראדש שבצפון הודו. 'ספיטי' הוא השם המשמש לציון העמק, הנהר שזורם בו, שם העם היושב במקום ושם השפה המדוברת בעמק. העמק הוא מדבר גבוה - בצל גשם. ענני הגשם הבאים מהאוקיאנוס ההודי שבדרום, נחסמים על ידי רכס ההימלאיה האדיר – Great Himalayan Range ומורידים את כל הגשם בשיפוליו הדרומיים של הרכס. מדבר אלפיני זה מחובר לעולם בארבעת חודשי הקיץ. עם בוא הסתיו והשלג..

מיין בזאר, ניו דלהי מיין בזאר ניו דלהי

מיין בזאר (Main Bazar) היא אולי האזור המפורסם ביותר בקרב המטיילים הישראלים והמטיילים בכלל המגיעים לאזור דלהי. מדובר על קומפלקס של מספר רחובות צפופים ועמוסים בחלקה העתיק יותר של דלהי בו מרוכזים מרבית המטיילים והתרמילאים ואיפה שיש תרמילאים כמובן שיש המון ישראלים! באזור המיין בזאר יש המון מסעדות, מלונות, חנויות דוכנים והכל באוריינטציה ישראלית. ישראל של דלהי מרוכזת באזור המיין בזאר ללא ספק. זהו המקום האולטימטיבי לאכול פלאפל, שווארמה, בורקסים ועוד..

דלהי, הודו דלהי

דלהי, בירתה של הודו, פותחת את שעריה אל המוני התיירים הגודשים אותה מידי שנה. הישראלים שנשבים בקסמיה של הודו חוזרים אליה פעם אחר פעם לחוות, לטעום ולהתחבר לקסם של הודו. דלהי היא למעשה ה"שער להודו" היא הטעימה הראשונה של מרבית התיירים שעושים כאן את צעדיהם הראשונים בממלכת השאנטי, המקדשים, התרבות ההינדית העתיקה, הטעמים הניחוחות והחוויות שרק מי שביקר בהודו יכול להבין אותן. דלהי מזמינה את התיירים למגוון חוויות של ישן וחדש,..

לדאק - Ladakh לדאק

"לה-דאג" – עולם אחר, משמעות שמה "ארץ מעברי ההרים הגבוהים". 'חבל לדאק' הוא מדבר גבוה וצחיח, 'בצל גשם' הממוקם גיאוגרפית בשולי רמת טיבט. יושב במרומי רכס ההימלאיה שהינו אחד מרכסי ההרים הצעירים בעולם, הגדול והגבוה שבהם. הנוף הלדאקי מרשים במיוחד. תצורות נוף של גרניט ואבן חול המוכרות לנו מאזור 'ההר הגבוה של סיני', בתוספת פסגות מושלגות ממעל ונהרות עם רצועה חקלאית ירוקה בתחתית..

לדאק לדאק

חבל 'לדאק' התפרסם בשנים האחרונות והפך ליעד תיירותי מוכר, עד שב'לה', בירתה של 'לדאק'(3200מ') יש נוכחות קבועה ומרשימה של תיירים מכל רחבי העולם. חבל לדאק הינו חלק ממחוז גדול יותר -ג'אמו קשמיר, שעלה לכותרות בשל הסכסוך הפנימי בין ההינדים למוסלמים ובין הודו לפקיסטן. למרות שמדובר במחוז של הודו, לדאק דומה יותר הן מבחינה נופית והן מבחינה תרבותית-דתית לשכנתה מצפון – טיבט, ומכאן גם כינויה..

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה קומבמלה

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה. קדושה, התעלות רוח והיטהרות בפסטיבל הכי הודי בהודו, לגדות נהר הגנגס. מה- 14 לינואר מתקיים ב"הרידוור" פסטיבל אדיר במימדיו – חווית ענק !!! הפסטיבל נמשך 3 חודשים, שבמהלכם ישנם מספר ימי טבילה קדושים, המהווים רגעי שיא והזדמנות פז נדירה לזכות בברכת האלים. "הקומבמלה" - kumbhamela, זה בלגאן של מיליוני מאמינים שיורדים..

דרמסלה דרמסלה

העיר הצפונית דרמסלה נחשבת לאחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב מטיילים בהודו. האזור הוא אזור הררי יפהפה השוכן למרגלות הרי ההימליה עם נופים עוצרי נשימה, טבע מהפנט ואווירה קסומה. בימים בהם הראות טובה ניתן לראות פסגות הרים מושלגות אשר למרגלותיהן יערות ירוקים של עצי אורן. דרמסלה היא עיר משכנו של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה. לאחר כיבוש חבל טיבט על ידי הסינים בשנת 1959 נמלט הדלאי לאמה (טנזין גיאטסו) יחד עם פליטים טיבטים..

רישיקש רישיקש

רישיקש (Rishikesh) היא עיר קטנה הממוקמת במדינת אוטראקהאנד (Uttarakhand) שבצפון הודו ונחשבת לעיר קדושה להינדים ולמרכז יוגה ומדיטציה המושך אליו תיירים מכל רחבי העולם. העיר שוכנת למרגלות הרי ההימלאיה ונהר הגנגס חוצה אותה. האווירה ברישיקש היא שלווה ורוחנית מאוד, יש בה הרבה אשרמים והרבה מטיילים בוחרים לעבור שם קורסים שונים בתחומי המדיטציה והיוגה. המטיילים והתיירים ברישיקש מתרכזים בדרך כלל בשני איזורים - לאקשמן..

אגרה, הודו אגרה

אגרה - כרטיס ביקור שם מלא: אגרה (Agra) מדינה: הודו טריטוריה: אוטר פראדש שטח: 188 קמ"ר אוכלוסיה: 1,400,000 נפש מטבע: רופי אגרה – מידע כללי העיר אגרה נמצאת בהודו תחת טריטוריית אוטר פראדש בחלקה הצפוני של הודו. העיר ממוקמת על גדות נהר הג'מונה הזורם בצפון הודו ומוכרת בעולם בעיקר בזכות המוזוליאום של הטאג' מאהל אשר בנה בה השאה ג'אן שהיה קיסר האימפריה המוגולית ונחשב לאחד משבעת פלאי תבל של העולם החדש. אגרה ידעה את..

טאג' מאהל, אגרה (הודו) טאג' מאהל

הטאג' מהאל הוא ללא ספק אטרקציית התיירות המפורסמת ביותר בהודו המושכת אליה אלפי מבקרים מידי יום וזוכה לפופולאריות רבה בכל העולם. המבנה נחשב לאחד המבנים היפים ביותר בעולם ואף הוכתר בשנת 2007 כאחד מבין שבעת פלאי תבל של העולם החדש. בשנות השמונים של המאה ה-20 עוד בטרם מותג כ"פלא תבל" זכה הטאג' מהאל להכרה בינלאומית כאשר ארגון אונסק"ו של האו"ם קבע אותו כאתר מורשת עולמית ראוי לשימור והוא ללא ספק ראוי לכל הסופרלטיבים והתארים..

ג'איפור, הודו ג'איפור

גאיפור היא בירתה של מדינת ראג'סטן הממוקמת בצפון מערב הודו, העיר המכונה גם ה"עיר הוורודה" לא זוכה תמיד לכבוד הראוי לה מאחר ורבים מהמטיילים עושים בה עצירה קצרה באוטובוס בדרך לפושקר ולא נשארים בה על מנת לבקר ולהתרשם מיופיה. ג'איפור שווה יותר מעצירת ביניים ובהחלט מומלץ להשתקע בה למספר ימים ולהתרשם מהיופי ואטרקציות שג'איפור יש להציע. את כינוייה הכמעט רשמי כ"עיר הוורודה" קיבלה ג'איפור באה ה-19 אז הורה הראג'ה..

אמריצר Amritsar , הדת הסיקהית ומקדש הזהב אמריצר

פירוש השם אמריצר הוא 'בריכת הנקטר', או בריכת ה'אלמוות' והיא מרכזם הרוחני של בני הדת ה'סיקהית'. אמריצר נמצאת במדינת פנג'ב הפורה – 'ארץ חמשת הנהרות'. הדת הסיקהית נוצרה במאה ה-15 והיא שילוב מעניין ביותר בין ההינדואיזם והאסלאם. הסיקהים מאמינים באל אחד, דוגלים בשוויון בין כל בני האדם ומאמינים במושג ה'קארמה' וגלגול נשמות. לסיקהים שושלת של 10 מורים – 'גורואים',..

עמק נוברה, הודו עמק נוברה

עמק נוברה הינו עמק צפוני במחוז לדאק שהינו חלק ממדינת ג'אמו וקשמיר. בעת ביקורי הראשון בעמק נוברה הוכיתי בתדהמה. המטייל במרומי ההימאליה מצפה לחזות בנופים 'אלפינים', מים שוצפים, יערות עבותים ופסגות מושלגות. במקום כל זאת המטייל מוצא את עצמו בלבו של מדבר צחיח ורק הקצה העליון של פסגות ההרים האדירים, המכוסות בכיסוי שלג צחור מזכירות לו שאכן הוא נמצא במרומי ההימאליה – הרכס הגבוה בעולם כולו. עמק נוברה ממוקם..

הודו הודו

הודו (India) היא מדינה בדרום אסיה - השביעית בגודלה בעולם מבחינת שטח והשנייה מבחינת אוכלוסייה - למעלה ממליארד נפש. היא נחשבת למדינה הדמוקרטית הגדולה ביותר בעולם. הודו נחשבת ליעד טיול פופלארי בקרב מטיילים מכל העולם ובעיקר ישראלים. עשרות אלפי ישראלים טסים בכל שנה להודו - מטיילים צעירים אחרי צבא המחפשים מקום שונה, זול ומיוחד, צעירים בשנות ה-30 לחייהם המחפשים שקט רוחני, יוגה ומדיטציה וכן קבוצות של..

דרום הודו דרום הודו

דרום הודו – מידע כללי הודו היא כידוע רפובליקה ענקית, ועל כן נוהגים התיירים והמטיילים שבה לחלק אותה למספר אזורים על פי רוחות השמיים על מנת להקל את ההתמצאות ולחלק את זמני הטיול שלהם כך שיצליחו לבקר בכמה שיותר אזורים ולחוות כמה שיותר חוויות. כל אזור בהודו ניתפס בידי התיירים אחרים וזוכה למעין דימוי. החלק של דרום הודו הוא ללא ספק הסממן של החופש, הבילויים, האווירה הטרופית הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת התרבות וכן....

צפון הודו צפון הודו

צפון הודו – מידע כללי רפובליקת הודו היא אחת מהארצות הגדולות ביותר בעולם, היא מדורגת השביעית בעולם אם נרצה לדייק, שטחה הכולל מקיף למעלה מ-30 אלף קילומטרים רבועים והיא נפרשת על פני מגוון צורות נוף שונות ומרהיבות. בשל גודלה של הודו נוהגים התיירים לחלק אותה למספר אזורי טיול ותיירות ונוהגים לטייל בה על פי אזורים זה בשל גודלה והמרחקים הגדולים בין הערים השונות. אזור צפון הודו נחשב ליהלום שבכתר עבור המטיילים..

חיסונים להודו

הודו מהווה יעד פופולארי ביותר בקרב מטיילים ישראלים – מידי שנה עשרות אלפי ישראלים בוחרים לטייל בהודו. הודו היא מדינה אשר ברוב חלקיה תנאי התברואה ירודים, הגישה למי שתייה נקיים לא תמיד פשוטה והמזון – במיוחד זה המוכן ונמכר ברחוב עשויי לסכן את בריאות המטיילים, בתוספת הצפיפות הרבה ושירותי הרפואה שלא תמיד זמינים בכל מקום שתרצו לבקר בו מומלץ לדאוג ולקבל את כל החיסונים הנדרשים לפני הנסיעה. לפני נסיעה להודו יש לוודא שאתם מקבלים חיסונים להודו..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון