תפריט
סגור

אקוודור - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  אקוודור ·    מידע על אקוודור ·    תיירות באקוודור ·    טיול לאקוודור · 

הודעות בפורומים

לכל החבר'ה שמגיעים למונטניטה אקוודור...!!!!!

חברים יקרים.... כל מי שמגיע למונטניטה אני וחבר פתחנו הוסטל נשמח לארח אתכם כמו שרק ישראלים יודעים לארח עזבו..

הרי געש בדרום אמריקה

שלום גילה, בדרום אמריקה יש מספר הרי געש פעילים כאשר המפורסמים בהם הם: הר הגעש ויאריקה ( Villarica) בצ'ילה..

תכנון מסלול ברזיל - אקוודור

היי כולם, אנחנו מתכננים טיול שיתחיל באמצע פברואר בקרנבל בברזיל(כנראה בסלבדור) ורוצים לסיים אותו בגלאפגוס..

המלצה בנוגע למזג האוויר

שלום עינת, קחי בחשבון את מזג האוויר בדרום אמריקה, עונות השנה שם הפוכות לעונות השנה בארץ ולכן הקפידי להתאים את..

הגל העולה והגל היורד

שלום מאיר, טיול לדרום אמריקה אחרי מחנות הקיץ נשמע לי רעיון מצויין! הרבה עושים את זה.. (האמת שיותר טסים מארצות..

אקוודור

במבט חטוף על הגלובוס תראה אקוודור כלא יותר מארץ קטנה ולא מעניינת על מפת דרום אמריקה. יש מדינות גדולות ממנה העשירות בטופוגרפיה מגוונת ומשתנה, אך במבט בוחן פנימה ובאימוץ המשפט "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" תיווכחו כי אקוודור היא גן עדן של חי וצומח. יש בה עשרות מינים של בעלי חיים שכבר לא ניתן למצוא במדינות השכנות לה, פארקים לאומיים מרהיבים ושימור מיטבי של צמחייה ובעלי חיים באזור אגן האמזונס המרהיב של המדינה.

לאקוודור גם משתייך הארכיפלג של איי גלפגוס המרוחק מרחק של 1000 ק"מ מקו החוף של מדינת האם ועבור חובבי הטבע יהיה זה גן עדן עלי אדמות. איי גלפגוס שהוכרזו כפארק לאומי משמרים בתוכם בתי גידול טבעיים מרשימים ובעלי חיים מרהיבים ביופיים בנופים ועושר שאין שני לו באזור גיאוגרפי זה.


אקוודור- כרטיס ביקור

שם מלא- רפובליקת אקוודור
עיר בירה- קיטו
משטר- דמוקרטיה נשיאותית
אוכלוסייה- 13,363,000 נפש
שפה רשמית- ספרדית
מטבע- דולר אמריקאי
אקלים- האקלים באקוודור הוא מאוד מגוון ומזג האוויר נוטה להשתנות לעיתים תכופות, ייתכן שיום יתחיל בשמש מחממת ויסתיים בגשם זלעפות ועל כן לא ניתן לתת הערכה לתנאי האקלים הלא יציבים במדינה כמו גם באיי גלפגוס הנמצאים בשטחה. באופן כללי מזג האוויר מתחלק לשתי העונות המרכזיות כאשר החודשים הגשומים ביותר הם יולי ואוגוסט.


אקוודור- קצת היסטוריה
עוד בנושא אקוודור
האנדיםהאנדים

הרי האנדים הם רכס ההרים הארוך ביותר בעולם המשתרע לאורך 8000 ק"מ וחוצה את יבשת אמריקה הדרומית לכל אורכה. שרשרת הרי האנדים חולשת על פני שטח עצום ועוברת בין רוב מדינות דרום אמריקה ביניהן: ונצואלה,..

עוד על האנדים
גואיאקילגואיאקיל

גואיאקיל היא העיר הגדולה ביותר באקוודור (אפילו גדולה יותר מקיטו עיר הבירה). העיר שוכנת לחופה המערבי של אקוודור ומכילה יותר מ-2 מליון תושבים! העיר היא לא מרכז תיירותי והיא מצטיינת יותר בתור היותה כרך..

עוד על גואיאקיל

העדויות על התיישבויות טרום ממלכת האינקה באקוודור מעטות מאוד והממצאים הארכיאולוגים החלו להעיד על התיישבות באופן וודאי באקוודור עם שגשוגה של ממלכת האינקה ששלטה בכל אזור צפון יבשת אמריקה הדרומית. האינקה שלטה במאה ה- 11 לספירה והקימה מקדשים רבים במדינה שרובם לא שרדו את כיבוש הספרדים שהגיעו אליה רק באמצע המאה ה-16.

עם הכיבוש הספרדי חייהם של המקומיים תושבי אקוודור היו קשים מאוד. הכיבוש הספרדי הקשה את חייהם ומנע את חירותם אך הם לא הגיבו במרידות רבות למרות שהספרדים הפכו את המקומיים לעובדי כפייה שלהם.

את עצמאותה השיגה אקוודור בזכות מאבק בספרדים רק במאה ה-19 אז קיבלה סוף סוף את החירות המיוחלת אך בכך לא באו אל קיצה ייסורי העצמאות שלה.

לאורך המאה ה-19 והמאה ה-20 סכסוכים רבים בקרב הכוחות השמרנים והדתיים במדינה אל מול הכוחות הסוציאליסטים- ליברלים יצרו מתיחויות רבות והפילו משטרים בזה אחר זה עד למצב בו הצבא הפך להיות המושל במדינה ומשטר צבאי הוטל עליה. גם סכסוכים מחוץ עם שכנתה פרו אשר הגיעו לשיאם בשנות הארבעים של המאה הקודמת עם פלישתה של פרו לשטחי אגן האמזונס של אקוודור ו"נגיסה" בחלק משטחיה של אקוודור בחבל ארץ זה.

תום הסכסוכים, שיקומה של אקוודור מהתרסקות כלכלית וירידת ערך המטבע הגיעו רק בסוף המאה העשרים עם ביטול המטבע המקומי והצמדתו אל הדולר האמריקני- מהלך שלווה בהתנגדויות רבות של פשוטי העם אך היה בלתי נמנע לטובת כלכלתה של המדינה. הסכמי השלום בין פרו לאקוודור ותחילת שיתוף הפעולה ביניהם הביאו שקט יחסי לאזור לשמחת כולם.

את איי גלפגוס שנחשבים בשנים האחרונות יעד תיירותי מועדף אצל אמריקאים רבים ותיירים עמידים מכל רחבי העולם, נכסה לעצמה אקוודור כשנתיים לאחר עצמאותה בשנת 1932. השלטון של אקוודור באי המרוחק קילומטרים רבים מקו הרחוק היה יציב לאורך השנים ולא ניזוק כמעט מהשינויים המדיניים או הכלכלים שהונהגו באקוודור- מדינת האם.


אקוודור- גיאוגרפיה, על החי והצומח

אקוודור אשר קו המשווה של כדור הארץ עובר בשטחה ביבשת אמריקה הדרומית גובלת בפרו בדרומה, בבוליביה במזרחה ובמערבה עם רצועת חוף של האוקיינוס השקט. לאקוודור משויכים גם איי גלפגוס, קבוצת איים הממוקמת כ-1000 קילומטרים מערבית לקו החוף. הטופוגרפיה של אקוודור מתחלקת לרכסי הרי האנדים במזרחה, מורדות ההרים ואגן האמזונס המפואר בדרומה הממשיך לכיוון פרו. שטחי אגן האמזונס המאופיינים בג'ונגלים עבותים של צמחיה טרופית ובעלי חיים עשירים מהווים מוקד עניין עבור מטיילים רבים, על אך שרוב אוכלוסיית המדינה כלל לא ממוקמת באזורים אלה הקשים למחייה בשל האקלים הטרופי שבהם והצמחייה הסבוכה- מה שמותיר לבעלי חיים רבים גן עדן ואפשרות מחייה ללא הפרעה.

אקוודור ואיי גלפגוס נחשבים בעיני מומחים ואוהבי בעלי חיים מכל העולם למרכז זואולוגי מרשים עם תצוגה מרשימה של מיני בעלי חיים רבים ומגוונים. מינים רבים של יונקים, עופות טרופיים, עופות מים וביצות, דגים נדירים וייחודיים כמו כרישים, צלופח החשמל והפירנאה חיים במי הנהרות של אקוודור באזור אגן האמזונס ובאיים.

מתוך הבנה והכרה בנכס התיירותי הטבעי הקיים באקוודור החליט נשיא אקוודור על הגדרת פארקים לאומיים ברחבי המדינה שהראשון בהם היה כל שטח איי גלפגוס ובהם אסר כלל על בירוא יערות וצייד של בעלי חיים ובכך הגן על אוכלוסיית בעלי החיים המגוונת החיה בהם והצילה מסכנת הכחדה.


אקוודור- מה לראות ומה לעשות?

על אף שאקוודור הייתה עשירה בעבר במקדשים ואתרי פולחן של בני האינקה שישבו בה לא נותרו בה כיום מקדשים מסוג זה (להבדיל מפרו השכנה) מאחר והספרדים השמידו את כולם עד היסוד.

אקוודור שהיא מדינה קתולית ברובה מאופיינת בחגים קתוליים דתיים הנחגגים בכל העולם הנוצרי. דגש מיוחד מושם על הקרנבל המסורתי לפני חג הפסחא הנחגג ברחובות העיר בפסטיבלים מסורתיים ובקרבות מים ומצעדים.

אקוודור כפי שניתן היה להבין היא ארץ הטבע, בעלי החיים והצמחייה ומכאן שהיא מספקת לתייר המגיע אליה עשרות מסלולי מרשימים של טראקים באזורי ההרים לא רחוק מקיטו הבירה, כמו גם מסלולים מרהיבים של צעידה בתוך הג'ונגלים הסבוכים של אגן האמזונס וצפייה בבעלי החיים הרבים והמגוונים שבה. האטרקציות של טיול בג'ונגלים של אקוודור הם ללא ספק השיט בקנו ובסירות קטנות על מי הנהרות והביצות המרשימות שבה.

אזור איי גלפגוס שהוא אתר טבע רשמי ומוכרז מלא בחופים נפלאים שלא נופלים באיכותם גם מהחופים הנעימים והחמימים של ארץ האם- אקוודור. באי גלפגוס אפשרות לצלילה באתרי צלילה מרהיבים בהם ניתן לחזות בדגה עשירה וייחודית למקומות טבעיים אלה. בעלי החיים הייחודיים החיים על האיים משתמרים בהם בצורה טובה מאוד הודות לשמירה הקפדנית על הטבע ועל אי הפגיעה בהם ובכך הפכו ליעד מועדף על חובבי הטבע שיש בידם את האמצעים והכסף הרב המצריכים טיסה וטיול באיי גלפגוס.


אקוודור- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור

וויזות ואשרות כניסה- אזרחי ישראל אינם זקוקים לוויזה על מנת לבקר באקוודור.
מחלות וסכנות בריאות- צהבת, מלריה, קדחת דנגי, טיפוס וכולרה. מומלץ להיוועץ במרפאות המטיילים ברחבי הארץ טרם יציאתם למסעכם על מנת להצטייד בתרופות ובחיסונים מתאימים.
מטבע- דולר אמריקאי
חשמל- 110 וולט
שעון- השעון המקומי באקוודור מאחר את ישראל ב- 7 שעות.
עלויות מחייה- עלויות המחייה באופן כללי באקוודור הן מהזולות בדרום אמריקה אך עליכם להשכיל ולחיות בה כמו מקומיים החיים בתעריף זול יותר מאשר תיירים ועל כן כל דבר העוסק בתיירות באקוודור מחירו מרקיע שחקים באופן אוטומאטי ועל כן אם אין בכיסכם הרבה כסף הקפידו להתרחק מאזורי התיירות כמו גם מאיי הגלפגוס שרק ההגעה אליהם יקרה מאוד בייחוד בעונת שיא התיירות.

אקוודור - נושאים קשורים

הרי האנדים – (Cordillera de los Andes) האנדים

הרי האנדים הם רכס ההרים הארוך ביותר בעולם המשתרע לאורך 8000 ק"מ וחוצה את יבשת אמריקה הדרומית לכל אורכה. שרשרת הרי האנדים חולשת על פני שטח עצום ועוברת בין רוב מדינות דרום אמריקה ביניהן: ונצואלה, קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה, צ'ילה וארגנטינה. פרוש שמם של הרי האנדים בשפת הקצ'ואה הוא "פסגה גבוהה" ואין ספק שזהו שם ההולם אותם מאוד. פסגותיהם הגבוהות של רכס ההרים מפאר את מדינות דרום אמריקה. רוב הפסגות הגבוהות..

גואיאקיל, אקוודור (Guayaquil) גואיאקיל

גואיאקיל היא העיר הגדולה ביותר באקוודור (אפילו גדולה יותר מקיטו עיר הבירה). העיר שוכנת לחופה המערבי של אקוודור ומכילה יותר מ-2 מליון תושבים! העיר היא לא מרכז תיירותי והיא מצטיינת יותר בתור היותה כרך סואן ותחנת מעבר עבור רוב המטיילים המגיעים אליה מאזורים שונים באקוודור בדרך לאיי גלפאגוס המצויים אי שם בלב האוקיינוס השקט אך שייכים טריטוריאלית לאקוודור. העיר גואיאקיל שוכנת על גדות נהר גדול וטיילת נפלאה מפארת את..

מונטניטה, אקוודור (Montanita) מונטניטה

מונטניטה היא עיירה קטנה לחופה המערבי של אקוודור. לא רחוקה מגואיאקיל מבחינה פיזית אך רחוקה ממנה תרבותית אלפי שנות אור. להבדיל מגואיאקיל שהיא כרך סואן (העיר הכי גדולה באקוודור) מונטניטה היא עיירה קטנה ושלווה אשר בשנים האחרונות ממתגת עצמה כעיירת הנופש והגלישה החמה ביותר של אקוודור. החופים המדהימים של מונטניטה לחופי האוקיינוס השקט מושכים אליה גולשים רבים הבאים ליהנות מתנאי הגלישה המיטביים השוררים באזור זה. האווירה..

אוטובאלו, אקוודור – Otavalo אוטובאלו

אוטובאלו היא עיירה לא גדולה ואולי עדיף לומר קטנה בצפון אקוודור אשר על אף גודלה מושכת אליה תיירים רבים וזאת בזכות היופי שלה, ובעיקר בזכות השוק הגדול והמרכזי שלה שנערך בעיר מידי שבוע בימי שבת והופך את כל רחובות וכיכרות העיר לשוק אחד גדול ושוקק עמוס דוכנים ורוכלים המציעים את מרכולתם לכל דורש. השוק של אוטובאלו הוא אטרקציה בפני עצמו ותיירים רבים פוקדים את העיר על מנת לצפות בשוק הזה. השוק הוא חגיגה לעיניים והרוכלים מציגים..

קיטו, אקוודור - Quito קיטו

קיטו היא בירתה של אקוודור השוכנת בלב רכס הרים נישא, בגובה רב של מעל 2800 מטרים! על אף שקיטו שוכנת בלב אקוודור ביבשת דרום אמריקה היא עיר מאוד מערבית ומפותחת. העיר הגדולה מורכבת מסגנון בנייה מערבי ויש בה תרבות מערבית וחיי לילה תוססים שהתיירים המגיעים אליה שמחים ליהנות מהם ולעשות קצת הפסקה מהמסורתיות וחוסר המערביות של יבשת דרום אמריקה. בקיטו יש לא מעט אטרקציות והיא מציעה למטיילים המבקרים בה מוזיאונים המפארים את תרבות..

באניוס, אקוודור - Banos De Agua Santa באניוס

באניוס היא עיירה קטנה הממוקמת כשלוש וחצי שעות נסיעה מבירת אקוודור, קיטו. נסיעות אל קיטו יוצאות מהתחנה המרכזית בקיטו לאורך כל ימות השבוע וזאת בגלל שבאניוס נחשבת לעיר תיירותית וזאת על אף שהיא אינה גדולה במיוחד. אטרקציות הטבע הקיימות בסביבתה כמו גם העובדה שהיא שוכנת בסמוך להר הגעש הפעיל טונגוראוהה המשקיף על העיר הופכים אותה לאזור עלייה לרגל למטיילים הבאים לחזות בהר הגעש המבעבע, לערוך תצפית על לוע ההר המלא בלבה אותה ניתן לראות מפסגת..

לוחה, אקוודור - Loja לוחה

לוחה היא העיר הדרומית ביותר באקוודור. היא למעשה בירת מחוז לוחה ונחשבת לאחת הערים הגדולות באקוודור (כיום האוכלוסייה שלה מונה מעל 200,000 איש!). דרומית ללוחה כבר לא תתקלו יותר בערים גדולות אלה רק בנופים היפים של אקוודור וכפרים מסורתיים הפזורים במרחק רב זה מזה. אם לומר את האמת על אף גודלה היחסי, לוחה מתנהגת אף היא באווירה של כפר- העיר מנומנמת, שלווה מאוד, אין לה גינונים של כרך סואן אלא להפך- רחובותיה שלווים, האוכלוסייה בה נעימה..

איי גלפגוס - Islas Galapagos גלפגוס

איי גלפגוס הממוקמים כ- 1000 ק"מ מזרחית מקו החוף של יבשת אמריקה הדרומית משתייכים מאז שנת 1832 לאקוודור שסיפחה אותם רשמית אליה כשנתיים לאחר הכרזת עצמאותה. איי הגלפגוס משכו את תשומת ליבה של ממשלת אקוודור ונודעו בהיסטוריה העולמית בעיקר בזכות מחקריו של צ'ארלס דרווין אבי תורת האבולוציה אשר ערך אל האיים את מסע מחקרו השני וממצאים רבים ממחקריו בהם היה בסיס לפרסום תיאוריית האבולוציה והבירור הטבעי פורצות הדרך שלו. איי..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון