תפריט
סגור

המוזיאון הגרמני להיסטוריה - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ברלין     גרמניה  

נושאים

  המוזיאון הגרמני להיסטוריה ·    מוזיאונים בברלין ·    מוזיאונים בגרמניה ·    מוזיאונים באירופה · 

הודעות בפורומים

סרטון מדהים על ברלין

סרטון מדהים על ברלין בעברית שאתם חייבים לראות

ברלין לצעירים

היי, אני וחברה סגרנו חופשה בברלין לסוף הקיץ יש המלצות לצעירים? מה לעשות? איך להסתדר? ממש נשמח לשמוע ממישהו..

ברלין היא המקום הכי חזק לצעירים

עיר תוססת בטירוף לצעירים, יש בה מלא מועדונים לצד המון פאבים וטיולים רגליים קצרים. הייתי ao לפני הקור הגדול..

סצנת הצעירים

איפה ה-מקום באירופה עכשיו בעיניכם?? כולם אומרים ברלין, אבל אני בכלל אומר- פראג! מישהו היה שם באחרונה? ..

יריב שלום

יריב שלום לא אמרת מה התקציב שלך ואיפה אתה מתכוון להתאכסן בכל מקרה חבר קרוב ביקש להראות לך את המלון שבו הוא לן..

המוזיאון הגרמני להיסטוריה

אירופה ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה
המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה.

המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה ה-19, בשנת 1875 אז הוחלט להפוך את המבנה שבו הוא ממוקם עד היום למוזיאון הצבא. על אף שהמוזיאון מאכלס את המבנה המפואר שבו הוא ממוקם רק מן המאה ה-19 המבנה המרשים עומד על תילו כבר מסוף המאה ה-17. ייעודו המקורי של המבנה היה לשמש נשקייה. מכאן גם הגרמני של המבנה הקרוי עד היום "צויגהאוס" (נשקיה). המבנה תוכנן ונבנה בסגנון הבארוק ושימש כאמור כנשקיה עד המאה-19 אז הפך בשנת 1875 למוזיאון הצבא.

במלחמת העולם השנייה ניזוק המבנה קשות ועבודות השיקום בו נמשכו כמעט 20 שנה, אז גם שונה ייעודו להיות המוזיאון הגרמני להיסטוריה. מאז שנחנך המוזיאון הוא עבר מספר שיפוצים והחרבות ונוסף לו בשנת 2004 אגף חדש לגמרי שעיצובו החדשני ניכר ושונה מאוד בתכלית מאותו מבנה "נשקייה" מקורי שעוצב בסגנון הבארוק. לחצר הפנימית המקורית של המבנה נוספה תקרת זכוכית מרהיבה המאפשר למבקרים לצאת אל החצר גם בעונת החורף ובעיתות גשם.

עם הקמתו של המוזיאון היהודי של ברלין חוברו שני המוזיאונים באמצעות מנהרה תת קרקעית. מעבר לחיבור הפיזי ביניהם שאף האדריכל של המוזיאון היהודי שהחיבור יהווה חיבור מטפורי בין שני העולמי: הגרמני והיהודי, על מנת להדגים את הקשר ההדוק והבלתי ניתן לפירוק בין ההיסטוריה הגרמנית לבין ההיסטוריה היהודית השלובה בה לכל אורכה.

על תצוגת המוזיאון
המוזיאון כאמור עורך סקירה דרך מוצגים ותערוכות של מעל 1000 שנות היסטוריה גרמנית. התצוגות בו מחולקות על פי תקופות. בקומה הראשונה של המוזיאון ניתן לבקר בתערוכה המתארת את המציאות של גרמניה במאה ה-20 מתקופת מלחמת העולם הראשונה ועד לימינו אנו (כולל תצוגה מקיפה ומרשימה על מלחמת העולם השנייה ותקופת הפיצול של גרמניה למדינה המזרחית והמערבית). הקומה השנייה של המוזיאון מכילה תערוכה של תקופות קדומות יותר בהיסטוריה הגרמנית, היא מתחילה את ימיה מהתקופה הרומית ומגיעה עד לתחילת מלחמת העולם הראשונה.

המוזיאון הגרמני להיסטוריה – מידע שימושי

כתובת: Unter den Linden 2

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 10:00-18:00

עלויות כניסה: מבוגר 5 יורו (ילדים- כניסה חינם)

אתר אינטרנט: http://www.dhm.de/ENGLISH/index.html (חלקים נרחבים מהאתר מוצגים בגרמנית בלבד).
   

המוזיאון הגרמני להיסטוריה - נושאים קשורים

אי המוזיאונים, ברלין אי המוזיאונים

אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים הרב שנבנו על האי כבר מן המאה ה-19. אי המוזיאונים הוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו וזה בשל הייחודיות הארכיטקטונית של המבנים הבנויים על האי, ובשל חשיבותו התרבותית של האזור כעדות למורשת ההיסטורית של..

מוזיאון גרמניה המזרחית, ברלין מוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה המזרחית שהייתה קיימת מתום מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומה בשנת 1989. למעשה לגרמניה המזרחית פרק חשוב בהיסטוריה הגרמנית של העת המודרנית ויש עניין רב בעיקר לציבור בגרמניה לשמר את המורשת וההיסטוריה הגרמנית גם בתקופה בה גרמניה הייתה..

ברלין - Berlin ברלין

ברלין היא אולי אחת הבירות האירופאיות המעניינות ומרתקות ביותר הטומנות בחובן ניגודים רבים של היסטוריה עתיקת יומין עם אירועים קודרים מהעבר בדמות שלטונות הנאצים שישבו בה וחומת ברלין שחצתה אותה במרכזה מחד לעומת בירה תוססת מולדת מוסיקת הטראנס והטכנו ואחת הערים מלאות החיים והאהובות על ידי הצעירים באירופה כיום. בברלין בה ישן וחדש מתקיימים זה לצד זה, בעיר שחובה לה יחדיו רק בשנת 1989 וסימני ההבדלים בין מזרח ומערב עדיין ניכרים..

מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט..

המוזיאון היהודי, ברלין המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד. המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת..

מוזיאון הטבע, ברלין מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד. המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון