תפריט
סגור

ספרד - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ספרד  

נושאים

  אירופה ·    ספרד ·    מיצר ג'יברלטר ·    מדריד · 

הודעות בפורומים

גירונה, ספרד - הרובע היהודי

אשמח לקבל המלצות על מדריך מקומי מגירונה, סםרד שמכיר את ההיסטוריה היהודית בגירונה לא חייב להיות דובר עברית ..

למכירה - מלון בברצלונה שהוזמן בטעות - בחצי מהמחיר (בתאריכים 21.9.12 - 24.9.12)

למי שמעוניין הזמנתי בטעות פעמיים מלון בספרד והם לא מוכנים לבטל לי . מדובר על התאריכים 21.9.12 - 24.9.12 באתר..

מה עדיף איטליה או ספרד?

שלום לכולם... זקוקה לעצתכם. אני מעוניינת לטוס לאיטליה עוד כחודשיים בערך ומאד רוצה לטייל בצפון. להתחיל אולי..

שלוםםם מסעדה כשרה בברצלונה

היי לפני כמה ימים חזרתי מברצלונה ספרד.. עברתי שמה כמה ימים ואני אוכל כשר.. וואלה איזה מזל היה לי שמצעתי מסעדה..

חדשות מכפר הדרדסים!

קראתי היום בוואלה שתושבי כפר הדרדסים שוקלים להשאיר את הכפר צבוע בכחול לתמיד.. הם התלהבו מאוד מכך שהמקום הפך..

ספרד

ספרד היא מולדת הטנגו והפלמנקו, הגיטרה הספרדית והקסטנייטות. היא מקור ההשראה של סלבדור דאלי ושל שעוניו הנוזלים כמו גם של פאבלו פיקאסו, גדול ציירי האומנות המודרנית. ספרד היא בירת הפסטיבלים המוזרים בעולם בהם רצים שוורים ברחובות ודורסים את כל הנקרה בדרכם או מאות אזרחים המתפלשים במאות טונות של עגבניות.

אך ספרד היא גם מולדתם של יהודי גירוש ספרד, ואלפי אנוסי ספרד שהמירו את דתם ושמרו על יהדותם בסתר בעת גירוש ספרד. מולדתם של שלמה אבן-גבירול ורבי יהודה הלוי ששירתם ויצירותיהם מפארות את עולם הספרות והשירה היהודית ושירתם זוכה להכרה ולעיבודים חדשים וכובשת את מצעדי הפזמונים גם בימים אלה.

ספרד היא מפגש מעניין של ישן וחדש, של היסטוריה שחורה משחור, אינקוויזיציה וגירושים אכזריים, מלחמות אזרחים ומיליוני הרוגים לצד דמוקרטיה טרייה יחסית של ממלכה שמשקמת עצמה, נפתחת בעשורים האחרונים עוד ועוד אל המערב, שמחה לקלוט תיירים והופכת את עריה הגדולות ביניהן מדריד וברצלונה ליעדי התיירות החמים והאטרקטיביים ביותר עבור התייר הישראלי.

ורגע.. עוד לא דיברנו על כדורגל... פשוט אין כמו הכדורגל הספרדי...

ספרד- כרטיס ביקור

שם מלא: ממלכת ספרד
עיר בירה: מדריד
משטר: מונרכיה חוקתית
אוכלוסייה: 4,157,000 נפש
שפה רשמית: ספרדית
דת: כ- 90% נוצרים קתוליים
מטבע: יורו (מטבע האיחוד האירופי)
אקלים: האקלים בספרד דומה יותר לאקלים ים תיכוני מאשר לאקלים אירופאי. ככל שמתקדמים יותר במעלה המדינה לכיוון צפונה נעשה האקלים קר ואירופאי יותר, עם חורף קר ואף מושלג, אך בחופי המדינה במרכזה ובדרום שורר אקלים חם יחסית והקיץ בספרד הוא חם במיוחד, עם טמפרטורות גבוהות ואחוזי לחות גבוהים.
עוד בנושא ספרד
מדרידמדריד

מדריד היא בירתה הלא כל כך נוצצת של ספרד. בשנים האחרונות "גנבה" לה ברצלונה את הבכורה והורידה את קרנה של מדריד כיעד התיירות הפופולארי ביותר של ספרד. אף על פי כן מדריד היא עיר נפלאה, בירה אירופאית..

עוד על מדריד
טולדוטולדו

טולדו, עיר הבירה של ממלכת ספרד בין המאות ה-11 וה-15 יפה ממש כמו בעבר. עם מבנים מרשימים, מצודות עתיקות ושני בתי כנסת שהפכו האחד למוזיאון לחורבנה של יהדות טולדו והאחר לכנסיית "מריה הלבנה" מספרת טולדו את..

עוד על טולדו


ספרד- קצת היסטוריה

 ספרד היושבת בחצי האי האיברי היא מקום שהיה נתון לשליטת בני עמים וכובשים רבים לאורך ההיסטוריה וזאת בשל מיקומו האסטרטגי המחבר בין אירופה שיושבה באופן ניכר כבר משחר ההיסטוריה לבין יבשת אפריקה שהחלה להתגלות במרוצת השנים. חצי האי האיברי עליו יושבת ספרד כיום החליף הרבה ידיים ושלטונות אשר כבשו אותו בזה אחר זה. הראשונים שסיפחו אותו לממלכתם היו הרומיים לאחר מכן כבשו אותו מידם המוסלמים ובמאה ה-13 הגיעו לספרד והקימו בה את ממלכתם הנוצרים אשר שלטו בה לאורך מאות שנים בשתי ממלכות נפרדות אורגון וקסטילה. הממלכות אוחדו לאחר נישואיהם של פרננדו ואיזבלה יורשי העצר של שתי הממלכות שהקימו את הממלכה הנוצרית המאוחדת.

איחוד ממלכות תמיד נשמע דבר חיובי, אך לא כך היה באיחוד של פרננדו ואיזבלה במאה ה-15. איחוד הממלכות הביא לעריצות ועליונות הנצרות בממלכה מה שהוביל לשנאת זרים, לדרישה בכפייה מבני הדתות האחרות המוסלמים והיהודים להמיר את דתם או להיות מגורשים מרחבי הממלכה. יהודים רבים המירו את דתם, אחרים נחשבו ל"אנוסים", המירו דתם כלפי חוץ אך בביתם שמרו על יהדותם בסתר. אלו שסירבו עונו עינויים קשים באינקוויזיציות שהוקמו ברחבי ספרד, הוצאו להורג או בסופו של דבר גורשו בגירוש המוני מהממלכה, אירוע מכונן שנודע בהיסטוריה היהודית כ"גירוש ספרד" בשנת 1492.

באותה שנה (1942) אף גילה קולומבוס מגלה ארצות ספרדי את יבשות אמריקה. הגילוי המרעיש של היבשות מעבר לקו האופק והקמת המושבות הספרדיות בכל יבשת אמריקה ובייחוד במדינות המרכז הוסיף לקופתה של ספרד הון עתק. היא שלטה בקולניות שלה בדרום ומרכז אמריקה ביד רמה ונחשבה לאימפריה של ממש- מהגדולות והחשובות שבעולם באותן השנים.

התחזקותה של צרפת בימיו של נפוליון עלו לספרד בכיבושו של נפוליון בונפרטה את שטחיה וסילוק בית המלוכה הספרדי. לאחר שנים בודדות של שלטון צרפתי סולקו הצרפתים מאדמת ספרד בזכות מחאת המונים שלחמו את מלחמת העצמאות שלהם. הסתלקותה של צרפת משטחיה לא הביאה את סוף הצרות של ספרד. האימפריה שהקימה והשטחים הרבים ששלטה בהם בדרום ומרכז אמריקה החלו להתפורר מבין ידיה, העמים במרכז אמריקה התמרדו במאה ה-19 וספרד נאלצה להרפות אחיזתה באדמותיה מעבר לים ולהעניק להן עצמאות בזו אחר זו בלחץ בינלאומי ולאחר סדרה של הפסדים בקרבות ימיים מול ארה"ב שלחמה בעד החופש של מדינות אמריקה השונות.

תבוסתה של ספרד, קריסתה של האימפריה והותרתה של ספרד שולטת בחצי האי האיברי בלבד הובילו לשורה של סכסוכים פנימיים בתוך המדינה. וויכוחים על ההנהגה ואופייה (דמוקרטיה אל מול שלטון ריכוזי) הביאו לפרוץ מלחמת האזרחים הגדולה בספרד לאורך המאה העשרים בה מאות אלפי בני אדם קיפחו את חייהם, הממלכה חולקה לשתיים עקב חילוקי הדעות והרוחות סערו במשך העשורים הראשונים של המאה העשרים.

רק בשנת החמישים של המאה העשרים הוסר הניתוק של ספרד מהעולם החיצון. היא קיבלה סיוע מארה"ב והחלה לצמוח ולשקם עצמה. השלטון הרודני של פרננדו הוחלף והמלך החדש, יורשו, חואן קרלוס החל להנהיג באופן הדרגתי דמוקרטיה במדינה. חוקה חדשה ודמוקרטית נכתבה לספרד ובעקבות הקרבות ששככו הגיעו גם תיירים רבים לממלכה. ספרד צעדה אל עבר מציאות חדשה של דמוקרטיה ופתיחות לעולם המודרני. העיבה על השמחה המחתרת הבאסקית שעדיין שואפת לבדלנות ועצמאות בחבל הבאסקים בספרד ומבצעת פיגועי טרור רצחניים משנות השמונים ואילך.

בסוף שנות השמונים מצטרפת ספרד לאיחוד האירופי ובכך חותמת את העידן השחור שבהיסטוריה שלה ושמה אותו מאחוריה. היא הופכת לבת ברית ולמדינה אירופאית מן המניין אשר את "תעודת ההכשר" וההכרה העולמית בעצמאותה הדמוקרטית מקבלת באירוח המשחקים האולימפיים של ברצלונה בשנת 1992.

בשנות האלפיים ספרד היא מדינה מפותחת מאוד ונהנית מאחוזי צמיחה יפים מאוד, מכלכלה מפותחת ומתיירות הולכת וגואה בעריה הגדולות ובכל אזורי המדינה.

ספרד- גיאוגרפיה, על החי והצומח

 ספרד ממוקמת בחצי האי האיברי המהווה "גשר" בין יבשת אירופה לבין יבשת אפריקה (מפריד בין שני היבשות מיצר ג'יברלטר שבשליטת ספרד). ספרד כיום יושבת ברוב שטחי האי אך חולקת אותו עם פורטוגל והיא נחשבת למדינה השנייה בגודלה באירופה אחרי צרפת. כמו כן ספרד שולטת גם על שתי ערים מעבר למיצר ג'יברלטר הבעלות שלטון אוטונומי ובאיים הקנריים שנמצאים ממערב למרוקו ואף הם נהנים מאוטונומיה אך כפופים לשלטון הספרדי.

הטופוגרפיה של ספרד באופן כללי גבוהה מאוד ומורכבת מרמות גבוהות העושות את ספרד למדינה השנייה בגובהה אחרי שוויץ (טוב.. באלפים השוויצרים הנישאים מאוד קשה להתחרות). הרמות הרבות שממלאות את שטחה של ספרד עושות אותה לגבוהה אך יש בה גם צורות נוף שונות כמדבריות, אזורים ביצתיים, שטחים ירוקים, יערות וגם רצועת חוף נפלאה הן לחופי הים התיכון והן למימי האוקיינוס האטלנטי במערב המדינה.

אוכלוסיית בעלי החיים הענפה שהייתה בספרד לפני מאות שנים נכחדה כמעט לגמרי וכמעט שלא ניתן למצוא בה חיות בר וזאת עקב העיסוק הרב בצייד ותהליכי עיור מוגברים שהובילו במרוצת השנים לחיסולם של בתי גידול רבים שאוכלסו בעבר על ידי חיות בר שונות ומגוונות.

ספרד- מה לראות ומה לעשות

התרבות הספרדית נפרסת לאורך מאות שנות ההיסטוריה המודרנית והיא מכילה מספר מרכיבים חשובים מאוד ותרומה גדולה לתרבות העולמית הגלובאלית ולהיסטוריה האנושית. ספרד העניקה לעולם יצירות אומנות, יוצרים ואומנים בעלי שם עולמי בכל תחומי התרבות והחיים ביניהם הציירים פאבלו פיקאסו וסלבדור דאלי אשר יצירותיהם מפורסמות וידועות כיום בכל העולם ומוצגות במוזיאונים החשובים לתולדות האומנות ברחבי העולם. יצירת הספרות המופתית כמו גם דמותו של דון-קיחוטה שורשיה הם ללא ספק ספרדיים ומקורו של הסיפור בממלכה הספרדית.

המוסיקה הספרדית וכלי הנגינה הספרדים אשר לאחר מכן קיבלו את הגוונים הלטיניים ברוח ריקודי הטנגו הארגנטינאים כמו גם הפלמנקו הספרדי החלו את דרכם בספרד. צורת המוסיקה והנגינה כמו כלי הנגינה בהם הגיטרה והקסטנייטות מקורן כאמור בממלכה הספרדית.

לנו, היהודים שורשים עמוקים ביהדות ספרד ופעלו בה רבנים ספרדים רבים ומשוררים גדולים ביניהם שלמה אבן-גבירול ורבי יהודה הלוי אשר יצירות המופת שלהם ותרומתם לתרבות ולשירה היהודית זוכות להכרה רבה, מלומדות בכל מוסדות החינוך בישראל ואומנים רבים מחדשים ומוציאים עיבודים חדשים לשירתם.

התרבות הספרדית מכילה מגוון אטרקציות למבקרים ולמטיילים בה. פסטיבלים ואירועי תרבות שונים הנעוצים במקורות התרבות מתחוללים בה לאורך כל חודשי השנה כאשר המפורסמים ביניהם הם פסטיבל העגבנייה המסורתי המתקיים בעיירה בסמוך לוולנסיה, פסטיבל ריצת השוורים הפרועה במהלכה רצים שוורים פרועים ברחובות בפמפלונה, וכמובן מלחמות השוורים המסורתיות המתקיימות ברוב הערים הגדולות וזוכות לשבחים מחד אך גם לביקורות בשל ההתעללות בבעלי החיים מאידך.

בנוסף לפסטיבלי התרבות שקיימים בה מציעה ספרד חופי ים ואתרי נופש מעולים לאורך חופיה כמו גם טרקים נפלאים ואתרי סקי שנחשבים זולים יחסית לאירופה באזורי הריה הגבוהים והרמות המושלגות. הספורט האתגרי רווח אף הוא מאוד בספרד שתושביה אוהבים מאוד ספורט. ניתן לשכור בה אופניים ולצאת לטיולי אופניים בהרים או בשטחים העירוניים ולמי שאוהב ספורט אבל לא אוהב להתאמץ יוכל למצוא את הנאתו במשחקי הכדורגל של הקבוצות הספרדיות שנחשבות לטובות ולמובילות בעולם עם תעשיית כדורגל שמגלגלת מיליארדי דולרים בשנה.

בספרד ערים גדולות רבות אשר זכו לפופולאריות רבה בשל האווירה הנפלאה השוררת בהן וההיסטוריה התרבותית המפוארת של המקום והן נמצאות בצמיחה מתמדת של מספרי התיירים הפוקדים אותם מידי שנה. מדריד הבירה נחשבת ליעד תיירותי מועדף ואף כתחנת ביניים עבור ישראלים רבים הטסים לדרום אמריקה ועושים בה עצירת ביניים ולעיתים בוחרים לטייל בה למספר ימים כמו גם ברצלונה שהפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי מספר אחד עבור מאות ישראלים שרוצים ליהנות מגיחה לאירופה הלא קרה במיוחד עם אווירה של נופש צעיר ותוסס.

ספרד- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור

וויזות ואשרות כניסה- לתייר הישראלי אין צורך באשרת כניסה מיוחדת.
בריאות- אין בעיות בריאות מיוחדות בספרד.
חשמל- 220 וולט
מטבע- יורו (המטבע של האיחוד האירופי)
שעון- השעון המקומי בספרד מאחר את שעון ישראל בשעה.
עלות מחייה- ספרד נחשבת לזולה יחסית לשכנותיה האירופאיות ועל כן מאוד נוח למטיילים לטייל וליהנות בה בעלויות מחייה שאינן גבוהות במיוחד. כמובן שעלויות המחייה והלינה עולות ככל שמתקרבים לאזורי התיירות הפופולאריים או לעיירות הנופש לאורך החופים, אך גם באזורים אלה ניתן למצוא מקומות לינה ומסעדות זולות ועממיות הרבה יותר.

ספרד - נושאים קשורים

מדריד - Madrid מדריד

מדריד היא בירתה הלא כל כך נוצצת של ספרד. בשנים האחרונות "גנבה" לה ברצלונה את הבכורה והורידה את קרנה של מדריד כיעד התיירות הפופולארי ביותר של ספרד. אף על פי כן מדריד היא עיר נפלאה, בירה אירופאית מעניינת ומקום מושבו של המלך הספרדי חואן קרלוס. היא מרכז ארכיטקטוני מעניין הטומן בחובו שנים של כיבושים מוסלמיים ונוצריים כמו גם עידנים שחורים של מלחמות האזרחים שהשתוללו ברחבות הבירה של המאה העשרים. מדריד היא ללא ספק..

טולדו, ספרד – Toledo טולדו

טולדו, עיר הבירה של ממלכת ספרד בין המאות ה-11 וה-15 יפה ממש כמו בעבר. עם מבנים מרשימים, מצודות עתיקות ושני בתי כנסת שהפכו האחד למוזיאון לחורבנה של יהדות טולדו והאחר לכנסיית "מריה הלבנה" מספרת טולדו את סיפורה של ממלכת ספרד: על תור הזהב שלה, על תקופת הכיבוש המוסלמית המורית שהביאה אותה לפסגת העולם התרבותית ועד לחורבנה של יהדות ספרד המפוארת שבאה אל קיצה בגירוש ספרד. סיפורים של דו קיום וחיים שלווים של יהודים נוצרים ומוסלמים..

אלהמברה, ספרד- Alhambra אלהמברה

אלהמברה הוא ללא ספק אחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם המוסלמי העתיק. קומפלקס ארמונות וגנים ענק שנבנה בקפידה על פי המסורת והתרבות של ממלכת גרנדה המוסלמית שהייתה לממלכה המוסלמית המורית האחרונה בחצי האיברי מהווה אחת מפסגות הטיול באזור דרום ספרד. הארמונות המפוארים, הגנים המוריקים המצטיינים בדיוקם ובצורותיהם הגיאומטריות ומזרקות המים הנפלאות הם ללא ספק פלא עוצר נשימה המספק שעות רבות של הנראה לתיירים רבים מכל רחבי..

סלמנקה, ספרד – Salamanca סלמנקה

אחת הערים הבולטות בספרד, אשר זוכה למעמד של עיר בעלת חשיבות היסטורית ותרבותית בעיקר בזכות האוניברסיטה העתיקה של סלמנקה הנחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות באירופה והראשונה שנבנתה בספרד. העיר העתיקה של סלמנקה שזכתה להכרה כאתר מורשת תרבותית הראוי לשימור על ידי ארגון אונסק"ו מהווה מוקד עלייה לרגל בזכות יופייה, ובזכות התרבות וההיסטוריה המקופלים בין סמטאותיה היפות. סלמנקה – כרטיס ביקור שם:..

החבל הבאסקי, ספרד - Basque Country החבל הבאסקי

החבל הבאסקי הוא אזור ייחודי שרובו בצפון ספרד וחלקו בצרפת. נתרכז בצד העיקרי, הספרדי. מזג האוויר בחבל הבאסקי אינו קיצוני, ואפילו באוגוסט נעים, הזדמנות מצוינת לברוח מהחום של הארץ. מדובר באזור הררי ביותר, שונה מאוד משאר חלקי ספרד מבחינה גיאוגרפית, אך השוני העיקרי הוא באוכלוסייה. כדי להבין את ייחודו וחשיבותו של החבל הבאסקי, חייבים לדעת קצת על העבר שלו. החבל הבאסקי – קצת היסטוריה במהלך ההיסטוריה הבאסקים..

קורדובה, ספרד – Cordoba קורדובה

קורדובה, אחת הערים העתיקות של אזור אנדלוסיה, תור הזהב שלה היה בימי הכיבוש המוסלמי אז נחשבה לאחת הערים המפוארות והגדולות בעולם כולו. כיום מביקור באזוריה העתיקים ניתן לחוש בקסם שהיה לה בימי זוהרה וכמובן לבקר ברובע היהודי של קהילת קורדובה שחרבה בגירוש ספרד. קורדובה – כרטיס ביקור שם: קורדובה מחוז: אנדלוסיה מדינה: ספרד שטח: 1252 קמ"ר אוכלוסייה: 323,000 נפש שפה: ספרדית מטבע:..

בילבאו, ספרד – Bilbao בילבאו

בילבאו, עד לפני עשור עיר תעשייתית אפרורית ומנומנמת בצפון חבל הבאסקים בספרד, היא כיום בירת האומנות המודרנית והפוסט מודרנית של ספרד אם לא של אירופה כולה. מוזיאון גוגנהיים לאומנות פוסט מודרנית שנחנך בה בשנת 1997 שם אותה על מפת התיירות העולמית כמרכז אומנותי מהחשובים באירופה כולה. המוזיאון האקסטרווגנטי הייחודי בנוף בשל עיצובו והמוצגים הפזורים בחלליו העצומים לא מותירים אף אחד אדיש. העיר שזכתה לתאוצה תיירותית בעקבות המוזיאון..

סרגוסה, ספרד – Zaragoza סרגוסה

סרגוסה- כרטיס ביקור שם: סרגוסה מדינה: ספרד חבל ארץ: הקהילה האוטונומית של אראגון שטח: 1062 קמ"ר אוכלוסייה: 666,000 נפש שפה: ספרדית מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי). סרגוסה – מידע כללי העיר סרגוסה הממוקמת בצפון מזרח ספרד בתחום הטריטוריה של הקהילה האוטונומית של אראגון נחשבת לאחד מריכוזי האוכלוסייה העירוניים הגדולים ביותר בספרד. היא למעשה עיר הבירה של אוטונומיית אראגון..

פמפלונה , ספרד – Pamplona פמפלונה

פמפלונה מוכרת בכל העולם בעיקר בזכות פסטיבל מרוץ הפרים השנתי. אם חפצם תמיד לרוץ ברחובותיה של עיר פסטוראלית כאשר עדר פרים דוהר ודולק אחריכם ברוגז ועוצמה אדירה פמפלונה היא המקום, אך גם אם לא, תמיד תוכלו לחזות באלפי ספרדים ותיירים מופרעים השמים נפשם בכפם או לכל הפחות בכפם של שישה שוורים נרגזים השועטים ברחובות העיר ומעוררים מהומה שלמה שכאן בפמפלונה קוראים לה- פסטביל! פמפלונה – כרטיס ביקור שם:..

מונסראט, ספרד - Montserrat מונסראט

למי שמיצה את ברצלונה (על אף שמדובר במשימה קשה ביותר) ולמי שרוצה לטעום מעט מהסביבה השונה והטבעית העוטפת את ברצלונה- אחת מפנינות התרבות התוססות של ספרד, אזור מונסראט הוא ללא ספק הצעה מצוינת. הר מונסראט המתנשא לגובה רב מעל עמק מוריק ונפלא הוא אטרקציה תיירותית נפלאה הממוקמת רק כשעה נסיעה מברצלונה. הודות לתחבורה נוחה מברצלונה ועד לפסגת ההר מספק האזור חוויה נפלאה המשלבת תרבות, דת וטבע ומהווה אטרקציה תיירותית שונה..

ולנסיה, ספרד – Valencia ולנסיה

ולנסיה, העיר השלישית בגודלה בספרד נהנית מיתרון של עיר נמל, בעלת חופים נפלאים לאורך חופו המערבי של הים התיכון. עם תנאי אקלים ים תיכוניים נפלאים ושילוב של אזורים עתיקים ופסטוראליים, עם מבנים המשקפים קדמה מודרניות עתידנות וחלל ועם פסטיבל אש מלהיב המתקיים בה בפעם בשנה ולנסיה היא ללא ספק אטרקציה תיירותית מעולה לכל המשפחה (וזה עוד בלי שהזכרנו את קבוצת הכדורגל האגדית המשחקת באצטדיון המקומי דרך קבע). ולנסיה- כרטיס..

סביליה, ספרד – Sevilla סביליה

סביליה, אחת הערים הגדולות והיפות ביותר באזור אנדלוסיה ובכל ספרד היא פנינה של תיירות. שנים של כיבוש מוסלמי ולאחר מכן כעיר דגל בתקופת כיבושו של פרננדו השלישי יצרו בעיר מפגש מעניין של מזרח ומערב. מצד אחד מאופיינת בניחוחות אוריינטאליים ומצד שני בבזיליקות ובקתדראלות גותיות אירופאיות מרשימות מהיפות באירופה. סביליה – כרטיס ביקור שם: סביליה חבל ארץ: אנדלוסיה מדינה: ספרד שטח: 140..

קוסטה דל סול, ספרד - Costa-Del Sol קוסטה דל סול

קוסטה דל סול היא ללא ספק אחת מרצועות החוף היפות ביותר המקיפות את אגן הים התיכון. רצועת החוף שלא בכדי קרויה "חופי השמש" מאופיינת במפרצונים קסומים לאורך חופה המערבי של ספרד. הספרדים זיהו כבר מזמן את הפוטנציאל של האזור והפכו אותו לריביירה של ממש עמוסה בבילויים, מלונות וכפרי נופש. קוסטה דל סול – מידע כללי אזור קוסטה דל סול (או בתרגום לעברית- חוף השמש) הוא רצועת חוף בחלקה המזרחי של ספרד (לאורח חופי הים..

10 דברים שלא ידעתם על גיברלטר גיברלטר

ביקוריי הבזק שלי בקהילות יהודיות קטנות ברחבי העולם במסגרת לימודי הדוקטורט שלי מביאים אותי לבחון את הנתונים בצורה קצת אחרת...הפגישות והשיחות עם מנהיגי הקהילה ועם אזרחי המקום פותחים לי צוהר לעובדות מרתקות ולסודות קטנים השמורים רק ל"מקומיים". גם אם ביקרתם בגיברלטר וגם אם עדיין לא אני סמוכה ובטוחה שתמצאו כאן עובדה אחת או שתיים שעליהן תגידו "וואלה...את זה לא ידעתי....". 1. בגיברלטר ישנה מערת נטיפים St Michel Cave הקסומה אשר..

גיברלטר- כמה קטנה ככה גדושה בחוויות גיברלטר

סביר להניח שאת ביקורכם בגיברלטר תערכו כחלק מטיול בקוסטה-דל-סול שבחבל אנדלוסיה שבדרום ספרד. לאלו מבינכם המתלבטים האם "שווה" להשקיע את המאמץ ולנסוע שעה ורבע ממלגה התשובה היא- בהחלט כן! אצל רבים מאתנו גיברלטר זכורה באופן עמום משיעורי גיאוגרפיה ביסודי, שם היא עולה בהקשר למצרי גיברלטר המחברים בין הים-התיכון לאוקיינוס האטלנטי. אצל אחרים השם גיברלטר מתקשר עם הימורים, קופים ומקלט מס. גיברלטר הינה "תופעה"..

סנטיאגו דה קומפוסטלה, ספרד סנטיאגו דה קומפוסטלה

עיר דתית קתולית שהוכרה לא מכבר כאתר מורשת עולמי על ידי ארגון אונסק"ו בנויה רובה כולה על סיפור מורשו של הקדוש יעקב, שליחו של ישו, שעל פי המסורת הנוצרית הביא את הבשורה של הנצרות לכל תושבי חצי האי האיברי. העיר מוקדשת לסיפור חיו ויותר מכך למיתוס סיפור מותו ונשיאת עצמותיו כל הדרך מחופי ארץ ישראל על גלי הים באמצעות קונכייה עד מקום קבורתו במקום בו עומדת כיום קתדראלת סנטיאגו דה קומפוסטלה. סנטיאגו דה קומפוסטלה –..

איביזה, ספרד- Ibiza איביזה

איביזה, אחד מאיי המסיבות החמים כיום בעולם כולו הוא ללא ספק גן עדן של מסיבות. המסיבות באיביזה לא מפסיקות ולו לרגע אחד. לאור כל שעות היממה מתקיימות על האי המטורף שלל מסיבות מטורפות מהטובות והאיכותיות בעולם. באווירה קסומה של ים, טבע, עצי קוקוס והמון מצב רוח טוב איביזה היא אטרקציית המסיבות המרעננת של הקיץ! לא סתם מיטב הדי ג'ייז, הסלבריטיז ושאר בלייני העולם נושאים פעמיהם על עבר האי המטורף מידי קיץ! בואו להצטרף..

לה קורוניה, ספרד לה קורוניה

לה קורוניה, ספרד בירת פרובינציית קורוניה שבמחוז גליסיה היא עיר נמל גדולה וחשובה בממלכה הספרדית שבעשורים האחרונים הבינה שנמל הוא לא רק לסחורות אלא גם לתיירים. העיר פותחת את שעריה עבור אלפי תיירים הפוקדים אותה, מקדמת את פניהם בשמחה ואהבה גדולה ונהנית ממקומה הנפלא בקודקוד הצפון מערבי של הממלכה הספרדית המשקיף אל מרחביו העצומים של האוקיינוס האטלנטי. לה קורוניה – כרטיס ביקור שם: לה קורוניה מחוז:..

מוזיאון הכדורגל של ברצלונה מוזיאון הכדורגל של ברצלונה

ביקור בברצלונה לא יהיה שלם בלי לבקר במוזיאון הכדורגל- שהרי ברצלונה היא אחת מבירות הכדורגל הגדולות והחשובות ביותר באירופה והיא מתהדרת באחת הקבוצות הטובות ביותר באירופה. מוזיאון הכדורגל מוקדש כולו לתפארת הספורט האהוב כל כך על הספרדים ועל תושבי ברצלונה בפרט. הוא ממוקם באצטדיון הכדורגל הביתי של קבוצת ברצלונה ה"קאמפ נואו" והוא מתפרש על פני שתי קומות שלמות שנועדו להלל את הכדורגל הספרדי. אם אתם מתכננים גם ככה להגיע..

מוזיאון חואן מירו, ברצלונה מוזיאון חואן מירו

המוזיאון ע"ש חואן מירו (Joan Miro) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והחשובים בברצלונה. חואן מירו הוא אמן ספרדי בעל שם עולמי בתחום הציור הפיסול והעיצוב, הוא נחשב לאחד היוצרים הפורים והידועים בספרד של המאה ה-20. מירו נולד בסוף המאה ה-19 והחל ליצור כבר משחר ילדותו. הוא נודע בזכות ציוריו המיוחדים ובזכות השפעתו מזרמי אומנות שונים ובניהם הקופיזם, הפוביזם ואף האומנות הסוריאליסטית ממנה הושפע בעיקר והיא ניכרת ביצירותיו הידועות בהיותן..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון