תפריט
סגור

הירושימה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  הירושימה ·    יפן ·    ערים ביפן ·    אטרקציות במזרח הרחוק ·    טיול ליפן · 

הודעות בפורומים

רעידת האדמה ביפן- עד כמה משפיע על התיירות מסביב

שלום, אני מתכננת טיול למזרח בזמן הקרוב, אומנם לא תיכננתי להגיע לאזור יפן אבל אני מאוד מתלבטת האם לנסוע מחשש..

הירושימה

הירושימה היא אחת הערים הידועות והמפורסמות ביותר בעולם, אך אין ספק שבפרסום כזה אף עיר אינה מעוניינת ובכבוד המפוקפק של "העיר הראשונה עליה הופלה פצצת אטום" כל עיר הייתה מוותרת בשמחה. ידוע לכל שהיסטוריה פניה לעתיד ושאתה נעשה אין להשיב ועל כן הירושימה כיום הפכה לעיר אשר שואפת לקדם את השלום העולמי וחותרת לניקוי העולם מפצצות הגרעין.


הירושימה- כרטיס ביקור

שם: הירושימה
מדינה: יפן
מחוז: צ'ונגו סניו
מטבע: ין יפני
שטח: 905 קמ"ר
אוכלוסייה: 1,159,000 נפש


הירושימה- קצת היסטוריה

הירושימה נבנתה כבר בסוף המאה ה-16 על אף שכבר 400 שנה קודם לכן היו בה כפרי דייגים. הירושימה הלכה וגדלה וערב מלחמת העולם השנייה הייתה לעיר השלישית בגודלה ביפן ומרכז צבאי-בטחוני חשוב של צבא יפן. בהירושימה שכנה המפקדה של הארמיה השנייה היפנית שהייתה אחראית לשמירת בטחונו של כל אזור דרום יפן. רוב המבנים בהירושימה היו מבני עץ בעוד היו בה מספר מבני ביטחון ומרכזים צבאיים שנבנו מבטון מזוין על מנת להגביר את שרידותם מרעידות האדמה התכופות המתרחשות במקום.

בתאריך 6.8.1945 לקראת תומה של מלחמת העולם השנייה ובלב המערכה הקשה שבין יפן לארה"ב הטילה ארה"ב על העיר הירושימה פצצת אטום בעוצמה של 15 קילוטון! זו הייתה פצצת האטום הראשונה שהתפוצצה שלא במסגרת ניסוי (לאחריה הפילה ארה"ב פצצה נוספת על העיר נגסאקי). פצצת האטום שנפלה על הירושימה החרידה את כל האזור, זרעה הרס רב וגבתה כ- 200,000 קורבנות. מרביתם מתו מיד לאחר ההפגזה ואילו אחרים מתו כתוצאה מהנשורת הגרעינית והקרינה הרדיואקטיבית שנפלטה לכל עבר.
עוד בנושא יפן
אוסאקהאוסאקה

אוסקה היא העיר השלישית בגודלה ביפן, היא ממוקמת על גדותיו של נהר היודו במפרץ אוסאקה, בחבל קאנסאי והיא למעשה בירת מחוז אוסאקה. היא נחשבת לעיר חשובה מאוד מבחינה פיננסית לאורך כל ההיסטוריה של יפן ועד היום..

עוד על אוסאקה
קיוטוקיוטו

קיוטו היא בירתה התרבותית של יפן ואחת הערים החשובות ביותר מבחינת התרבות, המורשת והמסורת היפנית מה שאומר שלתיירים יש כאן המון מה לראות ולכן לא פלא שהיא נחשבת לאחד המקומות החשובים ביותר והאטרקטיביים..

עוד על קיוטו

רוב העיר חרבה, מספר המבנים המצומצם שהיה בנוי מבטון נהרס חלקית ואילו בניין המשטרה שהיה מוקד ההפצה נותר למרבה הפלא עם נזקים מעטים בלבד וכיום הוא נותר כפי שהותירה אותו ההפצה ההיא כעדות אילמת לזוועה שהתרחשה בהירושימה ומשמש כיום כאנדרטת השלום.


הירושימה בהווה ובמבט לעתיד: כיום, כ-60 שנה לאחר האסון הנורא שפקד אותה הירושימה השתקמה כמעט לחלוטין, עברו עליה תהליכי התיעוש והמודרניזציה המוגברים שעברו על כל הערים הגדלות ביפן. היא נושאת עימה את כאב העבר ובשנים האחרונות מתעלת אותו לפעילויות למען השלום ולמען פירוקן של מדינות העולם מנשק גרעיני. בכל שנה בתאריך הטלת הפצצה מתקיים בה הטקס הרשמי לזכר קורבנות ההפצצה ופעמון הזיכרון מצלצל בקול חזק בדיוק בשעת הטלת הפצצה הקטלנית.


פארק השלום- הוא ללא ספק האתר המרכזי של הירושימה. הוא נבנה סביב בניין המשטרה הישן (מכונה היום כיפת האטום) ומכיל אנדרטאות שונות לזכר הקורבנות ולמען השלום העולמי. במקום ישנו מוזיאון מרכזי על ההיסטוריה של העיר ועל סיפור ההפצצה הנוראי. ניתן לראות תמונות זוועה מהימים שלאחר ההפצצה ולהתרשם מההרס הרב שזרעה הפצצה הקטלנית.

בנוסף לעיסוק ההיסטורי באירוע הטלת הפצצה, הירושימה כיום היא עיר מתועשת דמודרנית וגדולה לכל דבר. יש בה מרכזי קניות, מרכזי בילויים, מסעדות פאבים ומועדונים- החיים בה נמשכים ויש בה מכל טוב, אך רוב התיירים המתרכזים בה מגיעים לכאן לביקור קצר העוסק רובו ככולו באירועי אותו בוקר בשנת 1945 ששינה את פני העולם כולו לבלי היכר.


ומה בעתיד? בשנת 2009 הודיעה הירושימה כי היא מתכוונת לארח את אולימפיאדת 2020 בשיתוף עם העיר נגסאקי (עליה הופלה פצצת האטום השנייה שלושה ימים לאחר הטלתה על הירושימה). המשחקים האולימפיים הללו יהיו בסימן עולם נקי מגרעין ולמען השלום. כל שנותר לנו לקוות שעד שנת 2020 נוכל לעסוק רק בשלום ושעל המלחמות נוכל לדבר עד אז בלשון עבר.

הירושימה - נושאים קשורים

אוסאקה, יפן – Osaka אוסאקה

אוסקה היא העיר השלישית בגודלה ביפן, היא ממוקמת על גדותיו של נהר היודו במפרץ אוסאקה, בחבל קאנסאי והיא למעשה בירת מחוז אוסאקה. היא נחשבת לעיר חשובה מאוד מבחינה פיננסית לאורך כל ההיסטוריה של יפן ועד היום היא מהווה מרכז כלכלי חשוב לכלכלתה של יפן. תושביה לאורך כל השנים היו סוחרים והיא ביססה עצמה על טהרת המסחר כעיר נמל חשובה ומרכזית ביפן. אוסאקה- כרטיס ביקור שם: אוסאקה מדינה: יפן מחוז: אוסאקה חבל..

קיוטו, יפן – Kyoto קיוטו

קיוטו היא בירתה התרבותית של יפן ואחת הערים החשובות ביותר מבחינת התרבות, המורשת והמסורת היפנית מה שאומר שלתיירים יש כאן המון מה לראות ולכן לא פלא שהיא נחשבת לאחד המקומות החשובים ביותר והאטרקטיביים ביותר בקרב תיירים המבקרים ביפן. קיוטו- כרטיס ביקור שם: קיוטו מדינה: יפן חבל ארץ: קנסאי מחוז: קיוטו שטח: 827 קמ"ר אוכלוסייה: 1,464,000 נפש מטבע: ין יפני מבחינה היסטורית..

יפן יפן

יפן, "ארץ השמש העולה" ומקום הולדתם של הקראטה, הסומו ואומנויות לחימה נוספות כמו גם אומנויות שזירת הפרחים והאוריגאמי - אומנות קיפולי הנייר, היא ללא ספק מדינה מרגשת ומלאה אטרקציות תרבותיות וטבעיות עבור המטייל בה. עם עבר היסטורי קשה ושלל דעות קדומות מצד המייחסות ומסרבות לשכוח ליפן את המתקפה האכזרית על פרל הארבור, על השימוש בטייסי הקמיקאזה שהיו מתרסקים אל יעדי התקיפה שלהם ושאר הפגנות תוקפנות ולאומנות כמו גם הטלת..

טוקיו, יפן – Tokyo טוקיו

טוקיו בירתה של יפן היא ללא ספק מהיפות שבבירות המזרח הרחוק. מצד אחד התפתחה במהירות ונמצאת בתנופת מודרניזציה מתמדת- גורדי שחקים, קניונים, כבישים סואנים ומחלפים ענקיים ומאידך משמרת את התרבות היפנית המסורתית- בתי עץ קטנים, חנויות לממכר קימונו בקרן רחוב ומסעדות קטנות וצנועות המגישות אוכל יפני מסורתי- כזוהי טוקיו, עיר של ניגודים: ישן וחדש מעורבבים בעיר שבה קצב החיים מהיר ולא עוצר לרגע. טוקיו- כרטיס ביקור שם:..

ניקו, יפן – Nikko ניקו

ניקו שוכנת כ- 140 ק"מ צפונית לטוקיו בירתה של יפן, היא ממוקמת בגובה של כ-500 מטרים בהרים של נפת טוצ'יגי הנמצאים במחוז קאנטו. העיר ניקו היא יעד תיירותי פופולארי מאוד ביפן וזאת הודות למעיינות החמים המצוינים המקיפים אותה, המפל הנפלא של ניקו, המוזוליאום של השוגון השלישי אשר נבנה במאה ה-8 לספירה, מקדש רינו ג'י המפורסם וקומפלקס המקדשים המפואר שלה. מקדשיה של ניקו הוכרזו ע"י ארגון אונסק"ו כאתר..

הוקאידו, יפן- Hokkaido הוקיאדו

הוקאידו הוא האי השני בגודלו בכל מדינת יפן (אחרי הונשו, האי הגדול ביותר). הוא מדורג כאי ה-21 בגודלו בעולם, והוא נחשב כמחוז בפני עצמו וכאזור הצפוני ביותר ביפן. הוקאידו מופרד מהונשו ע"י מיצר צוגארו אשר מתחתיו עוברת מנהרת סייקאן המחברת את שני האיים ונחשבת למנהרה התת-ימית הגדולה והארוכה ביותר בעולם (כמעט 54 ק"מ!). האי הוקאידו מכיל מספר ערים, כאשר בירת המחוז היא העיר סאפורו (Sapporo). במרכז האי מספר..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון