תפריט
סגור

פרנקפורט - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     גרמניה  

נושאים

  פרנקפורט ·    גרמניה ·    אטרקציות בגרמניה ·    אירופה · 

הודעות בפורומים

טיול שורשים בפוקינג גרמניה

שלום, מעוניינת לארגן טיול שורשים לי ולסבי באזור פוקינג בגרמניה + ביקור במחנה. מישהו יודע האם יש במקום אנדרטה..

דעתי

שלום ירון, אומנם לא עשיתי טיול שורשים לגרמניה אך ביקרתי פעמיים בגרמניה באזור ברלין. ברלין היא עיר שמאוד קל..

טיול שורשים לגרמניה

שלום לכולם, אני רוצה לעשות איתי טיול שורשים לגרמניה- מסלול הבריחה וההשרדות בשואה של סבתא שלי ז"ל, היא נולדה..

אחד המקומות המדהימים אם לא ה-מקום

לכל מי שעבורו צפון איטליה הוא אזור שכולו חלום (ההורים שלי כאלה, הדביקו אותי גם) ברור שאגם גרדה הוא משהו שלא..

טיול למשולש גבולות שוויץ, גרמניה וצרפת

שאלה: אנו נוחתים בשעות הצהריים המוקדמות ואנו מעוניינים , ללכת למפלי הריין האם נוכל לנצל את המקום מבחינת זמן ?..

פרנקפורט

אירופה גרמניה פרנקפורט
פרנקפורט היא העיר הרביעית בגודלה בגרמניה אך ללא ספק נחשבת לאחת הערים החשובות והמרכזיות ה. היא מוגדרת כמרכז הפיננסי הגדול והחשוב בגרמניה ונמל התעופה הבינלאומי הגדול ביותר של גרמניה שוכן בה ונחשב גם לנמל התעופה השני בגודלו באירופה כולה.

פרנקפורט נחשבת בעבור הגרמנים כמנהטן של גרמניה. קו הרקיע שלה משופע כולו בגורדי שחקים ובניינים אשר בסיסם על האדמה וקצותיהם מגרדים את השחקים. פרנקפורט הייתה מאז ומעולם מרכז פיננסי כלכלי חשוב, אך נודעה גם בהיותה מרכז תרבותי ואקדמי מרכזי בו פעלו בעיקר במאות ה-18, 19 ותחילת המאה העשרים מהוגי הדעות החשובים באירופה של העת המודרנית.

העיר העתיקה של פרנקפורט זו שכולם זוכרים אותה כמולדתם של הפילוסופים והאומנים הגדולים של גרמניה כמו גתה ואחרים נחרבה כמעט כליל בהפצצות הכבדות במהלך מלחמת העולם השנייה. בשנת 1944 בגלי הפצצות חוזרות ונשנות מוטטו רוב הבניינים העתיקים ברובע העתיק של העיר שנבנה במאה ה-15 על ידי קרל הגדול. במרוצת המאה העשרים העיר שוקמה ונבנתה מחדש אם כי מספר לא מובטל של מבני תרבות היסטוריים עדיין עומדים בה על תילם והצליחו להתחמק מההרס של מלחמת העולם.

כיום פרנקפורט היא כרך סואן, אשר רוב התיירים המבקרים בה נהנים מהפן האורבאני שלה, זה שהופך אותה לאטרקטיבית ומרכז בתוכה מרכזי תיירות, תרבות פנאי ובילויים לכל המשפחה צעירים ומבוגרים כאחד. כזוהי פרנקפורט- עיר של תרבות ומוזיאונים מחד ועיר של מועדונים, קונצרטי רוק גרנדיוזיים ופאבים מאידך.

פרנקפורט – כרטיס ביקור
שם: פרנקפורט.
מדינה: גרמניה.
חבל ארץ: הסן.
עוד בנושא גרמניה
הסןהסן

הסן היא אחת מ-16 מדינות רפובליקת גרמניה, היא ממוקמת במערב הרפובליקה וכוללת תחתיה מספר ערים כשאר הבולטת והחשובה בהן היא פרנקפורט- מרכז הסחר והכלכלה של הרפובליקה הגרמנית והעיר החשובה בגרמניה. ..

עוד על הסן
היער השחורהיער השחור

היער השחור הוא ללא ספק אחת מנקודות החן היפות ביותר בגרמניה. זהו אזור טבעי שהמוני תיירים נוהרים אליו כטיול בפני עצמו. היער השחור הופך להיות פופולארי יותר ויותר בזכות הישארותו פיסת טבע פסטוראלית בלב..

עוד על היער השחור
אוכלוסייה: 670,000 נפש.
מטבע: אירו (יורו- מטבע האיחוד האירופי)
שעון: השעון המקומי בפרנקפורט מאחר את שעון ישראל בשעה.
תחבורה: פרנקפורט היא אחת הערים הסואנות והעמוסות בגרמניה. אמצעי התחבורה בה
מגוונים ביותר. שדה התעופה הגדול של גרמניה מצוי בקרבתה של העיר ובתוכה רשת תחבורה מסועפת של אוטובוסים, רכבות וחשמליות המרושתות בכל העיר וניתן להגיע באמצעותם לכל יעד. שכירת רכב היא אופציה לא זולה ולא יעילה מאחר והפקקים ועומסי התנועה בשעות העומס הופכות את הנסיעה במרכז העיר לבלתי אפשרית. מומלץ לקנות כרטיס חיסכון לתיירים (ניתן לרוכשו בשדה התעופה או בלשכות התיירות ומרכזי התיירים ברחבי העיר). הכרטיס מקנה הנחות באתרים כמו גם נסיעה חינם לאורך כל היום/ ימים (תלוי לכמה זמן תרכשו את הכרטיס).

פרנקפורט- מה לראות ומה לעשות?
בית העירייה של הפרנקפורט (Rathaus Römer)- בית העירייה של פרנקפורט הוא מקום משובו של ראש עיריית פרנקפורט. המתחם מורכב מבתים ומבנים שונים שנבנו לאורך כל תקופות ההיסטוריה של העיר ובעלת יופי ארכיטקטוני מיוחד אשר ראשיתו החל מהמאה ה-15 אז נבנו המבנים הראשונים של המתחם ועד לימינו אנו בהם נערכים שיפוצים והתרחבות מתמדת של האזור. הייחוד הארכיטקטוני של המבנים הוא בעיצוב, בפאר ובהדר של הגילופים, הציורים ויצירות האומנות המפוזרות באזור. היכלים גדולים ומפוארים מקיפים את אזור בית העירייה חלקם פתוחים לקהל הרחב ואת חלקם ניתן לצלם רק מבחוץ.

כנסיית פאולוס הקדוש - (Paulskirche) כנסיית פאולוס הקדוש היא אחת הכנסיות המרכזיות והגדולות שבפרנקפורט. אומנם זהו לא המבנה המקורי שנבנה בעיר במאה ה-19 והיווה מקום תפילה ומרכז תרבותי כנקודת מפגש לתושבי העיר אך גם כיום הוא נחשב למוקד מרכזי לאירועים וכינוסים תרבותיים של עיריית פרנקפורט וממשלת גרמניה בכללותה. המבנה המקורי נחרב בעת ההפצצות הכבדות על העיר במהלך מלחמת העולם השנייה. את ההעתק המשוחזר בנו הגרמנים לאחר המלחמה כמעין מפעל הנצחה ארכיטקטוני לזוועות המלחמה ולהרס הרב שזרעה ברחבי העיר כולה.

ביתו של יוהן גתה (Goethehaus)- יוהן גתה, משורר ומחזאי גרמני מפורסם נולד בפרנקפורט במאה ה-18 והחל בה את מפעל יצירתו האומנותית. גתה נחשב לאחד היוצרים הבולטים בדורו ומשקף ביצירותיו את התרבות הגבוהה של החברה הגרמנית של עידן הבארוק. בית ילדותו של גתה עומד עדיין על תילו בפרנקפורט ונותר ממש כפי שהיה, בסמוך לבית עצמו הוקם מוזיאון גתה לכבודו של היוצר המוערך. תושבי פרנקפורט מתעלמים מזה שאת שארית חיו העביר גתה בכלל בעיר ויימאר, אך כאמור שורשיו נמצאים בפרנקפורט וזו סיבה מספיק טובה עבור העירייה להתגאות ביוצר המקומי ולחלוק לו כבוד רב.

הדום, הקתדראלה הגדולה של פרנקפורט (Dom) - קתדראלת הדום היא אחת הקתדראלות הגדולות ביותר בפרנקפורט שהחלה אתה דרכה בכלל כקתדראלה עממית לרווחת הציבור וקהילה הדתית שחיה בפרנקפורט. הכנסייה המפוארת שנבנתה כבר במאה ה-13 הולאמה על ידי המלכים במאה ה-14 ועל פי צו מלכותי נקבע שכל קיסרי גרמניה ומלכיה יוכתרו בה, מה שהפך אותה למרכז דתי חשוב עבור בני המעמד הגבוה לאורך מאות שנים. לאורך ההיסטוריה שופצה הורחבה והתעצמה הקתדראלה, צברה לעצמה עוד פאר הוד והדר ונהפכה למבנה המרשים בו ניתן לבקר כיום. הקתדראלה עצמה נחרבה פעמיים, הפעם הראשונה במאה ה-19 והפעם השנייה בשנת 1944 בשיאה של מלחמת העולם השנייה. היא שופצה כמעט מן היסוד ונותרו בה חלקים מועטים בלבד שנחשבים שרידים בודדים למבנה המקורי שהיה קיים במקום מאז המאה ה-13. כיום הקתדראלה משמשת כמרכז תרבותי וכמוזיאון האוצר בתוכו מספר יצירות אומנות מפורסמות מתקופות הרנסאנס ובארוק.

הגן הסיני - (Chinesischer Garten) הגן הסיני הוא ללא ספק אחד ממרכזי השלווה היפים ביורת בפרנקפורט המודרנית המאופיינת ברוב אזוריה בהיותה סואנת, הומה ורועשת מאוד. הגנים הסיניים ממוקמים בלב רובע בורנהיים (Bornheim) הם עוצבו בשנת 1990 כמיטב המסורת הסינית ומושתתים על עקרונות הפאנג שוואי התורה הסינית המפורסמת. הגנים מרהיבים ביופיים ובעת הביקור בהם ניתן לטעום מן השלווה והרוגע הסיני. יש כאן אגמים, נחלים ופכפוכי מים פינות חמד ירוקות ופגודות סיניות מרהיבות. המבנה היפה ביותר בלב הגן הוא גשר הג'ייד המרשים העשוי מאבן ג'ייד סינית ירוקה ומעוצב בקפידה. במקום ניתן לשאוף קצת אוויר נקי ושלווה. בימי ראשון ולאורך כל סוף השבוע מתקבצים במקום קבוצות טאי-צ'י אשר מתאמנות לצלילי המוסיקה הסינית הרגועה. לרוב המקומיים שמחים לקבל אליהם תיירים שרוצים להתנסות ולהצטרף אל הרוגע והשלווה. הביקור מומלץ בחום!

התיאטראות של פרנקפורט- פרנקפורט עיר תרבותית מאוד, היא מלאה במרכזי תרבות, תיאטראות, אולמות קונצרטים והיכלים בהם מופיעים מיטב מופעי הבלט, הקונצרטים, המחזות ומחזות הזמר של גרמניה. יש כאן מופעים מרהיבים ועוצרי נשימה בקנה מידה בינלאומי. אם הגיעכם לעיר מומלץ לברר על אירועי התרבות והמופעים הנערכים בעיר בתקופת שהותכם ולבחור לכם מופע בז'אנר החביב עליכם. הצפייה במופעי תרבות בפרנקפורט מיוחדת ואיכותית במיוחד, ואם יתמזל מזלכם אולי תוכלו לחזות באחד מכוכבי המוזיקה הבינלאומיים המופיעים בעיר במסגרת סיבובי ההופעות הבינלאומיים שלהם.

פרנקפורט - נושאים קשורים

הסן, גרמניה - Hessen הסן

הסן היא אחת מ-16 מדינות רפובליקת גרמניה, היא ממוקמת במערב הרפובליקה וכוללת תחתיה מספר ערים כשאר הבולטת והחשובה בהן היא פרנקפורט- מרכז הסחר והכלכלה של הרפובליקה הגרמנית והעיר החשובה בגרמניה. הסן- כרטיס ביקור שם: הסן מדינה: גרמניה שטח: 21,000 קמ"ר אוכלוסיה: 6,073,000 שפה: גרמנית מטבע: יורו (מטבע האיחוד האירופי) הסן- מידע כללי הסן היא אחת מ-16 המדינות המרכיבות את..

היער השחור, גרמניה - Schwarzwald היער השחור

היער השחור הוא ללא ספק אחת מנקודות החן היפות ביותר בגרמניה. זהו אזור טבעי שהמוני תיירים נוהרים אליו כטיול בפני עצמו. היער השחור הופך להיות פופולארי יותר ויותר בזכות הישארותו פיסת טבע פסטוראלית בלב יבשת אירופה ההולכת והופכת מתועשת יותר ויותר ועירונית יותר ויותר. האווירה ביער השחור כפרית, הנופים עוצרי נשימה וכמות הירוק שמסביב, קולות פכפוך המים והפריחה הנפלאה ימלאו את מצברי הטבע שלכם לכמה שנים טובות! היער השחור- מידע..

מחנה בוכנוואלד- (KZ Buchenwald), גרמניה בוכנוואלד

מחנה בוכנוואלד היה מחנה ריכוז בתקופת מלחמת העולם השנייה, הוא ממוקם צפונית לעיר השוקקת והפסטוראלית ויימאר. הוא הוקם בשנת 1937 לאחר עליית המפלגה הנאצית לשלטון והיה פעיל עד לשחרורו על ידי בעלות הברית בשנת 1945 עם תום המלחמה. במהלך פעילותו נכלאו בו כ- 250,000 אסירים מקבוצות אתניות ותרבותיות שונות ביניהם יהודים, צוענים, מתנגדי משטר הומוסקסואלים, שבויים סובייטים וכד'. ההערכות הן שעל אדמת המחנה נרצחו 70,000 אסירים חלקם בשל התנאים..

בון, גרמניה - Bonn בון

בון הייתה עד לשנות התשעים בירתה של גרמניה המערבית, לאחר שהובסה בקרב על התואר בירת גרמניה המאוחדת והכתר הועבר לברלין נותרה בון אחת הערים התרבותיות ביותר בגרמניה. אז נכון שאיבדה את התואר "בירה" אך יש בה עדיין לא מעט אטרקציות תרבויות, שדירת מוזיאונים מפוארת ולא מעט אווירה לאומית המאפיינת עיר הסובלת מתסביך "פוסט בירה"- בון מרגישה ממש כבירתה של גרמניה- מלאת חשיבות לאומית מוסדות תרבות ומוזיאונים לאומיים, אך האמת..

דורטמונד, גרמניה - Dortmund דורטמונד

דורטמונד, העיר השישית בגודלה ממוקמת במערב גרמניה. בעברה הייתה דורטמונד לא יותר מעיר פועלים אפרורית שהתמקדה בתעשיות חרושת הפלדה והפחם. עם ירידת קרנה של התעשייה הכבדה פנתה דורטמונד לתחום התרבות והשירותים וכיום היא מנסה למתג עצמה כעיר שכולה כדורגל. קובצת הכדורגל המקומית בורסיה דורטומנד היא גאוותם של תושבי העיר וכל יום של משחק הוא יום של חג! דורטמונד- כרטיס ביקור שם: דורטמונד מדינה: גרמניה מדינת מחוז:..

גרמניה - Germany גרמניה

ישראלים רבים בעיקר בני הדור המבוגר יותר נשבעו שכף רגלם לא תדרוך על אדמתה המקוללת של גרמניה, ויחד עם זאת במרוצת השנים עושה גרמניה מאמצים רבים לשקם את התדמית הקשה שדבקה בה בשל הפשעים והזוועות הנוראיים שביצע השלטון הנאצי בתקופת מלחמת העולם השנייה. אם לומר את האמת, גרמניה מצליחה בשיקום תדמיתה בצורה מעוררת השתאות וכבוד. לא מתכחשת לעברה, מנציחה ומכבדת את הזיכרון של שואת יהודי אירופה בעשרות אתרי הנצחה ברחבי המדינה, גרמניה..

פארק אירופה, גרמניה פארק אירופה

פארק אירופה (Europa Park) הוא פארק שעשועים רחב ידיים ומרהיב הממוקם בשטחה של גרמניה בסמוך למשולש הגבולות גרמניה-צרפת-שוויץ. הפארק ממוקם לא הרחק מהעיר פרייבורג (Freiburg) בדרום מערב גרמניה. על אף היותו אחד הפארקים הגדולים והמרהיבים באירופה, לא רבים הישראלים שנחשפים לפארק והוא עדיין לא "נכבש" על ידינו- התיירים הישראלים. הפארק כשמו כן הוא- מנסה להוות מעין "מיני אירופה" באזור קסום המוקף בנוף נפלא של..

ויימאר, גרמניה - Weimar ויימאר

ויימאר היא עיר קטנה במדינה תורינגיה בגרמניה. אין ספק שהשם ויימאר גדול הרבה יותר מהעיר עצמה ומקפל בתוכו חלקים נרחבים מההיסטוריה הגרמנית- ימי הרפובליקה הדמוקרטית של ויימאר, וימי תנועת ההשכלה הגרמנית שהפכה את ויימאר למקום מושבה- שם פעלו טובי הוגיה ולשם עלו חסידיהם לרגל. היום ויימאר היא עיר קטנה כשהייתה- מנסה להתרפק על עברה הקלאסי, מנסה לשחזר עצמה ברוח הימים היפים ההם כאשר בך ניגן את הקונצרטים שלו במחוזותיה ושילר, גתה ונישטה כתבו..

בוואריה, גרמניה - Bavaria בוואריה

אין לנו ספק שהאסוציאציה הראשונה שעלתה לכם לראש כשלחצם על השם "בוואריה" הוא קרם הבוואריה – הקינוח האולטימטיבי. אך החדשות הרעות הם שמדובר בערך תיירותי על המדינה הגדולה ברפובליקה הגרמנית, החדשות הטובות שקרם הבוואריה קרוי כמובן על שם המקום מה שאומר שהוא נחשב לקינוח ולמאכל המקומי. מומלץ לנסוע כל הדרך לבוואריה על מנת לטעום את המעדן בטעם המקורי! כמובן שלצד בילוי קולינרי משובח ניתן לקפוץ לחיות באגדה הבווארית- ארמונות..

מינכן, גרמניה – Munich מינכן

מינכן בירת מחוז בוואריה היא ללא ספק אחת הערים היפות ביותר בגרמניה, יש המכנים אותה הבירה הנחבאת של גרמניה ויש הרואים בה תחליף ראוי והולם לבירה הנוכחית ברלין. היא ממוקמת באזור קסום וצפוני בגרמניה למרגלות האלפים הגרמניים של מחוז בוואריה שבחורף מתכסים בשלגים ונפתחים בהם אתרי הסקי האטרקטיביים באזור, אך לאורך כל השנה מינכן היא עיר המשלבת מודרניזציה של כרך סואן, גורדי שחקים ועומסי תחבורה עם קלאסיקה, עיר עתיקה, בנייה ארכיטקטונית מרשימה..

המבורג, גרמניה (Hamburg) המבורג

המבורג היא ללא ספק אחת מהערים המרתקות בגרמניה, היא שילוב של עיר מתועשת וגדולה הסובלת משאון מכוניות ואווירת כרך סואן עם גשרים פסטוראליים, גנים ופארקים הנפרשים על גדות נהר האלבה העצום, היא שילוב של תרבות גרמנית עתיקה מבני ארכיטקטורה מרשימים באזור העתיק של העיר לצד אזורי הוללות ב"רובע החלונות האדומים" של המבורג הידועים באווירה המתירנית (בלשון המעטה) המאפיינת אותה. בהמבורג יש הכל מכל כל! כל מה שתרצה תוכל למצוא בעיר הנמל..

ויטנברג, גרמניה - Wittenberg ויטנברג

ויטנברג היא אחת הערים החשובות בנצרות הפרוטסטנטית (והאמת שזה מה שיש להגיד עליה בתכלית הקיצור). אומנם מדובר בהחלט בעיר יפה ועתיקה בעלת אווירה ייחודית ושימור מרשים של המבנים הנפלאים שהיו כאן בימי הביניים (טיול קצר בכיכר העיר נראה ממש כמו טיול במנהרת הזמן), אך ללא ספק מדובר בעיר של איש אחד: מרטין לותר, אבי הרפורמציה הפרוטסטנטית. המקומיים ישמחו לקשר עבורכם כל מקום וכל אתר בעיר ללותר, יסבירו לכם איפה עבד, איפה למד, איפה אכל, איפה גר..

סקסוניה, גרמניה - Sachsen סקסוניה

סקסוניה היא אחת מ-16 מדינות הרפובליקה הפדראלית הגרמנית. היא לא הגדולה ביותר, לא מרובת האוכלוסין ביותר וגם לא המפורסמת ביותר אך כדברי השיר- "היא לא דומה לאף אחת ויש בה קסם מיוחד!" את הקסם הזה עוד לא גילתה התיירות הבינלאומית שלא פוקדת את המקום בהמוניה, אך הגרמנים כבר הבינו את הפוטנציאל הטמון בסקסוניה ומקפידים לפקוד אותה וליהנות מהאווירה הקסומה השורה בשטחה לאורך כל ימות השנה. סקסוניה - כרטיס ביקור שם:..

מייסן, גרמניה - Meissen מייסן

מייסן היא עיר קטנה במדינת סקסוניה במזרח גרמניה. לרוב שמה של מייסן נקשר בתעשיית הפורצלן האיכותית המפורסמת ולמפעל הפורצלן הייחודי בעל השם הבינלאומי הפועל בעיר מהמאה ה-18 ברציפות. לצד כלי פורצלן איכותיים יש כאן גם לא מעט אזורים יפים, נופים ומבנים עתיקים שנשתמרו בצורה מושלמת מימים עברו וזאת בזכות כך שמייסן היא אחת הערים הבודדות שלא חרבה בהפצצות בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. מייסן- כרטיס ביקור שם: מייסן מדינה:..

פוטסדאם, גרמניה (Potsdam) פוסטדאם

פוטסדאם, גרמניה (Potsdam) פוסטדאם היא ללא ספק אחת הערים היפות והקלאסיות בצפון גרמניה. בירת מדינת מחוז ברנדבורג נראית כאילו יצאה הרגע מספר האגדות של האחים אנדרסן. טירות גותיות נפלאות, ארמונות מהודרים גנים ופארקים הממוקמים לצד אגמים רחבי ידיים משווים לעיר הנפלאה ניחוח של אגדה נושנה. כל שנותר הוא לעצום את העיניים ולהמתין לאבירים ולנסיכות שיקומו לחיים ויחלו אף הם לטייל ולפסוע בין הטירות והגנים. פוטסדאם-..

דרזדן, גרמניה - Dresden דרזדן

דרזדן כונתה בפי כל בימי זוהרה: "הפירנצה של האלבה" היא ללא ספק הלמה את כינוי זה. היא התהדרה במבנים היפים ביותר בגרמניה, בארמונות נישאים, כנסיות מפוארות וסגנון בנייה ייחודי שפותח בה בהשקעה חסרת תקדים תוך מעשה ידי אומן. כל זה נקטע באיבו נוכח מלחמת העולם השנייה שהחריבה את העיר עד היסודות, דבר שהיווה אתגר עצום עבור קברניטיה ששאפו להעמיד אותה בחזרה על רגליה ולהחזיר לה את זוהרה התרבותי והארכיטקטוני. האם הצליחו? תחליטו..

מוזיאון הטבע, ברלין מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד. המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים..

מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט..

המוזיאון היהודי, ברלין המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד. המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת..

המוזיאון הגרמני להיסטוריה, ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה. המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון