תפריט
סגור

אוסטריה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     אוסטריה  

נושאים

  אוסטריה ·    מידע על אוסטריה ·    טיול לאוסטריה ·    אירופה · 

הודעות בפורומים

כפר נופש באוסטריה ביער השחור

חופשה רגועה וציורית בנוף הקסום והפסטורלי של אוסטריה והיער השחור. כפרי נופש שיכולים להתאים לחופשה משפחתית עם..

אוסטריה

אני נוסעת לוינה ויש לי יום אחד חופשי שבו אני רוצה לינסוע לטירול האם מישהוא יודע איך מגיעים מוינה לטירול ברכבת?..

בחירת מסלול נכון במסגרת הזמן לסלובקיה צכיה ואוסטריה...

היי לכולם! אני צריך את חוות דעתכם שאני מאמין שהיא טובה משלי כדי למצוא את המסלול הנכון במדינות אלה בזמן הנתון..

גם איטליה אבל לא רק

איטליה יפה מקצועית ומצויינת אבל זכור חופשת סקי שם תעלה לך הרבה.. לא שאני רומז משהו על הכיס שלך אני רק אומר שיש..

סרטון דוגמא- חופשה של ישראלים במאיירהופן.

למי שרוצה לראות את המקום ואת האוירה.. מהגלישה ועד האפרסקי ואווירה בכלל.. עשינו קליפ קצר לשנו מהחופשה האחרונה. ..

אוסטריה

אירופה אוסטריה אוסטריה
אוסטריה מולדתם של מוצרט ושטראוס (המלחין, לא הגלידה) ידועה במוזיקה הזורמת לאורך ההיסטוריה שלה, היא מקום פעולתו של זיגמונד פרויד וממנה תרם לעולם את אחד הגילויים המרעישים בעולם הפסיכולוגיה. סגנון הבנייה עוצר הנשימה של המבנים והכנסיות היפים בכל אזוריה מהווים הזדמנות למעקב אחר ההתפתחות הארכיטקטונית לאורך ההיסטוריה, נהר הדנובה החוצה אותה ומאפשר לתיירים מביניכם שייט קסום על מימי הנהר המפורסם נופים האלפים עוצרי הנשימה בהם אפשר לטייל, לעשות סקי ולרוץ במדשאות ממש כאילו הייתם ג'ולי אנדריוז מצלילי המוסיקה, וכמובן איך ניתן בלי ארוחה טובה של שניצל וינאי וקינוח של שטרודל אוסטרי מסורתי- מה צריך יותר? האמינו לנו- פשוט כלום!

 אוסטריה, כרטיס ביקור
שם מלא: רפובליקת אוסטריה.
עיר בירה: וינה.
יבשת: אירופה.
משטר: רפובליקה פדראלית.
אוכלוסייה: 8,355,200 נפש.
מטבע: אירו (יורו).
שפה רשמית: גרמנית
אקלים: האקלים באוסטריה הוא אקלים מרכז אירופאי טיפוסי. עונות השנה די מקבילות לעונות בישראל: עונת הקיץ באוסטריה (מאי-אוקטובר) טובה לטיולים בטבע, מזג האוויר נוח ונטול משקעים. עונת החורף (דצמבר-אפריל) היא עונה קרה ומושלגת אז הופכת אוסטריה ליעד תיירותי מועדף עבור חובבי הסקי וענפי ספורט החורף האחרים (כולל בניית אנשי שלג).

 אוסטריה - קצת היסטוריה
בהיסטוריה הקדומה של אוסטריה, היה מצוי האזור תחת התקפות ופלישות של שבטים זרים אשר כבשו אותו והקימו בו ממלכות שקמו ונפלו. הבולטת בהם הייתה האימפריה של קרל הגדול במאה התשיעית, אך גם היא החזיקה מעמד מאות שנים ספורות עד לעלייתה של שושלת הבסבורג במאה ה-13. הקמת ההמלכה של שושלת הבסבורג הייתה מהמהלכים ההיסטוריים החשובים באירופה של אותה תקופה, ושושלת זו שלטה באוסטריה ברציפות מהמאה ה-13 ועד מלחמת העולם הראשונה!
עוד בנושא אוסטריה
סקופיהסקופיה

סקופיה (Skopje), עיר הבירה של הרפובליקה של מקדוניה, היא גם העיר הגדולה ביותר במדינה. היא ממוקמת בחלקה הצפוני של מקדוניה באזור עמק וארדאר ונחשבת לעיר החשובה ביותר במדינה כולה. סקופיה משמשת כמרכז..

עוד על סקופיה
מקדוניהמקדוניה

מקדוניה או בשמה המלא: הרפובליקה היוגוסלבית לשעבר של מקדוניה, היא מדינה קטנה בדרום מזרח אירופה, באזור שהיה שייך לרפובליקה היוגוסלבית. את עצמאותה היא קיבלה לאחר התפרקותה של יוגוסלביה בשנת 1991. כיום..

עוד על מקדוניה

אוסטריה הלכה וגדלה בהדרגה תוך ששושלת הבסבורג מספחת לעצמה עוד שטחים בעזרת רכישת אדמות, ובעיקר תוך נישואים תועלתניים בין שושלות שולטות ומכובדות באירופה. בולטים במרוצת ההיסטוריה נשואי האיחוד בין יורש העצר האוסטרי לביתו של מלך ספרד מה שהביא לאיחוד הממלכות למאתיים שנה ולפיצולן בשנית במאה ה-16.

במאה ה-17 תחת שלטונו של הקיסר ליאופולד הראשון שהיה חובב מוסיקה ידוע הופכת וינה להיות מרכז תרבותי מוסיקאלי חשוב ופועלים בה מגדולי המלחינים של אותה תקופה ביניהם שטראוס, מוצרט, סליארי, בטהובן, שוברט ואחרים המותירים אחריהם מורשת מפוארת של יצירות קלאסיות שעד היום מנוגנות באולמות הקונצרטים הגדולים בוינה וברחבי העולם. במאה ה-18 עולה הקיסרית מריה תרזה לשלטון והופכת את אוסטריה להיות מדינה מודרנית. היא מקימה שלטון ריכוזי ובו משרדי ממשלה, עורכת רפורמות מרחיקות לכת בתחום המיליטריסטי והכלכלי. מבצעת מהפכה בתחום החינוך ומאפשרת חינוך חינם לכולם ובכך מצעידה את אוסטריה אל עבר העידן המודרני. רפורמות אלה נעצרות ונקטעות באיבן כאשר אוסטריה מובסת ע"י לוחמיו של נפוליון בקרב אוסטראליץ הפורסם שהותיר בידיה של אוסטריה את השליטה על שטחים מצומצמים.

במאה ה-19 יודעת אוסטריה מלחמה קשה נגד פרוסיה, אז נוחלת המדינה תבוסה נוספת המובילה להקמתה של מונרכית אוסטרו-הונגריה שמונעת את כניסתה של אוסטריה לאיחודה של גרמניה תחת שלטונו של ביסמארק. בתחילת המאה ה-20 מספחת אוסטריה את אזור בוסניה תחת שטחה, ולאחר הירצחו של אחיין קיסר האימפריה האוסטרו הונגרית בסרייבו בירת סרביה מכריזה המדינה מלחמה בשנת 1914. רוסיה מצטרפת לגונן על סרביה ובכך הופך הקרב הנקודתי למלחמת עולם של ממש וניצתת מלחמת העולם הראשונה.

לאחר תום מלחמת העולם הראשונה, צומצם שטחה של אוסטריה משמעותית תוך שהיא נאלצת להעניק עצמאות למדינות כמו צ'כוסלובקיה, פולין, הונגריה וסרביה שהיו תחת שלטונה דבר שצמצם משמעותית את כוחה של שושלת הבסבורג. עם צבירת התסכול עקב ההפסדים נוצר תהליך של התעוררות לאומית ולאומנית אוסטרית דבר המאפשר למשטר הנאצי הצומח בגרמניה השכנה בשנות השלושים של המאה העשרים לרכוש את אמונם של האוסטרים, ובשנת 1938 לספח ללא קרב תוך משאל עם את אוסטריה אל הרייך השלישי (האנשלוס).

במלחמת העולם השנייה לוחמת אוסטריה כחלק מצבא הרייך כנגד בעלות הברית. שוב בבחירתה את הצד הלא נכון של המערכה נוחלת אוסטריה מפלה כבדה, סובלת הפצצות כבדות לאורך כל מלחמת העולם השנייה. בתום המלחמה מחולקת אוסטריה ע"י בעלות הברית לארבעה אזורי שלטון מופרדים על מנת לנטרל את כוחה ההרסני. היא מורשת לקום מחדש כרפובליקה עצמאית ששבה לגבולותיה כפי שהיו טרם מלחמת העולם השנייה רק בשנת 1955.

במרוצת השנים שחלפו מימי מלחמת העולם השנייה, מנסה אוסטריה להתמודד עם הקשיים הכלכליים שהותירה אותה מלחמת העולם, עם גלי ההגירה ההולכים וגוברים בתחילה עם נפילתו של הגוש הקומוניסטי מאזור מזרח אירופה ולאחר מכן לאחר פירוקה של יוגוסלביה גם ממדינות אלה. גלי ההגירה הביאו לגל לאומנות נוספת שהביא להתחזקותה המדאיגה של מפלגת ימין לאומנית הקוראת לשנאת זרים, דבר שהביא לא פעם למתיחות בין ישראל לאוסטריה ואף לאקט מחאתי הפגנתי של החזרת השגריר הישראלי מאוסטריה לתקופה קצרה.

בתחילת שנות התשעים צורפה אוסטריה לאיחוד האירופי וכיום היא מדינה דמוקרטית אשר מתמודדת עם זיכרון העבר ומהחשש להישנותו עקב התחזקות הגושים הימניים-לאומניים במדינה כאשר הנשיא המכהן כיום (קורט ולדהיים) הוא בעל עבר במפלגה הנאצית.

אוסטריה – גיאוגרפיה, על החי והצומח
אוסטריה היא רפובליקה הממוקמת בלב יבשת אמריקה. היא מוקפת כולה במדינות שכנות הגובלות לה, והיא חסרת כל גישה אל ים או נמל גדול. מקיפות את אוסטריה מכל עבריה: גרמניה, צ'כיה, סלובקיה, הונגריה, סלובניה, איטליה ושוויץ. מקומה האסטרטגי בלב אירופה מביא לכך ששרשרת הרי האלפים מהגבוהים והמושלגים של אירופה חוצים אותה ועוברים בעיקר באזורה הדרום מערבי של המדינה, כאשר הפסגה הנישאה בהם היא הר גרוסגלוקנר (3,800 מ').

שטחים רבים מאוסטריה מכוסים ביערות אירופאים טיפוסיים הממלאים כמעט חצי משטחה של המדינה. באזורים הנמוכים מורכבים היערות בעיקר מעצי אלון עבותים וגבוהים ואילו באזור הגבוהים יותר עצים ממשפחת המחטניים (אורנים וכד') ואילו באזור האלפים הופכים השטחים הירוקים להיות דשאים אלפינים מרהיבים זרועי פרחים צבעוניים ההופכים את האזורים למרבדי פרחים בשיאי עונות הפריחה. בלב המדינה עובר נהר הדנובה שהוא מהמפורסמים והגדולים שבנהרות אירופה. סביב הנהר מתפרש עמק הדנובה שהוא מהאזורים הפוריים ביותר במדינה. באוסטריה קיימים אגמים רבים חלקם פזורים בין פסגות האלפים הנישאות וחלקם בעמקים המנקזים אליהם את מימי הפשרות השלגים.

אוסטריה – מה לראות ומה לעשות
אמרת אוסטריה? אמרת מוסיקה. אוסטריה היא אחת הארצות המוסיקאליות והתרבותיות ביותר באירופה מבחינה זו. היא בעלת היסטוריה מוסיקאלית עשירה, ולאורך ההיסטוריה פרסה שושלת הבסבורג את חסותה על אומנים ומלחינים רבים שפעלו בתחומיה והקדישו לה את יצירותיהם. הקיסרים לאורך ההיסטוריה שהיו אף הם חובבי מוסיקה ונגנים מחוננים הזמינו את מיטב האופרות והסונאטות ממיטב המלחינים ואלו נותרו בתור נכסי צאן הברזל של המוסיקה הקלאסית עד ימינו, כולל ז'אנר מוסיקאלי שלם הקרוי על שם עיר הבירה הלוא הוא "הואלס הווינאי". גם כיום אוסטריה נחשבת לבירת המוסיקה של אירופה כאשר היא המקום האולטימטיבי לשמוע קונצרטיים של מוסיקה קלאסית בהרכבים פילהרמוניים מרשימים. לתזמורת הפילהרמונית של וינה אין אח ורע בעולם כולו, והאופרות של וינה הן מהטובות בעולם כאשר הרפרטואר שלהן הוא לרוב מקומי (כך זה שרוב הקלאסיקות העולמיות בתחום מקורן מהמדינה שלך).

אוסטריה היא גן עדן של ארכיטקטורה עתיקה מכל התקופות. עקב שליטתה הבלתי מעורערת של שושלת הבסבורג לאורך השנים השתמרו בה כנסיות עתיקות ומבנים מרשימים מכל התקופות ההיסטוריות שעברו על אירופה במרוצת מאות השנים האחרונות. יש בה מבנים מרשימים של תקופת הבארוק, הרוקוקו, ואף מבנים המאופיינים בארכיטקטורה מודרנית אקסטרווגנטית ייחודית. הכנסיות ומבני התרבות המרשימים של אוסטריה מלאים בפאר והדר ובעלי ערך היסטורי רב. ברחבי אוסטריה ובעיקר בערים הגדולות (וינה, זלצבורג ואחרות) פזורים מוזיאונים רבים האוצרים בתוכם יצירות אומנות רבות ומרשימות נכסי שושלת הבסבורג. המטבח האוסטרי גם הוא מאוד לאומי ואנין טעם, בעל תרומה משמעותית למטבח העולמי בכלל והיהודי בפרט עם המצאת "השניצל הווינאי" הקלאסי ששום מטבח יהודי כשר אינו יכול שלא לכלול אותו בין מתכוניו. וכמובן עוגות השטרודל האוסטריות המפורסמות. בנוסף לחובבי הבשר אוהבים האוסטרים להכין מעדני בשר כמעט מכל איבר פנימי של בעלי החיים שנשחטים והם לא מוותרים על אף חלק והופכים אותו למעדן לאומי עם שם מאפיינים ומתכון מוקפד.

מבחינת פעילויות אוסטריה נחלקת בין המטיילים התיירותיים הפוקדים את עריה הגדולות ונהנים מהמאפיינים המאוד אירופאים תרבותיים שלה, המוזיאונים, הקונצרטים וההווי התרבותי המודרני הקיים בהן ואילו האוכלוסייה השנייה היא של המטיילים חובבי הסקי והטיולים המעדיפים לנטוש את הערים הגדולות לטובת מסלולי הטיול ומסלולי הסקי הנפלאים שיש בעיקר באזור חבל האלפים של המדינה. מסלולי הטיול נפלאים לאורך כל עונות השנה ואילו בתקופת הפריחה הופכים מרבדי הדשא במורדות האלפים למרבדי פרחים עוצרי נשימה.

בעונת החורף, היא עונת הסקי נפתחים כל אתרי הסקי של אוסטריה ההופכים לאטרקציה המרכזית של המדינה. המוני תיירים מכל רחבי אירופה מגיעים אל אוסטריה על מנת ליהנות מאתרי הסקי המעולים שלה ולגלוש במורדות ההרים במסלולי סקי מסומנים.

מקור אטרקציה תיירותי אחר הוא אזור עמק הדנובה ונהר הדנובה עצמו שהוא מהיפים ומרשימים באירופה, הרבה אטרקציות תיירותיות קיימות על גדות נהר הדנובה, כאשר כמובן שאחת המומלצות היא ללא ספק שיט על נהר הדנובה- עם אפשר בשילוב של נגינת ואלס הדנובה הכחולה של שטראוס ברקע (איך לא...).

אוסטריה דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור
וויזות ואשרות כניסה: לישראלים אין צורך בוויזה מיוחדת לשהות באוסטריה של עד שלושה חודשים (במסגרת המדיניות של האיחוד האירופאי).
מחלות וסכנות בריאות: אוסטריה היא מדינה מודרנית, אין בה מחלות ומגיפות. יחד עם זאת אם אתם מתכננים לטייל באזורים הגבוהים של האלפים קחו בחשבון סכנת מחלת גבהים (לרגישים) וסכנות של כוויות קור, כמו גם כוויות קרינה מהשמש עקב הבוהק הרב באזורים המושלגים.
מטבע: אירו (יורו)
שעון: השעון המקומי באוסטריה מאחר בשעה אחת את שעון ישראל.
עלויות: העלויות באוסטריה יחסית אינן גבוהות למדינה אירופאית ממוצעת, יחד עם זאת באזורי התיירות ועקב שילוב מטבע האירו, המחירים גבוהים הרבה יותר ואין ספק שיש להצטייד בכמות כסף נכבדת. ניתן להוזיל עלויות תוך שינה באכסניות ובאתרי קמפינג אך עדיין יש להיערך מבחינה כלכלית בהתאם.
תחבורה: אופציית התחבורה היעילה ביותר באוסטריה היא השכרת רכב. סוכנויות השכרות רכב פזורות ברחבי אוסטריה ובעיקר בהרים הגדולות. הכבישים ברחבי המדינה טובים והשילוט נוח ולכן קל להתמצא ולהתנייד בהם. בתוככי הערים קיימת רשת חשמליות מסועפת ויעילה מאוד המוזילה את השיטוט וחוסכת עמידה בעומסי התנועה עקב קדימות שיש לחשמליות בצירים המרכזיים.

אוסטריה - נושאים קשורים

סקופיה, מקדוניה סקופיה

סקופיה (Skopje), עיר הבירה של הרפובליקה של מקדוניה, היא גם העיר הגדולה ביותר במדינה. היא ממוקמת בחלקה הצפוני של מקדוניה באזור עמק וארדאר ונחשבת לעיר החשובה ביותר במדינה כולה. סקופיה משמשת כמרכז תרבותי, כלכלי, תעשייתי ופוליטי של מדינת מקודניה, שהיא אחת ממדינות הבלקן הצעירות שנולדו לאחר קריסתה של פדרציית מדינות יוגוסלביה בתחילת שנות ה-90. סקופיה עברה מתיחת פנים משמעותית ותנופת בנייה ניכרת עם כניסתו של השלטון הקומוניסטי בתקופתה של יוגוסלביה ולכן..

מקדוניה מקדוניה

מקדוניה או בשמה המלא: הרפובליקה היוגוסלבית לשעבר של מקדוניה, היא מדינה קטנה בדרום מזרח אירופה, באזור שהיה שייך לרפובליקה היוגוסלבית. את עצמאותה היא קיבלה לאחר התפרקותה של יוגוסלביה בשנת 1991. כיום מדובר על מדינה עצמאית שצוברת תאוצה בתחום התיירות ומושמת יותר ויותר על מפת התיירות של המטייל הישראלי באירופה. מקדוניה מלאה באתרי תיירות ושמורות טבע יפות, מראות נפלאים ונופים עוצרי נשימה. מסלולי הטיולים במקדוניה נעימים מאוד ונוחים מאוד למטיילים, יש כאן..

תלאווי, גיאורגיה תלאווי

העיר תלאווי (Telavi)היא עיר המחוז הראשית של מחוז קאחתי (Kakheti), שהו המחוז המזרחי ביותר בגיאורגיה. מקומה הגיאוגרפי של העיר או למרגלות רכס הרי ציב-גומברי המתנשאים לגובה שבין 500-800 מטרים מעל פני הים. גובהה של תלאווי כ-490 מטרים מעל פני הים. העיר מהווה מרכז חשוב לכל אזור זה, והיא בעל ערך תרבותי והיסטורי חשוב במסורת הגיאורגית. בעיר נמצאו שרידים ארכיאולוגים רבים מתקופות קדומות כבר החל מהמאה ה-8 לספירה אז הפכה להיות עיר מרכזית ומשמעותית באזור..

מינסק, בלרוס מינסק

מינסק (Minsk) היא בירתה של מדינת בלרוס כיום רפובליקה נשיאותית עצמאית ובעבר חברה בברית המועצות. מינסק כמו בבלרוס כולה אינן יעדים תיירותיים בולטים, ואולי זהו סוד הקסם שבהם. יותר ממה שיש במינסק, מלהיב כנראה מה שאין בה. מינסק היא עולם הולך ונעלם, אחת הערים היחידות בעולם שבה עוד מפעם הקומוניזם והמשטר הסובייטיבי יש שיאמרו במלוא אונו. בעוד מדינות אחרות מנסות להיפתח למערב ולהפוך להיות קפיטליסטיות יותר ויותר, בלרוס נותרת מסוגרת מאחור, ובירתה מינסק נראית..

בלרוס בלרוס

בלרוס היא מדינה באירופה אשר בעברה השתייכה לברית המועצות וקיימות לאחר התפרקותה גובלת ברוסיה, באוקרינה, בפולין בליטא ובלטביה ומקיימת בה משטר של רפובליקה נשיאותית. בלרוס גובלת ברוסיה ממזרח ומקיימת עימה קשרים בינלאומיים הדוקים, כהכנה למיזוג עתידי שאולי יתרחש בין המדינות. בבלרוס ניכרת ההערצה הרבה לשלטון הקומוניזם שאומנם נפל עם נפילת ברית המועצות בשנת 1991 אך יש תחושה כאילו הוא חי ובועט עדיין בבלרוס. הזיקה לאווירה של רוסיה קושרת בקשר הדוק את שתי..

בטומי, גיאורגיה בטומי

בטומי (Batumi)היא עיר נמל תיירותית מאוד לחופי הים השחור בגיאורגיה ולמרגלות הרי הקווקז. מקומה האסטרטגי של בטומי כיושבת במקום קסום ופסטוראלי הפכה אותה לאחד מהיעדים התיירותיים המומלצים והפופולאריים ביותר בגיאורגיה. בטומי ממוקמת בדרום גיאוגריה בסמוך לגבול בין גיאורגיה לטורקיה והיא בירת מחוז אג'ריה בו היא שוכנת ומהווה את העיר הגדולה באזור. הנמל של בטומי נחשב הנמל החשוב ביותר של גיאורגיה, המהווה שער כניסה למדינה של סחורות אבל גם של תיירים רבים..

זאגרב, קרואטיה זאגרב

זאגרב (Zagreb) היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר של קרואטיה. היא נמצאת בחלקה הצפון מערבי של מדינת קרואטיה אשר ביבשת אירופה. זאגרב היא העיר החשובה ביותר בקרואטיה ומעבר להיותה הבירה הרשמית של המדינה היא גם מרכז תרבותי, כלכלי-פיננסי, שלטוני-ממשלתי מרכזי מאוד במדינה. מקור השם "זאגרב" בקרואטית הוא "מאחורי הצוק", והאמת ששם זה הולם מאוד את העיר שנמצאת על מדרונותיו הדרומיים של הר מדבדניצה (Medvednica Moutain). זאגרב הנמצאת על מורדותיו..

דוברובניק, קרואטיה דוברובניק

דוברובניק (Dubrovnik) היא עיר נמל עתיקה בדרומה של קרואטיה לחוף הים האדריאטי המכונה בפי הקרואטים "הפנינה של הים האדריאטי". היא נחשבת לאחת הערים היפות הנושקות לחוף הים האדריאטי והיא מרכז תיירותי ראשון במעלה בקרואטיה, ובשל ייחודה זה היא זכתה לתואר ה"פנינה". דוברובניק נמצאת כמעט בנקודה הדרומית ביותר בקרואטיה בסמוך לגבול עם מונטנגרו. באופן מעניין על מנת להגיע לדוברובניק צריך לעבור גם את נקודת הגבול שבין קרואטיה לבין בוסניה..

טביליסי, גיאורגיה טביליסי

טביליסי (Tbilisi)היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר של רפובליקת גיאורגיה . טביליסי שוכנת בחלקה המזרחי של גיאורגיה, על גדותיו של נהר מטקווארי. טביליסי היא עיר יפה ומיוחדת, היא משלבת צורות אדריכליות שונות ומגוונת המנציחות את תקופות השלטונות הרבים שחלפו על העיר לאורך מאות ואלפי השנים בהם הייתה התיישבות בטביליסי. טביליסי מאוד יפה קלאסית ומגוונת, היא עוברת בימים אלה מתיחת פנים משמעותית כחלק ממגמה כוללת של גיאורגיה הצעירה להיפתח את המערב, להתקדם..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון