תפריט
סגור

טיקאל - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  מרכז אמריקה ·    גואטמלה ·    טיקאל ·    מקדשים ·    מאיה · 

הודעות בפורומים

קצת המלצות

שלום אוראל, ראשית מזג האוויר, אתן מתחילות את הטיול ממש בתחילתו של האביב... סה"כ עובר החורף וזה עוד לא התקופה..

אני עשיתי טיול זריחה לטיקאל

הי אודי, לפני כמה שנים בזמן הטיול שלי במרכז אמריקה עשיתי טיול זריחה לטיקאל. זאת הייתה באמת חוויה מיוחדת השאטל..

טיול זריחה לטיקאל

שלום, אני מחפש המלצות על טיולי זריחה לטיקאל. מישהו עשה? הבנתי שזו חוויה מיוחדת.. אני שמח לשמוע פרטים וטיפים..

טיקאל!!!!

שלום שמוליק, טיקאל היא אחת מפסגות הטיול בגווטמאלה ולכן ממש לא כדאי לוותר עליה. שום אתר מאיה אחר במרכז אמריקה..

ממש לא לוותר על טיקאל!

הי שמוליק, הייתי בשני המקומות (גם בטיקל וגם בטולום) ואין מה להשוות. הסיור בטיקאל מרשים הרבה יותר גם בגלל..

טיקאל

אחת התמונות המפורסמות ביתר של מרכז אמריקה בכלל ושל גואטמלה בפרט הן הפירמידות המרשימות של עיר המאיה האבודה "טיקאל" הנמצאת בלב הג'ונגלים של מחוז אל-פטן בקרבת העיר פלורס בצפון גואטמאלה. ללא ספק טיקל היא אחד מאתרי התיירות המרתקים ביותר בגואטמאלה אם לא במרכז אמריקה כולה.

"טיקאל" שפירושה בשפת בני המאיה "קולות" או "הד" הייתה עירם של בני המאיה שחיו ברחבי מרכז אמריקה במאה ה-4 לספירה. בני המאיה הקימו את עריהם בצורה ייחודית והמבנים שעוצבו בצורת מקדשים עסקו בפולחן הירח והצטיינו במבנה ארכיטקטוני מרשים שהכיל בתוכו חישובים אסטרונומים מיוחדים שאפשרו לאדריכלים לתכנן פולחני ירח ייחודיים שהתקיימו במקדשים.

תרבות המאיה נעלמה מעל פני האדמה באורח מסתורי ורוב עריהם ומקדשיהם נחרבו כמעט לחלוטין על ידי הספרדים שכבשו את היבשת. העיר טיקאל שהייתה קבורה הרבה שנים במעבה הג'ונגלים של מחוז אל-פטן נשתמרה כמעט במלואה. צאצאי המאיה המקומיים שמרו על דבר קיומה בסוד וכך לא גילו אותה הספרדים ששאפו להחריב כל זכר לתרבות המאיה הקדומה.

מאז גילויה של העיר נערכו בה חפירות ארכיאולוגיות מקיפות במאמץ לחשוף את עשרות המקדשים העצומים הפזורים בה והיו חבויים במעבה הג'ונגל תחת סבך הצמחייה וסחף הבוץ. עבודת החפירה וחשיפת המבנים נמשכת גם בימים אלה וכל יום נחשפים במקום מבנים שונים חדשים.

הג'ונגלים המקיפים את טיקאל עמוסים בבעלי חיים וצמחייה טרופית מרשימה. בעת סיור בפארק הלאומי ניתן להבחין בתוכנים, קופי שאגן, עכבישים מסוגים שונים, תרנגולי הודו מסוג "מאיה" ייחודי ועוד.

המלצה לטיול- "טיול זריחה לטיקאל"
עוד בנושא גואטמלה
סמוק שמפייסמוק שמפיי

סמוק שמפיי הוא אחד מהפארקים ואתרי הטבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימה. ..

עוד על סמוק שמפיי
גואטמאלהגואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו..

עוד על גואטמאלה
טיולי הזריחה לטיקאל הם הטיולים הפופולאריים ביותר בקרב מטיילים שמגיעים למקום. על אף שניתן לטייל בטיקאל באופן עצמאי הטיולים המאורגנים הללו נוחים מאוד ומקלים על הלוגיסטיקה הכרוכה בטיול זריחה במעבה הג'ונגל.

הטיולים המאורגנים יוצאים לרוב מפלורס העיר התיירותית השוכנת בסמוך לפארק הלאומי ורוב עיסוקה הוא בתיירות הסובבת את הפארק. חברות תיירות וסוכני נסיעות רבים יציעו לכם דילים של "טיולי זריחה לטיקאל". מומלץ מאוד להשוות מחירים בין הסוכנויות ולבדוק מה הטיול כולל.

המסע מתחיל בסביבות 03:00 לפנות בוקר אז אוסף את המטיילים מיניבוס מפתח ההוסטל בפלורס ומתחיל לנסוע לעבר טיקאל. עם ההגעה לפארק מתחיל מסע בליווי מדריך בלב הגו'נגל עד לאחד המקדשים הגבוהים הנשאים מעל העצים. ההגעה למעלה המקדש שם יושבים על מדרגות אבן מתוזמנת כך שבדיוק מתחילה הזריחה ואתם יכולים לחזות במראות ובקולות של הג'ונגל המתעורר לחיים.

לאחר הזריחה מתקיים סיור מודרך בין כל המקדשים של טיקאל הפזורים בלב הג'ונגל (הסיור המודרך מקל מאוד על ההתמצאות כי קל מאוד ללכת לאיבוד) ולאחר מכן ניתן זמן חופשי על מנת לטייל בפארק וליהנות מהטבע והייחודיות שבו.

טיפים והמלצות
  • מומלץ להצטייד בנעליים נוחות וסגורות. ההליכה בג'ונגל לעיתים באזורים בוציים ובמקום קיימים חרקים ורמשים שונים שעדיף שלא יפגשו את הרגליים שלכם...
  • מומלץ להביא בגדים חמים ופנסים להליכה בחשיכה.
  • מומלץ להביא שכמיות גשם או מעילי גשם כי מזג האוויר הטרופי באזור מזמן לפעמים גשמים בלתי צפויים והסיורים הנערכים באזורים פתוחים מתקיימים בכל מזג אוויר.
  • ניתן לבקר גם באופן עצמאי בפארק ולישון בשטחי קמפינג שנמצאים בסביבתו או במלונות וההוסטלים הנמצאים מסביבו (שמחירם יקר ותיירותי להחריד...)
מיקום:
הפארק הלאומי טיקאל מצוי באזור אל-פתן בצפון גואטמאלה בסמוך לעיירה פלורס.

טיקאל - נושאים קשורים

סמוק שמפיי, גואטמלה – Semuc Champey סמוק שמפיי

סמוק שמפיי הוא אחד מהפארקים ואתרי הטבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימה. אתר הטבע המרשים מצוי ב-10 ק"מ מהעיר לנקין (Lankin) שמושתת ברובה על תיירות הסובבת את אתר "סמוק שמפיי" ועל כן תוכלו לארגן מכאן טיולים מאורגנים, הסעות וכד' במחירים זולים ובתדירות גבוהה מאוד. אתר..

גואטמאלה גואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו בעלי תרבות עשירה, ידע מדעי ואסטרונומי עצום אשר נכחדו כמעט כליל מעל פני האדמה לאורך השנים. אך גואטמאלה היא גם מדינה קשת יום שמנסה להתאושש אחרי שנים של כיבוש ספרדי ודיכוי בני העמים הילידים שחיו בה..

יום המתים בגואטמלה יום המתים בגואטמלה

המוני בני אדם, לבושים בכל צבעי הקשת, צעדו ברחובות העיירה סומפנגו סקטפקז (Sumpango Sacatepéquez), השוכנת ברכס סיירה מדרה (Sierra Madre)שבמרכז גואטמלה. מגמת פני כולם הייתה בית הקברות. בידיהם נשאו עפיפונים, סירים רוחשים תבשילים, נרות ובקבוקים של משקאות חריפים. כל הכבודה הזו יועדה לארוחה השנתית המשותפת של החיים עם קרוביהם המתים. בהביטי בהמון זה יכולתי להבין היטב את הכינוי הרווח ביותר של גואטמלה: "ארץ הקשת..

פולחן בגואטמלה פולחן בגואטמלה

הרפובליקה של גואטמלה השוכנת במרכז אמריקה היא מדינה מדהימה. היא זכתה לשלל כינוים, וביניהם ארץ האביב הנצחי, ארץ הקשת בענן ושוויץ של מרכז אמריקה. המטייל בה לא יוכל להישאר אדיש ורבים מהמבקרים בה מתאהבים, שכן יש בה ריכוז של כל המיוחד במרכז אמריקה, החל בשרידי המאיה החידתיים, דרך הרי געש תמירים ומעשנים, וכלה בשרידי אוכלוסיה מקומית, ששרדה את שואת הכיבוש האירופאי. ברבות ממדינות היבשת האמריקאית האוכלוסייה המקומית נכחדה כליל..

ליוינגסטון, גואטמלה – Livingston ליוינגסטון

ליוינגסטון היא ללא ספק אחת העיירות המרתקות מבחינה אנתרופולוגית הקיימות בגואטמאלה כולה. יש כאן שילוב מרתק של צאצאי מאיה, צאצאי עבדים שחורים שהובאו לכאן מאפריקה על ידי הבריטים ולא מעט תושבי חוץ אירופאים ואמריקאים שבאו לכאן לבלות בשלווה את שארית חייהם וחיים במקום על טהרת השלווה והדיג. ליוינגסטון שוכנת בצידה המזרחי על גואטמאלה לחופי הים הקריבי. העיר שוכנת בשפכו של נהר הגדול ובתחומה הוא מתמזג עם מימיו המלוחים של הים..

גואטמלה סיטי, גואטמלה- Guatemala City גואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי היא עיר הבירה של גואטמלה. זוהי למעשה העיר הגדולה ביותר בגואטמלה ואוכלוסייתה מונה למעלה משני מליון תושבים. על אף שזוהי עיר הבירה אין בה כלל עניין תיירותי ורוב התיירים והמטיילים הנוחתים בה (כי כאן מצוי שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר) מעדיפים לדלג על ביקור בה וכבר מתוך דשה התעופה לוקחים מונית או "שאטל" ישר לכיוון אנטיגואה שמיתגה עצמה בשנים האחרות כ"בירת התיירות של גואטמאלה". האווירה..

אנטיגואה, גואטמאלה - Antigua אנטיגואה

אנטיגואה היא בירתה תיירותית והלא רשמית של גואטמאלה. כל המטיילים נוחתים בגואטמאלה סיטי הבירה ובורחים ממנה מספר דקות אחרי הנחיתה באוטובוס ישיר לאנטיגואה שהיא בירה תיירותית הרבה יותר, נעימה הרבה יותר ומעניינת הרבה יותר מגואטמאלה סיטי שהיא לא יותר מכרך סואן אפור ומשעמם. אנטיגואה המקבלת בשמחה את התיירים הרבים הפוקדים את גואטמאלה היא עיר קולוניאלית טיפוסית ומקסימה המשלבת בתוכה מסורתיות: בנייה נמוכה של בתים צבעוניים, רחובות..

אידיאל היופי במרכז אמריקה אידיאל היופי במרכז אמריקה

הפעם הראשונה בה נחשפתי לתופעת 'הארכת הגולגולת' הנהוגה במרכז אמריקה, הייתה בתור ילד, במסגרת קורס על תרבויות אמריקה הקדומה. רק שנים מאוחר יותר חקרתי את הנושא לעומק. ניתן לשער שאילו אדם בן זמננו היה נתקל ב'אדם האמיתי', כינויו של המלך במרחב מרכז אמריקה בתקופה הקלאסית (מאות שלישית – תשיעית לסה"נ), הוא היה חש תערובת של תדהמה וגועל. בוודאי שלא היה ממהר להשתחוות אפיים ארצה אל מול 'כליל השלמות'. אידיאל..

אגם אטיטלאן (לאגו אטיטלאן), גואטמלה – Lago Atitlan אגם אטיטלאן

אגם אטיטלאן המצוי דרומית לבירה גואטמאלה סיטי נחשב לאגם העמוק ביותר במרכז אמריקה והוא אחד היעדים המועדפים על תיירים שפוקדים אותו ואת הכפרים שסביבו בהמוניהם ורבים מהם מציינים את האגם כאחד המקומות היפים ביותר בהם ביקרו בביקורם בגואטמלה ובדרום אמריקה בכלל. אגם אטיטלאן השוכן באזור של פעילות וולקנית ענפה היה בעברו לוע של הר געש ענק שקרס והאגם כולו מנוקז בתוך לועו. על כן טמפרטורת המים לרוב חמימה וזאת בעקבות הפעילות הגועשת..

סן פדרו לה לגונה, גואטמלה - San Pedro La Laguna סן פדרו לה לגונה

סן פדרו לה לגונה או בשמה היותר מוכר "סן פדרו" היא עיר קטנה לשפת אגם הטיטלאן שהוא אחד האגמים היפים והמרשימים בגואטמלה המושך אליו מטיילים רבים ונחשב לאחד האתרים שחייבים לראות בגואטמלה. בשל מרכזיותו של אגם הטיטלאן על מפת התיירות של גואטמלה הכפרים הסובבים אותו הפכו לכפרים תיירותיים מאוד אשר עיקר עיסוקם הוא תיירות (הוסטלים, מסעדות וכו'). סן פדרו הפכה במרוצת השנים האחרונות לאחת הערים האהובות ביותר עבור ישראלים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון