תפריט
סגור

הולנד - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     אמסטרדם     הולנד  

נושאים

  תיירות בהולנד ·    תיירות באמסטרדם ·    מידע על הולנד ·    מידע על אמסטרדם ·    טיול באירופה ·    אטרקציות בהולנד ·    קופי שופס ·    אטרקציות באמסטרדם · 

הודעות בפורומים

כרטיס מוזאונים בהולנד - יד שניה - משתלם כלכלית

בהולנד מוזאונים רבים ומשתלם לקנות כרטיס מוזאונים מתיירים שחזרו מהולנד. הכרטיס בתוקף לשנה ואינו שמי כך..

אחד המקומות עם הלא ה!

הי עמוס, הייתי בפארק אפטלינג אומנם לפני די הרבה שנים אבל כבר אז הוא היה אדיר. נכנסתי עכשיו לכבודך לאתר של..

מישהו שמע על פארק אפטלינג בהולנד?

שלום אני מתכנן טיול באביב (אזור פסח) להולנד, ושמעתי על פארק אפטלינג. אני מתכנן לנסוע עם חברה שלי, שנינו בני..

מתכננות טיול ארוך לאירופה..

שלום! הייתי רוצה לקבל קצת עזרה (בעצם כמה שיותר..!) בתיכנון טיול שאחרי צבא לאירופה. אנחנו 2 בנות, רוצות לעשות..

קצת מידע על בורסת הפרחים

שלום אלון אני הייתי בבורסת הפרחים באלסמיר לפני הרבה שנים, אני מאמין שהרבה השתנה שם מאז (אני מקווה שלטובה)..

הולנד

הולנד, אחת ממדינות מישור צפון מערב אירופה היא מונרכיה חוקתית אשר בראשה עומדת המלכה ביאטריקס. האווירה בהולנד מאוד שונה ממונרכיות חוקתיות אחרות, היא הרבה יותר צעירה תוססת ומלאת אטרקציות מאשר שכנתה הבריטית. הולנד היא ללא ספק אחת המדינות המתקדמות והליבראליות מבחינת חקיקה מודרנית. ניתן לבצע בה ניתוחים לשינוי מין על חשבון ביטוח הבריאות הממלכתי, לעשן סמים בחנויות ובתי קפה ייעודיים לכך וליהנות מרובע החלונות האדומים הממסד את הזנות ההולנדית. יחד עם זאת ואולי באופן מפתיע ההולנדים אינם "פורעי חוק" או "פורקי כל עול" אלו אנשים מנומסים מתורבתים ואדיבים המשווים לטיול תיירותי בהולנד, חוויה של פעם בחיים!

הולנד – כרטיס ביקור
שם מלא: ממלכת ארצות השפלה
עיר בירה: אמסטרדם
משטר: מונרכיה חוקתית
שטח: 41,543 קמ"ר
אוכלוסייה: 16,783,000 נפש
שפה רשמית: הולנדית
מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי)
שעון: השעון המקומי בהולנד מאחר את שעון ישראל בשעה אחת.
אקלים: מזג האוויר בהולנד נחשב לאקלים ימי ממוזג. העונות הגשומות במדינה הם בעיקר עונות המעבר (האביב והסתיו) ואילו החורף קריר (אך לא קר מידי) והקיץ חמים (ובאותו אופן- אינו חם מידי). מזג האוויר בהולנד ככלל כאמור הוא ממוזג, ואחת ההסברים המרכזיים לכך הוא העובדה שמדובר על מדינה מישורית לחלוטין. היעדר ההרים והגבעות בה מאפשרים לרוחות ולזרמי אוויר חם בחורף וקר קיץ למזג את הטמפרטורה ולהפוך את המדינה למדינה ממוזגת שהטמפרטורות בה אינן נוטות לקיצוניות.
עוד בנושא אמסטרדם
מוזיאון הבירה באמסטרדםמוזיאון הבירה באמסטרדם

אם במהלך ביקור באמסטרדם תרצו לשלב שתיית בירה טובה עם ביקור במוזיאון נוכל להמליץ לכם על מוזיאון הבירה (Heineken Experience). במוזיאון זה תקבלו הסבר מפורט על תהליך ייצור הבירה ומילוי הבקבוקים...

עוד על מוזיאון הבירה באמסטרדם
אמסטרדםאמסטרדם

אמסטרדם, בירתה של הולנד, הפכה עם השנים לבירת השלווה, הרוגע, "הסאטלה" אם תרצו וגם אחד המקומות היחידים בעולם בו למכור סמים קלים זה לגיטימי וחוקי. אבל סיפורה של אמסטרדם הוא לא רק על הצינגל'ה..

עוד על אמסטרדם

הולנד – מידע כללי
הולנד היא מדינה הממוקמת בצפון מערב אירופה. שמה הרשמי של הולנד הוא "ממלכת ארצות השפלה". שם זה הוא גם שמה הרשמי של הולנד באנגלית- Nederland (ארצות השפלה). השם "הולנד" שהשתרש בשפה העברית הוא למעשה שמם של שני המחוזות הגדולים במדינה "הולנד הצפונית" ו"הולנד הדרומית". עם זאת להולנד יש עוד מספר מחוזות ועוד איים באוקיינוס המשתייכים אלה ועל כן שמה הרשמי הוא "ממלכת ארצות השפלה" (הקידומת "ממלכת" אם תהיתם מקושר לכך שהולנד היא מונרכיה חוקתית שבראשה עומדת המלכה ההולנדית).

הולנד היא אחת המדינות המישוריות ביותר באירופה, היא ממומת במישורים של צפון מערב אירופה. היא גובלת בצפונה ובמערבה בים הצפוני, בדרומה בבלגיה ובמזרחה בגרמניה. עיר הבירה של הולנד היא אמסטרדם, אך באופן די תמוה מעמדה של אמסטרדם כבירה הוא בעיקר סימבולי, שכן רוב מבני הממשל ואף ארמון המלכה ממוקמים בעיר "האג" שנחשבת לאחת הערים החשובות בהולנד ואף באירופה כולה שכן מבני ממשל רבים של האיחוד האירופי או מבני ציבור חשובים ומשפיעים על היבשת כולה (כמו בית הדין הגבוהה לזכויות אדם בהאג) ממוקמים בה.

הולנד – קצת היסטוריה
הולדתה ההיסטורית של הולנד בצורתה הנוכחית כמונרכיה חוקתית עצמאית נעוצה במלחמת שמונים השנה שהתרחשה במאה-16. עד אז הייתה הולנד אחת מבין שלושת בנות "ברית ארצות השפלה"- הולנד, בלגיה ולוקסמבורג, שכמובן לא כונו אז בשמות אלה. ברית ארצות השפלה היו תחת שליטה ספרדית שניסתה לכפות עליהם את הדת הקתולית בעוד רוב תושבי אזור זה המירו אתם דתם והיו לנוצרים פרוטסטנטים. מלחמת 80 השנה שמה קץ לימי הכיבוש הספרדי באזור ולאחר 80 שנה סולק השלטון הספרדי ששלט באזור והולנד כמו גם שכנותיה לברית בלגיה ולוקסמבורג זכו לעצמאות. הולנד הכריזה על עצמאותה והפכה להיות מונרכיה עצמאית שבראשה עומד בית המלוכה ההולנדי.

במאה ה-18 עצמאותה של הולנד נלקחה ממנה לאחר שנכבשה על ידי צרפת בימיו של נפוליאון, אך שבה אליה בראשית המאה ה-19 (שנת 1815) ואף הוגדל שטח המדינה לאחר שסופחו אליה ארצות השפלה האוסטריות (כיום- בלגיה ולוקסמבורג). במהלך המאה ה-19 קיבלו הן בלגיה והן לוקסמבורג את עצמאותן מהולנד והפכו למדינות עצמאיות מה שצמצם את שטחה של הולנד.

במהלך מלחמת העולם הראשונה הצליחה לשמו הולנד על ניטראליות ולא להצטרף ללחימה, ואילו במלחמת העולם השנייה נכבשה כבר בראשית הלחימה על ידי גרמניה הנאצית דבר שהוביל לכליה כמעט טוטאלית של יהדות הולנד.

לאחר מלחמת העולם השנייה הולנד החלה בתהליכי שיקום מהירים, התעשייה שלה התפתחה במהירות והיא הצליחה לייצב את כלכלתה ולמתג עצמה כאחת המדינות היציבות באירופה מבחינה כלכלית. הולנד גם הייתה שותפה להקמת איזור איחוד המכס "בנלוקס" (שכלל את המדינות הולנד, לוקסמבורג ובליה) דבר שהניח את היסודות להקמת האיחוד האירופי הכלכלי ולימים האיחוד האירופי בתוצרתו הנוכחית שגם בו הייתה הולנד אחת מן המדינות המייסדות.

הולנד – גיאוגרפיה וסביבה
הולנד היא אחת המדינות הצפופות ביותר באירופה, השטח שלה אינו גדול ביחס לכמויות האוכלוסייה שהוא מאכלס ולכן אי הרבה שטחים פתוחים בהולנד שטרם יושבו כאזורי אוכלוסייה צפופים ודחוסים. אין הרבה שטחי בר ולכן ה"טבע" בהולנד מצומצם יחסית.
מבחינת טופוגרפיה הולנד היא אחת המדינות השטוחות בעולם (אם לא השטוחה ביותר) היא מישורית כמעט בכל השטחים שלה, ואף יש מקומות שבהם גובה פני הקרקע ביבשה נמוך מפני הים (כמו בעיר רוטרדם) מה שמחייב בניית סכרים גבוהים שמגנים על העיר מפני הצפות.

עקב המישוריות הקיצונית בהולנד כולה מלאה רשת של תעלות מים אשר נועדו לווסת את כמויות המים בה, על מנת שלא יעלו על גדותיהם ויציפו את האזורים המיושבים (שהם כאמור רוב השטחים). הולנד אשר בעבר הייתה שטח ביצתי גדול עושה מאמצים רבים לתעל את כמויות המים בצורה יעילה הן לרווחת התושבים והן למניעת אסונות כמו אסון הטבע הקטלני בשנות ה-50 של המאה הקודמת שהציף והחריב שטחים נרחבים בהולנד.

הולנד נחשבת אחת המדינות "הירוקות" בעולם. הערים בה מטופחות מאוד, מושם דגש על טיפוח סביבתי, על גינות ציבוריות על שבילי אופניים ואנרגיה המתבססת על רוח- לא בכדי תראו תחנות רוח רבות ברחבי הולנד.

הולנד – מה לראות ומה לעשות?
הולנד היא "ארץ ההרפתקאות" למגוון תיירים המגיעים אליה מסיבות שונות. יש את אלו שאוהבים בהולנד את המרחבים הירוקים (המועטים שנותרו בה) השדות בהן רועות הפרות ההולנדיות באחו ומייצרות חלב הולנדי משובח המהווה את אחד מאבות המזון של האוכל ההולנדי. הגבינות ההולנדיות הקשות ועתירות השומן הן ללא ספק אחד מסמליו העיקריים של המטבח ההולנדי.

תיירים אחרים רואים בהולנד "ארץ פלאות" מסוג אחר- אומנם עישון סמים אינו חוקי באופן רשמי בהולנד, עם זאת קיימים לא מעט חנויות "קופי שופס" (Coffee Shops) בעלות היתר למכור סמים מסוג מריחואנה, גראס, חשיש וגם סיגריות רגילות. ישנם מקומות שאף מותר למכור פטריות הזיה מסוגים מסוימים. ה"אידיליה" הזו מושכת אל הולנד הרבה צעירים מרחבי אירופה ואף מישראל שרואים בה "גן עדן לסטלנים", יהיה מעניין אולי לדעת שדווקא אחוז מעשני הסמים בהולנד יחסית נמוך, כנראה בגלל "אובדן הריגוש" של המעשה הבלתי חוקי. כך או כך זוהי גם סוג של אטרקציה הולנדית טיפוסית (וזאת מבלי לנקוט עמדה ערכית בנושא).

הולנד היא "ארץ האופניים" ברחבי הערים הגדולות סלולים מסלולי אופניים ייעודיים המיועדים לרוכבי האופניים העירוניים, שכן אופניים מהווה כלי תחבורתי ראשון במעלה בהולנד. זוהי גם דרך נפלאה לטייל ברחבי הערים הגדולות, והולנד השכילה להיות אחת מחלוצות תרבות הרכיבה בעולם כולו.

בעונת החורף, כאשר אחת לכמה שנים זוכה הולנד לחורף קר במיוחד קופאות התעלות המקיפות ומקשרות את הערים הגדולות מה שהופך להזדמנות נפלאה לערוך תחרויות החלקה על הקרח. המונים יוצאים עם מחלקיים ומזחלות ומחליקים על התעלות הקפואות. אחת לכמה שנים כאשר הדבר מתאפשר מתקיים אף מרתון 11 הערים במהלכו מחליקים מקצועיים מתחרים ביניהם בהחלקה על מסלול ארוך המקשר ערים מרכזיות וגדולות בהולנד.

הכדורגל של הולנד, גם הוא אחד מאטרקציות התיירות החשובות בהולנד, תיירים רבים מכל העולם המבקרים בהולנד לא מרשים לעצמם להחמיץ משחק כדורגל באחד מאצטדיוני הענק של הולנד. איאקס אמסטרדם (AJAX Amsterdam) אחת מקבוצות המובילות בליגה ואחת האהובות גם בישראל. באופן כללי ישראלים רבים נוטים לפרגן לנבחרות ההולנדיות בטורנירים העולמיים וקיימת מעין "אחוות אוהדים" בין אוהדי הולנד לאוהדי ישראל.

המרכזים העירונים בהולנד אף הם עשירים באטרקציות תיירותיות מקומיות. הערים הגדולות כמו אמסטרדם, האג, רוטרדם ואחרות עשירה כל אחת במאפיינים ייחודים הן בשל סגנון הבנייה, הן בשל האתרים הפזורים בהן והן בשל האווירה הייחודית.

הולנד – דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור!
וויזות ואשרות כניסה: ישראלים אינם זקוקים לוויזה מיוחדת לשהות באשרת תייר בהולנד לתקופה של עד 3 חודשים
סכנות בריאות: הולנד היא מדינה מערבית לכל דבר, אין בה סכנות בריאות מיוחדות. עם זאת זכרו שאם בחרתם לעשן סמים באחת מחנויות הקופי שופס, וודאו שמדובר בחנות רשמית בעלת היתר חוקי למכור את החומרים וכמובן וודאו מה אתם לוקחים לריאות, שכן סמים בכל דרך מסוכנים לבריאות (ובוודאי כל מיני חומרים לא מזוהים שקונים במקומות ללא היתר חוקי).
חשמל: 220 וולט
שעון: השעון המקומי בהולנד מאחר את שעון ישראל בשעה אחת.
מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי).
עלויות: מאז נכנס מטבע האיחוד האירופי לשימוש בהולנד העלויות בה החלו להאמיר בצורה הדרגתית. יחס עם זאת הולנד לא הייתה מעולם מהמדינות הזולות ביותר באירופה אלא אחת הממוצעות. כיום המחירים בה כאמור עולים בהדרגה ותיירים הולכים ומשלמים יותר הן על אוכל והן על לינה.  

הולנד - נושאים קשורים

מוזיאון הבירה באמסטרדם - מבשלת הייניקן מוזיאון הבירה באמסטרדם

אם במהלך ביקור באמסטרדם תרצו לשלב שתיית בירה טובה עם ביקור במוזיאון נוכל להמליץ לכם על מוזיאון הבירה (Heineken Experience). במוזיאון זה תקבלו הסבר מפורט על תהליך ייצור הבירה ומילוי הבקבוקים. במהלך הביקור תוכלו כמובן לשתות להנאתכם מהבירה המשובחת וללמוד על תהליך בישול הבירה. זמן הביקור הוא כשעה וחצי ומחיר כרטיס הינו 15 יורו, שעות הפעילות הן 11:00 עד 19:00. כתובת: Stdhouderskade 78..

אמסטרדם אמסטרדם

אמסטרדם, בירתה של הולנד, הפכה עם השנים לבירת השלווה, הרוגע, "הסאטלה" אם תרצו וגם אחד המקומות היחידים בעולם בו למכור סמים קלים זה לגיטימי וחוקי. אבל סיפורה של אמסטרדם הוא לא רק על הצינגל'ה לבדה... בעיר הקסומה הזאת יש עוד אטרקציות רבות המתאימות לכל הגילאים. מצעירים סטלנים הרובצים בקופי-שופס וקופצים ל"דייטים" ברובע החלונות האדומים, דרך טיולי משפחות ועד זוגות קשישים שנהנים מטיול רגלי ואיטי..

קופי שופ באמסטרדם קופי שופ באמסטרדם

אמסטרדם ידועה כאחת הערים המתירניות והליברליות בעולם. תעשיית המין הממוסדת ושימוש בסמים קלים - גראס, חשיש, וג'ארס חוקיים ומקובלים בעיר. באמסטרדם פזורים מאות קופי שופס (Coffee Shops) שהם למעשה בתי קפה שבהם ניתן לקנות ולעשן סמים. ניתן לבחור שם ממגוון סוגים של גראס - מהקלים ביותר ועד לאלה שישאירו אתכם במקום מספר שעות לפני שתצליחו לקום ולצאת... תוכלו להזמין שם ג'וינטים מוכנים וכך לחסוך לעצמכם את מלאכת ..

מוזיאון הסקס באמסטרדם מוזיאון הסקס באמסטרדם

אם במהלך ביקור באמסטרדם הרגשתם פתאום צורך עז לבקר במוזיאון מיוחד ומבדר תרשו לנו להמליץ לכם על מוזיאון הסקס, הנקרא Venus Temple. מוזיאון זה משקף בצורה טובה את אופייה הליברלי והמתירני של אמסטרדם, מתעסק בכל מה שקשור לסקס ואירוטיקה ומציג בגדים, אביזרים, פסלים ותמונות חלקן בנות מאות שנים. הביקור במוזיאון הוא חוויה מעניינת ומשעשעת, מוזיאון הסקס פתוח מידי יום בשעות..

מוזיאון השעווה באמסטרדם - מאדם טוסו מאדם טוסו

מוזיאון השעווה מאדם טוסו באמסטרדם הוא למעשה הגירסא ההולנדית למוזיאון הלונדוני המפורסם. המוזיאון ממוקם במרכז אמסטרדם בכיכר הדאם ומציג דמויות עשויות שעווה של פוליטיקאים, זמרים, שחקנים, אמנים ושלל דמויות ידועות מההיסטוריה האנושית. המוזיאון נותן חוויה מיוחדת במינה ולאלו מכם שלא ביקרו במוזיאון השעווה בלונדון מומלץ מאוד לבקר. המוזיאון פתוח מידי יום בין השעות 10 בבוקר ל-17:30 בערב. כתובת: Dam 20..

מוזיאון ואן גוך מוזיאון ואן גוך

מוזיאון ואן גוך הוא מוזיאון הנמצא באמסטרדם שבהולנד ומכיל את יצירותיו של האמן ההולנדי וינסנט ואן גוך לצד יצירות נוספות מאותה התקופה. המוזיאון הוקם בשנת 1973 והוא מציג את יצירותו של ואן גוף לפי תקופות בחייו וארועים ספציפיים אשר השפיעו על יצירותיו ועיצבו את דמותו. ואן גוך נחשב לאחד האמנים הגדולים של המאה ה-19 והמוזיאון מושך אליו תיירים מכל רחבי..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון