תפריט
סגור

סלוניקי - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     יוון  

נושאים

  סלוניקי ·    אטרקציות בסלוניקי ·    מידע על סלוניקי ·    יוון · 

הודעות בפורומים

דווקא פארוס..

פארוס - אי קטן יחסית ביחס לרודוס, סנטוריני וכרתים אבל גדול יותר מקוס. אוירה כפרית יוונית כמעט בכל האי, חופים..

הי אלעד

שלום אלעד, רודוס באמצע אוקטובר זה די גבולי, וקצת קשה להגיד מעכשיו מה יהיה מזג האוויר אז.. יש שנים שהקיץ "נכנס"..

לדעתי

שלום יפעת, ראשית קפריסין היא מעט פחות רועשת מכל היעדים ה"לוהטים" של הקיץ הנמצאים בדרך כלל באזורים של יוון..

סלוניקי

אירופה יוון סלוניקי
סלוניקי, העיר השנייה בגודלה ביוון היא עיר של ישן וחדש. אלפי שנים של היסטוריה שלובות עם תרבות עירונית מודרנית וזאת "הודות" לשריפה שהחריבה חלקים נרחבים מן העיר בראשית המאה ה-20 ואילצו את קברניטי העיר להקימה מחדש בסגנון מודרני יותר. עם זאת הרובעים העתיקים של העיר מאפשרים לחזות בפיסות היסטוריה מרהיבות המשקפות את התרבות היוונית המסורתית, את אזורי הבילוי היווניים האותנטיים- טברנות, נמלי דייגים, כנסיות ביזנטיות עתיקות ומוזיאונים מרשימים של ארכיאולוגיה.

סלוניקי – כרטיס ביקור:
שם: סלוניקי (Thessaloniki) .
מדינה: יוון
מחוז: מרכז מקדוניה
אוכלוסייה: 370,000 נפש
שטח: 17.80 קמ"ר
שפה: יוונית
מטבע: אירו (יורו- מטבע האיחוד האירופי)
שעון: השעון המקומי בסלוניקי זהה לשון ישראל.

סלוניקי – מידע כללי
סלוניקי היא העיר השנייה ביוון אחרי הבירה אתונה, היא ממוקמת לחופו של הים האגאי ולפיכך הפכה במרוצת השנים לאחת מערי הנמל החשובות ביוון ובאזור כולו מה שגם תרם לפיתוחה ולהתפתחותה של סלוניקי כעיר כבר לפני מאות ואלפי שנים. לאורך ההיסטוריה הייתה העיר מרכז מסחרי חשוב, ובתקופת האימפריה הרומית השתייכה לחלקה המזרחי תחת האימפריה הרומאית הביזנטית. כיום מכונה סלוניקי גם "בירת מרכז מקדוניה" תואר לא רשמי לו היא זוכה נוכח מרכזיותה וחשיבותה ההיסטורית והתרבותית במורשתה של יוון. על אף היותה של סלוניקי עיר עם מטען תרבותי והיסטורי רב, ועל אף שאתרים ארכיאולוגים פזורים בה לכל אורכה ורוחבה, העיר סלוניקי היא גם עיר מתחדשת ומודרנית, היא משלבת בצורה יפה את הישן עם החדש, הטברנות המסורתיות של היוונים פרוסות בה לאורך הנמל ומתעוררים לחיים עם רדת החשיכה. סלוניקי היא אתר תיירותי חשוב לתיירות הפנים היוונית, והיא מהווה מוקד עליה לרגל לישראלים ויהודים רבים שמעבר לאווירה התיירותית והיוונית מסורתית הקיימת במקום, מחפשים גם את הנקודה היהודית של סלוניקי. בעיר סלוניקי היו אחת מהקהילות הגדולות ביותר של יהדות ספרד היוונית שלאחר גירוש ספרד. יהודי סלוניקי היו קהילה גדולה ומאוחדת מאוד, אשר רובה חרבה במלחמת העולם השנייה. שרידיה של יהדות סלוניקי עלו לארץ ישראל והתיישבו ברובם באזור תל אביב ויפו שם הקימו את נמל יפו בהשראת עיר מולדתם שהייתה ועודנה כאמור עיר של נמל, מסחר, וים.
עוד בנושא יוון
אולימפוסאולימפוס

הר האולימפוס – מידע כללי: הר האולימפוס(Olympus Mountain) הוא הר הגבוה ביותר ביוון, הוא ממוקם במחוז תסליה ומתנשא מעל כל ההרים ביוון. גובהו של הר האולימפוס הוא 2,917 מטרים מעל פני הים והוא נחשב לאחד..

עוד על אולימפוס
יווןיוון

יוון ארצם של אריסטו ואפלטון, מולדתם של אדיפוס ואנטיגונה ארץ הטרגדיה היוונית, מולדת המתמטיקה, הפילוסופיה, הלוגיקה ושאר מיני הגות מודרנית היא ללא ספק ארץ עשירה בתרבות ובמורשת היסטורית שהיא נכס צאן ברזל..

עוד על יוון

סלוניקי – מה לראות ומה לעשות?
טיילת ניקיס- טיילת ניקיס היא הטיילת המרכזית של סלוניקי הנפרשת לאורך כל קו החוף. זהו המקום המועדף על ידי תושבי סלוניקי והתיירים הרבה שבה לטיול נעים בשעת בין ערביים, אז השמש מתחילה לשקוע, הטמפרטורות יורדות ונמל סלוניקי נצבע בצבעי שקיעה מרהיבים. אט אט בשעות בין ערביים יוצאים תושבי סלוניקי, לבושים במיטב מלבושיהם לטיול נעים של אחר הצהריים לאורך טיילת ניקיס. אז גם מתחילים בעלי הטברנות להשמיע את המוסיקה היוונית המסורתית ו"לחמם מנועים" לקראת מופעי הטברנות המסורתיים שיחלו עוד שעות מספר.

המוזיאון הארכיאולוגי של סלוניקי- המורשת ההיסטורית של סלוניקי חשובה מאוד לתושבי העיר, לא בכדי מוזיאון הארכיאולוגיה של העיר זוכה למקום של כבוד בתיירות המקומית ונחשב לאחד מהאתרים המרתקים במקום. חובבי הארכיאולוגיה ימצאו במקום עניין רב. במוזיאון הארכיאולוגיה יש ממצאים מרשימים המתאורכים לתקופות קדומות ביותר. אחד המוצגים המרשימים במוזיאון הוא שלד עצמותיו של המלך פיליפוס השני שהיה מלך מקדוניה ואביו של אלכסנדר מוקדון. עוד בטרם בנו הפך לשליט המוכר אשר נחרט בתודעתנו ההיסטורית, הספיק אביו פיליפוס השני, שנפטר אגב בטרם עת בגיל 30, להקים אימפריה ענקית שחלשה על שטחים עצומים מהודו ועד יוון. בנוסף כמובן ניתן למצוא שרידים נוספים של התרבות ההלניסטית העתיקה.

כנסיית האגיוס דמטריוס – אחת האתרים המעניינים ביותר מבחינה היסטורית בסלוניקי היא כנסיית האגיוס דמטריוס אשר נבנתה לראשונה במאה ה-4 לספירה. הכנסייה הוכרזה בשנת 1988 כארת מורשת עולמי הראוי לשימור על ידי ארגון אונסק"ו העולמי. הכנסיה אשר נבנתה כאמור בתקופה הביזנטית נבנתה לכבוד הקדוש דימטריוס מסלוניקי. בין המאות ה-15 למאה ה-19 הייתה הכנסייה למסגד בימיה של האימפריה העות'ומאנית והדבר ניכר הן בפסיפסים המעטרים אותה והן בסגנון הבנייה שמשלב סגנונות ביזנטיים קדומים עם תוספות מוסלמיות מאוחרות. בשנת 1917 חרבו חלקים נכבדים מן הכנסייה בשריפה הגדולה של סלוניקי והיא שופצה בשנות ה-30 וה-40 של המאה העשרים. כיום היא פתוחה לקהל וכאמור מהווה אבן שואבת לתיירים רבים המבקרים בעיר.

חיי לילה בסלוניקי- אזור הטברנות של סלוניקי ידוע במיוחד בזכות היותו תוסס ושוקק בעונת התיירות מידי ערב. הטברנות הפתוחות בהן מנגנים מוסיקה יוונית מסורתית תחת כיפת השמיים ידועות באווירה הייחודית שבהן. הלהקות היווניות המנגנות את מוסיקת הסירטאקי הסוחפת תורמות לאווירה, שבירת הצלחות על רחבת הריקודים והעפת עלי הכותרת כמיטב המסורת הופכים את הבילוי בטברנה לחוויה מושלמת. למי שמחפש אזורי בילוי מערביים יותר ופחות מסורתיים ניתן לבקר במועדונים המומלצים של סלוניקי ה- Troll וה- Apologee שהם מהידועים והמפורסמים באזור. המועדונים מנגנים מוזיקה מערבית לכל דבר ומתאימים לתיירים הצעירים יותר שבחבורה.

הרובע הטורקי- הרובע הטורקי של סלוניקי הוא אחד האזורים העתיקים של העיר. בניגוד לשרידים הביזנטיים הפזורים בעיר ברובע הטורקי הוא בעל מאפיינים מוסלמיים יותר, עדות לתקופה שבה הייתה סלוניקי בידיהם של המוסלמים הטורקים כחלק מהאימפריה העות'ומאנית. הטיול בסמטאות הרובע מהווה חוויה תיירותית נפלאה.

המגדל הלבן- המגדל הלבן (שבעבר היה צבוע בלבן, אך היום החלק הלבן היחיד בו הוא שמו) הוא מגדל התצפית הגבוה של סלוניקי הנחשב חריג מאוד בנוסף העירוני ועם זאת נחשב לאחת האטרקציות התיירותיות המוכרות והאהובות. מגדל התצפית הצר שבראשו מסעדה שקופה מסתובבת בה ניתן לאכול ולהשקיף על הנוף הנפלא של העיר הם אתר שכל תייר שאוהב נקודות תצפית ונוף לא מרשה לעצמו לוותר. ממרומי המגדל נשקף נוף נפלא של כל העיר סלוניקי ממעוף הציפור כמו גם של כל האזור המפורץ המרהיב של לשונות היבנה הפולשות אל תוככי הים האיגאי בשילוב קסום של ים ויבשה.    

סלוניקי - נושאים קשורים

הר האולימפוס אולימפוס

הר האולימפוס – מידע כללי: הר האולימפוס(Olympus Mountain) הוא הר הגבוה ביותר ביוון, הוא ממוקם במחוז תסליה ומתנשא מעל כל ההרים ביוון. גובהו של הר האולימפוס הוא 2,917 מטרים מעל פני הים והוא נחשב לאחד האתרים הטבעיים המרתקים והפופולאריים לטיול ולטראקים ביוון. שמורת הר האולימפוס נחשבת ליעד תיירותי מועדף בשל השילוב המוצלח של נופים נפלאים ומגוונים, טרקים להרפתקניים של טיפוס על הר גבוה וכמובן מטען בלתי מבוטל של היסטוריה..

יוון – Greece יוון

יוון ארצם של אריסטו ואפלטון, מולדתם של אדיפוס ואנטיגונה ארץ הטרגדיה היוונית, מולדת המתמטיקה, הפילוסופיה, הלוגיקה ושאר מיני הגות מודרנית היא ללא ספק ארץ עשירה בתרבות ובמורשת היסטורית שהיא נכס צאן ברזל בחברה המערבית של ימינו. יוון היא ארץ של עבר שלוב בהווה, ארץ של עתיקות מרשימות, שרידים ארכיאולוגיים של תרבות החיה ופועמת בקרבנו עד היום לצד ארץ של ים, שמש חופים ואיים עוצרי נשימה בהם פרושים היפים שבאתרי הנופש באגן הים התיכון. ולאלה..

אתונה - Athens אתונה

אתונה היא ללא ספק אחת מהערים הקלאסיות ביותר בעולם. לצד ירושלים ורומא היא מהווה עיר נצחית שההיסטוריה שלה שזורה בהיסטוריה התרבותית העולמית של האנושות. ממנה יצאה הבשורה על הדמוקרטיה הראשונה, פעלו בה מיטב המוחות בעת העתיקה אשר גילוייהם בתחום הפילוסופיה, ההגות המדינית והמדע משמים עד הים כקרקע לביסוס מחקרים והגות בעת המודרנית. אתונה היא ללא ספק פיסת היסטוריה אשר כל אבן בה טומנת מאחוריה סיפור על ימים עברו, על שנים נשכחות ועל גיבורים..

קורפו, יוון קורפו

קורפו, אי ממערב ליוון שנחשב לאחד מאתרי התיירות היפים ביותר באיים היווניים מושך אליו תיירים רבים בזכות היותו שילוב מנצח של אטרקציות ימיות, אתרי נופש, ואזורי בילוי עם אתרי טבע, תרבות ומורשת יוונית קלאסית. קופרו היא תמהיל מצויין לאתר נופש לכל בני המשפחה, כל אחד ימצה בקורפו את טעמו האישי, וללא ספק ניתן לבלות כאן עד בלי די. קורפו – כרטיס ביקור שם מלא: קורפו (Corfu) מדינה: יוון מחוז:..

מיקונוס, יוון מיקונוס

מיקונוס הוא אחד האיים היפים ביותר בארכיפלג האיים היוונים. לא בכדי הוא הפך מוקד עלייה לרגל לתיירים רבים המגיעים אליו בעונת הקיץ והופכים אותו לתוסס, צעיר ומלא בפעילויות ואטרקציות. החופים של מיקונוס מרהיבים ביופיים, חיי הלילה שלו סוערים ומלאים בהפתעות וגם סצנת גייז פורחת הפכה את מיקונוס לאחד האזורים הטובים ביותר לארגן בהם את חופשתכם הבאה. מיקונוס- כרטיס ביקור שם: מיקונוס (Mykonos) מדינה: יוון עיר בירה:..

איוס, יוון איוס

איוס הוא "אי המסיבות" של יוון. האי שממתג את עצמו כאזור הבילויים של האיים הקיקלדיים מתאים את עצמו לתיירים הצעירים הגודשים אותו בהמוניהם עם פתיחת עונת התיירות. טווח הגילאים על האי הוא לרוב בין 17-22 (עם דגש על האוכלוסייה הצעירה במיוחד). המסיבות פתוחות לצעירים והאווירה תוססת ומלאה כיף, בילויים והורמונים של צעירים וצעירות מכל העולם המגיעים לאיוס לחופשה מלאת בילויים אטרקציות וכיף. המסיבות באיוס לא נגמרות לעולם, הקצב מסחרר..

סנטוריני , יוון סנטוריני

סנטוריני – מידע כללי סנטוריני (Santorini), קבוצת איים המשתייכת לארכיפלג האיים קיקלאדיים המצויים בים האגאי ומשויכים טריטוריאלית ליוון. ארכיפלג סנטוריני הוא ללא ספק אחד מאזורי התיירות הפופולאריים ביותר מבין איי יוון ומושך אליו לאורך תקופת התיירות (בדרך כלל משלהי האביב ועד ראשית הסתיו) אלפי תיירים מכל העולם ובפרט מישראל, אשר נהנים מתנאי האקלים הנעימים, מהחיים הטובים על האי ומהים הקסום שמזמין את התיירים להתפעל..

כרתים, יוון – Crete כרתים

כריתים הוא האי הגדול ביותר במדינת יוון והאי השני בגודלו בחלקו המזרחי של הים התיכון. תיירים רבים רואים בכרתים יעד תיירות מועדף, ואכן הענף הכלכלי המרכזי של האי הוא ענף התיירות המזרים לו כספים רבים אורך כל ימות השנה הודות לאקלימו הממוזג. רצועת החוף האינסופית של כריתים עמוסה בכפרי נופש ומלונות פאר אשר ממתינות לתיירים הרבים (ורובם ישראלים) שכובשים אותם עם תחילתה של עונת התיירות, אך כריתים מציעה לתייר הרבה מעבר לכך- יש בה מסלולי הליכה..

האי קוס, יוון קוס

קוס, פסגת החלומות של אלפי צעירים ישראלים אשר עולים על מטוס בישראל ותוך שעה נוחתים לנופשון שכולו בילויים, כיף חוף ים שטוף שמש ומלא חתיכים וחתיכות מכל העולם הרובצים להם בהנאה ונהנים מהשמש המלטפת וחופי הים הנפלאים. קוס הוא מתכון נפלא לחופשה נהדרת במחירים סבירים והכל ממש "מעבר לפינה" ובמרחק של פחות משעה טיסה. האי קוס- מידע כללי האי קוס (Kos Island) הוא אי מקבוצת האיים הדודקאנסיים הנמצאים בשליטתה של יוון..

ספינלונגה – כרתים ספינלונגה

האי ספינלונגה הוא אי קטן הנמצא מצפון מזרח לאי כרתים ביוון במפרץ בשם מיראבלו (Mirabello), ובעבר היה חלק מהאי עד שבתקופת הכיבוש הוונציאני של כרתים (במאה ה-16) הוא הופרד מהאי והוקם עליו מבצר. שמו הרשמי של האי הוא קליידון (Kalydon) והוא ידוע בעיקר כאי אשר שימש כמושבה מבודדת וסגורה למצורעים בין השנים 1903 ל- 1957 ונקרא אי המצורעים. עד שנות ה- 50 של המאה ה-20 עדיין חיו באי מצורעים עד שפונו ממנו לקראת סוף שנות ה-50 בעקבות..

רודוס, יוון – Rhodes רודוס

רודוס, האי היווני הנפלא הוא יעד תיירותי מועדף על ידי המוני בית ישראל עם תחילתה של חופשת הפסח, דרך החופש הגדול וחודשי הקיץ החמימים וכלה בחופשת סוכות המסיימת את עונת התיירות. רודוס היא ללא ספק חו"ל קרוב ובזול! חופי ים קסומים, שטופי שמש וצלולי מים, מלונות פאר, מסלולי הליכה ואתרי טבע נהדרים, מרכזי בילוי- מועדונים, פאבים, קזינו ומסעדות ואפילו שרידים היסטוריים וארכיאולוגים של ערים עתיקות ותרבות יוונית הלניסטית מימי קדם. רודוס היא..

לינדוס לינדוס

לינדוס היא עיירה קטנה וקסומה הנמצאת באי רודוס ביוון במרחק של כ-50 ק"מ מהעיר רודוס לכיוון דרום, ושוכנת לחוף הים במפרץ יפהפה. העיר כוללת אתר ארכיאולוגי חשוב הנקרא האקרופוליס של לינדוס. לינדוס נוסדה על ידי שבטים יווניים שהגיעו לרודוס במאה העשירית לפני הספירה והפכה לעיר מסחר תוססת עד בערך התקופה של המאה החמישית לפני הספירה – עת היווסדה של העיר רודוס שהפכה לעיר הגדולה והעיקרית באי. העיירה בנוייה כולה על..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון