תפריט
סגור

כרתים - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     יוון  

נושאים

  כרתים ·    איים ביוון ·    יוון ·    אטרקציות ביוון ·    נופש ביוון · 

הודעות בפורומים

דווקא פארוס..

פארוס - אי קטן יחסית ביחס לרודוס, סנטוריני וכרתים אבל גדול יותר מקוס. אוירה כפרית יוונית כמעט בכל האי, חופים..

הי אלעד

שלום אלעד, רודוס באמצע אוקטובר זה די גבולי, וקצת קשה להגיד מעכשיו מה יהיה מזג האוויר אז.. יש שנים שהקיץ "נכנס"..

לדעתי

שלום יפעת, ראשית קפריסין היא מעט פחות רועשת מכל היעדים ה"לוהטים" של הקיץ הנמצאים בדרך כלל באזורים של יוון..

כרתים

אירופה יוון כרתים
כריתים הוא האי הגדול ביותר במדינת יוון והאי השני בגודלו בחלקו המזרחי של הים התיכון. תיירים רבים רואים בכרתים יעד תיירות מועדף, ואכן הענף הכלכלי המרכזי של האי הוא ענף התיירות המזרים לו כספים רבים אורך כל ימות השנה הודות לאקלימו הממוזג. רצועת החוף האינסופית של כריתים עמוסה בכפרי נופש ומלונות פאר אשר ממתינות לתיירים הרבים (ורובם ישראלים) שכובשים אותם עם תחילתה של עונת התיירות, אך כריתים מציעה לתייר הרבה מעבר לכך- יש בה מסלולי הליכה נהדרים, אופציות לטיולי ג'יפים וטרקטורונים, חוויות אקסטרים מעולות בים באוויר וביבשה ולכן מומלץ לארזו מפעם לפעם את בגד הים אל תוך התיק, לנעול נעלי הליכה להביט לימין ולשמאל לראות את הנופים עוצרי הנשימה, את הפסגות הנישאות ולצאת לטרק אחד או שניים ואח"כ כמובן לחזור לרביצה המתמשכת על קו החוף.

כרתים – כרטיס ביקור
שם: כרתים
עיר בירה (של האי)-הרקלין
מדינה: יוון
אוכלוסייה: 623,000
שטח: 8300 קמ"ר
חשמל: 220 וולט
מטבע: אירו
שעון: אין הבדל בין שעון כריתים לשעון ישראל.
אקלים: שתי צורות אקלים מרכזיות משפיעות על כריתים, האקלים המזרח תיכוני השורר ברוב חלקי האי והאקלים הצפון אפריקאי השורר בעיקר בדרומו. ברוב חלקי המדינה הלחות גבוהה והטמפרטורות גבוהות ברוב ימות השנה. ככל שמתקרבים לאזורי החופים הטמפרטורות והלחות עולות בהתאם. הטמפרטורות בעונת הקיץ נעות בין 20-30 מעלות ואילו החורף בכרתים אינו קשה במיוחד ושלג יורד רק בפסגות הגבוהות ביותר על פני האי. בדרום האי האקלים הצפון אפריקאי מאופיין במזג אוויר חם יותר שטוף שמש ההופך את המקום למעין פיסת אפריקה קטנה בלב הים התיכון.
עוד בנושא יוון
ספינלונגהספינלונגה

האי ספינלונגה הוא אי קטן הנמצא מצפון מזרח לאי כרתים ביוון במפרץ בשם מיראבלו (Mirabello), ובעבר היה חלק מהאי עד שבתקופת הכיבוש הוונציאני של כרתים (במאה ה-16) הוא הופרד מהאי והוקם עליו מבצר. שמו הרשמי..

עוד על ספינלונגה
סנטוריניסנטוריני

סנטוריני – מידע כללי סנטוריני (Santorini), קבוצת איים המשתייכת לארכיפלג האיים קיקלאדיים המצויים בים האגאי ומשויכים טריטוריאלית ליוון. ארכיפלג סנטוריני הוא ללא ספק אחד מאזורי התיירות..

עוד על סנטוריני
תחבורה: הדרך הטובה ביותר להגיע לכרתים היא באמצעות טיסות שכר (צ'רטרים) במסגרת חבילות נופש. בעונות השיא יוצאות טיסות רבות משדות התעופה השונים בישראל לכרתים שנחשב יעד תיירותי מועדף. אפשרות אחרת היא טיסה מיעדים רבים באירופה או ביוון עצמה. בעבר היה ניתן להפליג לכרתים במעבורת, אך בשנים האחרונות הדבר לא אפשרי פרט לשיט ביאכטות פרטיות (אם יש לכם במקרה- לכו על זה...). רוב התיירים משתקעים במלון ולא יוצאים ממנו (מעבר לצעדה קלה לים) אם תרצו לשוטט מעט יותר ניתן לשכור מכוניות וקטנועים במחירים זולים יחסית – מומלץ!

כרתים – מידע כללי והתמצאות
 האי כרתים הוא האי הגדול ביותר מבין איי יוון, הוא נחשב למחוז בפני עצמו ביוון וכולל בתוכו ארבעה מחוזות משנה חניה (האניה), הרקליון (אירקליון), לסיטי ורתימנון. רצועת החוף בכריתים היא מהיפות והארוכות שלחופי הים התיכון ואין ספק שזו האטרקציה המקומית החביבה על התיירים הרבים הפוקדים את כפרי הנופש לאורך קו החוף, יחד עם זאת כריתים הי הרבה מעבר לכך. אם תכנסו אל תוככי האי תוכלו להבין שמדובר באי הררי מאוד ויש בו פסגות של הרים הנפלאות לטיפוס ושבחורף אפילו הופכות להיות מושלגות. בין ההרים ניתן למצוא ערוצי נחל, קניונים (לא כאלה של קניות...), מסלולי טיולים אטרקציות לחובבי האקסטרים ועוד. כרתים היא לא רק כפר נופש, כיסא שיזוף ובטן-גב ומומלץ להשקיע מספר ימים גם בטיול ברחבי האי הנפלא ובכל האטרקציות שיש לו להציע.

כרתים – קצת היסטוריה
 ההתיישבות באי כרתים היא עתיקת יומין. ממצאים ארכיאולוגיים מעידים על התיישבות באזור עוד בתקופות הפרה-היסטוריות אז חיו על האי מתיישבים ובני שבטים שחייהם היו מפותחים מאוד מבחינה טכנולוגית ויש הסוברים שאף נהנו ממים זורמים בבתיהם ומאמבטיות (דבר שאינו מובן מאליו בתקופות אלו בהם אחיהם במדינות השונות היו מתקלחים בנהרות). האי מוזכר גם בתנ"ך ומכונה בשם "כפתור".

בתקופה ההלניסטית הייתה כרתים מעוז משיכה להרבה קרבות ומלחמות שליטה. הממלכות החזקות באזור נלחמו על השליטה באי הגדול וראו בו טריטוריה חשובה מבחינה אסטרטגית. בסופה של תקופה בה עבר האי מיד ליד נכבש ע"י האימפריה הרומית שהחזיקה בו גם לאחר פיצולה בו הפך כרתים להיות חלק מהאימפריה הרומית המזרחית.

בהמשך ימיו ובמרוצת ההיסטוריה נכבש האי כרתים ע"י הערבים ולאחריו בשנית ע"י הביזנטיים. עם עלייתה של האימפריה העות'ומאנית נכבש האי בידי הטורקים העות'ומאנים שהביאו לאי את בשורת דת האסלאם שעד אז לא הייתה נפוצה ברחבי האי. רבים המירו את דתם לאסלאם אך בהמשך עם אכזבתם ומיאוסם בשלטונה של האימפריה המירו דתם חזרה לנצרות.

במאה ה-19 עם הכרזת עצמאותה של יוון התמרדו גם תושבי כרתים כנגד האימפריה העות'ומאנית בדרישה לחזור להיות תחת שליטה יוונית. האימפריה הנגדה לכך וגל של מרידות ומלחמות אזרחים הסעיר את האי. האימפריה העות'ומאנית הכריזה מלחמה על יוון ורק בסופה הוחלטו להכריז על עצמאותה של כרתים וכוננה בה הרפובליקה של כרתים שתוך שנים אחדות בתחילתה של המאה העשרים (1908) אוחדה עם יוון.

כרתים – מה לראות ומה לעשות?
 רצועת החוף של כריתים ידועה ביופייה, בחולותיה הצהובים האין סופים והמפרצים הקסומים שהיוו כר נפלא להקמת אזורי נופש ותיירות נפלאים שמהווים יעד תיירותי מספר אחד וענף כלכלי ראשון במעלה עבור המקומיים. כפרי הנופש הרבים שהוקמו לאורך קו החוף מפרנסים היטב את תושבי האי לשמחתם הרבה של אלפי התיירים הגודשים את האי בעונת התיירות.

חופיו הקסומים של כרתים מהווים אטרקציה עבור הנופשים שמעבירים את רוב חופשתם בין בירת המלון לבין חוף הים, אך כרתים היא הרבה מעבר לכך. לאורך רצועת החוף קיימים אזורים רבים של ספורט ימי ופעילויות אקסטרים ימיות ביניהן גלישה, אופנועי ים, ראפטינג ומועדוני צלילה נפלאים בהם ניתן לצלול הן בצורה מקצועית (צלילת בלונים) והן צלילה חובבנית אמצעות שנורקלים.

אך עם עוזבים את קו החופים ונכנסים לתוככי האי מגלים נופים שונים בהרבה מרצועת החוף המתויירת. כריתים הוא אי הררי ורכסי הרים חוצים אותו לכל אורכו ממערב למזרח מה שמהווה אטרקציה עבור חובבי טיולי האקסטרים- טיולי ג'יפים, טרקטורונים, סנפלינג, ראפטינג נהרות ושאר פעילויות אתגריות כמו גם מסלולי הליכה מאתגרים של טיפוס הרים והעפלה לפסגות הנישאות הם רק חלק משלל האטרקציות הטבעיות שממתינות להרפתקנים מביניכם שיארזו את בגד הים ינעלו נעלי הליכה ויחליטו גם לחלץ קצת את עצמותיהם.

כרתים- לינה
 אופציות הלינה בכרתים רבות ומגוונות. יש בה מלונות וכפרי נופש מפוארים והמלון היחידי שקיבל דירוג של 6 כוכבים (!!!) באירופה. מצד שני יש כאן גם אכסניות זולות וחדרים להשכרה בכפרים הנידחים בתוככי המדינה בזול וללא חצי כוכב.

אם רוצים לארגן חופשת נופש בכרתים אין ספק שמומלץ לעשות זאת באמצעות "דיל" או "נופשון" הכולל טיסה וחבילת נופש בבית מלון, באופן הזה ההצעות יהיו זולות הרבה יותר ומחירי המלונות סבירים. בעונת השיא (הקיץ) מחירי הלינה בכפרי הנופש בקו החוף מאמירים ומטפסים מעלה מעלה אם כי עדיין נחשבים לזולים ונוחים עבור התייר הישראלי.

באם חפצתם בחופשת נופש של בטן-גב ורביצה בים ובבריכה מומלץ לבדוק את מיקומו של המלון ביחס לים ולבדוק את הגישה אל החופים ואת טיב החופים באזור המלון. כמו כן כדאי שהמלון יהיה בקרבה של אתרי תיירות מרכזיים ו/או ערים גדולות ובכך אם ימאס לכם מהשיזוף על החוף תוכלו לקפוץ לעיר השכנה, לראות קצת עתיקות, לעשות קניות בשווקים ואולי (חלילה) אפילו לצאת לאיזה מסלול הרפתקני אחד או שנתיים.

כרתים - נושאים קשורים

ספינלונגה – כרתים ספינלונגה

האי ספינלונגה הוא אי קטן הנמצא מצפון מזרח לאי כרתים ביוון במפרץ בשם מיראבלו (Mirabello), ובעבר היה חלק מהאי עד שבתקופת הכיבוש הוונציאני של כרתים (במאה ה-16) הוא הופרד מהאי והוקם עליו מבצר. שמו הרשמי של האי הוא קליידון (Kalydon) והוא ידוע בעיקר כאי אשר שימש כמושבה מבודדת וסגורה למצורעים בין השנים 1903 ל- 1957 ונקרא אי המצורעים. עד שנות ה- 50 של המאה ה-20 עדיין חיו באי מצורעים עד שפונו ממנו לקראת סוף שנות ה-50 בעקבות..

סנטוריני , יוון סנטוריני

סנטוריני – מידע כללי סנטוריני (Santorini), קבוצת איים המשתייכת לארכיפלג האיים קיקלאדיים המצויים בים האגאי ומשויכים טריטוריאלית ליוון. ארכיפלג סנטוריני הוא ללא ספק אחד מאזורי התיירות הפופולאריים ביותר מבין איי יוון ומושך אליו לאורך תקופת התיירות (בדרך כלל משלהי האביב ועד ראשית הסתיו) אלפי תיירים מכל העולם ובפרט מישראל, אשר נהנים מתנאי האקלים הנעימים, מהחיים הטובים על האי ומהים הקסום שמזמין את התיירים להתפעל..

איוס, יוון איוס

איוס הוא "אי המסיבות" של יוון. האי שממתג את עצמו כאזור הבילויים של האיים הקיקלדיים מתאים את עצמו לתיירים הצעירים הגודשים אותו בהמוניהם עם פתיחת עונת התיירות. טווח הגילאים על האי הוא לרוב בין 17-22 (עם דגש על האוכלוסייה הצעירה במיוחד). המסיבות פתוחות לצעירים והאווירה תוססת ומלאה כיף, בילויים והורמונים של צעירים וצעירות מכל העולם המגיעים לאיוס לחופשה מלאת בילויים אטרקציות וכיף. המסיבות באיוס לא נגמרות לעולם, הקצב מסחרר..

מיקונוס, יוון מיקונוס

מיקונוס הוא אחד האיים היפים ביותר בארכיפלג האיים היוונים. לא בכדי הוא הפך מוקד עלייה לרגל לתיירים רבים המגיעים אליו בעונת הקיץ והופכים אותו לתוסס, צעיר ומלא בפעילויות ואטרקציות. החופים של מיקונוס מרהיבים ביופיים, חיי הלילה שלו סוערים ומלאים בהפתעות וגם סצנת גייז פורחת הפכה את מיקונוס לאחד האזורים הטובים ביותר לארגן בהם את חופשתכם הבאה. מיקונוס- כרטיס ביקור שם: מיקונוס (Mykonos) מדינה: יוון עיר בירה:..

אתונה - Athens אתונה

אתונה היא ללא ספק אחת מהערים הקלאסיות ביותר בעולם. לצד ירושלים ורומא היא מהווה עיר נצחית שההיסטוריה שלה שזורה בהיסטוריה התרבותית העולמית של האנושות. ממנה יצאה הבשורה על הדמוקרטיה הראשונה, פעלו בה מיטב המוחות בעת העתיקה אשר גילוייהם בתחום הפילוסופיה, ההגות המדינית והמדע משמים עד הים כקרקע לביסוס מחקרים והגות בעת המודרנית. אתונה היא ללא ספק פיסת היסטוריה אשר כל אבן בה טומנת מאחוריה סיפור על ימים עברו, על שנים נשכחות ועל גיבורים..

האי קוס, יוון קוס

קוס, פסגת החלומות של אלפי צעירים ישראלים אשר עולים על מטוס בישראל ותוך שעה נוחתים לנופשון שכולו בילויים, כיף חוף ים שטוף שמש ומלא חתיכים וחתיכות מכל העולם הרובצים להם בהנאה ונהנים מהשמש המלטפת וחופי הים הנפלאים. קוס הוא מתכון נפלא לחופשה נהדרת במחירים סבירים והכל ממש "מעבר לפינה" ובמרחק של פחות משעה טיסה. האי קוס- מידע כללי האי קוס (Kos Island) הוא אי מקבוצת האיים הדודקאנסיים הנמצאים בשליטתה של יוון..

רודוס, יוון – Rhodes רודוס

רודוס, האי היווני הנפלא הוא יעד תיירותי מועדף על ידי המוני בית ישראל עם תחילתה של חופשת הפסח, דרך החופש הגדול וחודשי הקיץ החמימים וכלה בחופשת סוכות המסיימת את עונת התיירות. רודוס היא ללא ספק חו"ל קרוב ובזול! חופי ים קסומים, שטופי שמש וצלולי מים, מלונות פאר, מסלולי הליכה ואתרי טבע נהדרים, מרכזי בילוי- מועדונים, פאבים, קזינו ומסעדות ואפילו שרידים היסטוריים וארכיאולוגים של ערים עתיקות ותרבות יוונית הלניסטית מימי קדם. רודוס היא..

לינדוס לינדוס

לינדוס היא עיירה קטנה וקסומה הנמצאת באי רודוס ביוון במרחק של כ-50 ק"מ מהעיר רודוס לכיוון דרום, ושוכנת לחוף הים במפרץ יפהפה. העיר כוללת אתר ארכיאולוגי חשוב הנקרא האקרופוליס של לינדוס. לינדוס נוסדה על ידי שבטים יווניים שהגיעו לרודוס במאה העשירית לפני הספירה והפכה לעיר מסחר תוססת עד בערך התקופה של המאה החמישית לפני הספירה – עת היווסדה של העיר רודוס שהפכה לעיר הגדולה והעיקרית באי. העיירה בנוייה כולה על..

יוון – Greece יוון

יוון ארצם של אריסטו ואפלטון, מולדתם של אדיפוס ואנטיגונה ארץ הטרגדיה היוונית, מולדת המתמטיקה, הפילוסופיה, הלוגיקה ושאר מיני הגות מודרנית היא ללא ספק ארץ עשירה בתרבות ובמורשת היסטורית שהיא נכס צאן ברזל בחברה המערבית של ימינו. יוון היא ארץ של עבר שלוב בהווה, ארץ של עתיקות מרשימות, שרידים ארכיאולוגיים של תרבות החיה ופועמת בקרבנו עד היום לצד ארץ של ים, שמש חופים ואיים עוצרי נשימה בהם פרושים היפים שבאתרי הנופש באגן הים התיכון. ולאלה..

הר האולימפוס אולימפוס

הר האולימפוס – מידע כללי: הר האולימפוס(Olympus Mountain) הוא הר הגבוה ביותר ביוון, הוא ממוקם במחוז תסליה ומתנשא מעל כל ההרים ביוון. גובהו של הר האולימפוס הוא 2,917 מטרים מעל פני הים והוא נחשב לאחד האתרים הטבעיים המרתקים והפופולאריים לטיול ולטראקים ביוון. שמורת הר האולימפוס נחשבת ליעד תיירותי מועדף בשל השילוב המוצלח של נופים נפלאים ומגוונים, טרקים להרפתקניים של טיפוס על הר גבוה וכמובן מטען בלתי מבוטל של היסטוריה..

סלוניקי, יוון סלוניקי

סלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון היא עיר של ישן וחדש. אלפי שנים של היסטוריה שלובות עם תרבות עירונית מודרנית וזאת "הודות" לשריפה שהחריבה חלקים נרחבים מן העיר בראשית המאה ה-20 ואילצו את קברניטי העיר להקימה מחדש בסגנון מודרני יותר. עם זאת הרובעים העתיקים של העיר מאפשרים לחזות בפיסות היסטוריה מרהיבות המשקפות את התרבות היוונית המסורתית, את אזורי הבילוי היווניים האותנטיים- טברנות, נמלי דייגים, כנסיות ביזנטיות עתיקות..

קורפו, יוון קורפו

קורפו, אי ממערב ליוון שנחשב לאחד מאתרי התיירות היפים ביותר באיים היווניים מושך אליו תיירים רבים בזכות היותו שילוב מנצח של אטרקציות ימיות, אתרי נופש, ואזורי בילוי עם אתרי טבע, תרבות ומורשת יוונית קלאסית. קופרו היא תמהיל מצויין לאתר נופש לכל בני המשפחה, כל אחד ימצה בקורפו את טעמו האישי, וללא ספק ניתן לבלות כאן עד בלי די. קורפו – כרטיס ביקור שם מלא: קורפו (Corfu) מדינה: יוון מחוז:..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון