תפריט
סגור

רחוב הקסטרו - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  טיול בארצות הברית ·    טיול בסן פרנסיסקו ·    אטרקציות בסן פרנסיסקו ·    אטרקציות בארצות הברית ·    תיירות באמריקה ·    תיירות גאה · 

הודעות בפורומים

מסלול טיול לניו זילנד הערות והארות

להלן מסגרת כלית למסלול טיול ללא טראקים וללא פעילות אקסטרים עקב גילנו. כאשר מטרת הטיול הינה בעיקר נופים וטבע...

פנמה - סוף ספטמבר

שלום, לאחר חודשיים מתוכננים בפרו בין סוף יולי ועד סוף ספטמבר התכנון הוא יעד באזור דרום/מרכז אמריקה להתרגעות..

מקומות מומלצים לטיול בארגנטינה

כל מי שמעוניין בטיול לארגנטינה, אני ממליץ על האיזורים הבאים: מפלי איגוואסו 275 המפלים שגובהם מגיע עד ל-82 מטר..

נסיעה מסן פרנסיסקו ללאס וגאס

שלום לכולם, רציתי לדעת אם יש אפשרות ליסוע מסן פרנסיסקו ללאס וגאס דרך כביש 1 עד סן סמיון ומשם לחתוך ללאס וגאס..

הצפות בבנקוק?

אני ומשפחתי הינו בבנקוק שבוע שעבר. בקושי היה גשם חצי שעה במשך כל השבוע. אין הצפות ואין זכר למיים בשום רחוב...

רחוב הקסטרו

רחוב הקסטרו בסן פרנסיסקו הוא הרובע הגאה הראשון בעולם, מה שהתחיל בנסיבות עגומות של רצח חבר מועצה על רקע נטייתו המינית הפך להיות לחגיגה של סובלנות וקבלה לבני הקהילה הגאה. האזור הוא ללא ספק אחד הצבעוניים וססגוניים בסן פרנסיסקו כולה, הוא מסביר פנים ופותח את שעריו לתיירים רבים הנוהרים אליו לאורך כל השנה לקחת חלק בפסטיבל וחגיגות הגאווה שלא נגמרות אף פעם.

רחוב הקסטרו – מידע כללי
רחוב הקסטרו הוא למעשה רובע בעיר סן פרנסיסקו אשר מוכר בכל העולם תחת השם "הרובע הגאה הראשון". מאז שנות ה-70 התפתחה הקהילה הגאה בן פרנסיסקו והפכה להיות כרבע מאוכלוסייתה הכוללת של סן פרנסיסקו. המוני הומוסקסואלים, לסביות וטרנסג'נדרים מתגוררים, חיים מכפיים ומבלים ברובע הקטן והצבעוני הזה בן פרנסיסקו שמעבר להיותו גן עדן עבור אנשי הקהילה הגאה באשר הם, הפך להיות במרוצת השנים סמל למאבק של הקהילה הגאה לשוויון זכויות ומודל כיצד ניתן לכבד כל אדם באשר הוא אדם.

רחוב הקסטרו – קצת היסטוריה
סיפורו של רובע הקאסטרו אינו "גאה" או "צבעוני" בכלל. ראשית ימיה של הקהילה גאה באזור נקשרים דווקא באירועים של חוסר סובלנות וקבלה. בשנות ה-30 ובזמן מלחמת העולם השנייה הגיעו לאזור השכונה, שעד אז יושבה כולה בבני מעמד הפועלים, חיילים רבים שנפלטו מצבא ארצות הברית אשר לא היה מוכן לגייסם בשל נטייתם המינית. החיילים הללו החלו מתגוררים בשכונה יחדיו, אך אורח חייהם אינו זכה לפרגון או תמיכה כפי שנהוג כיום באזור.

התפנית הגיעה בשנת 1967 עם פרוץ אירועי ילדי הפרחים בסן פרנסיסקו וברחבי ארצות הברית בכלל. בתחילת שנות השבעים הגיע לרובע הקסטרו הארווי מילק, הומוסקסואל מוצהר שפתח יחד עם חברו לחיים חנות צילום ברחוב הקסטרו. מילק החל פועל למען זכויותיהם של בני הקהילה הגאה ואף כונה בידי רבים "ראש העיר של הקסטרו". הוא נבחר מטעמם לחבר מועצה בעיריית סן פרנסיסקו והיה לחבר המועצה הראשון שהיה הומוסקסואל מוצהר בארצות הברית. בשנת 1978 נרצחו מילק וראש מועצת סן פרנסיסקו בידי בידי דן וויט חבר מועצה לשעבר. הרצח הכפול שגרר בגידו העמדה לדין של וויט בהריגה הביא לפרוץ "מאורעות ליל וויט" בשנת 1979 וזאת עקב גזר הדין הקל יחסית שהוטל על רוצח מילק. המוני הומוסקסואלים ובני הקהילה הגאה התקבצו ברובע קסטרו והחלו להפגין כנגד פסק הדין המגוחך אשר לטענתם הושפע מנטייתו המינית של מילק. ההפגנות צברו תאוצה והפכו להפגנות המוניות שהסתיימו בהצתת בניין העירייה של סן פרנסיסקו.
עוד בנושא ארצות הברית
סן פרנסיסקוסן פרנסיסקו

"יושב בסן פרנסיסקו על המים שוטף את העיניים בכחול ובירוק..." (אריק איינשטיין) אריק איינשטיין ישב בסן-פרנסיסקו על המים ראה את נופיה היפים והתגעגע לאהובתו שבישראל. אז בימי כתיבת השיר הייתה סן..

עוד על סן פרנסיסקו
סן פרנסיסקוסן פרנסיסקו

אריק איינשטיין ישב בסן-פרנסיסקו על המים ראה את נופיה היפים והתגעגע לאהובתו שבישראל. אז בימי כתיבת השיר הייתה סן פרנסיסקו אם המהפכות התרבויות של ה"היפים" , נוער הפרחים וקהילת ההומוסקסואליים של ארה"ב...

עוד על סן פרנסיסקו

בחל משנות ה-80 צברו אנשי הקהילה הגאה כוח רב בעיריית סן פרנסיסקו. העיר החלה לפתח סובלנות לאנשי הקהילה והייתה לעיר הראשונה שהתירה נישואים של זוגות חד מיניים בתחומה וקיימה מצעדי גאווה גרנדיוזיים ברחוב הקסטרו שהפכו לסמל עבור בני הקהילה ההומו-לסבית ברחבי העולם.

רחוב הקסטרו – מה לראות ומה לעשות?
רחוב הקסטרו הוא ללא ספק האזור הכי צבעוני ומשעשע ברחבי סן פרנסיסקו, גם אם אינכם נמנים עם בני הקהילה הגאה מומלץ להגיע לאזור על מנת "לטעום" מהססגוניות של האזור וכמובן גם לראות כיצד אפשר לקבל את האחר ולחיות ביחד. מעבר לדגלי גאווה בשלל צבעי הקשת תוכלו גם ליהנות מארכיטקטורה ספרדית קולוניאלית שמאפיינת את הרחוב. מספר מבנים עתיקים עוד נותרו מימים קדומים ובניהם בית הקולנוע העתיק של רחוב הקסטרו אשר נפתח בשנת 1922 ומאופיין בסגנון בנייה מתקופת הבארוק הספרדי קולוניאלי. לאורך רחוב הקסטרו תוכלו למצוא גם לא מעט בתי קולנוע ותיאטראות מודרניים המציגים סרטים בינלאומיים וסרטים של יוצרים הומוסקסואלים או שעוסקים באורח החיים של הקהילה.

בנוסף במפגש של רחוב הקסטרו עם רחוב 17 עומדת האנדרטה לזכר קורבנות השואה ההומוסקסואלים שמצאו את מותם במחנות הריכוז וההשמדה בשל נטייתם המינית. במפגש הרחובות קסטרו ומארקט תוכלו לראות את כיכר הארווי מילק לזכרו של חבר המועצה ההומוסקסואל הראשון של סן פרנסיסקו שנרצח כאמור בשנת 1978. הכיכר מוקדשת להנצחתו ובה מוצב תורן גדול ועליו מתנוסס דגל גאווה ענקי שהוא בכלל אחד הסמלים של האזור ומתנוסס מעל מרפסות בתים ועמודי חשמל ציבוריים בשדרות המרכזיות.

בתי הקפה והבארים של רחוב הקסטרו הם ברובם "גיי-באר" ומתקיים בהם מסיבות של בני הקהילה הגאה, אך כמובן פתוחים גם לקהל הרחב. בין עשרות בתי הקפה והפאבים תוכלו למצוא גם את ה"טווין פיקס" שהיה הגיי-בר הראשון בארצות הברית.

אם הגעתם בסמוך לאירועי מצעד הגאווה של רחוב הקסטרו תוכלו ליהנות משלל אירועים, פסטיבלים וחגיגות מיוחדות. "פסטיבל הקולנוע הוורוד" ברובע קסטרו מידי שנה, מצעד הגאווה בו הוא מהססגוניים, גדולים וחשובים בכל העולם וגם אירועי ליל כל הקודשים זוכים כאן לתשומת לב מיוחדת שכן אנשי הקהילה מקיימים סדרה של אירועים ומסיבות מעולות הזוכות לפופולאריות רבה בקרב תיירים אשר נוהרים למקום מרחבי העולם.  

רחוב הקסטרו - נושאים קשורים

סן פרנסיסקו סן פרנסיסקו

"יושב בסן פרנסיסקו על המים שוטף את העיניים בכחול ובירוק..." (אריק איינשטיין) אריק איינשטיין ישב בסן-פרנסיסקו על המים ראה את נופיה היפים והתגעגע לאהובתו שבישראל. אז בימי כתיבת השיר הייתה סן פרנסיסקו אם המהפכות התרבויות של ה"היפים" , נוער הפרחים וקהילת ההומוסקסואליים של ארה"ב וגם בימינו שרידי מהפכות אלה עדיין ניכרות באחת הערים היותר קלאסיות בארה"ב ובמדינת קליפורניה, אשר על אף..

סן פרנסיסקו - San Francisco סן פרנסיסקו

אריק איינשטיין ישב בסן-פרנסיסקו על המים ראה את נופיה היפים והתגעגע לאהובתו שבישראל. אז בימי כתיבת השיר הייתה סן פרנסיסקו אם המהפכות התרבויות של ה"היפים" , נוער הפרחים וקהילת ההומוסקסואליים של ארה"ב. גם בימינו שרידי מהפכות אלה עדיין ניכרות באחת הערים היותר קלאסיות בארה"ב ובמדינת קליפורניה, אשר על אף גודלה וכמויות האוכלוסייה הרבות שבה מצליחה לשמור על אופייה הרגוע יחסית ועל תרבות ייחודית שמאפיינת רק..

פישרמנס וורף ורציף 39, סן פרנסיסקו (Fisherman's Wharf and Pier 39) רציף 39

רציף 39 – מידע כללי אחד האזורים התיירותיים והיפים ביותר בסן פרנסיסקו הוא אזור "רציף 39" בסן פרנסיסקו המכנה גם "רציף הדייגים". זהו אזור קסום המלא באזורי בילוי, אטרקציות לתיירים הכוללים מסעדות, חנויות, אתרי בילוי, מופעים, בתי קולנוע, אקווריום ענק ועוד והכול על רקע הנופים הקסומים של מפרץ סן פרנסיסקו המופלא. מן הטיילת שלאורך שדרת הרציפים ניתן להשקיף על המפרץ המופלא, על גשר הזהב, על האי אלקטרז..

פארק "שער הזהב", סן פרנסיסקו (ארצות הברית)- The Golden Gate Park שער הזהב

פארק שער הזהב – מידע כללי פארק "שער הזהב" הוא פארק עירוני גדול המצוי בלב ליבה של העיר סן פרנסיסקו (San Francisco) שבמדינת קליפורניה בחופה המערבי של ארצות הברית. הפארק רחב הידיים משתרע על פני שטח עצום (בקנה מידה עירוני) של 4.12 קמ"ר. הפארק בנוי בצורה מלבנית מסותתת ומדויקת ונראה ממש כפנינה ירוקה בלב ליבו של הכרך האורבאני הסואן של סאן פרנסיסקו, ובכך מהווה מעין "ריאה ירוקה" ואיזור בילוי מועדף על..

מרכז המבקרים של סוכניות ג'לי בלי, ארצות הברית ג'לי בלי

סוכריות ג'לי בלי – מידע כללי למי שלא שמע ולא מכיר סוכריות ג'לי בלי הם אחד מסוגי הסוכריות הפופולאריים ביותר בארצות הברית (שגם עשו לאחרונה "עליה" והגיעו גם לישראל לחנות הראשונה במתחם הסינמה סיטי בצומת גלילות). מדובר על תאגיד סוכריות ענק שמייצר כבר משנת 1976 סוכריות במגוון טעמים וצורות. בתחילת הדרך היו אלה סוכריות ג'לי קטנות וכיום מדובר על מגוון סוגים של ממתקים המיוצרים במגוון מפעלים ברחבי העולם..

פארק השעשועים Great America קליפורניה, ארצות הברית פארק השעשועים Great America קליפורניה, ארצות הברית

פארק Great America הוא ללא ספק אחת האטרקציות המומלצות בחוף המערבי של ארצות הברית בכלל ובמדינת קליפורניה בפרט. הנה לכם סיבה טובה להצפין עד לצפון המדינה, וזאת על מנת לספק לכם כמה שעות של אטרקציות אקסטרימיות שללא ספק יגדירו בעבורכם מחדש את המושגים: כוח סבל, סחרחורת, אדרנלין ומהירות... Great America- מידע כללי אחת האטרקציות המוצלחות בקליפורניה היא ללא ספק פארק Great America שהוא פארק שעשועים ענק לכל המשפחה הממוקם..

הפארק הלאומי יוסמיטי יוסמיטי

הפארק הלאומי יוסמיטי (Yosemite National Park) הוא אחד הפארקים הלאומיים המפורסמים והוותיקים בארצות הברית. הפארק רחב הידיים ממוקדם בחלקה המזרחי של מדינת קליפורניה (כ-4-5 שעות נסיעה ברכב מאזור סן פרנסיסקו) והוא מתפרש על שטח עצום של 3,081 קמ"ר. הפארק הוכרז כפארק לאומי בשנת 1890 ומאז מבקרים בו מעל 3.5 מליון מבקרים בשנה! הנופים הרבים והמגוונים בפארק הופכים אותו לאטרקציה תיירותית טעית ראשונה במעלה עבור התיירים הרבים המבקרים בארצות..

קליפורניה, ארצות הברית - California קליפורניה

קליפורניה היא ללא ספק אחת המדינות המלהיבות ביותר בארצות הברית. אין פלא שהיא מדורגת במקום הראשון מבחינת אוכלוסייתה, כולם רוצים לקחת חלק בפסטיבל הקרוי קליפורניה. עם ערים אדירות כמו לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו שנחשבים ללא ספק כדובדבנים שבקצפת האמריקאית המתוקה קליפורניה היא ללא ספק אחת משיאי הביקור בחוף המערבי. הקדישו לפחות מספר ימים לסיורים בעריה הגדולות, להתענג על חופי הים הנהדרים הנפרשים לאורך קו החוף וכמובן אל תשכחו ליהנות..

פארק אולפני יוניברסל, ארצות הברית אולפני יוניברסל

ביקור בפארק השעשועים של אולפני יוניברסל (Universal Studios Theme Park) הוא אחת מהחוויות המועדפות והמומלצות לביקור הן בחוף המערבי והן בחוף המזרחי של ארצות הברית. שני הפארקים (המקורי המצוי בסמוך לאולפני יוניברסל בלוס אנג'לס קליפורניה, והחדיש יותר המצוי במתחם הפארקים בחוף המזרחי באורלנדו) מספיק חוויה נפלאה, מהנה ומרתקת של הצצה אל מאחורי הקלעים של תעשיית הסרטים המשגשגת של הוליווד בכלל ושל אולפני יוניברסל..

הוליווד, לוס אנג'לס הוליווד

לוס אנג'לס היא עיר ענקית, המכילה שכונות רבות והמון אזורים ואתרים לטיול וביקור. רבים נמשכים ללוס אנג'לס כחלק מהרצון לטעום ולו במקצת ממנעמי החיים הטובים של כוכבי הוליווד. רבים נוטים לבלבל ולהחליף בין "הוליווד" לבין "לוס אנג'לס" ובין החלום הרטוב של להיות "כוכב הוליוודי" לבין החיים הרגילים בלוס אנג'לס. בדיוק לצורך כך נועד מאמר זה, אנחנו ננסה לעשות קצת סדר בבלגן, למקד ולנסות להכווין את כל..

פארק לגולנד, קליפורניה לגולנד

פארק לגולנד (Legoland) הממוקם ליד העיר Carlsbad בדרך שבין לוס אנג'לס לסן דייגו (מרחק של כ-30 דקות נסיעה מסן דייגו). הפארק הוא למעשה שילוב שבין שני פארקים שרובם ככולם מושתתים על טהרת המשחק המופלא של אבני הלגו אותו אין ילד בעולם שלא מכיר ולא אוהב לשחק ולבנות. לגולנד הוא למעשה שילוב שבין פארק שעשועים לבין פארק מים (הפתוח בעיקר בעונת הקיץ). פארק השעשועים של לגולנד מכיל למעלה מ-60 מתקנים ומופעים שונים המתאימים..

לוס אנג'לס - Los Angeles לוס אנג'לס

לוס אנג'לס, "עיר של מלאכים" בספרדית היא העיר השנייה בגודלה בארה"ב. כ"בירת החוף המערבי" הבלתי רשמית מאגדת תחתיה לוס אנג'לס את תעשיית הסרטים המרשימה של הוליווד ופארקי שעשועים מהגדולים והמרהיבים של אמריקה, ביניהם "דיסנילנד" המקורי של קליפורניה ויוניברסל סטודיוז'. עשירי כוכבי הוליווד חיים באחוזות ענק בברלי-הילס ומספקים עבור התיירים שעות של ציפייה וחיפוש אחר הכוכבים שלרוב..

עולם הים - אורלנדו, סאן דייגו, סאן אנטוניו, ארצות הברית עולם הים

עולם הים (Sea World) הם סדרת פארקי מים הפרושים בשלוש ערים מרכזיות בארצות הברית אורלנדו שבמדינת פלורידה (בחוף המזרחי), סאן דייגו שבמדינת קליפורניה (בחוף המערבי) וסאן אנטוניו שבמדינת טקסס (דרום ארצות הברית). הפארקים משלבים מגוון אטרקציות של גן חיות ימי, תצוגות של בעלי חיים ימיים באקווריומים מרהיבים כמו דולפינים, אריות ים, כלבי ים, כרישים ואפילו לווייתנים לצד מופעי ראווה של בעלי החיים הללו שקופצים, שוחים ומשפריצים מים לכל עבר לקול..

פארק השעשועים "חוות נוטס ברי", קליפורניה נוטס ברי

פארק חוות נוטס ברי – מידע כללי קצת מדהים לחשוב אבל עד לפני מספר עשורים היה השטח העצום שעליו נמצא היום הפארק המצליח היה שדה ענק שהיה מקור ההכנסה המרכזי של משפחת נוטס וגודלו בו פירות יער לשיווק ולתצרוכת עצמית. לימים הוסב שדרה פירות היער לגן שעשועים ועיר רפאים בסגנון המערב הפרוע עד שמצאה את עצמה חוות פירות היער של משפחת נוטס במצבה הנוכחי- פארק שעשועים מרהיב ומגניב הממוקם לא הרחק מלוס אנג'לס ומהווה פארק בסגנון המערב..

סיאטל, ארצות הברית – Seattle סיאטל

סיאטל, על אף ששמה נקשר באפרוריות וגשם, זורחת תיירותית לאורך כל ימות השנה. נכון שהעיר אינה זוכה לימים רבים של שמש, נכון שהאקלים בה קריר וצפוני, אך אין הדבר אומר שהעיר אינה שוקקת ומלאה אטרקציות וחיי תרבות נפלאים שיכולים לספק חוויות תיירותיות נהדרות להמוני התיירים המבקרים בה לאורך כל ימות השנה. סיאטל – כרטיס ביקור שם: סיאטל מדינה: וושינגטון פדרציה: ארצות הברית שטח: 369 קמ"ר אוכלוסייה:..

עמק המוות - Death Valley עמק המוות

המקום הכי נמוך בחצי הכדור המערבי האמריקאים אוהבים לדרג כל דבר, בין אם זהו הגשר הכי ארוך, הבניין הכי גבוה או הסכר הכי גדול. כנראה שזו תכונה אנושית. אחרת לא היה בוודאי ל'ספר השיאים של גינס' זכות חיים, ובוודאי שלא היה הופך לפופלרי כל כך בארה"ב. במיוחד אוהבים האמריקאים לדרג את אוצרות הטבע להם זכו. בכל טיול ובכל מרכז מבקרים אפשר לשמוע על ההר הכי מושלג, הנהר הכי סוער ואפילו על הקקטוס הכי קוצני. אבל בעוד שאפילו..

נבדה (נוואדה), ארצות הברית – Nevada נבדה

נבדה מוכרת לעולם ולכולם בעיר בזכותה היהלום שבכתר שלה- לאס ווגאס. עיר ההימורים ששמה יצא למרחוק בתור "עיר החטאים" של ארצות הברית ממוקמת בשטחה ומטילה צל על יתר האתרים והאטרקציות התיירותית הממוקמות בשטחה. אז רגע לפני שאתם טובעים בהררי השטרות ונסחפים אחר קסמה של לאס ווגאס המשלהבת ראו מה עוד ניתן לעשות באזור כך שבין ז'יטון לז'יטון תוכלו גם לחוות נופים יפים, פארקים נפלאים ומסלולי טיול עוצרי נשימה. נבדה -..

מלון בלאג'יו, לאס ווגאס – Bellagio Hotel, Las Vegas מלון בלאג'יו

מלון בלאג'יו – מידע כללי מלון בלאג'יו הוא מלון 5 כוכבים יוקרתי ואקסקלוסיבי הממוקם ברצועת המלונות של לאס ווגאס באזור "פאראדיז" אשר נחשב ללא ספק לאחר המלונות היוקרתיים, המרהיבים והמפורסמים ביותר בלאס ווגאס כולה. הבלאג'יו הוא למעשה שילוב מנצח שבין מלון, קאזינו מהודר ואטרקציית מזרקות הבלאג'יו שהקנו למלון את שמו ופרסומו בכל העולם. מופע המזרקות של הבלאג'יו הפך ברבות השנים לאחד מסמליה המפורסמים..

מלון אקסקאליבור, לאס וואגס מלון אקסקאליבור

מלון אקסאליבור – מידע כללי מלון אקסקאליבור הוא ללא ספק אחד ממלונות הקונספט המרהיבים ביותר הממוקם בלבד רצועת המלונות (הסטריפ) המפוארת של לאס ווגאס במדינת נבאדה. אין ספק שמי שראה את המלון היפיפייה הזה לא יכול היה להישאר אגיש לעיצובו הייחודי והמרתק כטירה גותית עתיקה שהוצאה ממש הרגע מן האגדות. ובאמת הקונספט של מלון אקסקאליבור משחזר את ימי תור הזהב של עידן האבירים הבריטיים בימיו של המלך ארתור. לכן, הרי זה טבעי לראות כאן..

מלון לוקסור, לאס ווגאס מלון לוקסור

מלון לוקסור –מידע כללי מלון לוקסור הוא מלון ובית קזינו יוקרתיים בהשראת העיר המצרית לוקסור הממוקמים בלב רצועת המלונות של לאס ווגאס (הסטריפ). המלון נבנה בשנת 1991 ועוצב בסגנון אדריכלי ייחודי כך שצורתו נראית למרחוק כצורת פירמידה שחורה וגדולה שהיא דמוית הפירמידות העתיקות של מצריים. הקונספט של המלון הוא ללא ספק מהייחודיים שבמלונות לאס ווגאס והוא משחזר את העיר לוקסור, היא העיר תבי העתיקה המוזכרת לא אחת כמרכז היסטורי עתיק..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון