תפריט
סגור

גואטמלה סיטי - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  גואטמלה סיטי ·    גואטמלה ·    טיול לגואטמלה ·    אטרקציות במרכז אמריקה · 

הודעות בפורומים

מסלול טיול לניו זילנד הערות והארות

להלן מסגרת כלית למסלול טיול ללא טראקים וללא פעילות אקסטרים עקב גילנו. כאשר מטרת הטיול הינה בעיקר נופים וטבע...

בטחון בנסיעה

היי, לא חושב שצריכה להיות בעיית בטחון. מממליץ בחום לשקול ביקרו בעיר ג'איפור, אפשר להתרשם באטרקציות או מלונות..

ג'איפור

אני חושב שאחד היעדיים שאתה חייב לבקר בהם הוא העיר ג'איפור. למידע נוסף או המלצות למלונות באיזור, אתה מוזמן..

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 15/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

הרצאה מקיפה אודות קובה ומרכז אמריקה 8/8

קפיטן אבי הזאב מרצה על קובה וכל מרכז אמריקה לקראת תחילת עונת הטיולים לאזור. ההרצאה תתקיימנה בחמשת ימי החמישי..

גואטמלה סיטי

מרכז אמריקה גואטמלה גואטמלה סיטי
גואטמלה סיטי היא עיר הבירה של גואטמלה. זוהי למעשה העיר הגדולה ביותר בגואטמלה ואוכלוסייתה מונה למעלה משני מליון תושבים. על אף שזוהי עיר הבירה אין בה כלל עניין תיירותי ורוב התיירים והמטיילים הנוחתים בה (כי כאן מצוי שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר) מעדיפים לדלג על ביקור בה וכבר מתוך דשה התעופה לוקחים מונית או "שאטל" ישר לכיוון אנטיגואה שמיתגה עצמה בשנים האחרות כ"בירת התיירות של גואטמאלה".

האווירה בגואטמלה סיטי לא נעימה במיוחד. זוהי עיר סואנת, עמוסה, צפופה ויש שיטענו שלא סימפטית ומלאת פשיעה (יש בכך משהו על אף שמדובר ברובעים מסוימים בעיר אליהם באמת מומלץ שלא להגיע). בין כך או כך גואטמלה סיטי רחוקה מלהיות מעניינית- יש בה לא מעט מבני ממשל ושלטון, מבני ציבור ומשרדים ממשלתיים אך לא מעבר לכך. אם אתם נדרשים לשירותי ממשלת או משטרת גואטמלה ניתן לעשות זאת ביתר קלות בגואטמלה סיטי.

גואטמלה סיטי היא עיר ענקית וקשה מאוד להתמצאות. היא מחולקת לאזורים (Zonas) אשר כל אזור מחולק לשדרות ורחובות בצורת שתי וערב ועל כן אם תרצו להגיע לכתובת מסוימת עליכם לדעת באיזו הצטלבות רחובות (לאורך ולרוחב) היא ממוקמת ובנוסף הקפידו לברר באיזה איזור מדובר כי בכל האזורים הרחובות מחולקים אותו הדבר.

הכיכר המרכזית של גואטמלה סיטי היא "כיכר קונסטיטוסיון" הנמצאת באזור מספר 1 (Zona 1) זהו אחד המרכזים השוקקים יותר בחיים תיירותיים בעיר ותוכלו למצוא מסביב לא מעט מסעדת, בתי קפה, קפה-אינטרנט ועוד מגוון חנויות.

בסמוך לכיכר המרכזית מצויים מספר מבנים היסטוריים מעניינים מבחינה ארכיטקטונית ביניהם הארמון הלאומי שבעבר שימש את השליטים הרודניים של גואטמלה וכיום משמש כמוזיאון, הקתדראלה המטרופוליטאנית ששרדה לא מעט רעידות אדמה ועדיין קיימת מאז סוף המאה ה-18 אז החלה בנייתה.


לינה- בגואטמלה סיטי יש לא מעט מקומות לינה. רוב מקומות הלינה הטובים במחירים סבירים לתיירים נמצאים מרוכזים ב"זונה אונה" (Zona1) יחד עם זאת אם חשקה נפשכם במלונות אקסקלוסיביים יותר תוכלו למצוא אותם ב"זונה ויוה" (Zona Viva) אזור מספר 11 בו יש לא מעט מסעדות יוקרתיות ומלונות יוקרה ולא מעט מקומות בילוי לשעות המאוחרות של הלילה.


תחבורה- בגואטמלה סיטי יש מרכז תחבורתי גדול ממנו ניתן לצאת לכל האזורים והערים ברחבי המדינה. יש בה תחנה מרכזית גדולה אם כי הדרך הטובה ביותר להתמצא בגואטמלה היא להקשיב לקולות הנהגים שצועקים את היעד אליו האוטובוס מגיע. תוכלו פשוט "לקפוץ" על אוטובוס שעובר בדרך ולהגיע לכל היעדים ברחבי גואטמאלה. מגואטמאלה סיטי יוצאים לא מעט קווים לכיוון אנטיגואה כמו גם ליעדים רחוקים יותר כמו סן-פדרו אזור אגם הטיטלאן, לנקין וסמוק שמפיי, פנחאצ'ל ועוד. הנסיעה לרוב היא בצ'יקן באסים- עבור נסיעה באוטובוסי תיירים (שהם די נדירים בגואטמלה) תדרשו לשלם הרבה יותר.

גואטמלה סיטי - נושאים קשורים

אנטיגואה, גואטמאלה - Antigua אנטיגואה

אנטיגואה היא בירתה תיירותית והלא רשמית של גואטמאלה. כל המטיילים נוחתים בגואטמאלה סיטי הבירה ובורחים ממנה מספר דקות אחרי הנחיתה באוטובוס ישיר לאנטיגואה שהיא בירה תיירותית הרבה יותר, נעימה הרבה יותר ומעניינת הרבה יותר מגואטמאלה סיטי שהיא לא יותר מכרך סואן אפור ומשעמם. אנטיגואה המקבלת בשמחה את התיירים הרבים הפוקדים את גואטמאלה היא עיר קולוניאלית טיפוסית ומקסימה המשלבת בתוכה מסורתיות: בנייה נמוכה של בתים צבעוניים, רחובות..

גואטמאלה גואטמאלה

גואטמאלה, השוכנת במרכז אמריקה היא מרכזה התרבותי והרוחני של בני עמי המאיה העתיקים שהקימו בה מקדשים ומקומות פולחן והיו לשושלת מפוארת של עמים שחיו בכל אזור מרכז אמריקה לפני אלפי שנים. עמי המאיה היו בעלי תרבות עשירה, ידע מדעי ואסטרונומי עצום אשר נכחדו כמעט כליל מעל פני האדמה לאורך השנים. אך גואטמאלה היא גם מדינה קשת יום שמנסה להתאושש אחרי שנים של כיבוש ספרדי ודיכוי בני העמים הילידים שחיו בה..

יום המתים בגואטמלה יום המתים בגואטמלה

המוני בני אדם, לבושים בכל צבעי הקשת, צעדו ברחובות העיירה סומפנגו סקטפקז (Sumpango Sacatepéquez), השוכנת ברכס סיירה מדרה (Sierra Madre)שבמרכז גואטמלה. מגמת פני כולם הייתה בית הקברות. בידיהם נשאו עפיפונים, סירים רוחשים תבשילים, נרות ובקבוקים של משקאות חריפים. כל הכבודה הזו יועדה לארוחה השנתית המשותפת של החיים עם קרוביהם המתים. בהביטי בהמון זה יכולתי להבין היטב את הכינוי הרווח ביותר של גואטמלה: "ארץ הקשת..

פולחן בגואטמלה פולחן בגואטמלה

הרפובליקה של גואטמלה השוכנת במרכז אמריקה היא מדינה מדהימה. היא זכתה לשלל כינוים, וביניהם ארץ האביב הנצחי, ארץ הקשת בענן ושוויץ של מרכז אמריקה. המטייל בה לא יוכל להישאר אדיש ורבים מהמבקרים בה מתאהבים, שכן יש בה ריכוז של כל המיוחד במרכז אמריקה, החל בשרידי המאיה החידתיים, דרך הרי געש תמירים ומעשנים, וכלה בשרידי אוכלוסיה מקומית, ששרדה את שואת הכיבוש האירופאי. ברבות ממדינות היבשת האמריקאית האוכלוסייה המקומית נכחדה כליל..

אידיאל היופי במרכז אמריקה אידיאל היופי במרכז אמריקה

הפעם הראשונה בה נחשפתי לתופעת 'הארכת הגולגולת' הנהוגה במרכז אמריקה, הייתה בתור ילד, במסגרת קורס על תרבויות אמריקה הקדומה. רק שנים מאוחר יותר חקרתי את הנושא לעומק. ניתן לשער שאילו אדם בן זמננו היה נתקל ב'אדם האמיתי', כינויו של המלך במרחב מרכז אמריקה בתקופה הקלאסית (מאות שלישית – תשיעית לסה"נ), הוא היה חש תערובת של תדהמה וגועל. בוודאי שלא היה ממהר להשתחוות אפיים ארצה אל מול 'כליל השלמות'. אידיאל..

סמוק שמפיי, גואטמלה – Semuc Champey סמוק שמפיי

סמוק שמפיי הוא אחד מהפארקים ואתרי הטבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימה. אתר הטבע המרשים מצוי ב-10 ק"מ מהעיר לנקין (Lankin) שמושתת ברובה על תיירות הסובבת את אתר "סמוק שמפיי" ועל כן תוכלו לארגן מכאן טיולים מאורגנים, הסעות וכד' במחירים זולים ובתדירות גבוהה מאוד. אתר..

אגם אטיטלאן (לאגו אטיטלאן), גואטמלה – Lago Atitlan אגם אטיטלאן

אגם אטיטלאן המצוי דרומית לבירה גואטמאלה סיטי נחשב לאגם העמוק ביותר במרכז אמריקה והוא אחד היעדים המועדפים על תיירים שפוקדים אותו ואת הכפרים שסביבו בהמוניהם ורבים מהם מציינים את האגם כאחד המקומות היפים ביותר בהם ביקרו בביקורם בגואטמלה ובדרום אמריקה בכלל. אגם אטיטלאן השוכן באזור של פעילות וולקנית ענפה היה בעברו לוע של הר געש ענק שקרס והאגם כולו מנוקז בתוך לועו. על כן טמפרטורת המים לרוב חמימה וזאת בעקבות הפעילות הגועשת..

סן פדרו לה לגונה, גואטמלה - San Pedro La Laguna סן פדרו לה לגונה

סן פדרו לה לגונה או בשמה היותר מוכר "סן פדרו" היא עיר קטנה לשפת אגם הטיטלאן שהוא אחד האגמים היפים והמרשימים בגואטמלה המושך אליו מטיילים רבים ונחשב לאחד האתרים שחייבים לראות בגואטמלה. בשל מרכזיותו של אגם הטיטלאן על מפת התיירות של גואטמלה הכפרים הסובבים אותו הפכו לכפרים תיירותיים מאוד אשר עיקר עיסוקם הוא תיירות (הוסטלים, מסעדות וכו'). סן פדרו הפכה במרוצת השנים האחרונות לאחת הערים האהובות ביותר עבור ישראלים..

מקדשי "טיקאל", גואטמאלה - Tikal טיקאל

אחת התמונות המפורסמות ביתר של מרכז אמריקה בכלל ושל גואטמלה בפרט הן הפירמידות המרשימות של עיר המאיה האבודה "טיקאל" הנמצאת בלב הג'ונגלים של מחוז אל-פטן בקרבת העיר פלורס בצפון גואטמאלה. ללא ספק טיקל היא אחד מאתרי התיירות המרתקים ביותר בגואטמאלה אם לא במרכז אמריקה כולה. "טיקאל" שפירושה בשפת בני המאיה "קולות" או "הד" הייתה עירם של בני המאיה שחיו ברחבי מרכז אמריקה במאה ה-4 לספירה...

ליוינגסטון, גואטמלה – Livingston ליוינגסטון

ליוינגסטון היא ללא ספק אחת העיירות המרתקות מבחינה אנתרופולוגית הקיימות בגואטמאלה כולה. יש כאן שילוב מרתק של צאצאי מאיה, צאצאי עבדים שחורים שהובאו לכאן מאפריקה על ידי הבריטים ולא מעט תושבי חוץ אירופאים ואמריקאים שבאו לכאן לבלות בשלווה את שארית חייהם וחיים במקום על טהרת השלווה והדיג. ליוינגסטון שוכנת בצידה המזרחי על גואטמאלה לחופי הים הקריבי. העיר שוכנת בשפכו של נהר הגדול ובתחומה הוא מתמזג עם מימיו המלוחים של הים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון