תפריט
סגור

האלונג - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  מפרץ האלונג ·    וייטנאם ·    אטרקציות בוייטנאם ·    המזרח הרחוק ·    מפרצים · 

הודעות בפורומים

וייטנאם למטייל

היי חברה, וייטנאם, וייטנאם ושוב, וייטנאם!!! איזו מדינה, אני רוצה להמליץ לכם על וייטנאם למטייל, בין אם מדובר..

Bayside Hotel

מלון קטן ונחמד מאוד, החדרים נקיים ובסיסיים אבל המיקום מעולה, דקה מהים, וכעשר דקות הליכה על הטיילת לוניס ביץ',..

הידעתם? אריות הים ב-pier 39 סן פרנסיסקו

הי, הייתי לא מזמן ב-pier 39 בסן פרנסיסקו, וכבר מהבית ידעתי שאפגוש שם את אריות הים המפורסמים של המקום, אני..

עמוד לאוס באתר טריפו

שלום שרון, לאוס היא בהחלט מדינה נפלאה, מאוד כדאי לטייל בה. מטיילים רבים עורכים טיול "משולש" של..

עלויות כספיות

אם יש לרשותי 12,000 שקל, ואני רוצה לטייל בהודו, נפאל, וייטנאם, קמבודיה ולאוס. לכמה חודשיים הכסף הזה יספיק..

האלונג

אזור מפרץ האלונג הוא אחד האזורים היפים והמתוירים ביותר בוייטנאם. הוא מתפרש על שטח של 1500 קמ"ר בפינה הצפון מזרחית של וייטנאם ומורכב מלא פחות מ-3000 איים הממוקמים ברחבי המפרץ. האיים המבצבצים בגדלים שונים מתוך מימי המפרץ התכולים מורכבים ממערות, נקרות ושאר עיצובי טבע מרשימים שבליית המים והרוח עשו בסלעי הגיר המרכיבים את האיים במרוצת השנים.

האתר הנפלא הזה שהוא באמת אחד מהשיאים בטיול ברחבי וייטנאם הוכרז ע"י ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית הראוי לשימור בשנת 1994.

אזור מפרץ האלונג מרוחק כ- 4 עד 5 שעות נסיעה מהאנוי הבירה. בהאנוי מוצעים מטעם סוכנויות המטיילים טיולים מאורגנים לאזור מפרץ האלונג הכוללים תחבורה לאזור המפרץ, שיט, לינה ואוכל. מומלץ לקחת את אחד מהסיורים המאורגנים הללו מאחר וכל דרך עצמאית אחרת כנראה ותצא עבורכם הרבה יותר יקרה ותצריך מכם כאב ראש לוגיסטי שבטח לא תרצו להטריח עצמכם בו במהלך חופשתכם.

קיימים שני סוגים של טיולים מאורגנים היוצאים מהאנוי, האחד סיור יומי והשני סיור של יומיים. הסיור של היומיים מומלץ יותר כי מספיקים לראות הרבה יותר מקומות וליהנות מהחוויה המרשימה וייחודית, אך כמובן שהכל תלוי במסגרת מספר הימים שיש לכם להקצות לאזור זה.

ניתן לבחור בשני סוגי שיט, האחד מהיר יותר על סירות דמויות סירות מנוע אשר מביאות אתכם ליותר מקומות ואיים בפחות זמן והאחר בסירות סיניות מסוריות עם משוטים אשר יש יאמרו שהן יותר מסורתיות קלאסיות ואולי אפילו רומנטיות אבל אין ספק שלא יובילו אתכם הרחק מקו החוף. הנקרה המרשימה והמפורסמת ביותר באזור מפרץ האלונג היא נקרת "האנג דאו גו" (Hang Dau Go) אש בתרגום חופשי לעברית שמה הוא: "מקום נחיתת הדרקון הגדול בים". הנקרה היא ענקית ומורכבת משלושה חללים גדולים ומרשימים מאוד במעבה האי. הנקרה קרויה על שם הדרקון האימתני שעל פי האגדה יצר את כל האיים והמפרץ באמצעות זנבו הענק והמתנופף. בין אם אכן כך היה ובין אם לא אין ספק שמדובר במקום מרהיב ביופיו ובתופעת טבע (או תופעת דרקון) מרשימה ביותר.

אטרקציה נוספת מרתקת באזור מפרץ האלונג היא כפרי הדייגים הצפים על מימי המפרץ. כפרי דייגים צפים אלו הם תופעה מרתקת של בתים הבנויים על גבי רפסודות עץ צפות עליהן מקיימות משפחות שלמות (הורים וילדים) את אורח חייהם. הבית הצף שט על מימי המפרץ באזורים הרגועים בהם המים שקטים ברוב ימות השנה, משק הבית מתנהל כסדרו (לפעמים גם חיות המשק חיות יחד עם המשפחה) כאשר אבי המשפחה לרוב דייג מתפרנס מדיג. לרוב הדגים מאוכסנים בכלובים גדולים הממוקמים מתחת לפני הים וכך משתמרים טוב יותר ומוצאים משם על ידי הדייג רק כאשר הוא מעוניין למוכרם.

הוייטנאמים מנסים מאוד לשוות לאזור מפרץ האלונג מראה של אטרקציה תיירותית מערבית ומודרנית ובשנים האחרונות ברחבי האזור מתחילה להתפתח תעשייה תיירותית שלמה, יש כאן כבר לא מעט מלונות המציעים מקומות לינה, יש סיורי שיט הכוללים במסגרת השיט גם ארוחות צהריים וכד' הכל למען התייר שיהיה מאושר (ולמען הכיס הוייטנאמי שרוצה להרוויח מהטבע שבירך אותו במפרץ מרשים כזה).

האלונג - נושאים קשורים

האנוי, וייטנאם – Hanoi האנוי

האנוי, בירתה של וייטנאם, הוכתרה לא פעם בידי המבקרים והתיירים בה כאחת הערים היפות ביותר במזרח הרחוק. עיר בעלת היסטוריה ארוכת שנים, אשר ממוקמת על גדת "הנהר האדום" (ומכאן גם מקור שמה: "גדת הנהר"). האנוי היא שילוב מרתק של ישן וחדש, יש בה מקדשים עתיקים בני למעלה מ-1500 שנים לצד גורדי שחקים חדשים ומודרניים, בתים בסגנון קולוניאלי צרפתי לצד בנייה חדשנית של המאה העשרים ואחת. האנוי לא עוצרת לרגע, היא הולכת ומתפתחת בקצב..

סאפה, וייטנאם- Sapa סאפה

סאפה הוא אזור ירוק ונפלא הנמצא מצפון להאנוי הבירה, אשר הפך בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותית עבור מטיילים רבים בעיקר הודות לנופים הנפלאים הנשקפים בנקודה זו של וייטנאם והודות לשבטי ההרים הייחודיים החיים באזורים אלה. סאפה נחשבת למוקד המשיכה של צפון וייטנאם עבור המטילים הרבים ומשם ניתן לצאת לסיורים וטיולים רגליים וממנועים בין כפרי השבטים הססגוניים של צפון המדינה. בסופי שבוע עולים כל בני השבטים אל העיר המרכזית..

הואה, וייטנאם – Hue הואה

העיר הואה, הייתה בירתה הקודמת של וייטנאם (לפני האנוי) ונחשבת כבירה המלכותית של וייטנאם וכעיר המלכים והקיסרים ומכאן ייחוסה המכובד. העיר מרוחקת כ- 660 ק"מ מהנאוי הבירה. שיא פריחתה של העיר הייתה תחת שלטונם של קיסרי שושלת נגווין שהפכו את הואה למרכזם השלטוני והתרבותי והקימו בה ארמונות, פגודות ומקדשים רבים ושם גם קבורים חשובי הקיסרים של שושלת זו. למרבה הצער, חלקים רבים מהואה נחרבו במהלך ההפצות הכבדות של מלחמת וייטנאם..

הו צ'י מין סיטי (סייגון), וייטנאם - Ho Chi Minh City - Saigon סייגון

הוא צ'י מין סיטי, או בשמה ההיסטורי סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, כיום היא מרכז החיים של המדינה. היא בירתה התרבותית, הכלכלית ורוב מרכז העצבים של המדינה מצוי בה (מעניין שהבירה האנוי משנית לה בגודלה ובמרכזיותה). הו צ'י מין סיטי ממוקמת בדרום ויינטאם ובהיסטוריה שלה (עוד בימיה כסייגון) הייתה בירתה של וייטנאם הדרומית. בתור מלחמת צפון וייטנאם בדרום וייטנאם ובתבוסתה של וייטנאם הדרומית ניתן לסייגון ההיסטורית שמה החדש..

דלתות נהר המקונג, וייטנאם - The Mekong Delta מקונג

אזור דלתת המקונג הוא אחד האזורים הפוריים ביותר לגידולים חקלאיים בוייטנאם. הוא ממוקם בדרומה של המדינה לא הרחק מהעיר הו צ'י מין סיטי (סייגון) ממנה אף יוצאים אליו סיורים מאורגנים יומיים. דלתת המקונג היא למעשה תחנתו האחרונה של נהר המקונג האדיר הזורם מרמות טיבט הנישאות מרחק של כ- 4500 ק"מ לאורכה של טיבט ושל וייטנאם ובדרומה של המדינה למעשה נפרשת הדלתא רחבת הידיים של הנהר האדיר לעשרות שלוחות שונות הנשפכות אל ים סין הדרומי. נהר..

וייטנאם וייטנאם

כשעולה השם של מדינת וייטנאם בראש לא ניתן להתנתק מסיפורי הגבורה של סרטי פעולה הוליוודים על הקרבות הקשים שניהלו האמריקאים במלחמת וייטנאם שנצרבו בתודעה האמריקאית והכלל עולמית כטרגדיה ומרחץ דמים לו נקלעה ממשלת ארה"ב בשולחה עשרות אלפי חיילים להלחם בבוץ הוויאטנמי, אך כיום שנים לאחר מכן ווייטנאם הצליחה להשתקם במהירות מהמלחמה הקשה, ומעבר לזיכרונות העבר וייטנאם כיום היא מדינה מרתקת המשלבת בתוכה מסורתיות של תושבים פשוטים..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון