תפריט
סגור

סמוק שמפיי - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  סמוק שמפיי ·    גואטמלה ·    אטרקציות בגואטמלה ·    מרכז אמריקה · 

הודעות בפורומים

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 15/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 8/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

גואטמלה

אהלן טומי, שמי דדי וטיילתי באיזור מרכז אמריקה ממקסיקו בצפון ועד פנמה בדרום. לגבי הגבהים בגוטאמלה שאת שואלת היא..

אשמח לקבל עזרה בנושא גואטמלה

שלום רב אני מתכננת לטוס לגואטמלה ואני מחפשת מידע בנושא הגבהים בה, וההתפרצויות הגעשיות. אשמח אם תוכלו לעזור לי..

אשמח לקבל עזרה בנושא גואטמלה

שלום רב אני מתכננת לטוס לגואטמלה ואני מחפשת מידע בנושא הגבהים בה, וההתפרצויות הגעשיות. אשמח אם תוכלו לעזור לי..

סמוק שמפיי

סמוק שמפיי הוא אחד מהפארקים ואתרי הטבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימה.

אתר הטבע המרשים מצוי ב-10 ק"מ מהעיר לנקין (Lankin) שמושתת ברובה על תיירות הסובבת את אתר "סמוק שמפיי" ועל כן תוכלו לארגן מכאן טיולים מאורגנים, הסעות וכד' במחירים זולים ובתדירות גבוהה מאוד.

אתר ה"סמוק שמפיי" הוא למעשה פארק טבע ושמורת טבע מוגנת שהיא אחת מאטרקציות התיירות הבולטות והחשובות הקיימות בגואטמלה עליה לא כדאי לוותר והיא שווה את הנסיעה הארוכה והמפרכת אליה.

ה"סמוק שמפיי" הוא למעשה תיאור של תופעת טבע נדירה ומרתקת המתקיימת בשמורת הטבע הזו פירוש המילה "סמוק שמפיי"= מים חודרים בסלע- מדובר למעשה ב-7 בריכות מים טבעיות ומדורגות הנשפכות זו לזו בצורת מפלים קטנים. הבריכות מוזנות ממי גשמים הממלאים את הבריכות הצבועות בצבעי ירוק כחול וטורקיז משגעים, כאשר כל העת מתחת לפני הקרקע רוחש לו נהר שוצף וקוצף של מי הפשרת שלגים הזורם בעוצמה רבה באופן תת קרקעי מבלי שניתן להרגיש זאת בזמן הטבילה בבריכות השקטות והשלוות. הבריכות והנהר נפגשים בזרם אדיר כאשר הנהר פורץ ממעבה האדמה והבריכה האחרונה נשפכת יחד איתו לכדי מפל גדול ומרשים.

הביקור בסמוק שמפיי כולל עליה לתצפית מרשימה (מיראדור) הצופה מגובה רב על כל אזור הואדי המדהים בו מצוי סמוק שמפיי. מנקודת המצפור הזו תוכלו להבחין בכל שבעת הבריכות נשפכות זו לתוך זו ומימיי הנהר הגועש כאשר כל הסובב את הברכות הוא יער טרופי עוצר נשימה. לאחר שתסדירו את נשימתכם מהעלייה והירידה המפרכות אל ומהמצפה תוכלו לפסוע לאורך הבריכות והאף לגשת בזהירות ולראות את הנקודה האחרונה בה רואים את שצף הנהר לפני שנעלם במעבה האדמה.
עוד בנושא גואטמלה
גואטמאלהגואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו..

עוד על גואטמאלה
יום המתים בגואטמלהיום המתים בגואטמלה

המוני בני אדם, לבושים בכל צבעי הקשת, צעדו ברחובות העיירה סומפנגו סקטפקז (Sumpango Sacatepéquez), השוכנת ברכס סיירה מדרה (Sierra Madre)שבמרכז גואטמלה. מגמת פני כולם הייתה בית הקברות. בידיהם נשאו..

עוד על יום המתים בגואטמלה

לאחר מכן ניתן לטבול בבריכות המדהימות הללו. המים נעימים, בייחוד בימי הקיץ החמים וכיף מאוד לשחות במקום. המים צלולים ונקיים מאוד עקב הזרימה המתמדת שלהם ויש כאן אווירה של גן עדן.

רבים בוחרים לעשות את הטיול בברכות דרך הבריכות ופשוט יורדים דרך המפלים הקטנים עד שמגיעים אל המפל הגדול והשוצף אליו כמובן לא מומלץ לרדת (מספר תיירים כבר קיפחו חייהם כשנפלו למימיו).

התצפית על המפל הגדול שכאמור ממזג את מימי הנהר התת- קרקעי הפורצים ממעבה אדמה עם מימי הבריכות מומלצת ונפלאה.

בנוסף במקום יש מערות נטיפים נפלאות- מערות סמוק שמפיי. אל המערות ניתן להגיע באמצעות מדריכים וטיולים מאורגנים היוצאים מידי יום מלנקין. הסיור במערות הוא למעשה ספק הליכה ספק שחייה במים בפלס משתנה עד לעומק של מעל גובה המותניים. הולכים עם מדריך מקומי בחושך עם נרות במסלול מאתגר של סולמות, מפלים וסלעים בחושך מוחלט- חוויה מגניבה ומיוחדת! סוף המסלול הוא בבריכה תת קרקעית מרהיבה אליה ניתן לקפוץ מסלע גבוה העומד בשפתה.

לצד הבריכות והמערות יש עוד אטרקציות כמו שיט אבובים נחמד, קפיצות מגשר החוצה את הנהר בשמורת הטבע ועוד. את כל אלה תוכלו לקבל במסגרת אותם טיולים מאורגנים היוצאים מידי יום מאזור לנקין ואותם תוכלו לרכשו במחירים לא יקרים במיוחד והם כוללים הסעה לאתר, הדרכה ואת כל הציוד הנדרש (נרות, אבובים וכד').

בגלל שרוב הפעילות במקום סובבת סביב מים מומלץ מאוד שלא להביא איתכם יותר מידי ציוד יקר ערך וללבוש בגד ים (בוודאי אם אתם מתכנים להגיע לסיור במערות ובמפלים) לעומת זאת נסו לא לוותר על מצלמה שכן הנופים כאן עוצרי נשימה ואין ספק שתרצו להנציח עצמכם באחד המקומות היפים בהם תבקרו לאורך הטיול שלכם.

איך מגיעים? לאזור סמוק שמפיי ניתן להגיע באמצעות טנדרים עם קבינה פתוחה העורכים הסעות (בתשלום) לשערי האתר עצמו. זו הדרך היעילה והיחידה להגיע מלנקין לפארק עצמו המצוי 10 ק"מ של ירידה בכבישי עפר וצמחייה טרופית משגעת. (מטיבי לכת יכולים לעשות זאת גם בהליכה. מומלץ להגיע לשמורת הטבע כמה שיותר מוקדם כי המקום עמוס במטיילים בייחוד בעונות השיא ובעונת הקיץ הטמפרטורות בשעות הצהריים כאן חמות ומעיקות במיוחד.

לינה - ניתן לישון בלנקין השוכנת בסמוך. יש לא מעט הוסטלים נוחים ודי זולים באזור שרוב פרנסתם היא פשוט אכלוס המוני התיירים שפוקדים את סמוק שמפיי. אופציה נוספת היא לינה בקאסות ובקתות קטנות בכפר סמוק שמפיי הממוקם ממש בצמוד לאתר. הכפר קטן ונידח מאוד, אין שם חשמל לעיתים קרובות (בעיקר בעונה הסוערת) והבקתות שם קטנות ולא מתוחזקות כראוי ועל כן לא מומלץ לישון באזור זה. בהתחשב בעובדה שהנסיעה מלנקין אינה ארוכה מומלץ להתאכסן שם בתנאים טובים יותר.

תחבורה אמצעי תחבורה ללנקין לא חסרים. כמעט מכל יעד תיירותית בגואטמלה (אגם אטיטלאן, סן פדרו, אנטיגואה) יוצאים שאטלים על בסיס יומי (או מספר פעמים בשבוע) לאזור לנקין וסמוק שמפיי. תוכלו לשכור את שירותי השאטלים הללו בכל סוכנות מטיילים בערים המרכזיות. הנסיעה ללנקין מפרכת ואורכת לא מעט זמן בכבישים לא סלולים ותלולים אך החוויה של הביקור בסמוק שמפיי שווה את כל התלאות והמאמצים.

סמוק שמפיי - נושאים קשורים

גואטמאלה גואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו בעלי תרבות עשירה, ידע מדעי ואסטרונומי עצום אשר נכחדו כמעט כליל מעל פני האדמה לאורך השנים. אך גואטמאלה היא גם מדינה קשת יום שמנסה להתאושש אחרי שנים של כיבוש ספרדי ודיכוי בני העמים הילידים שחיו בה..

יום המתים בגואטמלה יום המתים בגואטמלה

המוני בני אדם, לבושים בכל צבעי הקשת, צעדו ברחובות העיירה סומפנגו סקטפקז (Sumpango Sacatepéquez), השוכנת ברכס סיירה מדרה (Sierra Madre)שבמרכז גואטמלה. מגמת פני כולם הייתה בית הקברות. בידיהם נשאו עפיפונים, סירים רוחשים תבשילים, נרות ובקבוקים של משקאות חריפים. כל הכבודה הזו יועדה לארוחה השנתית המשותפת של החיים עם קרוביהם המתים. בהביטי בהמון זה יכולתי להבין היטב את הכינוי הרווח ביותר של גואטמלה: "ארץ הקשת..

פולחן בגואטמלה פולחן בגואטמלה

הרפובליקה של גואטמלה השוכנת במרכז אמריקה היא מדינה מדהימה. היא זכתה לשלל כינוים, וביניהם ארץ האביב הנצחי, ארץ הקשת בענן ושוויץ של מרכז אמריקה. המטייל בה לא יוכל להישאר אדיש ורבים מהמבקרים בה מתאהבים, שכן יש בה ריכוז של כל המיוחד במרכז אמריקה, החל בשרידי המאיה החידתיים, דרך הרי געש תמירים ומעשנים, וכלה בשרידי אוכלוסיה מקומית, ששרדה את שואת הכיבוש האירופאי. ברבות ממדינות היבשת האמריקאית האוכלוסייה המקומית נכחדה כליל..

מקדשי "טיקאל", גואטמאלה - Tikal טיקאל

אחת התמונות המפורסמות ביתר של מרכז אמריקה בכלל ושל גואטמלה בפרט הן הפירמידות המרשימות של עיר המאיה האבודה "טיקאל" הנמצאת בלב הג'ונגלים של מחוז אל-פטן בקרבת העיר פלורס בצפון גואטמאלה. ללא ספק טיקל היא אחד מאתרי התיירות המרתקים ביותר בגואטמאלה אם לא במרכז אמריקה כולה. "טיקאל" שפירושה בשפת בני המאיה "קולות" או "הד" הייתה עירם של בני המאיה שחיו ברחבי מרכז אמריקה במאה ה-4 לספירה...

גואטמלה סיטי, גואטמלה- Guatemala City גואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי היא עיר הבירה של גואטמלה. זוהי למעשה העיר הגדולה ביותר בגואטמלה ואוכלוסייתה מונה למעלה משני מליון תושבים. על אף שזוהי עיר הבירה אין בה כלל עניין תיירותי ורוב התיירים והמטיילים הנוחתים בה (כי כאן מצוי שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר) מעדיפים לדלג על ביקור בה וכבר מתוך דשה התעופה לוקחים מונית או "שאטל" ישר לכיוון אנטיגואה שמיתגה עצמה בשנים האחרות כ"בירת התיירות של גואטמאלה". האווירה..

אנטיגואה, גואטמאלה - Antigua אנטיגואה

אנטיגואה היא בירתה תיירותית והלא רשמית של גואטמאלה. כל המטיילים נוחתים בגואטמאלה סיטי הבירה ובורחים ממנה מספר דקות אחרי הנחיתה באוטובוס ישיר לאנטיגואה שהיא בירה תיירותית הרבה יותר, נעימה הרבה יותר ומעניינת הרבה יותר מגואטמאלה סיטי שהיא לא יותר מכרך סואן אפור ומשעמם. אנטיגואה המקבלת בשמחה את התיירים הרבים הפוקדים את גואטמאלה היא עיר קולוניאלית טיפוסית ומקסימה המשלבת בתוכה מסורתיות: בנייה נמוכה של בתים צבעוניים, רחובות..

אידיאל היופי במרכז אמריקה אידיאל היופי במרכז אמריקה

הפעם הראשונה בה נחשפתי לתופעת 'הארכת הגולגולת' הנהוגה במרכז אמריקה, הייתה בתור ילד, במסגרת קורס על תרבויות אמריקה הקדומה. רק שנים מאוחר יותר חקרתי את הנושא לעומק. ניתן לשער שאילו אדם בן זמננו היה נתקל ב'אדם האמיתי', כינויו של המלך במרחב מרכז אמריקה בתקופה הקלאסית (מאות שלישית – תשיעית לסה"נ), הוא היה חש תערובת של תדהמה וגועל. בוודאי שלא היה ממהר להשתחוות אפיים ארצה אל מול 'כליל השלמות'. אידיאל..

ליוינגסטון, גואטמלה – Livingston ליוינגסטון

ליוינגסטון היא ללא ספק אחת העיירות המרתקות מבחינה אנתרופולוגית הקיימות בגואטמאלה כולה. יש כאן שילוב מרתק של צאצאי מאיה, צאצאי עבדים שחורים שהובאו לכאן מאפריקה על ידי הבריטים ולא מעט תושבי חוץ אירופאים ואמריקאים שבאו לכאן לבלות בשלווה את שארית חייהם וחיים במקום על טהרת השלווה והדיג. ליוינגסטון שוכנת בצידה המזרחי על גואטמאלה לחופי הים הקריבי. העיר שוכנת בשפכו של נהר הגדול ובתחומה הוא מתמזג עם מימיו המלוחים של הים..

אגם אטיטלאן (לאגו אטיטלאן), גואטמלה – Lago Atitlan אגם אטיטלאן

אגם אטיטלאן המצוי דרומית לבירה גואטמאלה סיטי נחשב לאגם העמוק ביותר במרכז אמריקה והוא אחד היעדים המועדפים על תיירים שפוקדים אותו ואת הכפרים שסביבו בהמוניהם ורבים מהם מציינים את האגם כאחד המקומות היפים ביותר בהם ביקרו בביקורם בגואטמלה ובדרום אמריקה בכלל. אגם אטיטלאן השוכן באזור של פעילות וולקנית ענפה היה בעברו לוע של הר געש ענק שקרס והאגם כולו מנוקז בתוך לועו. על כן טמפרטורת המים לרוב חמימה וזאת בעקבות הפעילות הגועשת..

סן פדרו לה לגונה, גואטמלה - San Pedro La Laguna סן פדרו לה לגונה

סן פדרו לה לגונה או בשמה היותר מוכר "סן פדרו" היא עיר קטנה לשפת אגם הטיטלאן שהוא אחד האגמים היפים והמרשימים בגואטמלה המושך אליו מטיילים רבים ונחשב לאחד האתרים שחייבים לראות בגואטמלה. בשל מרכזיותו של אגם הטיטלאן על מפת התיירות של גואטמלה הכפרים הסובבים אותו הפכו לכפרים תיירותיים מאוד אשר עיקר עיסוקם הוא תיירות (הוסטלים, מסעדות וכו'). סן פדרו הפכה במרוצת השנים האחרונות לאחת הערים האהובות ביותר עבור ישראלים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון