תפריט
סגור

אלהמברה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ספרד  

נושאים

  אלהמברה ·    ספרד ·    אטרקציות בספרד ·    מידע על ספרד ·    טיול בספרד · 

הודעות בפורומים

גירונה, ספרד - הרובע היהודי

אשמח לקבל המלצות על מדריך מקומי מגירונה, סםרד שמכיר את ההיסטוריה היהודית בגירונה לא חייב להיות דובר עברית ..

למכירה - מלון בברצלונה שהוזמן בטעות - בחצי מהמחיר (בתאריכים 21.9.12 - 24.9.12)

למי שמעוניין הזמנתי בטעות פעמיים מלון בספרד והם לא מוכנים לבטל לי . מדובר על התאריכים 21.9.12 - 24.9.12 באתר..

מה עדיף איטליה או ספרד?

שלום לכולם... זקוקה לעצתכם. אני מעוניינת לטוס לאיטליה עוד כחודשיים בערך ומאד רוצה לטייל בצפון. להתחיל אולי..

שלוםםם מסעדה כשרה בברצלונה

היי לפני כמה ימים חזרתי מברצלונה ספרד.. עברתי שמה כמה ימים ואני אוכל כשר.. וואלה איזה מזל היה לי שמצעתי מסעדה..

חדשות מכפר הדרדסים!

קראתי היום בוואלה שתושבי כפר הדרדסים שוקלים להשאיר את הכפר צבוע בכחול לתמיד.. הם התלהבו מאוד מכך שהמקום הפך..

אלהמברה

אירופה ספרד אלהמברה
אלהמברה הוא ללא ספק אחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם המוסלמי העתיק. קומפלקס ארמונות וגנים ענק שנבנה בקפידה על פי המסורת והתרבות של ממלכת גרנדה המוסלמית שהייתה לממלכה המוסלמית המורית האחרונה בחצי האיברי מהווה אחת מפסגות הטיול באזור דרום ספרד. הארמונות המפוארים, הגנים המוריקים המצטיינים בדיוקם ובצורותיהם הגיאומטריות ומזרקות המים הנפלאות הם ללא ספק פלא עוצר נשימה המספק שעות רבות של הנראה לתיירים רבים מכל רחבי העולם.

אלהמברה – מידע כללי
אלהמברה הוא אתר תיירות מהיפים ברחבי ספרד ויש אך שאומרים שהוא אחד מאתרי התיירות המרשימים והיפים ביותר באירופה כולה. מדובר בקומפלקס של ארמונות ומבצרים אשר נבנו בידי סולטאני שושלת נאצר המשתייכים למורים ששלטו באזור דרום ספרד ובעיר גרנדה במאות ה-13 וה-14. מחתם הארמונות מהווה שיא מבחינת תצוגת הארכיטקטורה המוסלמית של אותה העת נבנתה על גבעה נישאה בסמוך לגרנדה שהייתה בירת הממלכה המוסלמית האחרונה שנותרה בספרד בטרם הסתיים תור הזהב המוסלמי בספרד ועלו הממלכות הנוצריות לשלוט בחצי האי האיברי.

אתר אלהמברה הוכרז על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמי הראוי לשימור בשנת 1984 דבר ששם אותו על מפת התיירות העולמית כאחד האתרים הבולטים בתחום ההיסטוריה והתרבות של עידן הכיבוש המוסלמי את חצי האי האיברי- עידן שהיה כאמור "תור הזהב" של הממלכות המוסלמיות ששלטו במקום.

ההיסטוריה של מתחם אלהמברה
מקור המילה "אלהמברה" הוא במילה הערבית "אל'חמרא" כלומר: "האדומה" וזאת כנראה בשל האבן האדומה שנחצבה לטובת הקמת קומפלקס הארמונות המפואר. אזור אלהמברה שכאמור נבנה על ידי שושלת המלכים המוסלמיים של ממלכת גרנדה הוא סמל ופאר לארכיטקטורה המוסלמית הקדומה שאפיינה את המקום במאות ה-13 וה-14. ממלכת גרנדה אשר שכנה בדרום ספרד וממלכתה הייתה גרנדה הייתה למעשה השריד האחרון לשלטון המוסלמי שבעבר שלט על כל ספרד והחל להידחק בהדרגה לכיוון דרום ספרד ונכבש סופית על ידי הממלכות הקתוליות במאה ה-15. הסולטאנים המוסלמים המוריים שהקימו את מתחם אלהמברה עיצבו אותו ברוח הארכיטקטורה המוסלמית העתיקה וניתן למצוא בו סממנים תרבותיים ודתיים של המוסלמים, אך לאחר כיבוש ממלכת גרנדה על ידי הקתולים הם החלו לבצע במתחם המפואר שינויים ולהתאימו לטעם הנוצרי הקתולי. לפיכך חלק מהמבנים המקוריים נהרסו, חלקם הותאמו למסורת הנוצרית והמסגדים הומרו לכנסיות שנבנו ברוח הארכיטקטורה הנוצרית של ימי הרנסאנס של המאה ה-16. כמו בכל דבר גם במתחם אלהמברה הספרדים גילו את ערכו ההיסטורי-תרבותי של המקום ואת יתרונותיו התרבותיים מאוחר (יש יאמרו מאוחר מידי). רק במאה ה-19 חדלו עבודות ההרס והשינוי של המתחם המוסלמי והחלה בו עבודת שחזור נרחבת על מנת לנסות ולהחזירו למצב בו היה קיים בימי הממלכה המוסלמית המפוארת לטובת התיירים הרבים שמצאו במקום עניין וערך תיירותיים, תרבותיים והיסטוריים.
עוד בנושא ספרד
טולדוטולדו

טולדו, עיר הבירה של ממלכת ספרד בין המאות ה-11 וה-15 יפה ממש כמו בעבר. עם מבנים מרשימים, מצודות עתיקות ושני בתי כנסת שהפכו האחד למוזיאון לחורבנה של יהדות טולדו והאחר לכנסיית "מריה הלבנה" מספרת טולדו את..

עוד על טולדו
מדרידמדריד

מדריד היא בירתה הלא כל כך נוצצת של ספרד. בשנים האחרונות "גנבה" לה ברצלונה את הבכורה והורידה את קרנה של מדריד כיעד התיירות הפופולארי ביותר של ספרד. אף על פי כן מדריד היא עיר נפלאה, בירה אירופאית..

עוד על מדריד

אלהמברה - מה לראות ומה לעשות?
קומפלקס אלהמברה מתחלק לשלושה אזורים מרכזיים הן מבחינת תוכן והן מבחינת אזורי הביקור התיירותי והכרטיסים. אזור המבצר (אל'קסר) זהו החלק הצבאי, אזור הארמון (אל'מדינה) ואזור הגנים והמרחבים (גן ח'ליפה). שימו לב שבקנייתכם את כרטסי הכניסה למתחם אלהמברה תקבלו מעין שלושה תלושים שיתלשו כביקורת כאשר תעבור בביקורכם ממקור למקום.

ארמונות אלהמברה המרשימים מעוצבים בקפידה על פי תפיסת גן העדן המוסלמית כפי שמופיעה ומתוארת בקוראן. למי שאינם בקיאים בתרבות המוסלמית וברזי הקוראן נספר שגן העדן על פי המסורת המוסלמית הוא למעשה גנים המעוצבים באופן סימטרי בהם הצמחייה הירוקה לובשת חג ומאורגנת בצורה מדויקת ומסותת בצורות גיאומטריות שהיו לתפארת בעת המוסלמית העתיקה. הגנים מובילים את מרכזי שפע של מים המורכבים ממפלים השופעים במים רבים. ברוח זו עוצבו גני הח'ליפה המרשימים הסובבים את אזור הארמונות של אלהמברה.

אזור מתחם המבצר (אל'קאסר) הוא האזור הקדום ביותר במתחם אלהמברה. הוא משחזר תוך הסתמכות לרוב על מבנים מקוריים את המבצר שהיה קיים גם בימי תהילתה של אלהמברה המוסלמית. ממגדל השמירה של המבצר ניתן להשקיף על נוף עוצר נשימה של כל המכלול והוא מהווה מעין נקודת כניסה לתוך מתחם הארמונות המפואר עליהם הגן בימי קדם.

מתחם הארמונות במבט על הם אוסף של כיפות, קשתות וסמטאות ומעברים צרים ופתלתלים בין מגוון מבנים המעוצבים בקפידה על פי מיטב המסורת של האדריכלות המוסלמית הקדומה שהשפעה מאוד כאמור מן הצורות הגיאומטריות תוך הקפדה על סימטריה יתרה. לצד הארמונות קיימים לא מעט בתי מרחץ רובם תת-קרקעיים אשר נחצבו על ידי בונה הקומפלקס לרוב באמצעים פשוטים מאוד אשר אפיינו את שיטות הבנייה והחציבה של העת הקדומה ההיא. כל בתי המרחץ מרוצפים ומצופים באריחי קרמיקה ששיוו למקום מראה מלכותי ומהודר.

אתר נוסף בעל זיקה יהודית הוא חצר האריות זוהי חצר גדולה במעוצבת בקפידה אשר במרכזה מזרקה גדולה המוקפת ב-12 פסלי אריות גדולים המסמלים את גלגל המזלות. ארבעת זרמי המים הזורמים מארבע פינות שונות מסמלים את ארבעת פינות היקום על פי המסורת המוסלמית. המזרקה הזו הגיעה למתחם אלהמברה מביתו של שמואל אבן נגרלה אשר בשמו העברי מוכר לנו בשם רבי שמואל הנגיד.

ארמון קרלוס הראשון אף הוא מצוי בקומפלקס של אלהמברה הוא למעשה פנינה ארכיטקטונית שאינה שייכת למתחם עצמו ושאינה נבנתה על ידי המוסלמים עצמם. כאמור לאחר נפילת הממלכה המוסלמית פלשו הקתולים למתחם אלהמברה המרשים וניסו להתאימו לצרכיהם ולטעמם האישי. ארמון קרלוס הראשון הוא יציר תקופה זו שכן הוא מעוצב בסגנון רנסאנס מוקפד המאפיין את המאות ה-16 ואילך אשר מקבילים לימים בהם כבשו הקתולים את ממלכת גרנדה המוסלמית שהכריזה על כניעתה ביום הפלישה של המלכים פרננדו ואיזבלה לממלכה בשנת 1942 היא גם שנת גירוש יהודי ספרד.  

אלהמברה - נושאים קשורים

טולדו, ספרד – Toledo טולדו

טולדו, עיר הבירה של ממלכת ספרד בין המאות ה-11 וה-15 יפה ממש כמו בעבר. עם מבנים מרשימים, מצודות עתיקות ושני בתי כנסת שהפכו האחד למוזיאון לחורבנה של יהדות טולדו והאחר לכנסיית "מריה הלבנה" מספרת טולדו את סיפורה של ממלכת ספרד: על תור הזהב שלה, על תקופת הכיבוש המוסלמית המורית שהביאה אותה לפסגת העולם התרבותית ועד לחורבנה של יהדות ספרד המפוארת שבאה אל קיצה בגירוש ספרד. סיפורים של דו קיום וחיים שלווים של יהודים נוצרים ומוסלמים..

מדריד - Madrid מדריד

מדריד היא בירתה הלא כל כך נוצצת של ספרד. בשנים האחרונות "גנבה" לה ברצלונה את הבכורה והורידה את קרנה של מדריד כיעד התיירות הפופולארי ביותר של ספרד. אף על פי כן מדריד היא עיר נפלאה, בירה אירופאית מעניינת ומקום מושבו של המלך הספרדי חואן קרלוס. היא מרכז ארכיטקטוני מעניין הטומן בחובו שנים של כיבושים מוסלמיים ונוצריים כמו גם עידנים שחורים של מלחמות האזרחים שהשתוללו ברחבות הבירה של המאה העשרים. מדריד היא ללא ספק..

ספרד - Spain ספרד

ספרד היא מולדת הטנגו והפלמנקו, הגיטרה הספרדית והקסטנייטות. היא מקור ההשראה של סלבדור דאלי ושל שעוניו הנוזלים כמו גם של פאבלו פיקאסו, גדול ציירי האומנות המודרנית. ספרד היא בירת הפסטיבלים המוזרים בעולם בהם רצים שוורים ברחובות ודורסים את כל הנקרה בדרכם או מאות אזרחים המתפלשים במאות טונות של עגבניות. אך ספרד היא גם מולדתם של יהודי גירוש ספרד, ואלפי אנוסי ספרד שהמירו את דתם ושמרו על יהדותם בסתר בעת גירוש ספרד. מולדתם של..

קורדובה, ספרד – Cordoba קורדובה

קורדובה, אחת הערים העתיקות של אזור אנדלוסיה, תור הזהב שלה היה בימי הכיבוש המוסלמי אז נחשבה לאחת הערים המפוארות והגדולות בעולם כולו. כיום מביקור באזוריה העתיקים ניתן לחוש בקסם שהיה לה בימי זוהרה וכמובן לבקר ברובע היהודי של קהילת קורדובה שחרבה בגירוש ספרד. קורדובה – כרטיס ביקור שם: קורדובה מחוז: אנדלוסיה מדינה: ספרד שטח: 1252 קמ"ר אוכלוסייה: 323,000 נפש שפה: ספרדית מטבע:..

קוסטה דל סול, ספרד - Costa-Del Sol קוסטה דל סול

קוסטה דל סול היא ללא ספק אחת מרצועות החוף היפות ביותר המקיפות את אגן הים התיכון. רצועת החוף שלא בכדי קרויה "חופי השמש" מאופיינת במפרצונים קסומים לאורך חופה המערבי של ספרד. הספרדים זיהו כבר מזמן את הפוטנציאל של האזור והפכו אותו לריביירה של ממש עמוסה בבילויים, מלונות וכפרי נופש. קוסטה דל סול – מידע כללי אזור קוסטה דל סול (או בתרגום לעברית- חוף השמש) הוא רצועת חוף בחלקה המזרחי של ספרד (לאורח חופי הים..

מונסראט, ספרד - Montserrat מונסראט

למי שמיצה את ברצלונה (על אף שמדובר במשימה קשה ביותר) ולמי שרוצה לטעום מעט מהסביבה השונה והטבעית העוטפת את ברצלונה- אחת מפנינות התרבות התוססות של ספרד, אזור מונסראט הוא ללא ספק הצעה מצוינת. הר מונסראט המתנשא לגובה רב מעל עמק מוריק ונפלא הוא אטרקציה תיירותית נפלאה הממוקמת רק כשעה נסיעה מברצלונה. הודות לתחבורה נוחה מברצלונה ועד לפסגת ההר מספק האזור חוויה נפלאה המשלבת תרבות, דת וטבע ומהווה אטרקציה תיירותית שונה..

ולנסיה, ספרד – Valencia ולנסיה

ולנסיה, העיר השלישית בגודלה בספרד נהנית מיתרון של עיר נמל, בעלת חופים נפלאים לאורך חופו המערבי של הים התיכון. עם תנאי אקלים ים תיכוניים נפלאים ושילוב של אזורים עתיקים ופסטוראליים, עם מבנים המשקפים קדמה מודרניות עתידנות וחלל ועם פסטיבל אש מלהיב המתקיים בה בפעם בשנה ולנסיה היא ללא ספק אטרקציה תיירותית מעולה לכל המשפחה (וזה עוד בלי שהזכרנו את קבוצת הכדורגל האגדית המשחקת באצטדיון המקומי דרך קבע). ולנסיה- כרטיס..

סביליה, ספרד – Sevilla סביליה

סביליה, אחת הערים הגדולות והיפות ביותר באזור אנדלוסיה ובכל ספרד היא פנינה של תיירות. שנים של כיבוש מוסלמי ולאחר מכן כעיר דגל בתקופת כיבושו של פרננדו השלישי יצרו בעיר מפגש מעניין של מזרח ומערב. מצד אחד מאופיינת בניחוחות אוריינטאליים ומצד שני בבזיליקות ובקתדראלות גותיות אירופאיות מרשימות מהיפות באירופה. סביליה – כרטיס ביקור שם: סביליה חבל ארץ: אנדלוסיה מדינה: ספרד שטח: 140..

סלמנקה, ספרד – Salamanca סלמנקה

אחת הערים הבולטות בספרד, אשר זוכה למעמד של עיר בעלת חשיבות היסטורית ותרבותית בעיקר בזכות האוניברסיטה העתיקה של סלמנקה הנחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות באירופה והראשונה שנבנתה בספרד. העיר העתיקה של סלמנקה שזכתה להכרה כאתר מורשת תרבותית הראוי לשימור על ידי ארגון אונסק"ו מהווה מוקד עלייה לרגל בזכות יופייה, ובזכות התרבות וההיסטוריה המקופלים בין סמטאותיה היפות. סלמנקה – כרטיס ביקור שם:..

סרגוסה, ספרד – Zaragoza סרגוסה

סרגוסה- כרטיס ביקור שם: סרגוסה מדינה: ספרד חבל ארץ: הקהילה האוטונומית של אראגון שטח: 1062 קמ"ר אוכלוסייה: 666,000 נפש שפה: ספרדית מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי). סרגוסה – מידע כללי העיר סרגוסה הממוקמת בצפון מזרח ספרד בתחום הטריטוריה של הקהילה האוטונומית של אראגון נחשבת לאחד מריכוזי האוכלוסייה העירוניים הגדולים ביותר בספרד. היא למעשה עיר הבירה של אוטונומיית אראגון..

גיברלטר- כמה קטנה ככה גדושה בחוויות גיברלטר

סביר להניח שאת ביקורכם בגיברלטר תערכו כחלק מטיול בקוסטה-דל-סול שבחבל אנדלוסיה שבדרום ספרד. לאלו מבינכם המתלבטים האם "שווה" להשקיע את המאמץ ולנסוע שעה ורבע ממלגה התשובה היא- בהחלט כן! אצל רבים מאתנו גיברלטר זכורה באופן עמום משיעורי גיאוגרפיה ביסודי, שם היא עולה בהקשר למצרי גיברלטר המחברים בין הים-התיכון לאוקיינוס האטלנטי. אצל אחרים השם גיברלטר מתקשר עם הימורים, קופים ומקלט מס. גיברלטר הינה "תופעה"..

10 דברים שלא ידעתם על גיברלטר גיברלטר

ביקוריי הבזק שלי בקהילות יהודיות קטנות ברחבי העולם במסגרת לימודי הדוקטורט שלי מביאים אותי לבחון את הנתונים בצורה קצת אחרת...הפגישות והשיחות עם מנהיגי הקהילה ועם אזרחי המקום פותחים לי צוהר לעובדות מרתקות ולסודות קטנים השמורים רק ל"מקומיים". גם אם ביקרתם בגיברלטר וגם אם עדיין לא אני סמוכה ובטוחה שתמצאו כאן עובדה אחת או שתיים שעליהן תגידו "וואלה...את זה לא ידעתי....". 1. בגיברלטר ישנה מערת נטיפים St Michel Cave הקסומה אשר..

החבל הבאסקי, ספרד - Basque Country החבל הבאסקי

החבל הבאסקי הוא אזור ייחודי שרובו בצפון ספרד וחלקו בצרפת. נתרכז בצד העיקרי, הספרדי. מזג האוויר בחבל הבאסקי אינו קיצוני, ואפילו באוגוסט נעים, הזדמנות מצוינת לברוח מהחום של הארץ. מדובר באזור הררי ביותר, שונה מאוד משאר חלקי ספרד מבחינה גיאוגרפית, אך השוני העיקרי הוא באוכלוסייה. כדי להבין את ייחודו וחשיבותו של החבל הבאסקי, חייבים לדעת קצת על העבר שלו. החבל הבאסקי – קצת היסטוריה במהלך ההיסטוריה הבאסקים..

פמפלונה , ספרד – Pamplona פמפלונה

פמפלונה מוכרת בכל העולם בעיקר בזכות פסטיבל מרוץ הפרים השנתי. אם חפצם תמיד לרוץ ברחובותיה של עיר פסטוראלית כאשר עדר פרים דוהר ודולק אחריכם ברוגז ועוצמה אדירה פמפלונה היא המקום, אך גם אם לא, תמיד תוכלו לחזות באלפי ספרדים ותיירים מופרעים השמים נפשם בכפם או לכל הפחות בכפם של שישה שוורים נרגזים השועטים ברחובות העיר ומעוררים מהומה שלמה שכאן בפמפלונה קוראים לה- פסטביל! פמפלונה – כרטיס ביקור שם:..

בילבאו, ספרד – Bilbao בילבאו

בילבאו, עד לפני עשור עיר תעשייתית אפרורית ומנומנמת בצפון חבל הבאסקים בספרד, היא כיום בירת האומנות המודרנית והפוסט מודרנית של ספרד אם לא של אירופה כולה. מוזיאון גוגנהיים לאומנות פוסט מודרנית שנחנך בה בשנת 1997 שם אותה על מפת התיירות העולמית כמרכז אומנותי מהחשובים באירופה כולה. המוזיאון האקסטרווגנטי הייחודי בנוף בשל עיצובו והמוצגים הפזורים בחלליו העצומים לא מותירים אף אחד אדיש. העיר שזכתה לתאוצה תיירותית בעקבות המוזיאון..

איביזה, ספרד- Ibiza איביזה

איביזה, אחד מאיי המסיבות החמים כיום בעולם כולו הוא ללא ספק גן עדן של מסיבות. המסיבות באיביזה לא מפסיקות ולו לרגע אחד. לאור כל שעות היממה מתקיימות על האי המטורף שלל מסיבות מטורפות מהטובות והאיכותיות בעולם. באווירה קסומה של ים, טבע, עצי קוקוס והמון מצב רוח טוב איביזה היא אטרקציית המסיבות המרעננת של הקיץ! לא סתם מיטב הדי ג'ייז, הסלבריטיז ושאר בלייני העולם נושאים פעמיהם על עבר האי המטורף מידי קיץ! בואו להצטרף..

מוזיאון הכדורגל של ברצלונה מוזיאון הכדורגל של ברצלונה

ביקור בברצלונה לא יהיה שלם בלי לבקר במוזיאון הכדורגל- שהרי ברצלונה היא אחת מבירות הכדורגל הגדולות והחשובות ביותר באירופה והיא מתהדרת באחת הקבוצות הטובות ביותר באירופה. מוזיאון הכדורגל מוקדש כולו לתפארת הספורט האהוב כל כך על הספרדים ועל תושבי ברצלונה בפרט. הוא ממוקם באצטדיון הכדורגל הביתי של קבוצת ברצלונה ה"קאמפ נואו" והוא מתפרש על פני שתי קומות שלמות שנועדו להלל את הכדורגל הספרדי. אם אתם מתכננים גם ככה להגיע..

לה פלמה, ספרד – La Palma לה פלמה

האי החמישי בגודלו בארכיפלג האיים הקנאריים שבאוקיינוס האטלנטי פותח את שעריו להמוני המטיילים וההרפתקנים הרוצים ליהנות מנופי בראשית, חופים וולקניים מסעירים וחוויות נפלאות המשלבות טיולים, תרבויות רחוקות, חופים נפלאים וגם לא מעט רומנטיקה של אזורים נידחים ובתוליים. לה פלמה- כרטיס ביקור שם: לה פלמה מדינה: ספרד מחוז/חבל ארץ: ארכיפלג האיים הקנאריים שטח: 706 קמ"ר אוכלוסייה: 86,000 נפש לה..

מוזיאון חואן מירו, ברצלונה מוזיאון חואן מירו

המוזיאון ע"ש חואן מירו (Joan Miro) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והחשובים בברצלונה. חואן מירו הוא אמן ספרדי בעל שם עולמי בתחום הציור הפיסול והעיצוב, הוא נחשב לאחד היוצרים הפורים והידועים בספרד של המאה ה-20. מירו נולד בסוף המאה ה-19 והחל ליצור כבר משחר ילדותו. הוא נודע בזכות ציוריו המיוחדים ובזכות השפעתו מזרמי אומנות שונים ובניהם הקופיזם, הפוביזם ואף האומנות הסוריאליסטית ממנה הושפע בעיקר והיא ניכרת ביצירותיו הידועות בהיותן..

ברצלונה - Barcelona ברצלונה

ברצלונה היא האטרקציה התיירותית החמה ביותר של השנים האחרונות. עיר הנמל הספרדית המרשימה לחופי הים התיכון מאגדת בתוכה ישן וחדש השלובים זה בזה בהרמוניה מושלמת. בעיר ששורשיה נעוצים עמוק במאה השלישית לפני הספירה ורובע גותי עתיק מפאר את רחובותיה ובליבו קתדראלה גותית מרשימה ועצומת מימדים יש גם מרכזי בילויים מהשוקקים והנפלאים שבספרד ובאירופה. ברצלונה מלאת תרבות של כיף פנאי ובילויים לכל המשפחה. אוהבי הקניות ימצאו בה אזורי קניות מלאים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון