תפריט
סגור

הואה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  הואה ·    וייטנאם ·    אטרקציות בוייטנאם ·    המזרח הרחוק · 

הודעות בפורומים

וייטנאם למטייל

היי חברה, וייטנאם, וייטנאם ושוב, וייטנאם!!! איזו מדינה, אני רוצה להמליץ לכם על וייטנאם למטייל, בין אם מדובר..

עמוד לאוס באתר טריפו

שלום שרון, לאוס היא בהחלט מדינה נפלאה, מאוד כדאי לטייל בה. מטיילים רבים עורכים טיול "משולש" של..

עלויות כספיות

אם יש לרשותי 12,000 שקל, ואני רוצה לטייל בהודו, נפאל, וייטנאם, קמבודיה ולאוס. לכמה חודשיים הכסף הזה יספיק..

הואה

העיר הואה, הייתה בירתה הקודמת של וייטנאם (לפני האנוי) ונחשבת כבירה המלכותית של וייטנאם וכעיר המלכים והקיסרים ומכאן ייחוסה המכובד. העיר מרוחקת כ- 660 ק"מ מהנאוי הבירה. שיא פריחתה של העיר הייתה תחת שלטונם של קיסרי שושלת נגווין שהפכו את הואה למרכזם השלטוני והתרבותי והקימו בה ארמונות, פגודות ומקדשים רבים ושם גם קבורים חשובי הקיסרים של שושלת זו.

למרבה הצער, חלקים רבים מהואה נחרבו במהלך ההפצות הכבדות של מלחמת וייטנאם ונותרו רק שרידים מועטים שיכולים רק לגרות את הדמיון לפאר ולהדר שהיה נחלתה של עיר זאת בתקופת הקיסרות ובתקופה שקדמה למלחמה ההרסנית ההיא.

בשנת 1993 הכריז ארגון אונסק"ו העולמי על אזור הואה כאתר מורשת עולמי הראוי לשימור ומאז גם מרכזיותו של המקום בעיני תיירים מכל העולם עלתה ורבים נוהרים אליו לאורך כל ימות השנה.

הואה נמצאת בסמוך לקו החוף הדרום מזרחי של וייטנאם וחופיה יחסית נקיים ושמורים היטב בעונות הרחצה ניתן להרחיק מרחק קצר של נסיעה מהעיר ולהגיע אל חופי הים הוייטנאמים וליהנות מרחצה במימי ים סין הדרומי.

הואה- כרטיס ביקור
שם: הואה
מדינה: וייטנאם
מחוז: טואה טיין הואה (Thua Thien- Hue Province)
אוכלוסייה: 340,000 נפש
מטבע: דונג
אקלים: לרוב האקלים בהואה הוא חם ורטוב וזאת מאחר והואה גשומה מאוד בגשמי המונסון המתרחשים בה לאורך כל ימות השנה ושיאם מגיע בין החודשים אוקטובר-דצמבר. היא נחשבת ללא ספק לאחת הערים הגשומות ביותר באסיה (תביאו מטריה).
עוד בנושא וייטנאם
וייטנאםוייטנאם

כשעולה השם של מדינת וייטנאם בראש לא ניתן להתנתק מסיפורי הגבורה של סרטי פעולה הוליוודים על הקרבות הקשים שניהלו האמריקאים במלחמת וייטנאם שנצרבו בתודעה האמריקאית והכלל עולמית כטרגדיה ומרחץ דמים לו נקלעה..

עוד על וייטנאם
סייגוןסייגון

הוא צ'י מין סיטי, או בשמה ההיסטורי סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, כיום היא מרכז החיים של המדינה. היא בירתה התרבותית, הכלכלית ורוב מרכז העצבים של המדינה מצוי בה (מעניין שהבירה האנוי משנית לה..

עוד על סייגון

הואה- מה לראות ומה לעשות?
העיר המלכותית והעיר הסגולה האסורה- אזור העיר המלכותית והעיר הסגולה האסורה היו אזורי המחייה והעבודה של קיסרי שושלת נגווין ומשפחתם. העיר המלכותית הייתה האזור בו הקיסרים ניהלו את ענייני הקיסרות הוייטנאמית ואילו העיר הסגולה הייתה מקום מגוריהם הפרטיים של הקיסרים כמו גם של נשותיהם, ילדיהם ויורשי העצר ומכאן כינוייה
"אסורה". הכניסה לאזור העיר הסגולה היה אסור פרט למשפחת המלוכה ולמספר משרתים וסריסים ספורים שהיו אנשי אמונו של הקיסר. העיר בנויה בסגנון מפואר ומרשים על פי כל כללי תורת הפאנג-שוואי הדורשת יצירת איזון, בנייה מחומרים טבעיים, מיקום אסטרטגי טוב של העיר בין ההר מצפון לנהר מדרום ושאר מאפיינים נוספים. הביקור בעיר שכיום כמובן פתוחה לקהל הרחב מרשים מאוד ויש המוצאים דמיון לעיר האסורה המפורסמת של בייג'ינג בה גרו קיסרי סין.

פגודת טיין מו (Thien Mu Pagoda)- פגודת טיין מו נחשבת לאחת הפגודות היפות והמפורסמות ביותר בכל וייטנאם. הפגודה נבנתה במאה ה-19 ומתנשאת לגובה של כ- 20 מטרים וכיום מכילה מתחם לימוד והכשרה של נזירים בודהיסטים אשר פולחנם ואורח חייהם גלוי לעיני כל והמבקרים יכולים להתרשם מאורח חייהם, חדריהם ואולמות המגורים והלימוד שלהם. בפגודה יש פינת זיכרון לנזיר בודהיסטי שיצא בשיאה של מלחמת וייטנאם מהמנזר שבפגודת טיין מו לעבר סייגון הסמוכה שם הצית עצמו לעיני עיתונאים ולצלמים רבים במחאה כנגד המשטר של וייטנאם הדרומית שקשר קשרים עם האמריקאים. התמונה של הנזיר הבוער שהונצחה כאמור הפכה להיות אחד מסמלי המאבק של העם הוייטנאמי לעצמות ולאחד ממראות הזוועה הנודעים ביותר ממלחמת וייטנאם האכזרית.

קברי שושלת קיסרי נגוין- שושלת קיסרי נגוין אשר שלטה בכל אזור וייטנאם במאה ה-19 ועד לשנת 1945 נקברה במערכת של קברים מרשימה ומהודרת. אומנם מתוך 13 המלכים רק 7 זכו לאחוזות קבורה מרשימות ומפוארות אך גם שבעת אתרי הקבורה הללו מהווים מקור גאווה וייטנאמית וניתן להתרשם בהם מהארכיטקטורה הוייטנאמית המסורתית ומנהגי הקבורה של אותם קיסרים שכאמור זכו לכבוד רב. מתחמי הקבורה מתפרשים על שטח רחב, ניתן לשכור מדריך מקומי עם רכב שיעביר אתכם במסלול המקשר בין כל הקברים והמתחמים המקיפים אותם וניתן גם לשכור קטנוע באופן פרטי ולשוטט להנאתכם באופן עצמאי ברחבי המתחם. אין ספק שאתר הקבורה המרשים ביותר הוא של הנהנתן בקיסרי וייטנאם הקיסר טו-דוק. אחוזת הקבר באופן מוזר נבנתה על מנת לשרת את הקיסר טו-דוק ואת 104 נשותיו עוד בחייהם. הקיסר גר במקום, נהג להשתעשע בו עם נשותיו הרבות ולצאת למסעות ציד באזור המיועד המקיף את אחוזת הקבר. קברו של טו-דוק לא נמצא באחוזת הקבר הזו (או לפחות אינו ידוע מקומו המדויק) הקיסר שהיה מאוד קנאי לעושרו ציווה להיקבר עם אוצרותיו שלו ועל מנת למנוע שוד קברים לאחר מותו אף הורה לערוף את ראשם של כל 200 המשרתים שסייעו בהבאתו לקבורה.

נהר הבושם- (Song Huong)- נהר הבושם חוצה את הואה לכל אורכה. הנהר רחב ידיים ומשתי גדותיו לאורך התוואי שלו ניתן למצוא לא מעט אתרים בהם כדאי לבקר. על גדותיו ממוקמים רוב קברי קיסרי נגוין וזאת במסגרת האמונה של הפאנג שוואי שעל מנת לבנות מבנה בצורה נכונה לאור תורה זאת יש להקימו כאשר מצד אחד תוחם אותו נהר. שיט על נהר הבושם הוא חוויה נפלאה בהואה, ניתן לשכור סירת מנוע במחירים זולים יחסית ואף להצטרף לשייט מאורגן (הכל תלוי בהעדפתכם האישית ועד כמה טובים אתם בשיוט וניווט).

הואה - נושאים קשורים

וייטנאם וייטנאם

כשעולה השם של מדינת וייטנאם בראש לא ניתן להתנתק מסיפורי הגבורה של סרטי פעולה הוליוודים על הקרבות הקשים שניהלו האמריקאים במלחמת וייטנאם שנצרבו בתודעה האמריקאית והכלל עולמית כטרגדיה ומרחץ דמים לו נקלעה ממשלת ארה"ב בשולחה עשרות אלפי חיילים להלחם בבוץ הוויאטנמי, אך כיום שנים לאחר מכן ווייטנאם הצליחה להשתקם במהירות מהמלחמה הקשה, ומעבר לזיכרונות העבר וייטנאם כיום היא מדינה מרתקת המשלבת בתוכה מסורתיות של תושבים פשוטים..

הו צ'י מין סיטי (סייגון), וייטנאם - Ho Chi Minh City - Saigon סייגון

הוא צ'י מין סיטי, או בשמה ההיסטורי סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, כיום היא מרכז החיים של המדינה. היא בירתה התרבותית, הכלכלית ורוב מרכז העצבים של המדינה מצוי בה (מעניין שהבירה האנוי משנית לה בגודלה ובמרכזיותה). הו צ'י מין סיטי ממוקמת בדרום ויינטאם ובהיסטוריה שלה (עוד בימיה כסייגון) הייתה בירתה של וייטנאם הדרומית. בתור מלחמת צפון וייטנאם בדרום וייטנאם ובתבוסתה של וייטנאם הדרומית ניתן לסייגון ההיסטורית שמה החדש..

מפרץ האלונג, וייטנאם – Halong Bay האלונג

אזור מפרץ האלונג הוא אחד האזורים היפים והמתוירים ביותר בוייטנאם. הוא מתפרש על שטח של 1500 קמ"ר בפינה הצפון מזרחית של וייטנאם ומורכב מלא פחות מ-3000 איים הממוקמים ברחבי המפרץ. האיים המבצבצים בגדלים שונים מתוך מימי המפרץ התכולים מורכבים ממערות, נקרות ושאר עיצובי טבע מרשימים שבליית המים והרוח עשו בסלעי הגיר המרכיבים את האיים במרוצת השנים. האתר הנפלא הזה שהוא באמת אחד מהשיאים בטיול ברחבי וייטנאם הוכרז ע"י ארגון..

האנוי, וייטנאם – Hanoi האנוי

האנוי, בירתה של וייטנאם, הוכתרה לא פעם בידי המבקרים והתיירים בה כאחת הערים היפות ביותר במזרח הרחוק. עיר בעלת היסטוריה ארוכת שנים, אשר ממוקמת על גדת "הנהר האדום" (ומכאן גם מקור שמה: "גדת הנהר"). האנוי היא שילוב מרתק של ישן וחדש, יש בה מקדשים עתיקים בני למעלה מ-1500 שנים לצד גורדי שחקים חדשים ומודרניים, בתים בסגנון קולוניאלי צרפתי לצד בנייה חדשנית של המאה העשרים ואחת. האנוי לא עוצרת לרגע, היא הולכת ומתפתחת בקצב..

דלתות נהר המקונג, וייטנאם - The Mekong Delta מקונג

אזור דלתת המקונג הוא אחד האזורים הפוריים ביותר לגידולים חקלאיים בוייטנאם. הוא ממוקם בדרומה של המדינה לא הרחק מהעיר הו צ'י מין סיטי (סייגון) ממנה אף יוצאים אליו סיורים מאורגנים יומיים. דלתת המקונג היא למעשה תחנתו האחרונה של נהר המקונג האדיר הזורם מרמות טיבט הנישאות מרחק של כ- 4500 ק"מ לאורכה של טיבט ושל וייטנאם ובדרומה של המדינה למעשה נפרשת הדלתא רחבת הידיים של הנהר האדיר לעשרות שלוחות שונות הנשפכות אל ים סין הדרומי. נהר..

סאפה, וייטנאם- Sapa סאפה

סאפה הוא אזור ירוק ונפלא הנמצא מצפון להאנוי הבירה, אשר הפך בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותית עבור מטיילים רבים בעיקר הודות לנופים הנפלאים הנשקפים בנקודה זו של וייטנאם והודות לשבטי ההרים הייחודיים החיים באזורים אלה. סאפה נחשבת למוקד המשיכה של צפון וייטנאם עבור המטילים הרבים ומשם ניתן לצאת לסיורים וטיולים רגליים וממנועים בין כפרי השבטים הססגוניים של צפון המדינה. בסופי שבוע עולים כל בני השבטים אל העיר המרכזית..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון