תפריט
סגור

אנטיגואה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  מרכז אמריקה ·    אנטיגואה ·    גואטמאלה ·    מידע על אנטיגואה ·    תיירות בגואטמאלה · 

הודעות בפורומים

ליל סדר עם חב"ד באנטיגואה, גואטאמלה

בית חב"ד אנטיגואה, גואטאמלה ליל סדר עם חב"ד יתקיים בע"ה באנטיגואה, גואטאמלה ביום שישי ה-3 לאפריל , ברוב עם..

מגואטמלה למקסיקו

היי אנחנו נוחתים בגואטמלה ויש לנו שבוע שם... מתחילים מגואטלה סיטי-אנטיגואה-אגם אטטילן-סמוק שמפי-טיקל ..

אני הייתי בפקאיה!

הי גילה, אני הייתי בהר הגעש פקאיה עליו כתבו לך צוות טריפו. זו הייתה חוויה באמת מטורפת ממש נהניתי מהטיפוס על..

הרי געש פעילים במרכז אמריקה

שלום גילה, ראשית ראי את ההודעה הדומה שהשבנו לך בפורום "דרום אמריקה" ביחס להרי געש פעילים בדרום אמריקה. שנית..

המלצות על גווטמאלה סיטי

הי גלי, האמת שגם אני הייתי בהתלבטות שלך בדיוק לפני שנתיים כשנחתתי בגווטמאלה סיטי לעת ערב והייתי אמור להתחיל..

אנטיגואה

אנטיגואה היא בירתה תיירותית והלא רשמית של גואטמאלה. כל המטיילים נוחתים בגואטמאלה סיטי הבירה ובורחים ממנה מספר דקות אחרי הנחיתה באוטובוס ישיר לאנטיגואה שהיא בירה תיירותית הרבה יותר, נעימה הרבה יותר ומעניינת הרבה יותר מגואטמאלה סיטי שהיא לא יותר מכרך סואן אפור ומשעמם.

אנטיגואה המקבלת בשמחה את התיירים הרבים הפוקדים את גואטמאלה היא עיר קולוניאלית טיפוסית ומקסימה המשלבת בתוכה מסורתיות: בנייה נמוכה של בתים צבעוניים, רחובות מרוצפים באבנים משתלבות, כנסיות, כיכר מרכזית וכנסיות, כל אלה לצד חיי לילה סוערים, תיירים רבים, מועדוני ריקודים, פאבים מעולים ובתי קפה נפלאים.

אנטיגואה היא עיר עתיקה מאוד והיא הייתה בין הערים הראשונות שיושבו על ידי הספרדים בגואטמאלה במאה ה-16. הבנייה בה מאפיינת את התרבות הספרדית ששלטה ברחבי גואטמאלה והיא זו שהופכת את העיר לפנינה אמיתית בעיני המטיילים הרבים הפוקדים אותה חלקם למטרת "תחנת מעבר", שכן באנטיגואה התחנה המרכזית הגדולה וממנה יוצאים אוטובוסים ושאטלים (מוניות השירות הגואטמאליות לכל רחבי המדינה), חלקם כעיר תיירותית וחלקם כנקודת יציאה לטרקים המעולים המצויים בסביבתה.


התמצאות

באנטיגואה היא משימה פשוטה מאוד. יש בה מספר רחובות מרכזיים מהם יוצאים רחובות משניים וסמטאות צרות. רוב העסקים סובבים את כיכר השוק המרכזית. התחנה המרכזית של האוטובוסים של גואטמאלה נמצאת לא הרחק ממרכז העיר (אך מצריכה נסיעה במונית). אל התחנה המרכזית של אנטיגואה מגיעים "צ'יקן באסים" – האוטובוסים המקומיים והדחוסים של

גואטמאלה שעל אף שאינם מדייקים לעולם ואינם מסודרים להחריד יובילו אתכם למחוז חפציכם כמעט בכל רחבי המדינה. פשוט סמכו על הנהגים, אמרו להם את יעד הנסיעה והם יגידו לכם מתי עליכם לרדת על מנת להחליף אוטובוס אם תצטרכו לעשות כן.
עוד בנושא גואטמלה
גואטמלה סיטיגואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי היא עיר הבירה של גואטמלה. זוהי למעשה העיר הגדולה ביותר בגואטמלה ואוכלוסייתה מונה למעלה משני מליון תושבים. על אף שזוהי עיר הבירה אין בה כלל עניין תיירותי ורוב התיירים והמטיילים הנוחתים בה..

עוד על גואטמלה סיטי
אידיאל היופי במרכז אמריקהאידיאל היופי במרכז אמריקה

הפעם הראשונה בה נחשפתי לתופעת 'הארכת הגולגולת' הנהוגה במרכז אמריקה, הייתה בתור ילד, במסגרת קורס על תרבויות אמריקה הקדומה. רק שנים מאוחר יותר חקרתי את הנושא לעומק. ניתן לשער שאילו אדם בן זמננו היה נתקל..

עוד על אידיאל היופי במרכז אמריקה

בתי ספר רבים לספרדית פרוסים ברחבי אנטיגואה ורבים המטיילים הישראלים שעוצרים את מסעם או מתחילים אותו בלימוד יסודות השפה הספרדית באנטיגואה. הלימודים נערכים באנגלית והם לא מורכבים מידי אך חשובים מאוד וישנו את הטיול שלכם במרכז ודרום אמריקה לבלי הכר. ההתמצאות ברחבי אמריקה הלטינית קלה ונוחה הרבה יותר לדוברי ספרדית ועל כן מומלץ לעצור את הטיול לשבוע-שבועיים וללמוד קצת ספרדית. (לא תצטערו...)

טרק מפורסם ומומלץ מאוד אותו לא כדאי לפספס הוא הטראק המרשים להר הגעש הפעיל "הפקאיה" (Volcan Pacaya) כל סוכנויות התיירים באנטיגואה ישמחו למכור לכם דילים וטיולים מאורגנים להר הגעש המרשים הזה. עשו סקר שוק קצר ובחרו את האופציה הזולה ביותר (רובם זהים בטיב ובמרכיבי הטיול). הטרק הוא טיול בן יום אחד של עליה ללוע הר הגעש עד לנקודה בה רואים לבה זורמת ממרחק של מטרים ספורים בלבד! לא תוכלו לחוות חוויה שכזו הרבה פעמים לאורך הטיול במרכז אמריקה. לאמיצים ולאניני הטעם מומלץ להביא מבעוד מועד מרשמלו ושיפודים מהסופר באנטיגואה כך תוכלו לעשות מרשמלו על מדורת לבה.

שוק האיכרים של אנטיגואה שוקק ומלא חיים לאורך כל ימות השבוע אך לקראת סוף השבוע הוא עשיר ומומלץ לביקור עוד יותר. יש בשוק הכל! תוכלו להשלים כאן את רשימת הציוד שלכם אם שכחתם בטעות משהו בבית והכל ממש ממש בזול! (מומלץ רק שתצטיידו בשיחון עברית-ספרדית על מנת להסביר לרוכלים מה אתם מחפשים כי הם לא מבינים מילה באנגלית...)


חיי הלילה

של אנטיגואה שוקקים אף הם. עם רדת הלילה נפגשים כל התיירים בבתי הקפה והמועדונים הנפלאים של העיר שלובשים חג מידי ערב. בלילות הפאבים ומספר מועדונים עם סגנונות מוזיקה מקומיים ומערביים נפתחים באזור הכיכר המרכזית ומסיבות מעולות מתקיימות בעיר מידי ערב. חפשו את המסיבה התורנית הטובה ביותר (זה לא קשה משתי סיבות: הראשונה היא שבדרך כלל יש אחת כזאת והשנייה היא, תוכלו פשוט לעקוב אחר נחיל הישראלים הנוהר למקום).

אנטיגואה - נושאים קשורים

גואטמלה סיטי, גואטמלה- Guatemala City גואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי היא עיר הבירה של גואטמלה. זוהי למעשה העיר הגדולה ביותר בגואטמלה ואוכלוסייתה מונה למעלה משני מליון תושבים. על אף שזוהי עיר הבירה אין בה כלל עניין תיירותי ורוב התיירים והמטיילים הנוחתים בה (כי כאן מצוי שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר) מעדיפים לדלג על ביקור בה וכבר מתוך דשה התעופה לוקחים מונית או "שאטל" ישר לכיוון אנטיגואה שמיתגה עצמה בשנים האחרות כ"בירת התיירות של גואטמאלה". האווירה..

אידיאל היופי במרכז אמריקה אידיאל היופי במרכז אמריקה

הפעם הראשונה בה נחשפתי לתופעת 'הארכת הגולגולת' הנהוגה במרכז אמריקה, הייתה בתור ילד, במסגרת קורס על תרבויות אמריקה הקדומה. רק שנים מאוחר יותר חקרתי את הנושא לעומק. ניתן לשער שאילו אדם בן זמננו היה נתקל ב'אדם האמיתי', כינויו של המלך במרחב מרכז אמריקה בתקופה הקלאסית (מאות שלישית – תשיעית לסה"נ), הוא היה חש תערובת של תדהמה וגועל. בוודאי שלא היה ממהר להשתחוות אפיים ארצה אל מול 'כליל השלמות'. אידיאל..

אגם אטיטלאן (לאגו אטיטלאן), גואטמלה – Lago Atitlan אגם אטיטלאן

אגם אטיטלאן המצוי דרומית לבירה גואטמאלה סיטי נחשב לאגם העמוק ביותר במרכז אמריקה והוא אחד היעדים המועדפים על תיירים שפוקדים אותו ואת הכפרים שסביבו בהמוניהם ורבים מהם מציינים את האגם כאחד המקומות היפים ביותר בהם ביקרו בביקורם בגואטמלה ובדרום אמריקה בכלל. אגם אטיטלאן השוכן באזור של פעילות וולקנית ענפה היה בעברו לוע של הר געש ענק שקרס והאגם כולו מנוקז בתוך לועו. על כן טמפרטורת המים לרוב חמימה וזאת בעקבות הפעילות הגועשת..

גואטמאלה גואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו בעלי תרבות עשירה, ידע מדעי ואסטרונומי עצום אשר נכחדו כמעט כליל מעל פני האדמה לאורך השנים. אך גואטמאלה היא גם מדינה קשת יום שמנסה להתאושש אחרי שנים של כיבוש ספרדי ודיכוי בני העמים הילידים שחיו בה..

יום המתים בגואטמלה יום המתים בגואטמלה

המוני בני אדם, לבושים בכל צבעי הקשת, צעדו ברחובות העיירה סומפנגו סקטפקז (Sumpango Sacatepéquez), השוכנת ברכס סיירה מדרה (Sierra Madre)שבמרכז גואטמלה. מגמת פני כולם הייתה בית הקברות. בידיהם נשאו עפיפונים, סירים רוחשים תבשילים, נרות ובקבוקים של משקאות חריפים. כל הכבודה הזו יועדה לארוחה השנתית המשותפת של החיים עם קרוביהם המתים. בהביטי בהמון זה יכולתי להבין היטב את הכינוי הרווח ביותר של גואטמלה: "ארץ הקשת..

פולחן בגואטמלה פולחן בגואטמלה

הרפובליקה של גואטמלה השוכנת במרכז אמריקה היא מדינה מדהימה. היא זכתה לשלל כינוים, וביניהם ארץ האביב הנצחי, ארץ הקשת בענן ושוויץ של מרכז אמריקה. המטייל בה לא יוכל להישאר אדיש ורבים מהמבקרים בה מתאהבים, שכן יש בה ריכוז של כל המיוחד במרכז אמריקה, החל בשרידי המאיה החידתיים, דרך הרי געש תמירים ומעשנים, וכלה בשרידי אוכלוסיה מקומית, ששרדה את שואת הכיבוש האירופאי. ברבות ממדינות היבשת האמריקאית האוכלוסייה המקומית נכחדה כליל..

סן פדרו לה לגונה, גואטמלה - San Pedro La Laguna סן פדרו לה לגונה

סן פדרו לה לגונה או בשמה היותר מוכר "סן פדרו" היא עיר קטנה לשפת אגם הטיטלאן שהוא אחד האגמים היפים והמרשימים בגואטמלה המושך אליו מטיילים רבים ונחשב לאחד האתרים שחייבים לראות בגואטמלה. בשל מרכזיותו של אגם הטיטלאן על מפת התיירות של גואטמלה הכפרים הסובבים אותו הפכו לכפרים תיירותיים מאוד אשר עיקר עיסוקם הוא תיירות (הוסטלים, מסעדות וכו'). סן פדרו הפכה במרוצת השנים האחרונות לאחת הערים האהובות ביותר עבור ישראלים..

סמוק שמפיי, גואטמלה – Semuc Champey סמוק שמפיי

סמוק שמפיי הוא אחד מהפארקים ואתרי הטבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימה. אתר הטבע המרשים מצוי ב-10 ק"מ מהעיר לנקין (Lankin) שמושתת ברובה על תיירות הסובבת את אתר "סמוק שמפיי" ועל כן תוכלו לארגן מכאן טיולים מאורגנים, הסעות וכד' במחירים זולים ובתדירות גבוהה מאוד. אתר..

מקדשי "טיקאל", גואטמאלה - Tikal טיקאל

אחת התמונות המפורסמות ביתר של מרכז אמריקה בכלל ושל גואטמלה בפרט הן הפירמידות המרשימות של עיר המאיה האבודה "טיקאל" הנמצאת בלב הג'ונגלים של מחוז אל-פטן בקרבת העיר פלורס בצפון גואטמאלה. ללא ספק טיקל היא אחד מאתרי התיירות המרתקים ביותר בגואטמאלה אם לא במרכז אמריקה כולה. "טיקאל" שפירושה בשפת בני המאיה "קולות" או "הד" הייתה עירם של בני המאיה שחיו ברחבי מרכז אמריקה במאה ה-4 לספירה...

ליוינגסטון, גואטמלה – Livingston ליוינגסטון

ליוינגסטון היא ללא ספק אחת העיירות המרתקות מבחינה אנתרופולוגית הקיימות בגואטמאלה כולה. יש כאן שילוב מרתק של צאצאי מאיה, צאצאי עבדים שחורים שהובאו לכאן מאפריקה על ידי הבריטים ולא מעט תושבי חוץ אירופאים ואמריקאים שבאו לכאן לבלות בשלווה את שארית חייהם וחיים במקום על טהרת השלווה והדיג. ליוינגסטון שוכנת בצידה המזרחי על גואטמאלה לחופי הים הקריבי. העיר שוכנת בשפכו של נהר הגדול ובתחומה הוא מתמזג עם מימיו המלוחים של הים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון