תפריט
סגור

ברזיל - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  ברזיל ·    דרום אמריקה ·    טיול לברזיל ·    מידע על ברזיל · 

הודעות בפורומים

טיול לדרום אמריקה 4 חודשים מתחיל במרץ

שלום אומנם יש לנו הרבה זמן אבל אנחנו רוצים להיסגר על כיוון. כמו שכתבתי אנחנו מתכננים להתחיל טיול במרץ המליצו..

בדילמה קשה

אני יודע שקשה מאוד לענות על השאלה הבאה אך אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור על הנושא. חברים שלי מתכננים טיול בדרום..

מומלץ מאד הקרנבל ברסיפה\אולינדה בצפון.פחות מסוכן.הקהל רוקד ולא פסיבי

מומלץ מאד הקרנבל ברסיפה \ אולינדה בצפון. מזרח ברזיל . שם פחות מסוכן. הקהל רוקד ולא פסיבי. יש מסיבות רחוב..

מגיע למפלי האיגוואסו!

בזמן הטיול שלי בדרום אמריקה כמובן שלא יכולתי להרשות לעצמי להפסיד את האטרקציה המרהיבה הזאת. מדובר באמת באחד..

אהלן אלינור

קודם כל, איזה כיף לך שהכסף עבורך הוא לא בעייה.. אין ספק שזה יעשה לך את החיים הרבה יותר קלים (בדרום אמריקה וגם..

ברזיל

ברזיל היא ללא ספק אחת המדינות השמחות והתוססות ביותר שקיימות בדרום אמריקה. עם תרבות של קצב הסמבה, שמחת חיים, קרנבלים וחגיגות, עם המון ברזילאים ובעיקר ברזילאיות שמנענעות את גופן לקצב הסמבה כשהן לבושות בלבוש מינימאלי ביותר, מספקת ברזיל אטרקציה תיירותית וססגונית בכל ימות השנה שללא ספק מגיעה לשיאה סביב
הקרנבל בריו דה- ז'נרו.

אך ברזיל היא לא רק ארץ הקרנבל, בשאר ימות השנה היא מציעה לתייר שמבקר בה עושר תרבותי מרהיב, בתי ספר ללימוד סמבה, מועדונים בהם ניתן לשמוח ולרקוד בכל השנה וכמובן מאות אטרקציות ואתרי טבע מרשימים בנוף מגוון של הרים נישאים לצד נופים של ג'ונגלים פראיים סביב נהר האמזונס הענק הזורם בשטחה.

ברזיל- כרטיס ביקור
שם מלא: הרפובליקה הפדראלית של ברזיל
עיר בירה: ברזיליה
משטר: רפובליקה פדראלית דמוקרטית
אוכלוסיה: 188,078,000 נפש
דת: רוב מוחלט של נצרות קתולית במדינה
מטבע: ריאל ברזילאי
שפה רשמית: פורטוגזית (אם כי גם עם ספרדית ניתן להסתדר)
אקלים: מזג האוויר בברזיל ברוב שטחי המדינה הוא חם מאוד, טמפרטורות גבוהות מאפיינות את רוב שטחי המדינה אם כי רמות הלחות משתנות בהתאם לגובה ולקרבה לים. רוב כמות המשקעים בברזיל יורדת דווקא בקיץ שהוא בין החודשים ספטמבר- מאי.

ברזיל- קצת היסטוריה
עוד בנושא ברזיל
סלבדורסלבדור

סלבדור (Salvador) או בשמה המלא: סאו סלבדור דה באיה די טודוס אוס סנטוס (ובתרגום עברית: הקדוש המושיע של מפרץ כל הקדושים) היא העיר החמישית בגודלה בברזיל, בירת מחוז באהיה הממוקמת בצפון מזרח ברזיל על מפרץ..

עוד על סלבדור
סאו פאולוסאו פאולו

סאו פאולו (Sao Paulo) היא העיר הגדולה ביותר בברזיל עם למעלה מ-10 מליון תושבים, והיא גם אוחזת בתואר העיר הגדולה ביותר ביבשת אמריקה! מדובר ללא ספק בעיר עצומה שהיא בירת מדינת סאו פאולו בברזיל המהווה מרכז..

עוד על סאו פאולו
המתיישבים הקדומים ביותר על אדמת ברזיל היו האינדיאנים שחיו בה בצורה שבטית ללא התארגנות של ששולת או ממלכה מרכזית דוגמת ממלכת האינקה בפרו או בני המאיה במרכז אמריקה. האינדיאנים חיו בה איש איש את חיו פזורים ברחבי כל המדינה ושטחיה הענקיים.

האידיליה של האינדיאנים הגיעה לסיומה עם מסעו של מגלה הארצות הפורטוגלי פדרו אלבארש קאבראל במאה ה-16 שיצא מפורטוגל שבאירופה בהפלגה מערבה לטענתו לכיוון הודו כשנתקל "במקרה" ביבשת המסתורית (הסברה רווחת שיורדי הים כבר ידעו על מיקומה של היבשת). המלך הפורטוגלי שלח את המתיישבים הראשונים להתיישב על אדמת ברזיל ובכך לסמן את הטריטוריה של הפורטוגלים ושלטונם באדמה שזה עתה נתגלתה.

התושבים הפורטוגלים מצאו את האקלים במדינה ואדמותיה הפוריות טובות מאוד לגידולי סוכר והחלו להעביד בשדות את האינדיאנים המקומיים ובהמשך אף הביאו ספינות עבדים מאפריקה שעל סיפונן אלפי עבדים שחורים אשר הועבדו בפרך בשדות קני הסוכר.

עם כיבושו של נפוליאון את פורטוגל באירופה נמלטה לברזיל כל אצולת המלכות הפורטוגלית שהעתיקה את מקום משובה לריו דה-ז'נרו בברזיל עד יעבור זעם. משנפלה האימפריה של נפוליאון חזר המלך הפורטוגלי לפורטוגל והותיר בברזיל את יורש העצר שלו שלימים הגיע לאביו בליסבון ודרש את עצמאותה של ברזיל תחת שליטתו ולא יפתח במלחמה. פורטוגל נאלצה להיכנע ללחץ יורש העצר ובכך קיבלה ברזיל למעשה את עצמאותה.

לאורך המאה ה-19 ולאחר שנתגלה זהב רב באדמות ברזיל נהרו אליה מהגרים רבים שחיפשו זהב כמו גם עבדו בשדות גידולי הקפה. העבדות בה בוטלה ומהגרים רבים עשו דרכם אליה מאירופה על מנת לנסות את מזלם בעסקי הזהב וגידולי הקפה.

במאה ה-20 ידעה הדמוקרטיה העדינה של ברזיל תהפוכות רבות כאשר משטרים כוחניים וצבאיים עלו ונפלו בה בזה אחר זה מושפעים מהמשבר הכלכלי העולמי שפקד את העולם בשנות ה-30 כמו גם התחזקותו של הקומוניזם באמריקה הלטינית עם עלייתו של פידל קסטרו לשלטון בקובה.

רק לקראת שנות התשעים של המאה העשרים החל המשטר של ברזיל להתייצב והדמוקרטיה והסדר השלטוני הוחזרו עם בחירות דמוקרטיות ראשונות אך הן לא בישרו את הקץ על שחיתויות, פערים כלכליים קשים בין עשירים ועניים והבדלים בהכנסות ובמשכורות בין שחורים ולבנים. אתגרים רבים עוד נכונים לברזיל חלקם חברתיים ורובם כלכליים עד לייצוב המדינה באופן מלא.

ברזיל- גיאוגרפיה, החי והצומח
ברזיל היא מדינה ענקית, היא חולשת על שטחים ואדמות נרחבות ביבשת אמריקה הדרומית, רובן מישובות בדלילות רבה. בדירוג העולמי נחשבת ברזיל כחמישית בגודלה בעולם ומכאן ששטחה מגוון מאוד מבחינה טופוגרפית וצורות הנוף בה שונות ורבות.

בברזיל ניתן למצוא רצועת חוף צרה יחסית לשפת האוקיינוס האטלנטי לצד רמות גבוהות ופסגות הרים נישאות בשטחיה הפנימיים יותר כמו גם את אזורי אגן האמזונס המקיפים את הנהר העצום הזורם בשטחה ומאופיינים בצמחייה עבותה, יערות גשם מרשימים וצפופים וג'ונגלים שרגל אדם לא דרכה בהם.

ברזיל עשירה מאוד בסוגי החי והצומח הנדירים הקיימים בה, היא נחשבת לאחת המדינות הבולטות בעולם בעושר הזואולוגי הקיים בה, יש בה מיני פרפרים נדירים, עופות מים, זוחלים דו חיים ועוד שניתן למצאם רק באזורים אלה על אדמתה של ברזיל במעבה יערות הגשם. על אף העושר בחי והצומח רוב בעלי החיים הנדירים המצויים כיום בברזיל נמצאים בסכנת הכחדה ממשית בשל תהליך בירוא מהיר של יערות הגשם הייחודיים שבה כמו גם התפתחות של ציד בלתי חוקי של בעלי חיים ברחבי המדינה.

ברזיל- מה לראות ומה לעשות?
התרבות הברזילאית מאז ומעולם משכה את עיניהם של תושבי המערב בזכות הצבעוניות, הססגוניות, הקרנבלים וכמובן- הסמבה! המוסיקה הברזילאית שמאז ומעולם הייתה קצבית, סוחפת ומלאת שמחה היא אחד ממוקדי ההתעניינות התרבותיים המרכזיים החשובים והמהנים ביותר בברזיל! יש בערים הגדולות בתי ספר רבים ללימודי סמבה, עשרות מועדונים שישמחו ללמד אתכם את רזי המוסיקה הברזילאית על מנת שתשלטו גם אתם ותזכו ללמוד איך מנענעים את האגן בקצב הסמבה.

בברזיל עשרות אירועים מידי שנה של חגיגות סמבה סוחפות, מצעדים ברחובות, פסטיבלים וכמובן הבולט בהם הוא הקרנבל המסורתי שמתקיים מידי שנה בסביבות חודש פברואר בריו דה ז'נרו. הקרנבל המסורתי מושך מיליונים של צופים מכל רחבי העולם שמגיעים וגודשים את הטריבונות שנבנות במיוחד בעיר ריו דה ז'נרו הלובשת חג לכבוד הפסטיבל.

לצד מוסיקת הסמבה והקרנבלים התרבותיים, יש כמובן מאות אתרי טבע מרהיבים בברזיל שמציעים מגוון טרקים מאתגרים ויפים: החל ברכסי ההרים והרמות שבתחומה וכלה בטרקים בתוך הג'ונגלים העבותים באגן האמזונס המלאים בבעלי חיים ייחודיים לאזורים אלה..

לאוהבי הספורט הימי והשמש, ריו דה ז'נרו יודעת להציע עשרות אתרי קיט נפלאים, בתי מלון מפוארים בעיר תיירותית לכל דבר שקצב החיים בה מדהים ולא נפסק לעולם!

מפלי האיגואסו שמפרידים כגבול טבעי בין ברזיל ארגנטינה ופרגוואי נחשבים לאחד מאתרי התיירות המרהיבים בדרום אמריקה ובין אם תחליטו לצפות בפלא הטבעי הזה של אלפי קוב מים שנופלים מגובה רב מידי שנייה מהצד הארגנטינאי או הברזילאי זה לא משנה- הנוף הנשקף מרהיב בכל מקרה!

ברזיל- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור!
וויזה ואשרות כניסה- ישראלים זקוקים לוויזה על מנת להיכנס לברזיל, את הוויזה ניתן להנפיק או במדינות השכנות בשגרירות הברזילאית או עוד טרם עזיבתכם את הארץ בשגרירות ברזיל בישראל. (נמצאת באזור כיכר המדינה בתל אביב)
מחלות וסכנות בריאות- מלריה, קדחת דנגי, דלקת קרום המוח, קדחת צהובה וכלבת. האזורים המועדים למחלות מרוכזים בעיקר באגן האמזונס ועל כן מומלץ להיוועץ במרפאות המטיילים ברחבי הארץ טרם יציאתכם למסע על מנת לקבל תרופות וחיסונים מתאימים לאזורי הטיול שלכם.
שעון- השעון המקומי בברזיל מאחר את מדינת ישראל בפער של בין 3 שעות (במזרח) לבין 5 שעות (במערב) תלוי במיקום הגיאוגרפי בו אתם ממוקמים במדינה.
מטבע- ריאל ברזילאי
חשמל- 110/ 120 וולט (משתנה בין הערים השונות)
עלויות מחייה- העלויות בברזיל לא גבוהות באופן קיצוני משאר מדינות דרום אמריקה (תלוי כמובן ברמת המחייה אשר אתם בוחרים לעצמכם) לכבוד הקרנבל ברזיל מתאפיינת בעליות מחירים דרמטיות עקב הביקוש וגל התיירות הפוקד את המדינה.

זהירות קרנבל!- לצד החגיגה הססגונית והמרשימה של הקרנבל המסורתי בריו דה ז'נרו לא ניתן להתעלם מכך שרמת הפשיעה עולה בצורה ניכרת באזורי הקרנבל וסביב מסלול המצעד המסורתי בתקופת המסיבות. אין הדבר אומר שעליכם להחמיץ את אחד האירועים המרשימים והמרהיבים בעולם שכן הקרנבל בריו דה ז'נרו הוא אחד ממופעי המוסיקה והסמבה הטובים בעולם אך היו זהירים שמרו על חפציכם והיזהרו מפושעים וכייסים שעושים קופה נכבדת בתקופה זו של השנה.

ברזיל - נושאים קשורים

סלבדור, ברזיל סלבדור

סלבדור (Salvador) או בשמה המלא: סאו סלבדור דה באיה די טודוס אוס סנטוס (ובתרגום עברית: הקדוש המושיע של מפרץ כל הקדושים) היא העיר החמישית בגודלה בברזיל, בירת מחוז באהיה הממוקמת בצפון מזרח ברזיל על מפרץ כל הקדושים הנושק לאוקיאנוס האטלנטי. סלבדור ידועה בשל שכונות העוני הגדולות שלה (המהוות כ-70% משטחה כולו) עם זאת סלבדור פופולארית מאוד בקרב התיירים וזאת בשל הקרנבל השנתי הנערך בה בדרך כלל בחודש פברואר (בתאריכים משתנים). העיר מתחילה להתמלא בתיירים בעיקר..

סאו פאולו, ברזיל סאו פאולו

סאו פאולו (Sao Paulo) היא העיר הגדולה ביותר בברזיל עם למעלה מ-10 מליון תושבים, והיא גם אוחזת בתואר העיר הגדולה ביותר ביבשת אמריקה! מדובר ללא ספק בעיר עצומה שהיא בירת מדינת סאו פאולו בברזיל המהווה מרכז פיננסי חשוב ובסיס כלכלי לכל תושבי האזור. העיר עמוסה מאוד, סואנת מאוד ויש בה המון כבישים מפותלים וגדולים עם גשרים בעלי שתיים ושלוש קומות של מחלפים, גורדי שחקים עצומים, מרכזי קניות בלתי נגמרים וחיי לילה סוערים כיאה לעיר הגדולה ביותר בברזיל. יש בה ערב..

ברזיליה, ברזיל ברזיליה

ברזיליה היא עיר הבירה הרשמית והחדשה של ברזיל, בניגוד להתפתחות של ערי בירה רבות בעולם ברזיליה לא הייתה מאז ומתמיד הבירה של ברזיל אלא היא נושאת בתפקיד מאז הקמתה בשנת 1960. ברזיליה היא "בירה מוזמנת". עד שנת 1960 הבירה הייתה עיר החוף המפורסמת ריו דה ז'נירו אך בעקבות החלטה של הנשיא בשנות ה-50 הוחלט לתכנן עיר בירה מקורית וייחודית שתעוצב ותתוכנן כבירה מבעוד מועד. הבנייה של העיר נמשכה 4 שנים בין 1956-1960 והושם בעיצוב דגש רב מאוד על מבנים..

ריו דה ז'נרו, ברזיל – Rio de Janeiro ריו דה ז'נרו

"ק-ר-נ-ב-ל!" זו הקונוטציה הראשונה העולה במוחו של כל אדם בכל מקום בעולם כאשר תאמר לו "ריו דה-ז'נרו". אך ריו דה ז'נרו היא לא רק קרנבל, יש בה לא מעט אטרקציות אחרות בכל שאר ימות השנה (שהרי הקרנבל הוא רק 5 ימים ומותיר עוד 360 ימים פנויים). זוהי אחת הערים היפות בעולם, אשר מתגה עצמה בשנים האחרונות כאחת הערים היפות בדרום אמריקה- עמוסת חופים מרהיבים, שמש, אווירת קרנבל לאורך כל השנה, צבעוניות והכל בקצב..

הקרנבל הברזילאי בריו דה ז'נרו (Rio de Janeiro) קרנבל בברזיל

הקרנבל המסורתי של ריו דה ז'נרו העיר הגדולה ביותר בברזיל הוא ללא ספק אחד האירועים המרשימים, הקצביים, הסוחפים והראוותניים ביבשת דרום אמריקה ואולי בעולם כולו, המשמש מוקד משיכה למיליוני תיירים מכל העולם שנוהרים מידי שנה לחזות בעיר הנפלאה שלובשת חג למשך חמישה ימים. הקרנבל הברזילאי נערך מידי שנה ביום ו' האחרון לפני תחילת צום הלנט (צום של 40 יום לפני חג הפסחא), מתחיל בחצות הליל ונמשך ברציפות למשך חמישה ימים של שכרון..

מפלי האיגואסו - Cataratas del Iguazu איגואסו

מפלי האיגואסו הם ללא ספק אחת מהאטרקציות התיירותיות המרהיבות והמפורסמות ביותר בדרום אמריקה שמסעכם ביבשת לא יוכל להיות שלם מבלי לבקר באחד משיאי הטיול שלכם! מפלי האיגואסו הנמצאים על הגבול שבין ברזיל, פרגוואי וארגנטינה נמצאים בפארק "נסיונאל איגואסו" (Parque Nacional Iguazu) הנמצא בצד הארגנטינאי. במפלים ניתן לחזות הן מהצד הברזילאי והן מהצד הארגנטינאי, אך עדיף לעשות זאת מהצד הארגנטינאי וזאת כי הגישה אל המפלים מצד..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון