תפריט
סגור

שר הטבעות - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  ניו זילנד ·    אטרקציות ניו זילנד ·    טיול בניו זילנד · 

הודעות בפורומים

מסלול טיול לניו זילנד הערות והארות

להלן מסגרת כלית למסלול טיול ללא טראקים וללא פעילות אקסטרים עקב גילנו. כאשר מטרת הטיול הינה בעיקר נופים וטבע...

חיפוש שותפים טיול לניו זילנד

אנו זוג בני 65 דתיים החושבים לטייל לא מעבר לחודש ( אם לא יסתדרו הימים ממבחינת התכנית נאריך את הטיול במספר ימים..

טיול לניו זילנד

אנחנו זוג בני 65 החושבים לטייל לא מעבר לחודש בניו זילנד לא לפני שנת 2019. ורוצים להתחיל ללמוד את הנושא. איננו..

ביטוח לטיול

היי אני בחורה בת 24 טסה בעוד שבועיים לחצי שנה אוסטרליה ניו זילנד. עשיתי את הביטוח הזה לטיול..

טרק בניו זילנד

מחפש שותף/ים לטרק בניו זילנד, גיל 50 פלוס

שר הטבעות

טרילוגיית הסרטים הניו-זילנדית "שר הטבעות" שבוימה על ידי הבמאי הניו-זילנדי פיטר ג'קסון ומבוססת על סדרת ספריו של הסופר הבריטי טולקין ויצאה לאקרנים בשנות האלפיים על פי הסדר הבא: "שר הטבעות- אחוות הטבעת" (2001) "שר הטבעות- שני הצריחים" (2002) ו"שר הטבעות- שיבת המלך" (2003) חוללו סנסציה בקרב אוהבי ז'אנר סרטי הפנטזיה בעולם ושמו את ניו-זילנד על המפה כבירת הפנטזיה של שנות האלפיים.

נופיה הקסומים וה"בתוליים" של ניו-זילנד היו קרקע פורייה למציאת מאות אתרי צילומים ולוקיישנים מרהיבים בהם צולמו הסצנות המרהיבות של הטרילוגיה המפוארת מה שהותיר לאחר תום הצילומים על אדמת ניו-זילנד אתרים ששינו את יעודים לבלי הכר ונעשו משויכים באל-כרוחם לעולם הפנטזיה של טולקין הסופר וג'קסון במאי הסרטים.

ממשלת ניו-זילנד זיהתה עוד במהלך הצילומים את הפוטנציאל התיירותי הגלום בהפיכת אתרי הצילומים של הסרט לאתרי תיירות שיהיו אבן שואבת לעשרות מיליוני מעריצי הספרים והסרטים מכל רחבי העולם שינהרו אליהם לחוות על בשרם קצת מעולם הפנטזיה אותו כולם אהבו ואוהבים לאהוב.

שר האוצר הניו-זילנדי קיבל אחריות נוספת (מן נע"ת בלשון הצבא...) על תחום "שר הטבעות" ובעזרת תקציב מיוחד שהוקצה לצורך העניין הכין תוכנית תיירותית של שיפוץ האתרים וסטים עליהם צולם הסרט והפיכתם לאטרקציה תיירותית למבקרים. בדרך זו "שודרגו" שמותיהם של האתרים בניו-זילנד וכיום הם נושאים את שמותיהם הדמיוניים של טולקין. כך ניתן למצוא אזורים שקוראים "הוביטון" ו"הר אבדון" ושילוט ברחבי המדינה המכווין על עולם הפנטזיה של "שר הטבעות".
עוד בנושא ניו-זילנד
טונגרירוטונגרירו

הפארק הלאומי טונגרירו (Tongariro National Park)הוא שמורת טבע רחבת ידיים המשתרעת באזור מרכזו של האי הצפוני בניו זילנד. הפארק הלאומי משתרע על פני שטח עצום של 796 קילומטרים רבועים בשל ייחודו ויופיו הוכרז..

עוד על טונגרירו
קרייסטצ'רץ'קרייסטצ'רץ'

קרייסטצ'רץ' היא העיר השנייה בגודלה בניו זילנד, היא ממוקמת בחלקה הדרומי של המדינה, על האי הדרומי על חופיו המזרחיים. קרייסטצ'רץ' היא בירת מחוז קנטרברי ונחשבת לאחת ממעוזי ההשפעה האנגליים ביותר בניו..

עוד על קרייסטצ'רץ'

בניו-זילנד קיימים מספר חברות וסוכנויות תיירות המציעים שלל דילים של "טיולים בעקבות שר הטבעות", טיולים באזור "הארץ התיכונה" (הארץ הדמיונית בה מתרחשת העלילה) ועוד. הטיולים מוצעים בצורה של טיול מאורגן ומודרך, בהפלגות, או על גבי רכבי 4X4. אבל לחובבים הטיול העצמי ניתן גם להתחקות אחר מסלול הסרטת הצילומים בעזרת מפות התיירות של ניו-זילנד, המון דמיון וגם DVD נייד עם הסרטים של הטרילוגיה יעזור להשלמת החוויה- כך אפשר לצפות בכל אחד מהסרטים מידי ערב ולטייל בעולם הפנטזיה בבקרים ובכך למעשה החלום הופך למציאות.

לחיות בסרט- כמה אתרים מומלצים לביקור בעקבות טרילוגיית "שר הטבעות". העיירה טוויזל (Twizel) – העיירה שוכנת באי הדרומי וסיפקה את הלוקיישן להסרטת סצנות הקרב הענקיות שבסרטים. הסצנות שבשיאן הכילו לא פחות מ-800 ניצבים הוסרטו בעיירה הזו ובמרחביה המוריקים. לא תמיד תצליחו להשוות את המציאות לעולם הפנטזיה מאחר ותאלצו לקחת בחשבון את כמויות האפקטים הדיגיטליים ששולבו על מנת להקים את עולם הפנטזיה לחיים.

ה"הוביטון"- העיירה מטמטה (Matamata)- העיירה מטמטמה לא הייתה ידועה כמעט עד ליציאת "שר הטבעות" לאקרנים.העיירה שנמצאת כשעתיים נסיעה בכיוון דרום מזרח מהעיר הגדולה והמפורסמת אוקלנד מורכבת מחוות פרטיות. אחת החוות בעיירה נחברה ל"ככב" בסרטים ולהיות עיר ההוביטים שבטרילוגיה. הסט שנבנה במאום וכלל מערות רבות שנחפרו בחווה נבנה מעל שנה לפני תחילת הצילומים וזאת במטרה שהצמחייה במקום תוכל להשלים את עצמה ולגדול "פרא" כך שתראה בצילומים אמיתית ומשכנעת. לאחר פרסום הסרט הפך המקום ליעד עלייה לרגל ואפילו קיים שילוט שמוביל אתכם ישירות ל"הוביטון".

אזור "קווינסטאון"- קווינסטאון הניוזילנדית ידועה בעיקר בעקבות פעילויות האקסטרים המטורפות שניתן לקיים בה אבל גם כאן בין קפיצת בנג'י אחת לשנייה הצליחו למצוא מפיקי הטרילוגיה מספר אתרים שיכלו עם זוויות צילום נכונות וקצת אפקטים וויזואליים דיגיטאליים להפוך לעולם הפנטזיה. באזור קווינסטאון ניתן למצוא את הנהר העובר בעיירה ארווטאון (Arrowtown) שהיה הלוקישיין לצילום הסצינה ב"מעבר ברינן" בו מתנהלת התקיפה של פרשי האופל. באותו איזור גם נמצא הר התצפית "אמון הן" המופיע בסצנת הסיום של הסרט הראשון. לותלוריין, היער האגדי הוא לא אחר מאשר יער פרדייז Paradis Forset)) שצלל אף הוא לעולם הפנטזיה. האזור שלא היה מתוייר כלל לפני יציאת הסרט עדיין מכיל מתיישבים מסורתיים שעדיין לא מעכלים את "הצרה" שנפלה עליהם עם מאות אוטובוסים עמוסים בתיירים שפוקדים את האזור מידי שבוע.

הפארק הלאומי טונגורירו (Tongoriro)- הפארק הלאומי טונגורירו הוא אחד מאתרי התיירות הפופולאריים בניו-זילנד גם לפני הסרטת הטרילוגיה. הוא מצוי במרכז האי הצפוני ומושך תיירים רבים לטרקים עוצרי נשימה בנוף הוולקני שלו ובהרי הגעש הפזורים בו. יחד עם זאת לאחר שיוכו כאתר הצילומים השמש כ"הר אבדון" ואזור ממלכת האופל. בפארק הלאומי הזה צולמו כמה מהקרבות המרשימים ביותר שנערכים בממלכת האופל לאורך שלושת הסרטים והוא מהווה אתר עלייה לרגל לחובבי הסרטים שגם אוהבים טרקים והרפתקאות. היציאה לטראקים המוצעים למטיילים בפארק זה עטופים בניחוחות הפנטזיה של טולקין, ההליכה בטרקים מרגשת כמעט כמו צעידה בלב ממלכת האופל הדימיונית.

וולינגטון- בירת ניו זילנד- עד לצאת הטרילוגיה הייתה וולינגטון בירתה המנומנמת של ניו-זילנד מקום לא מעניין במיוחד שרוב המטיילים נהגו לפסוח עליו בדרך למקומות מעניינים יותר. מאז צאת הסרטים וולינגטון זוכה לביקורם של תיירים במספר אתרים שהיוו סטים להסרטת עולם הפנטזיה. "עמק ריבנדל" הדמיוני בו מתקיימת המועצה המרכזית של אלרונד בסרט הוא למעשה פארק קייטוקה הנמצא באזור הבירה, מבצר "דורסט" בוולינגטון היה לכפר ברי, מקום הפגישה שבין חבורת הטבעת לאראגון. ברחובות העיר תוכלו לזהות לא מעט הומאז'ים של העיר לטרילוגיה ששמה אותה על המפה בדמות חנויות מזכרות ועיסוק בלתי פוסק בעולם הדמיון והפנטזיה.

שר הטבעות - נושאים קשורים

הפארק הלאומי טונגרירו, ניו זילנד טונגרירו

הפארק הלאומי טונגרירו (Tongariro National Park)הוא שמורת טבע רחבת ידיים המשתרעת באזור מרכזו של האי הצפוני בניו זילנד. הפארק הלאומי משתרע על פני שטח עצום של 796 קילומטרים רבועים בשל ייחודו ויופיו הוכרז כבר בסוף המאה ה-19 כפארק לאומי והיה בכך לפארק הלאומי הראשון שהוכרז ברחבי ניו זילנד ולרביעי בעולם כולו. הפארק הוכרז גם על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית מטעמי טבע ותרבות. הפארק רחב הידיים מכיל צורות שונות של מבנים גיאולוגים ויש בו לא מעט..

קרייסטצ'רץ', ניו זילנד קרייסטצ'רץ'

קרייסטצ'רץ' היא העיר השנייה בגודלה בניו זילנד, היא ממוקמת בחלקה הדרומי של המדינה, על האי הדרומי על חופיו המזרחיים. קרייסטצ'רץ' היא בירת מחוז קנטרברי ונחשבת לאחת ממעוזי ההשפעה האנגליים ביותר בניו זילנד. על אף שתושביה המקוריים היו מאורים במאה ה-19 הגיעו אליה המתיישבים האנגלים והשפיעו מאוד על עיצובה של העיר כפי שהיא נראית כיום. ההשפעות האנגליות על קרייסטצ'רץ' ניכרות כמעט בכל פינה, החל משמות הרחובות וכלה בסגנון הבנייה, אופי..

אוקלנד, ניו זילנד אוקלנד

אוקלנד היא העיר הגדולה ביותר בניו זילנד (על אף שאינה עיר הבירה), היא מהווה אחד מהשערים החשובים בכניסה לניו זילנד, היא העיר המאוכלסת ביותר, הצפופה ביותר, המרכזית ביותר ובה מרוכז מרכז הסחר והכלכלה החשוב והגדול של ניו זילנד. יש המוצאים את אוקלנד במידה רבה דומה לתל אביב שלנו, שכן היא בולטת בחשיבותה ברמה המדינית ואף הבינלאומית אך היא כאמור אינה זוכה למעמד של בירת ניו זילנד, ואולי טוב שכך. נקייה מכל חובה רשמית או קודים שמרניים המחייבים ערי בירה, אוקלנד..

ניו זילנד - New Zealand ניו זילנד

ניו זילנד היא ללא ספק גן עדן עלי אדמות של נופים פראיים, שדות פתוחים, טבע מתפרץ מכל עבר ובעיקר המון שלווה ורוגע- לא פלא שאנחנו הישראלים למודי הסבל, המלחמות והמאבקים נושאים פעמינו מפעם לפעם וחושבים איך זה לחיות בניו-זילנד שם הדאגה הקשה ביותר היא לאיפה יוצאים מחר לטייל והאם זה יהיה טיול רגלי או באופניים... ניו זילנד הפכה בשנים האחרונות ליעד טיול מועדף ולחלומם הרטוב של ישראלים הרפתקנים רבים ששואפים לראות איך זה לחיות בלי..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון