תפריט
סגור

טזמניה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  טזמניה ·    אוסטרליה ·    הובארט ·    מידע על טזמניה ·    אטרקציות בטזמניה · 

הודעות בפורומים

ברור!!

שלום דניאל, אם את עוברת באוסטרליה לדעתי את חייבת לעבור בטזמניה, לגבי עונות, וזמנים הכי טובים להגעה תוכלי..

מזג אוויר בטזמניה

שלום ענת, טזמניה היא בהחלט מקום נפלא לטייל בו. העונה המומלצת לטיול באזור טזמניה הוא הקיץ (אשר בטזמניה מאחר..

טזמניה

טזמניה היא הקטנה מבין ששת מדינות הפדרציה האוסטרלית, היא למעשה אי קטן הנמצא דרומית למלבורן ומדינת ויקטוריה על היבשת האוסטרלית ומפורד מרחק של כ- 240 ק"מ. טזמניה קרויה בפי המטיילים "ניו זילנד הקטנה" שכן על אף השטח הלא רב שלה היא למעשה אי ירוק מלא בצמחייה סבוכה, עושר טבעי של מיני צומח וחי והמון בעלי חיים הקיימים על האי וחיים בו באין מפריע.

האוכלוסייה הדלילה יחסית הקיימת על האי מאפשרת לטבע שבו להתקיים בטבעיות, והפארקים הלאומיים הרבים המוכרזים בשטחה של טזמניה מוודאים זאת ומגנים על הזכויות של הטבע ובעלי החיים לפאר את האי שמאוד מתגאה בטבע המרשים שבו.

המבקרים בטזמניה נהנים מאוד מהטראקים שנחשבים ליפים והמרגשים ביותר באוסטרליה ומטיול "בסוף העולם".

טזמניה- כרטיס ביקור
שם מלא- טזמניה
עיר בירה- הובארט (בירת טזמניה)
פדרציה - טזמניה היא 1 מ-6 המדינות בפדרציה האוסטרלית.
מיקום- מדינת אי דרומית למדינת ויקטוריה באוסטרליה.
אוכלוסייה- 478,000 נפש.
שעון- השעון המקומי בטזמניה מקדים את שעון ישראל ב-8 שעות.
אקלים- הקיץ של טזמניה (דצמבר-פברואר) הוא הזמן המתאים לביקור באי מאחר והטמפרטורות בו נמוכות הרבה יותר מאשר באוסטרליה הלוהטת בעונה זו של השנה. מאידך החורף בטזמניה קשה וקר הרבה יותר (יוני-אוגוסט).

טזמניה- קצת היסטוריה
טזמניה היא למעשה המדינה הקטנה ביותר מבין מדינות אוסטרליה הממוקמת על אי ומרוחקת ממדינת האם כ- 240 ק"מ דרומה. ההיסטוריה של טסמניה זהה להיסטוריה של אוסטרליה כולה. גם בטזמניה חיו האבוריג'ינים במשך עשרות אלפי שנים בצורת חיים שבטית וילידית עד הגיעו של האדם הלבן האירופאי. אל טזמניה הגיעו הבריטים בתקופה מאוחרת יחסית וישבו אותה רק במאה ה-19.
עוד בנושא אוסטרליה
דארלינג הארבורדארלינג הארבור

דארלינג הארבור (Darling Harbour) הוא אחד מאזורי התיירות היפים והבולטים במרכז סידני. האזור שנפרש ממערב למרכז העיר עבר מתיחת פנים משמעותית בשנים האחרונות וקיום הוא אתר תיירות ראשון במעלה בסידני עם..

עוד על דארלינג הארבור
פרייזר איילנדפרייזר איילנד

אין ספק שאחד המקומות המתויירים והאהובים ביותר על תיירים באזור החוף המזרחי של אוסטרליה הוא אזור האי פרייז'ר או כפי שהוא מכונה בתעתיק האנגלי שלו פרייז'ר איילנד (Fraser Island). פרייז'ר איילנד הוא אי..

עוד על פרייזר איילנד

עם הגיעם של הבריטים אל האי החלו מאבקים בינם לבין האבוריג'ינים שלחמו בהם בחירוף נפש והגנו על מולדתם וארצם היחידה אך הכישלון במערכה נחרץ די מהר. האבוריג'ינים נושלו מאדמתם באכזריות, חלקם נרצחו וחלקם נאסרו. האבוריג'ינים מתו בהמוניהם חלקם ממחלות, חלקם מצער וחלקם מהרג מכוון של המתיישבים הבריטים שחמדו את אדמתם.

ההתיישבות בטזמניה החלה באזור הובארט שלימים נקבעה כבירה של מדינה זו החברה בפדרציה האוסטרלית. תחילת ההתיישבות האירופאית בה הייתה של פושעים שהוגלו אליה מאוסטרליה. האבסורד הוא שגם המתיישבים הראשונים של אוסטרליה היו למעשה פושעים שהוגלו מאנגליה ועל כן בטזמניה רוכזו כל פורעי החוק מבין פורעי החוק של אוסטרליה דבר שלא מצא חן בעיני המתיישבים הנורמטיביים בטזמניה ובעקבות לחץ שהופעל על ידם הגלות לטזמניה של פושעים ופורעי חוק הופסקה. טסמניה החלה להתפתח כמרכז ימי חשוב באזור אוסטרליה של ציד לווייתנים וסחר בבשר שלהם. נמלי טזמניה תפקדו כצי סוחר בבשר הלווייתנים ובשאר הגידולים שגודלו על האי. הטבע הפראי בטזמניה נודע בכל העולם והאי הירוק הפך לסמל למען איכות הסביבה ושימור הטבע. האוכלוסייה בטזמניה עוסקת רבות בשימור הטבע והמפלגות הירוקות על אי בעלות כוח השפעה רב בבית הנבחרים של המדינה.

טזמניה- התמצאות
טזמניה היא אי שנחשב למדינה הקטנה ביותר מבן ששת מדינות הפדרציה האוסטרלית. שטחה נחשב לקטן ביותר (לשם השוואה הוא גדול משטחה של ישראל פי 3) אבל מיושב מאוד בדלילות. עיר הבירה, הובארט, היא מרכז החיים התרבותי ביותר על פני האי וגם המרכז התיירותי ממנה יוצאים כבישים לאתרי התיירות והפארקים הלאומיים הרבים הפזורים ברחבי האי. לטזמניה ניתן להגיע באמצעות טיסות פנים מרחבי אוסטרליה ובעיקר ממלבורן בירת מדינת ויקטוריה הנמצאת 240 ק"מ מטזמניה אך נחשבת לקרובה ביותר לאי. אפשרות נוספת היא הגעה באמצעות מעבורת ממלבורן לדבונפורט בטזמניה (שייט של כ- 14 שעות). יש תחבורה מפותחת יחסית בטסמניה בין אתרי התיירות השונים שלה, ניתן גם לשכור בה רכבים לתקופת השהות על האי ולהתנייד בין האתרים ביתר קלות.

טזמניה- לינה
על דלילותה היחסית באוכלוסיה בטזמניה יש מספיק מקומות לינה, אכסניות ובתי מלון לכולם, בכל הסוגים והמינים. לרוב יהיו אכסניות ומקומות לינה בסמוך לאתרי התיירות והפארקים הלאומיים שהם מקום הטיול המועדף ברחבי האי. בבירה הובארט קיימים בתי מלון מפוארים (אך יקרים) ואכסניות זולות מרוכזות בעיקר באזור מרכז העיר. למי שמתכנן טראקים בפארקים הלאומיים לרוב הלינה היא או בבקתות עץ סמוכות לפארקים או באמצעות אוהלים בשטחי הקמפינג המוכרזים.

טזמניה- מה לראות ומה לעשות?
לא בכדי נחשבת טזמניה למעיין "מיני ניו זילנד" ומטיילים רבים אוהבים להעביר בה ימים רבים של טראקים וטיול בפארקים הלאומיים רחבי הידיים הקיימים בה. שטחים רבים של נופים פראיים שמוגנים כפארקים לאומיים קיימים בה בצורה מגוונת מאוד על אף שטחה הלא רב. בטזמניה ניתן למצוא הרים געשיים גבוהים, נהרות ומפלים מרהיבים, פסגות הרים מושגלות ואתרי סקי, יערות גשם טרופיים עבותים ומרחבים גדולים וירוקים. לחופיה של טסמניה ניתן למצוא כמובן יונקים ימיים רבים והיפים בהם כמובן לווייתני הענק ששוחים לאורך קו החוף והופכים את העניין לאטרקציה של ממש. מפגש עם התושבים הטזמנים הנחמדים והאדיבים ניתן בכל שטחי המדינה ובעיקר בבירה הובארט שאף היא מעוצבת בצורה ארכיטקטונית קולוניאליסטית מעניינית.

אז איפה כדאי לבקר?
הובארט- עיר הבירה
הובארט עיר הבירה היא גם המקום שבו החלה כל ההתיישבות בטזמניה ומכאן שהעיר מעוצבת בצורה קולוניאליסטית אוסטרלית טיפוסית. יש בה רחובות עתיקים ושכונות של בתי אבן. הנמל העתיק של הובארט הוא גם מקום יפה ומומלץ לביקור. מבשלת בירת ה"קסקייד" (אחת הבירות הטובות באוסטרליה) ממוקמת שנים רבות בהובארט והסיורים המודרכים הנעשים במקום מצוינים (וגם הטעימות שבסוף הסיור).

הר וולינגטון
הר וולינגטון הצופה על הובארט הבירה מתנשא לגובה של מעל 1200 מטרים. תחבורה ציבורית מגיעה עד למעלה ההר אך משם יש צורך להמשיך בצעידה רגלית עד לפסגה ממנה נשקף נוף מרהיב על היופי הפראי של טזמניה המקיף את הובארט הבירה. מומלץ לעלות אל ההר ביום בהיר מאחר שפסגתו נמצאת מעל העננים וביום מעונן לא תוכלו לראות את הנוף אלא רק את העננים מסביבכם.

הפארק הלאומי מאונט פילד - Mount Field
פארק לאומי זה נחשב לאחד הפארקים הלאומיים הוותיקים ביותר באוסטרליה. הוא מכיל דונמים רבים של נופים מרשימים המתחלקים להרים, יערות גשם, מפלים רבים, אשר המפורסמים בהם הם מפלי ראסל (Russell Falls) הנופלים מגובה של 40 ויודעים ביופם, ועוד. האתר הממוקם מערבית לבירה הובארט, והינו ידוע מאוד ומהמפורסמים באתרי הטבע של טסמניה.

העיירה פורט ארתור בחצי האי טזמן
חצי האי טזמן נמצא שעה וחצי נסיעה דרומית מזרחית להובארט הבירה. העיירה פורט ארתור הייתה בעברה עיירת פושעים ואסירים שהוגלו אליה מאוסטרליה. כיום משמש המקום שבו שכנה בעבר העיירה כאטרקציה תיירותית. המבנים העתיקים שוחזרו ומדריכי הטיולים במקום מציעים אטרקציות של "טיול רוחות" לילי, ביקור ב"אי המתים", בית הקברות של הפושעים הגדולים מהעבר, אליו מגיעים בשיט ועוד.

מרוץ הסירות של הובארט
מרוץ הסירות המלכותי של הובארט הוא קרנבל מסורתי של טזמניה המתקיים מידי שנה בחודש פברואר. כל העיר לובשת חג ואווירת קרנבל לקראת מרוץ הסירות המסורתי והנמל מתמלא ביאכטות וסירות נפלאות המקושטות ברוב פאר והדר.

ביום הראשון של השנה (1 בינואר) מתקיים מרוץ היאכטות המסורתי בין סידני להובארט שאף הוא אירוע ססגוני מאוד הנחגג בעיר הבירה ומומלץ לנכוח בו אם אתם נמצאים במקרה בטזמניה עם כניסת השנה החדשה.

טזמניה - נושאים קשורים

דארלינג הארבור, סידני דארלינג הארבור

דארלינג הארבור (Darling Harbour) הוא אחד מאזורי התיירות היפים והבולטים במרכז סידני. האזור שנפרש ממערב למרכז העיר עבר מתיחת פנים משמעותית בשנים האחרונות וקיום הוא אתר תיירות ראשון במעלה בסידני עם אטרקציות רבות, אתרים נפלאים והמון מוזיאונים שאף אחד לא חושב לפספס. מתחם הנמל בנוי כמעין מפרץ הנכנס אל תוך היבשה והרציפים כולם מקיפים את המזח הנפלא מכל עבריו. במרכז דארלינג הארבור עובר גשר פירמונט היפיפה שמוסיף למקום סטייל ומראה מרהיב. האטרקציות הנפלאות..

האי פרייזר (פרייזר איילנד) פרייזר איילנד

אין ספק שאחד המקומות המתויירים והאהובים ביותר על תיירים באזור החוף המזרחי של אוסטרליה הוא אזור האי פרייז'ר או כפי שהוא מכונה בתעתיק האנגלי שלו פרייז'ר איילנד (Fraser Island). פרייז'ר איילנד הוא אי החול הגדול ביותר בעולם ונחשב לתופעת טבע ייחודית באוסטרליה כמו גם על פני כדור הארץ כולו ולכן תיירים רבים נוהרים לכאן על מנת לחזות בפלא. האי הממוקם מול קו החוף של פרייז'ר קוסט (Fraser Coast) במדינת קווינזלנד בצפון מזרח אוסטרליה הפך בשנים..

אליס ספרינגס, אוסטרליה אליס ספרינגס

אליס ספרינגס (Alice Springs) היא אחת הערים המפורסמות ביותר של האווטבק האוסטרלי. העיר שמונה כ-27,000 תושבים בלבד זוכה לפרסום ולפופולאריות רבים וזאת ללא קשר לגודלה, שכן מיקומה האסטרטגי כמקום נפלא בלב האזור הצחיח של האווטבק האינסופי הופך אותה לתחנת עצירה תיירותית מוצלחת בעבור מרבית המטיילים המבקרים במרכז אוסטרליה. אליס ספרינגס, שייכת למדינת "הטריטוריה הצפונית" של אוסטרליה, ועל אף מרכזיותה (גם הגיאוגרפית) היא אינה הבירה של מדינה זו...

מנלי, אוסטרליה מנלי

מנלי (Manly) היא פרבר השוכן כחצי שעה שיט במעבורת ממרכז סידני ונחשבת לאחד האזורים הנפלאים לטיול למי שרוצים לקחת פסק זמן מהעיר הגדולה ולטעום קצת אווירה שונה של טבע מרחבים פתוחים נופים מרהיבים וחופי ים וכל זה במרחק של מחצית השעה מהעיר הגדולה בלבד. מנלי ממוקמת בקצהו של מפרץ סידני בסמוך לפתחו של המפרץ אל האוקיינוס רחב הידיים. מרבית החופים המרהיבים של מנלי פונים אל הצד המזרחי של המפרץ אל מרחבי האוקיינוס הגדולים. לכן חופים אלו מצוינים גם לגלישה וגם..

סיינט קילדה, מלבורן סיינט קילדה

סיינט קילדה (St Kilda) הוא פרבר יפיפה ומלא קסם של מלבורן בירת מדינת ויקטוריה הממוקמת בדרום מזרח אוסטרליה. מרחק של נסיעה קצרה ממלבורן הגדולה העמוסה והסואנת תוביל אתכם לסיינט קילדה, שאינה דומה כלל למלבורן. סיינט קילדה בעלת אווירה אחרת של תרבות, בילויים, פנאי והרבה מאוד כיף. במרוצת השנים קנתה לעצמה סיינט קילדה את התואר של אזור הבילויים והסטייל של מלבורן. יש בה הכל- חנויות, מוקדי בילוי, פאבים ובתי קפה, מועדונים, בתי מלון מפוארים וכמובן חופי ים..

סרקיולר קיי,סידני סרקיולר קיי

סרקיולר קיי (Circular Quay) בעברית: "הרציף המעגלי" הוא הרציף המפורסם ומרכזי ביותר בסידני שנחשב לאחד מאזורי התיירות האהובים והמתוירים ביותר בעיר. הוא נבנה סביב מפרץ סידני (Sydney Cove) ומשיק לרובע העסקים של סידני. הסרקיולר קיי כשמו כן הוא בנוי באופן מעגלי ומכיל מספר אטרקציות מרכזיות כאשר בראשן עומד כמובן בית האופרה הגדול והמפורסם של סידני שאין כמוהו כאייקון המייצג את סידני. הסרקיולר קיי מהווה אזור בילוי בולט בעיר ויש בו מסעדות ופאבים..

קטומבה, אוסטרליה קטומבה

קטומבה (Katoomba) היא עיירה קטנה ומנומנמת (כ-7000 איש בסך הכל!) הנמצאת באזור היפה ביותר של הבלו מאונטינז (Blue Mountains)מערבית לסידני במדינת ניו סאות' ווילס באוסטרליה. קטומבה היא ללא ספק היעד המרכזי והטוב ביותר להתחיל טיול באזור הבלו מאונטיינז, ההרים הכחולים, שהם אתר תיירותי ראשון במעלה לכל מי שחובב טבע ורוצה ליהנות מההרים והמרחבים הנפלאים הטבעיים של אוסטרליה וכל זה רק במרחק של שעתיים נסיעה ברכבת מסידני ההומה והסואנת. התיירות בקוטמבה היא..

גרייט אושן רואד, אוסטרליה Great Ocean Road

גרייט אושן רואד (Great Ocean Road)הוא ללא ספק אחד הכבישים המפורסמים והיפים ביותר באוסטרליה אם לא היפה בה! מדובר על קטע הכביש הדרומי ביותר ביבשת המתפתל לאורך כ-250 קילומטרים בין טורקי (Torquay)במזרח ועד וורנאמבול (Warranamboll)במערב במדינת ויקטוריה. הגרייט אושן רואד מפורסם בנופים המרהיבים שלו, חופי הים עוצרי הנשימה הנשברים בדרמטיות אל תוך האוקיינוס ויוצרים מראות מרהיבים של חוף ים חולי ובתולי הנפרש למרגלות של צוקים אימתניים ודרמטיים וכל אלה שלובים..

בריזביין, אוסטרליה בריזביין

בריזביין Brisbane)) היא העיר השלישית בגודלה באוסטרליה, בירת מדינת קווינזלנד השוכנת במרכז חופה המזרחי של אוסטרליה. בריזביין בניגוד לערים רבות נוספות לאורך החוף אינה שוכנת ממש על חוף הים ואין גישה ממנה אל האוקיינוס, ועם זאת היא נהנית מנהר בריזביין הארוך והמפותל החוצה אותה לכל אורכה ומספק למקומיים את חווית המים ואת נופי הים שחסרים לבריזביין בגלל היעדר הגישה שלהם לים. בריזביין הולכת ומתפתחת בשנים האחרונות כמטרופולין ענק, קו הרקיע שלה הולך ומתפתח..

אוסטרליה אוסטרליה

"מי היה האמין שהכול התחיל בתור בית סוהר?" אוסטרליה שהחלה את דרכה בתור בית סוהר לאסירים בריטים שפשוט לא היה להם מקום בבית הסוהר בבריטניה הגדולה של המאה השמונה עשרה הפכה לאורך כמה מאות שנים לפנינה ייחודית ולאזור תיירותי שונה, מגוון ומאתגר עבור תיירים מכל רחבי העולם. אוסטרליה, ספק מדינה ספק יבשת ענקית, היא למעשה מקרוקוסמוס מגוון של צורות חיים שונות ומגוונות, שטחים אדירים המורכבים מעשרות צורות נוף..

סידני - Sydney סידני

מים רבים חלפו במפרץ סידני מהיום הראשון שבו הגיעה אליה אוניית האסירים הבריטים הראשונה, פרקה את פורעי החוק האנגלים שנשלחו לגלות ועזבה אותם לנפשם, נידונים לחיים של גלות רעב והזנחה. אלו היו אבותיהם של מיליוני תושבי סידני המודרנית של היום- אחת הערים המפורסמות בעולם והמרכזיות באוסטרליה שמרחקם לאותם אסירים- אלפי שנות אור. סידני המושכת אליה מיליוני תיירים מידי שנה אוחזת במספר האטרקציות והסממנים המרכזיים ביותר של אוסטרליה ביניהם גשר סידני המפורסם..

מלבורן - Melbourne מלבורן

מלבורן היא בירתה של מדינת ויקטוריה אחת ממדינות הפדראציה האוסטרלית, ואחת משתי הערים הגדולות ביותר באוסטרליה. היא ממוקמת בדרום מזרח היבשת לאורך קו החוף הדרום מזרחי. מלבורן של היום היא שילוב מעניין של ישן וחדש- מבנים חד קומתיים עם חצר גדולה לצד גורדי שחקים ראוותניים, מארג של בני תרבויות שונים שהגיעו אליה חלקם במסגרת ה"בהלה לזהב", חלקם כפליטים ממלחמות העולם וחלקם עוד צאצאי האבוריג'נים. באופן מפתיע מלבורן נראית כמו בירה אירופאית קלאסית..

ביירון ביי, אוסטרליה ביירון ביי

ביירון ביי (Byron bay) הוא ללא ספק אחד המקומות היפים והמומלצים ביותר לביקור בחוף המזרחי של אוסטרליה לאורך קו החוף המחבר בין סידני לבריזביין. ביירון ביי ממוקמת על לשון יבשה ומפרץ קסומים הנחשבים לנקודה המזרחית ביותר ביבשת של אוסטרליה. מהרגע שכף רגלכם תדרוך בביירון ביי מיד תרגישו את השינוי באווירה, את התחושה הנינוחה של האנשים החיים כאן, את אווירת הניו אייג' (New Age) הנעימה והרגועה האופפת את המקום, ואת קבלת האורחים הנפלאה מצד המקומיים. לא פלא..

ניוקאסל, אוסטרליה ניוקאסל

ניוקאסל (Newcastle) היא שכנתה מצפון של סידני בירת מדינת ניו סאות' ווילס באוסטרליה. היא אומנם יותר קטנה מסידני, הרבה פחות נוצצת ממנה אבל ללא ספק בעלת קסם משלה. ניוקאסל היא אומנם עיר גדולה מאוד מבחינת אוכלוסיה אך כתיירים תוכלו להרגיש בה שקט ושלווה כמעט כמו בכל עיירת חוץ מנומנמת אחרת. אין ספק שהמעבר בין סידני ההומה והתוססת לניוקאסל הרגועה והשלווה יכול להיות מוזר ואולי אף טראומתי, אבל אין ספק שברגע שמתרגלים לאווירה ונהנים מהשלווה, היופי והחופים..

קנברה, אוסטרליה קנברה

קנברה –כרטיס ביקור שם: קנברה (Canberra) מדינה: אוסטרליה מחוז: טריטוריה הבירה האוסטרלית שטח: 805 קמ"ר אוכלוסיה: 345,000 נפש שפה: אוסטרלית מטבע: דולר אוסטרלי קנברה – מידע כללי קנברה היא בירתה הפדראלית של אוסטרליה. האמת שהרבה נוטים להתבלבל ולחשוב בטעות שבירתה של אוסטרליה היא סידני או מלבורן הגדולות והיפות, אך האמת היא שקנברה העיר השמינית בגודלה באוסטרליה, והגדולה..

בלו מאונטנז, אוסטרליה בלו מאונטנז

"ההרים הכחולים" (Blue Mountains) הוא אחד האזורים היפים הנמצאים כשעתיים נסיעה מערבה ברכבת מסידני. מדובר על אזור מרהיב של רכסי הרים עוצרי נשימה ועמקים המייצרים נוף דרמטי נפלא אליו ניתן להגיע בקלות רבה יחסית מהעיר הגדולה ולזכות בחוויית טבע עוצרת נשימה, גם למי שאוהב רק להשקיף ולהביט בטבע מן הצד מבלי להזדקק לצאת לטראקים ארוכים ומפרכים מידי. הבלו מאונטנז זכו לשמם בגלל הערפילים הכחולים שניתן לראות בשעות הבוקר ובשעות בין הערביים מעל רכסי..

Surfers Paradise, אוסטרליה Surfers Paradise

סרפרז פרדייז (Surfers Paradise) הוא ללא ספק השם המתאים ביותר לעיירת הנופש הנפלאה הזאת הממוקמת ממש בלב אזור הגולד קוסט (Gold Coast) הנפלא הנמצא על הגבול שבין מדינות ניו סאות' ווילס וקווינזלנד בחופה המזרחי של אוסטרליה. סרפרז פרדייז היא היהלום שבכתר המנצנץ של אזור הגולד קוסט היוקרתי. אם חשקה נפשכם במקום לנפוש בו, לשכוח מהצרות ולזכות בדירות מפוארות (לא במחירים נורא יקרים), באזור בילויים שוקק, בחופים נפלאים ובהמון אטרקציות ובילויים מסביב לשעון..

קופס הארבור, אוסטרליה קופס הארבור

קופס הארבור (Coffs Harbour) היא עיר לחופו של החוף המזרחי באוסטרליה על הדרך שבין סידני לבריזבין, במדינת ניו סאות' ווילס. קופס הארבור לא נוצצת במיוחד, ועם זאת יכולה להיות נקודת עצירה נחוצה וראויה למטיילים שלא רוצים לנסוע הרבה מידי ביום אחד בדרך צפונה לכיוון ביירון ביי הצפונית לה מרחק של 5 שעות נסיעה. לקופס הארבור חופי ים יפים וגם נקודת עניין נפלאה בדמות אי הציפורים המושך אליו ציפורים רבות בעונת הקינון וגם תיירים ומבקרים רבים בעקבותיהם. מטיילים..

פורט מקוורי, אוסטרליה פורט מקוורי

פורט מקוורי (Port Macquarie) היא עיירת חוף נפלאה במדינת ניו סאות' ווילס באוסטרליה השוכנת על קו החוף המרהיב שבין סידני לבריזביין. מיקומה המעולה על לשון יבשה קסומה המלאה באזורי חופים נפלאים, יערות ואזורים טרופים העמוסים בבעלי חיות ובעיקר בקואלות, ותרבות הבילוי השלו הופכת את פורט מקוורי לגן עד לבילוי של מספר ימים ולמקום שבהחלט שווה לצאת בו לבילוי ולהרפתקאות. מה כדאי לראות ולעשות בפורט מקוורי פורט מקוורי היא עיירה שיודעת לשלב בצורה מוצלחת..

גולד קוסט, אוסטרליה גולד קוסט

גולד קוסט (Gold Coast) היא רצועת חוף נפלאה בגבול שבין מדינות ניו סאות' ווילס וקווינזלנד בחוף המזרחי של יבשת אוסטרליה. מדובר ללא ספק כנראה באחד האזורים המתויירים ביותר והתוססים ביותר בחוף המזרחי של אוסטרליה אם לא באוסטרליה כולה. עם הגיעו של האביב סביב חודש ספטמבר הגולד קוסט מתחיל להתעורר ולהפוך לאזור החם ביותר והתוסס ביותר מבחינת תיירות ובילויים לפחות בחלק הזה של אוסטרליה. אזור הגולד קוסט רצוף חופים, עיירות נופש, מלונות וגורדי שחקים הפרושים על..

בריסביין, אוסטרליה בריסביין

בריסביין – כרטיס ביקור שם: בריסביין (Brosbane) מדינה: קווינסלנד, אוסטרליה תאריך ייסוד: 1824 שטח: 5,904 קמ"ר אוכלוסייה: 1,800,000 נפש מטבע: דולר אוסטרלי שפה: אנגלית בריסביין – מידע כללי בריסביין (Brisbane) היא בירתה של מדינת קווינסלנד שבאוסטרליה, היא ממוקמת לחופה המזרחי של אוסטרליה בסמוך לגבולה הדרומי של מדינת קווינסלנד על קו החוף. בריסביין שהחלה את..

דרווין, אוסטרליה דארווין

דרווין – כרטיס ביקור שם: דרווין (Darwin) מדינה: אוסטרליה חבל ארץ: הטריטוריה הצפונית שטח: 112 קמ"ר אוכלוסיה: 120,000 נפש מטבע: דולר אוסטרלי שפה: אנגלית אקלים: האקלים של דרווין הינו אקלים טרופי המאופיין בחלוקה לשני עונות עיקריות העונה הגשומה והעונה היבשה (בין חודש מאי לחודש ספטמבר). הטמפרטורות בדרווין חמות לאורך רוב ימות השנה ואחוזי הלחות בה גבוהים בעיקר בעונת הקיץ. בעונה..

אדלייד, אוסטרליה אדלייד

אדלייד- כרטיס ביקור שם: אדלייד (Adelaide) מדינה: אוסטרליה חבל ארץ: אוסטרליה הדרומית שטח: 1826 קמ"ר אוכלוסייה: 1,172,000 נפש שפה: אנגלית מטבע: דולר אוסטרלי אקלים: האקלים של אדלייד נוח וממוזג בשל היותה קרובה לשפת הים. הקיץ (שיאו בחודשים ינואר ופברואר) הוא העונה החמה והיבשה, אז הטמפרטורות באדלייד נעות סביב 30 מעלות. החורף (חודשים יולי-אוגוסט) היא העונה הקרה והרטובה, בה הטמפרטורות..

הובארט, אוסטרליה הובארט

הובארט – כרטיס ביקור שם: הובארט (Hobart) מדינה: אוסטרליה טריטוריה: טסמניה שטח: 1,357 קמ"ר אוכלוסייה: 205,000 נפש מטבע: דולר אוסטרלי שפה: אנגלית ושפות אבוריג'יניות שונות אקלים: מזג האוויר בהובארט הוא מזג אוויר ממוזג המאופיין ברבע עונות (קיץ וחורף ושתי עונות מעבר). עונת הקיץ היא בין החודשים דצמבר לפברואר ואלו גם המועדים הנוחים ביותר לביקור באזור. עונת החורף היא העונה הגשומה..

פרת', אוסטרליה פרת'

פרת' –כרטיס ביקור שם: פרת' (Perth) מדינה: אוסטרליה חבל ארץ: אוסטרליה המערבית שטח: 5,386 קמ"ר אוכלוסייה: 1,602,000 נפש שעון: השעון המקומי מקדים את שעון ישראל ב-6 שעות שפה: אנגלית מטבע: דולר אוסטרלי אקלים: מזג האוויר בפרת' נוח ברוב ימות השנה. עונת הקיץ (אשר מגיעה לשיאה בחודשים ינואר פברואר) היא עונה חמה ויבשה. הטמפרטורות מגיעות לעיתים אף מעל 40 מעלות וזהו הזמן..

פיג'י פיג'י

פיג'י, או בשמה המלא "הרפובליקה של איי פיג'י" (Republic of the Fiji Islands)היא מדינה קטנה יחסית הנפרשת על פני ארכיפלג איים המצוי בדרום האוקיינוס השקט. את עצמאותה קיבלה פיג'י (כיום דמוקרטיה פרלמנטארית) מאנגליה רק בשנת 1970 ובעשורים האחרונים היא עושה את צעדיה הראשונים בתור מדינה עצמאית. פיג'י מורכבת מלא פחות מ-322 איים (מתוכם רק 106 איים מיושבים באמת והאחרים איים קטנים ולא מיושבים כלל). אורח החיים של פיג'י ייחודי..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון