תפריט
סגור

חירונה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ספרד  

נושאים

  טיול בספרד ·    מידע על ספרד ·    תיירות בספרד ·    טיול רומנטי בספרד ·    תיירות בחירונה ·    תיירות בג'ירונה ·    מידע על חירונה ·    מידע על ג'ירונה ·    מקומות לראות בג'ירונה · 

הודעות בפורומים

שעורי ספרדית מומלץ בחום

נושא שם משתמש תאריך שעורים בספרדית gidi_mor 27.05.18 10:58 מורה מנוסה מעבירה שעורים פרטיים בספרדית לחיחידים או..

לימודי ספרדית

היי, יש לי חברה שנסעה לטיול לארגנטינה וצילה ונרשמה שם לאיזה קורס או שניים וממש התחילה ללמוד דרכם ספרדית. אני..

לימוד ספרדית בארגנטינה

חוחרהשלוםהאםאפשרלשאולאותךפרטיםעלהלימודיםשלךבבאנוסאייריסכמובאיזהביסלמדתואיךיוצריםקשרללימודיםבתוךמשפחהעםלימודיםב..

גירונה, ספרד - הרובע היהודי

אשמח לקבל המלצות על מדריך מקומי מגירונה, סםרד שמכיר את ההיסטוריה היהודית בגירונה לא חייב להיות דובר עברית ..

מורה טובה לספרדית

שלום שמי פלור ואני מפרו במקור גרתי בארצות הברית ועכשיו אני גרה בישראל ואני מלמדת ספרדית שיעורים פרטים ..

חירונה

אירופה ספרד חירונה
חירונה (Girona), המכונה גם ג'ירונה (או לעיתים היירונה) היא "עיר הגאונים" של הקהילה האוטונומית של קטלוניה. העיר שהקהילה היהודית בה הייתה לחשובות והגדולות ביותר בימי הביניים הייתה מקום משובו של הרמב"ן. על אף שהקהילה היהודית חרבה בה עוד בגירוש ספרד וכיום אין כמעט יהודים בכלל בחירונה, העירייה המקומית שמה לעצמה בשנים האחרונות למטרה להעלות על נס את ימי זוהרה של הקהילה היהודית מה שמאפשר כיום, הודות למלאכת שחזור מרשימה, טעימה מהחיים של פעם, מתור הזהב של יהדות ספרד וימי הגאונים.

חירונה – כרטיס ביקור
שם: חירונה ג'ירונה
מחוז: קטלוניה
מדינה: ספרד
אוכלוסייה: 94,484 נפש
שפה: ספרדית
מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי)

חירונה- מידע כללי
חירונה (או בהגייה הקטלנית המסורתית- ג'ירונה) ממוקמת בצפון מזרח ספרד ממש בסמוך לגבול שבין ספרד לצרפת והיא משתייכת לקהילה האוטונומית של קטלוניה שלו היסטוריה מפוארת. מיקומה של חירונה הוא באזור המעבר הנמוך ביותר ברכס הרי הפירנאים המהווה מעין גבול טבעי בין צרפת לספרד, ומכאן שמיקומה של העיר באזור המעבר הנמוך היה למיקום אסטרטגי חשוב לאורך ההיסטוריה, ולכן קיימות עדויות קדומות על התיישבות באזור עוד במאות קדומות ביותר.

העיר ממוקמת על נקודת התמזגות בין ארבע נהרות: האונייר, הגואל, הטר, והגליגנטס מה שהופך אותה לעיר מלאה במים ועם גישה לנהרות שהייתה בעבר חשובה כאמצעי לתחבורה ימית דבר שהוסיף משנה חשיבות למיקומה האסטרטגי ולהיותה עיר חשובה במחוז הקהילה האוטונומית של קטלוניה (ממלכת קטלוניה לשעבר). תעלות המים והבתים הבנויים על גדות הנהרות משווים לעיר מראה פסטוראלי וקסום. מומלץ לשוט בסירה סביב העיר ולחזות במראה הנפלא הזה המהווה אטרקציה תיירותית בפני עצמו. מטיילים רבים מגיעים לעיר חירונה במסגרת טיולים חד יומיים היוצאים מברצלונה. מומלץ בעת ביקור בברצולנה לצאת לטיול חד יומי לכיוון חירונה ואולי אף לשקול לינה של יום או יומיים בעיר המרגשת והקלאסית הזו.
עוד בנושא ספרד
קוסטה ברווהקוסטה ברווה

אזור קוסטה ברווה הוא מהיפים שבחופי ספרד. רצועת החוף הפראית מהווה מפגש מרתק שבין הרים סלעיים למים תכולים. על רקע המפגש הדרמטי נבנו לא מעט עיירות נופש וקיט עם בתי מלון המנצלות את תפארת החופים ותנאי מזג..

עוד על קוסטה ברווה
סלבדור דאליסלבדור דאלי

מוזיאון התיאטרון של סלבדור דאלי הוא ללא ספק אחת האטרקציות המרתקות באזור ברצלונה ומוקדש כל כולו לאחד האומנים והיוצרים החשובים ביותר שספרד ספקה לעולם התרבות והיצירה המודרני. מוזיאון דאלי ממוקם בעיר..

עוד על סלבדור דאלי

חירונה – קצת היסטוריה
חירונה נחשבת בעיני יהודי ספרד כ"עיר הגאונים" בעיקר בזכות הרמב"ן (רבי משה בן נחמ"ן) אחת האישיויות החשובות ביותר בעולם היהודי העתיק של ימי הביניים ודמות מוכרת כחכם גדול בתורה עד ימינו אנו. הרמב"ן נולד בסוף המאה ה-12 בחירונה ונפטר בשלהי המאה ה-13 בעכו. הרמב"ן היה לראש קהילת חירונה ולאחד המלומדים הגדולים והמשפיעים ביותר בימי הביניים אשר כתביו ופסיקותיו ההלכתיות נחשבות עד היום למקור רב להשראה ולפירוש. בימיו הוא פירש את המקרא, נחשב לחכם תלמודי, היה לרופא ואף למשורר. כאיש רוח הוא השפיע מאוד על הקהילה היהודית בחירונה כמו גם על יהודי ספרד ככללם.

לאחר שהרמב"ן נאלץ להגר לארץ ישראל תחת לחצים כבדים שהופעלו עליו מטעם הכמורה הקתולית הבכירה בחירונה אשר קיבלה הנחיות ישירות ממקום מושבו של האפיפיור בוותיקן התנהלו בחירונה לא מעט פוגרומים ביהודים. האווירה נעשתה מתוחה מאוד והכנסייה עודדה פרעות קשות בקהילה היהודית הגדולה והמשגשגת של חירונה, מה שהיא להתדלדלותה, ירידת קרנה בצורה משמעותית עד שאבדה לחלוטין בשיאו של גירוש ספרד בשנת 1942 אז עזב אחרון היהודים את חירונה.

כיום לאחר שנים רבות התגלו בחירונה השרידים של הרובע היהודי ששוקם בצורה יפה על ידי עריית חירונה שרכשה אף את אחד המתחמים שעל פי המסורת היה ביתו של הרמב"ן והקימה במקום מוזיאון למורשתה של קהילת חירונה בתקופת זוהרה בימי הביניים.

בקפיצה של מאות שנים קדימה מקופתו של הרמב"ן בימי הביניים חירונה נכרתה בתועה הציבורית המתחדשת בהיסטוריה המודרנית של השנים האחרונות כאשר רוכב האופניים המפורסם ויש יאמרו האגדי לאנס אמסטרונג החליט לאמן את קבוצת האופניים שהיה חבר בה. העיר כולה מוקירה לו עד היום את העובדה ששם אותה מחדש על המפה ובכך זכתה בעוד מאפיין ועוד רישום קטן בדפי ההיסטוריה המודרנית של המאה ה-21.

חירונה – מה לראות ומה לעשות
 הרובע היהודי והמוזיאון היהודי- חירונה הייתה למעשה בתקופת ימי הביניים לאחת הקהילות החשובות והמשפיעות ביותר של יהדות ספרד. לאחר חורבנה של יהדות ספרד קולה וגזירת הכליה המוחלטת על יהדות חירונה ננטשו כל הבתים המפוארים, המקוואות ומרכזי התפילה ששמשו את יהודי הקהילה. לפני 40 שנה בלבד התגלו במקרה באזור העתיק של העיר מספר בתים הממוקמים בין הסמטאות הסבוכות של העיר העתיקה שיש המשייכים אותם לפי מיטב המסורת כמקום מושבו של הרמב"ן. האזור שופץ ושוקם והוקם בו מוזיאון מרגש המנציח את ימי תור הזהב של יהדות חירונה ומשמש גלעד לחורבנה ולקורבנות הרבים שמצאו מותם בעשרות פוגרומים אכזריים שבוצעו בהם במהלם ימי הביניים. במקום ניתן למצוא מקווה טהרה יהודי, חצר קטנה, גרם מדרגות שעולה לדירה שמזוהה (כך סוברים החוקרים) עם הרמב"ן. במוזיאון מועלה זכרה של יהדות ספרד בכללה ושל יהדות חירונה בפרט. מוצגים שרידים שנמצאו במקום המעידים על היותו בית כנסת, ניתן לחזות בשרידי מצבות יהודיות עתיקות וללמוד על חיי הקהילה היהודית המפוארת שהתקיימה בחירונה בין המאה ה-9 ועד לחורבנה המוחלט בשנת 1492 עם גירוש יהודי ספרד.

העיר העתיקה- מלבד המורשת היהודית המפוארת הייתה כאמור חירונה לעיר קדומה. עוד במאות מוקדמות התקיים בה יישוב שוקק של אנשים וזאת בשל מיקומה האסטרטגי כנקודת מעבר נוחה ברכס הרי הפירנאים. באזור העיר העתיקה נעים מאוד להסתובב. ניתן להתרשם מהסמטאות הצרות ולדמיין את אורח החיים שהתקיים כאן בימי קדם, להתרשם מהחומה העתיקה שהקיפה את העיר ועומדת עד היום. החומה אומנם נחרבה בחלקה עם הכיבוש הצרפתי במאה ה-19 אך בחלקים ניכרים ממנה עודנה עומדת בצורתה המקורית כפי שנבנתה על ידי הרומאים בימי הביניים. ניתן לעשות סיור נפלא בהליכה על חומות העיר לחזות במראות הקסומים של חירונה ולקבל זווית נפלאה למבט על העיר עמוסת ההיסטוריה האנושית הזו הטומנת בחובה גם לא מעט סיפורים יהודיים בחלקם שמחים של חיי קהילה עשירים ובחלקם טראגיים מאוד.

הקתדראלה העתיקה (The Ancient Cathedral)- הקתדראלה העתיקה ניצבת בלב העיר העתיקה של חירונה, היא החלה להבנות במאה ה-11 ואף שמשנה עם הכיבוש המורי כמסגד. הקתדראלה עברה לא מעט גלגולי בנייה, שיפוצים הרחבות ושיקומים לאחר קריסתה והחרבתה באופן חלקתי מספר פעמים לאורך ההיסטוריה ולכן היא משלבת לא מעט סגנונות בנייה השלובים בניהם. הקתדראלה נחשבת כיום לאחת היפות ביותר בעולם הקתולי ובעלת חשיבות דתית רבה. הביקור בהיכלי הקתדראלה העצומים בתשלום, אך הביקור בה שווה ביותר בעיקר לחובבי אדריכלות , פסלים מתקופת ימי הביניים וציורי קיר מרהיבים. למי שבוחר לא להיכנס לביקור בתוך הקתדראלה גם הגעה אליה וצפייה מבחוץ היא חוויה משובבת נפש בשל המראה המרשים של הקתדראלה העומדת במלוא פארה בלב העיר העתיקה של חירונה.  

חירונה - נושאים קשורים

קוסטה ברווה, ספרד- Costa Brava קוסטה ברווה

אזור קוסטה ברווה הוא מהיפים שבחופי ספרד. רצועת החוף הפראית מהווה מפגש מרתק שבין הרים סלעיים למים תכולים. על רקע המפגש הדרמטי נבנו לא מעט עיירות נופש וקיט עם בתי מלון המנצלות את תפארת החופים ותנאי מזג האוויר המשובחים, אך לצד תעשיית התיירות המשומנת היטב ניתן למצוא כאן גם לא מעט ערים עתיקות, מבצרים וכפרי דייגים המהווים פנינות תרבות פסטוראליות שהוצאו ממש מספר של אגדות. קוסטה ברווה – מידע כללי קוסטה בראווה..

מוזיאון התיאטרון של סלבדור דאלי, אומנות - Teatro-Museu Dali סלבדור דאלי

מוזיאון התיאטרון של סלבדור דאלי הוא ללא ספק אחת האטרקציות המרתקות באזור ברצלונה ומוקדש כל כולו לאחד האומנים והיוצרים החשובים ביותר שספרד ספקה לעולם התרבות והיצירה המודרני. מוזיאון דאלי ממוקם בעיר פיגראס הנמצאת על הדר המסחרית שבין ספרד לצרפת, לא הרחק מברצלונה (שעתיים נסיעה ברכבת). המוזיאון ממוקדם בהיכל התיאטרון העירוני הישן של העיר פיגראס (אשר נשרף והוחרב במסגרת מלחמת האזרחים הספרדית בשנות ה-30 של המאה ה-20). את תכנון ובניית..

ברצלונה - Barcelona ברצלונה

ברצלונה היא האטרקציה התיירותית החמה ביותר של השנים האחרונות. עיר הנמל הספרדית המרשימה לחופי הים התיכון מאגדת בתוכה ישן וחדש השלובים זה בזה בהרמוניה מושלמת. בעיר ששורשיה נעוצים עמוק במאה השלישית לפני הספירה ורובע גותי עתיק מפאר את רחובותיה ובליבו קתדראלה גותית מרשימה ועצומת מימדים יש גם מרכזי בילויים מהשוקקים והנפלאים שבספרד ובאירופה. ברצלונה מלאת תרבות של כיף פנאי ובילויים לכל המשפחה. אוהבי הקניות ימצאו בה אזורי קניות מלאים..

מוזיאון השעווה של ברצלונה מוזיאון השעווה בברצלונה

גם ברצלונה כמו יתר הערים התיירותיות ברחבי אירופה ובעולם מתהדרת לה במוזיאון שעווה נפלא המושך אליו תיירים רבים בעת ביקורם בעיר. מוזיאון השעווה של ברצלונה (Wax Museum Barcelona) ממוקם בשדרת הרמבלה המרכזית ממש במרכז העיר. על אף הדמיון למוזיאוני שעווה נוספים בעולם הוא אינו אחד מסניפיו של מוזיאוני מאדאם טוסו המפורסמים הממוקמים בבירות רבות באירופה. מוזיאון השעווה הוא חוויה נפלאה לכל המשפחה, הוא מציג מגוון דמויות שעווה..

מוזיאון חואן מירו, ברצלונה מוזיאון חואן מירו

המוזיאון ע"ש חואן מירו (Joan Miro) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והחשובים בברצלונה. חואן מירו הוא אמן ספרדי בעל שם עולמי בתחום הציור הפיסול והעיצוב, הוא נחשב לאחד היוצרים הפורים והידועים בספרד של המאה ה-20. מירו נולד בסוף המאה ה-19 והחל ליצור כבר משחר ילדותו. הוא נודע בזכות ציוריו המיוחדים ובזכות השפעתו מזרמי אומנות שונים ובניהם הקופיזם, הפוביזם ואף האומנות הסוריאליסטית ממנה הושפע בעיקר והיא ניכרת ביצירותיו הידועות בהיותן..

מוזיאון הכדורגל של ברצלונה מוזיאון הכדורגל של ברצלונה

ביקור בברצלונה לא יהיה שלם בלי לבקר במוזיאון הכדורגל- שהרי ברצלונה היא אחת מבירות הכדורגל הגדולות והחשובות ביותר באירופה והיא מתהדרת באחת הקבוצות הטובות ביותר באירופה. מוזיאון הכדורגל מוקדש כולו לתפארת הספורט האהוב כל כך על הספרדים ועל תושבי ברצלונה בפרט. הוא ממוקם באצטדיון הכדורגל הביתי של קבוצת ברצלונה ה"קאמפ נואו" והוא מתפרש על פני שתי קומות שלמות שנועדו להלל את הכדורגל הספרדי. אם אתם מתכננים גם ככה להגיע..

מאיורקה, ספרד – (Mallorca (Majorca מאיורקה

מאיורקה הפכה בעשורים האחרונים למרכז בילויים ותיירות אדיר, אחד ממרכזי התיירות החשובים ביותר בספרד. האי שמשתייך לקבוצת האיים הבלאריים הפך לפסטיבל של כיף תיירות ובילויים לכל המשפחה. מאריוקה ממתינה לכם עם מגוון אטרקציות לכל המשפחה, בילויים וחוויות נהדרות, אטרקציות לילדים וחופים נפלאים. אי של נופש במלוא מובן המילה! מאיורקה – כרטיס ביקור שם: מאיורקה מחוז: מאיורקה בירת המחוז: פלמה דה..

לה פלמה, ספרד – La Palma לה פלמה

האי החמישי בגודלו בארכיפלג האיים הקנאריים שבאוקיינוס האטלנטי פותח את שעריו להמוני המטיילים וההרפתקנים הרוצים ליהנות מנופי בראשית, חופים וולקניים מסעירים וחוויות נפלאות המשלבות טיולים, תרבויות רחוקות, חופים נפלאים וגם לא מעט רומנטיקה של אזורים נידחים ובתוליים. לה פלמה- כרטיס ביקור שם: לה פלמה מדינה: ספרד מחוז/חבל ארץ: ארכיפלג האיים הקנאריים שטח: 706 קמ"ר אוכלוסייה: 86,000 נפש לה..

איביזה, ספרד- Ibiza איביזה

איביזה, אחד מאיי המסיבות החמים כיום בעולם כולו הוא ללא ספק גן עדן של מסיבות. המסיבות באיביזה לא מפסיקות ולו לרגע אחד. לאור כל שעות היממה מתקיימות על האי המטורף שלל מסיבות מטורפות מהטובות והאיכותיות בעולם. באווירה קסומה של ים, טבע, עצי קוקוס והמון מצב רוח טוב איביזה היא אטרקציית המסיבות המרעננת של הקיץ! לא סתם מיטב הדי ג'ייז, הסלבריטיז ושאר בלייני העולם נושאים פעמיהם על עבר האי המטורף מידי קיץ! בואו להצטרף..

סרגוסה, ספרד – Zaragoza סרגוסה

סרגוסה- כרטיס ביקור שם: סרגוסה מדינה: ספרד חבל ארץ: הקהילה האוטונומית של אראגון שטח: 1062 קמ"ר אוכלוסייה: 666,000 נפש שפה: ספרדית מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי). סרגוסה – מידע כללי העיר סרגוסה הממוקמת בצפון מזרח ספרד בתחום הטריטוריה של הקהילה האוטונומית של אראגון נחשבת לאחד מריכוזי האוכלוסייה העירוניים הגדולים ביותר בספרד. היא למעשה עיר הבירה של אוטונומיית אראגון..

ולנסיה, ספרד – Valencia ולנסיה

ולנסיה, העיר השלישית בגודלה בספרד נהנית מיתרון של עיר נמל, בעלת חופים נפלאים לאורך חופו המערבי של הים התיכון. עם תנאי אקלים ים תיכוניים נפלאים ושילוב של אזורים עתיקים ופסטוראליים, עם מבנים המשקפים קדמה מודרניות עתידנות וחלל ועם פסטיבל אש מלהיב המתקיים בה בפעם בשנה ולנסיה היא ללא ספק אטרקציה תיירותית מעולה לכל המשפחה (וזה עוד בלי שהזכרנו את קבוצת הכדורגל האגדית המשחקת באצטדיון המקומי דרך קבע). ולנסיה- כרטיס..

מונסראט, ספרד - Montserrat מונסראט

למי שמיצה את ברצלונה (על אף שמדובר במשימה קשה ביותר) ולמי שרוצה לטעום מעט מהסביבה השונה והטבעית העוטפת את ברצלונה- אחת מפנינות התרבות התוססות של ספרד, אזור מונסראט הוא ללא ספק הצעה מצוינת. הר מונסראט המתנשא לגובה רב מעל עמק מוריק ונפלא הוא אטרקציה תיירותית נפלאה הממוקמת רק כשעה נסיעה מברצלונה. הודות לתחבורה נוחה מברצלונה ועד לפסגת ההר מספק האזור חוויה נפלאה המשלבת תרבות, דת וטבע ומהווה אטרקציה תיירותית שונה..

פמפלונה , ספרד – Pamplona פמפלונה

פמפלונה מוכרת בכל העולם בעיקר בזכות פסטיבל מרוץ הפרים השנתי. אם חפצם תמיד לרוץ ברחובותיה של עיר פסטוראלית כאשר עדר פרים דוהר ודולק אחריכם ברוגז ועוצמה אדירה פמפלונה היא המקום, אך גם אם לא, תמיד תוכלו לחזות באלפי ספרדים ותיירים מופרעים השמים נפשם בכפם או לכל הפחות בכפם של שישה שוורים נרגזים השועטים ברחובות העיר ומעוררים מהומה שלמה שכאן בפמפלונה קוראים לה- פסטביל! פמפלונה – כרטיס ביקור שם:..

החבל הבאסקי, ספרד - Basque Country החבל הבאסקי

החבל הבאסקי הוא אזור ייחודי שרובו בצפון ספרד וחלקו בצרפת. נתרכז בצד העיקרי, הספרדי. מזג האוויר בחבל הבאסקי אינו קיצוני, ואפילו באוגוסט נעים, הזדמנות מצוינת לברוח מהחום של הארץ. מדובר באזור הררי ביותר, שונה מאוד משאר חלקי ספרד מבחינה גיאוגרפית, אך השוני העיקרי הוא באוכלוסייה. כדי להבין את ייחודו וחשיבותו של החבל הבאסקי, חייבים לדעת קצת על העבר שלו. החבל הבאסקי – קצת היסטוריה במהלך ההיסטוריה הבאסקים..

בילבאו, ספרד – Bilbao בילבאו

בילבאו, עד לפני עשור עיר תעשייתית אפרורית ומנומנמת בצפון חבל הבאסקים בספרד, היא כיום בירת האומנות המודרנית והפוסט מודרנית של ספרד אם לא של אירופה כולה. מוזיאון גוגנהיים לאומנות פוסט מודרנית שנחנך בה בשנת 1997 שם אותה על מפת התיירות העולמית כמרכז אומנותי מהחשובים באירופה כולה. המוזיאון האקסטרווגנטי הייחודי בנוף בשל עיצובו והמוצגים הפזורים בחלליו העצומים לא מותירים אף אחד אדיש. העיר שזכתה לתאוצה תיירותית בעקבות המוזיאון..

אלהמברה, ספרד- Alhambra אלהמברה

אלהמברה הוא ללא ספק אחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם המוסלמי העתיק. קומפלקס ארמונות וגנים ענק שנבנה בקפידה על פי המסורת והתרבות של ממלכת גרנדה המוסלמית שהייתה לממלכה המוסלמית המורית האחרונה בחצי האיברי מהווה אחת מפסגות הטיול באזור דרום ספרד. הארמונות המפוארים, הגנים המוריקים המצטיינים בדיוקם ובצורותיהם הגיאומטריות ומזרקות המים הנפלאות הם ללא ספק פלא עוצר נשימה המספק שעות רבות של הנראה לתיירים רבים מכל רחבי..

מדריד - Madrid מדריד

מדריד היא בירתה הלא כל כך נוצצת של ספרד. בשנים האחרונות "גנבה" לה ברצלונה את הבכורה והורידה את קרנה של מדריד כיעד התיירות הפופולארי ביותר של ספרד. אף על פי כן מדריד היא עיר נפלאה, בירה אירופאית מעניינת ומקום מושבו של המלך הספרדי חואן קרלוס. היא מרכז ארכיטקטוני מעניין הטומן בחובו שנים של כיבושים מוסלמיים ונוצריים כמו גם עידנים שחורים של מלחמות האזרחים שהשתוללו ברחבות הבירה של המאה העשרים. מדריד היא ללא ספק..

ספרד - Spain ספרד

ספרד היא מולדת הטנגו והפלמנקו, הגיטרה הספרדית והקסטנייטות. היא מקור ההשראה של סלבדור דאלי ושל שעוניו הנוזלים כמו גם של פאבלו פיקאסו, גדול ציירי האומנות המודרנית. ספרד היא בירת הפסטיבלים המוזרים בעולם בהם רצים שוורים ברחובות ודורסים את כל הנקרה בדרכם או מאות אזרחים המתפלשים במאות טונות של עגבניות. אך ספרד היא גם מולדתם של יהודי גירוש ספרד, ואלפי אנוסי ספרד שהמירו את דתם ושמרו על יהדותם בסתר בעת גירוש ספרד. מולדתם של..

טולדו, ספרד – Toledo טולדו

טולדו, עיר הבירה של ממלכת ספרד בין המאות ה-11 וה-15 יפה ממש כמו בעבר. עם מבנים מרשימים, מצודות עתיקות ושני בתי כנסת שהפכו האחד למוזיאון לחורבנה של יהדות טולדו והאחר לכנסיית "מריה הלבנה" מספרת טולדו את סיפורה של ממלכת ספרד: על תור הזהב שלה, על תקופת הכיבוש המוסלמית המורית שהביאה אותה לפסגת העולם התרבותית ועד לחורבנה של יהדות ספרד המפוארת שבאה אל קיצה בגירוש ספרד. סיפורים של דו קיום וחיים שלווים של יהודים נוצרים ומוסלמים..

קוסטה דל סול, ספרד - Costa-Del Sol קוסטה דל סול

קוסטה דל סול היא ללא ספק אחת מרצועות החוף היפות ביותר המקיפות את אגן הים התיכון. רצועת החוף שלא בכדי קרויה "חופי השמש" מאופיינת במפרצונים קסומים לאורך חופה המערבי של ספרד. הספרדים זיהו כבר מזמן את הפוטנציאל של האזור והפכו אותו לריביירה של ממש עמוסה בבילויים, מלונות וכפרי נופש. קוסטה דל סול – מידע כללי אזור קוסטה דל סול (או בתרגום לעברית- חוף השמש) הוא רצועת חוף בחלקה המזרחי של ספרד (לאורח חופי הים..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון