תפריט
סגור

ליוינגסטון - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  ליוינגסטון ·    גואטמלה ·    אטרקציות בגוואטמלה ·    טיול בגואטמלה · 

הודעות בפורומים

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 15/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 8/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

גואטמלה

אהלן טומי, שמי דדי וטיילתי באיזור מרכז אמריקה ממקסיקו בצפון ועד פנמה בדרום. לגבי הגבהים בגוטאמלה שאת שואלת היא..

אשמח לקבל עזרה בנושא גואטמלה

שלום רב אני מתכננת לטוס לגואטמלה ואני מחפשת מידע בנושא הגבהים בה, וההתפרצויות הגעשיות. אשמח אם תוכלו לעזור לי..

אשמח לקבל עזרה בנושא גואטמלה

שלום רב אני מתכננת לטוס לגואטמלה ואני מחפשת מידע בנושא הגבהים בה, וההתפרצויות הגעשיות. אשמח אם תוכלו לעזור לי..

ליוינגסטון

מרכז אמריקה גואטמלה ליוינגסטון
ליוינגסטון היא ללא ספק אחת העיירות המרתקות מבחינה אנתרופולוגית הקיימות בגואטמאלה כולה. יש כאן שילוב מרתק של צאצאי מאיה, צאצאי עבדים שחורים שהובאו לכאן מאפריקה על ידי הבריטים ולא מעט תושבי חוץ אירופאים ואמריקאים שבאו לכאן לבלות בשלווה את שארית חייהם וחיים במקום על טהרת השלווה והדיג.

ליוינגסטון שוכנת בצידה המזרחי על גואטמאלה לחופי הים הקריבי. העיר שוכנת בשפכו של נהר הגדול ובתחומה הוא מתמזג עם מימיו המלוחים של הים הקריבי. הישיבה על הדלתא המרהיבה הזו יוצרת בליויגסטון נופים נפלאים, אווירה טרופית נהדרת המושכת אליה כאמור תושבי חוץ אמידים הבונים לעצמם כאן מגדלי שן וחיים בהם בנוחות את החיים הרגועים השלווים של לקינגסטון.

ראשיתה של העיירה היא כאמור בעבדים שחורים אפריקאיים שהובאו לכאן על ידי הבריטים בתקופת הקולוניאליזם. העבדים השחורים התערו בתושבים המקומיים בני המאיה, ואותם מהגרים בריטים ויצרו לעצמם צורת חיים ייחודית שונה מאוד מהנהוגה בגואטמאלה עם שפה משלהם, ניב לשוני משלהם (שהוא מעין אנגלית מעורבת בספרדית) וסגנון מוזיקה שונה. למבקרים בליוינגסטון תהיה אווירה מאוד לא "גואטמלית אופיינית" האווירה כאן דומה יותר לסגנון החיים הג'אמיקני או הבליזי.

בלוינגסטון יש אווירה שונה, מספר מסעדות- חלקן מבשלות ומגישות מאכלי עולם ואוכל מערבי הודות למהגרים הרבים והאמריקניים החיים במקום. מסעדה מומלצת מאוד היא "טילינגו לינגו" (Tilingo-Lingo) המצויה בקרבת החוף ברחוב הראשי. בעלת המסעדה הגברת מריה מבשלת ומגישה בעצמה אוכל הודי, מקסיקני, גואטמאלי ואפילו ישראלי (היא יודעת להכין שקשוקה ושניצל) ומעניקה יחס אישי ופינוקים מיוחדים לתיירים הישראלים החביבים עליה במיוחד.
עוד בנושא גואטמלה
טיקאלטיקאל

אחת התמונות המפורסמות ביתר של מרכז אמריקה בכלל ושל גואטמלה בפרט הן הפירמידות המרשימות של עיר המאיה האבודה "טיקאל" הנמצאת בלב הג'ונגלים של מחוז אל-פטן בקרבת העיר פלורס בצפון גואטמאלה. ללא ספק טיקל היא..

עוד על טיקאל
סמוק שמפייסמוק שמפיי

סמוק שמפיי הוא אחד מהפארקים ואתרי הטבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימה. ..

עוד על סמוק שמפיי

בסמוך לקו החוף יש מספר מועדונים הפתוחים בעיקר בסופי שבוע ומאופיינים במוזיקה שחורה, רגאיי ורגאטון (מוזיקה קופצנית מטרידה) האווירה במועדונים מרתקת והמסיבה נראית כמו מסיבה בג'מייקה או בהארלם- ניו יורק.

החופים של ליוינגסטון לא מצטיינים במיוחד ביופיים או בטיבם. תושבי המקום מזהמים אותם ועוד לא הבינו את הפוטנציאל הטמון בהם. לעומת זאת ניתן תמורת 8 דולר לצאת לטיול מאורגן בסירת מירוץ לאזור חוף "פלאיה בלנקה" (Playa Blanca) החוף המרוחק מספר קילומטרים מהעיירה הוא חוף טרופי מקסים עם חול לבן ועצי קוקוס. החוף שקט ושליו ויוצאים לכאן טיולים מאורגנים בסירות מידי יום.

אתר "שבעת המזבחות"- (Los Siete Altres) הוא אתר תיירותי נחמד המכיל מפלים וברכות מי גשם -המלאות בעיקר לאחר רדת הגשמים ותום העונה הגשומה, אך בשיא הקיץ, או בשנים שחונות יהיו רוב הבריכות ריקות. המקום יפה ומצוי בלב יער טרופי עמוס בחרקים ובעלי חיים מעניינים ומשונים. אל האתר ניתן להגיע בשיט בסירה או בהליכה של כחצי שעה ברגל לאורך החוף של ליוינגסטון. כניסה לאתר בתשלום וניתן לוותר עליו אם אתם קצרים בזמן וכבר הייתם ב"סמוק שמפיי" המרשים ממנו פי כמה וכמה.

כמו כן ניתן לקיים טיול מאורגן יומי משולב הפותח בשיט לכיוון אתר "שבעת המזבחות" בו ניתן לערוך סיור קצר ומשם שיט לכיוון "פלאיה בלנקה" ורביצה על החופים הנפלאים במקום. טיולים מאורגנים אלה יוצאים מטעם סוכנויות הטיולים הרבות הפזורות ברחבי ליוינגסטון ואלו שני אתרי התיירות המרכזיים במקום.

איך מגיעים? אל לוינגסטון לא ניתן להגיע דרך היבשה. הנקודה הקרובה ביותר ללוינגסטון אליה אפשר להגיע באוטובוסים היא "ריו דולסה" העיר הגדולה של אזור החוף המזרחי של גואטמלה. משם ניתן לקחת מעבורת או סירת מרוץ לכיוון ליוינגסטון השטה על מימי הנהר עוברת בדרכה הג'ונגלים העבותים של האזור ומספקת חוויה מרגשת למטיילים. נסו להתווכח ולהתמקח על מחירי סירות המירוץ, מחירי המעבורות הם קבועים והם מעין "קו תחבורה" רשמי ללוינגסטון.

תחבורה: כאמור ללוינגסטון ניתן להגיע רק דרך הים ועל כן מומלץ לעשות זאת במעבורת שיוצאת מריו- דולסה העיר היבשתית הקרובה ביותר אליה. ההגעה לריו דולסה נעשית באמצעות תחבורה ציבורית ו"שאטלים" מכל רחבי גואטמלה. ליוינגסטון היא גם חלק ממעין משולש גבולות של גואטמלה, בליז (פונטה גורדה) והונדורס וניתן לצאת במעבורות (מעין סירות מרוץ גדולות) גם למדינות השכנות בהפלגה קצרה יחסית. בליוינגסטון יש משרד של רשות ההגירה הגואטמלית בה צריך לעבור ולהחתים את הדרכון בטרם תעלו על המעבורת הלוקחת אתכם מחוץ לגואטמלה.

ליוינגסטון - נושאים קשורים

מקדשי "טיקאל", גואטמאלה - Tikal טיקאל

אחת התמונות המפורסמות ביתר של מרכז אמריקה בכלל ושל גואטמלה בפרט הן הפירמידות המרשימות של עיר המאיה האבודה "טיקאל" הנמצאת בלב הג'ונגלים של מחוז אל-פטן בקרבת העיר פלורס בצפון גואטמאלה. ללא ספק טיקל היא אחד מאתרי התיירות המרתקים ביותר בגואטמאלה אם לא במרכז אמריקה כולה. "טיקאל" שפירושה בשפת בני המאיה "קולות" או "הד" הייתה עירם של בני המאיה שחיו ברחבי מרכז אמריקה במאה ה-4 לספירה...

סמוק שמפיי, גואטמלה – Semuc Champey סמוק שמפיי

סמוק שמפיי הוא אחד מהפארקים ואתרי הטבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימה. אתר הטבע המרשים מצוי ב-10 ק"מ מהעיר לנקין (Lankin) שמושתת ברובה על תיירות הסובבת את אתר "סמוק שמפיי" ועל כן תוכלו לארגן מכאן טיולים מאורגנים, הסעות וכד' במחירים זולים ובתדירות גבוהה מאוד. אתר..

גואטמאלה גואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו בעלי תרבות עשירה, ידע מדעי ואסטרונומי עצום אשר נכחדו כמעט כליל מעל פני האדמה לאורך השנים. אך גואטמאלה היא גם מדינה קשת יום שמנסה להתאושש אחרי שנים של כיבוש ספרדי ודיכוי בני העמים הילידים שחיו בה..

יום המתים בגואטמלה יום המתים בגואטמלה

המוני בני אדם, לבושים בכל צבעי הקשת, צעדו ברחובות העיירה סומפנגו סקטפקז (Sumpango Sacatepéquez), השוכנת ברכס סיירה מדרה (Sierra Madre)שבמרכז גואטמלה. מגמת פני כולם הייתה בית הקברות. בידיהם נשאו עפיפונים, סירים רוחשים תבשילים, נרות ובקבוקים של משקאות חריפים. כל הכבודה הזו יועדה לארוחה השנתית המשותפת של החיים עם קרוביהם המתים. בהביטי בהמון זה יכולתי להבין היטב את הכינוי הרווח ביותר של גואטמלה: "ארץ הקשת..

פולחן בגואטמלה פולחן בגואטמלה

הרפובליקה של גואטמלה השוכנת במרכז אמריקה היא מדינה מדהימה. היא זכתה לשלל כינוים, וביניהם ארץ האביב הנצחי, ארץ הקשת בענן ושוויץ של מרכז אמריקה. המטייל בה לא יוכל להישאר אדיש ורבים מהמבקרים בה מתאהבים, שכן יש בה ריכוז של כל המיוחד במרכז אמריקה, החל בשרידי המאיה החידתיים, דרך הרי געש תמירים ומעשנים, וכלה בשרידי אוכלוסיה מקומית, ששרדה את שואת הכיבוש האירופאי. ברבות ממדינות היבשת האמריקאית האוכלוסייה המקומית נכחדה כליל..

גואטמלה סיטי, גואטמלה- Guatemala City גואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי היא עיר הבירה של גואטמלה. זוהי למעשה העיר הגדולה ביותר בגואטמלה ואוכלוסייתה מונה למעלה משני מליון תושבים. על אף שזוהי עיר הבירה אין בה כלל עניין תיירותי ורוב התיירים והמטיילים הנוחתים בה (כי כאן מצוי שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר) מעדיפים לדלג על ביקור בה וכבר מתוך דשה התעופה לוקחים מונית או "שאטל" ישר לכיוון אנטיגואה שמיתגה עצמה בשנים האחרות כ"בירת התיירות של גואטמאלה". האווירה..

אנטיגואה, גואטמאלה - Antigua אנטיגואה

אנטיגואה היא בירתה תיירותית והלא רשמית של גואטמאלה. כל המטיילים נוחתים בגואטמאלה סיטי הבירה ובורחים ממנה מספר דקות אחרי הנחיתה באוטובוס ישיר לאנטיגואה שהיא בירה תיירותית הרבה יותר, נעימה הרבה יותר ומעניינת הרבה יותר מגואטמאלה סיטי שהיא לא יותר מכרך סואן אפור ומשעמם. אנטיגואה המקבלת בשמחה את התיירים הרבים הפוקדים את גואטמאלה היא עיר קולוניאלית טיפוסית ומקסימה המשלבת בתוכה מסורתיות: בנייה נמוכה של בתים צבעוניים, רחובות..

אידיאל היופי במרכז אמריקה אידיאל היופי במרכז אמריקה

הפעם הראשונה בה נחשפתי לתופעת 'הארכת הגולגולת' הנהוגה במרכז אמריקה, הייתה בתור ילד, במסגרת קורס על תרבויות אמריקה הקדומה. רק שנים מאוחר יותר חקרתי את הנושא לעומק. ניתן לשער שאילו אדם בן זמננו היה נתקל ב'אדם האמיתי', כינויו של המלך במרחב מרכז אמריקה בתקופה הקלאסית (מאות שלישית – תשיעית לסה"נ), הוא היה חש תערובת של תדהמה וגועל. בוודאי שלא היה ממהר להשתחוות אפיים ארצה אל מול 'כליל השלמות'. אידיאל..

אגם אטיטלאן (לאגו אטיטלאן), גואטמלה – Lago Atitlan אגם אטיטלאן

אגם אטיטלאן המצוי דרומית לבירה גואטמאלה סיטי נחשב לאגם העמוק ביותר במרכז אמריקה והוא אחד היעדים המועדפים על תיירים שפוקדים אותו ואת הכפרים שסביבו בהמוניהם ורבים מהם מציינים את האגם כאחד המקומות היפים ביותר בהם ביקרו בביקורם בגואטמלה ובדרום אמריקה בכלל. אגם אטיטלאן השוכן באזור של פעילות וולקנית ענפה היה בעברו לוע של הר געש ענק שקרס והאגם כולו מנוקז בתוך לועו. על כן טמפרטורת המים לרוב חמימה וזאת בעקבות הפעילות הגועשת..

סן פדרו לה לגונה, גואטמלה - San Pedro La Laguna סן פדרו לה לגונה

סן פדרו לה לגונה או בשמה היותר מוכר "סן פדרו" היא עיר קטנה לשפת אגם הטיטלאן שהוא אחד האגמים היפים והמרשימים בגואטמלה המושך אליו מטיילים רבים ונחשב לאחד האתרים שחייבים לראות בגואטמלה. בשל מרכזיותו של אגם הטיטלאן על מפת התיירות של גואטמלה הכפרים הסובבים אותו הפכו לכפרים תיירותיים מאוד אשר עיקר עיסוקם הוא תיירות (הוסטלים, מסעדות וכו'). סן פדרו הפכה במרוצת השנים האחרונות לאחת הערים האהובות ביותר עבור ישראלים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון