תפריט
סגור

גרמניה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     גרמניה  

נושאים

  גרמניה ·    ברלין ·    מידע על גרמניה ·    טיול לגרמניה · 

הודעות בפורומים

טיול שורשים בפוקינג גרמניה

שלום, מעוניינת לארגן טיול שורשים לי ולסבי באזור פוקינג בגרמניה + ביקור במחנה. מישהו יודע האם יש במקום אנדרטה..

דעתי

שלום ירון, אומנם לא עשיתי טיול שורשים לגרמניה אך ביקרתי פעמיים בגרמניה באזור ברלין. ברלין היא עיר שמאוד קל..

טיול שורשים לגרמניה

שלום לכולם, אני רוצה לעשות איתי טיול שורשים לגרמניה- מסלול הבריחה וההשרדות בשואה של סבתא שלי ז"ל, היא נולדה..

אחד המקומות המדהימים אם לא ה-מקום

לכל מי שעבורו צפון איטליה הוא אזור שכולו חלום (ההורים שלי כאלה, הדביקו אותי גם) ברור שאגם גרדה הוא משהו שלא..

טיול למשולש גבולות שוויץ, גרמניה וצרפת

שאלה: אנו נוחתים בשעות הצהריים המוקדמות ואנו מעוניינים , ללכת למפלי הריין האם נוכל לנצל את המקום מבחינת זמן ?..

גרמניה

אירופה גרמניה גרמניה
ישראלים רבים בעיקר בני הדור המבוגר יותר נשבעו שכף רגלם לא תדרוך על אדמתה המקוללת של גרמניה, ויחד עם זאת במרוצת השנים עושה גרמניה מאמצים רבים לשקם את התדמית הקשה שדבקה בה בשל הפשעים והזוועות הנוראיים שביצע השלטון הנאצי בתקופת מלחמת העולם השנייה.

אם לומר את האמת, גרמניה מצליחה בשיקום תדמיתה בצורה מעוררת השתאות וכבוד. לא מתכחשת לעברה, מנציחה ומכבדת את הזיכרון של שואת יהודי אירופה בעשרות אתרי הנצחה ברחבי המדינה, גרמניה יודעת כיום גם לשווק לתיירים גרמניה אחרת: שוקקת, מלאת תרבות, שמחת חיים ואורח חיים תוסס בערים הגדולות. התיירים המבקרים בגרמניה, פוקדים את מרכזי התרבות הגדולים שלה וגם נהנים מנופיה המרשימים והטבע העוצר נשימה באזוריה הפחות עירוניים למרגלות האלפים באזורי היער השחור שבחבל בוואריה.

לתיירים המבקרים בגרמניה צפויה חוויה מרגשת, מגוונת ומלאת אטרקציות שונות היסטוריות, תרבותיות וחברתיות בארץ שכל מטר בה רווי מצד אחד בהרבה דם אך גם בכמויות רבות של היסטוריה תרבותית מרתקת וכמובן בנופים וטבע עוצרי נשימה- מהיפים שבאירופה הקלאסית.

גרמניה- כרטיס ביקור
שם מלא: הרפובליקה הפדראלית של גרמניה
עיר בירה: ברלין
משטר: רפובליקה פדראלית חוקתית
אוכלוסייה: 82,468,000 נפש
דת: 90% נוצרים
שפה: גרמנית
מטבע: יורו
אקלים: מזג האוויר בגרמניה הוא אקלים אירופאי קלאסי, הקיץ החם הוא הטוב לביקור ברוב מחוזותיה של גרמניה בעוד החורף הקר עד המושלג קצת פחות מומלץ. עונות המעבר מאופיינות בשלכת מרהיבה ביערות (בסתיו) ובלבלוב מרשים ופריחה ועל כן נחשבות אף הן לזמן מצוין לביקור בגרמניה.
עוד בנושא גרמניה
ויימארויימאר

ויימאר היא עיר קטנה במדינה תורינגיה בגרמניה. אין ספק שהשם ויימאר גדול הרבה יותר מהעיר עצמה ומקפל בתוכו חלקים נרחבים מההיסטוריה הגרמנית- ימי הרפובליקה הדמוקרטית של ויימאר, וימי תנועת ההשכלה הגרמנית..

עוד על ויימאר
הסןהסן

הסן היא אחת מ-16 מדינות רפובליקת גרמניה, היא ממוקמת במערב הרפובליקה וכוללת תחתיה מספר ערים כשאר הבולטת והחשובה בהן היא פרנקפורט- מרכז הסחר והכלכלה של הרפובליקה הגרמנית והעיר החשובה בגרמניה. ..

עוד על הסן

גרמניה- קצת היסטוריה
במרוצת ההיסטוריה יש רושם עז שגרמניה תמיד הייתה בסביבה. ההיסטוריה המודרנית כמו גם העתיקה עמוסה במאורעות היסטוריים ששינו את פני ההיסטוריה לנצח ואיכשהו תמיד גם לגרמניה יש חלק משמעותי בהנעת תהליכים היסטוריים אלה (ולא תמיד "תרומה" חיובית). תחילתה של ההיסטוריה הגרמנית היא בתקופת האדם הקדמון. שרידים רבים באזורים שונים של גרמניה מעידים על כף שהאדם הקדמון חי בה והותיר בה עדויות שונות לחיו בשטחיה. לאורך השנים שבאו לאחר מכן הייתה נתונה גרמניה לשלטונות של אימפריות שונות שקמו ונפלו ברחבי אירופה. המשותף לכולן הוא שכולן רצו מאוד לאחוז בשלטון בגרמניה באופן מלא ואבסולוטי ורובן נכשלו בכך או לא הצליחו להחזיק בשלטון זמן רב עקב התנערות של הגרמנים משלטונות זרים בזה אחר זה דרך כיסי התנגדות פנימיים.

במרוצת השנים גרמניה החליפה הרבה ידיים של שלטונות, נלחמה מלחמות רבות ועקובות מדם סביב טריטוריה ומלחמות דת, ביניהן מלחמת שלושים השנה שבסופה אוחדה גרמניה עם פרוסיה תחת שלטונו של ביסמארק שהקים את ממלכת גרמניה המאוחדת במאה ה-19. יורשו של ביסמארק שאף הרחיב את האימפריה הגרמנית סיבך את גרמניה במלחמת העולם הראשונה בשנת 1918 ממנה יצאה בתבוסה מוחצת ועם כאב כשלון צורב.

דווקא כישלון צורב זה של מלחמת העולם הראשונה, ההשפלה הקשה שחש העם הגרמני, הדיכוי ממדינות העולם סביב והמשבר הכלכלי החמור אליו נקלעה גרמניה היוו קרקע פורייה לצמיחת משטרו הרדיקאלי והטוטליטארי של אדולף היטלר שעלה לשלטון בשנת 1933 וסיבך את גרמניה ואת העולם כולו במלחמת העולם השנייה בשנת 1939 וגרם לשואת יהודי אירופה במהלכה הושמדו למעלה מ-6 מליון יהודים כחלק מתוכנית השמדה המונית וחיסולו של העם היהודי.

לאחר תבוסתה של גרמניה במלחמתה עולם השנייה היא חולקה בין שתי המנצחות העיקריות: "בעלות הברית", ו"ברית המועצות". גרמניה חולקה לשתי מדינות נפרדות, כאשר החומה המפרידה בין שתי המדינות עברה באמצע הבירה ברלין. "גרמניה המערבית" שוקמה בקצב מהיר על ידי מדינות המערב שהזרימו אליה כסף רב ומהגרים רבים שהגיעו בעקבותיו והפכה למדינה מערבית לכל דבר, ואילו "גרמניה המזרחית" שהייתה בידיים קומוניסטיות של ברית המועצות הפכה למדינה קומוניסטית ומוזנחת מאוד.

המתח בין שתי המדינות והפערים העצומים ביניהם הלכו והחריפו במרוצת השנים ורק לאחר נפילת ה"גוש הסובייטי" בסוף שנות השמונים אוחדה גרמניה בשנת 1989 על ידי הסרת החומה שחצתה את ברלין. היה זה רגע מרגש עבור אלפי גרמנים שהופרדו ממשפחותיהם וחיו מספר עשורים כאשר חומה מפרידה בין משפחות.

בעשורים שחלפו מאז האיחוד של גרמניה עמלה המדינה רבות על טשטוש ההבדלים שבין מזרח גרמניה והמערב. גם היום ניתן לחוש בהבדל ובפערים הסוציאליים והסוציו-אקונומיים בין המזרח למערב אם כי ההבדלים הולכים ומטשטשים במרוצת השנים.

גרמניה- גיאוגרפיה, על החי והצומח
גרמניה היא אחת המדינות הגדולות במרכז אירופה והיא גובלת במדינות רבות המקיפות אותה ובצפון גובלת בים הבלטי ובים הצפוני. בכך גרמניה מהווה גשר חשוב המחבר בין הים הבלטי והים הצפוני לבין מדינות דרום אירופה.

גרמניה המגוונת מאוד בנופיה המרהיבים מחולקת למעשה ל-16 מדינות המרכיבות את הפדראציה של גרמניה המאוחדת כיום. נופיה השונים והמגוונים של גרמניה פזורים לאורכה ולרוחבה ומאופיינים ברמות והרים גבוהים ומושלגים של רכסי האלפים בצפון, יערות מרשימים מאוד של עצים צפופים המשירים עליהם בשלכת יפיפייה וזהובה בעונת הסתיו ועומדים בשלכת בתקופת החורף. מים לא חסרים בגרמניה, נהרות הריין והמיין הארוכים והשוצפים של גרמניה זורמים בחלקים נחרבים במדינה לאורך כל ימות השנה ומספקים מים לאגמים רבים ולפלאי טבע מרשימים כמו מפלים, בריכות וצמחייה רבה לאורך המדינה.

גרמניה היא מדינה מתועשת מאוד שעברה תהליכי תיעוש, צמיחה ושיקום מרשימים מימיה הקשים בתום מלחמת העולם השנייה, דבר שלא הותיר הרבה סיכוי לחי ולצומח הרב שהיה בה לפני הקמת אזורי התעשייה, המפעלים והערים הגדולות והצפופות המאפיינות אותה כיום. יחד עם זאת והודות לגודלה העצום של המדינה עדיין קיימים בה שטחים פראיים כמו היער השחור ויער בוואריה שגדלים באופן טבעי ומכסים שטחים נרחבים בהם נהנים מטיילים רבים לטייל בשלווה הפסטורלית ובנופים המרשימים.

באזורי היערות מצויים גם מירב בעלי החיים של גרמניה אשר גם הם הצטמצמו משמעותית עקב תהליכי התיעוש המוגברים. ניתן למצוא בגרמניה חיות יער "שגרתיות" כמו צבאים, חזירי בר, שועלים וכד' אך בכמויות פחותות משמעותית ממה שהיה בה טרום תהליך התיעוש המוגבר.

גרמניה- מה לראות ומה לעשות?
גרמניה גדולה מאוד ומגוונת בנופיה, בערים השונות ובאטרקציות שיש לה להציע לתייר המבקר בה. רוב המטיילים בוחרים להתמקד בחלק אחד של גרמניה ושם לקיים את הטיול שלהם מאחר והשטחים שלה נרחבים מאוד ולעיתים אף מצריכים טיסות פנימיות (למשל בין ברלין למינכן).

גרמניה בעלת עבר היסטורי עשיר מאוד אשר הגרמנים בצר להם אינם יכולים להתכחש אליו וברחבי גרמנייה קיימים שרידים רבים ואתרים היסטוריים המיועדים לשימור, שנותרו כעדות אילמת לזוועות של מלחמת העולם השנייה. ניתן לבקר בה במחנה "זקסנהואזן" הסמוך לברלין כמו גם המחנה "דכאו" הסמוך למינכן. במוזיאונים שונים בגרמניה ובברלין מתוארת ההיסטוריה הגרמנית הן בתקופות השפל של מלחמת העולם השנייה והזוועות שבוצעו בידי הממשלה הנאצית והן בתקופות השגשוג והזוהר שידעה המדינה הוותיקה.

לצד ההיסטוריה של גרמניה ולצד היותה במשך מאות שנים תוקפנית מאוד ולאומנית הצליחה המדינה גם לפתח תרבות עשירה מאוד המאופיינת במוסיקה קלאסית מרשימה, ספרות, אומנות, מבנים וארכיטקטורה מרשימים הפרוסים ברחבי המדינה. ניתן ליהנות בגרמניה מקונצרטים תרבותיים ומוזיאונים תרבותיים עשירים המציגים את תפארת התרבות הגרמנית במלוא הדרה.

ברלין הבירה היא עיר מרגשת ותוססת. בעשורים האחרונים הופכת יותר ויותר לאחת הבירות תוססות והמרשימות באירופה. לצד העדויות ההיסטוריות המרשימות של שרידי החומה ושער ברדנבורג המפורסם, ברלין טומנת בחובה אטרקציות רבות לצעירים: פאבים, מועדונים, אזורי קניות רבים ופסטיבלים נפלאים לאורך כל ימות השנה.

לחובבי הטבע האזורים הנידחים והמורחקים יותר של חבל בבוואריה והיער השחור הם אטרקציה תיירותית ראשונה במעלה. רבים בוחרים לצאת לטיולים באזורים אלה בלבד ולהתמקד בנסיעה ביערות לצד אגמים ונהרות זורמים של מי הפשרת שלגים. הנופים הפסטורליים למרגלות האלפים השוויצרים עוצרי נשימה ומותירים רבים מהחוזים בהם ללא מילים.

גרמניה עמוסה ומתוירת מאוד לאורך כל השנה מאחר ובכל העונות יש בה תעסוקה למיליוני התיירים המבקרים בה. בקיץ נהנים לבקר בערים הגדולות וליהנות מהן, בסתיו ובאביב פוקדים המונים את אתרי הטבע לחזות בשלכת המרהיבה ובלבלוב הטבע המתעורר מתרדמת החורף (בהתאמה) ואילו בחורף המונים פוקדים את אתרי הסקי של גרמניה אשר הפופולאריים ביניהם נמצאים באזור היער השחור אם כי גם באזורים עירוניים יותר פורחים כל ענפי ספורט החורף המתפתח סביב אגמים ונהרות קפואים.

גרמניה- דברים שכדאי לדעת וחשוב לזכור!
וויזה ואשרות כניסה- אזרחי ישראל אינם זקוקים לאשרת כניסה מיוחדת לגרמניה.
בריאות- אין סכנות בריאות מיוחדות.
מטבע- יורו (מטבע האיחוד האירופי)
שעון- השעון המקומי בגרמניה מאחר את שעון ישראל בשעה אחת.
חשמל- 220 וולט
עלויות מחייה- גרמניה לא נחשבת ליקרה שבמדינות אירופה, יחד עם זאת כלכלתה יציבה ועל כן הביקור בגרמניה לא יחשב כ"זיל-לזול". עלויות התחבורה הציבורית המהירה (רכבות) יקרה מאוד דבר המייקר משמעותית את הטיול. על אף שכלכלת מזרח גרמניה כבר הספיקה להדביק את כלכלת מערב המדינה, השהייה באזור המזרחי תהיה מעט זולה יותר.

גרמניה - נושאים קשורים

ויימאר, גרמניה - Weimar ויימאר

ויימאר היא עיר קטנה במדינה תורינגיה בגרמניה. אין ספק שהשם ויימאר גדול הרבה יותר מהעיר עצמה ומקפל בתוכו חלקים נרחבים מההיסטוריה הגרמנית- ימי הרפובליקה הדמוקרטית של ויימאר, וימי תנועת ההשכלה הגרמנית שהפכה את ויימאר למקום מושבה- שם פעלו טובי הוגיה ולשם עלו חסידיהם לרגל. היום ויימאר היא עיר קטנה כשהייתה- מנסה להתרפק על עברה הקלאסי, מנסה לשחזר עצמה ברוח הימים היפים ההם כאשר בך ניגן את הקונצרטים שלו במחוזותיה ושילר, גתה ונישטה כתבו..

הסן, גרמניה - Hessen הסן

הסן היא אחת מ-16 מדינות רפובליקת גרמניה, היא ממוקמת במערב הרפובליקה וכוללת תחתיה מספר ערים כשאר הבולטת והחשובה בהן היא פרנקפורט- מרכז הסחר והכלכלה של הרפובליקה הגרמנית והעיר החשובה בגרמניה. הסן- כרטיס ביקור שם: הסן מדינה: גרמניה שטח: 21,000 קמ"ר אוכלוסיה: 6,073,000 שפה: גרמנית מטבע: יורו (מטבע האיחוד האירופי) הסן- מידע כללי הסן היא אחת מ-16 המדינות המרכיבות את..

פרנקפורט, גרמניה – Frankfurt פרנקפורט

פרנקפורט היא העיר הרביעית בגודלה בגרמניה אך ללא ספק נחשבת לאחת הערים החשובות והמרכזיות ה. היא מוגדרת כמרכז הפיננסי הגדול והחשוב בגרמניה ונמל התעופה הבינלאומי הגדול ביותר של גרמניה שוכן בה ונחשב גם לנמל התעופה השני בגודלו באירופה כולה. פרנקפורט נחשבת בעבור הגרמנים כמנהטן של גרמניה. קו הרקיע שלה משופע כולו בגורדי שחקים ובניינים אשר בסיסם על האדמה וקצותיהם מגרדים את השחקים. פרנקפורט הייתה מאז ומעולם מרכז פיננסי כלכלי..

ויטנברג, גרמניה - Wittenberg ויטנברג

ויטנברג היא אחת הערים החשובות בנצרות הפרוטסטנטית (והאמת שזה מה שיש להגיד עליה בתכלית הקיצור). אומנם מדובר בהחלט בעיר יפה ועתיקה בעלת אווירה ייחודית ושימור מרשים של המבנים הנפלאים שהיו כאן בימי הביניים (טיול קצר בכיכר העיר נראה ממש כמו טיול במנהרת הזמן), אך ללא ספק מדובר בעיר של איש אחד: מרטין לותר, אבי הרפורמציה הפרוטסטנטית. המקומיים ישמחו לקשר עבורכם כל מקום וכל אתר בעיר ללותר, יסבירו לכם איפה עבד, איפה למד, איפה אכל, איפה גר..

מחנה בוכנוואלד- (KZ Buchenwald), גרמניה בוכנוואלד

מחנה בוכנוואלד היה מחנה ריכוז בתקופת מלחמת העולם השנייה, הוא ממוקם צפונית לעיר השוקקת והפסטוראלית ויימאר. הוא הוקם בשנת 1937 לאחר עליית המפלגה הנאצית לשלטון והיה פעיל עד לשחרורו על ידי בעלות הברית בשנת 1945 עם תום המלחמה. במהלך פעילותו נכלאו בו כ- 250,000 אסירים מקבוצות אתניות ותרבותיות שונות ביניהם יהודים, צוענים, מתנגדי משטר הומוסקסואלים, שבויים סובייטים וכד'. ההערכות הן שעל אדמת המחנה נרצחו 70,000 אסירים חלקם בשל התנאים..

המבורג, גרמניה (Hamburg) המבורג

המבורג היא ללא ספק אחת מהערים המרתקות בגרמניה, היא שילוב של עיר מתועשת וגדולה הסובלת משאון מכוניות ואווירת כרך סואן עם גשרים פסטוראליים, גנים ופארקים הנפרשים על גדות נהר האלבה העצום, היא שילוב של תרבות גרמנית עתיקה מבני ארכיטקטורה מרשימים באזור העתיק של העיר לצד אזורי הוללות ב"רובע החלונות האדומים" של המבורג הידועים באווירה המתירנית (בלשון המעטה) המאפיינת אותה. בהמבורג יש הכל מכל כל! כל מה שתרצה תוכל למצוא בעיר הנמל..

בוואריה, גרמניה - Bavaria בוואריה

אין לנו ספק שהאסוציאציה הראשונה שעלתה לכם לראש כשלחצם על השם "בוואריה" הוא קרם הבוואריה – הקינוח האולטימטיבי. אך החדשות הרעות הם שמדובר בערך תיירותי על המדינה הגדולה ברפובליקה הגרמנית, החדשות הטובות שקרם הבוואריה קרוי כמובן על שם המקום מה שאומר שהוא נחשב לקינוח ולמאכל המקומי. מומלץ לנסוע כל הדרך לבוואריה על מנת לטעום את המעדן בטעם המקורי! כמובן שלצד בילוי קולינרי משובח ניתן לקפוץ לחיות באגדה הבווארית- ארמונות..

סקסוניה, גרמניה - Sachsen סקסוניה

סקסוניה היא אחת מ-16 מדינות הרפובליקה הפדראלית הגרמנית. היא לא הגדולה ביותר, לא מרובת האוכלוסין ביותר וגם לא המפורסמת ביותר אך כדברי השיר- "היא לא דומה לאף אחת ויש בה קסם מיוחד!" את הקסם הזה עוד לא גילתה התיירות הבינלאומית שלא פוקדת את המקום בהמוניה, אך הגרמנים כבר הבינו את הפוטנציאל הטמון בסקסוניה ומקפידים לפקוד אותה וליהנות מהאווירה הקסומה השורה בשטחה לאורך כל ימות השנה. סקסוניה - כרטיס ביקור שם:..

היער השחור, גרמניה - Schwarzwald היער השחור

היער השחור הוא ללא ספק אחת מנקודות החן היפות ביותר בגרמניה. זהו אזור טבעי שהמוני תיירים נוהרים אליו כטיול בפני עצמו. היער השחור הופך להיות פופולארי יותר ויותר בזכות הישארותו פיסת טבע פסטוראלית בלב יבשת אירופה ההולכת והופכת מתועשת יותר ויותר ועירונית יותר ויותר. האווירה ביער השחור כפרית, הנופים עוצרי נשימה וכמות הירוק שמסביב, קולות פכפוך המים והפריחה הנפלאה ימלאו את מצברי הטבע שלכם לכמה שנים טובות! היער השחור- מידע..

פוטסדאם, גרמניה (Potsdam) פוסטדאם

פוטסדאם, גרמניה (Potsdam) פוסטדאם היא ללא ספק אחת הערים היפות והקלאסיות בצפון גרמניה. בירת מדינת מחוז ברנדבורג נראית כאילו יצאה הרגע מספר האגדות של האחים אנדרסן. טירות גותיות נפלאות, ארמונות מהודרים גנים ופארקים הממוקמים לצד אגמים רחבי ידיים משווים לעיר הנפלאה ניחוח של אגדה נושנה. כל שנותר הוא לעצום את העיניים ולהמתין לאבירים ולנסיכות שיקומו לחיים ויחלו אף הם לטייל ולפסוע בין הטירות והגנים. פוטסדאם-..

דורטמונד, גרמניה - Dortmund דורטמונד

דורטמונד, העיר השישית בגודלה ממוקמת במערב גרמניה. בעברה הייתה דורטמונד לא יותר מעיר פועלים אפרורית שהתמקדה בתעשיות חרושת הפלדה והפחם. עם ירידת קרנה של התעשייה הכבדה פנתה דורטמונד לתחום התרבות והשירותים וכיום היא מנסה למתג עצמה כעיר שכולה כדורגל. קובצת הכדורגל המקומית בורסיה דורטומנד היא גאוותם של תושבי העיר וכל יום של משחק הוא יום של חג! דורטמונד- כרטיס ביקור שם: דורטמונד מדינה: גרמניה מדינת מחוז:..

מייסן, גרמניה - Meissen מייסן

מייסן היא עיר קטנה במדינת סקסוניה במזרח גרמניה. לרוב שמה של מייסן נקשר בתעשיית הפורצלן האיכותית המפורסמת ולמפעל הפורצלן הייחודי בעל השם הבינלאומי הפועל בעיר מהמאה ה-18 ברציפות. לצד כלי פורצלן איכותיים יש כאן גם לא מעט אזורים יפים, נופים ומבנים עתיקים שנשתמרו בצורה מושלמת מימים עברו וזאת בזכות כך שמייסן היא אחת הערים הבודדות שלא חרבה בהפצצות בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. מייסן- כרטיס ביקור שם: מייסן מדינה:..

מינכן, גרמניה – Munich מינכן

מינכן בירת מחוז בוואריה היא ללא ספק אחת הערים היפות ביותר בגרמניה, יש המכנים אותה הבירה הנחבאת של גרמניה ויש הרואים בה תחליף ראוי והולם לבירה הנוכחית ברלין. היא ממוקמת באזור קסום וצפוני בגרמניה למרגלות האלפים הגרמניים של מחוז בוואריה שבחורף מתכסים בשלגים ונפתחים בהם אתרי הסקי האטרקטיביים באזור, אך לאורך כל השנה מינכן היא עיר המשלבת מודרניזציה של כרך סואן, גורדי שחקים ועומסי תחבורה עם קלאסיקה, עיר עתיקה, בנייה ארכיטקטונית מרשימה..

מוזיאון הטבע, ברלין מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד. המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים..

מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט..

המוזיאון היהודי, ברלין המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד. המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת..

המוזיאון הגרמני להיסטוריה, ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה. המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה..

אי המוזיאונים, ברלין אי המוזיאונים

אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים הרב שנבנו על האי כבר מן המאה ה-19. אי המוזיאונים הוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו וזה בשל הייחודיות הארכיטקטונית של המבנים הבנויים על האי, ובשל חשיבותו התרבותית של האזור כעדות למורשת ההיסטורית של..

מוזיאון גרמניה המזרחית, ברלין מוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה המזרחית שהייתה קיימת מתום מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומה בשנת 1989. למעשה לגרמניה המזרחית פרק חשוב בהיסטוריה הגרמנית של העת המודרנית ויש עניין רב בעיקר לציבור בגרמניה לשמר את המורשת וההיסטוריה הגרמנית גם בתקופה בה גרמניה הייתה..

ברלין - Berlin ברלין

ברלין היא אולי אחת הבירות האירופאיות המעניינות ומרתקות ביותר הטומנות בחובן ניגודים רבים של היסטוריה עתיקת יומין עם אירועים קודרים מהעבר בדמות שלטונות הנאצים שישבו בה וחומת ברלין שחצתה אותה במרכזה מחד לעומת בירה תוססת מולדת מוסיקת הטראנס והטכנו ואחת הערים מלאות החיים והאהובות על ידי הצעירים באירופה כיום. בברלין בה ישן וחדש מתקיימים זה לצד זה, בעיר שחובה לה יחדיו רק בשנת 1989 וסימני ההבדלים בין מזרח ומערב עדיין ניכרים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון