תפריט
סגור

סנטיאגו דה קומפוסטלה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ספרד  

נושאים

  סנטיאגו דה קומפוסטלה ·    מידע על גליסיה ·    תיירות בגליסיה ·    ספרד · 

הודעות בפורומים

שעורי ספרדית מומלץ בחום

נושא שם משתמש תאריך שעורים בספרדית gidi_mor 27.05.18 10:58 מורה מנוסה מעבירה שעורים פרטיים בספרדית לחיחידים או..

לימודי ספרדית

היי, יש לי חברה שנסעה לטיול לארגנטינה וצילה ונרשמה שם לאיזה קורס או שניים וממש התחילה ללמוד דרכם ספרדית. אני..

לימוד ספרדית בארגנטינה

חוחרהשלוםהאםאפשרלשאולאותךפרטיםעלהלימודיםשלךבבאנוסאייריסכמובאיזהביסלמדתואיךיוצריםקשרללימודיםבתוךמשפחהעםלימודיםב..

פארק דה אמהוף באוגוסט - התחרטנו ומעוניינים למכור

היי, הזמנתי בקתה לסופש של ה – 18.8 ואחרי חשיבה נוספת החלטנו לוותר מאחר והבנות שלנו קטנות (ארבע ושנתיים)..

גירונה, ספרד - הרובע היהודי

אשמח לקבל המלצות על מדריך מקומי מגירונה, סםרד שמכיר את ההיסטוריה היהודית בגירונה לא חייב להיות דובר עברית ..

סנטיאגו דה קומפוסטלה

אירופה ספרד סנטיאגו דה קומפוסטלה
עיר דתית קתולית שהוכרה לא מכבר כאתר מורשת עולמי על ידי ארגון אונסק"ו בנויה רובה כולה על סיפור מורשו של הקדוש יעקב, שליחו של ישו, שעל פי המסורת הנוצרית הביא את הבשורה של הנצרות לכל תושבי חצי האי האיברי. העיר מוקדשת לסיפור חיו ויותר מכך למיתוס סיפור מותו ונשיאת עצמותיו כל הדרך מחופי ארץ ישראל על גלי הים באמצעות קונכייה עד מקום קבורתו במקום בו עומדת כיום קתדראלת סנטיאגו דה קומפוסטלה.

סנטיאגו דה קומפוסטלה – כרטיס ביקור

שם: סנטיאגו דה קומפוסט לה
מדינה: ספרד
מחוז: גליסיה
שטח: 223 קמ"ר
אוכלוסייה: 94,400 נפש
מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי)
שפה: ספרדית

סנטיאגו דה קומפוסט לה – מידע כללי

סנטיאגו דה קומפוסטלה היא עיר הבירה של הקהילה האוטונומית של גליסיה בספרד. הממלכה הספרדית מחולקת למספר קהילות אוטונומיות המנוהלות באופן עצמאי ברוב נושאי ניהול חיי התושבים. אחת מאלה היא הקהילה של גליסיה השוכנת בקצה הצפון מערבי של הממלכה הספרדית ובירתה כאמור היא העיר סנטיאגו דה קומפוסטלה אשר ירשה את התואר מהעיר לה קורונה שהייתה בירת המחוז עד לסוף שנות השמונים של המאה הקודמת (1982). סנטיאגו דה קומפוסטלה ידוע בעולם הנוצרי כדיוקסיה (הכינוי הנוצרי ליחידת מנהל דתית טריטוריאלית המנוהלת בישוף מקומי) ונחשבת למוקד עלייה לרגל ולאתר בעל חשיבות דתית רבה. בתקופת ימי הביניים נהגו הנוצרים הקתוליים לעלות לרגל למספר מקומות אשר בראשם כמובן ירושלים ורומא ולאחריהם למספר ערים קדושות נוספות אליהן נמנתה גם סנטיאגו דה קומפוסטלה. חשיבותה של העיר טמון גם במשמעות שמה. פירוש השם הוא: המילה 'סנטיאגו' מכוונת לקדוש הנוצרי יעקב בן זבדי שהיה אחד מ-12 שליחיו של ישו שעל פי המסורת הביא את בשורת הנצרות לחצי האי האיברי בו שוכנת ספרד, והמילה 'קומפוסטלה' פירושה שדה כוכבים. כלומר פירוש שם העיר הוא "הקדוש יעקוב בשדה הכוכבים". האגדה מספרת שעצמותיו של יעקב הקדוש הגיעו על העיר כאשר הם נסחפים וצפים על גלי הים ונישאים על גבי קונכייה. את עצמותיו גילה הבישוף המקומי שקבר אותם במקום אליו הוביל אותו כוכב זוהר בשמיים. במקום הקבורה של הקדוש הנודע נבנתה כנסייה ומאוחר יותר הקתדראלה הגדולה של סנטיאגו דה קומפוסטלה שעומדת ומפארת את העיר עד היום.
עוד בנושא ספרד
לה קורוניהלה קורוניה

לה קורוניה, ספרד בירת פרובינציית קורוניה שבמחוז גליסיה היא עיר נמל גדולה וחשובה בממלכה הספרדית שבעשורים האחרונים הבינה שנמל הוא לא רק לסחורות אלא גם לתיירים. העיר פותחת את שעריה עבור אלפי תיירים..

עוד על לה קורוניה
סלמנקהסלמנקה

אחת הערים הבולטות בספרד, אשר זוכה למעמד של עיר בעלת חשיבות היסטורית ותרבותית בעיקר בזכות האוניברסיטה העתיקה של סלמנקה הנחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות באירופה והראשונה שנבנתה בספרד. העיר העתיקה של..

עוד על סלמנקה

סנטיאגו דה קומפוסטלה – מה לראות ומה לעשות?

העיר השוכנת לחופיו של האוקיינוס האטלנטי מוקדשת רובה ככולה למסורת הנוצרית והאמונה הנוצרית האדוקה ניכרת בה בכל צעד ושעל ברחבי העיר. העיר דתית מאוד ולמי שאינו חובב תיאולוגיה או אמונות דתיות וכנסיות רבות ומנהגים תיאולוגיים קדומים אינם לטעמו מומלץ לו שלא יגיע אל העיר. סיפורו של הקדוש יעקב שלו מוקדשת העיר כולה ושעל פי האגדה בה נקבר מונצח בכל פינה בעיר. סיפור האגדה על הצדפה שעליה נישא מופיע בסמלה של העיר (שכולל צדפה וכוכב- המסמל את הכוכב שהדריך את הבישוף היכן לקבור את עצמותיו של הקדוש). השלטים המכווינים אל העיר מכל רחבי אירופה מסומנים באותה קונכייה שהפכה כבר ממש לסמלה הרשמי של העיר. מנהג העלייה לרגל שהחל להתפתח בימי הביניים ונותר במסורת הנוצרית עד היום רווח מאוד ב סנטיאגו דה קומפוסטלה. ניתן לראות אלפי צליינים העושים את מנהג העלייה לרגל שהפך עם השנים לפחות דתי מבעבר. היום רואים בו העולים לרגל מעין חוויה תיירותית נחמדה וקרנבל תרבותי של חיבור למסורת, אך בעל פחות מאפיינים דתיים נוצריים אדוקים מבעבר. רוב העולים לרגל עושים את דרכם את העיר ברכבים (ניתן לנווט אל העיר בקלות כי שלטים ועליהם צדפות ושם העיר מכוונות את הצליינים) ורק כאשר מגיעים בסמוך לעיר יורדים מכלי הרכב ועושים את העלייה הרגלית ברגל מפאתי העיר ועד לקתדראלה הגדולה של סנטיאגו דה קומפוסטלה שם על פי המסורת נקבר הקדוש. את העולים לרגל לא קשה לזהות, הם פוסעים בהמוניהם ברחובותיה של העיר כאשר הם עוטים על צווארם את שרשרת הקונכייה המסורתית וכולם שמים פעמיהם אל עבר הכנסייה הגדולה. זרם הצליינים הולך וגדל לקראת ה-25 לחודש יולי שמוגדר כיום הקדוש יעקב שהוא יום חג עבור סנטיאגו דה קומפוסטלה.

קתדראלת סנטיאגו דה קומפוסטלה הוכרזה על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 1985 והיא כאמור תחנתו הסופית של משא העלייה לרגל ל סנטיאגו דה קומפוסטלה. הקתדראלה המרהיבה עצומה בגודלה ומעוצבת בסגנון רומנסקי. היא נבנתה החל מהמאה ה-11 ובנייתה הסתיימה רק באמצע המאה ה-12. היא שופצה והורחבה לימים בין המאות ה-16 וה-18 וזכתה לשילוב של סגנון בנייה נוסף וניכרים בה כיום מוטיבים של סגנון הבארוק המאוחר. הקתדראלה הגדולה בנויה כמיטב המסורת עם צריחים ופסלים רבים, תקרתה גבוהה כמי שבאה לסמל את אפסותו של האדם לעומת גדולתו של האל והושקעו בה פאר הדר והרבה מאוד חשיבה על כל פרט ופסל. היא נחשבת לפלא ארכיטקטוני ולאתגר אדריכלי עצום יחסית לימים בהם נבנתה בעמל רב ובטכנולוגיות בנייה פשוטות. בנייתה ועיצובה החיצוניים של הקתדראלה מרשימים הרבה יותר מאשר עיצובה הפנימי ועל כן מי שאינו משוגע לדבר די שישקיף עליה מבחוץ. מול הקתדראלה נפרשת רחבה ענקית בה מתקיימים לעיתים קרובות שווקים וירידים אך גם מתקיימת בה בדרך קבע תעשייה שלמה של מזכרות ומלאכות יד שהמוטיב המרכזי בהן הוא סיפור הצפה והקונכייה שנשאה כאמור את הקדוש יעקב. תוכלו לרכוש כאן צדפות מכל הסוגים ומכל המינים שרק חלמתם.  

סנטיאגו דה קומפוסטלה - נושאים קשורים

לה קורוניה, ספרד לה קורוניה

לה קורוניה, ספרד בירת פרובינציית קורוניה שבמחוז גליסיה היא עיר נמל גדולה וחשובה בממלכה הספרדית שבעשורים האחרונים הבינה שנמל הוא לא רק לסחורות אלא גם לתיירים. העיר פותחת את שעריה עבור אלפי תיירים הפוקדים אותה, מקדמת את פניהם בשמחה ואהבה גדולה ונהנית ממקומה הנפלא בקודקוד הצפון מערבי של הממלכה הספרדית המשקיף אל מרחביו העצומים של האוקיינוס האטלנטי. לה קורוניה – כרטיס ביקור שם: לה קורוניה מחוז:..

סלמנקה, ספרד – Salamanca סלמנקה

אחת הערים הבולטות בספרד, אשר זוכה למעמד של עיר בעלת חשיבות היסטורית ותרבותית בעיקר בזכות האוניברסיטה העתיקה של סלמנקה הנחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות באירופה והראשונה שנבנתה בספרד. העיר העתיקה של סלמנקה שזכתה להכרה כאתר מורשת תרבותית הראוי לשימור על ידי ארגון אונסק"ו מהווה מוקד עלייה לרגל בזכות יופייה, ובזכות התרבות וההיסטוריה המקופלים בין סמטאותיה היפות. סלמנקה – כרטיס ביקור שם:..

ספרד - Spain ספרד

ספרד היא מולדת הטנגו והפלמנקו, הגיטרה הספרדית והקסטנייטות. היא מקור ההשראה של סלבדור דאלי ושל שעוניו הנוזלים כמו גם של פאבלו פיקאסו, גדול ציירי האומנות המודרנית. ספרד היא בירת הפסטיבלים המוזרים בעולם בהם רצים שוורים ברחובות ודורסים את כל הנקרה בדרכם או מאות אזרחים המתפלשים במאות טונות של עגבניות. אך ספרד היא גם מולדתם של יהודי גירוש ספרד, ואלפי אנוסי ספרד שהמירו את דתם ושמרו על יהדותם בסתר בעת גירוש ספרד. מולדתם של..

טולדו, ספרד – Toledo טולדו

טולדו, עיר הבירה של ממלכת ספרד בין המאות ה-11 וה-15 יפה ממש כמו בעבר. עם מבנים מרשימים, מצודות עתיקות ושני בתי כנסת שהפכו האחד למוזיאון לחורבנה של יהדות טולדו והאחר לכנסיית "מריה הלבנה" מספרת טולדו את סיפורה של ממלכת ספרד: על תור הזהב שלה, על תקופת הכיבוש המוסלמית המורית שהביאה אותה לפסגת העולם התרבותית ועד לחורבנה של יהדות ספרד המפוארת שבאה אל קיצה בגירוש ספרד. סיפורים של דו קיום וחיים שלווים של יהודים נוצרים ומוסלמים..

מדריד - Madrid מדריד

מדריד היא בירתה הלא כל כך נוצצת של ספרד. בשנים האחרונות "גנבה" לה ברצלונה את הבכורה והורידה את קרנה של מדריד כיעד התיירות הפופולארי ביותר של ספרד. אף על פי כן מדריד היא עיר נפלאה, בירה אירופאית מעניינת ומקום מושבו של המלך הספרדי חואן קרלוס. היא מרכז ארכיטקטוני מעניין הטומן בחובו שנים של כיבושים מוסלמיים ונוצריים כמו גם עידנים שחורים של מלחמות האזרחים שהשתוללו ברחבות הבירה של המאה העשרים. מדריד היא ללא ספק..

בילבאו, ספרד – Bilbao בילבאו

בילבאו, עד לפני עשור עיר תעשייתית אפרורית ומנומנמת בצפון חבל הבאסקים בספרד, היא כיום בירת האומנות המודרנית והפוסט מודרנית של ספרד אם לא של אירופה כולה. מוזיאון גוגנהיים לאומנות פוסט מודרנית שנחנך בה בשנת 1997 שם אותה על מפת התיירות העולמית כמרכז אומנותי מהחשובים באירופה כולה. המוזיאון האקסטרווגנטי הייחודי בנוף בשל עיצובו והמוצגים הפזורים בחלליו העצומים לא מותירים אף אחד אדיש. העיר שזכתה לתאוצה תיירותית בעקבות המוזיאון..

החבל הבאסקי, ספרד - Basque Country החבל הבאסקי

החבל הבאסקי הוא אזור ייחודי שרובו בצפון ספרד וחלקו בצרפת. נתרכז בצד העיקרי, הספרדי. מזג האוויר בחבל הבאסקי אינו קיצוני, ואפילו באוגוסט נעים, הזדמנות מצוינת לברוח מהחום של הארץ. מדובר באזור הררי ביותר, שונה מאוד משאר חלקי ספרד מבחינה גיאוגרפית, אך השוני העיקרי הוא באוכלוסייה. כדי להבין את ייחודו וחשיבותו של החבל הבאסקי, חייבים לדעת קצת על העבר שלו. החבל הבאסקי – קצת היסטוריה במהלך ההיסטוריה הבאסקים..

סביליה, ספרד – Sevilla סביליה

סביליה, אחת הערים הגדולות והיפות ביותר באזור אנדלוסיה ובכל ספרד היא פנינה של תיירות. שנים של כיבוש מוסלמי ולאחר מכן כעיר דגל בתקופת כיבושו של פרננדו השלישי יצרו בעיר מפגש מעניין של מזרח ומערב. מצד אחד מאופיינת בניחוחות אוריינטאליים ומצד שני בבזיליקות ובקתדראלות גותיות אירופאיות מרשימות מהיפות באירופה. סביליה – כרטיס ביקור שם: סביליה חבל ארץ: אנדלוסיה מדינה: ספרד שטח: 140..

קורדובה, ספרד – Cordoba קורדובה

קורדובה, אחת הערים העתיקות של אזור אנדלוסיה, תור הזהב שלה היה בימי הכיבוש המוסלמי אז נחשבה לאחת הערים המפוארות והגדולות בעולם כולו. כיום מביקור באזוריה העתיקים ניתן לחוש בקסם שהיה לה בימי זוהרה וכמובן לבקר ברובע היהודי של קהילת קורדובה שחרבה בגירוש ספרד. קורדובה – כרטיס ביקור שם: קורדובה מחוז: אנדלוסיה מדינה: ספרד שטח: 1252 קמ"ר אוכלוסייה: 323,000 נפש שפה: ספרדית מטבע:..

אלהמברה, ספרד- Alhambra אלהמברה

אלהמברה הוא ללא ספק אחד מפלאי הארכיטקטורה של העולם המוסלמי העתיק. קומפלקס ארמונות וגנים ענק שנבנה בקפידה על פי המסורת והתרבות של ממלכת גרנדה המוסלמית שהייתה לממלכה המוסלמית המורית האחרונה בחצי האיברי מהווה אחת מפסגות הטיול באזור דרום ספרד. הארמונות המפוארים, הגנים המוריקים המצטיינים בדיוקם ובצורותיהם הגיאומטריות ומזרקות המים הנפלאות הם ללא ספק פלא עוצר נשימה המספק שעות רבות של הנראה לתיירים רבים מכל רחבי..

פמפלונה , ספרד – Pamplona פמפלונה

פמפלונה מוכרת בכל העולם בעיקר בזכות פסטיבל מרוץ הפרים השנתי. אם חפצם תמיד לרוץ ברחובותיה של עיר פסטוראלית כאשר עדר פרים דוהר ודולק אחריכם ברוגז ועוצמה אדירה פמפלונה היא המקום, אך גם אם לא, תמיד תוכלו לחזות באלפי ספרדים ותיירים מופרעים השמים נפשם בכפם או לכל הפחות בכפם של שישה שוורים נרגזים השועטים ברחובות העיר ומעוררים מהומה שלמה שכאן בפמפלונה קוראים לה- פסטביל! פמפלונה – כרטיס ביקור שם:..

10 דברים שלא ידעתם על גיברלטר גיברלטר

ביקוריי הבזק שלי בקהילות יהודיות קטנות ברחבי העולם במסגרת לימודי הדוקטורט שלי מביאים אותי לבחון את הנתונים בצורה קצת אחרת...הפגישות והשיחות עם מנהיגי הקהילה ועם אזרחי המקום פותחים לי צוהר לעובדות מרתקות ולסודות קטנים השמורים רק ל"מקומיים". גם אם ביקרתם בגיברלטר וגם אם עדיין לא אני סמוכה ובטוחה שתמצאו כאן עובדה אחת או שתיים שעליהן תגידו "וואלה...את זה לא ידעתי....". 1. בגיברלטר ישנה מערת נטיפים St Michel Cave הקסומה אשר..

גיברלטר- כמה קטנה ככה גדושה בחוויות גיברלטר

סביר להניח שאת ביקורכם בגיברלטר תערכו כחלק מטיול בקוסטה-דל-סול שבחבל אנדלוסיה שבדרום ספרד. לאלו מבינכם המתלבטים האם "שווה" להשקיע את המאמץ ולנסוע שעה ורבע ממלגה התשובה היא- בהחלט כן! אצל רבים מאתנו גיברלטר זכורה באופן עמום משיעורי גיאוגרפיה ביסודי, שם היא עולה בהקשר למצרי גיברלטר המחברים בין הים-התיכון לאוקיינוס האטלנטי. אצל אחרים השם גיברלטר מתקשר עם הימורים, קופים ומקלט מס. גיברלטר הינה "תופעה"..

סרגוסה, ספרד – Zaragoza סרגוסה

סרגוסה- כרטיס ביקור שם: סרגוסה מדינה: ספרד חבל ארץ: הקהילה האוטונומית של אראגון שטח: 1062 קמ"ר אוכלוסייה: 666,000 נפש שפה: ספרדית מטבע: אירו (מטבע האיחוד האירופי). סרגוסה – מידע כללי העיר סרגוסה הממוקמת בצפון מזרח ספרד בתחום הטריטוריה של הקהילה האוטונומית של אראגון נחשבת לאחד מריכוזי האוכלוסייה העירוניים הגדולים ביותר בספרד. היא למעשה עיר הבירה של אוטונומיית אראגון..

קוסטה דל סול, ספרד - Costa-Del Sol קוסטה דל סול

קוסטה דל סול היא ללא ספק אחת מרצועות החוף היפות ביותר המקיפות את אגן הים התיכון. רצועת החוף שלא בכדי קרויה "חופי השמש" מאופיינת במפרצונים קסומים לאורך חופה המערבי של ספרד. הספרדים זיהו כבר מזמן את הפוטנציאל של האזור והפכו אותו לריביירה של ממש עמוסה בבילויים, מלונות וכפרי נופש. קוסטה דל סול – מידע כללי אזור קוסטה דל סול (או בתרגום לעברית- חוף השמש) הוא רצועת חוף בחלקה המזרחי של ספרד (לאורח חופי הים..

מונסראט, ספרד - Montserrat מונסראט

למי שמיצה את ברצלונה (על אף שמדובר במשימה קשה ביותר) ולמי שרוצה לטעום מעט מהסביבה השונה והטבעית העוטפת את ברצלונה- אחת מפנינות התרבות התוססות של ספרד, אזור מונסראט הוא ללא ספק הצעה מצוינת. הר מונסראט המתנשא לגובה רב מעל עמק מוריק ונפלא הוא אטרקציה תיירותית נפלאה הממוקמת רק כשעה נסיעה מברצלונה. הודות לתחבורה נוחה מברצלונה ועד לפסגת ההר מספק האזור חוויה נפלאה המשלבת תרבות, דת וטבע ומהווה אטרקציה תיירותית שונה..

ולנסיה, ספרד – Valencia ולנסיה

ולנסיה, העיר השלישית בגודלה בספרד נהנית מיתרון של עיר נמל, בעלת חופים נפלאים לאורך חופו המערבי של הים התיכון. עם תנאי אקלים ים תיכוניים נפלאים ושילוב של אזורים עתיקים ופסטוראליים, עם מבנים המשקפים קדמה מודרניות עתידנות וחלל ועם פסטיבל אש מלהיב המתקיים בה בפעם בשנה ולנסיה היא ללא ספק אטרקציה תיירותית מעולה לכל המשפחה (וזה עוד בלי שהזכרנו את קבוצת הכדורגל האגדית המשחקת באצטדיון המקומי דרך קבע). ולנסיה- כרטיס..

איביזה, ספרד- Ibiza איביזה

איביזה, אחד מאיי המסיבות החמים כיום בעולם כולו הוא ללא ספק גן עדן של מסיבות. המסיבות באיביזה לא מפסיקות ולו לרגע אחד. לאור כל שעות היממה מתקיימות על האי המטורף שלל מסיבות מטורפות מהטובות והאיכותיות בעולם. באווירה קסומה של ים, טבע, עצי קוקוס והמון מצב רוח טוב איביזה היא אטרקציית המסיבות המרעננת של הקיץ! לא סתם מיטב הדי ג'ייז, הסלבריטיז ושאר בלייני העולם נושאים פעמיהם על עבר האי המטורף מידי קיץ! בואו להצטרף..

מוזיאון הכדורגל של ברצלונה מוזיאון הכדורגל של ברצלונה

ביקור בברצלונה לא יהיה שלם בלי לבקר במוזיאון הכדורגל- שהרי ברצלונה היא אחת מבירות הכדורגל הגדולות והחשובות ביותר באירופה והיא מתהדרת באחת הקבוצות הטובות ביותר באירופה. מוזיאון הכדורגל מוקדש כולו לתפארת הספורט האהוב כל כך על הספרדים ועל תושבי ברצלונה בפרט. הוא ממוקם באצטדיון הכדורגל הביתי של קבוצת ברצלונה ה"קאמפ נואו" והוא מתפרש על פני שתי קומות שלמות שנועדו להלל את הכדורגל הספרדי. אם אתם מתכננים גם ככה להגיע..

מוזיאון חואן מירו, ברצלונה מוזיאון חואן מירו

המוזיאון ע"ש חואן מירו (Joan Miro) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והחשובים בברצלונה. חואן מירו הוא אמן ספרדי בעל שם עולמי בתחום הציור הפיסול והעיצוב, הוא נחשב לאחד היוצרים הפורים והידועים בספרד של המאה ה-20. מירו נולד בסוף המאה ה-19 והחל ליצור כבר משחר ילדותו. הוא נודע בזכות ציוריו המיוחדים ובזכות השפעתו מזרמי אומנות שונים ובניהם הקופיזם, הפוביזם ואף האומנות הסוריאליסטית ממנה הושפע בעיקר והיא ניכרת ביצירותיו הידועות בהיותן..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון