תפריט
סגור

קורדובה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ספרד  

נושאים

  קורדובה ·    ספרד ·    תיירות בספרד ·    טיול בספרד ·    אטרקציות בספרד · 

הודעות בפורומים

גירונה, ספרד - הרובע היהודי

אשמח לקבל המלצות על מדריך מקומי מגירונה, סםרד שמכיר את ההיסטוריה היהודית בגירונה לא חייב להיות דובר עברית ..

טיול לספרד

אני ואשתי עומדים להזמין טיול מאורגן בקיץ לספרד ל-7 ימים שכולל את מדריד , רונדה, קורדובה , גרנדה , סיביליה ,..

למכירה - מלון בברצלונה שהוזמן בטעות - בחצי מהמחיר (בתאריכים 21.9.12 - 24.9.12)

למי שמעוניין הזמנתי בטעות פעמיים מלון בספרד והם לא מוכנים לבטל לי . מדובר על התאריכים 21.9.12 - 24.9.12 באתר..

מה עדיף איטליה או ספרד?

שלום לכולם... זקוקה לעצתכם. אני מעוניינת לטוס לאיטליה עוד כחודשיים בערך ומאד רוצה לטייל בצפון. להתחיל אולי..

שלוםםם מסעדה כשרה בברצלונה

היי לפני כמה ימים חזרתי מברצלונה ספרד.. עברתי שמה כמה ימים ואני אוכל כשר.. וואלה איזה מזל היה לי שמצעתי מסעדה..

קורדובה

אירופה ספרד קורדובה
קורדובה, אחת הערים העתיקות של אזור אנדלוסיה, תור הזהב שלה היה בימי הכיבוש המוסלמי אז נחשבה לאחת הערים המפוארות והגדולות בעולם כולו. כיום מביקור באזוריה העתיקים ניתן לחוש בקסם שהיה לה בימי זוהרה וכמובן לבקר ברובע היהודי של קהילת קורדובה שחרבה בגירוש ספרד.

קורדובה – כרטיס ביקור
שם: קורדובה
מחוז: אנדלוסיה
מדינה: ספרד
שטח: 1252 קמ"ר
אוכלוסייה: 323,000 נפש
שפה: ספרדית
מטבע: אירו

קורדובה – מידע כללי
קורדובה היא אחת הערים העתיקות והיפות ביותר באזור דרום ספרד, היא ברית חבל קורדובה שמשתייכת כאמור לקהילה האוטונומית של אזור אנדלוסיה. העיר נבנתה במאה השנייה לספירה בימיה של האימפריה הרומית אשר שלטה באזור. לימים, במאה ה-8 עם כיבושה של ספרד על ידי המוסלמים העיר הפכה להיות מרכז לימוד ואומנות אסלאמית ונהנתה משגשוג ומעמד כאחת הערים הקדושות לעולם המוסלמי. במרוצת ההיסטוריה בעיקר בתקופה המוסלמית העיר פותחה על ידי המוסלמים בצורה ניכרת והוקמו בה למעלה מ-1000 מסגדים ו-600 מרחצאות וישנם מומחים שאף מעריכים שבים המאה ה-10 ל-11 הייתה קורדובה לעיר הגדולה ביותר בעולם!

בתקופה המוסלמית שגשגה גם קהילה יהודית גדולה בקורדובה והחיים לצד המוסלמים היו לה נוחים ונעימים. בתקופה זו אף נולד הרמב"ם (רבי משה בין מימון) בקורדובה והוא אחד מהרבנים המפורסמים ביותר שיצאו מהעיר. תור הזהב של יהדות קורדובה הגיע לסיומו כמו בקהילות השכנות לה עם גירוש ספרד במאה ה-15 שגזר כליה על כל הקהילה המפוארת.
עוד בנושא ספרד
סביליהסביליה

סביליה, אחת הערים הגדולות והיפות ביותר באזור אנדלוסיה ובכל ספרד היא פנינה של תיירות. שנים של כיבוש מוסלמי ולאחר מכן כעיר דגל בתקופת כיבושו של פרננדו השלישי יצרו בעיר מפגש מעניין של מזרח ומערב. מצד אחד..

עוד על סביליה
גיברלטרגיברלטר

ביקוריי הבזק שלי בקהילות יהודיות קטנות ברחבי העולם במסגרת לימודי הדוקטורט שלי מביאים אותי לבחון את הנתונים בצורה קצת אחרת...הפגישות והשיחות עם מנהיגי הקהילה ועם אזרחי המקום פותחים לי צוהר לעובדות..

עוד על גיברלטר

כיום קורדובה היא עיר מודרנית ויפה, עם ניחוחות של עבר עתיק שמהווה חלק בלתי נפרד מהמודרניות העכשווית. העיר העתיקה של קורדובה מזכירה נשכחות גם מתקופת השלטון המוסלמי ותור הזהב של ח'ליפות קורדובה המפוארת כמו גם שרידים לקהילת יהדות קורדובה המפוארת שנפוצה לכל עבר בימים השחורים של גירוש ספרד. בזכות הערך ההיסטורי החושב והתרומה התרבותית הרבה של העיר לעולם הוכרז המתחם העתיק של העיר כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו של האום.

קורדובה – מה לראות ומה לעשות?
הקתדראלה הגדולה של קורדובה- הקתדראלה המרשימה היא אחד מסימני ההיכר של העיר וסיפורה מגלם בתוכו את כל ההיסטוריה של העיר מבחינת התקופות השונות שעברו עליה. הקתדראלה החלה את ימיה בתקופת האימפריה הרומית כמקום מקודש לפולחנים פגאניים, לאחר מכן בתקופת הכיבוש המוסלמי הוקם בה המסגד הגדול שהיה באותה העת לאחד המסגדים הגדולים והמפורסמים ביותר בעולם העתיק. עם כיבוש הנוצרים את קורדובה במאה ה-13 הוא הוסב לבית תפילה נוצרי ובמאה ה-16 הוקמה הקתדראלה המרשימה הניצבת במרכז המתחם עד היום. כיום ניצבים המסגד והקתדראלה זו ליד זה ומהווים חלק האחד מהשני. המסגד נחשב לאחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם המוסלמי והוא השני בגודלו למסגד הענק של האסלאם במכה.

בית הכנסת של קורדובה- עדות אחת אילמת נותרה לימיה המפוארים של הקהילה היהודית של קורדובה. בית הכנסת היהודי של קורדובה העומד כיום על תילו הוא היחידי ששרד מבין רבים אחרים שהיו ברחבי העיר בימי זוהרה. בית הכנסת הזה הוא אחד מבין שלושה שנותרו ברחבי ספרד של אחרי הגירוש הנורא של יהודי ספרד במאה ה-15. בית הכנסת נבנה במאה ה-14 וניתן לראות על קירותיו כתובות מקוריות ואותנטיות בנות מאות שנים. לאחר גירוש ספרד הולאם בית הכנסת והפך להיות בית חולים ולאחר מכן מקום תפילה קתולי. רק לימים הוחזר לידיה של הקהילה היהודית הקטנה המתקיימת כיום בקורדובה והוא אחד ממקורות גאוותה. הביקור בבית הכנסת מרשים מאוד בייחוד לצאצאי יהדות גירוש ספרד.

כיכר טבריה (כיכר הרמב"ם)- אם לומר את האמת זהו אחד המקומות המוזרים יותר בקורדובה, זוהי כיכר הנושאת את השם טבריה, היא מקום קבורתו של הרמב"ם. עיריית קורדובה שמה לב שהיהודים נוהרים למקום כאתר עלייה לרגל על מנת לחפש את מקום מגוריו של הרמב"ם, והבינו שיש בדבר פוטנציאל כלכלי רב. הם שידרגו את הביוגרפיה של הרמב"ם שאם נהיה צמודים לאמת ההיסטורית בסך-הכל נולד בקורדובה ולאחר מכן היגר ממנה למצרים שם חי את מרבית חיו ונטמן בטבריה. מבחינת אנשי קורדובה הביוגרפיה שלו מעט שונה והוא בילה את מיטב שנותיו בעיר הספרדית. בקורדובה זוכה הרמב"ם לכבוד של מלכים (הירגעו בעיקר מטעמים כלכליים ותרבותיים), כיכר טבריה הקרויה על שם מקום קבורתו מתפארת בפסל של הרב המלומד שהוצב במקום בשנת 1964. כאשר תבקרו בכיכר המוקדשת לרמב"ם בקורדובה, זכרו את האמת ההיסטורית אמרו תודה יפה על הפסל הנחמד והמשיכו אל עבר מקום העוסק בהיסטוריה אמיתית ולא משוכתבת.

רחוב הפרחים (Calleja De Las Flores)- אחד הרחובות היפים באזור העיר העתיקה של קורדובה. הרחוב צפוף מאוד ומהווה אחת מהסמטאות היפות ביותר בעיקר בזכות הפרחים היפים המעטרים את הקירות הלבנים בשלל צבעים ומשווים למקום מראה פסטוראלי יפיפה. הזמן האופטימאלי לסיור ברחובות הקטנטנים והצרים הוא שעות בין הערביים אז תוכל ליהנות גם מאור היום וגם משעות החשיכה אז פנסים קטנים המעוצבים במעין מראה קלאסי עתיק מאירים את הסמטאות ומשווים למקום עוד נופך קסום של ימים עברו.

אמון מדינה אסארה (Medina Azahara)- במאה ה-10 המלך המורי עבד אל רחמן ה-3 החל בבניית פרויקט יומרני מבחינת היקפו הארכיטקטוני ביחס לאותם ימים. התוכנית המקורית הייתה בניית ארמון ענק שיהיה מורכב משלוש טראסות ויכלול בתוכו מסגד מפואר. את הארמון התעתד לבנות על גבעה המשקיפה על קורדובה והחליט לקרוא לו על שם אשתו א-זהרה. הארמון נבנה בסופו של דבר אחרי ששקדו על מאות פועלים במשך מספר עשורים. אך למרבה הטרגיות הוא לא האריך ימים, והוחרב על ידי הברברים שכבשו את העיר. מאות שנים עמד כעיי חורבות עד שבעשורים האחרונים הודות לעבודות שחזור עדינות וקפדניות הוא שוחזר להפליא וכיום ניתן לדמיין כיצד היה נראה אז בימיו של המלך המורי.  

קורדובה - נושאים קשורים

סביליה, ספרד – Sevilla סביליה

סביליה, אחת הערים הגדולות והיפות ביותר באזור אנדלוסיה ובכל ספרד היא פנינה של תיירות. שנים של כיבוש מוסלמי ולאחר מכן כעיר דגל בתקופת כיבושו של פרננדו השלישי יצרו בעיר מפגש מעניין של מזרח ומערב. מצד אחד מאופיינת בניחוחות אוריינטאליים ומצד שני בבזיליקות ובקתדראלות גותיות אירופאיות מרשימות מהיפות באירופה. סביליה – כרטיס ביקור שם: סביליה חבל ארץ: אנדלוסיה מדינה: ספרד שטח: 140..

10 דברים שלא ידעתם על גיברלטר גיברלטר

ביקוריי הבזק שלי בקהילות יהודיות קטנות ברחבי העולם במסגרת לימודי הדוקטורט שלי מביאים אותי לבחון את הנתונים בצורה קצת אחרת...הפגישות והשיחות עם מנהיגי הקהילה ועם אזרחי המקום פותחים לי צוהר לעובדות מרתקות ולסודות קטנים השמורים רק ל"מקומיים". גם אם ביקרתם בגיברלטר וגם אם עדיין לא אני סמוכה ובטוחה שתמצאו כאן עובדה אחת או שתיים שעליהן תגידו "וואלה...את זה לא ידעתי....". 1. בגיברלטר ישנה מערת נטיפים St Michel Cave הקסומה אשר..

גיברלטר- כמה קטנה ככה גדושה בחוויות גיברלטר

סביר להניח שאת ביקורכם בגיברלטר תערכו כחלק מטיול בקוסטה-דל-סול שבחבל אנדלוסיה שבדרום ספרד. לאלו מבינכם המתלבטים האם "שווה" להשקיע את המאמץ ולנסוע שעה ורבע ממלגה התשובה היא- בהחלט כן! אצל רבים מאתנו גיברלטר זכורה באופן עמום משיעורי גיאוגרפיה ביסודי, שם היא עולה בהקשר למצרי גיברלטר המחברים בין הים-התיכון לאוקיינוס האטלנטי. אצל אחרים השם גיברלטר מתקשר עם הימורים, קופים ומקלט מס. גיברלטר הינה "תופעה"..

אלהמברה, ספרד- Alhambra אלהמברה

אלהמברה הוא ללא ספק אחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם המוסלמי העתיק. קומפלקס ארמונות וגנים ענק שנבנה בקפידה על פי המסורת והתרבות של ממלכת גרנדה המוסלמית שהייתה לממלכה המוסלמית המורית האחרונה בחצי האיברי מהווה אחת מפסגות הטיול באזור דרום ספרד. הארמונות המפוארים, הגנים המוריקים המצטיינים בדיוקם ובצורותיהם הגיאומטריות ומזרקות המים הנפלאות הם ללא ספק פלא עוצר נשימה המספק שעות רבות של הנראה לתיירים רבים מכל רחבי..

טולדו, ספרד – Toledo טולדו

טולדו, עיר הבירה של ממלכת ספרד בין המאות ה-11 וה-15 יפה ממש כמו בעבר. עם מבנים מרשימים, מצודות עתיקות ושני בתי כנסת שהפכו האחד למוזיאון לחורבנה של יהדות טולדו והאחר לכנסיית "מריה הלבנה" מספרת טולדו את סיפורה של ממלכת ספרד: על תור הזהב שלה, על תקופת הכיבוש המוסלמית המורית שהביאה אותה לפסגת העולם התרבותית ועד לחורבנה של יהדות ספרד המפוארת שבאה אל קיצה בגירוש ספרד. סיפורים של דו קיום וחיים שלווים של יהודים נוצרים ומוסלמים..

קוסטה דל סול, ספרד - Costa-Del Sol קוסטה דל סול

קוסטה דל סול היא ללא ספק אחת מרצועות החוף היפות ביותר המקיפות את אגן הים התיכון. רצועת החוף שלא בכדי קרויה "חופי השמש" מאופיינת במפרצונים קסומים לאורך חופה המערבי של ספרד. הספרדים זיהו כבר מזמן את הפוטנציאל של האזור והפכו אותו לריביירה של ממש עמוסה בבילויים, מלונות וכפרי נופש. קוסטה דל סול – מידע כללי אזור קוסטה דל סול (או בתרגום לעברית- חוף השמש) הוא רצועת חוף בחלקה המזרחי של ספרד (לאורח חופי הים..

מדריד - Madrid מדריד

מדריד היא בירתה הלא כל כך נוצצת של ספרד. בשנים האחרונות "גנבה" לה ברצלונה את הבכורה והורידה את קרנה של מדריד כיעד התיירות הפופולארי ביותר של ספרד. אף על פי כן מדריד היא עיר נפלאה, בירה אירופאית מעניינת ומקום מושבו של המלך הספרדי חואן קרלוס. היא מרכז ארכיטקטוני מעניין הטומן בחובו שנים של כיבושים מוסלמיים ונוצריים כמו גם עידנים שחורים של מלחמות האזרחים שהשתוללו ברחבות הבירה של המאה העשרים. מדריד היא ללא ספק..

ספרד - Spain ספרד

ספרד היא מולדת הטנגו והפלמנקו, הגיטרה הספרדית והקסטנייטות. היא מקור ההשראה של סלבדור דאלי ושל שעוניו הנוזלים כמו גם של פאבלו פיקאסו, גדול ציירי האומנות המודרנית. ספרד היא בירת הפסטיבלים המוזרים בעולם בהם רצים שוורים ברחובות ודורסים את כל הנקרה בדרכם או מאות אזרחים המתפלשים במאות טונות של עגבניות. אך ספרד היא גם מולדתם של יהודי גירוש ספרד, ואלפי אנוסי ספרד שהמירו את דתם ושמרו על יהדותם בסתר בעת גירוש ספרד. מולדתם של..

סלמנקה, ספרד – Salamanca סלמנקה

אחת הערים הבולטות בספרד, אשר זוכה למעמד של עיר בעלת חשיבות היסטורית ותרבותית בעיקר בזכות האוניברסיטה העתיקה של סלמנקה הנחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות באירופה והראשונה שנבנתה בספרד. העיר העתיקה של סלמנקה שזכתה להכרה כאתר מורשת תרבותית הראוי לשימור על ידי ארגון אונסק"ו מהווה מוקד עלייה לרגל בזכות יופייה, ובזכות התרבות וההיסטוריה המקופלים בין סמטאותיה היפות. סלמנקה – כרטיס ביקור שם:..

מונסראט, ספרד - Montserrat מונסראט

למי שמיצה את ברצלונה (על אף שמדובר במשימה קשה ביותר) ולמי שרוצה לטעום מעט מהסביבה השונה והטבעית העוטפת את ברצלונה- אחת מפנינות התרבות התוססות של ספרד, אזור מונסראט הוא ללא ספק הצעה מצוינת. הר מונסראט המתנשא לגובה רב מעל עמק מוריק ונפלא הוא אטרקציה תיירותית נפלאה הממוקמת רק כשעה נסיעה מברצלונה. הודות לתחבורה נוחה מברצלונה ועד לפסגת ההר מספק האזור חוויה נפלאה המשלבת תרבות, דת וטבע ומהווה אטרקציה תיירותית שונה..

ולנסיה, ספרד – Valencia ולנסיה

ולנסיה, העיר השלישית בגודלה בספרד נהנית מיתרון של עיר נמל, בעלת חופים נפלאים לאורך חופו המערבי של הים התיכון. עם תנאי אקלים ים תיכוניים נפלאים ושילוב של אזורים עתיקים ופסטוראליים, עם מבנים המשקפים קדמה מודרניות עתידנות וחלל ועם פסטיבל אש מלהיב המתקיים בה בפעם בשנה ולנסיה היא ללא ספק אטרקציה תיירותית מעולה לכל המשפחה (וזה עוד בלי שהזכרנו את קבוצת הכדורגל האגדית המשחקת באצטדיון המקומי דרך קבע). ולנסיה- כרטיס..

סרגוסה, ספרד – Zaragoza סרגוסה

סרגוסה- כרטיס ביקור שם: סרגוסה מדינה: ספרד חבל ארץ: הקהילה האוטונומית של אראגון שטח: 1062 קמ"ר אוכלוסייה: 666,000 נפש שפה: ספרדית מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי). סרגוסה – מידע כללי העיר סרגוסה הממוקמת בצפון מזרח ספרד בתחום הטריטוריה של הקהילה האוטונומית של אראגון נחשבת לאחד מריכוזי האוכלוסייה העירוניים הגדולים ביותר בספרד. היא למעשה עיר הבירה של אוטונומיית אראגון..

החבל הבאסקי, ספרד - Basque Country החבל הבאסקי

החבל הבאסקי הוא אזור ייחודי שרובו בצפון ספרד וחלקו בצרפת. נתרכז בצד העיקרי, הספרדי. מזג האוויר בחבל הבאסקי אינו קיצוני, ואפילו באוגוסט נעים, הזדמנות מצוינת לברוח מהחום של הארץ. מדובר באזור הררי ביותר, שונה מאוד משאר חלקי ספרד מבחינה גיאוגרפית, אך השוני העיקרי הוא באוכלוסייה. כדי להבין את ייחודו וחשיבותו של החבל הבאסקי, חייבים לדעת קצת על העבר שלו. החבל הבאסקי – קצת היסטוריה במהלך ההיסטוריה הבאסקים..

בילבאו, ספרד – Bilbao בילבאו

בילבאו, עד לפני עשור עיר תעשייתית אפרורית ומנומנמת בצפון חבל הבאסקים בספרד, היא כיום בירת האומנות המודרנית והפוסט מודרנית של ספרד אם לא של אירופה כולה. מוזיאון גוגנהיים לאומנות פוסט מודרנית שנחנך בה בשנת 1997 שם אותה על מפת התיירות העולמית כמרכז אומנותי מהחשובים באירופה כולה. המוזיאון האקסטרווגנטי הייחודי בנוף בשל עיצובו והמוצגים הפזורים בחלליו העצומים לא מותירים אף אחד אדיש. העיר שזכתה לתאוצה תיירותית בעקבות המוזיאון..

פמפלונה , ספרד – Pamplona פמפלונה

פמפלונה מוכרת בכל העולם בעיקר בזכות פסטיבל מרוץ הפרים השנתי. אם חפצם תמיד לרוץ ברחובותיה של עיר פסטוראלית כאשר עדר פרים דוהר ודולק אחריכם ברוגז ועוצמה אדירה פמפלונה היא המקום, אך גם אם לא, תמיד תוכלו לחזות באלפי ספרדים ותיירים מופרעים השמים נפשם בכפם או לכל הפחות בכפם של שישה שוורים נרגזים השועטים ברחובות העיר ומעוררים מהומה שלמה שכאן בפמפלונה קוראים לה- פסטביל! פמפלונה – כרטיס ביקור שם:..

סנטיאגו דה קומפוסטלה, ספרד סנטיאגו דה קומפוסטלה

עיר דתית קתולית שהוכרה לא מכבר כאתר מורשת עולמי על ידי ארגון אונסק"ו בנויה רובה כולה על סיפור מורשו של הקדוש יעקב, שליחו של ישו, שעל פי המסורת הנוצרית הביא את הבשורה של הנצרות לכל תושבי חצי האי האיברי. העיר מוקדשת לסיפור חיו ויותר מכך למיתוס סיפור מותו ונשיאת עצמותיו כל הדרך מחופי ארץ ישראל על גלי הים באמצעות קונכייה עד מקום קבורתו במקום בו עומדת כיום קתדראלת סנטיאגו דה קומפוסטלה. סנטיאגו דה קומפוסטלה –..

איביזה, ספרד- Ibiza איביזה

איביזה, אחד מאיי המסיבות החמים כיום בעולם כולו הוא ללא ספק גן עדן של מסיבות. המסיבות באיביזה לא מפסיקות ולו לרגע אחד. לאור כל שעות היממה מתקיימות על האי המטורף שלל מסיבות מטורפות מהטובות והאיכותיות בעולם. באווירה קסומה של ים, טבע, עצי קוקוס והמון מצב רוח טוב איביזה היא אטרקציית המסיבות המרעננת של הקיץ! לא סתם מיטב הדי ג'ייז, הסלבריטיז ושאר בלייני העולם נושאים פעמיהם על עבר האי המטורף מידי קיץ! בואו להצטרף..

לה קורוניה, ספרד לה קורוניה

לה קורוניה, ספרד בירת פרובינציית קורוניה שבמחוז גליסיה היא עיר נמל גדולה וחשובה בממלכה הספרדית שבעשורים האחרונים הבינה שנמל הוא לא רק לסחורות אלא גם לתיירים. העיר פותחת את שעריה עבור אלפי תיירים הפוקדים אותה, מקדמת את פניהם בשמחה ואהבה גדולה ונהנית ממקומה הנפלא בקודקוד הצפון מערבי של הממלכה הספרדית המשקיף אל מרחביו העצומים של האוקיינוס האטלנטי. לה קורוניה – כרטיס ביקור שם: לה קורוניה מחוז:..

לה פלמה, ספרד – La Palma לה פלמה

האי החמישי בגודלו בארכיפלג האיים הקנאריים שבאוקיינוס האטלנטי פותח את שעריו להמוני המטיילים וההרפתקנים הרוצים ליהנות מנופי בראשית, חופים וולקניים מסעירים וחוויות נפלאות המשלבות טיולים, תרבויות רחוקות, חופים נפלאים וגם לא מעט רומנטיקה של אזורים נידחים ובתוליים. לה פלמה- כרטיס ביקור שם: לה פלמה מדינה: ספרד מחוז/חבל ארץ: ארכיפלג האיים הקנאריים שטח: 706 קמ"ר אוכלוסייה: 86,000 נפש לה..

מוזיאון הכדורגל של ברצלונה מוזיאון הכדורגל של ברצלונה

ביקור בברצלונה לא יהיה שלם בלי לבקר במוזיאון הכדורגל- שהרי ברצלונה היא אחת מבירות הכדורגל הגדולות והחשובות ביותר באירופה והיא מתהדרת באחת הקבוצות הטובות ביותר באירופה. מוזיאון הכדורגל מוקדש כולו לתפארת הספורט האהוב כל כך על הספרדים ועל תושבי ברצלונה בפרט. הוא ממוקם באצטדיון הכדורגל הביתי של קבוצת ברצלונה ה"קאמפ נואו" והוא מתפרש על פני שתי קומות שלמות שנועדו להלל את הכדורגל הספרדי. אם אתם מתכננים גם ככה להגיע..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון