תפריט
סגור

אי המוזיאונים - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ברלין     גרמניה  

נושאים

  המוזיאון הגרמני להסטוריה ·    מוזיאונים בברלין ·    מוזיאונים בגרמניה ·    מוזיאונים באירופה · 

הודעות בפורומים

סרטון מדהים על ברלין

סרטון מדהים על ברלין בעברית שאתם חייבים לראות

ברלין לצעירים

היי, אני וחברה סגרנו חופשה בברלין לסוף הקיץ יש המלצות לצעירים? מה לעשות? איך להסתדר? ממש נשמח לשמוע ממישהו..

ברלין היא המקום הכי חזק לצעירים

עיר תוססת בטירוף לצעירים, יש בה מלא מועדונים לצד המון פאבים וטיולים רגליים קצרים. הייתי ao לפני הקור הגדול..

סצנת הצעירים

איפה ה-מקום באירופה עכשיו בעיניכם?? כולם אומרים ברלין, אבל אני בכלל אומר- פראג! מישהו היה שם באחרונה? ..

אי המוזיאונים

אירופה ברלין אי המוזיאונים
אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים הרב שנבנו על האי כבר מן המאה ה-19. אי המוזיאונים הוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו וזה בשל הייחודיות הארכיטקטונית של המבנים הבנויים על האי, ובשל חשיבותו התרבותית של האזור כעדות למורשת ההיסטורית של גרמניה וברלין.

אי המוזיאונים נבנה החל משנת 1841, כיוזמתו של מלך פרוסיה פרידריך הרביעי. המלך שרצה להקים מתחם שייוחד לתרבות אומנויות ומדעים החל לייחד ולהקצות מבנים שבעבר היו חלק משכונת מגורים מפוארת לטובת מתחמים שירכזו מוצגים ומיצגים בנושאים שונים אשרו יעלו על נס על ההישגים התרבותיים המדעיים והאומנותיים של אותה תקופה.

במלחמת העולם השנייה הוברחו רוב המוצגים ממתחם "אי המוזיאונים" מאחר והיה ידוע שהוא יהיה מטרה חמה להפצצות בעלות הברית. במהלך הניסוי להבריח את המוצגים חלקם אבדו ולא נמצאו עד היום. עם זאת הנבואה הייתה נכונה, ואכן מתחם אי המוזיאונים הוחרב כמעט לחלוטין ונדרש זמן רב לשחזרו ולהקימו מחדש. גם המוצגים הושבו אליו באופן חלקי עד שנות ה-90 מאחר וחלקם נותרו מחולקים בין שתי מדינות גרמניה (המזרחית והמערבית). רק לאחר נפילת החומה אוחד מחדש מתחם אי המוזיאונים אשר עד היום מנוהל על ידי קרן המושרת התרבותית הפרוסית.

המוזיאונים ב"אי המוזיאונים":

• המוזיאון הישן- זהו המוזיאון העתיק ביותר מבין קבוצת המוזיאונים שעל האי, הוא הוקם בשנת 1830 והוא הראשון מבין
עוד בנושא ברלין
המוזיאון הגרמני להיסטוריההמוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות,..

עוד על המוזיאון הגרמני להיסטוריה
מוזיאון גרמניה המזרחיתמוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה..

עוד על מוזיאון גרמניה המזרחית
מוזיאוני ברלין. הוא מכיל מוצגים רבים בתחום הארכיאולוגיה והאומנות.

• המוזיאון החדש- על אף שמו "החדש" גם מוזיאון זה וותיק מאוד, הוא פשוט נבנה לאחר אחיו "הישן" וזה לכינוי ה"חדש" בשנת 1859. מוזיאון זה ידע את ההפגזות הכבדות ביותר ונחרב עד היסוד, על כן נדרשו בו פעולות שחזור מאומצות אשר נמשכו עד שנות ה-2000. בשנים האחרונות נפתח מחדש המוזיאון לקהל הרחב והיום הוא מציג מוצגים פרה היסטוריים ומייצגים של אומנות מצרית עתיקה אשר הובאו לגרמניה בתקופות קדומות.

• הגלריה הלאומית הישנה (האלטה ניוציונאל גלארי)- המוזיאון השלישי בסדר הקמתו הוקם בשנת 1976 ויוחד לתחום האומנות. בתקופה שלפני מלחמת העולם השנייה הכיל המוזיאון אוסף מרשים של ציורים ופסלים של טובי ציירי גרמניה והיה לאוסף העשיר והגדול ביותר בגרמניה כולה. גם מוזיאון זה ידע נזקים כבדים ושוחזר ונפתח מחדש לקהל בשנת 2001. גם היום תחום העיסוק של המוזיאון הוא אצירת יצירות אומנות המעלים על נס את מורשת האומנות הגרמנית.

• מוזיאון "קייזר פרידריך"- הרביעי בסדר הכרונולוגי של הקמת המוזיאונים נפתח בשנת 1904 ומכיל אוסף של פסלים ביזאנטיים מהתקופה הביזאנטית ומתקופת הרנסאנס שבאה אחריה. המוזיאון מכיל אוסף אומנות מעניין וזוכה לפופולאריות רבה. גם הוא שופץ עקב הנזקים שהסבה לו מלחמת העולם ונפתח לקהל הרחב במתכונתו המשופצת בשנת 2006.

• מוזיאון פרגמון- הוא המוזיאון "הצעיר" בחבורה אשר הוקם לראשונה בשנת 1930. המוזיאון מכיל מספר מוצגים היסטוריים חשובים ביותר ובעל ערך היסטורי רב. בין המוצגים הבולטים המוצגים בו עד היום הוא מזבח מקורי שהובא מפרגמון (שהייתה עיר מדינה יוונית בתקופה העתיקה), שער אישתר שהובא מבבל ואת שער השוק ממילטוס, אף היא פוליס יוונית. לא ניתן להמעיט בחשיבותם של מוצגים אלו, והתיירים והחוקרים המתעניינים בתקופה זו מוצאים בהם עניין רב.  

אי המוזיאונים - נושאים קשורים

המוזיאון הגרמני להיסטוריה, ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה. המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה..

מוזיאון גרמניה המזרחית, ברלין מוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה המזרחית שהייתה קיימת מתום מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומה בשנת 1989. למעשה לגרמניה המזרחית פרק חשוב בהיסטוריה הגרמנית של העת המודרנית ויש עניין רב בעיקר לציבור בגרמניה לשמר את המורשת וההיסטוריה הגרמנית גם בתקופה בה גרמניה הייתה..

ברלין - Berlin ברלין

ברלין היא אולי אחת הבירות האירופאיות המעניינות ומרתקות ביותר הטומנות בחובן ניגודים רבים של היסטוריה עתיקת יומין עם אירועים קודרים מהעבר בדמות שלטונות הנאצים שישבו בה וחומת ברלין שחצתה אותה במרכזה מחד לעומת בירה תוססת מולדת מוסיקת הטראנס והטכנו ואחת הערים מלאות החיים והאהובות על ידי הצעירים באירופה כיום. בברלין בה ישן וחדש מתקיימים זה לצד זה, בעיר שחובה לה יחדיו רק בשנת 1989 וסימני ההבדלים בין מזרח ומערב עדיין ניכרים..

מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט..

המוזיאון היהודי, ברלין המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד. המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת..

מוזיאון הטבע, ברלין מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד. המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון