תפריט
סגור

ארגנטינה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  ארגנטינה ·    טיול לארגנטינה ·    מידע על ארגנטינה ·    תיירות בארגנטינה · 

הודעות בפורומים

טיול לברזיל ארגנטינה וצ'ילה

אני ובעלי החלטנו לצאת לראות את דרום אמריקה בטיול מאורגן לברזיל, ארגנטינה וצ'ילה. החברה שכנראה נצא איתה מציעה..

מקומות מומלצים לטיול בארגנטינה

כל מי שמעוניין בטיול לארגנטינה, אני ממליץ על האיזורים הבאים: מפלי איגוואסו 275 המפלים שגובהם מגיע עד ל-82 מטר..

תכנון מסלול בתוך ארגנטינה צ'ילה

שלום, אני טסה באמצע נובמבר לדרום אמריקה ועושה את הגל העולה...אני קצת מסתבכת בלתכנן מסלול לארגנטינה וצ'ילה..אני..

בדילמה קשה

אני יודע שקשה מאוד לענות על השאלה הבאה אך אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור על הנושא. חברים שלי מתכננים טיול בדרום..

מלריה

אני לא יודעת לכמה זמן פחות או יותר צריך לדאוג לכדורים- יוצאת לדרום אמריקה בימים הקרובים בלי יותר מדי תכנונים..

ארגנטינה

סיפור של אהבה ממבט ראשון! ארגנטינה הפכה במרוצת השנים ליעד המועדף ביותר לתחילת המסע הגדול לדרום אמריקה של אלפי הישראלים הצעירים אשר מגשימים את חלומם בטיול הענק לאחר השירות הצבאי, אחרים דווקא בוחרים לקנח בארגנטינה כיעד אחרון החותם את מסעם. כך או כך בין אם בחרת לטייל בדרום אמריקה כ"גל עולה" (מדרום לצפון) או כ"גל יורד" (מצפון לדרום) בהתאם לעונות השנה, ארגנטינה תהיה בעבור המטייל בה אחת הארצות היפות, המגוונות והאטרקטיביות ביותר!

עם היצע גדול של אתרי טבע מרהיבים, ממערכת מפלי האיגוואסו המפורסמים בכל העולם ועד ארץ האש ונופי פטגוניה המדהימים, עם תרבות הכדורגל, האהבה למסעדות, בשר בקר ואיך אפשר בלי מוסיקה ספרדית וטנגו סוחף, ארגנטינה הפכה במרוצת השנים לפצצת תיירות ולאחד המוקדים התיירותיים המלהיבים ביותר מבין מדינות דרום אמריקה.

ארגנטינה – כרטיס ביקור
שם מלא: הרפובליקה ארגנטינה
עיר הבירה: בואנוס איירס
משטר: דמוקרטיה נשיאותית פדראלית
אוכלוסייה: 40,914,000 תושבים
מטבע: פזו ארגנטינאי
שפה שולטת: ספרדית (בניב ארגנטינאי)
דת: רוב התושבים נוצרים קתולים (מעל 90%)
אקלים: מזג האוויר בארגנטינה מאוד מגוון ומשתנה בהתאם לאזורים השונים במדינה המתפרשת על שטח רב. בצפון האקלים טרופי, במרכז חם ולח ובדרום קר מאוד בשל הקרבה לקוטב הדרומי ולאנטארקטיקה. ברכסים הגבוהים במדינה יש פסגות מושלגות לאורך כל השנה ובאופן כללי ניתן לומר שמזג האוויר המאפיין את האזורים השונים בארגנטינה (בין אם חם או קר) מאפיין את האזור לאורך כל השנה.
עוד בנושא ארגנטינה
טוקומאןטוקומאן

טוקומאן היא אחת הערים הצפופות ביותר בארגנטינה. היא ממוקמת בצפון מערב המדינה והיא אחת הערים העתיקות ביותר בארגנטינה וביבשת דרום אמריקה. אם תשאלו כל תושב טוקומאן על עירו הוא ישמח לספר לכם בגאווה..

עוד על טוקומאן
רוסאריורוסאריו

רוסריו היא העיר השלישית בגודלה בארגנטינה, הממוקמת כ- 300 ק"מ צפונית לעיר הבירה בואנוס איירס. העיר הגדולה (המכילה מעל למיליון תושבים) לא תיירותית במיוחד ואין בה יותר מידי מה לעשות, אך היא ללא ספק..

עוד על רוסאריו

ארגנטינה- קצת היסטוריה
 המתיישבים הראשונים על אדמת ארגנטינה היו האינדיאניים בני השבטים הילידיים שאף הצליחו להרחיק ממנה בשל התנגדותם את המשלחות הראשונות של האדם הלבן שהגיע אליהם מספרד במאה ה-16. לאחר השתלטות הספרדים על ארגנטינה והתמקמותם בעיקר באזור בואנוס איירס החלו מרידות של האינדיאנים בכובש הספרדי שהגיעו לסופן בשנת 1810, בה קיבלה ארגנטינה עצמאות מהכובש הספרדי.

לאחר קבלת עצמאותה של ארגנטינה פתחה המדינה הצעירה את שעריה להמוני מהגרים שמצאו בה בית חדש והחלו בה חיים חדשים. הדבר תרם רבות לצמיחתה ושגשוגה מבחינה כלכלית ומדינית.

בשנים הראשונות של המאה העשרים סבלה ארגנטינה כמו כל העולם מנזקי המשבר הכלכלי הגדול העולמי שכן כלכלתה קרסה לאחר קריסת רוב כלכלות העולם שהשקיעו בה ובתעשייה המתפתחת בה משאבים רבים. ההתמוטטות הכלכלית הייתה קרקע פורייה לעלייתו של חואן פרון ואשתו אווה לשלטון בהפיכה צבאית. פרון שהיה רודן הנהיג במדינה שלטון צבאי, לאחר נפילתו לא ידעה המדינה יציבות פוליטית ושלטו בה משטרים צבאיים שהטילו איימה על האזרחים ומלחמת גרילה השתוללה ברחובות.

השקט שב בהדרגה לארגנטינה רק לקראת שנות התשעים עם השבת הסדר על קנו וכינון הפדרציה בהתבסס על החוקה המקורית והישנה של ארגנטינה מהמאה ה-19. הממשל שנבחר שוב בדרך דמוקרטית החל לשים בהדרגה קץ לשחיתות ולאלימות שהשתוללה ברחובות ושיקם את כלכלתה הרעועה של ארגנטינה.

ארגנטינה- גיאוגרפיה, החי והצומח
 ארגנטינה היא מדינה גדולה החולשת על שטח רב ברצועה המזרחית של יבשת דרום אמריקה (היא מדורגת כ-8 בגודלה בעולם!) היא גובלת במערב עם צ'ילה והמפריד ביניהם הוא רכס הריה אנדים המהווה גבול טבעי בין שתי המדינות.

ארגנטינה מגוונת מאוד בטופוגרפיה שלה וזה בשל היותה פרושה לאורך חלקים נרחבים מיבשת דרום אמריקה ובכך חולשת על אזורי טופוגרפיה ואקלים שונים ביבשת. ניתן למצוא בה את רכס הרי האנדים המרשים הנישא לגובה רב במערב, בצפון ניתן לחזות ביערות טרופיים עבותים, במרכז המדינה אזורים צחיחים ומישוריים ואילו בדרום באזור חבל פטגוניה אזורים ההרים המלאים בקרחונים ואגמים מרהיבים כמו גם באיים של ארץ האש בעלי האקלים האנטרקטי כמעט.

החי והצומח בארגנטינה מגוון ועשיר מאוד אף הוא. הממשלה השכילה להגדיר במדינה פארקים לאומיים רבים ואזורים מוגנים ושמורים המגנים על בתי הגידול של בעלי החיים והצמחייה הייחודית באזור. בארגנטינה ניתן ליהנות מפארקים לאומיים שונים בהם ניתן לבקר, לצאת לטרקים וליהנות מבעלי חיים פראיים החיים בטבע באופן חופשי כמו תנינים, פומות, יונקים ימיים שונים, עופות מים וביצות שונים ועוד.

ארגנטינה- מה לראות ומה לעשות?
מה יש לומר על "מה לעשות בארגנטינה?" ואולי קל יותר להשיב על "מה אי אפשר לעשות בה..." ארגנטינה משופעת באטרקציות תיירותיות רבות ומקדמת פנייה לתייר בכלל ולתייר הישראלי בפרט שאוהב כמובן: לאכול בשר, לשמוע מוסיקה טובה, לטייל ולצאת לטרקים וכמובן – ספורט וכדורגל.

ארגנטינה ידועה מאוד מבחינת התפתחותה התרבותית וזאת יש המייחסים להגירה הרבה אליה ממדינות אירופה בתחילת ימיה. כך או כך ארגנטינה היא אם מוסיקת הטנגו שהביאה אחריה את סגנון הריקוד הנפלא אותו ניתן ללמוד ולרקוד במועדונים רבים ואף לקחת קורסים קצרים לאוהבי הריקוד מביניכם.

מן הצד השני של המתרס אוהבי הכדורגל יוכלו למצוא בארגנטינה את תרבות הכדורגל הידועה שלה ואת הקבוצות הנפלאות שסוחפות מיליוני אוהדים מכל העולם. רוב הישראלים אינם מפספסים את ההזדמנות לצפות במשחק כדורגל ארגנטינאי אמיתי על מנת לחוות את אווירת הכדורגל שיצרה עבור הכדורגל העולמי את הכדורגלנים והקבוצות הטובות בעולם.

לאחר שנהניתם מריקוד הטנגו הסוחף או משחק הכדורגל, ארגנטינה היא ללא ספק גם מרכז קולינרי חשוב והאוכל הארגנטינאי ובייחוד מאכלי הבשר מהמטבח הארגנטינאי נודעו למרחוק. בשר הבקר, הסטייקים עתירי הקילוגרמים, גריל האסאדו המפורסם, הצ'וריסו והאמפנדה הינם תרומתם של הארגנטינאים לתרבות האוכל העולמית ואין ספק שבמקום מולדת מאכלים אלה ניתן ליהנות מהם בצורה הטובה ביותר. לאוהבי השפות וגם לפרקטיים שפשוט מאוד רוצים לחזק את הספרדית על מנת שיוכלו להתמצא ביתר קלות בהמשך מסעם ביבשת אמריקה הדרומית שרובה ככולה דוברת ספרדית, ניתן ללמוד בבואנוס איירס ספרדית ורבים עושים זאת בשבועות הראשונים עם הגעתם לארגנטינה. בבואנוס איירס בתי ספר רבים לספרדית לדוברי אנגלית והלמידה קלה ואינה אורכת זמן רב.

הטבע המגוון מאוד בארגנטינה אף הוא לא מותיר תיירים רבים אדישים ורבים יוצאים לעשרות טרקים בנופיה השונים לאורכה ולרוחבה. בארגנטינה מספר אטרקציות תיירותיות שנחשבות ל"חובה" עבור כל מטייל ותייר ביבשת דרום אמריקה ביניהם מפלי האיגואסו המרהיבים ביופיים, אזורי פטגוניה מלאי הקרחונים, הקרחון המתנפץ (ה"פיץ רוי") הנחשב לאחד המראות המרהיבים בעולם וביקור באושוואיה הנחשבת לעיר הדרומית ביותר בעולם.

ארגנטינה- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור!
וויזה ואשרות כניסה- לתייר הישראלי אין צורך בהנפקת וויזה מיוחדת לכניסה למדינה. אשרת הכניסה שתקבלו תהיה ל-90 יום ועל כן אם תרצו להאריכה או שתעשו זאת באחת מלשכות ההגירה (קחו בחשבון שתאלצו לשלם על הארכת האשרה) או שפשוט תחצו את הגבול לצ'ילה או לאורוגוואי השכנות ולכשתשובו לארגנטינה בשנית תקבלו שוב אשרה ל-90 יום נוספים.
בריאות ומחלות- באזורי היערות יש סכנת כולרה וקדחת דאנגי שאינה קיימת באזורים העירוניים ובריכוזי האוכלוסייה הגדולים.
מטבע- פזו ארגנטינאי (ניתן להשתמש במקומות רבים גם בדולרים אמריקאיים)
שעון- השעון המקומי בארגנטינה מאחר את השעון המקומי בישראל ב-5 שעות.
חשמל- 220 וולט.
עלות מחייה- ארגנטינה נחשבת למדינה יקרה יחסית מבין מדינות דרום אמריקה, יחד עם זאת המטייל "הצנוע" יוכל להסתדר בה ולחיות בה מבלי לפשוט את הרגל.
תחבורה ומסלול טיול מועדף- רבים מהמטיילים בדרום אמריקה מתחילים את מסעם בארגנטינה ("גל עולה") בנחיתה באחד משדות התעופה של בואנוס איירס הבירה אליה מגיעות טיסות מכל קצוות תבל (ואף טיסות ישירות כיום מישראל). מבואנוס איירס רבים לוקחים טיסת פנים לאושוואיה העיר הדרומית ביותר בארגנטינה ובעולם כולו ומשם מתחילים לטייל ולעלות צפונה במעלה המדינה, רבים נוהגים אף "לזגזג" בין ארגנטינה לצ'ילה שכנתה ממערב בטיול על רכס האנדים המרשים המשתרע כאמור כגבול טבעי בין שתי המדינות ורווי במקומות מרהיבים לבקר בהם.

ארגנטינה - נושאים קשורים

טוקומאן, ארגנטינה - Tucuman טוקומאן

טוקומאן היא אחת הערים הצפופות ביותר בארגנטינה. היא ממוקמת בצפון מערב המדינה והיא אחת הערים העתיקות ביותר בארגנטינה וביבשת דרום אמריקה. אם תשאלו כל תושב טוקומאן על עירו הוא ישמח לספר לכם בגאווה שבטוקומאן הוכרזה עצמאותה של ארגנטינה. ואכן כך הדבר- במקום מצוי האולם בו הוכרזה עצמאותה של ארגנטינה לאחר שנסתיים שלטון הכיבוש הספרדי במדינה במאה ה-19. העיר טוקומאן מפורסמת מאוד בזכות חיי הלילה התוססים שיש בה. האוכלוסייה בה מאוד..

רוסאריו, ארגנטינה (Rosario) רוסאריו

רוסריו היא העיר השלישית בגודלה בארגנטינה, הממוקמת כ- 300 ק"מ צפונית לעיר הבירה בואנוס איירס. העיר הגדולה (המכילה מעל למיליון תושבים) לא תיירותית במיוחד ואין בה יותר מידי מה לעשות, אך היא ללא ספק מפורסמת וידועה בזכות שני אלמנטים חשובים: קבוצות הכדורגל שלה והמהפכן צ'ה גווארה. קבוצות הכדורגל המקומיות: רוסריו סנטראל וניואלס אולד בויס הן שתי קבוצות מובילות בליגת הכדורגל הארגנטינאית המצטיינת והמרתקת. שתי הקבוצות..

פטגוניה, ארגנטינה/צ'ילה (Patagonia) פטגוניה

פטגוניה היא חבל ארץ ענקי בדרום יבשת ברום אמריקה המשתרע על שטח עצום של מעל למיליון קמ"ר משטחי היבשת המשתייכות למדינות ארגנטינה וצ'ילה. האזור מיושב בדלילות (כ-2 מליון תושבים בלבד) והביקור בו הוא אחת החוויות המרשימות בדרום אמריקה וזאת בגלל נופי הטבע עוצרי הנשימה המצויים בו. את השם "פטגוניה" קיבל האזור מפרדיננד מגלן מגלה הארצות הפורטוגזי שהפליג לאזור עם ספינתו במאה ה-16. "פטגון" בפירוש לעברית..

טיגרה, ארגנטינה (Tigre) טיגרה

טיגרה היא עיר מחוז של הבירה בואנוס איירס. היא מצטיינת ביופייה והיא ללא ספק אחת הערים התיירותיות ביותר במחוז בואנוס איירס. העיר עמוסה באנשים יפים (בדרך כלל עשירי האזור הבאים לנפוש בה) ולכן לא נדיר לראות כאן מכוניות פאר, מיטב מותגי האופנה האחרונים, יאכטות וסירות פאר בעיר. טיגרה ממוקמת לא הרחק מבואנוס איירס הבירה (כ- 25 ק"מ) והיא יושבת על מעין אי שנוצר בדלתא ענקית של מספר נחלים ונהרות ביניהם יושבת העיר. מקור שמה..

הרי האנדים – (Cordillera de los Andes) האנדים

הרי האנדים הם רכס ההרים הארוך ביותר בעולם המשתרע לאורך 8000 ק"מ וחוצה את יבשת אמריקה הדרומית לכל אורכה. שרשרת הרי האנדים חולשת על פני שטח עצום ועוברת בין רוב מדינות דרום אמריקה ביניהן: ונצואלה, קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה, צ'ילה וארגנטינה. פרוש שמם של הרי האנדים בשפת הקצ'ואה הוא "פסגה גבוהה" ואין ספק שזהו שם ההולם אותם מאוד. פסגותיהם הגבוהות של רכס ההרים מפאר את מדינות דרום אמריקה. רוב הפסגות הגבוהות..

סלטה, ארגנטינה (Salta) סלטה

סלטה היא עיר ייחודית באזור צפון מערב ארגנטינה המרוחקת "רק" 1600 ק"מ מהבירה בואנוס איירס. היא ממוקמת באזור הררי ברום של 1200 מטרים מעל פני הים דבר ההופך אותה לבעלת מזג אוויר מעולה בקיץ – כי לא חם מידי ולבעלת מזג אוויר לא נעים כלל בעונת החורף הקרה במיוחד באזורים אלה של ארגנטינה. סלטה מרוחקת רק 7 שעות נסיעה מהגבול של ארגנטינה בוליביה והשפעות בוליביאניות רבות ניכרות בצורת החיים שבה. סלטה היא אל עיר..

ארץ האש, טיירה דל-פואגו, ארגנטינה (Tierra Del Fuego) ארץ האש

"ארץ האש" או בשמה בספרדית טיירה דל-פואגו הוא הדבר הקרוב ביותר ל"סוף העולם" בו תוכלו לבקר (אם לא מחשיבים את אנטארקטיקה שזהו סוף של סוף העולם...) הטיול בחבל ארץ דרומי זה בארגנטינה הוא אחת האטרקציות הגדולות והמרתקות בטיול בדרום אמריקה. חבל הארץ המכונה "ארץ האש" הוא למעשה ארכיפלג (קבוצת איים) המצויים בקצה יבשת דרום אמריקה דרומית למצר מגלן. זהו למעשה המקום האחרון שיושב על ידי האוכלוסייה..

פארק לוס-גלסיאראס: פריטו מורנו "הקרחון המתנפץ", ארגנטינה פארק לוס-גלסיאראס

"פריטו מורנו" הוא שמו הרשמי של אחד מאתרי התיירות הפופולאריים ביותר בארגנטינה שזכה לכינוי "הקרחון המתנפץ". הקרחון המרשים המצוי בפארק הלאומי "לוס גלסיאראס" בדרום ארגנטינה במדינת "פטגוניה" הוא ללא ספק אחד המראות המרשימים ביבשת דרום אמריקה כולה. הפריטו מורנו או "הקרחון המתנפץ" הוא תופעה טבעית מרשימה של קרחון פעיל הממשיך להיווצר כל הזמן ועל כן גם נוצרות בו תופעות של התנתקות..

"הקרחון השחור", ארגנטינה (מונטה טרונדור- Monte Tronador) מונטה טרונדור

הקרחון השחור הוא אטרקציה מרשימה המצויה בארגנטינה בסמוך לעיר ברילוצ'ה על רכס הרי האנדים בסמוך לגבולה המערבי של ארגנטינה עם צ'ילה. האטרקציה של הקרחון השחור מצויה כשעתיים נסיעה לכיוון דרום מערב מברילוצ'ה והפכה בשנים האחרונות לאחד הטרקים המומלצים והיפים באזור. הכינוי "הקרחון השחור" ניתן למקום על ידי המבקרים בו וזאת עקב ההתמזגות של הקרחון עם ההר המחובר אליו. ההר שצבעו שחור משווה לקרחון גוון שחור וזאת..

בואנוס איירס, ארגנטינה - Buenos Aires בואנוס איירס

בואנוס איירס, בירת ארגנטינה היא העיר השלישית בגודלה בדרום אמריקה, הממוקמת לחופה המזרחי של המדינה לשפת האוקיינוס האטלנטי. כעיר נמל המונה למעלה מ-13 מיליון תושבים היא נהנית ממארג תרבותי עשיר ומגוון אוכלוסיות החיות בה (חלקן מקומיות וחלקן היגרו אליה לאורך השנים). הביקור בבואנוס איירס, או כמו שהמוצ'ילרים הישראלים המאמינים בקצרנות מכנים אותה "בואנוס", מזכיר מאוד את הביקור בתל אביב ואולי בשל כך היא כל כך פופולארית בקרב..

אושוואיה, ארגנטינה - Ushuaia אושוואיה

אושוואיה היא העיר הדרומית ביותר בארגנטינה, העיר הכי דרומית בדרום אמריקה ויש האומרים שגם העיר הכי דרומית בעולם כולו! אם לזה לא קוראים סוף העולם! אז למה כן? אושוואיה ממוקמת בארץ האש (האי גרנדה דה טיאררה דל פואגו) בקצה יבשת דרום אמריקה. היא עיר קטנה שנופיה מאופיינים בצמחיה פראית ובתולית באווירת "לא נגענו"- מקומות שרגל אדם לא דרכה בהם, עם שילוב של הרים מושלגים בכיפותיהם והמון ים המקיף את העיר הציורית והפסטוראלית..

ברילוצ'ה, ארגנטינה - Bariloche ברילוצ'ה

ברילוצ'ה, עיר קטנה וציורית המרוחקת כ- 1700 ק"מ מבואנוס איירס הבירה וממוקמת בלב הרי האנדים בגובה של 770 מ', היא אחת הערים היפות והמתוירות ביותר בארגנטינה. יופייה ומיקומה האסטרטגי הופך אותה לאתר נופש נפלא לאורך כל השנה. בקיץ נופיה המרשימים והאווירה הקסומה שלה מושכת אליה אלפי מטיילים (רובם ישראלים...) שנהנים לטייל בה, לספוג את האווירה שבה, לאכול את הסטייקים המעולים שלה לקנח בגלידה הטובה בעולם והשוקולד הטעים וגם קצת..

קורדובה, ארגנטינה - Cordoba קורדובה

קורדובה אולי היא אינה בירת ארגנטינה אך אין זה מפריע לה להתהדר בתארים של "בירתה הקולוניאלית" או "עיר ההשכלה של ארגנטינה" זאת בזכות האוניברסיטאות הרבות הממוקמות בה והחיים הסטודנטיאלים העשירים והצעירים של אחת הערים היפות והידועות בארגנטינה. קורדובה ממוקמת למרגלות רכס ההרים הידוע בשמו סיירה צ'יקה. קרבתה לרכס הרי האנדים כמו גם קרבתה היחסית לחבל הפמפס ממצבים את קורדובה כיעד מועדף על מטיילים רבים..

מנדוזה, ארגנטינה - Mendoza מנדוזה

מנדוזה היא אחת הערים היפות, הידועות והגדולות שבארגנטינה. היא העיר המרכזית במחוז שבו היא שוכנת ועל שמו היא קרויה, מחוז מנדוזה. העיר ידועה בכל ארגנטינה בשל מיקומה המרהיב למרגלות שרשרת האנדים המרהיבה המפרידה בין ארגנטינה וצ'ילה. בשטחו של מחוז מנדוזה מצוי גם ההר הגבוה ביותר בדרום אמריקה הר האקונקגווה (Aconcagua) אך ללא ספק את פרסומה רכשה העיר מנדוזה הודות ליקבי היין הרבים המצויים בה המספקים את היינות האיכותיים והטובים ביותר לכל..

מפלי האיגואסו - Cataratas del Iguazu איגואסו

מפלי האיגואסו הם ללא ספק אחת מהאטרקציות התיירותיות המרהיבות והמפורסמות ביותר בדרום אמריקה שמסעכם ביבשת לא יוכל להיות שלם מבלי לבקר באחד משיאי הטיול שלכם! מפלי האיגואסו הנמצאים על הגבול שבין ברזיל, פרגוואי וארגנטינה נמצאים בפארק "נסיונאל איגואסו" (Parque Nacional Iguazu) הנמצא בצד הארגנטינאי. במפלים ניתן לחזות הן מהצד הברזילאי והן מהצד הארגנטינאי, אך עדיף לעשות זאת מהצד הארגנטינאי וזאת כי הגישה אל המפלים מצד..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון