תפריט
סגור

יפן - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  יפן ·    אסיה ·    המזרח הרחוק · 

הודעות בפורומים

רעידת האדמה ביפן- עד כמה משפיע על התיירות מסביב

שלום, אני מתכננת טיול למזרח בזמן הקרוב, אומנם לא תיכננתי להגיע לאזור יפן אבל אני מאוד מתלבטת האם לנסוע מחשש..

יפן

יפן, "ארץ השמש העולה" ומקום הולדתם של הקראטה, הסומו ואומנויות לחימה נוספות כמו גם אומנויות שזירת הפרחים והאוריגאמי - אומנות קיפולי הנייר, היא ללא ספק מדינה מרגשת ומלאה אטרקציות תרבותיות וטבעיות עבור המטייל בה.

עם עבר היסטורי קשה ושלל דעות קדומות מצד המייחסות ומסרבות לשכוח ליפן את המתקפה האכזרית על פרל הארבור, על השימוש בטייסי הקמיקאזה שהיו מתרסקים אל יעדי התקיפה שלהם ושאר הפגנות תוקפנות ולאומנות כמו גם הטלת פצצות האטום על הערים הירושימה ונגסאקי על ידי ארצות הברית בשיא המלחמה, מצליחה יפן להתמודד באופן יפה ולהציג לתייר המערבי פנים חדשות במרוצת העשורים האחרונים.

יפן מגוונת בנופיה הייחודיים, כארכיפלג געשי המאופיין בנוף הררי המשקיף על יבשת אסיה ממערב ומהווה אטרקציה טבעית, תרבותית ואתנית כמו גם בירה אלקטרונית המהווה מרכז פיננסי וסמל לקדימה וטכנולוגיה המושך אליה עשרות אלפי מטיילים מרחבי העולם מידי שנה.


יפן – כרטיס ביקור

שם מלא- יפן
עיר בירה- טוקיו
משטר- מונרכיה חוקתית
אוכלוסייה- 124,417,000 נפש
דת- בודהיזם, שינטו ונצרות.
שפה רשמית- יפנית
מטבע- ין יפני
אקלים- מזג האוויר ביפן קיצוני וניתן לומר קצת "משוגע". הוא נע בין שלג היורד בצפון הקר של המדינה לבין מזג אוויר לח באיים הדרומיים. החורף ביפן בדומה לישראל הוא בין החודשים דצמבר- פברואר אך גשמים וכמויות גדולות של משקעים יורדים גם בסוף הקיץ בעונת הטייפונים.
עוד בנושא יפן
טוקיוטוקיו

טוקיו בירתה של יפן היא ללא ספק מהיפות שבבירות המזרח הרחוק. מצד אחד התפתחה במהירות ונמצאת בתנופת מודרניזציה מתמדת- גורדי שחקים, קניונים, כבישים סואנים ומחלפים ענקיים ומאידך משמרת את התרבות היפנית..

עוד על טוקיו
ניקוניקו

ניקו שוכנת כ- 140 ק"מ צפונית לטוקיו בירתה של יפן, היא ממוקמת בגובה של כ-500 מטרים בהרים של נפת טוצ'יגי הנמצאים במחוז קאנטו. העיר ניקו היא יעד תיירותי פופולארי מאוד ביפן וזאת הודות למעיינות..

עוד על ניקו


יפן- קצת היסטוריה

עדויות ראשונות של התיישבות ביפן אנחנו מוצאים בתקופות קדומות של למעלה מ-1000 שנה. הסברה היא שמתיישביה הראשונים היו בני העמים שישבו בשטחה של קוראיה או סיביר והגיעו ליפן דרך גשר יבשתי שחיבר בין מדינות.

רוב תושביה הראשונים של יפן, הממוקמת על ארכיפלג איים, היו כנראה דייגים ויורדי ים שעסקו בעבודת הים ומכאן שעשו דרכם אל היבשה המרוחקת מן החוף בעזרת ספינותיהם.

מבחינה דתית האמינו בני העמים ראשונים ביפן בפולחן השמש ומכאן כינוייה כ"ארץ השמש העולה" ובכך ייסדו את דת ה"שינטו". הבודהיזם עשה דרכו אל יפן רק בתקופה מאוחרת יותר ולווה במחלוקת מצד פולחן השינטו שיושבה על ידי המנהיגים הדתיים רק במרוצת השנים.

ביפן שלטו מספר קיסרויות לאורך ההיסטוריה, כאשר קיסרי יפן שנחשבו כמלכים וכשליטים הבלעדיים במדינה הכתיבו את המדיניות בשלל הנושאים של המדינה ביניהם מדיניות פנים, מדיניות חוץ, כלכלה ואורח חייהם של היפנים.

במאה ה-19 לאחר שנים של בידוד עצמי שגזר על עמו הקיסר היפני, החלה יפן להיפתח אל המערב ואף חוקקה לעצמה חוקה "מערבית" המשלבת בתוכה גם עקרונות יפניים מסורתיים.

בשנות ה-30 של המאה העשרים בעקבות המשבר הכלכלי הגדול ובעקבות שורה של ניצחונות לא מבוטלים מול עמי האזור (מלחמת יפן-סין ומלחמת יפן-רוסיה) מפתחת יפן מדיניות תוקפנית מול שכנותיה והלאומנות של המדינה מתחזקת מאוד. מדיניות התוקפנות של השליטים היפנים מגיעה לשיאה במהלך מלחמת העולם השנייה בה יפן יוצאת לשורה של מתקפות פתע ובראשן תקיפתו המפתיעה של פרל-הרבור, נמל הצי של ארה"ב בחוף המערבי של אמריקה.

בעקבות סדרה של קרבות מוצלחים ומתקפת הפתע בפרל-הרבור יפן מסיגה עליונות צבאית לתקופה מוגבלת שמסתיימת בתבוסה מוחצת לבעלות הברית במלחמת העולם השנייה עם הפלתן של פצצות האטום על הערים הירושימה ונגסאקי. לאחר ההרס הרב שזרתה הפצצה וכמויות ההרוגים הגדולות נכנעה יפן לכוחות בעלות הברית ללא תנאי ואלה פירקוה מנשקה וסייעו לה לשקם את עצמה ואת הכלכלה באופן הדרגתי לאורך המאה העשרים.

בעשורים שחלפו מאז ימי התוקפנות של יפן במלחמת העולם השנייה השקיעה המדינה את רוב מרצה על מנת לפתח את כלכלתה ולתפוס נתחי שוק מרכזיים בעולם בתחום הייצור והייצוא לעולם של אלקטרוניקה, מכאניקה ורובוטים בכל הגדלים מתוצרת יפן שמותגו לאורך השנים כמוצרים איכותיים ומתקדמים מאוד, ובכך שיקמו את כלכלת יפן והפכו אותה למעצמה טכנולוגית בין הגדולות והבולטות בעולם המודרני.


יפן- גיאוגרפיה, על החי והצומח

יפן היא למעשה ארכיפלג המורכב משורה של איים געשיים והררים בעלי פעילות וולקנית עשירה המשקיפה ממערב על מזרח יבשת אסיה. הגיאולוגים טוענים שבעבר הייתה יפן מחוברת ליבשת אסיה באמצעות שני גשרים יבשתיים האחד באזור קוריאה והשני באזור סיביר שסייע למתיישבים הראשונים להגיע אליה. לאחר מכן בעקבות ההתחממות הגלובלית והפשרת הקרחונים עלה מפלס המים הציף את הגשרים וניתק את האיים מהיבשת.

ההרים הגעשיים יוצרים טופוגרפיה מעניינת מאוד ביפן אשר נופיה הררים ברובם ומורכבים מפסגות גבוהות ונישאות בעיקר בצפון המדינה. הפסגה הגבוהה והמפורסמת של יפן היא של הר הפיג'י המרהיב ביופיו המצוי בשטחה ואף האמונה היפנית מייחסת לו כוחות מיסטיים.

יפן זכתה בכבוד המפוקפק להיות אחת המדינות שנחשבות לפחות אכפתיות בנושא שימור החי והצומח בתחומה והפגיעה באיכות הסביבה. יפן שמאוד שאפה לשקם עצמה מבחינה כלכלית מאז נזקי הענק של מלחמת העולם השנייה עשתה כל שנדרש על מנת להשיג רווח והון כלכלי כולל פגיעה אנושה בטבע ובבעלי החיים שבה. ביפן בעשורים האחרונים התקיים תהליך מואץ של כריתת יערות לטובת פינוי שטחים לתעשייה כמו גם ייצוא עצים לרחבי העולם, פגיעה בבתי גידול של בעלי חיים ודייג אכזרי של אוכלוסיית הדגים והיונקים הימיים של האוקיינוס השקט.

בשנים האחרונות חלה האטה בפגיעה בטבע ביפן וזאת לא כי לשלטונות "נפל האסימון" בנוגע לשמירת הטבע אלא, כי ההכרה שפגיעה בטבע גורמת לפגיעה באיכות חייהם של היפנים עצמם ועליית זיהום האוויר ובכך רמת התמותה של התושבים.

על אף הפגיעה החמורה בטבע נותרו ביפן כיום אזורים הררים המאוכלסים בדלילות, שם הטבע פורח בשיא תפארתו ומשמר בו צורות חיים היסטוריות עם בעלי חיים נדירים שכמעט נכחדו מן העולם. בשל היות יפן מנותקת לאורך מאות שנים מהיבשות התפתחו בה סוגי בעלי חיים הנדירים ואופיניים רק על אדמתה ומכאן ייחודם.


יפן- מה לראות ומה לעשות?

יפן מפותחת מאוד וידועה בכל העולם בזאת התרבות הייחודית של העם היפני שהתפתחה לאורך השנים. מאפיינים רבים של התרבות היפנית נפוצו ברחבי העולם והפכו לשם דבר בתחום האומנות הגלובלית.

התיאטרון היפני, הקאבוקי המאופיין בסגנון צעקני לעומת תיאטרון ה"נו" המאופיין בפנטומימה ובמסכות ידועים בכל העולם ובהופעות של תיאטראות אלו ניתן לצפות בערים הגדולות ובעיקר בטוקיו הבירה.

ביפן התפתחו במרוצת השנים שורה של אומנויות לחימה שנפוצו לרחבי כל העולם ובהם ניתן לכלול כמובן את הקראטה והסומו. ביפן כיום ניתן גם ללמוד את רזי אומנויות הלחימה המרשימות של היפנים שמשמשות גם לאימון והגנה עצמית אך גם לראווה ומוצגות בתחרויות ובמופעי ראווה ברחבי יפן.

המוסיקה היפנית בעלת גוון מיוחד וסגנון מוזיקלי ייחודי אשר לוקח זמן להתרגל אליו אך לאחר שהאוזן מתכווננת לסגנון המוסיקלי ישמעו הצלילים נהדרים.

שלל אומניות מפותחות מאוד ביפן וביניהן אומנויות שזירת וסידורי הפרחים כמו גם אומנויות האוריגאמי- קיפולי הנייר המסורתיים. כל אלה מחזקים את האסתטיקה היפנית והעדינות שבהן מאופיינות האומנויות היפניות שעוסקות ביחסיו של האדם המסורתי עם הטבע הסובב אותו.

החגים של יפן המאופיינים הן בחגים לאומיים ובהן בחגים דתיים הם חגיגה תרבותית לעיניים ותיירים רבים פוקדים את יפן בעיתות חג על מנת לחזות במחזות המרהיבים של החגיגות. ביפן חגים מיוחדים הנחוגים על פי לוח השנה היפני המסורתי. בין החגים ניתן למצוא את "יום הילד", "יום המבוגר", "פסטיבל המתים" ועוד. מומלץ לבדוק אילו חגים יפניים מתרחשים בעת ביקורכם במדינה והיכן מתקיימות החגיגות המרכזיות ולא להפסיד את החוויה התרבותית הייחודית הזו.

לאוהבי הטיולים ומסלולי הטראקים יפן מציעה מגוון מסלולים הנמצאים ברובם בפארקים הלאומיים המוגדרים כשמורות טבע במדינה. מסלולים אלה מעפילים לפסגות הנישאות של ההרים הגעשיים של הארכיפלג המרשים של יפן, טראק לפסגות הביניים של הר הפיג'י המרהיב ועוד. אתרי הסקי הנפלאים של ההרים המושלגים ביפן כמו גם אתרי הצלילה היפים באיים הדרומיים יהוו אטרקציה תיירותית נהדרת לחובבי הספורט האתגרי.

הערים הגדולות של יפן וטוקיו במרכזן הן מן הערים המפותחות, הטכנולוגיות, היפות והמרהיבות בעולם. טוקיו היא לא ספק מרכז סחר עולמי ומהווה היום את אחת הערים המרכזיות והמשפיעות בכלכלת העולם ועל כן ביקור בה יהיה מרשים מאוד עבור התייר המבקר במדינה שיוכל להתרשם מעוצמתה וגודלה של העיר המתאפיינת בקניוני ענק, מרכזי מסחר מרשימים וטכנולוגיה הזועקת אליך מכל מסכי הפלאזמה הענקיים המקיפים את הרחובות ההומים.


יפן- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור

וויזות ואשרות כניסה- לישראלים אין צורך בהנפקת וויזה מיוחדת או אשרת כניסה ליפן.
סכנת ביראות- אין סכנות בריאות ספציפיות במדינה.
מטבע- ין יפני
שעון- השעון המקומי ביפן מקדים את שעון ישראל ב- 7 שעות.
חשמל- 110 וולט.
עלויות מחייה- יפן נחשבת לאחד מיעדי התיירות היקרים בעולם. עלות המחייה בה גבוהה (כמובן ביחס ישר ככל שהתנאים בהם תלונו יהיו מפוארים יותר). למסתפקים במועט לא ייווצר חור גדול מידי בכיס אך ללא ספק העלות הכלכלית של טיול בה תהיה מורגשת הרבה יותר מאשר בעת ביקור באחת משכנותיה ביבשת אסיה.

יפן - נושאים קשורים

טוקיו, יפן – Tokyo טוקיו

טוקיו בירתה של יפן היא ללא ספק מהיפות שבבירות המזרח הרחוק. מצד אחד התפתחה במהירות ונמצאת בתנופת מודרניזציה מתמדת- גורדי שחקים, קניונים, כבישים סואנים ומחלפים ענקיים ומאידך משמרת את התרבות היפנית המסורתית- בתי עץ קטנים, חנויות לממכר קימונו בקרן רחוב ומסעדות קטנות וצנועות המגישות אוכל יפני מסורתי- כזוהי טוקיו, עיר של ניגודים: ישן וחדש מעורבבים בעיר שבה קצב החיים מהיר ולא עוצר לרגע. טוקיו- כרטיס ביקור שם:..

ניקו, יפן – Nikko ניקו

ניקו שוכנת כ- 140 ק"מ צפונית לטוקיו בירתה של יפן, היא ממוקמת בגובה של כ-500 מטרים בהרים של נפת טוצ'יגי הנמצאים במחוז קאנטו. העיר ניקו היא יעד תיירותי פופולארי מאוד ביפן וזאת הודות למעיינות החמים המצוינים המקיפים אותה, המפל הנפלא של ניקו, המוזוליאום של השוגון השלישי אשר נבנה במאה ה-8 לספירה, מקדש רינו ג'י המפורסם וקומפלקס המקדשים המפואר שלה. מקדשיה של ניקו הוכרזו ע"י ארגון אונסק"ו כאתר..

קיוטו, יפן – Kyoto קיוטו

קיוטו היא בירתה התרבותית של יפן ואחת הערים החשובות ביותר מבחינת התרבות, המורשת והמסורת היפנית מה שאומר שלתיירים יש כאן המון מה לראות ולכן לא פלא שהיא נחשבת לאחד המקומות החשובים ביותר והאטרקטיביים ביותר בקרב תיירים המבקרים ביפן. קיוטו- כרטיס ביקור שם: קיוטו מדינה: יפן חבל ארץ: קנסאי מחוז: קיוטו שטח: 827 קמ"ר אוכלוסייה: 1,464,000 נפש מטבע: ין יפני מבחינה היסטורית..

אוסאקה, יפן – Osaka אוסאקה

אוסקה היא העיר השלישית בגודלה ביפן, היא ממוקמת על גדותיו של נהר היודו במפרץ אוסאקה, בחבל קאנסאי והיא למעשה בירת מחוז אוסאקה. היא נחשבת לעיר חשובה מאוד מבחינה פיננסית לאורך כל ההיסטוריה של יפן ועד היום היא מהווה מרכז כלכלי חשוב לכלכלתה של יפן. תושביה לאורך כל השנים היו סוחרים והיא ביססה עצמה על טהרת המסחר כעיר נמל חשובה ומרכזית ביפן. אוסאקה- כרטיס ביקור שם: אוסאקה מדינה: יפן מחוז: אוסאקה חבל..

הירושימה, יפן – Hiroshima הירושימה

הירושימה היא אחת הערים הידועות והמפורסמות ביותר בעולם, אך אין ספק שבפרסום כזה אף עיר אינה מעוניינת ובכבוד המפוקפק של "העיר הראשונה עליה הופלה פצצת אטום" כל עיר הייתה מוותרת בשמחה. ידוע לכל שהיסטוריה פניה לעתיד ושאתה נעשה אין להשיב ועל כן הירושימה כיום הפכה לעיר אשר שואפת לקדם את השלום העולמי וחותרת לניקוי העולם מפצצות הגרעין. הירושימה- כרטיס ביקור שם: הירושימה מדינה: יפן מחוז:..

הוקאידו, יפן- Hokkaido הוקיאדו

הוקאידו הוא האי השני בגודלו בכל מדינת יפן (אחרי הונשו, האי הגדול ביותר). הוא מדורג כאי ה-21 בגודלו בעולם, והוא נחשב כמחוז בפני עצמו וכאזור הצפוני ביותר ביפן. הוקאידו מופרד מהונשו ע"י מיצר צוגארו אשר מתחתיו עוברת מנהרת סייקאן המחברת את שני האיים ונחשבת למנהרה התת-ימית הגדולה והארוכה ביותר בעולם (כמעט 54 ק"מ!). האי הוקאידו מכיל מספר ערים, כאשר בירת המחוז היא העיר סאפורו (Sapporo). במרכז האי מספר..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון