תפריט
סגור

מקונג - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  דלתות נהר המקונג ·    וייטנאם ·    אטרקציות בוייטנאם ·    נהרות ·    המזרח הרחוק · 

הודעות בפורומים

וייטנאם למטייל

היי חברה, וייטנאם, וייטנאם ושוב, וייטנאם!!! איזו מדינה, אני רוצה להמליץ לכם על וייטנאם למטייל, בין אם מדובר..

מקומות מומלצים לטיול בארגנטינה

כל מי שמעוניין בטיול לארגנטינה, אני ממליץ על האיזורים הבאים: מפלי איגוואסו 275 המפלים שגובהם מגיע עד ל-82 מטר..

עמוד לאוס באתר טריפו

שלום שרון, לאוס היא בהחלט מדינה נפלאה, מאוד כדאי לטייל בה. מטיילים רבים עורכים טיול "משולש" של..

עלויות כספיות

אם יש לרשותי 12,000 שקל, ואני רוצה לטייל בהודו, נפאל, וייטנאם, קמבודיה ולאוס. לכמה חודשיים הכסף הזה יספיק..

London EYE- לראות את לונדון מגבוה

לאחרונה חזרתי מלונדון, ורציתי לשתף אתכם באחד האתרים המגניבים והאטרקציות המלהיבות שיש ללונדון להציע. אומנם לא..

מקונג

אזור דלתת המקונג הוא אחד האזורים הפוריים ביותר לגידולים חקלאיים בוייטנאם. הוא ממוקם בדרומה של המדינה לא הרחק מהעיר הו צ'י מין סיטי (סייגון) ממנה אף יוצאים אליו סיורים מאורגנים יומיים. דלתת המקונג היא למעשה תחנתו האחרונה של נהר המקונג האדיר הזורם מרמות טיבט הנישאות מרחק של כ- 4500 ק"מ לאורכה של טיבט ושל וייטנאם ובדרומה של המדינה למעשה נפרשת הדלתא רחבת הידיים של הנהר האדיר לעשרות שלוחות שונות הנשפכות אל ים סין הדרומי. נהר המקונג סוחף בכל אלפי הק"מ של אדמת סחף פורייה השוקעת באזור הדלתא ומהווה קרקע נפלאה לגידולי האורז החקלאיים הנפוצים כל כך באזור זה של המדינה.

שמו הוייטנאמי של נהר המקונג הוא "קו לונג"- בתרגום חופשי לעברית הוא "נהר תשעת הדרקונים" על שם תשע שלוחות הנהר המתפצלות מהנהר הענק באזור הדלתא ונשפכות לים סין הדרומי.

לסיורים באזור הדלתא ניתן לצאת בעיקר מהו צ'י מין סיטי. רוב הסיורים המוצעים לתיירים הם סיורים חד יומיים היוצאים מטעם סוכנויות המטיילים הרבות הפזורות בעיר הגדולה. יש כאלו המעדיפים את הטיולים היומיים (יוצאים בבוקר חוזרים בערב) ויש כאלו שמעדיפים להגיע באופן עצמאי לאזור הדלתא לשכור חדר ללילה בעיירה מי-טאו (Mytho) ולמחרת לשכור סירה עם מדריך ולצאת באופן עצמאי ובכך להיות פחות מוגבלים בזמן. כך או כך ניתן להספיק לראות את כל האטרקציות התיירותיות במקום, ובכל מקרה לא מומלץ לוותר על אף אחת מהן.

אתרים מומלצים באזור דלתת נהר המקונג
מקדש קאו דאי (Cao Dai Temple)- קאו דאי היא דת לה 8 מליון מאמינים ברבי וייטנאם. היא נוסדה בשנות העשרים של המאה הקודמת על ידי פקיד במשטר הקולוניאלי הצרפתי שטענתו חווה התגלות אלוהית שקראה לו לייסד דת המאגדת בני דתות ממזרח וממערב. דת הקאו דאי למעשה מאגדת את כל הדתות העיקריות ביניהן האסלאם, הנצרות, הבודהיזם, ההינדואיזם, הטאואיזם ואחרות (אם תהיתם היהדות היא לא חלק מהדתות העיקריות לפי דת הקאו-דאי). הדת מאמינה שנשמותיהם של בני האדם מתגלגלות בין הגלגולים השונים ומטרתו של האדם המאמין להצליח לחלץ נשמתו ממסכת הגלגולים ולהביא את נשמתו בסוף ימיו לגן העדן. האלוהים מצוין בדת הקאו-דאי ע"י העין הגדולה הרואה הכל. על כן על מקדשיהם תוכלו לראות את ציורי העיניים הגדולות להם מעניקים המאמינים מעמד של קדושה מיוחד. המקדש המרשים של דת הקאו-דאי מצוי באזור דלתת המקונג והסיור בו הוא ללא ספק שונה ומעניין, המתעניינים בתיאולוגיה וודאי יראו בנקודת הציון הזו ובהיחשפות לדת המוזרה הזאת חוויה מרתקת או לכל הפחות משעשעת.
עוד בנושא וייטנאם
סייגוןסייגון

הוא צ'י מין סיטי, או בשמה ההיסטורי סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, כיום היא מרכז החיים של המדינה. היא בירתה התרבותית, הכלכלית ורוב מרכז העצבים של המדינה מצוי בה (מעניין שהבירה האנוי משנית לה..

עוד על סייגון
הואההואה

העיר הואה, הייתה בירתה הקודמת של וייטנאם (לפני האנוי) ונחשבת כבירה המלכותית של וייטנאם וכעיר המלכים והקיסרים ומכאן ייחוסה המכובד. העיר מרוחקת כ- 660 ק"מ מהנאוי הבירה. שיא פריחתה של העיר הייתה תחת..

עוד על הואה

מנהרות הוייטקונג בקו-צ'י- אזור המנהרות בקו-צ'י הוא ללא ספק אחד מאתרי הקרבות המרשימים ביותר שנשארו ונשתמרו מתקופת מלחמת וייטנאם. מערכת המנהרות המסועפת אשר בשיאה הגיעה לאורך של 200 ק"מ של מנהרות מסועפות זו בתוך זו סייעה ללוחמי הוייטקונג של צפון וייטנאם להילחם בדרום וייטנאם ובאמריקאים. המנהרות היו למעשה עולם תת-קרקעי בו התנאים לקיום והשרידות היו קשים מחד, אך מאידך סייעו ללוחמים הוייטנאמים להפתיע בכל פעם את האמריקאים שלו הצליחו להבין כיצד הוייטנאמים מצליחים לצוץ בלב הבסיסים המבוצרים שלהם ללא כל בעיה או קושי. הסיור במנהרות (בהדרכת מדריך מקומי) שם את הדגש על המורכבות, ההסתעפות וחוסר העבירות של מנהרות אלה, דבר שהקשה על האמריקאיים להתחקות אחר הלוחמים הוייטנאמים שנהנו לטמון להם מלכודות במבוק פשוטות שפשוט היו משפדות את האמריקאיים ללא רחם. הסיור מלווה בזחילה במנהרות, התחקות אחר סגנונות הלחימה הפרימיטיביים של הלוחמים הוייטנאמים וכמובן לא מעט סיפורי מורשת מקומית וגאווה לאומית על כך שהצליחו להביס באמצעים דלים את הלוחמים האמריקאיים האימתניים.

השוק הצף של קאי ראנג (Cai Rang Floating Market)- סגנון החיים באזור דלתת נהר המקונג מושפע מאוד מהעובדה שרוב העיסוק שם סובב את תעלות המים, והצפות השבילים והדרכים לא מותירים לתושבים ברירה אלא להסתמך על סירות קטנות אשר מהוות כלי תחבורתי מרכזי שבלעדיו כמעט ולא ניתן להסתדר. מתוקף העובדה הזו התפתחה תרבות מסחר מרתקת של שווקים צפים בהם הקונים והמוכרים מנהלים על המסחר על גבי סירות. הסוחרים מציעים את מרכולתם על גבי סירות והקונים משייטים בין הסירות ועושים את מסע הקניות היומי של בשוק פשוט באמצעות שיט. השוק הצף של קאי ראנג הוא אחד השווקים הגדולים באזור, ולרוב הוא גם השוק אליו לוקחים הסיורים החד-יומיים המאורגנים היוצאים מהו צ'י מין את מרבית התיירים. ניתן לבקר בשוק במסגרת סיור מאורגן וניתן לעשות זאת גם באופן עצמי (ניתן לשכור סירה בעיירה מי-טאו) ומשם לצאת לסיבוב שופינג מההזויים שלקחתם בו חלק מימיכם.

מקונג - נושאים קשורים

הו צ'י מין סיטי (סייגון), וייטנאם - Ho Chi Minh City - Saigon סייגון

הוא צ'י מין סיטי, או בשמה ההיסטורי סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, כיום היא מרכז החיים של המדינה. היא בירתה התרבותית, הכלכלית ורוב מרכז העצבים של המדינה מצוי בה (מעניין שהבירה האנוי משנית לה בגודלה ובמרכזיותה). הו צ'י מין סיטי ממוקמת בדרום ויינטאם ובהיסטוריה שלה (עוד בימיה כסייגון) הייתה בירתה של וייטנאם הדרומית. בתור מלחמת צפון וייטנאם בדרום וייטנאם ובתבוסתה של וייטנאם הדרומית ניתן לסייגון ההיסטורית שמה החדש..

הואה, וייטנאם – Hue הואה

העיר הואה, הייתה בירתה הקודמת של וייטנאם (לפני האנוי) ונחשבת כבירה המלכותית של וייטנאם וכעיר המלכים והקיסרים ומכאן ייחוסה המכובד. העיר מרוחקת כ- 660 ק"מ מהנאוי הבירה. שיא פריחתה של העיר הייתה תחת שלטונם של קיסרי שושלת נגווין שהפכו את הואה למרכזם השלטוני והתרבותי והקימו בה ארמונות, פגודות ומקדשים רבים ושם גם קבורים חשובי הקיסרים של שושלת זו. למרבה הצער, חלקים רבים מהואה נחרבו במהלך ההפצות הכבדות של מלחמת וייטנאם..

וייטנאם וייטנאם

כשעולה השם של מדינת וייטנאם בראש לא ניתן להתנתק מסיפורי הגבורה של סרטי פעולה הוליוודים על הקרבות הקשים שניהלו האמריקאים במלחמת וייטנאם שנצרבו בתודעה האמריקאית והכלל עולמית כטרגדיה ומרחץ דמים לו נקלעה ממשלת ארה"ב בשולחה עשרות אלפי חיילים להלחם בבוץ הוויאטנמי, אך כיום שנים לאחר מכן ווייטנאם הצליחה להשתקם במהירות מהמלחמה הקשה, ומעבר לזיכרונות העבר וייטנאם כיום היא מדינה מרתקת המשלבת בתוכה מסורתיות של תושבים פשוטים..

מפרץ האלונג, וייטנאם – Halong Bay האלונג

אזור מפרץ האלונג הוא אחד האזורים היפים והמתוירים ביותר בוייטנאם. הוא מתפרש על שטח של 1500 קמ"ר בפינה הצפון מזרחית של וייטנאם ומורכב מלא פחות מ-3000 איים הממוקמים ברחבי המפרץ. האיים המבצבצים בגדלים שונים מתוך מימי המפרץ התכולים מורכבים ממערות, נקרות ושאר עיצובי טבע מרשימים שבליית המים והרוח עשו בסלעי הגיר המרכיבים את האיים במרוצת השנים. האתר הנפלא הזה שהוא באמת אחד מהשיאים בטיול ברחבי וייטנאם הוכרז ע"י ארגון..

האנוי, וייטנאם – Hanoi האנוי

האנוי, בירתה של וייטנאם, הוכתרה לא פעם בידי המבקרים והתיירים בה כאחת הערים היפות ביותר במזרח הרחוק. עיר בעלת היסטוריה ארוכת שנים, אשר ממוקמת על גדת "הנהר האדום" (ומכאן גם מקור שמה: "גדת הנהר"). האנוי היא שילוב מרתק של ישן וחדש, יש בה מקדשים עתיקים בני למעלה מ-1500 שנים לצד גורדי שחקים חדשים ומודרניים, בתים בסגנון קולוניאלי צרפתי לצד בנייה חדשנית של המאה העשרים ואחת. האנוי לא עוצרת לרגע, היא הולכת ומתפתחת בקצב..

סאפה, וייטנאם- Sapa סאפה

סאפה הוא אזור ירוק ונפלא הנמצא מצפון להאנוי הבירה, אשר הפך בשנים האחרונות לאטרקציה תיירותית עבור מטיילים רבים בעיקר הודות לנופים הנפלאים הנשקפים בנקודה זו של וייטנאם והודות לשבטי ההרים הייחודיים החיים באזורים אלה. סאפה נחשבת למוקד המשיכה של צפון וייטנאם עבור המטילים הרבים ומשם ניתן לצאת לסיורים וטיולים רגליים וממנועים בין כפרי השבטים הססגוניים של צפון המדינה. בסופי שבוע עולים כל בני השבטים אל העיר המרכזית..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון