תפריט
סגור

קי קולקר - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  קי קולקר ·    בליז ·    אטרקציות בבליז ·    מרכז אמריקה · 

הודעות בפורומים

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 15/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 8/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

כמה דברים

טוב אני עונה קצת באיחור אבל כתבת שאתה טס באוגוסט אז אולי עוד תספיק לקרוא... אם זה עדיין לא מאוחר הייתי מוסיף..

שאלה על תקציב ומזג האויר במרכז אמריקה

שלום כולם אני וחברה שלי מתכננים טיול בן שלושה חודשים למרכז אמריקה, אנחנו מתכננים לטוס ב 1.9 לפנמה ולחזור..

קצת המלצות

שלום אוראל, ראשית מזג האוויר, אתן מתחילות את הטיול ממש בתחילתו של האביב... סה"כ עובר החורף וזה עוד לא התקופה..

קי קולקר

קי קולקר הוא אחת האטרקציות החשובות והמרכזיות בבליז. כולם מכירים את קי קולקר שלמרות פרסומו הרב הוא בסה"כ אי קטן לא הרחק מחופיה של בליז. גודלו בסה"כ 5 ק"מ רבועים וחיים עליו לא הרבה אנשים.

רוב התיירות על האי מתמקדת בצלילה. יש לא מעט אתרי צלילה הפזורים סביב האי לטובת צוללנים שמגדירים את שוניות האלמוגים של בליז כיפות בעולם. המוני צוללים נוהרים לאזור על מנת לצלול באתרי הצלילה היפים והנודעים של בליז.

בעבר עסקו תושבי האי בדייג אך כיום ללא ספק ענף התעסוקה והכלכלה המרכזי של האי הוא תיירות. יש כאן לא מעט הוסטלים ואפילו בתי מלון לטובת הנופשים. החל משנות השישים הידיעות על "קי קולקר" גן עדן עלי אדמות החלו לעבור מפה לאוזן ולאט לאט יותר ויותר מטיילים החלו מבקרים בו.

בעבר אפילו כבישים לא היו כאן ועורק התחבורה המרכזי היה שבילי עפר. כיום יש כבישים סלולים ואפילו מנחת למטוסים קלים המביא לכאן את התיירים העשירים באמת למרות שעורק התחבורה המרכזי אל העיר נותר אותן מעבורות וסירות דיג שעושות "שאטלים" על האי ובחזרה.

על האי יש חיי תרבות ותיירות עשירים, תוכלו למצוא כאן חופים נפלאים, מועדוני צלילה, פאבים ובארים. אפילו חיי לילה לא רעים יש על האי- הכל בשביל התייר שיבוא, ייהנה וישאיר קצת דולרים למקומיים.


איך מגיעים? הדרך הטובה ויעילה ביותר להגיע לקי קולקר הוא בעזרת "מוניות מים" (מעין מעבורות זעירות) היוצאות מספר פעמים ביותר מבליז סיטי מאזור הסווינג ברידג' (Swing Bridge)
 

קי קולקר - נושאים קשורים

סן פדרו, בליז- San Pedro סן פדרו

סן פדרו היא העיר התיירותית ביותר בבליז. היא נמצאת באי בליבה של איי האמברגריס (Ambergris Cayes) הנמצאים מול חופיה של בליז סיטי. על אף שלא ידעתם כולכם מכירים את סן פדרו, בליז כי היא זכתה להיות מוזכרת בשירה המפורסם של מדונה. סן פדרו היא העיר המרכזת הכי הרבה כפרי נופש, אתרי בילויים, חופים נפלאים, מועדוני צלילה, מסעדות, פאבים וסצנת חיי לילה עשירה מכל האזורים האחרים בבליז. בזמן שרוב רובה של בליז מנומנמת ברוב הימים סן פדרו..

איי טובקו, בליז – Tobacco Caye איי טובקו

איי טובאקו הוא ארכיפלג זעיר במזרח בליז אשר מורכב ממספר איים קטנים הסמוכים לעיר דנגריגה שהיא גם נקודת המוצא על מנת להגיע אל האיים הזעירים הללו. אם חשקה נפשכם בחווית "אי בודד" ממש כמו שחווה רובינזון קרוזו, איי טובקו זה המקום בשבילכם. האי התיירותי הוא בגודל של 400 מ' על 200 מ' בלבד! להקיף את האי לוקח בסה"כ 5 דקות. יש כאן מעט בקתות הבנויות עם מרפסת על המים (ממש צימר לתפארת) וגרים על האי כ- 20 בליזים..

בליז בליז

בליז היא מדינה קטנה וצעירה מאוד עוד לא בת 30 שנה הנמצאת באמריקה המרכזית ושמחה להציע לכם ביקור משונה וקצת הזוי במדינה שנמצאת בימים אלה בחבלי לידתה, המנסה לייצב את התרבות שלה, להתמודד עם הרצון העז להיות כמו העולם המערבי מחד אך לשמור על ייחודיות מאידך, למלא את קופת המדינה המתדלדלת ע"י הגירה פנימית אך להימנע מהשתלטות המוני אסייתים שמהגרים אליהם מן הצד השני- זו בליז! אהה כן... ויש בה גם את אחד מאתרי הצלילה היפים..

סן איגנסיו, בליז – San Ignacio סן איגנסיו

סן איגנסיו היא אחת הערים הגדולות בבליז. העיר צמודה לעיר נוספת "סנטה הלנה" אשר מופרדת ממנה באמצעות נהר המפריד בין השתיים, אך הודות לגשר מרשים שהוקם מעל ואדי הנהר העמוק כיום שתי הערים הן כמעט כמו עיר אחת. סן איגנסיו היא נקודת המפגש הראשונה של כל התיירים המגיעים מכיוון פלורס (גואטמאלה) עם בליז. היא קרובה למעבר הגבול שבין בליז לגואטמאלה באזור הצפוני של המדינה ועל כן רבים בוחרים לחזות את הגבול בין שתי המדינות..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון