תפריט
סגור

המוזיאון היהודי בברלין - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ברלין     גרמניה  

נושאים

  המוזיאון היהודי בברלין ·    מוזיאונים בברלין ·    מוזיאונים בגרמניה ·    מוזיאונים באירופה · 

הודעות בפורומים

סיורים באמסטרדם בעברית?

אשמח לקבל המלצה. בעיקרון מעניין אותנו היסטוריה, אמנות או הרובע היהודי. תודה!

גירונה, ספרד - הרובע היהודי

אשמח לקבל המלצות על מדריך מקומי מגירונה, סםרד שמכיר את ההיסטוריה היהודית בגירונה לא חייב להיות דובר עברית ..

סרטון מדהים על ברלין

סרטון מדהים על ברלין בעברית שאתם חייבים לראות

ברלין לצעירים

היי, אני וחברה סגרנו חופשה בברלין לסוף הקיץ יש המלצות לצעירים? מה לעשות? איך להסתדר? ממש נשמח לשמוע ממישהו..

ברלין היא המקום הכי חזק לצעירים

עיר תוססת בטירוף לצעירים, יש בה מלא מועדונים לצד המון פאבים וטיולים רגליים קצרים. הייתי ao לפני הקור הגדול..

המוזיאון היהודי בברלין

אירופה ברלין המוזיאון היהודי בברלין
המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד.

המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת המפלגה הנאצית כבר בשנת 1938 כחלק מיישום חוקי נירנברג נגד היהודים בגרמניה. מאז תום מלחמת העולם השנייה בשנת 1945 לא הוקם שוב המוזיאון עד שהרעיון להקימו מחדש הועלה שוב בשנות ה-70. המוזיאון הוקם בסופו של דבר לאחר כמעט עשור של מחשבה ותכנון, הוא נפתח לקהל הרחב בשנת 1978 ומהווה עד היום מרכז חשוב למורשת היהודים בברלין בפרט ובגרמניה בכלל.

המבקרים במוזיאון לא יכולים להתעלם מהמבנה המיוחד המאכלס את המוצגים השונים שבו. אדריכל המוזיאון עיצב אותו בצורה של זיגזג משונה ואבסטרקטי אשר ממבט ראשון נראה חסר משמעות לחלוטין. קירות המוזיאון מצופים בחיפוי אבץ אפור המקנה לו מראה אפרורי של מעין "ברק" אפור בלב ברלין. האדריכל היהודי דניאל ליבסקינד העניק למוזיאון את צורתו לאחר שמתח קווים דמיוניים על מפת ברלין בין אתרים יהודיים שונים בעיר וזוהי הצורה שהתקבלה. בנוסף המוזיאון מחובר בחיבור תת קרקעי למוזיאון ההיסטוריה של גרמניה ובכך הדגים ליבסקינד את הקשר העמוק והבל ינותק שבין התרבות הגרמנית לתרבות היהודית בגרמניה.

המוזיאון כאמור מכיל מייצגים שונים המגוללים את סיפורה של יהדות ברלין. יש בו התייחסות מרכזית לתקופת השואה וחורבן יהדות ברלין, אך עם זאת יש בו גם התייחסות לצדדים האחרים של יהדות ברלין שעקב מרכזיותה של השואה במאה ה-20 קצת מחווירים, והיה רצון דווקא במוזיאון זה להעניק להם בולטות. המבקרים במוזיאון יכולים להתרשם מהישגים יהודיים ומפועלה של הקהילה היהודית בברלין במגוון תחומים.
עוד בנושא ברלין
מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלימוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה..

עוד על מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי
המוזיאון הגרמני להיסטוריההמוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות,..

עוד על המוזיאון הגרמני להיסטוריה

הצד הוויזואלי והעיצובי של המוזיאון מאוד מרשים. מומלץ לבקר במגדל השואה זהו מגדל שאין בו מוצגים כלל ונועד להביע את החלל שהותירה השואה ביהדות ברלין. בדרך המובילה למגדל השואה נחשף המבקר לחפצים שונים שהיו שייכים למשפחות יהודיות מברלין שנספו בשואה. אתר מעניין נוסף הוא גן הגלות המכיל מייצג מרשים של 49 עמודים (המייצגים את שנת 1948 בה הוקמה מדינת ישראל ועוד עמוד אחד המייצג את העיר ברלין). העמודים עומדים על בסיס הנוטה עד צידו כך שהמבקר בגן חש תחושה של בלבול וסחרחורת עקב חוסר האיזון וההרמוניה שבין העמודים הניצבים בצורה ישרה לבין הקרקע העקומה. האדריכל רצה לבטא בכך את תחושת התלישות הבלבול וחוסר האונים שחשו היהודים הגולים שנפוצו באירופה לאורך הדורות שקדמו להקמת מדינת ישראל.

המוזיאון היהודי בברלין- מידע שימושי

כתובת: Lindenstrasse 9-14, 10969 Berlin

שעות פתיחה: ימים ג'-א' בין השעות: 10:00-20:00, ביום שני המוזיאון סגור.

כרטיסי כניסה: מבוגר: 5 יורו, סטודנט: 2.50 יורו, ילד (מתחת לגיל 6): חינם.

אתר אינטרנט: http://www.jmberlin.de/site/EN/homepage.php?meta=TRUE
   

המוזיאון היהודי בברלין - נושאים קשורים

מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט..

המוזיאון הגרמני להיסטוריה, ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה. המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה..

מוזיאון גרמניה המזרחית, ברלין מוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה המזרחית שהייתה קיימת מתום מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומה בשנת 1989. למעשה לגרמניה המזרחית פרק חשוב בהיסטוריה הגרמנית של העת המודרנית ויש עניין רב בעיקר לציבור בגרמניה לשמר את המורשת וההיסטוריה הגרמנית גם בתקופה בה גרמניה הייתה..

אי המוזיאונים, ברלין אי המוזיאונים

אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים הרב שנבנו על האי כבר מן המאה ה-19. אי המוזיאונים הוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו וזה בשל הייחודיות הארכיטקטונית של המבנים הבנויים על האי, ובשל חשיבותו התרבותית של האזור כעדות למורשת ההיסטורית של..

ברלין - Berlin ברלין

ברלין היא אולי אחת הבירות האירופאיות המעניינות ומרתקות ביותר הטומנות בחובן ניגודים רבים של היסטוריה עתיקת יומין עם אירועים קודרים מהעבר בדמות שלטונות הנאצים שישבו בה וחומת ברלין שחצתה אותה במרכזה מחד לעומת בירה תוססת מולדת מוסיקת הטראנס והטכנו ואחת הערים מלאות החיים והאהובות על ידי הצעירים באירופה כיום. בברלין בה ישן וחדש מתקיימים זה לצד זה, בעיר שחובה לה יחדיו רק בשנת 1989 וסימני ההבדלים בין מזרח ומערב עדיין ניכרים..

מוזיאון הטבע, ברלין מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד. המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון