תפריט
סגור

צ'ילה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  צ'ילה ·    דרום אמריקה ·    טיול בצ'ילה ·    תיירות בצ'ילה · 

הודעות בפורומים

טיול לברזיל ארגנטינה וצ'ילה

אני ובעלי החלטנו לצאת לראות את דרום אמריקה בטיול מאורגן לברזיל, ארגנטינה וצ'ילה. החברה שכנראה נצא איתה מציעה..

צ'יליאנים למסירה

שלום לכם, חזרתי מצ'ילה המדהימה ! נשארתי עם צ'יליאנים, מי שמעוניין מוזמן להרים אלי צלצול 0505517500 מורן

צ'ילאנים למסירה - לכל מי שטס לצ'ילה

שלום שמי מורן=] חזרתי מצ'ילה ונתקעתי עם צ'ילאנים . מי שמעוניין בצ'ילאנים מוזמן ליצור עימי קשר=] תהנו=] זה..

ארז ספקיאר - נעדר בצ'ילה

ארז ספקיאר Erez Szpakier, ככל הנראה נאבד בפארק Puyehue National Park בצ'ילה. נראה לאחרונה ב 18.4 באותו פארק..

תכנון מסלול בתוך ארגנטינה צ'ילה

שלום, אני טסה באמצע נובמבר לדרום אמריקה ועושה את הגל העולה...אני קצת מסתבכת בלתכנן מסלול לארגנטינה וצ'ילה..אני..

צ'ילה

צ'ילה היא רצועה דקיקה שברוחבה העבה ביותר לא עולה על 200 ק"מ, הטומנת בחובה עושר תיירותי עצום לתייר המבקר בה. היא נפרשת על יותר מ- 4300 ק"מ לאורכה של רוב יבשת דרום אמריקה דבר המאפשר לה להקנות אושר טופוגרפי ומגוון של נופים עבור התייר ההרפתקן.

כל שתחלמו תוכלו למצוא בצ'ילה - הרים מושלגים, רכס האנדים המרהיב הגובל עם ארגנטינה, הרי געש פעילים וכבויים, אתרי סקי מעולים, אתרי קיט מעולים לאורך רצועת החוף הארוכה, המתאימה הן לנופש והן לספורט ימי מגוון על כל צורותיו וכמובן את ארץ פטגוניה הקפואה שמהווה את הנקודה הדרומית ביותר ביבשת דרום אמריקה, אופף אותה אקלים קר כיאה למקום הקרוב ביותר לקוטב הדרומי.

צ'ילה מציע לכם אינספור חוויות תרבותיות, תיירותיות והרפתקניות והכל בעטיפה אירופאית עם קדמה ומערביות דוגמת אוטובוסים נוחים וכבישים מהירים וסלולים- אז לא תקחו?

צ'ילה- כרטיס ביקור
שם מלא – הרפובליקה של צ'ילה
עיר בירה- סנטיאגו דה צ'ילה
משטר- רפובליקה דמוקרטית
אוכלוסייה- 16,928,000
דת- רוב מוחלט לנצרות הקתולית במדינה (מעל 90%)
מטבע- פסו צ'יליאני.
שפה רשמית- ספרדית
אקלים- צ'ילה הצרה והארוכה נפרשת על שטח רב מצפון לדרום ביבשת אמריקה הדרומית ועל כן מזג האוויר בה משתנה ונעשה קר יותר ואף מקפיא ככל שמדרימים עד לחבל פטגוניה הסמוך לקוטב הדרומי בו הטמפרטורות עשויות להיות נמוכות מאוד ועם רוחות מקפיאות. ברוב שטחה של צ'ילה האקלים נוח ונעים ברוב ימות השנה.
עוד בנושא צ'ילה
קארטרהקארטרה

אין מטייל ישראל שטייל בדרום אמריקה שלא שמע את המושג: "קארטרה אוסטראל" או לפחות את המושג "קארטרה בטרמפים"... רוב המטיילים גם הוסיפו לרשימת הצ'ק ליסט של הטיול שלהם את טיול ה"קארטרה בטרפים" שהפך בשנים..

עוד על קארטרה
פטגוניהפטגוניה

פטגוניה היא חבל ארץ ענקי בדרום יבשת ברום אמריקה המשתרע על שטח עצום של מעל למיליון קמ"ר משטחי היבשת המשתייכות למדינות ארגנטינה וצ'ילה. האזור מיושב בדלילות (כ-2 מליון תושבים בלבד) והביקור בו הוא אחת..

עוד על פטגוניה

צ'ילה- קצת היסטוריה
 המתיישבים האשונים בצ'ילה היו קדומים מאוד ואופיינו באורח החיים הילידי שאפיין את האינדיאנים שחיו בכל אזור דרום אמריקה. עם התעצמותה של ממלכת האינקה שמרכז פועלה היה בפרו נכבשו שטחים נרחבים בצ'ילה על ידי בני האינקה ותושביהם סופחו לממלכה לרוב באל כורחם.

לאחר הכיבוש הספרדי וקריסת ממלכת האינקה הפכו הצ'יליאנים לנתינים של הכובש הספרדי. עם התגברות הרצונות של צ'ילה להיות עצמאיים, קיבלה צ'ילה את עצמאותה במאה ה-19 אך בכך רק החלו צרותיה המדיניות והפוליטיות. עם סכסוכים פנימיים ועם שכנותיה לאורח השנים הצליחה צ'ילה לדעת לאורך המאה העשרים את אחת מתקופותיה העקובות מדם עם השתלטות של רודנים אכזריים בזה אחר זה המפילים את המשטר איש של רעהו.

הנורא מכולם היה הגנרל אוגסטו פינושה שאומנם הצליח להביא ליציבות ושגשוג כלכלי בצ'ילה אך בדרך להשגת המטרה הזאת חיסל את כל מתנגדי המשטר שלו, ביצע הפיכה צבאית ורצח בצורה אכזרית מעל ל-80 אלף חפים מפשע ומתנגדי משטר.

רק בשנות התשעים של המאה העשרים שבה הדמוקרטיה לצ'ילה שעל אף חוסנה הכלכלי והיותה אחת המדינות העשירות והיציבות כלכלית בדרום אמריקה הייתה מלאה בסכסוכים פנימיים ולמודת רצח אזרחים קשה שבוצע באופן שיטתי על ידי אנשיו של הגנרל פינושה.

כיום צ'ילה נהנית משגשוג כלכלי ויציבות על אף שעברה המדמם זועק אליה מכל פינה ברחבי המדינה וסוגיות רבות נשארו לא פתורות ביניהם תופעות של "העלמות מסתורית" של אלפי בני אדם מתקופת שלטונו של הגנרל פינושה שנעצר והואשם בביצוע פשעים נגד האנושות, אך עקב גילו המתקדם ומצבו הבריאותי נקבע שאינו כשיר לעמוד לדין.

צ'ילה- גיאוגרפיה, על החי והצומח
 צי'לה היא רצועה ארוכה המשרעת לאורך של למעלה מ-4300 קילומטרים המגוונים מאוד מבחינה טופוגרפית ואקלימית. היא גובלת במזרח בצורת גבול טבעי ברוב שטחה עם ארגנטינה כאשר הרי האנדים הנישאים מפרידים בין השתיים. במערבה גובלת צ'ילה לכל אורכה באוקיינוס השקט והיא בעלת רצועת חוף מרשימה לאורך כל גבולה המערבי.

על אף היותה צרה (בשיאה לא עולה על 200 ק"מ) צ'ילה מצליחה להיות מאוד מגוונת מבחינה טופוגרפית וניתן למצוא בה הרי געש, פסגות מושלגות ונישאות בהן ניתן לעשות סקי, שטחים צחיחים שטיפת גשם לא יורדת בהם וכמובן האזורים הקפואים של פטגוניה שנחשבת לאזור הדרומי ביותר המיושב בדרום אמריקה.

ממשלת צ'ילה הגדירה לכל אורכה פארקים לאומיים רבים בהם הם משמרים את בעלי החיים הייחודיים החיים בשטחה ואת תאי הגידול והצמחייה הטבעיים שלהם. בין בעלי החיים הנדירים שקיימים בצ'ילה ניתן למצוא פינגווין, לוטרה, אריה ים, פלמינגו שקנאי ואחרים.

לאורך רצועת החוף הצ'יליאנית מפרצים רבים מרהיבים ביופיים לחופי האוקיינוס האטלנטי המהווים אזורי קיט יפים אך גם אתרי צלילה בהם ניתן לחזות בדגה עשירה כמו גם להתנסות בספורט ימי אתגרי.

צ'ילה- מה לראות ומה לעשות?
 צ'ילה מגוונת מאוד בטופוגרפיה ובצורות האקלים ומכאן שהיא יכולה להציע למבקר בה שלל אטרקציות הנעות בין אזורי קיט נפלאים וחופים נהדרים לאורך רצועת החוף הארוכה שלה שם ניתן ליהנות ממגוון ספורט ימי אתגרי, דרך אתרי סקי נפלאים בפסגות המושלגות של הרי האנדים ועד מדבריות הקרח המרשימים בסמוך לקוטב הדרומי.

צ'ילה נחשבת בין מדינות דרום אמריקה למערבית והאירופאית ביותר וזאת בזכות כך ששכבת המשכילים בצ'ילה זכו להשפעה ניכרת של ההשכלה הפריזאית ובניהם אנשי הרוח, האומנים הסופרים ושאר אינטלקטואלים במדינה מה שקידם את צ'ילה מאוד מבחינת יצירה ואומנות כאשר צורות האומנות בה דומות לאומנות המודרנית המערבית מחד אך גם קיימות בה צורות אומנות אינדיאניות קדומות.

הפארקים הלאומיים הרבים של צ'ילה מציעים הרפתקאות רבות למטייל המצוי, זה שאוהב טרקים מאתגרים במיוחד. תיירים רבים מעדיפים לטייל במעלה היבשת מארגנטינה ומעלה בצורת "זיגזוג" על רכס הרי האנדים בין ארגנטינה וצ'ילה (אשר מעבר הגבול ביניהם פשוט מאוד) ובכך להצליח להשתלט בצורה מיטבית על רכס הרי האנדים המרשים והענק אשר חלק מהאטרקציות בו מצויות בצד הארגנטינאי וחלק בצד הצ'יליאני.

למי שהתעייף מהטראקים והמסעות יודעת צ'ילה להציע גם אזורי קיט ופינוק עם חופים נפלאים המתאימים כאמור גם לספורט ימי לאורך רצועת החוף האדירה של הנפרשת מצפון לדרום היבשת.

אטרקציה תיירותית נוספת לאוהבי ההרפתקאות הייחודיות היא "אי הפסחא" אשר מצויי אף הוא בשטחה של צ'ילה ומרוחק ממנה כ- 3700 ק"מ מערבית לחופיה בלב האוקיינוס השקט. אי הפסחא אשר כיום חיים עליו 4000 איש בלבד הוא אי פולינזי שרוב מתיישביו פולינזים ומיעוטם צ'יליאנים והוא טומן בחובו את אחת החידות המסעירות ביותר של העולם העתיק. בכל רחבי האי הנטוש כמעט פזורים מאות פסלים ענקיים של פרצופים מפוסלים מאבן בזלתית קשה שאיש לא יודע כיצד או על ידי מי נוצרו ויתרה מכך איך הובאו למקומות בהם הם מצויים כיום.

צ'ילה- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור!
וויזות ואשרות כניסה- לתיירים ישראליים אין צורך בהנפקת וויזה טרם הכניסה לצ'ילה יחד עם זאת בכניסתם למדינה תקבלו כרטיס תייר עם אשרת שהייה ל-90 יום אותה ניתן להאריך עם כניסה מחודשת למדינה לאחר תום האשרה.
סכנות בריאות ומחלות- סכנת כולרה בעיקר. יש להיוועץ במרפאות המטיילים ברחבי הארץ טרם יציאתם למסע על מנת להצטייד בתרופות וחיסונים מתאימים לאזורי הטיול שלכם.
מטבע- פסו
חשמל- 220 וולט
שעון- השעון המקומי בצ'ילה מאחר את ישראל ב-6 שעות
עלות מחייה- צ'ילה נחשבת ליקרה יחסית לשאר מדינות דרום אמריקה אך עדיין בהשוואה לרמת המחייה ועלותה בעולם המערבי תחשב לזולה אם כי מעט פחות.
תחבורה- צ'ילה היא בין המפותחות ביותר בין מדינות דרום אמריקה בכל נושא התחבורה. קיימות בה חברות אוטובוסים שלמרבה השמחה אף מתוזמנות ונוהגות לדייק (דבר שאינו מובן מאליו ומוגדר כברכה עבור התייר שמטייל בדרום אמריקה).

צ'ילה - נושאים קשורים

קארטרה אוסטראל, צ'ילה (Carretera Austral) קארטרה

אין מטייל ישראל שטייל בדרום אמריקה שלא שמע את המושג: "קארטרה אוסטראל" או לפחות את המושג "קארטרה בטרמפים"... רוב המטיילים גם הוסיפו לרשימת הצ'ק ליסט של הטיול שלהם את טיול ה"קארטרה בטרפים" שהפך בשנים האחרונות לטרק של ממש באזור דרום צ'ילה עבור ישראלים רבים. "קארטרה אוסטראל" היא דרך עפר (קארטרה= דרך/כביש בספרדית) המתפרשת לאורך של כ- 1100 ק"מ ועוברת ברובה באזור פטגוניה..

פטגוניה, ארגנטינה/צ'ילה (Patagonia) פטגוניה

פטגוניה היא חבל ארץ ענקי בדרום יבשת ברום אמריקה המשתרע על שטח עצום של מעל למיליון קמ"ר משטחי היבשת המשתייכות למדינות ארגנטינה וצ'ילה. האזור מיושב בדלילות (כ-2 מליון תושבים בלבד) והביקור בו הוא אחת החוויות המרשימות בדרום אמריקה וזאת בגלל נופי הטבע עוצרי הנשימה המצויים בו. את השם "פטגוניה" קיבל האזור מפרדיננד מגלן מגלה הארצות הפורטוגזי שהפליג לאזור עם ספינתו במאה ה-16. "פטגון" בפירוש לעברית..

הרי האנדים – (Cordillera de los Andes) האנדים

הרי האנדים הם רכס ההרים הארוך ביותר בעולם המשתרע לאורך 8000 ק"מ וחוצה את יבשת אמריקה הדרומית לכל אורכה. שרשרת הרי האנדים חולשת על פני שטח עצום ועוברת בין רוב מדינות דרום אמריקה ביניהן: ונצואלה, קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה, צ'ילה וארגנטינה. פרוש שמם של הרי האנדים בשפת הקצ'ואה הוא "פסגה גבוהה" ואין ספק שזהו שם ההולם אותם מאוד. פסגותיהם הגבוהות של רכס ההרים מפאר את מדינות דרום אמריקה. רוב הפסגות הגבוהות..

הפארק הלאומי טורוס דל פאינה, צ'ילה - Torres Del Paine טורוס דל פאינה

הפארק הלאומי טורוס דל פאינה הוא ללא ספק אחת האטרקציות המרשימות בצ'ילה בפרט ובדרום אמריקה בכלל. הפארק הלאומי שבשנת 1987 הוכרז על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמי הראוי לשימור הוא פארק עצום רחב ידיים המהווה למעשה את סיומה של שרשרת הרי האנדים החוצה את רוב יבשת דרום אמריקה ומסתיימת בשלושה עמודי אבן מרשימים הנקראים "הטורוסים" והם למעשה האטרקציה המרכזית שבפארק זה. הטורוסים הם למעשה שלושה עמודי גרניט..

סנטיאגו דה צ'ילה - Santiago de Chile סנטיאגו דה צ'ילה

סנטיאגו דה צ'ילה היא עיר הבירה של צ'ילה הנמצאת במרכז המדינה בלב העמק המרכזי של צ'ילה וגרים בה כמעט 6 מליון תושבים. כיאה לעיר הבירה, סנטיאגו היא עיר מרכזית ומתועשת, עמוסה לאורך כל שעות היום ומזכירה לא מעט את בירת ארגנטינה שכנתה ממזרח בואנוס איירס. סנטיאגו היא עיר מערבית ומתועשת לכל דבר אשר רחובותיה הומים, גורדי השחקים שלה מגרדים את השמים אך קיימים בה לא מעט שכונות קטנות ומסורתיות של אנשים המשמרים את התרבות..

פוקון, צ'ילה - Pucon פוקון

פוקון נחשבת לאחת מעיירות הנופש היפות והיוקרתיות שבצ'ילה. היא קנתה לה את שמה בזכות מיקומה הפסטורלי על רכס הרי האנדים למרגלותיו של הר געש פעיל בשם וולקן וייאריקה. הר הגעש שנוטה להתפרץ אחת לכמה שנים ואפילו החריב את העיר הפרוסה למרגלותיו מספר פעמים בעבר, מהווה אטרקציה תיירותית בשל מסלולי ההליכה המעפילים לפסגתו וההזדמנות האמיתית לראות לבה גועשת. בנוסף ללוע הר הגעש הפעילות הוולקנית מסביבו יוצרת מעיינות חמים שהם אטרקציה..

אי הפסחא – צ'ילה (Isla de Pascua) איי הפסחא

אי הפסחא או כפי שהוא מכונה בספה המקומית "ראפה נוי" הוא אי קטן הממוקם 3700 ק"מ מערבית לקו החוף של צילה ומסוף המאה ה- 19 מסופח רשמית למדינה. אי הפסחא הוא אומנם לא יעד תיירותי מובהק שרבים מהישראלים אשר מבקרים בדרום אמריקה נוסעים אליו אך ללא ספק הוא טומן בחובו מסתורין, תעלומה בלתי פתורה והרבה יופי עבור מטיילים שרוצים לחוות חוויה עוצמתית, מרתקת ובעיקר בלתי שגרתית. אי הפסחא הוא אחת מתעלומות צורות..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון