תפריט
סגור

פיליפינים - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  הפיליפינים ·    אטרקציות בפיליפינים ·    איים ·    המזרח הרחוק · 

הודעות בפורומים

טיולי לימוד גלישת גלים בפיליפינים

שלום לכולם - רציתי להציע לכם טיולי גלישה חוויתים בפיליפינים - תמיד חלמתם ללמוד לגלוש ? אז למה לא לעשות את..

לשכת התיירות של פיליפינים בישראל

הנה מקור ראשון לגבי התיירות בפיליפינים - לא מזמן נפתחה לשכת התיירות פיליפינים ישראל http://philippines.org.il/

הפיליפינים

היי חברים, אם אתם מתעניינים בטיול למזרח הרחוק, הפיליפינים זה המקום המושלם!!!! תוכל למצוא פרטים כמו טיפים..

פיליפינים

הפיליפינים הוא ארכיפלג של למעלה מ-7000 איים חלקם מיושבים אך רובם עוד טרם יושבו או התגלו כלל ומחכים בדיוק בשבילכם שתבואו ותגלו אותם. האיים המיושבים הפיליפינים הם שילוב מעניין של תרבות אסייתית שבטית של קבוצות אתניות שונות, ניבים רבים, לשונות ותרבויות מגוונות שהתפתחו באופן מקביל לאורך שנים בצורת חיים שבטית על איי הארכיפלג. בד בבד ניכרות בהם ההשפעות של הכיבוש הספרדי והאמריקני שהחזיקו בהם שנים רבות והותירו בהם בעיקר את שרידי השפה המקלים על התיירים כמו גם את הפתיחות למערב, התרבות המערבית ואורח חיים השונה מאחיהם במדינות דרום מזרח אסיה השכנות.

הפיליפינים מזמינים אתכם לגלות אותם, איים רבים ממתינים רק לכם לטראקים עוצרי נשימה בפסגות הרי הגעש הנישאים שלהם, באדמה הבזלתית שהותירו נהרות הלבה הגועשים בצמחיה הייחודית ובמיני בעלי החיים המגוונים שמתקיימים בהם באין מפריע באזורים שכוחי האל והנידחים של הארכיפלג העצום.

הפיליפינים- כרטיס ביקור
שם מלא: רפובליקת הפיליפינים
עיר בירה: מנילה
משטר: רפובליקה יוניטרית דמוקרטית
אוכלוסייה: 87,857,000 נפש
דת: מעל 80% נוצרים קתוליים, 9% פרוטסטנטים, 5% מוסלמים, 3% בודהיסטים.
שפה: פיליפינית ואנגלית
מטבע: פזו פיליפיני
אקלים: האקלים הפיליפיני חם ולח לאורך כל ימות השנה. מזג האוויר בארכיפלג מתחלק לשתי עונות העונה היבשה (ינואר-יוני) והעונה הגשומה (יולי-דצמבר). מומלץ לטייל באזור בחודשים דצמבר-מאי אם כי צפו לטמפרטורות ואחוזי לחות גבוהים מאוד מה שיותר עומס חום כבד.
עוד בנושא הפיליפינים
איי מרשלאיי מרשל

איי מרשל היא מדינת איים קטנה הנמצאת באוקיינוס השקט צפונית מזרחית ליבשת אוסטרליה ומזרחית למדינת מיקרונזיה, ידידתנו הטובה. המדינה מורכבת למעשה מ-29 אטולים ו-5 איים הפזורים על שטח נרחב מאוד. בין אותם..

עוד על איי מרשל
האיים המלדיבייםהאיים המלדיביים

האיים המלדיביים הם ארכיפלג איים בן כ-1000 איים בגדלים שונים (רובם קטנים מאוד) הנפרש דרומית לקו החוף של תת יבשת הודו וארכיפלג האיים ההודי קשאדוויפ כולם בתחומו של האוקיינוס ההודי. ארכיפלג האיים..

עוד על האיים המלדיביים

הפיליפינים- קצת היסטוריה
תושביה הראשונים של הפיליפינים הגיעו לאזור הארכיפלג כבר לפני 300 אלף שנה לערך. הם עברו אל האיים דרך גשר יבשתי שחיבר את הארכיפלג עם יבשת אסיה וניתק במרוצת השנים בעקבות שינויים גיאולוגים באזור. לאחר מכן הגיעו אליה בני שבטים שונים חלקם ממלזיה וחלקם מאינדונזיה אלפי שנים לפני שהגיע אליה מגלה הארצות מגלן במאה ה-16.

מגלאן אומנם מצא את מותו בארכיפלג אחרי שנרצח בידי המנהיגים המקומיים שלא סמפטו (בלשון המעטה) את יום שלטון זר באזורם אך הספיק בטרם נרצח להכריז על הפיפי לפינים כאזור שליטה ספרדי. הפיליפינים נקראו על שם המלך הספרדי פיליפס ושמם שניתן להם במאה ה-16 נותר לאורך מאות השנים הבאות.

במאה ה-19 התעוררו גלי לאומנות בפיליפינים שדרשו עצמאות מספרד. הם אף לחמו יחד עם ארה"ב במלחמתה נגד ספרד ומשנצחו הכריזו הגנרלים המקומיים על עצמאות המדינה. תוכניותיהם טורפדו בידי ארה"ב שרכשה את האזור מספרד המובסת במחיר "מציאה" של 20 מליון דולר. לבסוף ארה"ב לא עמדה בלחצים שהופעלו עליה מצד הפיליפינים ונתנה להם עצמאות בשנת 1930 אז הוקמה הרפובליקה הפיליפינית שמאגדת תחת כנפיה את כל האיים הגדולים והקנים הרבים המצויים בארכיפלג.

אך לא בכך תמו חבלי העצמאות של הפיליפינים: זמן לא רב לאחר מתן העצמאות הראשונית על ידי האמריקאים נכבש האזור על ידי יפן שחיבלה במאמצי העצמאות של הפיליפינים והכריזה בה שלטון יפני שנמשך שנתיים עד לכיבוש האזור על ידי ארה"ב בשנית ומתן עצמאות מחודשת לרפובליקת הפיליפינים בשנת 1946.

משנות השישים ועד סוף שנות השמונים שלט בפיליפינים שליט עריץ שהכריז בה על משטר צבאי נוקשה וממושך שדרדר את המדינה לשחיטות ועוני קשים מאוד. בסוף שנות התשעים לאחר מספר הפיכות וחילופי שלטון הוכרזה בה דמוקרטיה אך גם היא סבלה משחיתיות שלטוניות רבות ומנהיגים התחלפו בה בקצב מסחרר אשר כל מנהיג המקבל לידיו את השלטון מבטיח להלחם בשחיתות ובעוני וכל אחד סורח פושע ולוקח לכיסו כמו קודמו.

בתחילת שנות האלפיים נראה כי הפוליטיקה בפיליפינים החלה להתייצב. תרם לכך רבות הסכם השלום בין הרפובליקה הפיליפינית למנהיגי איי מינדאנאו אשר תושביהם המוסלמיים דרשו עצמאות ושלטון אוטונומי בשטחיהם. כיום הפיליפינים היא מדינה שקטה ורגועה לרוב אשר שלטונה משתדל לשמור על יציבותו יושרתו והדמוקרטיה השברירית שבו.

הפיליפינים- גיאוגרפיה, על החי והצומח
הפיליפינים הוא ארכיפלג של למעלה מ-7100 איים באוקיינוס השקט. האיים המרכיבים את הארכיפלג בגדלים שונים ורק כ-2000 מתוכם מיושבים. האיים הגדולים ביותר הם לוזון ומינדאנאו שמהווים את שני השלישים משטח הרפובליקה והאיים הקטנים לעיתים מכילים כמות אוכלוסייה מצומצמת מאוד לאחדים מהם אפילו אין שם רשמי. הארכיפלג מצוי כאמור בלב האוקיינוס ונקודות היבשה הקרובות אליו ביותר הן טייוואן מצפון, אינדונזיה מדרום, מלזיה ממזרח, ובורוניי מדרום מערב.

האיים יושבים על מערכת גיאולוגית מורכבת המאופיינת בפעילות געשית. לאורך הרפובליקה פזורים מעל ל-30 הרי געש פעילים הנוטים להתפרץ מפעם לפעם וזורעים בהם הרס רב. למרות שתהליכי בירוא יערות ועיבוד הקרקע הרחבי שטחים נרחבים מהצמחייה המקורית שהייתה באיים עדיין קיימים כיום על פני הארכיפלג מינים רבים של עופות ובעלי חיים ייחודיים לאזורים אלה אותם ניתן לראות בעיקר באזורים הפחות מיושבים ובאיים הנטושים יותר. הצמחייה במקום עשירה ואלפי סוגים של עצים וצמחים צומחים על האיים שחלקם נידחים וכף רגל אדם עוד לא דרכה עליהם.

פיליפינים – מה לראות ומה לעשות
תרבות הפיליפינים הושפעה במרוצת השנים רבות מהכיבוש הספרדי והאמריקני שהיו בהן לאורך שנים והטמיעו באוכלוסייה גם את האנגלית והספרדית הנפוצות בהן וגם את סממני התרבות והשפעות המערב ואירופה והיא נחשבת בכך קרובה יותר לתרבות המערב מאשר לתרבות המזרח שהתפתחה באסיה לאורך השנים.

הרפובליקה של הפיליפינים מלאה באירועים תרבותיים ופסטיבלים מסורתיים דתיים ואזרחיים לאורך כל ימות השנה. כמעט בכל שבוע מתקיים באחד מאזורי הרפובליקה או באחד האיים פסטיבל מקומי כזה או אחר וזה הודות לתרבויות הרבות שהתפתחו בפיליפינים הנובעים מצורת החיים השבטית על ארכיפלג איים המנותקים זה מזה. כמובן שהחגים הנוצריים: חג הפסחא, חג המולד וליל השנה האזרחית החדשה נחגגים ברוב הוד והדר ובנוסח אסייתי משולב בהשפעות אמריקאיות וספרדיות.

הפעילות הוולקנית לאורך הפיליפינים מושכת תיירים רבים וטראקים נפלאים קיימים באזורים הוולקנים של הרי הגעש אשר הגדול בהם התפרץ בשנת 1991 והשאיר אזור מלא בלבה שהתקשתה וסלעים בזלתיים מפארים את נופיו. באיים הנידחים ניתן לחזות במיני חיות רבים ומרהיבים כמו גם באזורי צלילה בסמוך לאיים הקטנים והנטושים.

לחובבי השיוט, ובעלי היאכטות ניתן לשייט בין האיים הרבים (יש לכם 7000 שונים רק תבחרו) וליהנות מחוויית רובינזון קרוזו על אי בודד. מישהו אמר "הישרדות איי הפיליפינים?"

פיליפינים- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור
וויזות ואשרות כניסה: ישראלים אינם צריכים כל וויזה מיוחדת לשהות של עד 59 יום ברפובליקת הפיליפיניים.
סכנות בריאות ומחלות: מרליה, כלבת, צהבת וכולרה. יש להיוועץ במרפאות במטיילים בארץ בטרם יציאתם למסע על מנת לקבל חיסונים ותרופות מתאימות בהתאם למסלול הטיול. חשמל: 220 וולט
שעון: השעון המקומי בפיליפינים מקדים את שעון ישראל ב- 6 שעות.
מטבע: פסו פיליפיני
עלויות מחייה: אם לומר את אמת הפיליפינים נחשבת כמדינה יקרה יותר מיתר מקבילותיה באזור דרום מזרח אסיה אם כי הפערים הכלכליים אינם מורגשים ועלות המחייה בה עדיין זולה מכל מדינה אירופאית אחרת.
תחבורה: התחבורה בתוך האיים של הפיליפינים מתבססת על אוטובוסים ומוניות. בין האיים קיימות מעבורות רבות ששטות ביניהם בתדירות משתנה ושדות תעופה קיימים באיים הגדולים ומקיימים טיסות פנים סדירות. שימו לב שדרגת הבטיחות והיציבות של המעבורות השונות בפיליפינים משתנות בצורה קיצונית מאחת לשנייה ועל כן וודאו שהמעבורת שעליה אתם עתידים לעלות יציבה ומתוחזקת כהלכה על מנת להימנע מתאונות או אסונות טביעה שגם הן מנת חלקה של ארץ מתפתחת הבונה כולה על תחבורה ימית.

פיליפינים - נושאים קשורים

איי מרשל איי מרשל

איי מרשל היא מדינת איים קטנה הנמצאת באוקיינוס השקט צפונית מזרחית ליבשת אוסטרליה ומזרחית למדינת מיקרונזיה, ידידתנו הטובה. המדינה מורכבת למעשה מ-29 אטולים ו-5 איים הפזורים על שטח נרחב מאוד. בין אותם אטולים ואיים פזורים עוד איים קטנים אשר גובהם מטרים ספורים מעל פני הקרקע והם כמובן לא מיושבים, אלא בדרך כלל מכילים אזורים של שוניות אלמוגים ייחודיות שכף רגל אדם לא דרכה באזורם. איי מרשל היא אחת המדינות הקטנות ביותר בעולם. אוכלוסייתה מונה כ-63,000 תושבים..

האיים המלדיביים האיים המלדיביים

האיים המלדיביים הם ארכיפלג איים בן כ-1000 איים בגדלים שונים (רובם קטנים מאוד) הנפרש דרומית לקו החוף של תת יבשת הודו וארכיפלג האיים ההודי קשאדוויפ כולם בתחומו של האוקיינוס ההודי. ארכיפלג האיים המלדיביים מרוחק כ-700 קילומטרים ממדינת סרי לנקה והיא גם מהווה את תחנת המעבר הפופולארית לכל התיירים המגיעים למלדיבים מאזור מדינות אירופה בטיסות של חברות תעופה אירופאיות. המלדיביים משויכים כולם לרפובליקה אסלאמית בשם רפובליקת המלדיביים, אשר רק בשנת 2009..

איביזה, ספרד- Ibiza איביזה

איביזה, אחד מאיי המסיבות החמים כיום בעולם כולו הוא ללא ספק גן עדן של מסיבות. המסיבות באיביזה לא מפסיקות ולו לרגע אחד. לאור כל שעות היממה מתקיימות על האי המטורף שלל מסיבות מטורפות מהטובות והאיכותיות בעולם. באווירה קסומה של ים, טבע, עצי קוקוס והמון מצב רוח טוב איביזה היא אטרקציית המסיבות המרעננת של הקיץ! לא סתם מיטב הדי ג'ייז, הסלבריטיז ושאר בלייני העולם נושאים פעמיהם על עבר האי המטורף מידי קיץ! בואו להצטרף..

באגו, בורמה (מיאנמר) - Bago באגו

באגו- מידע כללי באגו היא אחת הערים המעניינות בבורמה. אומנם ממבט חטוף על העיר היא תראה לכם מבולגנת ומלוכלכת נורא, אך באגו אוצרת בתוכה יש יאמרו את האתרים היפים ביותר שניתן למצוא כיום בבורמה. העיר באגו הייתה בראשית ימיה בירת בורמה התחתונה, אז היא כונתה בשם "פאגה". במאה ה-18 חרבה העיר על ידי הבורמזים ועמדה חרבה יותר ממאה שנה. לאחר מאה שנה שוחזרה העיר אך לא חזרה לימי זוהרה טרום החרבתה במאה ה-18. באגו- מה..

איסלנד – Iceland איסלנד

איסלנד, ארץ הטבע הגעשית שהעולם המערבי טרם גילה. מדינת אי קסומה, שהיא מצד אחד חלק מאירופה הקרובה והמוכרת ועדיין כל כך פראית שונה ובלתי מתויירת. איסלנד מציעה למטיילים בה חוויות עוצמתיות של טבע פראי, נופים עוצרי נשימה, תופעות גיאולוגיות המתרחשות דרך קבע והופכות את פני הקרקע לברי חלוף. רק כאן ניתן למצוא הרי געש הטובלים בקרחוני עד, נופי שדות בזלת רחבי ידיים המתנפצים אל שדות קרח וקרחונים צפים שהגיעו לכאן הרחק מאזור הקוטב והכל באקלים..

אינדונזיה - Indonesia אינדונזיה

אינדונזיה היא ללא ספק אחד היעדים האקזוטיים ביותר בעולם ועבורנו הישראלים היא אחת האטרקציות המרתקות הרחוקות ולא בכדי היא באמת אחד התיאורים ההולמים היותר ל"סוף העולם" עבור התייר הישראלי המצוי. אך מעבר לאמירה: "הייתי בסוף העולם" אינדונזיה טומנת בחובה אטרקציות תרבותיות מרהיבות- עם מרקם תרבותי מדהים שאין שני לו- 300 שבטים שונים, ניבים שונים מסורות וטקסים שונים הפרוסים על ארכיפלג ענק של 13,000 איים מזמינים את התייר..

הודו הקטנה, סינגפור - Little India הודו הקטנה

הודו הקטנה או כפי שהיא מכונה בפי התיירים "ליטל אינדיאה" היא מיקרוקוסמוס של הודו האמיתית. זהו האזור בו מתרכזת רוב הקהילה ההודית שחיה כיום בסינגפור. על אף שכיום הגבולות היטשטשו והחלוקה המסורתית בין ההודים הסינים והמוסלמים היא חלק מן העבר אזור "הודו הקטנה" הוא עדיין מעוזם של ההודים והסיור בו מהווה טעימה קטנה מן הדבר האמיתי- הודו. מטיול ברחובות "הודו הקטנה" עולה ההרגשה כאילו נמצאים בסרט..

סינגפור- Singapore סינגפור

סינגפור היא עיר מדינה או מדינה שהיא עיר. סיפורה המרתק של פיסת הארץ הקטנה הזו שנועדה לכישלון כלכלי חרוץ (מה ניתן לצפות מאסופה של מיעוטים אתניים ומהגרים מהמדינות השכנות שנכפתה עליהם עצמאות ללא רצונם), ללא כל משאבים טבעיים או ענפי כלכלה בולטים ולמרות הכל הצליחה להפוך עצמה לסיפור הצלחה משגשג. אין ספק כי זו אחת הדוגמאות הבולטות של סיפורי סינדרלה כלכליות על פני הגלובוס. סינגפור כיום היא מעצמה כלכלית וטכנולוגית, אחת המדינות העשירות..

דלתות נהר המקונג, וייטנאם - The Mekong Delta מקונג

אזור דלתת המקונג הוא אחד האזורים הפוריים ביותר לגידולים חקלאיים בוייטנאם. הוא ממוקם בדרומה של המדינה לא הרחק מהעיר הו צ'י מין סיטי (סייגון) ממנה אף יוצאים אליו סיורים מאורגנים יומיים. דלתת המקונג היא למעשה תחנתו האחרונה של נהר המקונג האדיר הזורם מרמות טיבט הנישאות מרחק של כ- 4500 ק"מ לאורכה של טיבט ושל וייטנאם ובדרומה של המדינה למעשה נפרשת הדלתא רחבת הידיים של הנהר האדיר לעשרות שלוחות שונות הנשפכות אל ים סין הדרומי. נהר..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון