תפריט
סגור

האנדים - תמונות

קטגוריות קשורות

  דרום אמריקה     אקוודור     ארגנטינה     ונצואלה     פרו     צ'ילה  

נושאים

  הרים ·    ונצואלה ·    קולומביה ·    אקוודור ·    פרו ·    בוליביה ·    צ'ילה ·    ארגנטינה ·    דרום אמריקה ·    טיול לאקוודור · 

הודעות בפורומים

על טיולים עם קונספט של אופיר טורס שמעת

שלום, שמי עדן ואני מטעם חברת "אופיר טורס". אנו מארגנים טייולים עם קונספט. אשמח להציע לך את טיול הטבע והנופים..

מקומות מומלצים לטיול בארגנטינה

כל מי שמעוניין בטיול לארגנטינה, אני ממליץ על האיזורים הבאים: מפלי איגוואסו 275 המפלים שגובהם מגיע עד ל-82 מטר..

גואטמלה

אהלן טומי, שמי דדי וטיילתי באיזור מרכז אמריקה ממקסיקו בצפון ועד פנמה בדרום. לגבי הגבהים בגוטאמלה שאת שואלת היא..

קוסטה ריקה עם ילד בן 3

אנחנו זוג בשנות השלושים , שטסים עם בנינו בן ה-3 לקוסטה ריקה בפסח ומתכוונים להשכיר רכב. היות והוא גדול מדי..

מרכז אמריקה בסוף הטיול לדרום אמריקה

אהלן, אני טסה בינואר לדרום אמריקה למסלול עולה מדרום לצפון. חשבתי לסיים את הטיול במרכז אמריקה, להקדיש איזה..

האנדים

הרי האנדים הם רכס ההרים הארוך ביותר בעולם המשתרע לאורך 8000 ק"מ וחוצה את יבשת אמריקה הדרומית לכל אורכה. שרשרת הרי האנדים חולשת על פני שטח עצום ועוברת בין רוב מדינות דרום אמריקה ביניהן: ונצואלה, קולומביה, אקוודור, פרו, בוליביה, צ'ילה וארגנטינה. פרוש שמם של הרי האנדים בשפת הקצ'ואה הוא "פסגה גבוהה" ואין ספק שזהו שם ההולם אותם מאוד. פסגותיהם הגבוהות של רכס ההרים מפאר את מדינות דרום אמריקה. רוב הפסגות הגבוהות מושלגות והן כוללות את האתרים המרשימים ביותר לטיול, טיפוס הרים וטרקים בדרום אמריקה.

הפסגה הגבוהה ביותר בהרי האנדים הוא הר האקונקגואה המצוי בשטחה של ארגנטינה ומתנשא לרום של 6960 מטרים.

באופן כללי הרי האנדים מתפרשים לכל אורח היבשת בחופה המערבי מצפון לדרום ומתחלקים בחלוקה גסה לשני רכסים- הרכס המזרחי והרכס המערבי כאשר ביניהם מצוי שקע עמוק שהוא עמק עצום לאורך כל היבשת. כמובן שיש עוד תת-חלוקות שונות לאורך הרכסים המושפעים משוני בצמחייה, בעלי החיים והגובה של הרכסים השונים. רכס הרי האנדים מתחיל מוונצואלה בצפון ומשתרע ברציפות עד לדרום היבשת בתחום ארץ האש של דרום צ'ילה.

האנדים טומנים בחובם מעבר לשרשרת הרים גם לא מעט תופעות גיאולוגיות מרתקות אחרות ביניהם מדברים המוקפים בהרים סביבם אשר בין המפורסמים בהם מדבר המלח סאלאר דה אויוני שבשטחה של בוליביה. אגם טיטיקאקה השוכן בגבול בוליביה פרו ומוגדר כאגם הגבוה ביותר בעולם שוכן אף הוא בין רכסי האנדים שבין בוליביה לפרו.

בעלי החיים באזור האנדים ייחודיים לרכס הרים זה ולא מעט מיני בעלי חיים התפתחו בתא שטח זה ומשם נפוצו לרחבי היבשת ולכל העולם. החיות המזוהות מאוד עם הרי האנדים הם הלאמה והאלפאקה שנחשבות לבהמות משא המשמשות עד היום לנשיאת ציוד ומטען של מקומיים וגם מטיילים בעת טרקים בהרים. הצ'ינצ'ילה שמשמשת כיום ברחבי העולם גם כחיית מחמד וגם כמקור לפרווה רכה ואיכותית אך בעל החיים המרשים ביותר והמזוהה ביותר עם אזור האנדים הוא ללא ספק נשר קונדור האנדים המרשים החג באזור שרשרת ההרים וניתן לחזות בו באזורים שונים לאורך הרכסים ברחבי היבשת.
עוד בנושא אקוודור
גואיאקילגואיאקיל

גואיאקיל היא העיר הגדולה ביותר באקוודור (אפילו גדולה יותר מקיטו עיר הבירה). העיר שוכנת לחופה המערבי של אקוודור ומכילה יותר מ-2 מליון תושבים! העיר היא לא מרכז תיירותי והיא מצטיינת יותר בתור היותה כרך..

עוד על גואיאקיל
מונטניטהמונטניטה

מונטניטה היא עיירה קטנה לחופה המערבי של אקוודור. לא רחוקה מגואיאקיל מבחינה פיזית אך רחוקה ממנה תרבותית אלפי שנות אור. להבדיל מגואיאקיל שהיא כרך סואן (העיר הכי גדולה באקוודור) מונטניטה היא עיירה קטנה..

עוד על מונטניטה

לאורך אלפי שנים התקיימו תרבויות שונות לאורך הרי האנדים שהיו מקור חשוב של מזון, מחצבים, והגנה לבני האנוש שפיתחו עליהם תרבויות רבות. לאורך ההיסטוריה ועד היום מהווים הרי האנדים מקור כלכלי חשוב למדינות דרום אמריקה המשתמשות במחצבים הרבים הפרוסים לאורך ההרים. המפורסמת בתרבויות הקדומות לאורך הרי האנדים הייתה כמובן ממלכת האינקה המרשימה שהקימה את עריה על הרכסים הגבוהים.

בירת האימפריה של ממלכת האינקה הלוא היא קוסקו שבפרו הוקמה על פסגה נישאה של הרי האנדים ובה ניתן לראות עד היום את השרידים לממלכה העתיקה. לא הרחק מקוסקו מצויה עיר אינקה נוספת המאצ'ו פיצ'ו אשר נסתרה מעיניהם של הכובשים הספרדים שלא החריבו אותה ונחשבת לאחד מהשרידים החשובים של תרבות האינקה הקדומה. האתר שהוא אחד מאתרי התרבות והמורשת החשובים בעולם הוא מהמפורסמים והידועים שבשרשרת האנדים כולה.

לא ניתן לטייל בדרום אמריקה מבלי לעבור לאורך הרי האנדים והטיול בהם ובאתרי הטבע המרשימים ועוצרי הנשימה הסובבים אותם בין אם הפסגות המושלגות, הלגונות המרהיבות, המפלים המדהימים, הנהרות והאגמים רחבי הידיים, והעמקים הירוקים הם חלק בלתי נפרד משיאי הטיול בדרום אמריקה.

הרי האנדים שזורים כחוט השני בכל מסע בדרום אמריקה. רבים המטיילים הבוחרים לזגזג בין צ'ילה וארגנטינה הגובלות זו בזו ברכס הרי האנדים ולעבור מנקודת עניין אחת למשניה במעברי הגבול הרבים הקיימים לאורך הרכס. מטיילים רבים מוצאים דרך זו כיעילה, המעניינת והמרשימה ביותר למצות הן את ארגנטינה והן את צ'ילה בטווח הזמן הממוצע למדינות אלה העומד בפני המטייל הישראלי בדרום אמריקה.

האנדים - נושאים קשורים

גואיאקיל, אקוודור (Guayaquil) גואיאקיל

גואיאקיל היא העיר הגדולה ביותר באקוודור (אפילו גדולה יותר מקיטו עיר הבירה). העיר שוכנת לחופה המערבי של אקוודור ומכילה יותר מ-2 מליון תושבים! העיר היא לא מרכז תיירותי והיא מצטיינת יותר בתור היותה כרך סואן ותחנת מעבר עבור רוב המטיילים המגיעים אליה מאזורים שונים באקוודור בדרך לאיי גלפאגוס המצויים אי שם בלב האוקיינוס השקט אך שייכים טריטוריאלית לאקוודור. העיר גואיאקיל שוכנת על גדות נהר גדול וטיילת נפלאה מפארת את..

מונטניטה, אקוודור (Montanita) מונטניטה

מונטניטה היא עיירה קטנה לחופה המערבי של אקוודור. לא רחוקה מגואיאקיל מבחינה פיזית אך רחוקה ממנה תרבותית אלפי שנות אור. להבדיל מגואיאקיל שהיא כרך סואן (העיר הכי גדולה באקוודור) מונטניטה היא עיירה קטנה ושלווה אשר בשנים האחרונות ממתגת עצמה כעיירת הנופש והגלישה החמה ביותר של אקוודור. החופים המדהימים של מונטניטה לחופי האוקיינוס השקט מושכים אליה גולשים רבים הבאים ליהנות מתנאי הגלישה המיטביים השוררים באזור זה. האווירה..

אוטובאלו, אקוודור – Otavalo אוטובאלו

אוטובאלו היא עיירה לא גדולה ואולי עדיף לומר קטנה בצפון אקוודור אשר על אף גודלה מושכת אליה תיירים רבים וזאת בזכות היופי שלה, ובעיקר בזכות השוק הגדול והמרכזי שלה שנערך בעיר מידי שבוע בימי שבת והופך את כל רחובות וכיכרות העיר לשוק אחד גדול ושוקק עמוס דוכנים ורוכלים המציעים את מרכולתם לכל דורש. השוק של אוטובאלו הוא אטרקציה בפני עצמו ותיירים רבים פוקדים את העיר על מנת לצפות בשוק הזה. השוק הוא חגיגה לעיניים והרוכלים מציגים..

קיטו, אקוודור - Quito קיטו

קיטו היא בירתה של אקוודור השוכנת בלב רכס הרים נישא, בגובה רב של מעל 2800 מטרים! על אף שקיטו שוכנת בלב אקוודור ביבשת דרום אמריקה היא עיר מאוד מערבית ומפותחת. העיר הגדולה מורכבת מסגנון בנייה מערבי ויש בה תרבות מערבית וחיי לילה תוססים שהתיירים המגיעים אליה שמחים ליהנות מהם ולעשות קצת הפסקה מהמסורתיות וחוסר המערביות של יבשת דרום אמריקה. בקיטו יש לא מעט אטרקציות והיא מציעה למטיילים המבקרים בה מוזיאונים המפארים את תרבות..

באניוס, אקוודור - Banos De Agua Santa באניוס

באניוס היא עיירה קטנה הממוקמת כשלוש וחצי שעות נסיעה מבירת אקוודור, קיטו. נסיעות אל קיטו יוצאות מהתחנה המרכזית בקיטו לאורך כל ימות השבוע וזאת בגלל שבאניוס נחשבת לעיר תיירותית וזאת על אף שהיא אינה גדולה במיוחד. אטרקציות הטבע הקיימות בסביבתה כמו גם העובדה שהיא שוכנת בסמוך להר הגעש הפעיל טונגוראוהה המשקיף על העיר הופכים אותה לאזור עלייה לרגל למטיילים הבאים לחזות בהר הגעש המבעבע, לערוך תצפית על לוע ההר המלא בלבה אותה ניתן לראות מפסגת..

לוחה, אקוודור - Loja לוחה

לוחה היא העיר הדרומית ביותר באקוודור. היא למעשה בירת מחוז לוחה ונחשבת לאחת הערים הגדולות באקוודור (כיום האוכלוסייה שלה מונה מעל 200,000 איש!). דרומית ללוחה כבר לא תתקלו יותר בערים גדולות אלה רק בנופים היפים של אקוודור וכפרים מסורתיים הפזורים במרחק רב זה מזה. אם לומר את האמת על אף גודלה היחסי, לוחה מתנהגת אף היא באווירה של כפר- העיר מנומנמת, שלווה מאוד, אין לה גינונים של כרך סואן אלא להפך- רחובותיה שלווים, האוכלוסייה בה נעימה..

איי גלפגוס - Islas Galapagos גלפגוס

איי גלפגוס הממוקמים כ- 1000 ק"מ מזרחית מקו החוף של יבשת אמריקה הדרומית משתייכים מאז שנת 1832 לאקוודור שסיפחה אותם רשמית אליה כשנתיים לאחר הכרזת עצמאותה. איי הגלפגוס משכו את תשומת ליבה של ממשלת אקוודור ונודעו בהיסטוריה העולמית בעיקר בזכות מחקריו של צ'ארלס דרווין אבי תורת האבולוציה אשר ערך אל האיים את מסע מחקרו השני וממצאים רבים ממחקריו בהם היה בסיס לפרסום תיאוריית האבולוציה והבירור הטבעי פורצות הדרך שלו. איי..

אקוודור אקוודור

במבט חטוף על הגלובוס תראה אקוודור כלא יותר מארץ קטנה ולא מעניינת על מפת דרום אמריקה. יש מדינות גדולות ממנה העשירות בטופוגרפיה מגוונת ומשתנה, אך במבט בוחן פנימה ובאימוץ המשפט "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" תיווכחו כי אקוודור היא גן עדן של חי וצומח. יש בה עשרות מינים של בעלי חיים שכבר לא ניתן למצוא במדינות השכנות לה, פארקים לאומיים מרהיבים ושימור מיטבי של צמחייה ובעלי חיים באזור אגן האמזונס המרהיב של..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון