תפריט
סגור

נוטרדם - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     פריז     צרפת  

נושאים

  כנסיית נוטרדם ·    כנסיות ·    אטרקציות בפריז ·    פריז ·    אטרקציות בצרפת · 

הודעות בפורומים

תכנית טיול הונג קונג ומקאו

לחברי הפורום שלום! להלן תכניות של מסלולי טיול בהונג קונג. הראשונה כפי שאני בניתי אותה והשניה מישהי שטיילה..

המלצה ליעדים באירופה

היי. עשינו טיולי דומה כשאחי היה בגיל 13 ואני בגיל 16. (היום 32:). אבל בכל זאת רציתי להמליץ לך על טיול בצרפת...

דיסנילנד פריז

שלום רב אני נוסעת לפריז בתחילת יולי. רציתי לדעת האם יש טעם לבקר בדיסנילנד עם בנותיי בנוצ ה3 וה5. האם זהו גיל..

טיול בפרובנס צרפת

מתכננים טיול של 9 לילות לפרובנס בחודש מאי, נחיתה והמראה מניס. מעוניין לקבל המלצות על מסלולים - מקומות- ושימוש..

ממליץ בחום על צרפת

ישנם הרבה אתרי סקי בצרפת מצוינים שמציעים הדרכה מא' ועד ת'.

נוטרדם

אירופה פריז נוטרדם
כנסיית נוטרדם- מידע כללי
השם כנסיית נוטרדם מזוהה לפי כל עם הכנסייה הגותית המפורסמת הנמצאת בלב פריז, זו מסיפורו הנפלא של ויקטור הוגו על "הגיבן מנוטרדם" המגולל את סיפורו של מצלצל הפעמונים הגיבן שהסתתר בין מגדלי הצריחים של הכנסייה המפורסמת. אך מעניין לדעת כי ברחבי העולם יש לא מעט כנסיות המכונות בשם הנפוץ "נוטרדם". פירוש המילה נוטרדם בצרפתית היא "גברתנו" ונועדה לסמן את מריה (מרים) אימו של ישו מייסד דת הנצרות. ועל כן בערים רבות ברחבי צרפת ניתן למצוא כנסיות בשם "נוטרדם" (לרוב עם תוספת המשויכת לעיר הספציפית) כמו גם בערים רבות מחוץ לצרפת באזורים בהם גרו עם גרים צרפתים ניתן למצוא כנסיות "נוטרדם" רבות. בישראל לדוגמא יש שתי כנסיות המכונות נוטרדם, הראשונה מצויה בכפר הערבי אבו גוש והשנייה בתוככי ירושלים ואף מכונה "נוטרדאם דה ז'רוזלם". (נוטרדם של ירושלים)

אך ללא ספק הכנסייה המפורסמת ביותר בעולם, המזוהה יותר מכל עם השם המחייב "כנסיית נוטרדם" היא הכנסייה הגותית המפורסמת והמרשימה מכולן המצויה בלב פריז.

כנסיית נוטרדם פריז- (Notre-Dame De Paris)
הקתדראלה המרשימה המכונה "נוטרדם דה פאריז" היא ללא ספק אחד מסמליה המובהקים של עיר האורות, בירת צרפת. הקתדראלה הבנויה בסגנון גותי היא מקום משכנו של הארכיבישוף של פאריז ומכאן שיש לה חשיבות דתית בעיני המאמינים הנוצרים ברחבי פאריז מעבר להיותה אתר עלייה לרגל ואבן שואבת לתיירים מכל רחבי העולם.

קתדראלת נוטרדם ממוקמת ממש בלב ליבה של פריז, עיר האורות. היא למעשה ממוקמת על אי המכונה "איל דה לה סיטה" ממנו על פי האמונה הוקמה פריז על ידי הפראקנים. היום קשה להבחין שמדובר באי כי הוא מחובר בגשרים, אך למעשה מדובר באי טבעי הממוקם בלב נהר הסיין החוצה את פריז לאורכה.
עוד בנושא פריז
צרפתצרפת

צרפת היא מהגדולות והיפות שבמדינות אירופה ויש לה להציע לכם לא מעט נופים, אטרקציות, חופים, צורות בילוי ונופש לצעירים, מבוגרים, זקנים, ילדים ולכל המשפחה- צרפת מקדשת את המילה קלאסיקה ומי שעוד לא הספיק..

עוד על צרפת
דיסנילנדדיסנילנד

שנים חלמו ילדי אירופה (וגם הילדים הישראלים שטרם חצו את האוקיאנוס האטלנטי) על פארק דיסני אירופאי נפלא "קרוב לבית". החלום התגשם בשנת 1992 עם הקמתו של דיסנילנד פאריס- עולם הילדים הנפלא של וולט דיסני שהוא..

עוד על דיסנילנד

אזור הקתראלה היה ועודנו מקום פולחן חשוב מזה 2000 שנה. הקתדראלה הנוכחית (כפי שאנו מכירים אותה ובה אנחנו יכולים לבקר כיום) החלה להיבנות במאה ה-12 בתקופתו של לואי השביעי והסתיימה במאה ה-14 (הרבה אחרי מותו של אותו לואי- אך אל דאגה באו רבים אחריו).

אחד ממאפייניה המוכרים ביותר הם חלונות הוויטראז' מסוג רוזטה המפארים את הקתדראלה ושמם יצא למרחוק. למרבה המזל רוב הוויטראז'ים אותם ניתן לראות כיום בנוטרדם הם הויטראז'ים המקוריים הם שרדו את השנים הרבות ואת המלחמות והמהפכות הרבות שידעה צרפת כאשר הגדולה מביניהן היא ללא ספק המהפכה הצרפתית בשנת 1789. במאה ה-20 הורדו הויטראז'ים ממקומם בשנת 1939 עם פרוץ מלחמת העולם השנייה מתוך חשש שמא המפציצים הגרמניים ישמידו אותם כליל ויפזרו אותם ברחבי הכנסייה כאות השפלה לעם הצרפתי.

כנסיית נוטרדם פריז- מה לראות (מבנה וארכיטקטורה)
החזית שלל כנסיית נוטרדם היא ללא ספק מהיפות והמרשימות שבכנסיות אירופה, בזכות ייחודה ויופייה זכתה ללא מעט חיקויים ברחבי העולם, והיא ללא ספק סמל לאדריכלות גותית במיטבה. החזית מורכבת משני מגדלי פעמונים נישאים הבנויים מעל שלושה שערים גדולים כאשר באמצעה של הקתדראלה חלון ויטראז' רוזטה גדול ועגול.

הרוזטה הרשימה של הנוטרדם נבנתה באיכות ובדייקנות כה רבה שלא ניזוקה בכלל ולא ניכרים עליה פגעי הזמן. לפני הרוזטה (במבט מתוככי הכנסייה) ניתן להבחין בפסלים של ישו, של אדם וחווה ושל גיבורים נוספים בסיפורי התיאולוגיה הנוצרים כמו גם גיבורי הברית הישנה (התנ"ך של היהודים).

לקתדראלה כאמור שני מגדלי פעמונים עצומים ומרהיבים ביופיים. הפעמון במגדל הימני הוא זה שעל פי סיפור האגדה של ויקטור הוגו (הגיבן מנוטרדם) הופעל על ידי הגיבן איש הפעמונים של הכנסייה. הסיפור ההיסטורי הוא שלצורך יציקת הפעמון העצום (שאם תהיתם שוקל לא פחות מ-13 טוו!) הותכו תכשיטים רבים של נשות פריז. לאורך המגדלים האדריכלים שיצרו אותם עיצבו שורה של פסלי דמונים קטנים (פסלים דמויי מפלצות ושטנים) שהם "שומרי הפעמונים". חוויה להביט בפסלים ובהבעותיהם הייחודיות (שימו לב שהפסלים אינם חוזרים על עצמם וכל אחד מהם הוא יצירת אומנות בפני עצמה). גם פסלים אלו זכו להתייחסות בספרו של הוגו, כמו גם בסרטו של וולט דיסני "הגיבן מנוטרדם" המבוסס על האגדה המוכרת.

היכלי הקתדראלה הפנימיים עצומים בגודלם. הקתדראלה בכללותה מסוגלת להכיל לא פחות מ-9000 מתפללים ומאמינים בעת ובעונה אחת. סגנון הבנייה הפנימי נועד להראות את גודלו של האל ואפסותו של האדם, כפי שאדריכלי ימי הביניים שאפו לעצב את מקומות הפולחן הנוצריים. עם הכניסה לקתדראלה התחושה היא באמת של אפסות. התקרה גבוהה וכמעט אינה נראית ומולך מתגלה חלון הרוזטה העצום- מעין ויטראז' העשוי מלאכת מחשבת של פיסות זכוכית צבעוניות המחוברות זו לזו.

בלב הכנסייה מורכב עוגב מהגדולים ביותר בצרפת. לעוגב של נוטרדם יש לא פחות מ-7800 צינורות יש בו חמש מקלדות כשבכל אחת 56 קלידים ולא פחות מ-32 דוושות לרגליים בקיצור- משימה די מורכבת לנגן עליו (לא בכדי משרת נגן העוגב של כנסיית הנוטרדם הוא מהמשרות הנחשקות ביותר בצרפת לאורך כל השנים וגם כיום) אם תזכו לשמוע את העוגב של כנסיית נוטרדם בפעולה ללא ספק תתרשמו לגלות שמדובר באחד העוגבים המרשימים ששמעתם מימכם.

כנסיית נוטרדם – מידע לתייר
מתי פותחים? כנסיית נוטרדם פתוחה בכל ימות השבוע משעות הבוקר ועד שעות הערב.
 כמה עולה? הכניסה לכנסייה בחינם, מחיר עליה למגדלים הוא 5.5 יורו למבוגר (3.5 לצעיר/סטודנט/ילד).
 איך מגיעים? תחנות המטרו הסמוכות: St-michel, Cite אוטובוסים: 21,24,27,38,47,85,96  


נוטרדם - נושאים קשורים

צרפת - France צרפת

צרפת היא מהגדולות והיפות שבמדינות אירופה ויש לה להציע לכם לא מעט נופים, אטרקציות, חופים, צורות בילוי ונופש לצעירים, מבוגרים, זקנים, ילדים ולכל המשפחה- צרפת מקדשת את המילה קלאסיקה ומי שעוד לא הספיק להצטרף לחגיגה הצרפתית מוזמן לעשות זאת בהקדם, ומי שכבר היה: הוא כבר נדבק בחיידק ויחזור אליה שוב ושוב... צרפת היא שילוב מנצח של נופים מרהיבים ומגוונים מפסגות הרים מושלגות ועד ריביירה מרהיבה ונוצצת עם חולות צהובים, ערים גדולות..

דיסנילנד פריז (יורודיסני) – Disneyland Paris דיסנילנד

שנים חלמו ילדי אירופה (וגם הילדים הישראלים שטרם חצו את האוקיאנוס האטלנטי) על פארק דיסני אירופאי נפלא "קרוב לבית". החלום התגשם בשנת 1992 עם הקמתו של דיסנילנד פאריס- עולם הילדים הנפלא של וולט דיסני שהוא העתק מדויק (אך מוקטן) של מיטב הפארקים הנפלאים בארצות הברית. יש כאן הכל מהכל- מתקנים נפלאים, בובות מרקדות, תהלוכות דיסני המסורתיות שירים, ריקודים וכמובן טירה אחת מדהימה של היפיפייה הנרדמת הניצבת לה בגאווה בלב הפארק. בילוי..

גני לוקסמבורג – Jardin Du Luxembourg גני לוקסמבורג

פריס גנים רבים לה.... חלקם גלויים, חלקם נסתרים, חלקם הומים פריסאים ותיירים, והאחרים ממוקמים בלב שכונות מגורים ומהווים מקום מרבץ לילדי השכונה והוריהם. פריס היא אחת הערים המתוירות בעולם, רחובותיה עמוסים ואתרי התיירות בה מתהדרים בתורים ארוכים ובתקתוקי מצלמות שלא פוסקים לרגע. לעתים, ההמולה הרבה ועומס המראות מצריכים מקום לפסק זמן של שקט, רוגע וטבע. גם מקומות כאלו יודעת פריס לספק. תוכלו למצוא בה עשרות גנים, ככרות ופינות חמד אשר בהם..

מוזיאון פיקאסו, פריז מוזיאון פיקאסו

הערה חשובה: מוזיאון פיקאסו נסגר בעת האחרונה לרגל שיפוצים, הוא ישוב וייפתח לקהל הרחב בראשית שנית 2012. מוזיאון פיקאסו (Musée Picasso) הוא אחד המוזיאונים לאומנות החשובים בצרפת ובאירופה בכלל. המוזיאון המרשים מהווה את אחד האוספים הגדולים והחשובים ביותר של האמן הצרפתי פאבלו פיקאסו. הוא מכיל לא פחות מ-3000 יצירות אומנות שנוצרו בידי האמן. בנוסף יש בו תערוכות של יצירות שנעשו בהשראת האמן או יצירות שהושפעו ממנו...

פריז - Paris פריז

"לנצח תישאר לנו פריז" אחד המשפטים המפורסמים והרומנטיים ביותר של הקולנוע הקלאסי החותם את הסרט הקלאסי "קזבלנקה" מגולל בתוכו למעשה את ההיסטוריה של העיר הרומנטית ביותר בעולם. "עיר האורות" שם החיבה של פריז, היא ללא ספק אחת מהערים היפות באירופה אם לא היפות בתבל. מקפלת בתוכה מאות שנים של היסטוריה מרתקת, מרכזי תרבות ואומנות כמו גם מבנים ארכיטקטוניים מרשימים ועתיקים מתקופות ימי הביניים והרנסאנס כמו גם מהעת..

צפון מזרח פריס על אופניים אופניים בפריס

כבר טיפסתם לאייפל, ביקרתם בלובר, ושתיתם בנחת כוס יין אדום בשאנז אליזה ? הגיע הזמן להכיר פריז קצת אחרת. רובע סנט דניס בצפון מזרח העיר מציע חוויה פריזאית שונה ומיוחדת. קחו זוג אופניים מתחנת ההשכרה הקרובה, סעו בנחת צפונה לאורך הסיין והכירו את אחד האזורים המקסימים והמרתקים של פריז. לאורכה ולרוחבה של פריז משתרעים קילומטרים רבים של שבילי אופניים ומאות תחנות השכרה ציבוריות ופרטיות פזורות ברחבי העיר. השכרת אופניים ציבוריות זולה..

מתחם האינווליד, מוזיאוני הצבא והביטחון, פריז מתחם האינווליד

מתחם האינווליד (Les Invalides) הוא אחד האתרים הפופולאריים ומפורסמים ביותר בפריז. ראשיתו במבנה המרכזי שבו "הוטל דה אינווליד" (Hotel Des Invalides) "מלון הנכים" שנבנה כבר במאה ה-17 על ידי המלך לואי ה-14 כמעון שנועד לאכלס את גיבורי המלחמה שנותרו נכים. שם הם חיו ושם אחיות רחמניות סעדו אותם וטיפלו בהם כיאה לגיבורי מלחמה. גם היום נותר קומץ אינוולידים מצומצם המתארח במתחם וחי שם את חיו וזוכה לטיפול מסור, אך רוב המתחם..

סלון השוקולד הבינלאומי בפריס - Salon du Chocolat סלון השוקולד בפריס

מדי שנה נערך בפריס סלון השוקולד הבינלאומי, אשר הנו סלון עולמי המתקיים בכמה וכמה מדינות בתאריכים שונים. הסלון בפריס נחשב לאחד מהמובילים בעולם בתחומו והוא מרכז אליו את מיטב יצרני וספקי השוקולד מהעולם כולו. ראוי לציין שהצרפתים מקיימים "סלונים" שונים בתחומים מגוונים וכמעט לכל נושא יש "סלון" אשר מתקיים מדי שנה או פעם בכמה שנים. סלון זה מרכז אליו הן את צרכני אותו התחום והן את יצרני אותו התחום. כמובן, שישנם סלונים..

מוזיאון דאורסי, פריז מוזיאון דאורסי

מוזיאון דאורסי (Musee d'orsay) הוא אחד המוזיאונים הפופולאריים בעולם לאומנות מודרנית. המוזיאון ממוקם בתחת הרכבת הישנה של פריז שהיא מקום מדהים בפני עצמו המושכת אליה מבקרים הבאים להתרשם מעצם הארכיטקטורה המלהיבה של התחנה שעומדת במקומה עוד מראשית המאה העשרים (שנת 1900 ליתר דיוק). עם התקדמות התחבורה והתחדשות הרכבות התחנה חדלה מלהיות מותאמת מבחינה ארכיטקטונית לעומסי הרכבות בעת המודרנית והתחנה כולה הפכה ללא מתאימה עוד להסעת נוסעים..

מוזיאון הלובר, פריז מוזיאון הלובר

מוזיאון הלובר (בצרפתית- Musée du Louvre) הוא הגדול, המרהיב והמפורסם מבין כל המוזיאונים בפריז ואולי אף בצרפת כולה (ויש שיאמרו גם באירופה). כנראה שרוב הקוראים מכירים או לפחות שמעו עליו דבר או שניים לאורך השנים. המוזיאון המפואר ורחב המימדים אוצר בתוכו שנים רבות היסטוריה המגולמת באלפי יצירות אומנות שונות ומגוונות: ציורי קיר, ציורי אומנות, פסלים, מייצגים שונים ועוד. המבנה שבו שוכן הלובר אף הוא פיסת היסטוריה כשלעצמה...

מוזיאון הביוב, פאריז מוזיאון הביוב בפריז

מוזיאון הביוב של פריז (Musée des Égouts de Paris) ממוקם ברובע השביעי של העיר, בסמוך לגדות הסיין, מתחם המוזיאון עצמו ממוקם בסמוך לגשר אלמה (Prot Alma). אין ספק שמדובר במוזיאון המציע לחשוף בפני התיירים המבקרים בעיר האורות, עולם הנסתר בדרך כלל מעין התיירים. "מוזיאון הביוב" הוקם מטעם עיריית פריז שהחליטה לערוך סיורים מודרכים מטעמה בעולם התת קרקעי של פריז. מערכת הביוב של פריז נחשבת לאחת ממערכות הביוב המסועפות..

מוזיאון גרווין – מוזיאון השעווה, פריז מוזיאון גרווין

מוזיאון גרווין (Grevin) הוא שמו של מוזיאון השעווה הפריזאי הממוקם בלב רובע 2 בפריז ונחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים והמרעננים בפריז. פריז שידועה בהיותה עיר שעמוסה בהיסטוריה ומוזיאונים "כבדים" בעלי אוריינטציה של אומנות קלאסית, ארכיטקטורה מפוארת ואולמות עמוסי שנות היסטוריה ותרבות גבוהה, נהנית גם ממוזיאון השעווה שמהווה אתנחתא קלה מכל התרבות הגבוהה ומהווה מפגש חביב עם התרבות הפופולארית בת זמננו. כמו אחיו..

מוזיאון המדע והתעשייה, פריז מוזיאון המדע והתעשייה בפריז

מתחם מוזיאון המדע והתעשייה בפריז (Cite des Sciences et de l'Industrie) הממוקם בלב פארק דה לה ויטה (Porte de la Villette) בפאריז נחשב למוזיאון המדע הגדול והמרשים ביותר באירופה. הפריזאים משוויצים במוזיאון המדע אשר נפתח לקהל הרחב באמצע שנות השמונים של המאה ה-20 ומכיל מגוון תצוגות אינטראקטיביות המזמינות את הקהל הרחב, קטנים כגדולים, לחוות בצורה מוחשית את נפלאות המדע. התערוכות במוזיאון רבות ומגוונות, הן כולם ממוקמות..

ארמון וורסאי – Chateau de Versailles וורסאי

ממערב לפריז, מרחק נסיעה לא רחוק ממוקם ארמון וורסאי וגניו המפוארים שהיה לארמונם המפואר של מלכי צרפת מאז ימיו של המלך לואי ה-14. ההיסטוריה של ארמון וורסאי- ארמון וורסאי הוקם בימיו של המלך לואי ה-14 במאה ה-17 ובנייתו הראשונית הושלמה בשנת 1682. לאחר לואי ה-14 התגוררו בו גם ממשיכי שושלתו כאשר כל אחד מהם הוסיף ושכלל את הארמון ככל העולה על רוחו ופיתח אותו לכדי אחד הארמונות המפוארים והמהודרים באירופה. העושר..

מוזיאון הארוטיקה, פריז מוזיאון האירוטיקה בצרפת

פריז היא ללא ספק אחת הערים הרומנטיות ביותר בעולם, ועל כך אין עוררין. זוגות רבים מגיעים לפריז על מנת לממש את החלום לחופשה רומנטית ממש כמו בסרטים. את התשוקה הפריזאית מבטא ללא ספק גם מוזיאון הארוטיקה הפריזאי (Musée de l'érotisme) השוכן באזור פיגאל ברובע ה-18 של העיר. המוזיאון שהוקם בשנת 1997 מאגד תחתיו תצוגות אומנויות ופיסות תרבות מהעבר ומהווה שהמכנה המשותף של כולן הוא ארוטיקה. העם הצרפתי הידוע כעם חושני..

מרכז פומפידו, פריז מרכז פומפידו

אחד המבנים המעניינים והמרתקים בפריז הוא מרכז פומפידו לאומנות (Centre Georges Pompidou). המבנה המוזר הניצב בלב רובע "בובור" הפריזאי מה שהעניק למקום גם את הכינוי השגור בפי הפירזאים "בובור". המבנה מאוד ייחודי ושנוי במחלוקת. הייחודיות שלו היא בהיותו שקוף כמעט לחלוטין. כל הצינורות שבדרך כלל מוחבאים בתוך קירות הבניין הוצאו החוצה בהברקה של גאוניות או טמטום אדריכלי (תלוי את מי שואלים). למתבונן מרחוק יראה מרכז..

ג'יברני - ביקור בית אצל קלוד מונה - Monet's house in Giverny בית מונה

אם חשקה נפשכם במעט כפריות, בזמן שהותכם בעיר האורות, הרי שישנן כמה וכמה אפשרויות לטיולים מעניינים מחוץ לפריס, אך לא רחוק ממנה. הסיורים הנפוצים ביותר בסביבת פריס, הם נסיעה לארמונות ורסאי ובילוי של יום בגנים המרהיבים ובארמונות עצמם, או נסיעה ליורודיסני לבילוי משפחתי בפארק השעשועים של דיסני. שני היעדים לעיל בהחלט שווים ביקור, אך כדאי לשים לב גם ליעדים נוספים אשר נמצאים בקרבתה של פריס, ובהם אטרקציות מעניינות מאוד. כזה הוא..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון