תפריט
סגור

וורסאי - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     פריז     צרפת  

נושאים

  צרפת ·    פריז ·    פריס ·    ארמון וורסאי ·    ארמונות ·    אטרקציות בפריז · 

הודעות בפורומים

מקומות מומלצים לטיול בארגנטינה

כל מי שמעוניין בטיול לארגנטינה, אני ממליץ על האיזורים הבאים: מפלי איגוואסו 275 המפלים שגובהם מגיע עד ל-82 מטר..

קצת מידע על איי הפסחא

שלום אכלס, איי הפסחא הם קבוצת איים הנמצאים בתחום שיפוטה של צ'ילה, אך מרוחקים מרחק של כ-3700 קילומטרים מקו..

המלצות על דיסלדורף

פנטזיה לנד - פארק שעשועים נחמד הנמצא בקלן, הנסיעה לא ארוכה מידי. יש את המוזיאון הפתוח בארנהיים וגן חיות (אם..

תודה רבה

אריה ובוריס תודה רבה לכם על ההמלצות והתשובות... אני אכן אחכה קצת עד שהעומס יירד כדי שאוכל ליהנות מהטיול.. ..

קצת פרטים על החתונה המלכותית

שלום דימיטרי, בהחלט ניתן לעשות טיול ולבקר כמעט בכל האתרים שבהם נערכה החתונה המלכותית ואפילו לעשות זאת בחינם! ..

וורסאי

אירופה פריז וורסאי
ממערב לפריז, מרחק נסיעה לא רחוק ממוקם ארמון וורסאי וגניו המפוארים שהיה לארמונם המפואר של מלכי צרפת מאז ימיו של המלך לואי ה-14.

ההיסטוריה של ארמון וורסאי-
ארמון וורסאי הוקם בימיו של המלך לואי ה-14 במאה ה-17 ובנייתו הראשונית הושלמה בשנת 1682. לאחר לואי ה-14 התגוררו בו גם ממשיכי שושלתו כאשר כל אחד מהם הוסיף ושכלל את הארמון ככל העולה על רוחו ופיתח אותו לכדי אחד הארמונות המפוארים והמהודרים באירופה.

העושר והפאר שמאפיין את ארמון וורסאי היה לאחת מהסיבות לפרוץ המהפכה הצרפתית בשנת 1789, כך סבורים מרבית ההיסטוריונים. המעבר של שושלת המלוכה הצרפתית לוורסאי שממוקמת מרחק מה ממרכז פריז אפשרה לשליט לואי ה-14 לשלוט ביד רמה יותר בעמו בכך שניתק עצמו ממגע ישיר עם האזרחים שכן ארמונו הקודם "הלובר" היה ממוקם בלב פריז (בדיוק במקום בו שוכן היום מוזיאון ה"לובר" המפורסם). ארמון וורסאי המפואר היה לסמל בעבור אזרחי צרפת לניכור של השלטון המלוכני, האטימות ושרירות לב השלטון, לסבל העם שסבל מעוני מחפיר ולא עמד בנטל הקנסות והמיסים שהטילה עליו המלוכה שחיה חיי ראוותנות ונהנתנות. בארמון וורסאי אמרה המלכה מארי אנטואנט רעייתו של לואי ה-14 את המשפט הידוע: "אם אין לחם יאכלו עוגות" כתשובה לכך שעניי פריס רעבים ללחם. משפט זה מגלם בתוכו את הניכור העצום ששרר בין האצולה ובני הארמון שחיו חיי פאר, כפי שניתן לראות בביקור בארמון וורסאי, לבין העם.

הגנים של ארמון וורסאי המתפרשים על שטח רחב ידיים מאופיינים בגינון מופקד וסימטרי לכל אורכם. הגנים עמוסים במזרקות מרשימות ואגמים רחבי ידיים. העצים והצמחייה במקום מטופחים מאוד וגזומים בצורות מדויקות וזאת על פי דרישתו של המלך לואי ה-14 שבימיו הוקמו לראשונה וזאת על מנת להעביר את המסר שאפילו הטבע מתיישר למרותו של המלך.
עוד בנושא פריז
סלון השוקולד בפריססלון השוקולד בפריס

מדי שנה נערך בפריס סלון השוקולד הבינלאומי, אשר הנו סלון עולמי המתקיים בכמה וכמה מדינות בתאריכים שונים. הסלון בפריס נחשב לאחד מהמובילים בעולם בתחומו והוא מרכז אליו את מיטב יצרני וספקי השוקולד מהעולם..

עוד על סלון השוקולד בפריס
מתחם האינוולידמתחם האינווליד

מתחם האינווליד (Les Invalides) הוא אחד האתרים הפופולאריים ומפורסמים ביותר בפריז. ראשיתו במבנה המרכזי שבו "הוטל דה אינווליד" (Hotel Des Invalides) "מלון הנכים" שנבנה כבר במאה ה-17 על ידי המלך לואי ה-14..

עוד על מתחם האינווליד

לאורך ההיסטוריה היה ארמון וורסאי מודל ארכיטקטוני שהיה לסמל עבור שליטים ומלכים מרחבי העולם שהורו לאדריכלים בארצותיהם ללכת וללמוד את יופיו של ארמון ורסאי וגניו ולהעתיק אותו בבניית ארמונות שונים ברחבי העולם. וכך ניתן למצוא היום ברחבי אירופה ארמונות וגנים רבים אשר נבנו בהשראת ארמון וורסאי המפואר.


ארמון וורסאי כאתר תיירות
במאה העשרים השכילה ממשלת צרפת להפוך את ארמון וורסאי לאתר תיירותי והשקיעה משאבים רבים על מנת לשפצו ולפתוח אותו לביקורי תיירים מרחבי העולם. הארמון עמד מוזנח לאורך שנים רבות ורהיטיו היקרים מתקופת מלכותו של מלכי צרפת נשדדו או נמכרו במכירות פומביות. לקראת פתיחתו המחודשת שיפצה ממשלת צרפת את הארמון והחלה באיסוף מאסיבי של הרהיטים המקוריים שהיו בארמון וחלקם ממוקמים היום בדיוק במקום בו עמדו לפני מאות שנים.

כיום האתר של ארמון וורסאי פתוח לקהל ונערכים בו סיורים מודרכים לטובת התיירים המגיעים אליו מכל קצוות עולם. ניתן לבקר באולמות שונים של הארמון ובחלקים הפתוחים לביקור הקהל. ניתן להתרשם מהפאר וההדר שבחדרים השונים ולאחר מכן לצאת לטיול עצמאי בגני וורסאי המרשימים שרמת הגינון המוקפדת שלהם נותרה כפי שהייתה מלפני עשרות שנים. הגנים והארמון של וורסאי הוכרו על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמי הראוי לשימור. בעת הביקור בחדרי הארמון שימו לב לארכיטקטורה מרהיבת העין. הפאר וההדר שהושקע בחדרים השונים לאורך הארמון עוצר נשימה. הרימו ראשיכם אל על וצפו בתקרות המצוירות בציורים מעשה ידיהם של טובי הציירים והאומנים של צרפת שהובאו במיוחד לארמון על מנת לעטר את קירותיו.

אחד האולמות המפוארים ביותר באמון וורסאי הוא ללא ספק "אולם המראות" אשר על קירותיו ותקרתו מצוירים הישגיו של המלך לואי ה- 14 שהורה לתארם בציורים המנציחים את גדולתו ופועלו עוד בימיו. באולם המראות נחתמו "הסכמי וורסאי" המפורסמים לאחר תום מלחמת העולם הראשונה אשר חותמים את המלחמה ומגדירים את ההבנות שנתקבלו בתום הקרבות.

לאחר הביקור המודרך בארמון הקדישו זמן מה לביקור בגני וורסאי המרשימים מאוד. רמת הטיפוח והגינון של הגנים נשארו כשהיו מלפני מאות שנים על מנת לשמור על הדיוק, הצורות המסותתות של הגינות וצורת הגיזום הייחודית והסימטרית היוצרת מראה מרשים מאוד שללא ספק מבטא את שרצה לואי ה-14 להעביר- אין ספק שבגינות וורסאי גם הטבע מתיישר למרותו של המלך... (או לפחות הגננים הרבים, שעמלים בגנים שעות רבות, מסייעים לו בכך...)

איך מגיעים לארמון וורסאי מפריז?
הדרך הנוחה ביותר להגיע לארמון וורסאי מפריז היא דרך המטרו, נסיעה של כ-40 דקות. בוורסאי יש 3 תחנות מטרו שונות:
  1. Versailles Rive Gauche
  2.  Versailles Rive Droite
  3. Versailles Chantiers
כאשר התחנה הראשונה (Versailles Rive Gauche) היא הקרובה ביותר (5 דקות הליכה בלבד מהארמון) כך שזאת כנראה התחנה שתעדיפו לרדת בה, אך זה תלוי מהיכן אתם מגיעים (בכל מקרה עדיף לרשום את שמות שלושת התחנות).

דרך נוספת להגיע לארמון וורסאי היא באמצעות קו אוטובוס מס' 171 שעושה את דרכו מ-
Pont de Sevres (בסוף קו מטרו מס' 9 ) לארמון וורסאי (נסיעה של כ-30 דקות).

וורסאי - נושאים קשורים

סלון השוקולד הבינלאומי בפריס - Salon du Chocolat סלון השוקולד בפריס

מדי שנה נערך בפריס סלון השוקולד הבינלאומי, אשר הנו סלון עולמי המתקיים בכמה וכמה מדינות בתאריכים שונים. הסלון בפריס נחשב לאחד מהמובילים בעולם בתחומו והוא מרכז אליו את מיטב יצרני וספקי השוקולד מהעולם כולו. ראוי לציין שהצרפתים מקיימים "סלונים" שונים בתחומים מגוונים וכמעט לכל נושא יש "סלון" אשר מתקיים מדי שנה או פעם בכמה שנים. סלון זה מרכז אליו הן את צרכני אותו התחום והן את יצרני אותו התחום. כמובן, שישנם סלונים..

מתחם האינווליד, מוזיאוני הצבא והביטחון, פריז מתחם האינווליד

מתחם האינווליד (Les Invalides) הוא אחד האתרים הפופולאריים ומפורסמים ביותר בפריז. ראשיתו במבנה המרכזי שבו "הוטל דה אינווליד" (Hotel Des Invalides) "מלון הנכים" שנבנה כבר במאה ה-17 על ידי המלך לואי ה-14 כמעון שנועד לאכלס את גיבורי המלחמה שנותרו נכים. שם הם חיו ושם אחיות רחמניות סעדו אותם וטיפלו בהם כיאה לגיבורי מלחמה. גם היום נותר קומץ אינוולידים מצומצם המתארח במתחם וחי שם את חיו וזוכה לטיפול מסור, אך רוב המתחם..

מוזיאון הביוב, פאריז מוזיאון הביוב בפריז

מוזיאון הביוב של פריז (Musée des Égouts de Paris) ממוקם ברובע השביעי של העיר, בסמוך לגדות הסיין, מתחם המוזיאון עצמו ממוקם בסמוך לגשר אלמה (Prot Alma). אין ספק שמדובר במוזיאון המציע לחשוף בפני התיירים המבקרים בעיר האורות, עולם הנסתר בדרך כלל מעין התיירים. "מוזיאון הביוב" הוקם מטעם עיריית פריז שהחליטה לערוך סיורים מודרכים מטעמה בעולם התת קרקעי של פריז. מערכת הביוב של פריז נחשבת לאחת ממערכות הביוב המסועפות..

מוזיאון דאורסי, פריז מוזיאון דאורסי

מוזיאון דאורסי (Musee d'orsay) הוא אחד המוזיאונים הפופולאריים בעולם לאומנות מודרנית. המוזיאון ממוקם בתחת הרכבת הישנה של פריז שהיא מקום מדהים בפני עצמו המושכת אליה מבקרים הבאים להתרשם מעצם הארכיטקטורה המלהיבה של התחנה שעומדת במקומה עוד מראשית המאה העשרים (שנת 1900 ליתר דיוק). עם התקדמות התחבורה והתחדשות הרכבות התחנה חדלה מלהיות מותאמת מבחינה ארכיטקטונית לעומסי הרכבות בעת המודרנית והתחנה כולה הפכה ללא מתאימה עוד להסעת נוסעים..

מוזיאון הלובר, פריז מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר (בצרפתית- Musée du Louvre) הוא הגדול, המרהיב והמפורסם מבין כל המוזיאונים בפריז ואולי אף בצרפת כולה (ויש שיאמרו גם באירופה). כנראה שרוב הקוראים מכירים או לפחות שמעו עליו דבר או שניים לאורך השנים. המוזיאון המפואר ורחב המימדים אוצר בתוכו שנים רבות היסטוריה המגולמת באלפי יצירות אומנות שונות ומגוונות: ציורי קיר, ציורי אומנות, פסלים, מייצגים שונים ועוד. המבנה שבו שוכן הלובר אף הוא פיסת היסטוריה כשלעצמה...

גני לוקסמבורג – Jardin Du Luxembourg גני לוקסמבורג

פריס גנים רבים לה.... חלקם גלויים, חלקם נסתרים, חלקם הומים פריסאים ותיירים, והאחרים ממוקמים בלב שכונות מגורים ומהווים מקום מרבץ לילדי השכונה והוריהם. פריס היא אחת הערים המתוירות בעולם, רחובותיה עמוסים ואתרי התיירות בה מתהדרים בתורים ארוכים ובתקתוקי מצלמות שלא פוסקים לרגע. לעתים, ההמולה הרבה ועומס המראות מצריכים מקום לפסק זמן של שקט, רוגע וטבע. גם מקומות כאלו יודעת פריס לספק. תוכלו למצוא בה עשרות גנים, ככרות ופינות חמד אשר בהם..

מוזיאון הארוטיקה, פריז מוזיאון האירוטיקה בצרפת

פריז היא ללא ספק אחת הערים הרומנטיות ביותר בעולם, ועל כך אין עוררין. זוגות רבים מגיעים לפריז על מנת לממש את החלום לחופשה רומנטית ממש כמו בסרטים. את התשוקה הפריזאית מבטא ללא ספק גם מוזיאון הארוטיקה הפריזאי (Musée de l'érotisme) השוכן באזור פיגאל ברובע ה-18 של העיר. המוזיאון שהוקם בשנת 1997 מאגד תחתיו תצוגות אומנויות ופיסות תרבות מהעבר ומהווה שהמכנה המשותף של כולן הוא ארוטיקה. העם הצרפתי הידוע כעם חושני..

מוזיאון גרווין – מוזיאון השעווה, פריז מוזיאון גרווין

מוזיאון גרווין (Grevin) הוא שמו של מוזיאון השעווה הפריזאי הממוקם בלב רובע 2 בפריז ונחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים והמרעננים בפריז. פריז שידועה בהיותה עיר שעמוסה בהיסטוריה ומוזיאונים "כבדים" בעלי אוריינטציה של אומנות קלאסית, ארכיטקטורה מפוארת ואולמות עמוסי שנות היסטוריה ותרבות גבוהה, נהנית גם ממוזיאון השעווה שמהווה אתנחתא קלה מכל התרבות הגבוהה ומהווה מפגש חביב עם התרבות הפופולארית בת זמננו. כמו אחיו..

מרכז פומפידו, פריז מרכז פומפידו

אחד המבנים המעניינים והמרתקים בפריז הוא מרכז פומפידו לאומנות (Centre Georges Pompidou). המבנה המוזר הניצב בלב רובע "בובור" הפריזאי מה שהעניק למקום גם את הכינוי השגור בפי הפירזאים "בובור". המבנה מאוד ייחודי ושנוי במחלוקת. הייחודיות שלו היא בהיותו שקוף כמעט לחלוטין. כל הצינורות שבדרך כלל מוחבאים בתוך קירות הבניין הוצאו החוצה בהברקה של גאוניות או טמטום אדריכלי (תלוי את מי שואלים). למתבונן מרחוק יראה מרכז..

פריז - Paris פריז

"לנצח תישאר לנו פריז" אחד המשפטים המפורסמים והרומנטיים ביותר של הקולנוע הקלאסי החותם את הסרט הקלאסי "קזבלנקה" מגולל בתוכו למעשה את ההיסטוריה של העיר הרומנטית ביותר בעולם. "עיר האורות" שם החיבה של פריז, היא ללא ספק אחת מהערים היפות באירופה אם לא היפות בתבל. מקפלת בתוכה מאות שנים של היסטוריה מרתקת, מרכזי תרבות ואומנות כמו גם מבנים ארכיטקטוניים מרשימים ועתיקים מתקופות ימי הביניים והרנסאנס כמו גם מהעת..

צפון מזרח פריס על אופניים אופניים בפריס

כבר טיפסתם לאייפל, ביקרתם בלובר, ושתיתם בנחת כוס יין אדום בשאנז אליזה ? הגיע הזמן להכיר פריז קצת אחרת. רובע סנט דניס בצפון מזרח העיר מציע חוויה פריזאית שונה ומיוחדת. קחו זוג אופניים מתחנת ההשכרה הקרובה, סעו בנחת צפונה לאורך הסיין והכירו את אחד האזורים המקסימים והמרתקים של פריז. לאורכה ולרוחבה של פריז משתרעים קילומטרים רבים של שבילי אופניים ומאות תחנות השכרה ציבוריות ופרטיות פזורות ברחבי העיר. השכרת אופניים ציבוריות זולה..

מוזיאון פיקאסו, פריז מוזיאון פיקאסו

הערה חשובה: מוזיאון פיקאסו נסגר בעת האחרונה לרגל שיפוצים, הוא ישוב וייפתח לקהל הרחב בראשית שנית 2012. מוזיאון פיקאסו (Musée Picasso) הוא אחד המוזיאונים לאומנות החשובים בצרפת ובאירופה בכלל. המוזיאון המרשים מהווה את אחד האוספים הגדולים והחשובים ביותר של האמן הצרפתי פאבלו פיקאסו. הוא מכיל לא פחות מ-3000 יצירות אומנות שנוצרו בידי האמן. בנוסף יש בו תערוכות של יצירות שנעשו בהשראת האמן או יצירות שהושפעו ממנו...

מוזיאון המדע והתעשייה, פריז מוזיאון המדע והתעשייה בפריז

מתחם מוזיאון המדע והתעשייה בפריז (Cite des Sciences et de l'Industrie) הממוקם בלב פארק דה לה ויטה (Porte de la Villette) בפאריז נחשב למוזיאון המדע הגדול והמרשים ביותר באירופה. הפריזאים משוויצים במוזיאון המדע אשר נפתח לקהל הרחב באמצע שנות השמונים של המאה ה-20 ומכיל מגוון תצוגות אינטראקטיביות המזמינות את הקהל הרחב, קטנים כגדולים, לחוות בצורה מוחשית את נפלאות המדע. התערוכות במוזיאון רבות ומגוונות, הן כולם ממוקמות..

דיסנילנד פריז (יורודיסני) – Disneyland Paris דיסנילנד

שנים חלמו ילדי אירופה (וגם הילדים הישראלים שטרם חצו את האוקיאנוס האטלנטי) על פארק דיסני אירופאי נפלא "קרוב לבית". החלום התגשם בשנת 1992 עם הקמתו של דיסנילנד פאריס- עולם הילדים הנפלא של וולט דיסני שהוא העתק מדויק (אך מוקטן) של מיטב הפארקים הנפלאים בארצות הברית. יש כאן הכל מהכל- מתקנים נפלאים, בובות מרקדות, תהלוכות דיסני המסורתיות שירים, ריקודים וכמובן טירה אחת מדהימה של היפיפייה הנרדמת הניצבת לה בגאווה בלב הפארק. בילוי..

ג'יברני - ביקור בית אצל קלוד מונה - Monet's house in Giverny בית מונה

אם חשקה נפשכם במעט כפריות, בזמן שהותכם בעיר האורות, הרי שישנן כמה וכמה אפשרויות לטיולים מעניינים מחוץ לפריס, אך לא רחוק ממנה. הסיורים הנפוצים ביותר בסביבת פריס, הם נסיעה לארמונות ורסאי ובילוי של יום בגנים המרהיבים ובארמונות עצמם, או נסיעה ליורודיסני לבילוי משפחתי בפארק השעשועים של דיסני. שני היעדים לעיל בהחלט שווים ביקור, אך כדאי לשים לב גם ליעדים נוספים אשר נמצאים בקרבתה של פריס, ובהם אטרקציות מעניינות מאוד. כזה הוא..

צרפת - France צרפת

צרפת היא מהגדולות והיפות שבמדינות אירופה ויש לה להציע לכם לא מעט נופים, אטרקציות, חופים, צורות בילוי ונופש לצעירים, מבוגרים, זקנים, ילדים ולכל המשפחה- צרפת מקדשת את המילה קלאסיקה ומי שעוד לא הספיק להצטרף לחגיגה הצרפתית מוזמן לעשות זאת בהקדם, ומי שכבר היה: הוא כבר נדבק בחיידק ויחזור אליה שוב ושוב... צרפת היא שילוב מנצח של נופים מרהיבים ומגוונים מפסגות הרים מושלגות ועד ריביירה מרהיבה ונוצצת עם חולות צהובים, ערים גדולות..

כנסיית נוטרדם, פריז- צרפת (Notre-Dame) נוטרדם

כנסיית נוטרדם- מידע כללי השם כנסיית נוטרדם מזוהה לפי כל עם הכנסייה הגותית המפורסמת הנמצאת בלב פריז, זו מסיפורו הנפלא של ויקטור הוגו על "הגיבן מנוטרדם" המגולל את סיפורו של מצלצל הפעמונים הגיבן שהסתתר בין מגדלי הצריחים של הכנסייה המפורסמת. אך מעניין לדעת כי ברחבי העולם יש לא מעט כנסיות המכונות בשם הנפוץ "נוטרדם". פירוש המילה נוטרדם בצרפתית היא "גברתנו" ונועדה לסמן את מריה (מרים) אימו של ישו מייסד..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון