תפריט
סגור

אתונה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     יוון  

נושאים

  אתונה ·    אטרקציות באתונה ·    טיול לאתונה ·    אירופה · 

אתונה

אירופה יוון אתונה
אתונה היא ללא ספק אחת מהערים הקלאסיות ביותר בעולם. לצד ירושלים ורומא היא מהווה עיר נצחית שההיסטוריה שלה שזורה בהיסטוריה התרבותית העולמית של האנושות. ממנה יצאה הבשורה על הדמוקרטיה הראשונה, פעלו בה מיטב המוחות בעת העתיקה אשר גילוייהם בתחום הפילוסופיה, ההגות המדינית והמדע משמים עד הים כקרקע לביסוס מחקרים והגות בעת המודרנית. אתונה היא ללא ספק פיסת היסטוריה אשר כל אבן בה טומנת מאחוריה סיפור על ימים עברו, על שנים נשכחות ועל גיבורים שנמים בדרך כלל בין דפי ההיסטוריה ובין רחובותיה של אתונה מתעוררים מחדש לחיים.

אתונה- כרטיס ביקור
שם: אתונה
מדינה: יוון (בירת המדינה)
מחוז: אטיקה
שטח: 39 קמ"ר
אוכלוסיה: 750,000 נפש
מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי)
שעון: אין הפרשי שעון בין אתונה לישראל
אקלים: האקלים באתונה הוא אקלים ים תיכוני אופייני. הקיץ חם והחורף קר. רוב המשקעים יורדים בעונת החורף (העונות וחודשי השנה תואמים את העונות בישראל). על אף שאתונה היא עיר אחת הבדלי הגבהים בעיר (מ-300 מטר מעל פני הים ועד לגובה פני ים) ניתן למצוא הבדלים של טמפרטורות וצורות אקלים גם בתחומי העיר עצמה. כך הסיכוי לחורף קר ומושלג יותר הולך וגובר ככל שמתקרבים לאזורים ההררים של העיר. לרוב בעונת החורף אתונה מתכסה לפחות עם אחת בשלג, אך החורף אינו ידוע בה כחורף כקשה במיוחד. בעונת הקיץ הטמפרטורות עולות והלחות גבוהה הודות לרוחות המגיעות אל תוככי העיר מאזורי החופים.
תחבורה: התחבורה באזור אתונה עברה שדרוג משמעותי בשנות ה-2000 האתונאים ואלפי התיירים הפוקדים את העיר מידי שנה חווים את התחבורה המודרנית המרושתת היום בכל רחבי העיר למשחקים האולימפיים שהתקיימו בעיר בשנת 2004 אז נפתחו בה שדה תעופה בינלאומי חדש ומודרני, נסללו והורחבו כבישים, הרכבת התחתית הורחבה ומתרחבת באופן מתמיד וכיום ניתן לומר שהתחבורה באתונה טובה, נוחה ומודרנית מאי פעם!
עוד בנושא יוון
מיקונוסמיקונוס

מיקונוס הוא אחד האיים היפים ביותר בארכיפלג האיים היוונים. לא בכדי הוא הפך מוקד עלייה לרגל לתיירים רבים המגיעים אליו בעונת הקיץ והופכים אותו לתוסס, צעיר ומלא בפעילויות ואטרקציות. החופים של מיקונוס..

עוד על מיקונוס
איוסאיוס

איוס הוא "אי המסיבות" של יוון. האי שממתג את עצמו כאזור הבילויים של האיים הקיקלדיים מתאים את עצמו לתיירים הצעירים הגודשים אותו בהמוניהם עם פתיחת עונת התיירות. טווח הגילאים על האי הוא לרוב בין 17-22 (עם..

עוד על איוס

אתונה- קצת היסטוריה
 אתונה נוסדה כנראה בשנת 2000 לפנה"ס, אך מוכרת לכולם לראשונה בעיקר בתקופת יוון הקלאסית אז היה "תור הזהב" של העיר. באותם ימים כוננה בה הדמוקרטיה הראשונה והיא נחשבה לאחת הערים החשובות ביותר ברחבי יוון. האימפריה האתונאית הייתה עשירה ורחבת ידיים אך ירדה מנכסיה בעקבות מלחמת אתונה-ספרטה הקשה שהותירה את אתונה חבולה וחסרת נכסים, אך לא פגעה במעמד הבכורה שלה מבין ערי יוון העתיקות.

לאחר שנים של שליטון עצמי ועצמאי באותה היא אבדה עצמאותה ונכנסה תחת האימפריה של אלכסנדר מוקדון. אז היא נחשבה לאחת הערים העשירות בממלכה המוקרנים. עם עלייתה של האימפריה הרומית ולאחר מכן תחת האימפריה הביזנטית איבדה אתונה ממעמדה. מאחר ומרכז האימפריה היה באזור קונסטנטינופול אזור אתונה וחבל איטקה בכללותו נזנח והפך להיות לעוד ספיח מאימפריית הענק- אז סבלו גם האתונאים מפלישות של עמים זרים שאיימו על בטחונם.

במאה ה-15 נכבשה אתונה בידי האימפריה העותומאנית שניסתה להחזירה לימי הזוהר שלה אך שלא בהצלחה רבה. במרוצת מאות השנים לאחר מכן הייתה אתונה מוקד למלחמות ולפלישתם של עמים שניסו ליטול אותה מידי האימפריה העותומאנית דבר שהביא להחרבת חלקים נרחבים ממבניה העתיקים שהיו עצומים ומרשימים ונותרו כשרידים לתקופת זוהרה של העיר בימי יוון העתיקה בתקופה הקלאסית.

עם קבלת עצמאותה של יוון זכתה אתונה במעמד של בירה הודות להיסטוריה המפוארת ההופכת את אתונה לסמל ומזכירה ליוונים בכל יום מחדש את זוהרה של העיר על רקע תקופת זוהרה של יוון כולה בתקופה הקלאסית- תקופה בה היוונים מתגאים מאוד כאחת התקופות שתרמו רבות לעולם בתחומי ההגות, המדע והפילוסופיה.

אתונה- מה לראות ומה לעשות
 גבעת האקרופוליס (Acropolis)- גבעת האקרופוליס היא ללא ספק אחד מהאתרים החשובים והמפורסמים ביותר באתונה אשר שמו, פרסומו ומורשתו העתיקה נפוצו למרחקים והמונים עולים לרגל מידי יום לחזות באתר העתיקות המרשים הזה שהוא ללא ספק אחד השרידים המרשימים ביותר מתרבות יוון העתיקה ומ"תור הזהב" האתונאי. האקרופוליס היא גבעה נישאה אותה ניתן לראות מכל עבריה של העיר ובראשה עומד מקדש הפרנתנון (Parthenon) אחד מהמקדשים החשובים בימי יוון העתיקה ומסביבו עוד אתרי עתיקות רבים ומרשימים כמו הארכתיאון (The Erechtheion), המקדש של אתונה- ניקה ואחרים. אומנם האזור ידע לא מעט אסונות, מלחמות וכיבושים שהותיר ממנו רק שרידים למורשת המפוארת שהייתה בו בימים עברו, אך אין ספק שגם לא לחובבי ארכיאולוגיה המקום מרשים ומרגש וכמות העתיקות והמבנים המרשימים המצויים בו משרה אווירה ייחודית של מסע בזמן אל הימים היפים של אתונה בתקופת יוון העתיקה- תקופה עליה כולנו למדנו בספרי ההיסטוריה. האקרופוליס נחשב לאתר התיירות מספר 1 באתונה ועלות הכניסה אליו היא 12 יורו לאדם (הכניסה כוללת ביקור ברוב האתרים הנמצאים על גבעת האקרופוליס) ולכן מומלץ להשקיע במקום לכל הפחות מספר שעות אם לא יום שלם- תלוי עד כמה חובבי עתיקות וארכיאולוגיה אתם.

האגורה העתיקה, מתחם השוק (The Ancient Agora)- אזור האגורה העתיקה הוא אזור מתחם השוק מימי אתונה העתיקה. מן המעט שאתם זוכרים מלימודי ההיסטוריה כיכר השוק בימי זוהרה של יוון העתיקה הייתה מרכז החיים התרבותיים, המסחריים והפוליטיים של העיר. כיכר השוק שתבקרו בה זו אינה כיכר השוק המקורית מימיו של סוקרטס אפלטון וארכימדס. כיכר השוק המקורית נחברה מספר פעמים ונבנתה מחדש, אך עדיין ניתן למצוא בה מספר מבנים עתיקים המתוארכים לימים שלפני הספירה הנוצרית כמו מקדש הפאיסטוס ו"מגדל הרוחות" המרהיבים.

אזור הפלאקה (plaka)- לא מדובר במועדון זמר מזרחי כפי שבוודאי שמו צלצל לכם מוכר, אלא ברובע התורכי העתיק של אתונה. אזור פאלקה נחשב לאחד מאתרי התיירות היפים והמרכזיים של אתונה. יש בו לא מעט מסעדות, מקומות לינה ואתרי בילויים. מקומו האסטרטגי למרגלות האקרופוליס הופך אותו למרהיב וקסום בעיקר לעת ערב אז האקרופוליס מואר באור יקרות וניתן לחזות בו מנקודת תצפית טובה באזור הפלאקה.

מוזיאון הארכיאולוגיה הלאומי של אתונה- אתונה מלאה במוזיאונים ועתיקות ארכיאולוגיות יש בה בשפע, ויחד עם זאת המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה הוא אחד המוזיאונים המרשימים ביותר באתונה אם לא המרשים בהם. הוא אוצר בתוכו אוסף מרהיב ומגוון של עתיקות מכל תקופותיה של אתונה ויוון העתיקה. יש בו תערוכות של אוספים מתקופות עתיקות בהיסטוריה והמקום מושך אליו תיירים מכל העולם ובכל הגילאים. לא חייבים להיות חובבי ארכיאולוגיה כדי למצוא את המקום הזה מרתק. ההבדל הוא שחובבי הארכיאולוגיה ירצו לבלות בו שבועות שלמים ברצף ואילו לאדם מן השורה יספיק סיור של מספר שעות על מנת להבין את הפרנציפ ולהמשיך הלאה.

אתונה - נושאים קשורים

מיקונוס, יוון מיקונוס

מיקונוס הוא אחד האיים היפים ביותר בארכיפלג האיים היוונים. לא בכדי הוא הפך מוקד עלייה לרגל לתיירים רבים המגיעים אליו בעונת הקיץ והופכים אותו לתוסס, צעיר ומלא בפעילויות ואטרקציות. החופים של מיקונוס מרהיבים ביופיים, חיי הלילה שלו סוערים ומלאים בהפתעות וגם סצנת גייז פורחת הפכה את מיקונוס לאחד האזורים הטובים ביותר לארגן בהם את חופשתכם הבאה. מיקונוס- כרטיס ביקור שם: מיקונוס (Mykonos) מדינה: יוון עיר בירה:..

איוס, יוון איוס

איוס הוא "אי המסיבות" של יוון. האי שממתג את עצמו כאזור הבילויים של האיים הקיקלדיים מתאים את עצמו לתיירים הצעירים הגודשים אותו בהמוניהם עם פתיחת עונת התיירות. טווח הגילאים על האי הוא לרוב בין 17-22 (עם דגש על האוכלוסייה הצעירה במיוחד). המסיבות פתוחות לצעירים והאווירה תוססת ומלאה כיף, בילויים והורמונים של צעירים וצעירות מכל העולם המגיעים לאיוס לחופשה מלאת בילויים אטרקציות וכיף. המסיבות באיוס לא נגמרות לעולם, הקצב מסחרר..

יוון – Greece יוון

יוון ארצם של אריסטו ואפלטון, מולדתם של אדיפוס ואנטיגונה ארץ הטרגדיה היוונית, מולדת המתמטיקה, הפילוסופיה, הלוגיקה ושאר מיני הגות מודרנית היא ללא ספק ארץ עשירה בתרבות ובמורשת היסטורית שהיא נכס צאן ברזל בחברה המערבית של ימינו. יוון היא ארץ של עבר שלוב בהווה, ארץ של עתיקות מרשימות, שרידים ארכיאולוגיים של תרבות החיה ופועמת בקרבנו עד היום לצד ארץ של ים, שמש חופים ואיים עוצרי נשימה בהם פרושים היפים שבאתרי הנופש באגן הים התיכון. ולאלה..

סנטוריני , יוון סנטוריני

סנטוריני – מידע כללי סנטוריני (Santorini), קבוצת איים המשתייכת לארכיפלג האיים קיקלאדיים המצויים בים האגאי ומשויכים טריטוריאלית ליוון. ארכיפלג סנטוריני הוא ללא ספק אחד מאזורי התיירות הפופולאריים ביותר מבין איי יוון ומושך אליו לאורך תקופת התיירות (בדרך כלל משלהי האביב ועד ראשית הסתיו) אלפי תיירים מכל העולם ובפרט מישראל, אשר נהנים מתנאי האקלים הנעימים, מהחיים הטובים על האי ומהים הקסום שמזמין את התיירים להתפעל..

הר האולימפוס אולימפוס

הר האולימפוס – מידע כללי: הר האולימפוס(Olympus Mountain) הוא הר הגבוה ביותר ביוון, הוא ממוקם במחוז תסליה ומתנשא מעל כל ההרים ביוון. גובהו של הר האולימפוס הוא 2,917 מטרים מעל פני הים והוא נחשב לאחד האתרים הטבעיים המרתקים והפופולאריים לטיול ולטראקים ביוון. שמורת הר האולימפוס נחשבת ליעד תיירותי מועדף בשל השילוב המוצלח של נופים נפלאים ומגוונים, טרקים להרפתקניים של טיפוס על הר גבוה וכמובן מטען בלתי מבוטל של היסטוריה..

סלוניקי, יוון סלוניקי

סלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון היא עיר של ישן וחדש. אלפי שנים של היסטוריה שלובות עם תרבות עירונית מודרנית וזאת "הודות" לשריפה שהחריבה חלקים נרחבים מן העיר בראשית המאה ה-20 ואילצו את קברניטי העיר להקימה מחדש בסגנון מודרני יותר. עם זאת הרובעים העתיקים של העיר מאפשרים לחזות בפיסות היסטוריה מרהיבות המשקפות את התרבות היוונית המסורתית, את אזורי הבילוי היווניים האותנטיים- טברנות, נמלי דייגים, כנסיות ביזנטיות עתיקות..

כרתים, יוון – Crete כרתים

כריתים הוא האי הגדול ביותר במדינת יוון והאי השני בגודלו בחלקו המזרחי של הים התיכון. תיירים רבים רואים בכרתים יעד תיירות מועדף, ואכן הענף הכלכלי המרכזי של האי הוא ענף התיירות המזרים לו כספים רבים אורך כל ימות השנה הודות לאקלימו הממוזג. רצועת החוף האינסופית של כריתים עמוסה בכפרי נופש ומלונות פאר אשר ממתינות לתיירים הרבים (ורובם ישראלים) שכובשים אותם עם תחילתה של עונת התיירות, אך כריתים מציעה לתייר הרבה מעבר לכך- יש בה מסלולי הליכה..

ספינלונגה – כרתים ספינלונגה

האי ספינלונגה הוא אי קטן הנמצא מצפון מזרח לאי כרתים ביוון במפרץ בשם מיראבלו (Mirabello), ובעבר היה חלק מהאי עד שבתקופת הכיבוש הוונציאני של כרתים (במאה ה-16) הוא הופרד מהאי והוקם עליו מבצר. שמו הרשמי של האי הוא קליידון (Kalydon) והוא ידוע בעיקר כאי אשר שימש כמושבה מבודדת וסגורה למצורעים בין השנים 1903 ל- 1957 ונקרא אי המצורעים. עד שנות ה- 50 של המאה ה-20 עדיין חיו באי מצורעים עד שפונו ממנו לקראת סוף שנות ה-50 בעקבות..

האי קוס, יוון קוס

קוס, פסגת החלומות של אלפי צעירים ישראלים אשר עולים על מטוס בישראל ותוך שעה נוחתים לנופשון שכולו בילויים, כיף חוף ים שטוף שמש ומלא חתיכים וחתיכות מכל העולם הרובצים להם בהנאה ונהנים מהשמש המלטפת וחופי הים הנפלאים. קוס הוא מתכון נפלא לחופשה נהדרת במחירים סבירים והכל ממש "מעבר לפינה" ובמרחק של פחות משעה טיסה. האי קוס- מידע כללי האי קוס (Kos Island) הוא אי מקבוצת האיים הדודקאנסיים הנמצאים בשליטתה של יוון..

קורפו, יוון קורפו

קורפו, אי ממערב ליוון שנחשב לאחד מאתרי התיירות היפים ביותר באיים היווניים מושך אליו תיירים רבים בזכות היותו שילוב מנצח של אטרקציות ימיות, אתרי נופש, ואזורי בילוי עם אתרי טבע, תרבות ומורשת יוונית קלאסית. קופרו היא תמהיל מצויין לאתר נופש לכל בני המשפחה, כל אחד ימצה בקורפו את טעמו האישי, וללא ספק ניתן לבלות כאן עד בלי די. קורפו – כרטיס ביקור שם מלא: קורפו (Corfu) מדינה: יוון מחוז:..

רודוס, יוון – Rhodes רודוס

רודוס, האי היווני הנפלא הוא יעד תיירותי מועדף על ידי המוני בית ישראל עם תחילתה של חופשת הפסח, דרך החופש הגדול וחודשי הקיץ החמימים וכלה בחופשת סוכות המסיימת את עונת התיירות. רודוס היא ללא ספק חו"ל קרוב ובזול! חופי ים קסומים, שטופי שמש וצלולי מים, מלונות פאר, מסלולי הליכה ואתרי טבע נהדרים, מרכזי בילוי- מועדונים, פאבים, קזינו ומסעדות ואפילו שרידים היסטוריים וארכיאולוגים של ערים עתיקות ותרבות יוונית הלניסטית מימי קדם. רודוס היא..

לינדוס לינדוס

לינדוס היא עיירה קטנה וקסומה הנמצאת באי רודוס ביוון במרחק של כ-50 ק"מ מהעיר רודוס לכיוון דרום, ושוכנת לחוף הים במפרץ יפהפה. העיר כוללת אתר ארכיאולוגי חשוב הנקרא האקרופוליס של לינדוס. לינדוס נוסדה על ידי שבטים יווניים שהגיעו לרודוס במאה העשירית לפני הספירה והפכה לעיר מסחר תוססת עד בערך התקופה של המאה החמישית לפני הספירה – עת היווסדה של העיר רודוס שהפכה לעיר הגדולה והעיקרית באי. העיירה בנוייה כולה על..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון