תפריט
סגור

תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  קובה ·    אטרקציות בקובה ·    טיול לקובה ·    מרכז אמריקה · 

הודעות בפורומים

מפת אוגנדה

אהלן! אני רואה כאן בפורום המון חברה שמתכננים לטוס לאוגנדה בקרוב, חייב להגיד שאוגנדה מדורגת אצלי כאחת המדינות..

מפת פרו

היי חברה, ערב טוב. רציתי לשתף עם הנוסעים לפרו או המתכננים נסיעה לפרו המדהימה, את מפת פרו. לצפייה במפת פרו לחץ..

עזרה בתכנון טיול משפחתי לפולין בסוכות

שבת שלום לכולם, התחלתי בתכנון הטיול המשפחתי שלנו לחג סוכות. הזמנתי כרטיסי טיסה ללובלין, עם החיסרון שנוסעים..

עזרה בתכנון טיול משפחתי לפולין בסוכות

שבת שלום לכולם, התחלתי בתכנון הטיול המשפחתי שלנו לחג סוכות. הזמנתי כרטיסי טיסה ללובלין, עם החיסרון שנוסעים..

המלצה על טיול בויאטנם

היי אני ממליצה על טיול משפחות בויאטנם, אנחנו עשינו את זה בשנה שעברה. ויאטנם מספקת חוויה מיוחדת של נופים עוצאי..

הכוח המניע את המהפכה בשנים האחרונות - צביקי זידא

מרכז אמריקה קובה הכוח המניע את המהפכה בשנים האחרונות - צביקי זידא
המשטר בקובה לא נשאר בשנים האחרונות קומוניזם טהור- זאת עובדה !. קשיי היום יום ומשברים כלכליים עולמיים פגעו באידיאולוגיה וכל מטייל מבחין, רואה וחש את כניסת הקפיטליזם יותר ויותר למדינה הקריבית.

מי שאחראי על האידיאולוגיה שעדיין נשארה היא דמותו הנערצת וחביבת השילטון של חוֹסה חוּליַאן מארטי (
Jose Julián Martí) (1853–1895). מדינאי, סופר, עיתונאי ומורה. נחשב לגיבור הלאומי של קובה. מאמריו וכתביו נלמדים על-ידי כל ילד בקובה.

מארטי נולד בהוואנה בשנת 1853 לאב ספרדי ואם שמוצאה מהאיים הקנריים. מגיל צעיר היה מעורב בפעילות פוליטית. בגיל 16 נאסר בשל פעילותו המהפכנית, ולאחר שישה חודשי מאסר ועבודת פרך גורש לספרד. בספרד למד באוניברסיטות במדריד וסָרָגוֹסה, ובשנת 1874 סיים את לימודיו לתואר ראשון בעריכת דין ופילוסופיה. ב-1875 נסע למקסיקו, שם התאחד מחדש עם משפחתו והוציא עיתון. ב-1877 חזר לקובה בשם בדוי, ומשם נסע לגואטמלה ולימד באוניברסיטה. ב-1878 חזר לקובה, אך כעבור שנה נאסר וגורש לספרד, ומשם הגיע לארצות-הברית. בהיותו בארצות-הברית פעל בקרב הגולים הקובנים לגיוס תמיכה בעצמאותה של קובה והִרבה להתבטא נגד סיפוחה של קובה לארצות-הברית. רבים ממאמריו הוקדשו לגינויה של ארצות-הברית והאימפריאליזם שהיא מייצגת. "חייתי בתוך המפלצת ואני מכיר את קרָבֶיָה", כתב, ובמקום אחר: "ברגע שארצות-הברית תיכנס לקובה, מי יוציא אותה?". הדמוקרטיה בארצות-הברית, לטענתו של מארטי, התערערה והושחתה. במקום לפתור בעיות הומניטאריות, היא רק מחמירה אותן ומולידה עוני ושנאה.

מארטי האמין כי רק מעמד הפועלים יכול להוביל את המאבק לשחרורה של קובה. הוא הביע התנגדות למנהיגים קובנים, שהסתמכו על מהגרים עשירים והתעלמו מהשחורים, אנשי מעמד הפועלים.

באחד ממאמריו כתב מארטי: "אין סכנה של מלחמה בין הגזעים בקובה. המילה 'אדם' פירושה יותר מאדם לבן, מולאטי או שחור. נשמותיהם של הלבנים והשחורים עלו יחדיו משדות הקרב, שבהם לחמו ומתו למען קובה".

בינואר 1895 עזב את ארצות-הברית כדי לחדש את המלחמה לעצמאות האי. ב-19.5.1895 נפל בקרב נגד הצבא הספרדי.

כשתיסע לקובה, אל תוכל להבין את מהות האידיאולוגיה הקובנית ושימון גלגלי המהפכה ללא הכרת המדינאי שמדובר.

צביקי זידא
לגלות את מרכז אמריקה
052-2537695
zaida@zahav.net.il
http://www.zaida-centralamerica.co.il/


הכוח המניע את המהפכה בשנים האחרונות - צביקי זידא - נושאים קשורים

לגלות את קובה - צביקי זידא לגלות את קובה - צביקי זידא

כבר בפעם הראשונה שבה נחתי בשדה התעופה של סנטיאגו דה קובה, בפברואר 2002, חשתי איך מילותיו של כריסטופר קולומבוס, כפי שכתב ביומנו כשגילה את קובה - "המקום היפה ביותר שראתה עין אדם" - מקבלות משמעות ויזואלית מוחלטת. אל אווירת המקום התוודעתי בעזרתה של טניה, בעלת הקאזה בה התאכסנתי ורופאה מצטיינת: "טראנקילו", היא אמרה, "הירגע... עליך לנוח... שום דבר לא בוער...". היו אלו מילים מנוגדות כל כך לסיר..

קובה קובה

קובה היא ללא ספק אחד המעוזים האחרונים של הקומוניזם בעולם אשר הצליח לשמור על קובה שכולה אי בים הקריבי אחד המקומות המבודדים והמסוגרים ביותר לקדמה שקיימים ביבשת אמריקה הלטינית. למרות שהמרחק הגיאוגרפי מארה"ב ומאיום האמריקניזציה ולמרות שארה"ב מנסה כבר שנים לדכא את קובה ולהטיל עליה סנקציות האחרונה מצליחה לשרוד, לתחזק משטר קומוניסטי ייחודי עם אווירה של זמן שעצר מלכת. החיים בקובה יראו לתייר המערבי כמקום..

סנטיאגו דה קובה, קובה - Santiago de Cuba סנטיאגו דה קובה

סנטיאגו דה קובה היא העיר השנייה בגודלה בקובה (אחרי הבירה הוואנה), היא מרוחקת מהוואנה הבירה 900 ק"מ ועל כן שונה ממנה מאוד ומהווה ללא ספק "מתחרתה הראויה" בכל הקשור לתרבות, בילויים, אתרים, מורשת, היסטוריה ובעצם בכל תחומי החיים. סנטיאגו דה קובה, המצויה לחופיה הקריביים של קובה היא עיר קריבית טיפוסית. האווירה הקריבית השוקקת בה עוצבה בעיקר על ידי מהגרים צרפתים ומקומיים מהאיטי שהיגרו אליה במאה ה-19 לאחר כיבושה..

סנטה קלרה, קובה – Santa Clara סנטה קלרה

סנטה קלרה היא אחת הערים הגדולות ביותר בקובה. העיר הממוקמת במערב המדינה בעלת ערך חשוב במהפכה הקובנית והיא הייתה לאחד מסמליה הגדולים והחשובים של המהפכה הקובנית של שנות השישים במאה העשרים. סנטה קלרה הפכה במרוצת השנים למוקד עניין עבור כל מעריצי המהפכן צ'ה גווארה אשר קבור בעיר זאת וכאן קיים את אחד מהקרבות המפורסמים והיודעים ביותר שלו בשנת 1958 כאשר הכריע עם צבא המורדים שלו את גורל המהפכה והכניע את חייליו של בטיסטה..

טרינידד, קובה – Trinidad טרינדד

טרינידד היא ללא ספק אחת הערים היפות והמרתקות ביתר בקובה. היא ממוקמת לחוף ימה הקריבי של קובה במרכז המדינה והיא מכילה כמה מהחופים היפים ביותר של קובה כולה. טרינידד של היום היא עיר גדולה של 80,000 תושבים. בעבר גרו בה לא מעט אנשים עמידים אם לא לומר עשירי קובה אשר הקימו בה אחוזות ענק ומעונות פאר שם הם חיו את חייהם הטובים ופיקחו מקרוב על עבדיהם השחורים שעמלו רוב שעות היום בשדות קני הסוכר שהיו רווחים כאן מאוד והיוו את ענף..

ואראדרו, קובה – Varadero ואראדרו

ואראדרו היא עיירת הנופש הפופולארית ביותר בקובה, הרוחקת כ-140 ק"מ מהוואנה הבירה, הממוקמת בחצי האי איקאקוס- חצי אי צר המכיל את החופים היפים ביותר בקובה- לא סתם הפך המקום לאזור הפופולארי ביותר בקרב תיירים הפוקדים את חופיה המרהיבים של קובה. חצי האי איקאקוס צר למדי ועל כן הליכה קצרה בכל אחד מצידיו תוביל אתכם היישר לחוף הים. האמת שמצב זה מיטיב מאוד עם האזור שכן הבילוי המרכזי בואראדרו הוא ללא ספק חוף הים המרהיב שלה-..

הוואנה, קובה - La Habana הוואנה

הוואנה היא עיר הבירה הססגונית והמיוחדת של קובה והיא גם אוחזת בתואר העיר הגדולה ביותר בכל איזור הקאריבים. העיר מונה למעלה מ-2.3 מליון תושבים וממוקמת בצידה המזרחי של קובה. מעמדה של הוואנה כבירה מרכז בתוכה את כל משטרו הקומוניסטי המרתק של פידל קאסטרו ומכילה לא מעט מבני ממשל, מרכזי תרבות, מוזיאונים ואתרי תיירות מהחשובים שבקובה כולה, לצד שדה התעופה הבינלאומי, התחנה המרכזית הגדולה ממנה יוצאים קווי תחבורה לכל קצוות המדינה..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון