תפריט
סגור

איטליה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     איטליה  

נושאים

  אירופה ·    איטליה ·    ארץ המגף ·    רומא ·    ונציה ·    מילאנו · 

הודעות בפורומים

טיול מאורגן לצפון איטליה

הייתי רוצה לדעת חוות דעת על התנהלות הטיול לצפון איטליה

אם רואים ביוון אירופה

הייתי ממליץ על לבחור לחוגג ירח דבש ביוון. מקום מקסים, רומנטי, רגוע - מקום מושלם לשקט והתמסרות לרגעים הקטנים של..

טיול מאורגן עם חברת "סולו איטליה" לדרום איטליה.

ברצוני להרשם לטיול מאורגן של חברת "סולו איטליה" לדרום איטליה. האם מישהו מכיר ונסע דרכם?האם הם טובים מבחינת..

שלום מיכל

שלום מיכל, מה שלומך? אני תמיד בעד טיולים פרטיים, כך את יכולה לטייל ולבקר באטקרציות שמעניינות אותך ללכת מעורבות..

טיול מאורגן

אני רוצה לנסע בטיול מאורגן לצפון איטליה . האם יש חברה שאתם ממליצים עליה? מישהו נסע עם חברת פגסוס? ראיתי כאן..

איטליה

אירופה איטליה איטליה
איטליה – "ארץ המגף" היא אטרקציה לרומנטיקנים ולקלאסיים שביניכם. איטליה אוצרת בתוכה את הערים היפות והקלאסיות ביותר בעולם שלא ברור אם הסיפורים והמיתוסים בראו את המציאות בהן או שמא יופיין ברא את המציאות הציורית. עם מספר רב של ערים מרהיבות כמו וונציה, רומא, פיזה, פירנצה, וורונה, נאפולי ואחרות אף רומנטיקן לא יישאר אדיש.

אך איטליה היא גם ארץ האוכל האיטלקי. הספגטי, הפיצה, הגבינה הצהובה והררי פוקאצ'ות נשפכים בה כמו מים במסעדות האוכל האיטלקי שקנו להן שם עולמי וכיום נמצאות כמעט בכל מקום בעולם- אבל אין תחליף למקום האמיתי.

איטליה היא קלאסית ומרהיבה ביופייה, לא פלא ששמשה כהשראה עבור כל כך הרבה אומנים, ציירים, פסלים, סופרים ומלחינים שכתבו עליה ובה את הטובות והמשובחות ביצירותיהם.

איטליה- כרטיס ביקור
שם מלא: הרפובליקה האיטלקית
עיר בירה: רומא
משטר: רפובליקה פרלמנטארית
אוכלוסיה: 59,131,000 נפש
דת: 85% נוצרים קתולים והשאר יהודים ונוצרים פרוטסטנטים.
מטבע: יורו (מטבע האיחוד האירופי)
אקלים: מזג האוויר באיטליה משתנה ונעשה קר יותר ככל שמצפינים במעלה "ארץ המגף". בצפון המדינה באזור הרי האלפים מזג האוויר קר מאוד והחורף ארוך במיוחד. ככל שמדרימים לכיוון דרום איטליה וסיציליה האקלים נעשה חם יותר, החורף מתקצר והקיץ נעשה חם ודביק יותר, כמעט כמו בישראל...

איטליה – קצת היסטוריה
עוד בנושא איטליה
מוזיאון הוותיקןמוזיאון הוותיקן

מוזיאון הוותיקן (Musei Vaticani) הוא ללא ספק אחד המוזיאונים המרתקים והיפים ביותר ברומא אם לא באיטליה כולה. האמת שהמוזיאון כלל אינו מצוי ברומא אלא הוא חלק ממדינת הוותיקן, אחת המדינות הקטנות ביותר..

עוד על מוזיאון הוותיקן
רומארומא

רומא בירתה של איטליה היא ללא ספק אחת הערים המרשימות והקלאסיות ביותר בעולם, עם היסטוריה ארוכת שנים העוברת כחוט השני לאורך תקופות ועידנים רומא תמיד הייתה ונותרה מרכז תרבותי ודתי של העולם התיק והמודרני..

עוד על רומא
איטליה מיושבת כבר אלפי שנים, הרבה לפני שישו נולד והחלה הספירה הנוצרית כבר הייתה פעילות ענפה באיטליה. אימפריות קמו ונפלו ובני האדם העבירו אותה מיד ליד בשל מיקומה האסטרטגי ביבשת אירופה ובים התיכון.

בשטחה של איטליה התיישבו בני האדם כבר בתקופת יוון העתיקה אז נבנו בה ערי מדינה בהן הייתה רווחת התרבות של אימפריית יוון. ערים אלה שהגדולה בהן הייתה רומא אופיינו כ"ערי מדינה" בעלי שלטון עצמי. רומא גדלה מאוד והייתה לעיר מדינה גדולה ולאחר שנים לא רבות אף לבירתה של אימפריה חדשה שעלתה על המפה של העת העתיקה- האימפריה הרומית.

קיסרי רומא שלטו ביד רמה וחלשו על שטחים עצומים באירופה עד בריטניה, ארץ ישראל ועיראק ומדינות צפון אפריקה. כמויות השטחים הגדולים הביאו הכנסות רבות של מיסים למדינת האם וברומא התקיימה תנופה של בנייה. נבנו בה כבישים, מבנים, אמות מים ושאר מבנים ארכיטקטוניים שנחשבו כ"מילה האחרונה בבנייה" באותם ימים.

לאחר שגדלה האימפריה עד מאוד נאלצו לחלקה לשתי תת-ממלכות המזרחית והמערבית אך סכסוכים פנימיים התנקשויות של הקיסרים זה בזה ורדיפת שררה הביאה לנפילת האימפריה, בירידת קרנה של רומא כמרכז האימפריה ומעבר הבירה לקונסטנטינופול שנפלה אף היא בידי שלטון התורכים. תקופה זו הייתה תקופה קשה בהיסטוריה של איטליה ורומא שהפכו לאזורים שננטשו והיו נתונים לשליטת שבטים ועמים ששלטו בהם לתקופות לא ארוכות, מה שהפך את ימי הביניים לחשוכים מאוד באיטליה מבחינה תרבותית ושלטונית.

יחד עם כל העולם התעוררה איטליה ל"שחר חדש" עם תחילת תקופת הרנסאנס. התחייה התרבותית של איטליה הביאה איתה גל גדול של ציירים, פסלים, אנשי אומנות, סופרים ומשוררים שהיוו דחיפה משמעותית לתרבות האיטלקית והעניקו לעולם מספר יצירות מופת ולאיטליה התקדמות ממשית על אף שעדיין המשיכה לעבור מיד ליד בין האימפריות הגדולות שהעבירו אותה ביניהן לאורך מאות שנים.

רק לאחר כיבוש נפוליון את איטליה החלו להתעורר בה קבוצות לאומיות שדרשו את איטליה לאיטלקים. התנועות לאיחוד איטליה החלו לפעול במאה ה-19 ורצו לאחד את כל מחוזותיה השונים של איטליה תחת שלטון ריכוזי אחד ללא התערבות של שליטים או עמים זרים בענייניהם. בשנת 1860 הכריזה איטליה על עצמאותה, אך לקח עוד זמן עד שהעמים סביבה הסכימו להכיר בעצמאותה, ובראשן מדינת הוותיקן, היושבת ברומא ומהווה את המרכז הנוצרי העולמי.

לאחר הכרזת העצמאות עמדו בפני האיטלקים אתגרים לא מועטים של איחוד המדינה, פערים תרבותיים משמעותיים בין מחוזותיה השונים שהתפתחו לאורך מאות שנים תחת כובשים זרים מתרבויות שונות דבר שהוביל לסכסוכים פנימיים, טענות על קיפוח ואפליות וכל אלה היו קרקע פורייה לצמיחתו של המשטר הפאשיסטי של מוסוליני ששלט באיטליה במאה העשרים בצורה רודנית וטוטליטארית ואף עשה יד אחת עם היטלר במלחמת העולם השנייה.

למזלה של איטליה משטרו של מוסוליני התרסק במהלך מלחמת העולם השנייה, אך לא תמו בכך התלאות של האיטלקים. לאורך המאה העשרים ידעה איטליה עליות וירידות מבחינות פוליטיות וכלכליות. מאבקים פנימיים, פרשיות שחיטות, מנהיגים שנתפסו "עם המכנסיים למטה" (באופן מטפורי וגם לא...) אך לאורך כל השנים ממשיכה איטליה למשוך אליה תיירים בשל ההיסטוריה הענפה שלה והתרבות הייחודית שלה שהפכה לנכס צאן ברזל ואולי אפילו למיתוס.

איטליה- גיאוגרפיה, על החי והצומח
 לאיטליה, הממוקמת ביבשת אירופה בחלקה הדרומי, צורת מגף ייחודית ארוכה וצרה יחסית אשר בסופה האי סיציליה, אף הוא תחת שלטון איטלקי, שנראה כ"כדור" אותו בועט המגף. בצפון המדינה גובלת איטליה עם מדינות מרכז אירופה השונות ביניהן שוויץ, סלובניה, אוסטריה וצרפת.

הטופוגרפיה של איטליה מושפעת מאוד מרכסי ההרים שבה: בצפון המאופיין ברכסי הרי האלפים האיטלקים, פסגות עמוסות שלג לאורך רוב ימות השנה, הנישאות לגובה רב, לאורכה של המדינה מצפון לדרום ועם רכס הרי האפנינים שנמשך כמעט לכל אורך המדינה ומגיעים כמעט עד לסיציליה. בין שרשראות ההרים נמצא גם עמק נהר הפו שנחשב לעמק הפורה ביותר באיטליה ובו מרוכזת גם מרבית האוכלוסייה.

לאיטליה חופים רבים: לאורך קילומטרים רבים של חופים אשר חלקם פונים אל הים האדריאתי, חלקם אל הים התיכון וחלקם אל הים הטירני והיא שולטת גם באיים השונים הפזורים אל מול חופיה כאשר הגדולים בהם הוא כמובן סיציליה (הדרומי לאיטליה) וסרדיניה הנמצא מערבית לה.

בעלי חיים רבים נכחדו באיטליה וזאת עקב ההתיישבות ארוכת השנים במקום. התושבים שנהגו לאורך אלפי שנים להתקיים מבעלי החיים שחיו באזור הביאו להכחדתם הכמעט מוחלטת של בעלי החיים הייחודיים החיו באזור ועל כן רק מעטים מהם ניתן לראות ביערות ובפסגות האלפים המושלגות, שם בשל הקור העז אין איש מפריע להם.

איטליה – מה לראות ומה לעשות?
 אין יפה כאיטליה, כך יאמרו לכם רבים מהתיירים המבקרים בה. יש מגוון עצום של ערים עתיקות וציוריות שהפכו כבר מזמן לקלאסיקות ולא ברור אם הסיפורים היפים שנכתבו על הערים של איטליה כמו "רומיאו ויוליה" המתרחש בוורונה, הפכו אותן למיתוס או שהערים היפות היו לרקע מעורר השראה ליוצרים לכתיבת הסיפורים.

כך או כך איטליה היא למעשה רצף של ערים קלאסיות, האחת יותר יפה מהשנייה ותקצר היריעה מלהזכיר את כולן. יש בה הכל מהכל, ובעיקר עושר תרבותי ויופי ארכיטקטוני עתיק יומין המפאר את הערים שהפכו כבר מזמן לאגדה ומושכות אליהן מיליוני מטיילים מכל רחבי העולם שבאים לחזות ולהתלהב מהרומנטיות שבערי העולם. אלפים מתאהבים כל פעם מחדש ביופי של וונציה- העיר המרהיבה שכולה תעלות, גונדולות ומים, במגדל העקום של פיזה, במרפסת של רומיאו ויוליה בוורונה וכמובן ברומא הבירה שמאכלסת בתוכה שרידים של כ- 2000 שנות בנייה והתיישבות מתקופות ועידנים נשכחים.

איטליה כארץ של תרבות קלאסית עמוסה במוזיאונים של יצירות אומנות של ציירים ואומנים שפעלו בתחומה, כמו גם בהיכלי קונצרטים ואופרות שמציגים את האופרות והיצירות הקלאסיות של טובי המלחינים האיטלקים לאורך ההיסטוריה ביניהם ורדי, פוצ'יני, וויולדי. תוכלו לחזות באיטליה באופרות האיטלקיות שנחשבות היפות בעולם בבית האופרה לה-סקאלה במילאנו שנחשב לבית האופרה המרהיב והטוב בעולם.

אך איטליה היא לא רק ארץ של קלאסיקות ותרבות ישנה, יש בה התפתחות מודרנית עשירה והיא נחשבת לאחת מבירות האופנה העולמיות. מילאנו עיר האופנה האיטלקית מכילה את בתי הסטודיו של האופנאים והמעצבים הגדולים של העת המודרנית, וטיול ברחובות מילאנו הוא למעשה גן עדן לשוחרי אופנה ועיצוב. מעבר לעיר המעוצבת בצורה מרהיבה חלונות הראווה מכילים בתוכם את המילה האחרונה בתחום האופנה העולמית ודוגמניות-על מטיילות ברחוב.

על האוכל האיטלקי אין הרבה מה לפרט כי אין בית שבו הוא אינו מוגש מידי ערב. הפיצות, הפסטות בכל הטעמים, בכל הרטבים, בכל הגדלים והצורות נולדו כאן- בארץ המגף. תוכלו ליהנות באיטליה מאוכל איטלקי אמיתי. מסעדות איטלקיות עם הפיצות והספגטי הכי טובים שטעמתם מימיכם מצויים לכל אורכה ורוחבה של ארץ המגף. היזהרו עשרות מתוכנים של פאסטות, פיצות ופוקאצ'ות ידביקו אתכם לשולחן ולא ירפו- קיימת סכנה ממשית של עליה במשקל!

לאלו שסעדו את נפשם והעלו מספר קלוריות עצום, או סתם לחובבי ספורט וטיולים יש הזדמנות לשרוף קלוריות בטרקים נפלאים שניתן לעשות בצפון איטליה, באתרי הטבע הנפלאים בסביבות אגם גארדה, באלפים האיטלקים המרהיבים כמו גם באתרי הסקי היפים של איטליה העמוסים בתיירים בעונת החורף.

איטליה- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור!
וויזות ואשרות כניסה: ישראלים אינם זקוקים לאישורים מיוחדים על מנת לטייל באיטליה.
סכנות בריאות ומחלות: אין סכנות בריאות מיוחדות
חשמל: 220 וולט
שעון: השעון המקומי באיטליה מאחר את השעון הישראלי בשעה אחת
מטבע: יורו (מטבע האיחוד האירופי)
עלויות מחייה: עלויות המחייה באיטליה זולות מעלויות המחייה בארץ. קיימים בתי מלונות בדרגות שונות ביניהם גם אכסניות נוער והוסטלים ועל כן ניתן גם להצטמצם בעלויות הלינה ובכך להוזיל את השהייה במקום.
תחבורה: שדות תעופה גדולים ובינלאומיים יש ברוב הערים הגדולות באיטליה יחד עם זאת מרבית המטיילים מעדיפים לטוס לרומא הבירה לטייל בה מספר ימים ואז בעזרת טיסת פנים להצפין לאחת הערים הצפוניות- מילאנו/ונציה ומשם להתחיל את הטיול בצפון איטליה בנסיעה בתחבורה ציבורית או ברכב שכור.

מזג אוויר בדרום איטליה

איטליה - נושאים קשורים

מוזיאון הוותיקן, וותיקן (רומא) מוזיאון הוותיקן

מוזיאון הוותיקן (Musei Vaticani) הוא ללא ספק אחד המוזיאונים המרתקים והיפים ביותר ברומא אם לא באיטליה כולה. האמת שהמוזיאון כלל אינו מצוי ברומא אלא הוא חלק ממדינת הוותיקן, אחת המדינות הקטנות ביותר בעולם, הנחשבת למרכז העולם הנוצרי הקתולי ולמקום מושבו של האפיפיור. מוזיאון הוותיקן הוא למעשה קומפלקס של מספר מוזיאונים העוסקים באומנות וארכיאולוגיה המאגדים תחתם את כל אוצרותיה של הכניסה הקתולית ואת כל האוספים המרשימים של יצירות..

רומא, איטליה - Rome רומא

רומא בירתה של איטליה היא ללא ספק אחת הערים המרשימות והקלאסיות ביותר בעולם, עם היסטוריה ארוכת שנים העוברת כחוט השני לאורך תקופות ועידנים רומא תמיד הייתה ונותרה מרכז תרבותי ודתי של העולם התיק והמודרני כאחד. רומא היא מוזיאון אחד גדול וכל פינה בה מספרת סיפור של מאות ואלפי שנים, עם מבנים ארכיטקטוניים מהיפים המפורסמים והידועים בעולם כמו הקולוסאום, הפנתיאון, הקאפלה הסיסטינית וכיכר פטרוס הקדוש היא ללא ספק אחד משיאי הביקור..

גלריה בורגזה, רומא גלריה בורגזה

גלריית בורגזה (Galleria Borghese) היא אחת מגלריות האומנות המרשימות ביות ברומא, היא ממוקמת בווילה בורגזה פינצ'אנה שהייתה בבעלותו של הקרדינל שפיונה בורגזה שאף אחראי על האוסף המרשים של יצירות האומנות הכלולות בתוכה. מדובר על אוסף פרטי של הקרדינל שפיונה שהיה אחיין של האפיפיור פאלוס החמישי מה ששיווה לו מעמד אצולה חשוב וכמובן ממון רב לרכישת כל יצירות האומנות שהיו כאמור קניינו הפרטי. הווילה המרשימה, הבנויה תוך הקפדה רבה..

המוזיאונים הקפיטוליניים, רומא המוזיאונים הקפיטוליניים

המוזיאונים הקפיטוליניים (Musei Capitolini) הם למעשה קומפלקס אחד של מספר מוזיאונים העוסקים כולם באומנות עתיקה ובמוצגים ארכיאולוגים. קומפלקס המוזיאונים מקובץ כולו על גבעת הקפיטולין ברומא. את הרעיון להקמת המוזיאונים הגה הפסל האיטלקי המפורסם מיכאלאנג'לו עוד במאה ה-16 לספירה. הוא היה גם זה שתכנן את הכיכר המרכזית שסביבה מקובצים כל המוזיאונים. על אף שהחזון שלו החל את ימיו במאה ה-16 לקח לא פחות מ-400 שנה לפתח, לבנות ולהקים את..

המוזיאון היהודי, רומא המוזיאון היהודי, רומא

המוזיאון היהודי של רומא (l Museo Ebraico di Roma) הוא אחד המרכזים החשובים באיטליה למורשת היהודית של יהדות איטליה ואירופה בכלל. המוזיאון מהווה מרכז חשוב לאיסוף מוצגי יודיאיקה מרשימים: ספרי תורה, תשמישי קדושה, מגילות קלף מקוריות של קהילות איטליה השונות, פרוכות של ארונות קודש מקוריות, חנוכיות, מנורות ושאר חפצי נוי ששימשו לקישוט בתי הכנסת המהודרים של איטליה לאורך מאות בשנים. המוזיאון מהווה מרכז תורני חשוב ללימוד תולדות..

הגלריה הלאומית לאומנות מודרנית, רומא הגלריה הלאומית לאומנות מודרנית ברומא

הגלריה הלאומית לאומנות מודרנית (Galleria Nazionale d'Arte Moderna) הוא אחד האתרים הטובים ביותר לביקור לכל חובב אומנות מודרנית המבקר ברומא. המוזיאון המכונה בפי תושבי המקום בקיצור GNAM (ראשי התיבות של האותיות הראשונות בלעז) הוא היכל המעלה על נס את יצירות האומנות המודרנית של העת החדשה. המוזיאון ממוקם בוויה דלה בל ארטי, הוא מכיל לא פחות מ-75 אולמות תצוגה שונים האוצרים ומציגים לקהל הרחב יצירות אומנות שראשיתן במאה ה-19..

מוזיאון הצעצועים, רומא מוזיאון הצעצועים ברומא

מוזיאון הצעצועים ברומא (Explora il Museo dei Bambini di Roma) הוא אחד המוזיאונים הנפלאים ביותר לרומא והמתאים ביותר לביקור של כל המשפחה. ילדים צעירים (בעיקר בגילאים שבין 3-12) ימצאו במוזיאון הזה המון אטרקציות ומוצגים מלהיבים והוא טומן בחובו שעות רבות של בילוי משפחתי המשלב המון כיף. המוזיאון מורכב ממגוון פעילויות מגניבות לילדים המתפרשות על שתי קומות ומחלוקות לאזורים ולאתרים שונים. הרעיון של המוזיאון כולו הוא לספק..

טוסקנה, איטליה - Toscana טוסקנה

כשמזכירים את איטליה רבים מאיתנו יחשבו על המטבח האיטלקי, עם הפיצות והספגטי, או על רומא עיר הבירה ומילאנו האופנתית, אך האמת היא שיש בה הרבה מעבר לכך. כן, אפילו יותר מסרטי המאפיה, רה"מ צבעוני וקבוצות כדורגל – יש לה את טוסקנה, הפנינה האמיתית של ארץ המגף. טוסקנה הוא חבל ארץ מיוחד במינו, אחת הנקודות המרתקות והרומנטיות ביותר שיש לאיטליה להציע, אם לא באירופה בכלל. הנופים המדהימים מתפרשים ממחוז לאציו בדרום ועד..

מגדל פיזה – Torre Pendente Di Pisa מגדל פיזה

פיזה היא אחת הערים הגדולות, היפות והעתיקות באיטליה הנמצאת ליד חוף הים המערבי ושייכת לחבל טוסקנה. על אף יופייה והקלאסיות שבה את פרסומה היא זכתה אודות למהנדס אחד שלומיאל שבנה בה את "מגדל פיזה" הנוטה על צידו שהפך במרוצת השנים לאחד מסמליה המפורסמים והידועים ביותר של איטליה כולה. המגדל המפורסם הקרוי באיטלקית "המגדל הנטוי של פיזה" ממוקם בלב הפיאצה דיי מיראקולי (Miracoli), מתנשא לגובה של 58 מטרים וייעודו..

ונציה, איטליה - Venice ונציה

ונציה, עיר תעלות המים הייחודית של צפון איטליה היא ללא ספק אחת הערים המיוחדות והמרשימות באירופה ובעולם כולו. אין שנייה לונציה ולכן אין פלא שהצליחה למתג עצמה בשנים האחרונות כאחת הערים הרומנטיות ביותר בעולם וכמובילה בתחום הצעות הנישואין וירחי הדבש המתקיימים בה. העיר שבנויה על לגונה מרהיבה מוקפת במים ובתעלות שמהוות עורק התחבורה המרכזי שלה. אין מכוניות בונציה מה שהופך אותה לאטרקציה שונה מכל שאר הערים הסואנות המוכרות לנו..

סיציליה סיציליה

סיציליה הוא האי הגדול ביותר בים התיכון הממוקם אל מול חופיה של איטליה (רבים מכנים אותו "הכדור הנבעט ע"י המגף האיטלקי"), על אף השתייכותו מבחינה מדינית לאיטליה הוא נהנה ממידה רבה של אוטונומיה שלטונית ונמצא במעמד של מחוז איטלקי כמעט עצמאי. יש בו מושל של האי, לאי יש בירה משלה (פלרמו) שנחשבת גם לעיר החמישית בגודלה באיטליה כולה, ולכן סיציליה היא ללא ספק יעד תיירותי עצמאי העומד בפני עצמו במנותק מאיטליה. תיירים רבים מגיעים לטיול וביקור באי..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון