תפריט
סגור

נורמנדי - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     צרפת  

נושאים

  חבל נורמנדי ·    חופי נורמנדי ·    צרפת ·    אטרקציות בצרפת · 

הודעות בפורומים

המלצה ליעדים באירופה

היי. עשינו טיולי דומה כשאחי היה בגיל 13 ואני בגיל 16. (היום 32:). אבל בכל זאת רציתי להמליץ לך על טיול בצרפת...

המלצה על מלון מדהים בכרמל

אם אתם מגיעים לכרמל (ואני בטוח שתעברו שם) יש לי המלצה על מלון מדהים, 3 דקות הליכה מהים - חדרים מפנקים מסביב..

טיול בפרובנס צרפת

מתכננים טיול של 9 לילות לפרובנס בחודש מאי, נחיתה והמראה מניס. מעוניין לקבל המלצות על מסלולים - מקומות- ושימוש..

ממליץ בחום על צרפת

ישנם הרבה אתרי סקי בצרפת מצוינים שמציעים הדרכה מא' ועד ת'.

קצת טיפים על אנגליה וצרפת

שלום רפי, אני חושב שטיול של 10 ימים לשתי המדינות מספיק... תחליט אתה איזה מדינה אתה יותר אוהב ואז תוכל לחלק 6..

נורמנדי

אירופה צרפת נורמנדי
חבל נורמנדי הוא ללא ספק אחד מאזוריה היפים ביותר שבצרפת. החבל המתפרש בשטחיה הצפוניים של המדינה ונושק לקו החוף של תעלת למנש עטור אזורים נפלאים מוריקים- שדות מעובדים, כפרים קטנים ופסטוראליים ונחלים נפלאים הזורמים בו והופכים אותו ליצירת אומנות של ממש. כל אלה שלובים בפיסות היסטוריה מהעבר הרחוק כז'אן דארק הגיבורה הצרפתית וההיסטוריה הקרובה כפלישה לנורמנדי אשר שרידיה ושלל אתרי הזיכרון להנצחה פזורים לאורך קו החוף. אין ספק שמדובר במקום נפלא המשלב טבע, פסטוראליות ולא מעט סיפורים היסטוריים על גבורה נחישות ועוז רוח.

נורמנדי – מידע כללי
חבל נורמנדי הוא שרידיה של ממלכת נורמנדיה ההיסטורית (ראה: נורמנדי – קצת היסטוריה) השוכן בצפון צרפת. כיום האזור כולו מחולק לשישה חבלי ארץ שונים והעיר הגדולה ביותר באזור היא רואן (Roune) המונה 114,000 תושבים. אזור נורמנדי סמוך לקו החוף של תעלת למנאש (התעלה המחברת בין צרפת ובריטניה) ויש קו מעבורות המקשר בין שתי המדינות, כמו גם רכבת שנבנתה לפני כעשור וחוצה במנהרה תת קרקעית את תעלת הימים העצומה הזו . האזור ושמו ידועים וחרותים בתודעה העולמית בעיקר בגלל הפלישה המפורסמת לנורמנדי שהתרחשה במלחמת העולם השנייה ובאמצעותה פלשו כוחות בעלות הברית אל יבשת אירופה.

נורמנדי – קצת היסטוריה
על אזור נורמנדי ניתן לכתוב פרקי היסטוריה שלמים, סיפורה שזור בתהפוכות ההיסטוריה ומתחיל במאה ה-10 אז פלשו אליה הנורמנים שהיו ויקינגים שעשו את דרכם אל האזור מארצות סקנדינביה בצפון. הנורמנים שלטו בחבל נורמנדי במשך ימי הביניים ועד היום ניתן למצוא באזור שרידים למבנים וליצירות האומנות המרשימות שנוצרו כאן באותם ימים וכמובן להתרשם מסגנון הבנייה שרווח באותן שנים וכיום ניתן לחזות בו בעיקר בערים כמו רואן בה פזורים קתדראלות ומנזרים מרשימים המתוארכים לימי הנורמנים באזור.
עוד בנושא צרפת
בית מונהבית מונה

אם חשקה נפשכם במעט כפריות, בזמן שהותכם בעיר האורות, הרי שישנן כמה וכמה אפשרויות לטיולים מעניינים מחוץ לפריס, אך לא רחוק ממנה. הסיורים הנפוצים ביותר בסביבת פריס, הם נסיעה לארמונות ורסאי ובילוי של יום..

עוד על בית מונה
מרכז פומפידומרכז פומפידו

אחד המבנים המעניינים והמרתקים בפריז הוא מרכז פומפידו לאומנות (Centre Georges Pompidou). המבנה המוזר הניצב בלב רובע "בובור" הפריזאי מה שהעניק למקום גם את הכינוי השגור בפי הפירזאים "בובור". המבנה מאוד..

עוד על מרכז פומפידו

במאה ה-19 הגיעו לאזור נורמנדי ציירים ואומנים רבים אשר זיהו את הפוטנציאל הפסטוראלי שבמקום והחלו ליצור בו ולצייר בעיקר בסגנון הציור האימפרסיוניסטי אשר רווח באותם ימים. מהידועים שבציירים של נורמנדי הוא הצייר קלוד מונה, מגדול ציירי צרפת שיצר פה ונופיה של נורמנדי שימשו לו השראה ליפות שביצירותיו וביתו עדיין עומד על תילו ומהווה אתר עלייה לרגל לחובבי האומנות מכל העולם.

המאה ה-20 היא המאה בה נורמנדי נזכרת בעיקר בשל הדם הרב שנשפך בה בעת הפלישה לנורמנדי בשנת 1944. הפלישה בה לקחו חלק כמאה וחמישים אלה חיילי בעלות הברית נחשבת עד היום כאירוע הצבאי והפלישה המאורגנת הגדולה ביותר בהיסטוריה המודרנית. הפלישה הייתה בליץ משולב של כוחות הים האוויר והיבשה שהונחתו בעת ובעונה אחת בשיאה של מלחמת העולם השנייה על אדמתה של צרפת הכבושה בידי המשטר הנאצי. עד היום לאורך קו החוף פזורות אנדרטאות רבות לזכר הנופלים הרבים בקרבות, ומידי שנה נערך בנורמנדי טקס הזיכרון הרשמי של צרפת וארה"ב לזכר הנופלים.

נורמנדי- מה לראות ומה לעשות
מון סאן מישל – (Mont-St-Michel) האי מון סאן מישל הוא אי קטן המצוי בסמוך לחופיה המערביים של נורמנדי וזכה לכינוי הידוע "אי הגאות והשפל" וזאת בשל הפרשי הגאות והשפל הגדולים הקיימים בו ומתרחשים בו ממש מידי יום. האי הפך להיות אתר תיירות של ממש והמוני תיירים באם לחזות בפלא הטבעי הנפלא הזה. האי קטן מימדים קוטרו כק"מ אחד בלבד והוא מורכב מהר אחד בגובה של כשמונים מטרים ובראשו נבנה מנזר יפיפה המוקף חומה ובנוי בסגנון של טירה עתיקה. התיירים הרבים הפוקדים את האי לא מצליחים להישאר אדישים נוכח הבנייה המרשימה במקום והטירה הנפלאה בראש ההר הנראית ממש כאילו נלקחה מסרטי האגדות. ליופי הבנייה נוסף כאמור גם הפלא הטבעי של הפרשי הגדות והשפל שבזכותם הופך מון סאן מישל בשעות מסוימות לחצי אי וניתן להגיע אליו דרך היבשה ובשעות מסוימות לאי של ממש.

חופי הפלישה לנורמנדי- כאמור בשישה בחודש יוני שנת 1944 בוצעה הפלישה המפורסמת ביותר בהיסטוריה של בעלות הברית לחופיה של נורמנדי בשיאה של מלחמת העולם השנייה. הפלישה בה לקחו חלק מטוסים, ספינות וכלי שיט רבים נחרטה בתודעה ההיסטורית, אך גם הותירה שרידים רבים הפזורים קיום בין אתרי הזיכרון הרבים הנמצאים על קו החוף של נורמנדי כעדות לפעולות הגבורה של העולם החופשי כנגד משטר החושך של גרמניה הנאצית. ניתן לנסוע על הכביש לאורך קו החוף ולעבור בחמש נקודות הנחיתה המפורסמות של הפלישה- חוף יוטה, חוף אומהה, חוף הזהב, חוף יונו, וחוף החרב. בכל אחד מאזורים אלה קיים אתר הנצחה כזה או אחר, ואף ניתן למצוא עדיין שרידים של משוריינים וקווי ביצורים שנותרו מימי המלחמה אשר נבנו בידי הצבא הנאצי. כאשר מטיילים ונוסעים לאורך קו החוף מומלץ להצטייד באנציקלופדיה או לפחות ערך ויקיפדיה על המבצע המפואר על מנת לראות כיצד סיפורי הגבורה קמים לחיים אל מול השרידים הניכרים כאמור עד היום על אדמתה של נורמנדי.

רואן (Rouen)- רואן העיר עיר הבירה של חבל נורמנדי ונחשבת לאחת הערים העתיקות בצרפת כולה. העיר התפרסמה בעיקר הודות לאחת הדמויות הנערצות ביותר בתרבות הצרפתית שהפכה גם סמל בעולם כולו הלוא היא ז'אן דארק. ז'אן דארק העלמה האמיצה האמינה בכל ליבה שהיא נשלחה להושיע את הצרפתים מידי הכובשים האנגלים. ז'אן דארק הואשמה בכפירה והועלתה על המוקד במרכז כיכר השוק (הקיימת גם היום בלב העיר העתיקה של רואן) במאה ה-15 לספירה. מדובר באחת המסורות החשובות ביותר בפולקלור הצרפתי וניתן לחזות בכבוד שהצרפתים רוכשים לגיבורה הלאומית שלהם בגילומם של כל האתרים המנציחים את שמה ברחבי העיר ביניהם הצלב הענק בגובה כ-20 מטרים הניצב בכיכר השוק המקום בו הועלתה הגיבורה על המוקד, כנסיית ז'אן דארק הקרויה על שמה ומוזיאון ז'אן דארק העוסק בסיפורה של הנערה הצעירה בת ה-19 שכבשה את לבבם של הצרפתים. בנוסף ניתן למצוא ברואן כנסיות וקתדראלות מרשימות הבנויות בסגנון ימי הביניים. על אף שהעיר כולה ספגה הפגזות כבדות במלחמת העולם היא שוחזרה באופן קפדני על סמך תצלומים וברוח התקופה בה נבנתה כך שהיום לא ניתן כמעט להרגיש בהבדל בין אזוריה המשוחזרים לחלקיה המקוריים.

בעקבות קלוד מונה, הכפר ז'יברני (Giverny)- כמו המונים רבים גם הצייר הצרפתי הידוע בסגנונו האימפרסיוניסטי הייחודי קלוד מונה התיישב בחבל נורמנדי וכאן יצר את מיטב ציוריו ויצירותיו המרשימות המפארות היום את מיטב המוזיאונים החשובים בצרפת ובאירופה. בשנת 1890 בחר הצייר להתיישב עם משפחתו בבית כפרי נפלא בכפר ז'יברני הממוקם על גדות נהר הסיין (הנהר הגדול הזורם באזור ומגיע מפריז). ביתו של מונה שמור היום ומהווה מוזיאון נפלא לחיו. הוא צבוע בצבעים עזים וצבעוניים ומוקף בגן מרהיב ביופיו עם פרחים וצמחי נוי שמומחים אומרים ששימש מקור השראה למרבית מציוריו של הצייר הנודע. מונה היה ידוע כמעצב גנים נלהב ולכן הוא הקפיד לטפח את הגנים שברשותו, הוא שתל בהם עצי פרי, פרחים ושאר צמחים הצומחים בהם עד היום ברוב הוד והדר.  

נורמנדי - נושאים קשורים

ג'יברני - ביקור בית אצל קלוד מונה - Monet's house in Giverny בית מונה

אם חשקה נפשכם במעט כפריות, בזמן שהותכם בעיר האורות, הרי שישנן כמה וכמה אפשרויות לטיולים מעניינים מחוץ לפריס, אך לא רחוק ממנה. הסיורים הנפוצים ביותר בסביבת פריס, הם נסיעה לארמונות ורסאי ובילוי של יום בגנים המרהיבים ובארמונות עצמם, או נסיעה ליורודיסני לבילוי משפחתי בפארק השעשועים של דיסני. שני היעדים לעיל בהחלט שווים ביקור, אך כדאי לשים לב גם ליעדים נוספים אשר נמצאים בקרבתה של פריס, ובהם אטרקציות מעניינות מאוד. כזה הוא..

מרכז פומפידו, פריז מרכז פומפידו

אחד המבנים המעניינים והמרתקים בפריז הוא מרכז פומפידו לאומנות (Centre Georges Pompidou). המבנה המוזר הניצב בלב רובע "בובור" הפריזאי מה שהעניק למקום גם את הכינוי השגור בפי הפירזאים "בובור". המבנה מאוד ייחודי ושנוי במחלוקת. הייחודיות שלו היא בהיותו שקוף כמעט לחלוטין. כל הצינורות שבדרך כלל מוחבאים בתוך קירות הבניין הוצאו החוצה בהברקה של גאוניות או טמטום אדריכלי (תלוי את מי שואלים). למתבונן מרחוק יראה מרכז..

ארמון וורסאי – Chateau de Versailles וורסאי

ממערב לפריז, מרחק נסיעה לא רחוק ממוקם ארמון וורסאי וגניו המפוארים שהיה לארמונם המפואר של מלכי צרפת מאז ימיו של המלך לואי ה-14. ההיסטוריה של ארמון וורסאי- ארמון וורסאי הוקם בימיו של המלך לואי ה-14 במאה ה-17 ובנייתו הראשונית הושלמה בשנת 1682. לאחר לואי ה-14 התגוררו בו גם ממשיכי שושלתו כאשר כל אחד מהם הוסיף ושכלל את הארמון ככל העולה על רוחו ופיתח אותו לכדי אחד הארמונות המפוארים והמהודרים באירופה. העושר..

סלון השוקולד הבינלאומי בפריס - Salon du Chocolat סלון השוקולד בפריס

מדי שנה נערך בפריס סלון השוקולד הבינלאומי, אשר הנו סלון עולמי המתקיים בכמה וכמה מדינות בתאריכים שונים. הסלון בפריס נחשב לאחד מהמובילים בעולם בתחומו והוא מרכז אליו את מיטב יצרני וספקי השוקולד מהעולם כולו. ראוי לציין שהצרפתים מקיימים "סלונים" שונים בתחומים מגוונים וכמעט לכל נושא יש "סלון" אשר מתקיים מדי שנה או פעם בכמה שנים. סלון זה מרכז אליו הן את צרכני אותו התחום והן את יצרני אותו התחום. כמובן, שישנם סלונים..

מוזיאון הביוב, פאריז מוזיאון הביוב בפריז

מוזיאון הביוב של פריז (Musée des Égouts de Paris) ממוקם ברובע השביעי של העיר, בסמוך לגדות הסיין, מתחם המוזיאון עצמו ממוקם בסמוך לגשר אלמה (Prot Alma). אין ספק שמדובר במוזיאון המציע לחשוף בפני התיירים המבקרים בעיר האורות, עולם הנסתר בדרך כלל מעין התיירים. "מוזיאון הביוב" הוקם מטעם עיריית פריז שהחליטה לערוך סיורים מודרכים מטעמה בעולם התת קרקעי של פריז. מערכת הביוב של פריז נחשבת לאחת ממערכות הביוב המסועפות..

מתחם האינווליד, מוזיאוני הצבא והביטחון, פריז מתחם האינווליד

מתחם האינווליד (Les Invalides) הוא אחד האתרים הפופולאריים ומפורסמים ביותר בפריז. ראשיתו במבנה המרכזי שבו "הוטל דה אינווליד" (Hotel Des Invalides) "מלון הנכים" שנבנה כבר במאה ה-17 על ידי המלך לואי ה-14 כמעון שנועד לאכלס את גיבורי המלחמה שנותרו נכים. שם הם חיו ושם אחיות רחמניות סעדו אותם וטיפלו בהם כיאה לגיבורי מלחמה. גם היום נותר קומץ אינוולידים מצומצם המתארח במתחם וחי שם את חיו וזוכה לטיפול מסור, אך רוב המתחם..

מוזיאון דאורסי, פריז מוזיאון דאורסי

מוזיאון דאורסי (Musee d'orsay) הוא אחד המוזיאונים הפופולאריים בעולם לאומנות מודרנית. המוזיאון ממוקם בתחת הרכבת הישנה של פריז שהיא מקום מדהים בפני עצמו המושכת אליה מבקרים הבאים להתרשם מעצם הארכיטקטורה המלהיבה של התחנה שעומדת במקומה עוד מראשית המאה העשרים (שנת 1900 ליתר דיוק). עם התקדמות התחבורה והתחדשות הרכבות התחנה חדלה מלהיות מותאמת מבחינה ארכיטקטונית לעומסי הרכבות בעת המודרנית והתחנה כולה הפכה ללא מתאימה עוד להסעת נוסעים..

מוזיאון הארוטיקה, פריז מוזיאון האירוטיקה בצרפת

פריז היא ללא ספק אחת הערים הרומנטיות ביותר בעולם, ועל כך אין עוררין. זוגות רבים מגיעים לפריז על מנת לממש את החלום לחופשה רומנטית ממש כמו בסרטים. את התשוקה הפריזאית מבטא ללא ספק גם מוזיאון הארוטיקה הפריזאי (Musée de l'érotisme) השוכן באזור פיגאל ברובע ה-18 של העיר. המוזיאון שהוקם בשנת 1997 מאגד תחתיו תצוגות אומנויות ופיסות תרבות מהעבר ומהווה שהמכנה המשותף של כולן הוא ארוטיקה. העם הצרפתי הידוע כעם חושני..

מוזיאון הלובר, פריז מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר (בצרפתית- Musée du Louvre) הוא הגדול, המרהיב והמפורסם מבין כל המוזיאונים בפריז ואולי אף בצרפת כולה (ויש שיאמרו גם באירופה). כנראה שרוב הקוראים מכירים או לפחות שמעו עליו דבר או שניים לאורך השנים. המוזיאון המפואר ורחב המימדים אוצר בתוכו שנים רבות היסטוריה המגולמת באלפי יצירות אומנות שונות ומגוונות: ציורי קיר, ציורי אומנות, פסלים, מייצגים שונים ועוד. המבנה שבו שוכן הלובר אף הוא פיסת היסטוריה כשלעצמה...

גני לוקסמבורג – Jardin Du Luxembourg גני לוקסמבורג

פריס גנים רבים לה.... חלקם גלויים, חלקם נסתרים, חלקם הומים פריסאים ותיירים, והאחרים ממוקמים בלב שכונות מגורים ומהווים מקום מרבץ לילדי השכונה והוריהם. פריס היא אחת הערים המתוירות בעולם, רחובותיה עמוסים ואתרי התיירות בה מתהדרים בתורים ארוכים ובתקתוקי מצלמות שלא פוסקים לרגע. לעתים, ההמולה הרבה ועומס המראות מצריכים מקום לפסק זמן של שקט, רוגע וטבע. גם מקומות כאלו יודעת פריס לספק. תוכלו למצוא בה עשרות גנים, ככרות ופינות חמד אשר בהם..

מוזיאון גרווין – מוזיאון השעווה, פריז מוזיאון גרווין

מוזיאון גרווין (Grevin) הוא שמו של מוזיאון השעווה הפריזאי הממוקם בלב רובע 2 בפריז ונחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים והמרעננים בפריז. פריז שידועה בהיותה עיר שעמוסה בהיסטוריה ומוזיאונים "כבדים" בעלי אוריינטציה של אומנות קלאסית, ארכיטקטורה מפוארת ואולמות עמוסי שנות היסטוריה ותרבות גבוהה, נהנית גם ממוזיאון השעווה שמהווה אתנחתא קלה מכל התרבות הגבוהה ומהווה מפגש חביב עם התרבות הפופולארית בת זמננו. כמו אחיו..

פריז - Paris פריז

"לנצח תישאר לנו פריז" אחד המשפטים המפורסמים והרומנטיים ביותר של הקולנוע הקלאסי החותם את הסרט הקלאסי "קזבלנקה" מגולל בתוכו למעשה את ההיסטוריה של העיר הרומנטית ביותר בעולם. "עיר האורות" שם החיבה של פריז, היא ללא ספק אחת מהערים היפות באירופה אם לא היפות בתבל. מקפלת בתוכה מאות שנים של היסטוריה מרתקת, מרכזי תרבות ואומנות כמו גם מבנים ארכיטקטוניים מרשימים ועתיקים מתקופות ימי הביניים והרנסאנס כמו גם מהעת..

צפון מזרח פריס על אופניים אופניים בפריס

כבר טיפסתם לאייפל, ביקרתם בלובר, ושתיתם בנחת כוס יין אדום בשאנז אליזה ? הגיע הזמן להכיר פריז קצת אחרת. רובע סנט דניס בצפון מזרח העיר מציע חוויה פריזאית שונה ומיוחדת. קחו זוג אופניים מתחנת ההשכרה הקרובה, סעו בנחת צפונה לאורך הסיין והכירו את אחד האזורים המקסימים והמרתקים של פריז. לאורכה ולרוחבה של פריז משתרעים קילומטרים רבים של שבילי אופניים ומאות תחנות השכרה ציבוריות ופרטיות פזורות ברחבי העיר. השכרת אופניים ציבוריות זולה..

מוזיאון פיקאסו, פריז מוזיאון פיקאסו

הערה חשובה: מוזיאון פיקאסו נסגר בעת האחרונה לרגל שיפוצים, הוא ישוב וייפתח לקהל הרחב בראשית שנית 2012. מוזיאון פיקאסו (Musée Picasso) הוא אחד המוזיאונים לאומנות החשובים בצרפת ובאירופה בכלל. המוזיאון המרשים מהווה את אחד האוספים הגדולים והחשובים ביותר של האמן הצרפתי פאבלו פיקאסו. הוא מכיל לא פחות מ-3000 יצירות אומנות שנוצרו בידי האמן. בנוסף יש בו תערוכות של יצירות שנעשו בהשראת האמן או יצירות שהושפעו ממנו...

מוזיאון המדע והתעשייה, פריז מוזיאון המדע והתעשייה בפריז

מתחם מוזיאון המדע והתעשייה בפריז (Cite des Sciences et de l'Industrie) הממוקם בלב פארק דה לה ויטה (Porte de la Villette) בפאריז נחשב למוזיאון המדע הגדול והמרשים ביותר באירופה. הפריזאים משוויצים במוזיאון המדע אשר נפתח לקהל הרחב באמצע שנות השמונים של המאה ה-20 ומכיל מגוון תצוגות אינטראקטיביות המזמינות את הקהל הרחב, קטנים כגדולים, לחוות בצורה מוחשית את נפלאות המדע. התערוכות במוזיאון רבות ומגוונות, הן כולם ממוקמות..

צרפת - France צרפת

צרפת היא מהגדולות והיפות שבמדינות אירופה ויש לה להציע לכם לא מעט נופים, אטרקציות, חופים, צורות בילוי ונופש לצעירים, מבוגרים, זקנים, ילדים ולכל המשפחה- צרפת מקדשת את המילה קלאסיקה ומי שעוד לא הספיק להצטרף לחגיגה הצרפתית מוזמן לעשות זאת בהקדם, ומי שכבר היה: הוא כבר נדבק בחיידק ויחזור אליה שוב ושוב... צרפת היא שילוב מנצח של נופים מרהיבים ומגוונים מפסגות הרים מושלגות ועד ריביירה מרהיבה ונוצצת עם חולות צהובים, ערים גדולות..

דיסנילנד פריז (יורודיסני) – Disneyland Paris דיסנילנד

שנים חלמו ילדי אירופה (וגם הילדים הישראלים שטרם חצו את האוקיאנוס האטלנטי) על פארק דיסני אירופאי נפלא "קרוב לבית". החלום התגשם בשנת 1992 עם הקמתו של דיסנילנד פאריס- עולם הילדים הנפלא של וולט דיסני שהוא העתק מדויק (אך מוקטן) של מיטב הפארקים הנפלאים בארצות הברית. יש כאן הכל מהכל- מתקנים נפלאים, בובות מרקדות, תהלוכות דיסני המסורתיות שירים, ריקודים וכמובן טירה אחת מדהימה של היפיפייה הנרדמת הניצבת לה בגאווה בלב הפארק. בילוי..

טולוז, צרפת - Toulouse טולוז

טולוז זכתה במרוצת השנים לכינוי "העיר הוורודה". בניגוד לערים אחרות בעולם שזכו לזיקה עם צבעי הוורוד עקב מצעדי הגאווה או הפתיחות לקהילה הגאה בתחומן, טולוז זכתה לכינוי עקב סגנון הבנייה הייחודי בה המאופיין בחיפוי אפן וורודה בבתים ובניינים היפים המקשטים את מרכז העיר ולב ליבה של טולוז. טולוז – כרטיס ביקור שם: טולוז מדינה: צרפת מחוז: מידי-פירנה שטח:118 קמ"ר אוכלוסייה:..

קרקסון, צרפת - Carcassonne קרקסון

קרקסון היא ללא ספק עיר האגדות. כבר ממבט חטוף תתגלה לעיניכם העיר העתיקה של קרקסון שהיא ללא ספק גולת הכותרת של הביקור. העיר הנפלאה החבויה אי שם בדרום מערב צרפת רחוקה מהציביליזציה של פאריז מאות קילומטרים, אך ללא ספק שווה את זה. העיר המבוצרת נראית כמי שיצאה הרגע מסרט על ימי הביניים. סיור בין חומותיה, וביצוריה עושה ממש רצון עז ללבוש שריון אבירים ממתכת, לקחת חרב לעלות על סוס ולדהור על מנת להציל את הנסיכה הכלואה בתוך אחד מצריחי המגדלים..

פרובנס, צרפת – Provence פרובנס

פרובנס – מידע כללי פרובנס הוא אזור גיאוגרפי בצרפת הממוקם בדרום המדינה וגובל באיטליה במזרחו ובים התיכון בדרומו ונחשב ללא ספק לאחד מאזורי התיירות הפופולאריים ביותר בצרפת וככזה הוא מהווה אבן שואבת למיליוני תיירים הבאים לטייל בו ולנפוש בו לאורך קו החוף ובכפרים הפסטוראליים הפזורים לכל אורכו. מה סוד קסמה של פרובנס? כנראה שהקסם טמון בשילוב הייחודי שבין הטבע, המרחבים הפתוחים הנופים עוצרי הנשימה של חופים סלעיים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון