תפריט
סגור

טיבט - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  טיבט ·    מידע על טיבט ·    אטרקציות בטיבט ·    המזרח הרחוק · 

הודעות בפורומים

טיול למזרח סין-טיבט-נפאל-הודו

מדובר בתכנון נסיעה של כמה חודשים 5-6. ההתחלה היא בביג'ינג, טיול עצמאי של חודש בדרך המשי, סיום לאחר חודש כנראה..

טיבט

טיבט היא ללא ספק אחת המדינות המרתקות ביותר ביבשת אסיה. עם היסטוריה תרבותית ענפה אך אפופת מסתורין הופכת טיבט בשנים האחרונות ליעד תיירותי אטרקטיבי עבור מטיילים שרוצים לחוות חוויה עוצמתית ורוחנית. טיבט ארץ מולדתו של ה"דלאי למה" היא המקום בו הרוח פוגשת את הנפש. על רקע נופים עוצרי נשימה של המדינה הגבוהה בעולם, עם פסגות מושלגות של הרי ההימלאיה ותצפית מרהיבה על פסגת האוורסט הגבוהה בעולם- טיבט היא ללא ספק המקום שבו מרגישים הכי קרוב לאלוהים.


טיבט- כרטיס ביקור

שם: טיבט
עיר בירה: להסה
משטר: שלטון אוטונומי כחלק מהרפובליקה העממית של סין
אוכלוסיה: 2,840,000
מטבע: יואן (המטבע הסיני הרשמי)
שפה: סינית מנדרינית תקנית, טיבטית
מזג אוויר: האקלים הטיבטי שונה מאוד מהאקלים הים תיכוני המוכר לנו. המדינה כולה שוכנת בגובה רב ועל כן הטמפרטורות בה צונחות בצורה משמעותית. החמצן באזור דליל ועל כן לוקח מעט זמן להסתגל בריאותית לשינוי. החודשים הטובים ביותר לביקור בטיבט הם מאי-נובמבר. בחודשים אלה הטמפרטורה יחסית סבירה אך יחד עם זאת בחודשים יולי-אוגוסט יורדת כמות המשקעים הרבה ביותר בשנה.


טיבט- קצת היסטוריה

לעם הטיבטי מורשת מפוארת וארוכת שנים. בטיבט צמחה לראשונה דת הבודהיזם והחלה להתפתח ולהיות מופצת על ידי "הדלאי למה" לאורך מאות שנים. העם הטיבטי היה לאורך ההיסטוריה עם עצמאי בעל מדינת לאום תרבות ומורשת מפוארת מחד אך גם אפופת מסתורין מאידך.
עוד בנושא טיבט
באגובאגו

באגו- מידע כללי באגו היא אחת הערים המעניינות בבורמה. אומנם ממבט חטוף על העיר היא תראה לכם מבולגנת ומלוכלכת נורא, אך באגו אוצרת בתוכה יש יאמרו את האתרים היפים ביותר שניתן למצוא כיום בבורמה. העיר..

עוד על באגו
פיליפיניםפיליפינים

הפיליפינים הוא ארכיפלג של למעלה מ-7000 איים חלקם מיושבים אך רובם עוד טרם יושבו או התגלו כלל ומחכים בדיוק בשבילכם שתבואו ותגלו אותם. האיים המיושבים הפיליפינים הם שילוב מעניין של תרבות אסייתית שבטית של..

עוד על פיליפינים

במאה העשרים התחוללה אחת המהפכות הקשות והעקובות מדם בטיבט עם עלייתו של מאו צה-טונג השליט הקומוניסטי הסיני וההפיכה שקיים בסין. לאחר המהפכה השתלטו בשנת 1949 הכוחות הקומוניסטיים הסינים על שטחים נרחבים בטיבט וסיפחו אותה כחלק מהרפובליקה העממית של סין. המהפכה הזו הייתה בעלת תוצאות הרסניות: מעל מליון טיבטים מצאו מותם במתקפה המוחצת של סין על צבאה המובס של טיבט שנותר ללא סיכוי אל מול העוצמה הסינית. הדיכוי הקומוניסטי הרס את כל התשתית התרבותית בטיבט והותיר את האזרחים והשלטון בה חבולים והרוסים.

טיבט הייתה סגורה למדינות המערב במשך עשרות בשנים בשל הכיבוש הקומוניסטי הסיני ורק בשנות השמונים לאחר התקוממות טיבטית בלהאסה הבירה למעשה הורשו ראשוני האירופאים בעת המודרנית לבקר בטיבט ולהתרשם מאחת המדינות המרתקות והיפות בעולם. הסינים הותירו רק בשנת 1992 כניסתם של מטיילים עצמאיים לתוך טיבט ובכך החלו לחשוף אותה שוב אל מדינות המערב.

בשנים האחרונות המצוקה של העם הטיבטי ומאבקו לעצמאות עולה לכותרות חדשות לבקרים. ביקורת נגד העם הסיני המושל בעם הטיבטי כבר למעלה מחצי מאה מושמעות מצד מדינות המערב, אך לעת עתה הסטאטוס קוו נשמר. סין אומנם מצהירה בשנים האחרונות שהיא מותירה לטיבט להתפתח ולשקם עצמה כמו גם לקיים את הבודהיזם בשטחה אבל כל זה מתנהל כמובן תחת עינה הפקוחה של ממשלת סין.


טיבט- התמצאות

טיבט היא אחת המדינות המרתקות בעולם, היא ממוקמת באזור הרמה הטיבטית הנחשבת לאזור הגובה בעולם מה שעושה אותה למעשה למדינה הגבוהה ביותר על פני הגלובוס. הגובה הממוצע בטיבט הוא 4,900 מטרים. רוב שטחי הרי ההימלאיה נמצאים בשטח טיבט ואילו פסגת האוורסט מצויה פחות או יותר על הגבול המשותף בין טיבט לנפאל. הבירה להאסה שנחשבת לבירה המסורתית של טיבט וגם עיר המחוז של החבל הטיבטי שהוא חלק מהרפובליקה הסינית היא העיר הגדולה בטיבט. עיר נוספת מרכזית היא שיגאצה בה שוכן מנזר "טאשילהונפו" בו מתגורר הפאנצ'ן לאמה (שהוא הדמות השנייה בחשיבותה מבחינת ההיררכיה הטיבטית לאחר הדלאי למה המנהיג הרוחני של העם הטיבטי).


טיבט- אתרים מרכזיים

להסה- Lhasa)) עיר הבירה והמרכז הרוחני הטיבטי, יש האומרים שמדובר באחת הערים היפות והמרתקות ביותר בעולם. להסה אפופת מסתורין. הרוחניות ניכרת בה ובמקדשים הבודהיסטיים הרבים הפזורים בה. עם זאת לאורך השנים האחרונות לאחר הכיבוש הסיני ניכרות בה השפעות של מודרניזציה ותיעוש ברוח הסינים. נבנים בה גורדי שחקים, נפתחים בה עסקים בניהול סינים ויש נהירה של תושבים סינים המציפים את רחובותיה. עם פתיחת מסילת הרכבת המחברת אותה כבירת מחוז טיבט עם בייג'ין ושנגחאי הפכה להסה לעמוסה וצפופה הרבה יותר, אך אין הדבר מוריד מקסמה וייחודיותה של העיר שמצליחה עדיין לשמור על צביונה הרוחני. לאחר המהומות שהתקיימו ברחבי העיר בשנת 2008 לקראת קיום אולימפיאדת בייג'ין ניתן לחוש בברור בכוחות הצבא הסיני אשר שומרים על השקט והסדר במקום. פטרולים של אנשי צבא סינים חמושים וצלפים על הגגות הינם מראה די שגרתי ברחובותיה של להסה ויחד עם זאת היא אינה נחשבת למסוכנת שכן הן הטיבטים והן השלטונות הסיניים מעוניינים בתיירות. כוחות הצבא הסיני אוכפים את השקט והסדר הפנימי בתוך טיבט ואינם מפריעים לתיירות החוץ.


שיגאטסה- (Shigatse) היא העיר השנייה בחשיבותה ובגודלה לאחר להסה הבירה. העיר שיגאסטה היא מקום מושבו של הפנאצ'ן לאמה שמוגדר הדמות השנייה בחשיבותה בהיררכיה הטיבטית לאחר הדלאי לאמה. להבדיל מלהסה בשיגאסטה ההשפעה הסינית פחות ניכרת ועל כן היא יותר בעלת אופי "טיבטי". המבקר בה לאחר הביקור בלהסה יחוש מידי בהבדל. אורח החיים בה נינוח ורגוע יותר, נוכחותם של הסינים (הן של כוחות הצבא והן של התושבים) דלילה יותר ועל כן נעים כאן הרבה יותר. במרכז העיר עומד מבצר שיגאסטה שנבנה ע"י מלכי טסאנג שמשלו באזור. בעבר ישבו בו השליטים והמושלים של חבל הארץ הזה ואילו היום נותרו ממנו רק שרידים. האזור המקיף את העיר טובל בטבע ירוק נפלא: צמחייה טבעית, נחלים ואדמה חקלאית מעובדת על ידי איכרים עושים את האזור ואת ההגעה לשיגאטסה חוויה פסטוראלית במיוחד.


אזור האוורסט- ההר הגבוה בעולם מצוי אומנם בשטחה של נפאל, אך הדרך להעפלה לפסגתו מתחילה כבר בשטחה של טיבט. אם לומר את האמת האזור הטיבטי של רכס האוורסט יפה יותר מאשר צידו הנפאלי. מהצד הטיבטי ישנן נקודות תצפית טובות יותר על ההר הגבוה ביותר בעולם (8848 מטרים!) האזור שנמצא סביב מדרונות האוורסט הוכרז כשמורת טבע בשם צ'ומולאנגמה. ברחבי שמורת הטבע נמצאים גם שני בסיסי היציאה לטרקים של טיפוס על האוורסט (The Everest Base Camp). הטרקים יוצאים מהעיירות שגאר (Shegar) וטינגרי (Tingri) שכל העניין בהם הוא בעיקר ההכנות ליציאה לטרק הקשה והמורכב.


אגם ימדרוק צו (Yamdrok Tso)- זהו אחד מאתרי הטבע היפים והידועים ביותר בטיבט. פירוש שמו הוא "ים הטורקיז" ואם לומר את האמת שמו הולם אותו מאוד. האגם המצוי בגובה רב של כמעט 4500 מטרים עמוק מאוד וצבע מימיו הוא כמובן טורקיז קסום. בדרככם לאזור האגם הקפידו לעצור לתצפית במעבר ההרים קמבה-לה משם נשקף הנוף היפה ביותר של האגם המרהיב.


דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור

ויזות ואשרות כניסה- על מנת להיכנס לטיבט דרך סין יש צורך בהנפקת אשרת כניסה לסין בתוספת אשרת כניסה לטיבט (אותה מוציאים גם כן בשגרירות הסינית).
מחלות וסכנות בריאות- עקב הגובה הרב בה ממוקמת טיבט יש בה סכנה לחלות במחלת גבהים- מומלץ להצטייד בכדורים נגד מחלות גבהים, בנוסף יש להיוועץ במרפאות המטיילים ברחבי הארץ על מנת להתחסן בחיסונים התואמים את מסלול טיולכם.
שעון- השעון המקומי בטיבט מקדים את שעון ישראל ב-6 שעות
תחבורה- התחבורה בתוך להאסה הבירה נוחה יחסית. מומלץ להשתמש במוניות. במרכז הבירה קיימת תחנה מרכזית ממנה יוצאים אוטובוסים למגוון יעדים בתוך המדינה (אם כי רשת התחבורה לא מספיק מפותחת). בנוסף אופציה נוספת מעט יותר יקרה היא שכירת רכב עם נהג.

טיבט - נושאים קשורים

באגו, בורמה (מיאנמר) - Bago באגו

באגו- מידע כללי באגו היא אחת הערים המעניינות בבורמה. אומנם ממבט חטוף על העיר היא תראה לכם מבולגנת ומלוכלכת נורא, אך באגו אוצרת בתוכה יש יאמרו את האתרים היפים ביותר שניתן למצוא כיום בבורמה. העיר באגו הייתה בראשית ימיה בירת בורמה התחתונה, אז היא כונתה בשם "פאגה". במאה ה-18 חרבה העיר על ידי הבורמזים ועמדה חרבה יותר ממאה שנה. לאחר מאה שנה שוחזרה העיר אך לא חזרה לימי זוהרה טרום החרבתה במאה ה-18. באגו- מה..

הפיליפינים - Philippines פיליפינים

הפיליפינים הוא ארכיפלג של למעלה מ-7000 איים חלקם מיושבים אך רובם עוד טרם יושבו או התגלו כלל ומחכים בדיוק בשבילכם שתבואו ותגלו אותם. האיים המיושבים הפיליפינים הם שילוב מעניין של תרבות אסייתית שבטית של קבוצות אתניות שונות, ניבים רבים, לשונות ותרבויות מגוונות שהתפתחו באופן מקביל לאורך שנים בצורת חיים שבטית על איי הארכיפלג. בד בבד ניכרות בהם ההשפעות של הכיבוש הספרדי והאמריקני שהחזיקו בהם שנים רבות והותירו בהם בעיקר את שרידי השפה..

אינדונזיה - Indonesia אינדונזיה

אינדונזיה היא ללא ספק אחד היעדים האקזוטיים ביותר בעולם ועבורנו הישראלים היא אחת האטרקציות המרתקות הרחוקות ולא בכדי היא באמת אחד התיאורים ההולמים היותר ל"סוף העולם" עבור התייר הישראלי המצוי. אך מעבר לאמירה: "הייתי בסוף העולם" אינדונזיה טומנת בחובה אטרקציות תרבותיות מרהיבות- עם מרקם תרבותי מדהים שאין שני לו- 300 שבטים שונים, ניבים שונים מסורות וטקסים שונים הפרוסים על ארכיפלג ענק של 13,000 איים מזמינים את התייר..

הודו הקטנה, סינגפור - Little India הודו הקטנה

הודו הקטנה או כפי שהיא מכונה בפי התיירים "ליטל אינדיאה" היא מיקרוקוסמוס של הודו האמיתית. זהו האזור בו מתרכזת רוב הקהילה ההודית שחיה כיום בסינגפור. על אף שכיום הגבולות היטשטשו והחלוקה המסורתית בין ההודים הסינים והמוסלמים היא חלק מן העבר אזור "הודו הקטנה" הוא עדיין מעוזם של ההודים והסיור בו מהווה טעימה קטנה מן הדבר האמיתי- הודו. מטיול ברחובות "הודו הקטנה" עולה ההרגשה כאילו נמצאים בסרט..

סינגפור- Singapore סינגפור

סינגפור היא עיר מדינה או מדינה שהיא עיר. סיפורה המרתק של פיסת הארץ הקטנה הזו שנועדה לכישלון כלכלי חרוץ (מה ניתן לצפות מאסופה של מיעוטים אתניים ומהגרים מהמדינות השכנות שנכפתה עליהם עצמאות ללא רצונם), ללא כל משאבים טבעיים או ענפי כלכלה בולטים ולמרות הכל הצליחה להפוך עצמה לסיפור הצלחה משגשג. אין ספק כי זו אחת הדוגמאות הבולטות של סיפורי סינדרלה כלכליות על פני הגלובוס. סינגפור כיום היא מעצמה כלכלית וטכנולוגית, אחת המדינות העשירות..

דלתות נהר המקונג, וייטנאם - The Mekong Delta מקונג

אזור דלתת המקונג הוא אחד האזורים הפוריים ביותר לגידולים חקלאיים בוייטנאם. הוא ממוקם בדרומה של המדינה לא הרחק מהעיר הו צ'י מין סיטי (סייגון) ממנה אף יוצאים אליו סיורים מאורגנים יומיים. דלתת המקונג היא למעשה תחנתו האחרונה של נהר המקונג האדיר הזורם מרמות טיבט הנישאות מרחק של כ- 4500 ק"מ לאורכה של טיבט ושל וייטנאם ובדרומה של המדינה למעשה נפרשת הדלתא רחבת הידיים של הנהר האדיר לעשרות שלוחות שונות הנשפכות אל ים סין הדרומי. נהר..

מיאנמר (בורמה) - (Myanmar (Burma מיאנמר

איחוד מיאנמר המוכר לרבים בעולם בשם "בורמה", היא אחת המדינות הפחות מתוירות באזור דרום מזרח אסיה, יש כאן לא מעט קשיים ומשטר צבאי לוחץ אך גם אנשים שמחים, נחמדים ואדיבים, תרבות מרתקת, נופים נפלאים ובעיקר- המון אזורים שטרם גילו אותם וטרם "נכבשו" ע"י המון ישראלי רועש. אם אתם מחפשים לעצמכם מקום מרתק לטייל בו באווירה בתולית שהשפעות המערב טרם ניכרות בה בצורה משמעותית בורמה היא אתר מצוין..

הואה, וייטנאם – Hue הואה

העיר הואה, הייתה בירתה הקודמת של וייטנאם (לפני האנוי) ונחשבת כבירה המלכותית של וייטנאם וכעיר המלכים והקיסרים ומכאן ייחוסה המכובד. העיר מרוחקת כ- 660 ק"מ מהנאוי הבירה. שיא פריחתה של העיר הייתה תחת שלטונם של קיסרי שושלת נגווין שהפכו את הואה למרכזם השלטוני והתרבותי והקימו בה ארמונות, פגודות ומקדשים רבים ושם גם קבורים חשובי הקיסרים של שושלת זו. למרבה הצער, חלקים רבים מהואה נחרבו במהלך ההפצות הכבדות של מלחמת וייטנאם..

מפרץ האלונג, וייטנאם – Halong Bay האלונג

אזור מפרץ האלונג הוא אחד האזורים היפים והמתוירים ביותר בוייטנאם. הוא מתפרש על שטח של 1500 קמ"ר בפינה הצפון מזרחית של וייטנאם ומורכב מלא פחות מ-3000 איים הממוקמים ברחבי המפרץ. האיים המבצבצים בגדלים שונים מתוך מימי המפרץ התכולים מורכבים ממערות, נקרות ושאר עיצובי טבע מרשימים שבליית המים והרוח עשו בסלעי הגיר המרכיבים את האיים במרוצת השנים. האתר הנפלא הזה שהוא באמת אחד מהשיאים בטיול ברחבי וייטנאם הוכרז ע"י ארגון..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון