תפריט
סגור

עמק נוברה - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  טיול בהודו ·    טיול בקשמיר ·    טיול בעמק נוברה ·    עמק נוברה ·    מידע על הודו ·    טבע בהודו ·    טבע בקשמיר ·    טיול בלדאק ·    טרקים בהודו · 

הודעות בפורומים

מסלול טיול לניו זילנד הערות והארות

להלן מסגרת כלית למסלול טיול ללא טראקים וללא פעילות אקסטרים עקב גילנו. כאשר מטרת הטיול הינה בעיקר נופים וטבע...

טיול לבד לדרום הודו כחודש ימים

היי אני נוסע בחודש דצמבר להודו ומתכנן להיות בדרום הודו האם אין בעיה לנסוע לבד מבחינת ביטחון?

טיול למזרח הרחוק

אני וחברה מתכננות לעשות טיול מזרח מאוקטובר, המסלול הכללי בערך כזה-טיסה מישראל עצירה בבנגקוק,משם ישר לקמבודיה..

הודו

אני ממש ממליץ לך לטוס עם עוד מישהו איתך שכבר היה ומכיר את המקומות שעלהם דיברת. חבר שלי בדיוק בימים אלה נמצא..

עמק נוברה

עמק נוברה הינו עמק צפוני במחוז לדאק שהינו חלק ממדינת ג'אמו וקשמיר.

בעת ביקורי הראשון בעמק נוברה הוכיתי בתדהמה. המטייל במרומי ההימאליה מצפה לחזות בנופים 'אלפינים', מים שוצפים, יערות עבותים ופסגות מושלגות. במקום כל זאת המטייל מוצא את עצמו בלבו של מדבר צחיח ורק הקצה העליון של פסגות ההרים האדירים, המכוסות בכיסוי שלג צחור מזכירות לו שאכן הוא נמצא במרומי ההימאליה – הרכס הגבוה בעולם כולו. עמק נוברה ממוקם בצפון לדאק, מרחק כמה שעות נסיעה מבירת המחוז 'לה', אך אף על פי כן הגיאולוגיה גרמה לבידודו המוחלט. העמק תחום ע"י רכס לדאק מדרום ורכס נוברה- רכס מקדים לרכס הקרוקורום המאיים - מצפון. בשל כך, בכדי להגיע מ'לה' שבנויה מעל לגדותיו של נהר האינדוס וגובהה 3500 מ' לערך, אל עמק נוברה שגובהו 3000 מ' בערך יש להעפיל למרומי רכס לדאק ולחצות את מעבר ההרים הגבוה ביותר בעולם לרכב אזרחי – מעבר קרדונג Kardung La שגובהו 5600 מ' לערך (משתנה ממפה למפה).

הטיפוס למרומי הפאס חושף בפני המטייל נופים של מרחבים פרועים ומציג לראווה את השכבות הגיאולוגיות שקומטו ב'ברוטליות' ונותרו כשהן מופנות אל על, תזכורת לכוחות הטקטוניים האדירים שיצרו את רכס ההימאליה. לאורך הדרך ניתן להבחין בעדרים של פרות, יאק ואף דזוDzo , בעל חים שאינו מוכר בישראל והינו תוצר של הכלאה בין פרה לבין יאק. העדרים מתרכזים במיוחד סביב אגמון קטן מתחת לפאס שקודש לאחר שהדלאי למה ביקר בו לפני שנים ספורות.
בשל גובהו הרב המעבר נחסם לתנועה באופן תדיר אף בשיאו של הקיץ (מאי-אוגוסט) בשל מגוון סיבות. החל בסופות שלג מזדמנות, דרך ימים חמים במיוחד שמגבירים את עוצמת זרמי המים שמקורם בשלגים וכמובן שלעתים מתרחשות גם גלישות קרקע.. בעת ביקורי האחרון בעמק, נאלצתי להמתין מספר שעות בשל חסימה מיוחדת יותר. משאית התהפכה והצליחה לחסום את כל רוחבו של הכביש, בכישרון כה רב עד שאפילו רוכבי אופניים לא יכלו להמשיך בדרכם..
עוד בנושא הודו
אמריצראמריצר

פירוש השם אמריצר הוא 'בריכת הנקטר', או בריכת ה'אלמוות' והיא מרכזם הרוחני של בני הדת ה'סיקהית'. אמריצר נמצאת במדינת פנג'ב הפורה – 'ארץ חמשת הנהרות'. הדת הסיקהית נוצרה במאה ה-15 והיא שילוב..

עוד על אמריצר
דרמסלהדרמסלה

העיר הצפונית דרמסלה נחשבת לאחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב מטיילים בהודו. האזור הוא אזור הררי יפהפה השוכן למרגלות הרי ההימליה עם נופים עוצרי נשימה, טבע מהפנט ואווירה קסומה. בימים בהם הראות טובה ניתן..

עוד על דרמסלה

במשך יתר החודשים אי אפשר לדבר על חסימות כבישים מכיוון שהמעבר סגור באופן רציף, כופה על אוכלוסיית העמק שמתחתיו ניתוק מוחלט מיתר העולם, ניתוק הנמשך חודשים ארוכים מדי שנה.
המבנה הגיאוגרפי של המרחב הוא גם הגורם לאקלים הצחיח. מקור הגשמים בהודו הוא באוקיינוס ההודי. משם העננים נושבים צפונה, מעל למשורים הגדולים של תת היבשת, כשלאורך כל הדרך מומטרים משקעים – גשמי המונסון. עם הגעתם אל רכס ההימאליה, הם מתחילים לטפס, להתקרר והגשמים מתגברים. אך עם הגעתם אל עברו השני של הרכס, בשל הכמות הפחותה של אדי המים וכתוצאה מהתחממות האוויר הגולש במורד הגשמים פוחתים. תופעה מקבילה מתרחשת אף בארצנו אנו. המים שמגיעים מהים התיכון, ממטירים את מימיהם לאורך מישור החוף ועל ההרים אך עם הגלישה מזרחה הגשם נפסק ומתקבל מדבר- מדבר יהודה. התופעה מוכרת למטילים בשם 'מדבר בצל הגשם'. במרחבי ההימאליה מדובר על סדרה של רכסים ועמקים, וככל שהרכס מרוחק יותר מהים, כלומר במיקום צפוני יותר, על העננים 'לדלג' מעל לרכסים רבים יותר בדרך אליו ולכן הצחיחות בצידו הצפוני תגבר. למרות הרכסים האדירים שיוצרים מכשול גיאוגרפי במרחב, שיירות מסחר התנועעו כבר בתקופות מוקדמות ביותר. שונות גיאוגרפית, פיזור לא אחיד של משאבי הטבע והבדלים תרבותיים הביאו לכך שבמקומות מסוימים נוצרו עודפים של סחורה מסוימת וחוסרים של סחורה אחרת. בתנאים הללו מובן שיתפתח מסחר. דרך המסחר המפורסמת ביותר, ששמה העממי הוא 'דרך המשי' קישרה בין סין לבין אירופה דרך מרחבי מרכז אסיה והקווקז. אחת השלוחות הפחות מוכרות שלה הייתה זרוע דרומית, שחצתה את רכס ההימאליה וקישרה את הודו על אוצרותיה אל 'הדרך הראשית'. עד ראשית המאה העשרים עוד נדדו שיירות במרחב הזה, שיירות שהורכבו מגמלים, חמורים, סוסים, יאקים וכבשים. חוקרים מדברים על כעשרת אלפים סוסים שחצו את עמק נוברה מדי שנה, כשבראש השיירות צעדו כמה יאקים בכדי לפלס נטיב הליכה דרך מעטה השלג. כיום דרכי המסחר אינן פעילות יותר אך נותר מחנה תיירותי של גמלים בקטריאנים - דו-דבשתיים, שככל הנראה הגיעו למרחב לאורך דרכי המסחר הקדומות מאזור אפגניסטן, והיוו את אחת מבהמות המסע המוצלחות ביותר במרחב כולו. המחנה מציע למבקרים בו רכיבה קצרה בלב הדיונות על גבי הגמלים המרשימים. העובדה שאותם גמלים הם נצר לגמלים שצעדו לאורך דרכי המסחר העתיקות וחצו את מעברי ההרים האימתניים, והעובדה שהרחק מעל לדיונות מנצנצים הקצוות המושלגים של הפסגות האדירות המזכירות למטייל את הימצאותו בליבו של רכס ההימאליה הופכת את הביקור בחוות הגמלים לחוויה סוריאליסטית.

למרות שאורחות גמלים כבר לא נראות חוצות את המרחבים שיירות אחרות חוצות גם חוצות. מדובר בשיירות צבאיות, בנות עשרות משאיות. מבחינת הודו מדובר באזור רגיש במיוחד שמאפשר גישה לשני אזורי סכסוך ומחלוקת. האחד עם סין, שם התרחשה מלחמה סביב קרחון שיאצ'ן Siachen בשנת 62 בה הודו הפסידה. מבחינה גיאוגרפית ההפסד איננו בעל חשיבות רבה להודו אך מבחינה פוליטית להפסד זה משמעויות מרחיקות לכת. החזית השנייה היא עם פקיסטן (מדינה שנותקה מהודו רק במועד עצמאותה מהבריטים בשנת 47 הייתה, בדומה לעבר הירדן שנותק מ'פלשתינה', שוב ע"י הבריטים). לאורך גבול זה התרחשו כבר מספר מלחמות והסוגיה הקשמירית מלבה גם היא את האש.

באזור זה, הגבול המדיני בין הודו לפקיסטן עובר לאורך פסגותיו המושלגות של רכס הקרקורום ומתייחסים אל אזור זה כשדה הקרב הגבוה ביותר בעולם. מוצבים פרוסים לאורך קו הרכס עד לגבהים של 7500 מ', שם החיילים שוהים בתוך בועות חמצן בשל חוסר היכולת להסתגל לגובה הרב. לפני כשנתיים כל הגזרה סערה בשל העובדה שהתגלתה סיגריה פקיסטנית בצידו ההודי של הרכס. לאף אחד לא ברור כיצד הגיע לשם. האם מדובר בסיור פקיסטני או במשב רוח שחמד לצון? מכיוון שקשה להגיע מאוד אל המוצבים העליונים כל האספקה מוצנחת אל המוצבים, ובכל העמק ניתן לראות שמסעדות ובתי קפה מנצלות את המצנחים הצבעיים כצליות. גנרל מקומי בפנסיה סיפר לי שמכיוון שמזה כמה עשרות שנים האספקה מגיעה בהצנחה, אבל אין שום הסדר לפינוי הפסולת מתחת למוצבים הולכות ונערמות להן כמה מהמזבלות ה'מרשימות' בעולם.
בדומה לרב המרחב הלדאקי האמונה השולטת בעמק נוברה היא הבודהיסטית. לדאק מכונה 'טיבט הקטנה', אך בפועל הבודהיזם הגיע לכאן מהודו סביב המאה השלישית לספירה, הרבה לפני שהגיע לטיבט עצמה (סביב המאה השמינית) ולכן ההשפעות הטיבטיות הינן מאוחרות יותר. לאורך הדרכים ובכל הכפרים ניתן להבחין בסימנים המובהקים של מרחב בודהיסטי. דגלי תפילה, קירות 'מאני', מנטרות 'אום מאני פאדמה הום', סטופות, מנזרים ומקדשים. במרכז העמק מצוי הכפר דיסקית Diskit, בו ביקר הדלאי למה ביולי 2010. הכפר ממוקם בנקודה אסטרטגית בלב העומק בסמוך למפגש שני ערוצים מרכזיים. ערוץ הנוברה Nubra וערוץ השיוק Shayok. מעל לנקודה מרכזית זו, על שן סלע בולטת, מצוי מנזר מרשים הנושא גם הוא את שם הכפר ולמרגלותיו פסל ענק של בודהה של העתיד - מאטרייה בודהה Maitreya. בשנת 2009 הפסל עודנה היה בבנייה.

הבנייה בכל הכפרים, הן בלדאק והן בנוברה מותאמת היטב לתנאי השטח. בשל דלות המרחב בחמרי גלם (עצים בפרט) ותודות לעובדה שאין גשמים הבנייה המסורתית התבצעה בעזרת לבנים מיובשות, ולא שרופות. בשנים האחרונות, כחלק משינויי האקלים הגלובליים החלו לרדת גשמים בלדאק דבר היוצר בעיות קשות. @ גג המבנים הינו שטוח, מתאים לאחסון הרחק מהקרקע הקפואה בחורף ומשמש גם לייבוש – תבואה ומשמישים. במרכז הבית נמצא המטבח שהוא גם מקור החום וסביבו ישנים בחורף כל בני הבית.

[ בשנים האחרונות, כחלק משינויי אקלים גלובליים החלו גשמי המונסון להגיע גם למרחב הלדאקי. הגשמים הללו גורמים לנזקים אקולוגיים אדירים בסביבה מדברית זו, הצפות חמורות ואף גורמת להרס הבתים שכאמור אינם עמידים בפני גשמים. אסון חמור מיוחד התרחש באוגוסט 2010 כשגשמים עזים גרמו להרס סביבתי אדיר ולפגיעה במאות בני אדם. כתבה באתר YNET ]

בכל כפר ללא יוצא מן הכלל ניתן למצוא גם מנזר. בשונה ממנזרי האוניברסיטה האדירים של טיבט כאן מדובר במתחמים קטנים וצנועים בהרבה. הקשר שבין המנזר והכפר הינו הדוק ביותר וחורג מהתחום התיאולוגי-פולחני לשלל תחומי החיים. המנזר מקיים את הטקסים שונים, מדי יום ובמועדים השונים וחשוב מכך מספק הכוונה רוחנית לתושבי הכפר. הכפר מצידו לא רק תומך במנזר, אלא אף 'מספק' לו את הנזירים עצמם. לשליחת חלק מהבנים למנזר יש חשיבות מרחיקת לכת, שכן בתנאים הצחיחים והדלים חלקה משפחתית שתחולק בירושה, לא תוכל לספק את צרכיהם של שני בתי אב. הפיתרון, בצורת שליחת חלק מהבנים למנזר, מאפשר את קיום המערכת החברתית המורכבת שבמסגרתה הצליחה החברה לשרוד ולשגשג במשך דורות ארוכים. בפועל, הקשר הינו קשר של תלות הדדית ולא ניתן לדמיין אחד ללא השני.
במקביל לדומיננטיות הטיבטית בענייני דת, ואולי אף בגללה, התפתחה דרך הבעה עצמית מיוחדת בתחום האומנויות. היא באה לידי ביטוי בריקוד, שירה, מוזיקה וספרות בע"פ. העובדה שבחורף העבודה החקלאית אינה אפשרית מכיוון שהקרקע קפואה אף מגבירה את הפעילות החברתית, ריקודים, שירים וסיפורים.
עם כל הייחוד שבתרבות המקומית, ישנם חוקרים שמצביעים על גוונים קוסמופוליטיים שמקורם בשיירות המסחר שחצו את האזור לאורכו ולרוחבו, ולעתים בשל חסימות בדרכים, אף שהו באזור ובכפר מסוים לתקופה מושכת. כמובן שבמצב כזה יש לדבר על השפעות תרבותיות, חברתיות ואף גנטיות.. ישנם חוקרים מסוימים שמציעים לראות בתיירות (שאליה נחשף האזור החל משנת 74) המשך לתרבות הקוסמופוליטית של העבר, למרות, שלדעתי, רב השונה על הדומה בהשוואה זו.

זרם התיירות המסיבי (75,000) שמגיע מדי שנה בכדי לבקר את 'גג העולם'(בד"כ זהו הכינוי של טיבט השכנה) ולנשום את אוירו, במקביל ללחצים כלכליים גורם להכחדת התרבות. הדור הצעיר נוהה אחר מנהגים מערבים ובמקביל מתרחק מהמסורת. בשל היכולת לראות את התהליך תוך כדי התרחשותו ישנם המאמינים שניתן לבולמו. במפתיע, אולי, רב המתריעים הינם מערביים דווקא ואינם זוכים לאוזן קשבת בקרב המקומיים. מתנגדיהם טוענים שתפיסתם היא תפיסה מתנשאת ושבעצם, ברצונם להפוך את המרחב הלדאקי למעין שמורת טבע, לשמר ב'כח' את המסורת המקומית ובכך למנוע מתושבי המקום את זכותם הטבעית ל'קדמה' ולהקלה ביחס לאורח חייהם המסורתי והקשה. קשה לחזות כיצד יראה המרחב הלדאקי ובתוכו עמק נוברה תוך שנים ספורות אך ברור שהאזור נמצא בעיצומו של שינוי.
אופיר יעקבסון
הדרכת טיולים והרצאות  

מאמר מאת אופיר יעקבסון

מטפס צוקים, מדריך ומטייל ברחבי הארץ וארצות הים התיכון, נדד ברחבי העולם הלטיני במשך כשלוש שנים, מכיר מקרוב את התרבות ואת השפה.
טייל תקופה ממושכת גם ברחבי תת היבשת ההודית תוך לימוד מעמיק של תרבותה הייחודית. בוגר האוניברסיטה העברית בחוג ללמודי הסביבה וגיאוגרפיה ובעל תואר שני מחקרי בלמודי ארץ ישראל (התמחות במדעי הדתות) מאוניברסיטת חיפה. מלמד בקורסי מורי דרך ובמכונים לידיעת הארץ, מדריך ומרצה במסגרות שונות.

הזמנה לסיור בעמק המצלבה

 
052-6864251


עמק נוברה - נושאים קשורים

אמריצר Amritsar , הדת הסיקהית ומקדש הזהב אמריצר

פירוש השם אמריצר הוא 'בריכת הנקטר', או בריכת ה'אלמוות' והיא מרכזם הרוחני של בני הדת ה'סיקהית'. אמריצר נמצאת במדינת פנג'ב הפורה – 'ארץ חמשת הנהרות'. הדת הסיקהית נוצרה במאה ה-15 והיא שילוב מעניין ביותר בין ההינדואיזם והאסלאם. הסיקהים מאמינים באל אחד, דוגלים בשוויון בין כל בני האדם ומאמינים במושג ה'קארמה' וגלגול נשמות. לסיקהים שושלת של 10 מורים – 'גורואים',..

דרמסלה דרמסלה

העיר הצפונית דרמסלה נחשבת לאחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב מטיילים בהודו. האזור הוא אזור הררי יפהפה השוכן למרגלות הרי ההימליה עם נופים עוצרי נשימה, טבע מהפנט ואווירה קסומה. בימים בהם הראות טובה ניתן לראות פסגות הרים מושלגות אשר למרגלותיהן יערות ירוקים של עצי אורן. דרמסלה היא עיר משכנו של הדלאי לאמה וממשלת טיבט הגולה. לאחר כיבוש חבל טיבט על ידי הסינים בשנת 1959 נמלט הדלאי לאמה (טנזין גיאטסו) יחד עם פליטים טיבטים..

ראג'סטן, הודו ראג'סטן

ראג'סטן היא אחת ממדינות הרפובליקה של הודו, היא ממוקמת בצפון המדינה ועמוסה בערים נפלאות ואתרי תיירות. התיירים באזור ראג'סטן מוצאים בה את הקסם של המהראג'ות ההודיים מסיפורי האגדות ומסיפורי אלף לילה ולילה. ראג'סטן עמוסה באתרי קדושה, אגמים ונהרות אשר בכל אחד טמון סיפור של ייחודיות. עולם שלם של קסמים ורגעים מרתקים נפרש בפני המטייל באזור רג'אסטן ואת כולם אופפת אווירה קסומה של קדושה.. ראג'סטן – מידע כללי ראג'סטן..

פושקר פושקר

העיירה פושקר (Pushkar) היא עיירה קדושה הנמצאת במדינת ראג'סטן (Rajasthan) בהודו. פושקר היא למעשה נווה מדבר ירוק מוקף הרים ובמרכזה אגם פושקר הנחשב לאגם קדוש אליו ההודים מאמינים שיש לעלות ברגל לפחות פעם בחיים ולטבול במיימיו, על פי האמונה ההינדית אגם פושקר נחשב לאחד מחמשת המקומות הקדושים ביותר ועל כן תמצאו בסביבת העיירה אינספור מקדשים ובתי תפילה שונים, האמונה אומרת שטבילה במי האגם הקדוש מסייעת לריפוי מחלות ומצבים..

קשמיר, הודו קשמיר

חבל קשמיר הוא חבל ארץ בצפון הודו הנתון מזה שנים בסכסוך פוליטי של גבולות בין כל המדינות הגובלות בו: הודו, פקיסטאן וסין, כאשר הסכסוך המרכזי והעקוב מדם הוא בין הודו וסין על השליטה בחבל הארץ הקשמירי. בפתחם של דברים נאמר שקשמיר (Kashmir)היא אזור מסוכן למטיילים בכלל ולמטיילים ישראלים בפרט. רוב האוכלוסייה המרוכזת בו היא אוכלוסייה מוסלמית, ובשנים האחרונות חדרו לאזור תאי טרור שחלקם פועלים במסגרת הסכסוך ההודי פקיסטאני על עתידו של חבל קשמיר והאחרים הם גם..

ג'איפור, הודו ג'איפור

גאיפור היא בירתה של מדינת ראג'סטן הממוקמת בצפון מערב הודו, העיר המכונה גם ה"עיר הוורודה" לא זוכה תמיד לכבוד הראוי לה מאחר ורבים מהמטיילים עושים בה עצירה קצרה באוטובוס בדרך לפושקר ולא נשארים בה על מנת לבקר ולהתרשם מיופיה. ג'איפור שווה יותר מעצירת ביניים ובהחלט מומלץ להשתקע בה למספר ימים ולהתרשם מהיופי ואטרקציות שג'איפור יש להציע. את כינוייה הכמעט רשמי כ"עיר הוורודה" קיבלה ג'איפור באה ה-19 אז הורה הראג'ה..

מנאלי, הודו מנאלי

מנאלי היא אחד מהיעדים המוכרים והמתויירים ביותר באזור צפון הודו, העיירה הפסטוראלית ששוכנת למרגלות הרי ההימלאיה בקצהו של עמק קולו (Kullu Vally)נמצאת אף היא ברום גבוהה מאוד (כ-1800 מטרים מעל פני הים) ומורגשת בה האווירה המיוחד והכפרית השוררת באזור זה. השלווה הפסטוראלית של מנאלי הופרה לפני לא הרבה שנים עת גילו אותה התיירים הרבים ו"כבשו" אותה בהמוניהם בהופכם אותה ליעד תיירותי ופופולארי מאוד. מטיילים רבים מגיעים לאזור מנאלי על מנת להשתקע..

מנאלי - עמק קולו מנאלי

בין הרים נישאים, יערות-עד ונהרות גועשים, חבויה לה מנאלי Manali , עיירה קטנה ויפהפייה, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים. ב"עמק קולו" Kulu valley ולאורך "נהר הביאס" Bias River, יש נוף מדהים של יערות- עד, ארזי הימלאיה, אשוחים ואורנים. תושבי "עמק קולו", הנקרא גם "עמק האלים", חביבים ביותר. האזור מפורסם ב"שלים" - שמיכות צמר איכותיות, ארוגות בעבודת יד ובמטעי התפוחים. מנאלי..

קאסול - Kasol קאסול

קאסול קנתה לה שם בקרב הישראלים בתור אחד הכפרים המתויירים ביותר באזורים של צפון הודו. אם תעשו את כל הדרך עד קאסול תידהמו ללא ספק כיצד מקום כל כך קטן וכפרי יכול לקנות לעצמו שם כל כך גדול ולהפוך להיות כמעט "בירת צפון הודו" או לכל הפחות בירת עמק פרוואטי היפיפה בו היא שוכנת. קאסול היא כאמור עיירה קטנה פסטוראלית ושלווה השוכנת בינות יערות אורנים בלב ליבו של עמק פרוואטי בו זורם נהר הפרוואטי. קאסול היא יעד אהוב..

מבצר Mehrangarh בג'ודפור מבצר Mehrangarh בג'ודפור

מבצר מהראנגר (Mehrangarh) או בתרגום לעברית "מבצר המהראג'ה" הוא מבצר גדול ומרשים הממוקם בעיר ג'ודפור (Jodhpur) במדינת ראג'סטן (Rajasthan) שבהודו ונחשב לאחד המבצרים המרשימים והגדולים ביותר בהודו. המבצר נבנה במאה ה-14 על ידי מייסד העיר ג'ודפור - ראו ג'ודהה. אך מאז הוחרב ונבנה מחדש מספר פעמים. המבצר ממוקמם במרכז העיר על גבעה המתנשאת לגובה של כ- 120 מטרים ומוקף חומות..

ג'ודפור ג'ודפור

העיר ג'ודפור (Jodhpur) נמצאת במדבר ת'אר שבמדינת ראג'סטן (Rajasthan) ונחשבת לעיר השנייה בגודלה במדינת ראג'סטן אחרי ג'איפור. ג'ודפור נוסדה במאה ה-14 וזכתה לשני שמות חיבה פופולאריים - "העיר הכחולה" מכיוון שמרבית בתי העיר צבועים בצבע כחול, ו "עיר השמש" אודות למזג האוויר הקייצי והשמש החזקה הקיימים שם משך כל השנה. בג'ודפור תוכלו לבקר באחד המקדשים הגדולים והמרהיבים ביותר בהודו..

מיין בזאר, ניו דלהי מיין בזאר ניו דלהי

מיין בזאר (Main Bazar) היא אולי האזור המפורסם ביותר בקרב המטיילים הישראלים והמטיילים בכלל המגיעים לאזור דלהי. מדובר על קומפלקס של מספר רחובות צפופים ועמוסים בחלקה העתיק יותר של דלהי בו מרוכזים מרבית המטיילים והתרמילאים ואיפה שיש תרמילאים כמובן שיש המון ישראלים! באזור המיין בזאר יש המון מסעדות, מלונות, חנויות דוכנים והכל באוריינטציה ישראלית. ישראל של דלהי מרוכזת באזור המיין בזאר ללא ספק. זהו המקום האולטימטיבי לאכול פלאפל, שווארמה, בורקסים ועוד..

דלהי, הודו דלהי

דלהי, בירתה של הודו, פותחת את שעריה אל המוני התיירים הגודשים אותה מידי שנה. הישראלים שנשבים בקסמיה של הודו חוזרים אליה פעם אחר פעם לחוות, לטעום ולהתחבר לקסם של הודו. דלהי היא למעשה ה"שער להודו" היא הטעימה הראשונה של מרבית התיירים שעושים כאן את צעדיהם הראשונים בממלכת השאנטי, המקדשים, התרבות ההינדית העתיקה, הטעמים הניחוחות והחוויות שרק מי שביקר בהודו יכול להבין אותן. דלהי מזמינה את התיירים למגוון חוויות של ישן וחדש,..

אודייפור אודייפור

העיר אודייפור שבמדינת ראג'סטן שבהודו הידועה גם בשם "עיר האגמים" נחשבת לאחת הערים היפות והרומנטיות ביותר בהודו. העיר ממוקמת על גדות אגם פיצ'ולה וכוללת בתוכה מגוון של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. אודייפור התפרסמה בעולם לאחר שאחד מסרטי ג'יימס בונד צולם בעיר ולכן כאקט של גאווה וכבוד מוקרנים שם כמעט מידי ערב סרטי ג'יימס בונד במסעדות השונות בעיר. אודייפור נחשבת לעיר נעימה וקסומה המושכת אליה..

לדאק - Ladakh לדאק

"לה-דאג" – עולם אחר, משמעות שמה "ארץ מעברי ההרים הגבוהים". 'חבל לדאק' הוא מדבר גבוה וצחיח, 'בצל גשם' הממוקם גיאוגרפית בשולי רמת טיבט. יושב במרומי רכס ההימלאיה שהינו אחד מרכסי ההרים הצעירים בעולם, הגדול והגבוה שבהם. הנוף הלדאקי מרשים במיוחד. תצורות נוף של גרניט ואבן חול המוכרות לנו מאזור 'ההר הגבוה של סיני', בתוספת פסגות מושלגות ממעל ונהרות עם רצועה חקלאית ירוקה בתחתית..

לדאק לדאק

חבל 'לדאק' התפרסם בשנים האחרונות והפך ליעד תיירותי מוכר, עד שב'לה', בירתה של 'לדאק'(3200מ') יש נוכחות קבועה ומרשימה של תיירים מכל רחבי העולם. חבל לדאק הינו חלק ממחוז גדול יותר -ג'אמו קשמיר, שעלה לכותרות בשל הסכסוך הפנימי בין ההינדים למוסלמים ובין הודו לפקיסטן. למרות שמדובר במחוז של הודו, לדאק דומה יותר הן מבחינה נופית והן מבחינה תרבותית-דתית לשכנתה מצפון – טיבט, ומכאן גם כינויה..

עמק ספיטי, צפון הודו ספיטי

עמק יפה ומיוחד בצפון מזרח מדינת הימצ'ל פראדש שבצפון הודו. 'ספיטי' הוא השם המשמש לציון העמק, הנהר שזורם בו, שם העם היושב במקום ושם השפה המדוברת בעמק. העמק הוא מדבר גבוה - בצל גשם. ענני הגשם הבאים מהאוקיאנוס ההודי שבדרום, נחסמים על ידי רכס ההימלאיה האדיר – Great Himalayan Range ומורידים את כל הגשם בשיפוליו הדרומיים של הרכס. מדבר אלפיני זה מחובר לעולם בארבעת חודשי הקיץ. עם בוא הסתיו והשלג..

מאונט אבו מאונט אבו

מאונט אבו (Mount Abu), הנקרא גם הרי ארבודה, ממוקם בגובה ממוצע של 1219 מטר מעל פני הים, מהווה נווה מדבר באזור ראג'סטן השומם ויש לו הכבוד להיות ההיל-סטיישן היחיד באזור צפון מערב הודו. המקום ידוע בזכות המקדשים היפים שהוקמו בו כמו גם בזכות היופי הטבעי שבו. מאונט אבו נמצא בלב גבעות מיוערות על הפסגה הגבוהה ביותר באזור הנקרא ארוואלי ריינג'. הוא מכונה בירת הקיץ של רג 'סטאן בעיקר בגלל האגמים, המפלים והיערות הירוקים שבו...

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה קומבמלה

ה'קומבמלה' בהארידוו'ר – כינוס דתי למרגלות רכס ההימלאיה. קדושה, התעלות רוח והיטהרות בפסטיבל הכי הודי בהודו, לגדות נהר הגנגס. מה- 14 לינואר מתקיים ב"הרידוור" פסטיבל אדיר במימדיו – חווית ענק !!! הפסטיבל נמשך 3 חודשים, שבמהלכם ישנם מספר ימי טבילה קדושים, המהווים רגעי שיא והזדמנות פז נדירה לזכות בברכת האלים. "הקומבמלה" - kumbhamela, זה בלגאן של מיליוני מאמינים שיורדים..

רישיקש רישיקש

רישיקש (Rishikesh) היא עיר קטנה הממוקמת במדינת אוטראקהאנד (Uttarakhand) שבצפון הודו ונחשבת לעיר קדושה להינדים ולמרכז יוגה ומדיטציה המושך אליו תיירים מכל רחבי העולם. העיר שוכנת למרגלות הרי ההימלאיה ונהר הגנגס חוצה אותה. האווירה ברישיקש היא שלווה ורוחנית מאוד, יש בה הרבה אשרמים והרבה מטיילים בוחרים לעבור שם קורסים שונים בתחומי המדיטציה והיוגה. המטיילים והתיירים ברישיקש מתרכזים בדרך כלל בשני איזורים - לאקשמן..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון