תפריט
סגור

מוזיאון גרמניה המזרחית - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     ברלין     גרמניה  

נושאים

  מוזיאון גרמניה המזרחית ·    מוזיאונים בברלין ·    מוזיאונים בגרמניה ·    מוזיאונים באירופה · 

הודעות בפורומים

מסלול טיול לניו זילנד הערות והארות

להלן מסגרת כלית למסלול טיול ללא טראקים וללא פעילות אקסטרים עקב גילנו. כאשר מטרת הטיול הינה בעיקר נופים וטבע...

תכנית טיול הונג קונג ומקאו

לחברי הפורום שלום! להלן תכניות של מסלולי טיול בהונג קונג. הראשונה כפי שאני בניתי אותה והשניה מישהי שטיילה..

סרטון מדהים על ברלין

סרטון מדהים על ברלין בעברית שאתם חייבים לראות

ברלין לצעירים

היי, אני וחברה סגרנו חופשה בברלין לסוף הקיץ יש המלצות לצעירים? מה לעשות? איך להסתדר? ממש נשמח לשמוע ממישהו..

ברלין היא המקום הכי חזק לצעירים

עיר תוססת בטירוף לצעירים, יש בה מלא מועדונים לצד המון פאבים וטיולים רגליים קצרים. הייתי ao לפני הקור הגדול..

מוזיאון גרמניה המזרחית

אירופה ברלין מוזיאון גרמניה המזרחית
מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה המזרחית שהייתה קיימת מתום מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומה בשנת 1989. למעשה לגרמניה המזרחית פרק חשוב בהיסטוריה הגרמנית של העת המודרנית ויש עניין רב בעיקר לציבור בגרמניה לשמר את המורשת וההיסטוריה הגרמנית גם בתקופה בה גרמניה הייתה חצויה.

ברלין נבחרה כאתר המתאים ביותר להקמת המוזיאון גם בשל היותה בירתה של גרמניה המאוחדת וגם בשל היות ברלין חצויה אף היא באמצעה בתקופה בה גרמניה הייתה מחולקת. המוזיאון הוקם בסמוך לגשר קארל, על גדות נהר השפרה. האזור כיום מהווה את מרכז ברלין ובעבר היה מקום מושבם של משרדי הממשלה של גרמניה המזרחית.

המוזיאון עוצב בצורה חדשנית ואינטראקטיבית כך שהוא מזמין את המבקרים בו לחוות את החיים בגרמניה המזרחית במגוון תחומי חיים: קניות, מגורים, משפחה, תקשורת, תרבות צעירים, אופנה, בידור וכד'. המבקרים במוזיאון מוזמנים לחיות את החיים של תושבי גרמניה המזרחית וזאת הודות למלאכת שחזור קפדנית שנעשה במקום שהן תוצר של עשרות רבות של שנות מחקר ומוצגים רבים אותנטיים שנאספו מאזרחי גרמניה המזרחית לשעבר.

המוצגים מסודרים ב-17 חללים שונים המחולקים לנושאים שהיו מנת יומם של תושבי גרמניה המזרחית. המבקרים יכולים להיכנס לתוך דירת מגורים אופיינית, לטייל ברחובות גרמניה המזרחית המשוחזרים, לעשות קניות, ואפילו להרגיש איך זה לחיות בעולם ממושטר תחת מעקב סמוי של סוכנויות הביון באמצעות שתילת אמצעי האזנה סמויים בחלקים מסוימים במוזיאון.

המוזיאון מכיל כמה עשרות אלפי מוצגים חלקים משמעותיים יותר וחלקם פחות מתקופתה של גרמניה המזרחית וללא ספק עושה מלאכת שימור ושחזור נאמנה לאחת התקופות החשובות בהיסטוריה הגרמנית המודרנית.

המוזיאון זוכה לפופולאריות רבה בקרב תיירים גרמניים זאת הודות לנושאו המרתק, אך ללא ספק גם לאופיו, דרך התצוגה שבו והיותו נגיש ואינטראקטיבי לתיירים מכל הגילאים. קטנים וגדולים מוצאים בו עניין.

מוזיאון גרמניה המזרחית – מידע שימושי

כתובת: Karl-Liebknecht-Str. 1 direkt an der Spree, gegenüber dem Berliner Dom 10178 Berlin

שעות פתיחה: ימים א'-ו' בין השעות: 10:00-20:00 יום שבת בין השעות: 10:00-22:00

כרטיסי כניסה: כרטיס רגיל: 6 יורו, כרטיס מוזל: 4 יורו, סטודנטים: 3.5 יורו.

דרכי הגעה: באוטובוס בקווים: 100,200,248 ברכבת התחתית יש לרדת בתחנת: Spandauer Straße station

אתר אינטרנט: http://www.ddr-museum.de/
   

מוזיאון גרמניה המזרחית - נושאים קשורים

אי המוזיאונים, ברלין אי המוזיאונים

אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים הרב שנבנו על האי כבר מן המאה ה-19. אי המוזיאונים הוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו וזה בשל הייחודיות הארכיטקטונית של המבנים הבנויים על האי, ובשל חשיבותו התרבותית של האזור כעדות למורשת ההיסטורית של..

המוזיאון הגרמני להיסטוריה, ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה. המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה..

ברלין - Berlin ברלין

ברלין היא אולי אחת הבירות האירופאיות המעניינות ומרתקות ביותר הטומנות בחובן ניגודים רבים של היסטוריה עתיקת יומין עם אירועים קודרים מהעבר בדמות שלטונות הנאצים שישבו בה וחומת ברלין שחצתה אותה במרכזה מחד לעומת בירה תוססת מולדת מוסיקת הטראנס והטכנו ואחת הערים מלאות החיים והאהובות על ידי הצעירים באירופה כיום. בברלין בה ישן וחדש מתקיימים זה לצד זה, בעיר שחובה לה יחדיו רק בשנת 1989 וסימני ההבדלים בין מזרח ומערב עדיין ניכרים..

מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט..

המוזיאון היהודי, ברלין המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד. המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת..

מוזיאון הטבע, ברלין מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד. המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים..

©2019 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון