תפריט
סגור

פרו - תמונות

קטגוריות קשורות

  דרום אמריקה     פרו  

נושאים

  פרו ·    דרום אמריקה ·    טיול לפרו ·    בני ממלכת האינקה ·    מאצ'ו פיצ'ו · 

הודעות בפורומים

מזג האויר בפרו

לכל מי שטסים לפרו ורוצים מידע מפורט על מזג האוויר שם אז כדאי להיכנס לקישור הבא ולהתעדכן:..

3% הלוואה ההצעה

האם אתה צריך סיוע כספי מכל סוג שהוא? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון..

3% הלוואה ההצעה

האם אתה צריך סיוע כספי מכל סוג שהוא? הלוואות אישיות? הלוואות עסקיות? הלוואות משכנתא? מימון חקלאי ומימון..

מפת פרו

היי חברה, ערב טוב. רציתי לשתף עם הנוסעים לפרו או המתכננים נסיעה לפרו המדהימה, את מפת פרו. לצפייה במפת פרו לחץ..

למה שלא תוסיפו גם את פרו על הדרך?

היי שולי, לגבי התקופה שאתם מתכננים לנסוע בה, אני חושב שזו תקופה די טובה מבחינת מזג אויר וכו'. הייתי ממליץ..

פרו

פרו ידועה בכל העולם בעיקר בזכות אתרי המורשת בני ממלכת האינקה הקדומה שחיו בה בסביבות המאה ה-15. העיר האבודה של האינקה מאצ'ו פיצ'ו היא אחד האתרים המתיירים ביותר בעולם ונחשבת לאחד מפלאי תבל. אז נכון, פרו היא ארץ האינקה אך לא בכך נחתם הביקור של התייר בפרו- למדינה הקסומה הזו יש עוד המון מה להציע והמאצ'ו פיצ'ו היא רק קצה קצהו של הקרחון- משמעותית ככל שתהיה.

פרו הבנויה ברובה בגובה רב ונשאת לפסגות אדירות היא ללא ספק אחת המדינות המרהיבות בדרום אמריקה ולו בזכות העובדה מצויים בה צורות נוף וטופוגרפיה מגוונות ונפלאות: רכס הרי האנדים המרשים שבשטחה הוא בשיאו, בין ההרים חיים עד היום המוני אינדיאנים ששמרו על אורח החיים המסורתי שלהם וניתן להתרשם בכך מהתרבות שמאיימת להיכחד כמעט לחלוטין ככל שהחברה נעשית יותר ויותר מערבית וכמובן ליהנות מהטבע המתפרץ לכל עבר באזורים הטבעיים של פרו- רכסי ההרים, מורדות האנדים וכמובן אגן האמזונס הפראי והנפלא!

פרו – כרטיס ביקור
שם מלא: הרפובליקה של פרו
עיר בירה: לימה
משטר: רפובליקה
שפה רשמית: ספרדית
אוכלוסייה: 27,925,000 נפש
דת: הנצרות הקתולית רווחת בקרב רוב תושבי המדינה
מטבע: סול
אקלים: מזג האוויר בפרו משתנה בצורה משמעותית בהתאם לאזורים השונים בה. בכל האזורים האקלים מתחלק לשתי עונות: "העונה היבשה" ו"העונה הגשומה" אם כי החודשים של כל מבין העונות משתנה בהתאם לחבל הארץ ולטופוגרפיה שבו כך שבמדרונות האנדים לדוגמא הקיץ הוא בין דצמבר- לאפריל בעוד העונה היבשה באנדים עצמם היא בין מאי לספטמבר.
עוד בנושא פרו
הוואי וואשהוואי וואש

רבות דובר על אחד הטרקים המפורסמים בעולם והידוע ביותר בפרו- טרק ה"וואי וואש". הטרק האורך בין שבוע לעשרה ימים (תלוי כמה מהר אתם הולכים...) יוצא מאזור וואראז שהיא בירת הטרקים של פרו ונקודת המוצא לאחד..

עוד על הוואי וואש
האנדיםהאנדים

הרי האנדים הם רכס ההרים הארוך ביותר בעולם המשתרע לאורך 8000 ק"מ וחוצה את יבשת אמריקה הדרומית לכל אורכה. שרשרת הרי האנדים חולשת על פני שטח עצום ועוברת בין רוב מדינות דרום אמריקה ביניהן: ונצואלה,..

עוד על האנדים

פרו- קצת היסטוריה
 המומחים גורסים שעדויות ראשונות של התיישבות בני אדם בפרו ניתן לייחס לתקופות קדומות של לפני למעשה מעשרת אלפים שנה (!!) אשר ישבו בה בני שבטים נודדים וילידים שחיו בה אלפי שנים עוד בטרם התיישבה בה ממלכת האינקה המפורסמת והמיוחסת כל כך עם פרו.

ממלכת האינקה העשירה באוצרותיה, בזהב ובארכיטקטורה הייחודית שלה חלשה על שטחים רבים בפרו בתקופת המאה ה-15 ואף התרחבה עם השנים גם לאזורי צ'ילה וקולומביה. שגשוגה של האינקה הגיע אל סופו האכזר עם כיבוש הספרדים את פרו וגזילת רוב עושרם והזהב הרב של ממלכת האינקה המפוארת. על אף ניסיונות מרידות במושלים הספרדים רוב המרידות דוכאו נמרצות ומנהיגי האינקה נרצחו בזה אחר זה.

לאחר הימחקותה של ששולת האינקה שלטו הספרדים בפרו וזו נהנתה משקט ויציבות יחסית על אף שלטונו של הכובש הספרדי. השקט הגיעה לסיומו עם מרידות בשלטון הספרדי שאף הביאו את עצמאותה של פרו מספרד בשנת 1824 אך בכך לא שב השקט למחוזותיה של פרו שהסתבכה במספר סכסוכים מדיניים עם שכנותיה ויצאה למספר מלחמות עם צ'ילה, אקוודור ואף ספרד ומכולן יצאה עם ידה על התחתונה. הפגיעה הרבה בפרו הביאה לכוחות מיליטנטיים וקיצוניים להתחיל לפעול בה ולקחת את מושכות המדינה לידיהם ובכך החלו שורה של מרידות פנימיות בפרו ושליטים אכזרים שהפעילו מחתרות שלחמו זו בזו.

הלחימה וכוחות הגרילה הפנימיים בפרו שקטו רק לקראת שנות התשעים של המאה הקודמת אז נחתמו הסכמי השלום כולל הסדרת היחסים עם אקוודור השכנה, יחסים שידעו עליות ומורדות במתיחות הרבה לאורך השנים. בשנות האלפיים פרו היא מדינה שקטה יחסית שהסדר בה נשמר על קנו על אף שמידי פעם נשמעים בה קולות של סכסוכים פוליטיים וחשד לשחיתויות של השלטון והמשטר אך הקרבות עברו כעת לזירה המדינית והפוליטית.

פרו- גיאוגרפיה, החי והצומח
 פרו היא אחת המדינות המגוונות והיפות ביותר מבחינת הצמחייה והטבע המתפרץ שבה מבין כל מדינות דרום אמריקה וזאת בשל היותה מורכבת הן מרצועת הרי האנדים הגדולה שבשטחה, הן מאגן האמזונס שפרוס סביב נהר האמזונס האדיר הזורם בשטחה ויוצר תא אקולוגי של חי וצומח ייחודיים באזורים אלה כמו גם רצועת חוף צרה בצידה המערבי.

פרו גובלת בקולומביה, אקוודור, צ'ילה, בוליביה ובברזיל והיא נחשבת למדינה המערבית (מבחינת מיקום) ביותר ביבשת דרום אמריקה.

החי והצומח בפרו ייחודי ומגוון מאוד. בפרו חיים מינים שונים של בעלי חיים המתקיימים בעיקר באזורים הפוריים מאוד של אגן האמזונס מסביב לתוואי הנהר העצום כמו גם עשרות סוגים של בעלי חיים ימיים החיים בו. ניתן למצוא בפרו עופות מים מסוגים שונים, בעלי חיים נדירים כמו דובים ויגואר לצד בעלי חיים שכיחים ביבשת דרום אמריקה כמו האלפקה והלאמה.

פרו- מה לראות ומה לעשות?
 פרו כיום היא נוצרית ברובה ועל כן התרבות בה היא קתולית והחיים בה מתנהלים על פי לוח החגים הקתוליים אך יחד עם זאת תושבי פרו הם צאצאי ממלכת האינקה המפוארת ועל כן ניתן לחזות גם בשרידי תרבות האינקה הנפלאה שהתקיימה בפרו בתקופות קדומות במאה ה-15 ואילך. פסטיבלי האינקה נפוצים כיום בפרו ויש בהם מעין גוון תיירותי לצד השרידים התרבותיים כמו גם עבודות האומנות הידועות בפרו של כדרות, גילוף בעץ ועבודות חמר.

פרו ידועה בטרקים הנפלאים שיש לה להציע למטייל בה, מסלולים רבים נפרשים על רכס הרי האנדים הנפלאים כמו גם הטרק המפורסם של שביל האינקה העובר בסמוך לקוסקו בירת ממלכת האינקה העתיקה וכמובן הביקור בעיר האבודה של ממלכת האינקה, המאצ'ו פיצ'ו, שללא ספק היא אחת המקומות המפורסמים והמתיירים ביותר ביבשת אמריקה הדרומית. למבקרים בפרו הביקור במאצ'ו פיצ'ו הוא בגדר "חובה תיירותית" ואין כמעט אף תייר שמוותר על ביקור באתר המרשים הזה אפוף המסתורין של שושלת האינקה הקדומה.

בנוסף לטרקים הידועים באזור קוסקו ובאתרי מורשת האינקה פרו מציעה עוד מגוון של טרקים מעניינים ומרתקים באזורי הג'ונגלים שלה וכמובן באזור אגן האמזונס המרהיב ביופיו והעמוס בצמחיה ובעלי חיים ייחודיים לתא שטח זה.

פרו- דברים שחשוב לזכור וכדאי לדעת!
וויזות ואשרות כניסה- ישראלים אינם זקוקים לוויזות או אשרות מיוחדות על מנת לבקר בפרו.
מחלות ובעיות בריאות- באזורים הגבוהים של פרו יש סכנה למחלות גבהים, צהבת, קדחת, מלריה, כלבת וטיפוס. חשוב מאוד להיוועץ במרפאות המטיילים ברחבי הארץ טרם יציאתם למסע על מנת להתחסן וליטול כדורים מתאימים בעת הטיול.
מטבע- סול
שעון- השעון המקומי בפרו מאחר את שעון ישראל ב- 7 שעות.
חשמל- 220 וולט
עלויות מחייה- פרו נחשבת למדינה זולה יחסית, יחד עם זאת האתרים של קוסקו (מאצ'ו פיצ'ו) נחשבים לאתרים תיירותיים מאוד ומכאן שעלויות המחייה בהם גבוהות יותר. ובכל זאת, התייר הצנוע יוכל להסתדר בפרו בעליות מחייה מינימאליות.

פרו - נושאים קשורים

טרק "הוואי וואש", וואראז- פרו (The Huay wash) הוואי וואש

רבות דובר על אחד הטרקים המפורסמים בעולם והידוע ביותר בפרו- טרק ה"וואי וואש". הטרק האורך בין שבוע לעשרה ימים (תלוי כמה מהר אתם הולכים...) יוצא מאזור וואראז שהיא בירת הטרקים של פרו ונקודת המוצא לאחד מאזורי הטרקים היפים ביותר של פרו וגולת הכותרת שלהם הוא כמובן "הוואי וואש" המפורסם. הטרק יוצא בצורה מאורגת מוואראז -לא תהיה לכם בעיה משהו שיארגן לכם אותו... מגוון סוכנויות מטיילים ישמחו לעשות זאת עבורכם...

הרי האנדים – (Cordillera de los Andes) האנדים

הרי האנדים הם רכס ההרים הארוך ביותר בעולם המשתרע לאורך 8000 ק"מ וחוצה את יבשת אמריקה הדרומית לכל אורכה. שרשרת הרי האנדים חולשת על פני שטח עצום ועוברת בין רוב מדינות דרום אמריקה ביניהן: ונצואלה, קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה, צ'ילה וארגנטינה. פרוש שמם של הרי האנדים בשפת הקצ'ואה הוא "פסגה גבוהה" ואין ספק שזהו שם ההולם אותם מאוד. פסגותיהם הגבוהות של רכס ההרים מפאר את מדינות דרום אמריקה. רוב הפסגות הגבוהות..

וואראז, פרו (Huaraz) וואראז

ווארז הוכתרה על ידי המטיילים באופן כמעט רשמי בתור "בירת הטרקים של פרו". לא במקרה העיר הנמצאת 7 שעות נסיעה צפונית ללימה הבירה היא תחנת היציאה הטובה ביותר לטרקים החלומיים היפים והמרהיבים ביותר בפרו. העיר עצמה לא גדולה במיוחד ודי שלווה. תושביה רובם עוסקים בענף התיירות בין אם מדובר בסוכנויות נסיעות, הדרכת טיולים, עבודה או בעלות בהוסטלים וכד'. לצד העיסוק בתיירות ויציאה לטרקים העיר עצמה מכילה מרכזי קניות..

מקדש קנקו , קוסקו – פרו (Qenqo) מקדש קנקו

קנקו הוא מקדש אינקה עתיק המצוי לא רחקו מבירתה של ממלכת האינקה קוסקו שהיא ללא ספק אחת מהערים המפורסמות הידועות והאהובות ביותר על ידי ישראלים המטיילים בפרו. אתר העתיקות של קנקו מצוי מרחק של 15 דקות נסיעה (3 ק"מ מהעיר קוסקו עצמה) ובו תוכלו לחזות במראות שרידים ארכיאולוגיים עתיקים מאתר המורשת המרשים של ממלכת האינקה החרבה. פירוש המילה "קנקו" בשפת האינקה הוא כנראה "זיג-זג" במושגים של ימינו. המקום..

טרוחיו, פרו (Trujillo) טרוחיו

טרוחיו היא אחת הערים הגדולות באזור צפון פרו. העיר הנמצאת לחופיה הצפון מערביים של המדינה. על אף שלעיר חופים מצוינים לגלישה היא נודעת בעיקר בתור מרכז ארכיאולוגי חשוב בשל האתרים החשובים מבחינה ארכיאולוגית הפזורים מסביב לה. טרוחיו נחשבת לתחנת יציאה למספר סיורים באתרים ארכיאולוגים אלה וסוכנויות הטיולים המקומיות בעיר מהוקצעות מאוד בהוצאת סיורים מודרכים לאתרים מרשימים אלה. האתרים הסובבים את העיר טרוחיו הכוללים בתוכם את עיר..

אריקיפה, פרו (Arequipa) אריקיפה

אריקיפה היא העיר השנייה בגדולה בפרו (אחרי לימה הבירה). היא נמצאת בדרום מערב המדינה ומאופיינת בסגנון בנייה ספרדי המזכיר את ימי הכיבוש הספרדי באזור שעדיין ניכרים בארכיטקטורה ובסגנון העיצובי של חזות העיר. במרכז העיר יש כיכר גדולה כמו בערים הספרדיות בה ניצבת קתדראלה מרכזית. המבנים בנויים בסגנון ספרדי והעיר עמוסה ומלאת חיים. מיקומה הגיאוגרפי של העיר הוא ברמות הנישאות של דרום מערב המדינה. העיר נמצאת ברום של 2300 מטרים מעל..

קניון קולקה, פרו (Canon del Colca) קניון קולקה

קניון קולקה הוא אתר תיירות טבעי פופולארי מאוד בחופה הדרומי של פרו. הקניון נמצא בסמוך לעיר אריקיפה שהיא העיר השנייה בגודלה בפרו (אחרי לימה הבירה) ונמצאת בדרום המדינה. קניון קולקה הוא ללא ספק האטרקציה התיירותית המשמעותית ביותר הנמצאת בסביבת העיר ולמטיילים המגיעים לאזורי החוף הדרומי של פרו כדאי שלא להחמיץ ביקור בפארק הזה ולחוות את החוויות שלמקום יש להציע. הקניון הוא אתר טבעי ומרשים ויש הטוענים שהוא הקניון העמוק ביותר..

מקדש השמש, פרו (Huacas del sol y de la luna) מקדש השמש

מקדש השמש הוא אתר ארכיאולוגי מרשים המצוי באזור החוף הצפוני של פרו בסמוך לעיר טרוחיו. העיר שמאגדת סביבה לא מעט אתרים ארכיאולוגים משמשת מרכז עבור כל המטיילים המתעניינים בארכיאולוגיה עתיקה ורבים יוצאים ממנה לסיורים יומיים לאתרים ארכיאולוגים אלה שהמרשים בהם הוא ללא ספק "מקדש השמש" המצוי לא הרחק ממנה (כ-5 קילומטרים לכיוון דרום). מקדש השמש על פי האימותים ההיסטוריים נבנה בתקופת הטרום אינקה והוא נחשב לבניין העתיק..

נאסקה (קווי נאסקה), פרו - Nazca נאסקה

נאסקה היא עיר פרואנית באזור דרום מערב המדינה ליד אזור החופים המערביים של פרו השוכנת בלב אזור מדברי שכביכול אין בו שום דבר מיוחד או מעניין. אך המילה החשובה היא "כביכול", נאסקה זוכה לגלי תיירות גדולים בזכות אתר התיירות המכונה "קווי נאסקה" שזכה לפרסום ותהודה עולמית ושואב אליו תיירים רבים הבאים לחזות בפלא והמראות המרשימים שאפופות מסתורין בנוגע לנסיבות יצירתן- מה שמוסיף עוד קצת תהילה לעיר המנומנמת..

לימה, פרו - Lima לימה

לימה היא בירתה הגדולה של פרו. לימה כיאה לעיר בירה מאכלסת בתוכה מעל 8.5 מליון תושבים והיא הגדולה ביותר בפרו ואף אחת הערים הגדולות ביותר בכל דרום אמריקה. מבחינת המטיילים לימה היא אינה אטרקציה גדולה במיוחד ואין בה אתרים מרשימים במיוחד או טרקים נפלאים מסביבה- להפך היא עיר מתועשת מאוד, גדולה מאוד ועמוסה מאוד באוכלוסיה שחלקה ענייה במיוחד מה שמפתח שכונות מצוקה בהן העוני גואה ובעקבותיו גם הפשע. מטיילים רבים לא מגיעים בכלל..

טרק אזאנגטה, פרו - Ausangate אזאנגטה

טרק האזאנגטה הוא אחד הטרקים המפורסמים ביותר בפרו בכלל ובאזור קוסקו בפרט. ישראלים רבים לא מוותרים על הטרק הזה ויוצאים אליו מאחת מסוכנויות המטיילים הרבות המציעות אותו באזור קוסקו. לא תוכלו לפספס את הטרק הזה, שמו יזעק אליכם מכל סוכנות טיולים ורוב הסיכויים שההוסטל בו תלונו בקוסקו מארגן בעצמו טיולים מאורגנים לטרק אזאנגטה. הטרק המקסים הזה משלב נופים עוצרי נשימה באווירה מיוחדת, בגבהים העצומים של אזור קוסקו והכי חשוב מבלי..

איקיטוס, פרו - Iquitos איקיטוס

אם חשקה נפשכם בעיר באמצע ג'ונגל טרופי אין ספק שאיקיטוס היא אחת האטרקציות המעולות בפרו המתאימות בדיוק עבורכם! העיר העתיקה הזאת שהוקמה אי שם בתחילת המאה ה-18, חבויה במעבה הג'ונגלים הטרופים של צפון פרו וממנה יוצאים מיטב הטרקים אל הג'ונגלים ויערות הגשם העבותים והמרשימים של פרו. לא פשוט להגיע לאיקיטוס וזה אולי עושה אותה מדליקה אפילו יותר! אין כבישים שמגיעים אליה, ניתן להגיע לאיקיטוס רק באמצעות סירות בשיט על נהר..

קוסקו, פרו – Cusco קוסקו

קוסקו היא כל מה שמטייל ישראלי בדרום אמריקה צריך. תארים רבים הודבקו לעיר המדהימה הזו כולם מפארים אותה בסופרלטיבים והאמת עם יד על הלב- כולם מגיעים לה. נאמר על קוסקו שהיא בירת בני האינקה העתיקה, שהיא אחת הערים היפות בפרו, בני האינקה כינו אותה "טבור העולם" (פירוש המילה "קוסקו" בשפת הקצ'ואה של בני האינקה). אמרו עליה שהיא "מדינת היהודים", מרכז מפגש למוצ'ילים ותל-אביב האלטרנטיבית. כל השמות והתארים..

קוסקו / המאצ'ו פיצ'ו - פרו (Machu Picchu / Cusco) קוסקו

אחד האתרים המתוירים ביותר בדרום אמריקה ואולי אף המתויר ביותר שבהם הוא העיר קוסקו ממנה יוצאים הטרקים והטיולים המאורגנים לעיר האבודה של ממלכת האינקה "המאצ'ו פיצ'ו". ממלכת האינקה הייתה ממלכה אינדיאנית קדומה ששלטה באזור ההררי של פרו במאה ה-15 של האלף הקודם, בהמשך התרחבה הממלכה גם לצ'ילה וקולומביה. בני האינקה שנודעו בפולחניהם הייחודיים שלטו בשיאם על 6 מליון בני האימפריה אך נמחקו כליל עם הגעתם וכיבושם..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון